Sport Burgerlijken Stand Marktberichten VOETBAL. DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. VERDRONKEN. BILJARTEN. SCHAKEN. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSOHE TE AMSTERDAM. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. STAAT, vermeldende het aantal aangeslagenen, bedrag der inkomens en vermogens, gemiddeld inkomen en vermogen per aangeslagene, in de gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen, over 1930/31, 1933/34, 1934/35. J) HEROTERNEUZEN. 72. Voor betrekkelijk weinig pu'bliek, wat >wel de oorzaak zal zijn geweest van de radio-uit- zending van NederlandBelgie, is gister te Breda de wedstrijd gespeeld tusschen Hero en Temeuzen. De thuisclub had edn inivaller, Temeuzen twee, voor Geensen sr. en Hame- link, voor wde meespeelden Geensein jr. en Hofman. Zeer tegen de algemeene verwachting van het aanlwezige pu'bliek is het op een groote overwinning voor Hero uitgeloopen; een over- winning die ze pas in de laatste twintig mi- nuten hebben kunnen bewerkstelligen. De doelpuntenverhouding was echter zeer geflat- teerd. Onze indruk was verder, dat de keeper van Temeuzen zeiker drie doelpumten had kunnen voorkomen, maar aan den anderen kant moet ook worden geizegd, dat Temeuzen op het laatst zeer nonchalant ging spelen. De 'wedstrijd ston<d onder leiding van den Eerste Klasse-scheidsrechter Voltijn. De toss wordt gewonnen door Hero en haar aanvoerder verkiest het voordeel van den zeer steivigen wind, zoodat Temeuzen zal af- trappen. De eerste aanival is voor Hero, waar- bij Riemens een comer toestaat, die niet al te best wordt genomen en daardoor dan ook geen gevaar brengt. Dan zien we Temeuzen er tusschen uit gaan, de bal blijft een oogen- bli'k voor het doel van Hero, maar tenslotte kan de verdediging weglwerken. Vijf minu- ten zijn er verstreken, ais 'Hofman een kans heeft, maar zijn verkeerde voet ge- bruikt, waardoor de bal naast gaat. Temeu zen komt dan nogmaals voor Hero's doel, de bal gaat voor de toesnellende v. Pienbroek iets te vlug en de doelman kan het gevaar keeren. Wlanneer de bal bij de voorhoede van Hero komt en de Temeuzenverdediging aanzelt plaatst de midvoor den bal langs den uitloo- penden Dooms in doel. 10. Typisch was het, dat dit juist geschiedde op het moment, dat ook Nederland het eerste doelpunt maakte. Hero is, gesteund door den wind, meer in den aanival, en goed opgezette aan- vallen worden door haar ondernomen. Een- maal slaat Dooms gevaarlijk den bal weg, waanbij de backs het leder verder kunnen we.gwerken, een andere maal wordt, uit een voorzet van rechts den bal juist over de lat gekopt. Elf minuten is het spel oud, als na aangeiven van Hero's rechtsbuiten de bal wederom in het doel wordt geschoten, doch de scheidsrechter had juist voor buitenspel gefloten. Hero probeert het ook eenige malen met schoten van verren afstand. Een hard schot kan Dooms nog comer werken. Zeer goed genomen, loverde de comer echter niets op. Ofschoon Hero met steun van den wind aanvallend is, zit ook Temeuzen niet stil, en zij weet eenige oogenblikken het de verdedi ging van Hero zeer lastig te maken, die alle zeilen moet bijzetten. Zoo zien wij den keeper het voor de thuisclub gelukkige moment mee- maken, dat hij nog juist den bal van onder de lat kan .wegwerken. 21 minuten zijn er dan verstreken, als een aanval van 'Hero be- sloten wordt met een zeer fraai schot van den linksbinnen, dat doel treft. 20. Twee minuten later kopt de midvoor weer in. maar Dooms kan den bal wegkrijgen, ter wijl iets later een schot door Dooms wordt opgevangen. Ook Laurens zal het eens van flinken afstand probeeren, maar hij zoekt het doel op een verkeerde plaats. Een aan Ter- neuzen toegekende vrije schop wordt door v. d. Hooft genomen. De bal komt bij v. Pien broek en deze schiet na^pt. Wanneer de midivoor van Hero door de verdediging heen- glipt, maakt hijvoor het doel gekomen, hands. Tusschen twee haakjes: een overtra ding die door de Henowoorspelers nog al eens werd begaan. Een half uur ongeveer is het spel oud, als v. d. Hooft een bal ver naar voren speelt. Tengevolge van den wind gaat de bal niet uit, een van de verdedigers wil weg werken, maar dit gelukt hem sleohts ten deele en het leder komt bij Koufwjjizer, die daarop zeer prachtig den bal in een beneden- hoek van het Hero-doel terecht dioet komen. De stand is daardoor 21. Temeuzen schept Donderdagavond om zes uur is het 10-jarige zoontje van A. v. d. Kolk te Ridderkerk, toen i het den Molendijk opliep, aangereden door een j vrachtauto uit Nieuw-Lekkerland. Emstig gewond is het de woning van dr. Wijn binnen- gebracht, waar het enkele oogenblikken later is overleden. i EH EI.ME ZENDER IN BESLAG GENOMEN. Op 26 dezer heeft de Rijksradiocontrole- dienst een clandestiene zendinrichting in be- slag genomen ten huize van K. G., wonende Noorder Amstellaan te Amsterdam (Z.). Donderdag is te Weesperkarspel het 3-jarig zoontje van den heer Pietersen, in 't Gein te water geraakt en verdronken. TWEE AUTO-ONGELUKKEN BIJ BREDA. Vrijdagavond omstreeks half tien hebben op den rijksweg BredaTilburg ter hoogte van Dorst, enkele minuten na elkaar twee ernstige auto-ongelukken plaats gehad, bij het eerste waarvan een doode en bij het tweede een zwaar gewonde zijn te betreuiren. Eerst werd een bejaarde, tot dusver onbe- kend gebleven zwerver door een uit de rich- ting van Tilburg komende vrachtauto gegre- pen en zoo ernstig gewond, dat hij na enkele oogenblikken is overleden. Terwijl eenige te hulp gesnelde personen en vele nieuwsgierigen zich rond het slachtoffer verdrongen, naderde uit de richting Breda met groote snelheid een auto, waarvan de bestuurder de menschen op den weg te laat schijnt te hebben bemerkt. Hij kon althans zijn auto niet tijdig tot staan brengen en reed op het publiek in. Hierbij werd de 18-jarige slagersknecht Keulemans uit Oosterhout door den auto gegrepen en zeer emstig gewond. Keulemans is met blessures aan het hoofd en inwendige kneuzingen per ziekenauto naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda vervoerd. Ook het lijk van den zwer ver is daarheen gebracht. De marechaussSe uit Rijen en de rijksveld- wacht uit Dorst hebben een uitvoerig onder- zoek ingesteld. VOOR f 2700 AAN FOTO'S VERDUISTERD. Een kunstfotohandel te Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan van verduiste- ring door een vertegenwoordigster van een groot aantal foto's, bestemd voor ge'illustreer- de bladen, ter waarde van ongeveer 2700. De vrouw, die belast was met het verkoopen van deze foto's en het innen van de daarvoor verschuldigde bedragen, is met het fotomate- riaal en het ontvangen geld niet teruggekeerd. Men vermoedt, dat zij op het oogenblik in Belgie verbljjf houdt. uit dit doelpunt moed en het overwicht dat Hero tot dusver had, is spoedig verdwenen. Beide doelen worden om regelmaat onder vuur genomen. Een door Hero genomen vrije schop wordt door Dooms gekeerd. Wanneer een voorzet van Hofman door v. Pienbroek naast is geplaatst en een paar Hero-aanval- len op niets zijn uitgeloopen, krijgen de Hero- menschen weer een comer te nemen, die dit- maal achter het doel terecht komt. Wanneer de rust reeds in het zicht i's en men alge- meen veitwacht dat de stand zich niet zal wijzigen, is het de linksbinnen die deze ver wachting den bodem inslaat en met een kop- bal Dooms wederom passeert. 31. In de en kele minuten die nog resteeren van de eerste helft, is, bij een voorzet van de Cooker een misverstand tusschen back en keeper /an Hero voor deze ploeg bijma noodlottig. Met zeer veel moeite kan tenslotte de doelman den door v. Pienfbroek ingekopten bal nog uit den doelmond wegkrijgen. In de tweede helft loopt Temeuzen, die nu het voordeel van den wind heeft, direct krachtig van stapel. De verdediging van Hero doorleeft reeds aanstonds een gevaarlijk mo ment, maar tenslotte plaatst Laurens naast. Een gevaarlijke aanval van Hero ontstaat als v. d. Wege mist, maar het loopt op niets uit. Negen minuten na de hervatting krijgt Laurens de kans van den dag; op zeer kor- ten afstand ziet hij echter nog kans den bal over het doel te werken. Een door Hero in- geschoten bal komt in de handen van Dooms. Wanneer v. d. Wege dan Iweer mist en de rechtsbuiten doorbreekt, stopt Dooms den bal gevaarlijk en bet loopt uit op een comer. Met Temeuzen het meest in den aanval, kruipt deize ploeg op een gegeven moment zelf door het oog van een naald, als de bal buiten het bereik van Dooms tegen de paal wordt ge schoten; wanneer dan weer wordt ingescho- ten, staat een Hero-speler buitenspel. Vijftien minuten na de rust verkleint dan Temeuzen haar achterstand. Bij een korte belegering van het Hero-doel wordt met een hard schot door v. Hecke gescoord, maar de scheidsrechter had juist voor een overtreding van een Hero-speler in het beruchte gebied gefloten, waardoor Temeuzen een strafschop krijgt te nemen, die door Laurens wordt be- nut. 32. Tlwee minuten later wordt weer een strafschop veroorzaakt, doch nu heeft de scheidsrechter niets geconstateerd. Hero is ge- heel de kluts kwijt en zij begint leelijk te schutteren. De Bredanaars hebben in het ge- heel geen vat meer op het spel en onze stad- genooten zijn totaal de meerdere. Wederom zien we een Herospeler den bal opzettelijk met de hand spelen, waarbij de scheidsrechter laat doorspelen. De wind is intusschen veel verminderd en het is nu flink gaan regenen. Ofschoon Temeuzen de lakens uitdeelt, kan zij niet komen tot het maken van een doel punt. Zooals het dan meer gaat, ontstaat die juist aan de zijde waar men het niet ver- wacht. Bij een der weinige aanvallen wordt een binnenspeler van Hero niet voldoende gehin- derd en langs den uitloopenden Dooms weet deze speler de voorsprong voor zijn club te verhoogen. Er zijn dan nog een twintig minu ten te spelen. Dit doelpunt werkt dermate deprimeerend op het elftal van Temeuzen, dat het geheele verbanid als bij tooverslag ver- dwijnt. Als dan Hero na eenige oogenblikken den stand op 52 brengt, is het pleit geheel beslecht en het wordt bij Temeuzen een ram- meling van je welste. Tien minuten voor het einde meent de aanvoerder van Temeuzen dat het spel van zijn medespeler .v. Hecke de perken te Ibuiten gaat en ontizegt hem het vender medespelen. In de r.esteerende minuten is het voor Hero geen kunst om van deze al- geheele depressie nog tweemaal gebruik te maken en den stand daardoor te brengen op 72. De zoo prachtig begonnen tlweede helft eindigde wel zeer slecht en we waren ten slotte bltj, dat het einde wend aangekomdigd. Rest nog te vermelden, dat onder de toe- schouwers ook verschillende TSC-aanhangers waren, die Temeuzen krachtig aanmoedigden, maar die, toen het spel van de roodizwarten als een kaartenbuis ineenzakten, muisstil Iwerdem. De stand in de Tweede Klasse is nu aldus; doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. v.—t. TSC 16 12 4 24 53—28 Hero 14 10 3 1 23 39—15 Middelburg 16 10 3 3 23 38—18 De Baronie 14 7 1 6 15 32—28 Terneuzen 16 5 5 6 15 4343 RBC 13 4 2 7 10 3645 Zeelandia 14 3 4 7 10 2840 VtLSsingen 15 4 2 9 10 20—27 DOSKO 12 2 4 7 8 21—36 Goes 15 4 11 8 20—50 NEDERLANDBELGIe. 8—0. Dat het vertegenlwoordigend Belgisch elftal niet tegen de Oranjeploeg opgewassen zou zijn, daarover waren de deskundigen in beide landen het roerend eens, terwijl ook de inter- nationale scheidsrechters de Nederlandsche ploeg verre superieur achtten, maar dat het krachtsverschil zoo groot zou zijn is feitelijk een wederzijdsche teleurstelling geworden. Het krachtsverschil tusschen beide ploegen was meer dan een klasse en zoo kunnen wij ons voorstel'len dat voor de voetbalkenners de aardigheid er al gailsv af was. Daarbij komt nog dat door den zwakken tegenstand het Nederlandsch elftal niet eens in topvorm was. Men nam het bij tijden al te gemakkelijk op en ontbrak reeds in de eerste helft de span ning die de menigte zoo in extase kan bren gen. Het verrassend element bestond thans heelemaal niet en wij vermeenen dat indien het Belgisch elftal zich niet uit de depressie weet te herstellen, de belangstelling voor deze sedert een 30 jaren zoo geliefde landenwed- strijd tusschen Belgie en Nederland een ge- duchte duw zal hebben gekregen. Ook Belgie heeft eens een periode van su- perioriteit doorgemaakt, maar dan bleef het toch nog altijd een spannenden strijd met normale scoringscijfers, en moest er tot het einde toe hard gestreden worden. Over den wedstrijd zelve behoeven wij niets te schrijven, want buiten degenen die den wedstrijd persoonlijk konden aanschouwen, zal men overigens wel het ooggetuigeverslag van de AVRO door den heer Hollander heb ben geivolgd. Eigenaardig is het dat al de 5 voorhoede- spelers van de Oranjeploeg den Belgischen doelverdediger hebben doen visschen. Bakhuijs maakte 3 doelpunten en Van Nellen 2. De grootste overwinning van het Neder landsche elftal in Belgie was tot nu toe 15, waartegenover een 50 overwinning van het Belgische elftal kan genoteerd worden. Nu volgt op 3 Mei de return-ontmoeting te Brussel en al zal het Belgische elftal wel een groote wijziging ondergaan, ook dan zal het Nederlandsche elftal wel de overwinning be- halen, al hopen wij dat er dan inderdaad om gestreden zal moeten worden. NAC KAMPIOEN. Zaterdagavond is het protest behandeld, dat door BW was ingediend na afloop van haar wedstrijd tegen Roermond. Zooals te ver- wachten was, is het afgewezen, tengevolge waanvan NAC thans officieel kampioen is van de Zuidelijke Eerste Klasse. Gisteren 'werd door de biljartvereeniging „Krijt op Tijd" alhier een wedstrijd gespeeld tegen de biljartclub ,,Elk naar zijn krachten" van Philippine. Het resultaat was, dat door Philippine behaald werden 627 punten, ter wijl door K. O. T. 470 punten behaald wer den, alzoo een achterstand van 157 punten. DE REV AN CHE WEDSTRIJD TUSSCHEN DR. EUWE EN DR. ALIECHIN Naar bekend lag er, behalve het voorstel van de Haagsche Courant, om den revanche- wedstrijd Eulwe-Aljechin om het wereldkam- pioenschap Schaken in Nederland te organi- seeren, nog altijd het eerste aanbod van het Panhans-concenn in Oostenrijk om dezen wed strijd het volgend jaar op den Semmering te doen plaats vinden. Naar het A.N.P. thans vemeemt, heeft de directie van het Panhans-concern haar aan bod ingetrokken. Vrijdag heeft in dit verband dr. Aljechin, die nog steeds te Weenen vertoeft, zich ele- fonisch met het Euwe-Aljechin-comite te Am sterdam in verbinding gesteld, waarbij afge- sproken is, dat de ex-wereldkampioen m April a.s. naar Nederland zal komen om de contracten voor den revanche-wedstrijd, ge- organiseerd door de Haagsche Gourant te on- derteekenen. Door een en ander is dus de revanchewed- strijd definitief voor Nederland behouden ge bleven. De stand van de Amsterdamsche Zesdaag- sche, hedenmorgen te zes uur, was aldus; 1. SchonHurtgen, 38 punten. Op 2 ronden: 2. AertsBuijsse, 99 p. 3. BillietDeneef, 88 p. 4. J. van KempenPellenaars, 56 p. 5. SlaatsCharlier, 56 p. 6. ZimsKuster, 54 p. Op 3 ronden; 7. IgnatDiot, 60 p. 8. WalsRausch, 44 p. Op 5 ronden; 9. PijnenburgP. Op 8 ronden: 10. Gebrs. Vroomen, 51 p. van Kempen, 168 p. Op 14 ronden: 11. v. d. HeijdenSchotman, 43 p. Op 19 ronden: 12. BoslandLoskamp, 63 p. Vaessen reed als reserve. WEG WEDSTRIJD TE KEMSEKE. Konden we vorige week een succes melden van edn onzer stadgenooten-renners, thans is het trio SteketeeJ. DoomsT. Dooms met de eersten over de eindstreep gekomen in een 'wedstrijd te Kemseke over een afstand van 50 K.M. In den regen werd gestart, zoodat de ren- ners na afloop haast onherkenbaar de eind streep passeerden. Reeds in den beginne van den strijd ont- snapten v. d. Voordev. d. VeldenJ. Dooms. Op een moment waren ze met een voorsprong van 3 minuten van de achtervolgers verwij- dert. Jammer evenwel kreeg van de Velde pech, waardoor v. d. VoordeDooms samen verder moesten strijden. Tusschen deze twee renners ontspon zich een ontactische strijd, wat tot oorzaak had, dat de achtervolgers zich bij de wegloopers konden verVoegen. Nu was reeds aan te zien, dat de eindstreep de foeslissing zou geven te zien in een sprint. Nog deed Jean Dooms in de laatste ronde pogingen te ontsnappen, wat niet gelukte. 't Was hem aan te zien, dat het duel met v. d. Voorde hem nadeelige parten had gespeeld. Het gevolg van dat al was, dat de renners die in de groote gnoep hadden achtervolgd, de minst vermoeiden dus, de vurigsten in de eind- sprint waren. Dit kon evenwel niet beletten, dat van de Voorde nog als no. 1 over de eindstreep ging. lOnze stadgenooten Krijn Steketee, Jean Dooms en Tiest Dooms bezetten resp. de 3e, 6e en 8e plaats. TER NEUZEN. Hulwelijks-aangiften. 23 Maart. Martinus Bastiaan van Herwijnen (van Breda), oud 25 j., jm. en Elisabeth Janneke Magdalena Verlinde, oud 23 j., jd. 26 Maart. Levinus van de Velde (van Axel), oud 22 j., jm. en Janna Hendrika Pienbroek, oud 20 j., jd. 27 Maart. Jannis Cornells Kense (van Leer- dam), oud 27 j., jm. en Jacoba van de Ree. oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Maart. Chris- tiaan 't Gilde, oud 34 j., jm. en Janna Leun- tje Eckhardt, oud 34 j., jd. 26 Maart. Leen- dert Gerardus van Saane (van Vlissingen), oud 30 j., jm. en Anje Adriana Borgman, oud 32 j., jd. Dirk Willem Frederik Casteleijn, oud 25 j., jm. en Maria Wallemke Kramer, oud 24 j., jd. Geiboorten. 21 Maart. Betsy, d. van August de Bock en van Rachel Clementina Bal. 22 Maart. Rene Jozeph, z. van Camillus de Witte en van Christina Scheele. 23 Maart. Rosa Maria Diana, d. van Johannes van Aerde en van Nathalie Baert (won. te Westdorpe). Adriana, d. van Jacob van der Veer en van Tannetje Weststrate. Maria Ammerentia, d. van Comelis van Eck en van Neeltje Adriana Pimmelaar. Cornelia Johanna, d. van Jacobus Versprille en van Elisabeth Cornelia Ris- seeuw. 25 Maart. Dorothea Angelina Maria, d. van Albertus Josephus Durinck en van Mar tha van Denderen. Overlijden. 21 Maart. Teunis Florusse, oud 27 j., echtg. van Jozina de Schipper. 25 Maart. Adriana Joanna de Doelder, oud 75 j., echtg. van Pieter Jacobus de Rijke. 27 Maart. Sietje Maria Ruben, oud 48 j., d. van Hermanus Amdries en van Helena Dieleman (beiden overl.). TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. M. Martens, dienst'bode, Stationsweg 63 (inw.), van Zui'ddorpe. C. C. v. Cadsand-Tollenaar, zonder, P 110, van Hoek. F. Nachtweh, Burg. Geillstraat 16 (inw.), van Rotterdam. L. A. de Hullu, boekbindster, Dijkstraat 62 (inlw.), van Amsterdam. P. Huisman, sluisknecht, Westkolkstr. 11, van Alphen a/d Rrjm, Vertrokken: E. C. v. d. Vloed, verpleegster, Emmalaan 1 (inw.), naar Nijmegen. B. S. A. de Buck-Tazelaar, zonder, Piers- senspolderstraat 35, naar Den Helder. A. A. v. Saane-Borgman, zonder, 2e De Feij- terstraat 1 (inw.), naar Rotterdam. C. Bakker, auteur, Heerengracht 7, naar Goes. M. M. Provoost, zonder, Heerengracht 7 (inw.), naar Goes. W. J. Kesteloo, electricien, Spoorstraat 18 (inw.), naar Aardenburg. Rotterdam, 30 Maart 1936. VEEMARKT. Aangevoerd: 677 vette runderen; 294 vette- en graskalveren; 20 nuchtere kalveren; 243 schapen en lammeren; 627 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 0,48, 2e kw. f 0,42, 3e kw. 0,26J0,34; Ossen le kw. /0,44; 2e kw. 0,40, 3e kw. 0,300,34; Kalveren le kw. 0,90, 2e kw. 0,75, 3e kw. /0,48—/0,55; Schapen le kw. 0,41, 2e kw. 0,38, 3e kw. f 0,30, per stuk f 20, 17, f 12; Lammeren, le kw. f 0,41, 2e kw. f 0,28, 3e kw. f 0,29, per stuk f 17, 14, 10; Varkens le kw. 0,34, 2e kw. 0,33, 3e kw. f 0,32. VLAS. Aangevoerd: Blauw 4800 K.G. f 0,62 0,56; Holl. Geel 13.800 K.G. 0,52—/0,56; Dauwroot 300 K.G. 0,48—0,52. Handel ongeanimeerd, prijzen iets lager, aanvoer gedeeltelijk onverkocht. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe /2/2,30; Zeeuwsche Bonte 2/2,30; Zeeuwsche Eigenheimers 1,802; Brielsche Eigenheimers 22,20; Red Star /22,30; Bevelanders 1,75 /1,90; Bonten en Blauwen 1,501,70; Eigenheimer poters 1,50/1,75; Malta win ter 1010% cent; Zandaardappelen 3%4 cent per K.G. FIJNE ZADEN. Blauw Maanzaad 1414,50; Karwijzaad 2021; Lijnzaadvoer 6. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier 5,255,65; Haver /6,25 /7,15; Erwten, kleine groene 7,509,50; Schokkers niet genoteerd; Bruine Boonen 911. Voor Sluiskil27 Maart. Eng. s.s. HE- WORTH, 1602, kolen, New-Castle; Finsch s.s. NIDARHOLM, 1468, ledig, Kopenhagen. Van Sluiskil: 28 Maart. Eng. s.s. HE- WORTH, 1602, ledig, Tyne. Voor Sas van Gent: 27 Maart. Nederl. m.s. MARABOE, 341, ledig, Shoreham. 28 Maart. Eng. s.s. SURREYBROOK, 414, ledig, Londen. Van Sas van Gent: 28 Maart. Nederl. m.s. MARABOE, 341, fosfaat, Boston. Voor Riemen: 27 Maart. Noorsch s.s. IN- NA, 267, ledig, Antwerpen; Noorsch s.s. JARL, 235, ledig, Haugesund. 28 Maart. Belg. m.s. LAURENT MEEUS, 3479, olie, Batoem. Van Riemen: 27 Maart. Noorsch s.s. JERN, 530, pyriet, Odda. 28 Maart. Noorsch s.s. INNA, 267, fosfaat, Bergen. Voor Gent: 27 Maart. Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Antwerpen; Noorsch s.s. HER- FINN, 483, slakken, Immingham; Amerik. s.s. EDGEHILL, 5264, stukg., Havre; Zweedsch s.s. BOJAN, 609, ledig, Port Talbot; Noorsch s.s. SKARV, 472, pekkolen, Grangemouth; Duitsch s.s. ELLA HALM, 544, hout, Abo; Grieksch s.s. ADAMTJOS J. PITHIS, 2896, pyriet, Huelva; Eng. s.s. EMOL, 496, creosoot, Newcastle. 28 Maart. Nederl. m.s. ATLAS, 132, pek kolen, Portsmouth; Noorsch s.s. P. G. HAL- VORSEN, 663, erts, Requijade; Finsch s.s. TJLMUS, 533, ledig, Bristol; Nederl. m.s. HENDRIKA, 95, pekkolen, Eling. 29 Maart. Zweedsch s.s. GARiM, 940, ijzer, Antwerpen; Noorsch s.s. TORA, 328, pekkolen, Londen; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, slak ken, Immingham. Van Gent: 27 Maart. Noorsch s.s. INGER- SEKS, 2613, ledig, Alicante; Duitsch s.s. FRIELINGHAUS, 2356, ledig, Oxelosund; Russ. s.s. SHEKSNA, 1292, ledig, Methil; Eng. s.s. BROMPTON MANOR, 1021, ijzer, Newport. 28 Maart. Noorsch s.s. BERFTNN, 483, ledig, New-Castle; Eng. s.s. BITTERN, 939, stukg., Belfast; Nederl. m.s. ROTTUM, 119, macadam, Londen; Eng. s.s. WELTONDALE, 442, ijzer, Boness; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Liverpool; Amerik. s.s. EDGEHILL, 5264, restant, Antwerpen; Belg. s.s. CHAR LES, 334, gem., Goole; Eng. s.s. PTARMI GAN, 180, stukg., Londen; Nederl. m.s. AT LAS, 132, ledig, Antwerpen. 29 Maart. Noorsch s.s. SKARV, 472, ijzer, Londen; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ijzer, Port Talbot; Grieksch s.s. ADAMTIOS J. PITHIS, 2896, ledig, Antwerpen; Noorsch s.s. JARL, 235, fosfaat, Stavanger. (Overgenomen uit de door het Centraal Bureau voor de Statistiek omtrent de inkomens en vermcgens in Nederland verstrekte gegevens.) GEMEENTEN. Rijksinkomstenbelasting Vermogensbelasting. Aantal aangeslagenen. Bedrag der zuivere inkomens. X 1000. Gemiddeld inkomen per aangeslagene. Aantal aangeslagenen. Bedrag der vermogens. X 1000. Gemiddeld vermogen per aangeslagene. X 1000. 1934/35 1933/34 1930/31 1934/35 1933/34 1930/31 1934/35 1933/34 1930/31 1934/35 1933/34 1930/31 1934/35 1933/34 1930/31 1934/35 1933/34 1930/31 Aardenburg 284 280 404 490 442 693 1724 1578 1716 86 86 96 2816 2699 3477 33 31 36 Axel 953 1022 1373 1723 1760 2424 1808 1722 1766 150 156 186 6827 7007 11214 46 45 60 Biervliet 271 204 446 502 322 748 1851 1579 1676 61 56 81 2413 2159 3372 40 39 42 Boschkapelle 77 71 169 142 112 239 1845 1582 1417 14 13 18 436 415 649 31 32 36 Breskens 445 451 590 820 796 408S 1843 1764 1841 72 64 72 2590 2260 2751 36 35 38 Cadzand 177 150 193 313 239 366 1771 1593 1894 48 45 51 2786 2635 3623 58 59 71 Clinge 256 253 442 420 406 728 1640 16C5 1646 35 33 34 1419 1245 1367 41 38 40 Eede 125 97 219 180 127 344 1443 1308 1570 12 19 360 533 30 28 Graauw en Langendam 158 139 237 220 184 403 1393 1326 1701 21 19 35 723 760 1148 34 40 41 Groede 322 292 438 558 450 730 1733 1540 1667 94 91 108 3480 3345 4952 37 37 46 Hengstdijk 49 44 85 90 77 156 1834 1757 1832 17 16 16 630 608 667 37 38 42 Hoek 361 367 675 567 548 1036 1570 1494 1535 78 86 93 3368 3561 5052 43 41 54 Hontenisse 586 500 772 1066 889 1502 1818 1779 1945 122 121 144 4710 4447 5778 39 37 40 Hoofd plaat 110 99 198 217 168 381 1970 1699 1923 27 24 29 1211 1016 1714 45 42 59 Hulst 621 643 765 1295 1357 1785 2086 2110 2333 132 132 128 6522 6782 9043 49 51 71 Ijzendijke 424 343 610 819 582 1165 1932 1697 1910 112 108 151 5021 4379 7110 45 41 47 St.-Jansteen 295 298 459 501 465 745 1699 1560 1623 42 56 56 1884 2316 2843 45 41 51 Koewacht 231 179 335 364 273 550 1576 1525 1548 40 48 48 1536 1678 1807 38 35 38 St.-Kruis 61 51 129 113 74 245 1858 1445 1902 17 17 25 633 589 1121 37 35 45 Nieuwvliet 98 78 121 154 106 186 1575 1543 1538 35 22 33 1208 828 1437 35 38 44 Oostburg 443 436 525 956 903 1151 2159 2072 2193 155 151 157 6636 6172 7608 43 41 48 Ossenisse 76 72 108 135 114 213 1781 1588 1970 22 24 24 729 745 940 33 31 39 Overslag 28 27 68 42 41 95 1484 1520 1394 Philippine 183 182 208 288 297 410 1573 1631 1970 19 18 19 563 558 614 30 31 32 Retranchement 96 83 109 157 124 176 1638 1496 1616 32 32 34 998 979 1216 31 31 36 Sas van Gent 766 729 1138 1550 1503 2211 2023 2062 1943 84 79 79 3758 3621 4233 45 46 54 Schoondijke 287 261 339 568 436 677 1978 1671 1997 109 99 115 4801 4324 6174 44 44 54 Sluis 301 263 341 519 434 631 1725 1650 1851 67 53 77 2188 1803 2753 33 34 36 Stoppeldijk 146 135 228 285 235 452 1953 1737 1983 36 40 45 1611 1617 1985 45 40 44 Ter Neuzen 2019 2104 2763 3799 3913 5488 1882 1860 1986 277 274 292 11640 11047 13876 42 40 48 Waterlandkerkje 47 38 95 93 56 152 1976 1466 1595 15 751 50 Westdorpe 396 377 512 631 552 814 1592 1463 1590 53 52 51 2244 2085 2855 42 40 56 Zaamslag 490 455 776 862 731 1326 1758 1607 1709 121 120 142 5840 5866 8806 48 49 62 Zuiddorpe 120 120 200 196 173 308 1632 1443 1540 21 21 17 920 840 942 44 40 55 Zuidzande 169 154 205 291 236 385 1720 1534 1877 61 56 72 2861 2663 3996 47 48 55 Totaal 11471 10997 16295 20926 19125 30001 1766,94 1739,20 1841,23 2272 2212 2562 95362 91049 125780 ±40,2; 41,16 49 t) In verband met het gering aantal aangeslagenen mogen hiervan geen cijfers worden gepubliceerd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3