TerNeuzen huldigt zijn Burgemeester P r e dik D e u rt e n AXEL. ZAAMSLAG. RECHTSZAKEN. Uw CORSETS BILJARTEN. DAMMEN. De huldiging op 't Stadhuis. - De huldiging in het Luxor-Theater. werden gekozen de heeren P. J. van Strien en A. M. Moggrd Jr. De heeren Eelderink en Moggre namen hun benoeming aan, de laat- ste onder dankbetuiging voor de woorden en hulde betraffende zijn overleden vader. De heer Van Strien zal bericht gezonden worden van zijn benoeming. Rondvraag. De voorzitter deelde mede, dat hij 's morgens nog ontvangen had een circu late van een werkinrichting voor zwakzinni- gen te Arnlhem inizake het geven van een film. In verband hienmee en het meer of minder bezoek op de vergaderingen ontspon zich een discussie waarvan het gevolg was dat dit punt op de bestuursvergadering nog eens breeder zal bekeken worden. Onder dankzegging aan de aanwezigen voor hun opkomst en belangstelling werd daarna deze geanimeerde vergadering door den voorzitter gesloten. OONOEKT VAN HET MUZIEK- GEZELSCHAP. Wij vestigen de aandacht der lezers op de in dit nummer voorkomende advertentie van het concert van het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden" op aanstaanden Vrij- dag, in het Concertgebouw Het is, als gevolg van omstandigheden, ge- ruimen tijd geleden, dat een winterconcert werd gegeven. Zij waren altijd zeer aantrek- kelijk en ook het thans uitgegeven program- ma is veelbelovend. Voor afwisseling wordt opgevoerd de kinderoperette „Gou'dmuiltje". Wij kunnen een beizoek, ook tot steun van ons plaatselijk muziekkorps, zeer aanlbevelen. SLAGADER GEOPEND. Naar we vernemen had hedenmorgen de kommies G. Venzijl, wonende aan de Tuin- straat, het ongeluk met zijn hand in een stuk glas te slaan, waarbij hij den slagader van een zijner polsen ooende. Hij begaf zich ijlings voor geneeskundige hulp naar Dr. Van Breda Vriesman, doch zeeg daar bewusteloos ineen. Hij is daarop per ziekenauto naar het ziekenhuiis ter behandeling overgebracht. RAAD VAN BEROEP Z. V. T. M. De Raad van Beroep, bedoeld in art. 77 van het reglement dienstvoorwaarden (R.D.V.) van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maat- schappij, heeft volgens heden gedane mede- deeling dd,. 11 Maart j.l. uitspraak gedaan in- zake het door den heer Van der Peijl, woord- voerder de heer Mr. Tichelman, ingestelde beroep ter verkrijging van eene uitkeering. De Z. V. T. M. is daaribij in het gelijk gesteld, aangeeien het ontslag is verleend op grond van eene inkrimping van de exploitatie van het tramlbedrijf, voor welk geval de verplichting tot het geven eener uitkeering uitdrukkelijk tojj art. 75 e sub 1 is uitgetzonderd. BENOEMD. De Commissarls der Koningin heeft benoemd tot gemeente-veldwachter te Hontenisse, standplaats Lamswaarde P. J. de Vos, thans marechaussee te Watergraafsmeer. LUCHTJJESCHERMINGSOEFENING. De Commissaris der Koningin heeft beslo- ten, dat de luchtbeschermingsoefening in Zee- land, waartoe hij het initiatief heeft genomen, zal worden gehouden op Zaterdag 16 Mei a.s. De oefening zal zoowel over dag als des avonds plaats vinden. A. DE VUEDER VAN NOORDEN. f Op 84-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage overleden de heer A. de Vulder van Noorden, die op 4 October 1851 te Tholen was geboren. Na in Indie werkzaam te zijn geweest, was hij enkeie maanden burgemeester van Hein- kenszand, van 1883'1884 ontvanger, van 18841904 gemeente-seeretaris van Middel- burg. Toen ging hij naar het Hoofdbestuur der P. T. T. Na 1918 was hij vele jaren Regeerings- commissaris bij de Stoomvaart Maatsehappij Zeeland en hij bekleedde die functie thans nog bij den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-iSchelde. Als zoodanig maakte hij ook de jaarlijksche bijeenkomsten van de Z. L. M. mede en was hij daar een zeer geziene gast. De overledene was Officier in de Orde van Oranje-Nassau. GEBRUIK VAN PROVINCIALE AANLEGPLAATSEN. Ged. Staten hebben een instr<uctie vastge- steld voor de ambtenaren bedoeld in art. 7 der verordening op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van Provinciale aanlegplaatsen. O.a. wordt bepaald, dat de ambtenaar zoo- veel mogelijk woont in de nabijheid van de aanlegplaats, waarvoor hij is aangesteld, zijn betrekking in persoon waameemt en te alien tgde beschikbaar is. Hij kan eehter onder goedkeuring van Ged. Staten iemand aanwijzen, die hem bij verhin- dering of afwezigheid op zijne kosten en on der zijne verantwoordelijkheid vervangt. Van elke vervanging gedurende meer dan 24 uur moet hij aan Ged. Staten kennis geven. Als niet iemand is aangewezen, of bij het over laden van den ambtenaar, stellen Burg, en Weth. der betrokken gemeente iemand aan tot dat Ged. Staten in den dienst hebben voor- zien. De ambtenaar is gehouden tegen genot van belooning bij aankomst of vertrek van schepen of vaartuigen de vereischte hulp en bijstand te verleenen. Bij verschil of de be looning daarvoor beslissen Ged. Staten. Verder int de ambtenaar de rechten en boudt daarvan boek, geeft zoo gewenscht qui- tanties af en kan aan geregeld, nml. meer dan tfrnnaai per week terugkomende booten gelegenheid geven over edne maand in eens te betalen, binnen 12 dagen na afloop dier maand. Hem is ook toezicht opgedragen inzake eventueele beschadigingen van de aanleg plaats, waarvan hij procesverbaal aan de Prov. Waterstaat moet doen toekomen. Jaarvergadering Chr. Oranje- vereeniglng. In de Herv. Zondagsschool hield de Chr. Oranjevereeniging haar jaarvergadering. De zaal, die eenigszins versierd was, bood een gezelligen aanblik. Om 7 uur opende de voorzitter, de heer W. A. den Boggende, de vergadering door het lezen van een gedeelte nit Spreuken 25, waama hij voorging in ge- bed. Een kort maar kernachtig welkomst- woord tot de ruim 150 aanwezigen, bracht al direct een goede stemming in de zaal. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek dat het ledental ruim 160 bedraagt, terwijl de vereeniging 12 April 1934 pas werd opge- richt. De penningmeester heeft alle diplomaten de loef afgestoken door te sluiten met een batig saldo. Wat een zorgen er geweest zgn om uit oontributies vanaf 5 cent per maand alle be- talingen te doen is niet gemakkelijk te zeggen. De ijver waarmee de Oranjemeisjes de con- tributies verzamelen, verlichten de taak van den schatbewaarder dermate dat hij glunde- rend zijn verslag deed hooren. Alles betaald en geld over. De uitslag van de tfestuursverkiezing was als volgt: de heer G. P. Vlaander, aftr., werd herkozen en in de ontstane vacature werd ge kozen de heer B. J. Knieriem. De zakelijke deelen dezer vergadering wer den afgewisseld door samenspraken en ta bleaux, waarin zeer mooie momenten waren. De jonge dames hebben voor him vele studie en voorbereidingsarbeid een hartelijk applaus gekregen. Debutanten wien de grijsheid een kroon is, de lente des levens en jeugdigen van de schoolbanken hebben zich laten hooren op een wijze waaruit bleek, hoe aangenaam men samen was. Hosanna's klein orkest onder leiding van den heer P. C. Brakman zorgde voor afwisse ling, koffie geurde, thee dampte, knappend gebak werd door rappe handen rondgediend, vaderlandsche liederen werden met enthou- siasme gezongen, de band werd versterkt, maar inmiddels tikte de klok rusteloos voort, tot om ruim half 11 de voorzitter het woord nam om alien te danken die hadden mede- gewerkt aan het welslagen van deze verga dering, en om nogmaals aan te sporen toch biddend trouw te blijven aan Vorstenhuis en Vaderland. De heer S. van Ham ging daarna voor in dankgebed, waarna nog staande gezongen werd Psalm 72 11. Rectificatie. Men verzocht ons te willen mededeelen, dat de aan de gemeente-seeretaris, den heer J. Stolk, bij zijn jubileum uitgereikten ailveren vloeidrukker, mede door de gemeente-ambte- naren en oud-gemeente-ambtenaren was aan- geboden. Teruggevonden Het rijwiel, dat Zaterdagavond stond ge- stald in de bergplaats bij den heer v. d. W. te Ter Neuzen, en daaruit werd vermist, is Zondag in de bu'urt Othene teruggevonden. De lantaarn was aan het voertuig niet meer aanwezig. De fiets is aan den eigenaar, den werkman Dieleman te Spui, teruggegeven. DONDERDAG 26 MAART 1936. Ned. Herv. Kerk. SDISKJL. 7 u. n.m., de heer W. J. Fournier Jr., biduur voor het gewas. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 6 u. n.m., Ds. Honkoop van Den Haag. DE WET OP DE UITVERKOOPEN. De Haagsche kantonrechter, mr. Ferguson, heeft van alle rechtsvervolging ontslagen den heer Vroom, directeur van Vroom Drees- mann, die was vervolgd wegens overtreding van de wet op de uitverkoopen, omdat hij een aankondiging had geplaatst, welke den indruk wekt van een tijdelijke voordeelige aanbieding. Het betreft het verkoopen van atrikelen tegen Vrijdag-prijzen, hetgeen de firma sinds jaren doet.. De kantonrechter heeft, conform het requi- sitoir van het O. M. overwogen, dat genoemde aankondigingen niet den indruk wekken alsof er bijzondere omstandigheden aanwezig zouden zqn, wat de wet toch eischt voor strafbaar- heid. Komaan, Hollandsche Dames-clienten, bestel met Uw eerste bezoek te Gent in het Huis JULIENNE SOHELFHOUT, Brabant- dam 6, Dampoortstr. 25. Daar kunt ge Uwe Maat- corsets tegelijkertijd aan- passen. De nieuwste schoonste Parijzer modellen 30 a 40 goedkooper! (Ingez. Med.) Zondag vond de aangekondigde biljartwed- strijd plaats tusschen de vereenigingen „Ter Neuzensche" en ,Axelsche" clubs. Beide vereenigingen hebben hunne reserves moeten doen invallen. Er werden gespeeld 7 partijen van 150 pun- ten (libre). Door de Ter Neuzensche club werden behaald 1022 punten met 6 gewonnen partijen; door de Axelsche club 793 punten met 1 gewonnen partij. De wedstrijd had een zeer geanimeerd ver- loop. Zondag 5 April a.s. zal te Axel de return- match worden gespeeld. DAMWEDSTRIJD HOEKZAAMSLAG. De te Zaamslag gehouden vriendsohappe- lijke ontmoeting tusschen een tiental dam- mers uit bovenstaanden plaatsen, welke wed strijd een tweetal weken geleden plaats vond, heeft aanleiding gegeven tot het spelen van een returnmatdh, die gisteravond op de bo- venzaal van het cafd van den heer P. Huijs- sen te Hoek werd gehouden. Op uitnoodiging van Hoek had het bestuur der Zaamslagsche damcluib „Zwart Wit" nog een. vijftal spelers aan haar eerste tiental toegevoegd, hetgeen in verband met de na afloop dezer ontmoe ting opgerichte damclub, uit propagandis- tisch oogpunt beizien, een waar succes is ge- worden. De belangstelling was dan ook enorm groot en het aantal personen, dat zich onder de vanen der nieuwe damclub schaarde, bedroeg niet minder dan 13. Voorwaar een schitterend resultaat als ge volg van een vriendschappelrjke ontmoeting. Gedurende den wedstrijd heerschte er een gezellige sfeer en al naar gelang de eerste uitslagen bekend werden, groeide de spanning steeds aan. De volledige uitslag dezer ont moeting, welke in een zwaar bevochten 12 18 zege voor Zwart—Wit" eindigde, luidt als volgt: Hoek. Ziwart-Wit. 1. L. DekkerJ. A. van Dixhoom 2. L. de BlaarjC. Scheele 3. L. WiitteJ. M. de Pooter Fzn 4. BraalA. Hameldnk 5. A. JurrijM. J. de Pooter Pzn 6. W. KosterL. Mechielsen 7. J. DonizeC. Qppe 8. Lev. de BlaaijG. A. van Breen 9. P. LantsbeerJ. Smallegange 10. D. MeeuwsenD. van Alten 11. A. Meertens(M. Wisse 12. A. MeeuwsenJac. de Groot 13. J. Koster^W. Covd 14. P. C. Vertoelst-M. J. de Pooter Mzn 15. P. LantsheerA. Verpoorte Totaal uitslag Maandagmiddag waren van wege de gemeente-ambtenaren ten stadhuize genoodigd de burgemeester, de Edelachtb. heer Huizinga, met zijn vrouw en verdere familie. Toen zij in de raadzaal kwamen, was daar verzameld het personeel van ambtenaren en bedienden der gemeente. De gemeente-seeretaris, de heer B. I. Zonne- Vijlle, sprak hier ongeveer als volgt: Mijnheer de Burgemeester! Op deze laatste bijeenkomst der ambtenaren komen onwillekeurig de woorden bij mij op van: Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan, dat heb ik meer vernomen, maar hebt gij 't ook verstaan? En burgemeester nu is het mijn vaste over- tuiging, dat gij, die nog zooveel belangstelling hebt voor alles wat de gemeente bstreft, gij, die nog zooveel had willep doen, gij die nog- zoo vol idealen zit, gij kunt het nog niet be- grijpen, dat uw tijd van heengaan is gekomen. Maar, burgemeester, Den Haag heeft dat begrepen, de regeering heeft bepaald, dat de burgemeesters op een bepaalden leeftijd heen moeten. En ik «geloof, dat dit ook goed is. Burge meester, gij gaat nu heen in de overtuiging, dat gij tot het laatst toe uw voile kracht hebt kunne geven en dat zou bij langer blijven mis- schien minder kunnen worden, en dat zou voor u een te groote teleurstelling zijn. Ik ben er van overtuigd dat ook mevrouw Huizinga zich gelukkig zal achten, dat nu eindelijk haar man weer wordt terug gegeven aan zjjn gezin. En wanneer gij beiden straks in Amersfoort woont, en geniet van de mooie omgeving, och mevrouw dan zal uw man spoedig zeggen: ,,Ik ben nu toch blij dat ik van veel administratieve omslag af ben". Burgemeester, gij laat in de ambtenaren hier vrienden van u achter, omdat gij zelf altijd de vriend der ambtenaren zij.t geweest. Zij hadden altijd uw voile belangstelling, gij stond altijd voor hen op de bres, wanneer het ging om hun belangen. Het was prettig met u samen te werken. Burgemeester voor die prettige samenwerking zeg ik u hartelijk dank. Hulde blrjft u niet onthouden, hulde in den raad, hulde thans van ons, hulde van- avond van de ingezetenen. Maar bij al die hulde is de regeering voorgegaan, op 31 Augustus 1935 heeft onze Koningin u bevor- derd tot offieier in de orde van Oranje Nassau en wij, als ambtenaren stellen het nu op prijs u het kruis te mogen geven". Nadat de Inspecteur van politie op verzoek van den secretaris het kruis op de borst van den burgemeester heeft gespeld, ging de secretaris als volgt verder: „Burgemeester, wij als ambtenaren zijn er trotsch op dat u die bevordering is toege- kend omdat wij weten dat die is vefdiend. Namens de ambtenaren onze hartelijke geluk- wenschen met uw Koninklijke onderscheiding. En tot slot burgemeester met mevrouw en uw gezin vertrekt gij over eenige dagen. Neemt van ons de verzekering aan, dat wij hopen dat het.in uw nieuwe gemeente voor- spoedig zal gaan, en dat gij nog lang zult mogen genieten van een prettige samen- leving". De gemeente-ontvanger, de heer J. Olijsla- ger, hierna het woord krijgende, liet onder- meer goed uitkomen, dat de burgemeester er buitengewoon goed in geslaagd is om de vaak moeilijken weg tot de harten zijner mede- menschen te bewandelen. Deze spreker wees er ook op, dat, waar de groep gemeenschaps- menschen, die in het bekleeden van het bur- gemeestersambt een ideaal zagen om de ge- meenschap op onbaatzuchtige wijze te willen dienen maar heel klein is, waardoor hij de vrees uitsprak, dat het voorshands niet te verwachten is, dat de opvolger het werk naar het voorbeeld van den scheidenden burge meester zal weten voort te zetten. Voort- gaande stipte spreker ook nog de groote mate van tact van den burgemeester bij het oplos- sen van conflicten aan, die er nu eenmaal ontstaan bij een groot ambtenarenkorps. Hierna bood de heer Olijslager mevr. Hui zinga een schilderijtje aan van zijn hand. Tot slot hoopte hij, dat, als de burgemees ter eenmaal kennissen en vrienden in zijn nieuwe woonplaats om zich gewonnen heeft, de burgemeester zijn ambtenaren de eer aan te doen door ginds ervah te willen getuigen dat er in een uithoek van ons land ook plichts- getrouwe ambtenaren en goede vaderlanders wonen. De heer M. C. Hack, inspecteur van poll tie, stipte aan, dat het thans de tweede maal is, dat hij den burgemeester officieel mag toe- spreken. De eerste maal goldt het zijn zilve- ren jubile, thans zijn afscheid. De politie heeft het ook nobdig geoordeeld hier tegen- woordig te zijn, om uitdrukking te geven van haar gevoel van dankbaarheid jegens den burgemeester, voor het feit, dat hij haar in de uitoefening van haar taak steeds vrij heeft gelaten en voor haar steeds is geweest een goed hoofd van politie. Zij heeft uit zijn hou- ding gemeend te mogen concludeeren steeds naar zijn genoegen te hebben gewerkt en hoopt ook bij zijn opvolger datzelfde resultaat te mogen bereiken. Hjj zal niet de vruchten die de arbeid van den burgemeester heeft afgeworpen, beoor- deelen. Dit is reeds en zal ook ter andere plaatse geschieden. Van wege H. M. de Konin gin is dit reeds geschied door zij.n benoeming tot officier in de Orde van Oranje Naussau. Hij wenscht den burgemeester toe, dat deze met zijn familie nog vele jaren met trots op die onderscheiding zal mogen nederzien. Hierna sprak de gemeente-bouwmeester, de heer Van der Griendt woorden van waardee- ring en stipte aan, hetgeen, op zijn technisch gebied, onder de regeering van den burge meester is tot stand gekomen. Hij wees er ook op, dat tijd ens dat bewind de stad van een bebouwde oppervlakte van 160.000 M2, is uitgegroeid tot eene van 260.000 M2. Hij eindigde met de verklaring, dat de onderlinge samenwerking steeds aangenaam is geweest, en door de ambtenaren ten zeerste werd ge- waardeerd. Als laatste van de hoofden van gemeente- diensten nam de directeur der arbeidsbeurs de heer Brinckman het woord. Hij sprak, ook namens zijn ambtenaren, zijn groote erkente- lijkheid uit voor de medewerking en steun die hij zoowel persoonlpk als in zijn werk, van den Burgemeester heeft mogen ondervrnden. De arbeidsbemiddeling in Ter Neuzen en in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft vanaf het begin de warme belangstelling van den burgemees ter gehad, wat bij de meer ingewijden, vooral ook ver buiten Ter Neuzen, steeds groote waardeering heeft gehad. Ook spreker heeft, vooral in zijn dienst, ruimschoots kunnen constateeren, dat de bur- "•emeester steeds open Stond voor de belangen 1218 1 van alle groepen der maatsehappij, vooral ook 1—1 2—0 0—2 0—2 0—2 2—0 1 0—2 2—0 0 2—0 0—2 0—2 0—2 2—0 de belangen der arbeidersklasse namen bij den burgemeester steedS een groote plaats in. Daarna bood spreker den burgemeester ter herinnering twee foto's aan van het gebouw en het personeel der arbeidsbeurs en sprak de wensch uit dat hij deze niet zou vergeten. De burgemeester, de heer Huizinga, ant- woordde hierop als volgt: Dames en Heeren Ik breng U alien mede namens mijn vrouw hartelijk dank voor de ontvangst in uw mid den en voor het stoffelijk blijk van uwe hoog- achting voor mijn persoon. Er was in de vergadering van den raad sprake van scheiding, doch daar voelde ik dat minder dan in uw kring, want ik moet mij los maken van hen, die het mij mogelijk heb ben gemaakt, de administratieve en bestuur- lijke taak, voor de gemeente te volbrenge'n. Hooggeachte secretaris, ik dank U voor uw hartelijke wenschen; wij hebben veel met elkander gesproken en gehandeld over het belang der gemeente en gij hebt mij steeds trouw ter zijde gestaan, zoonoodig door mij te herinneren aan de wetten en verordeningen, om mij in het goede spoor te houden. Eveneens^een woord van dank aan U, ont vanger voor uw goede woorden en vriendelijke attentie met uw geschenk. Een woord van dank aan U heer Inspecteur, voor uwe wenschen en uw trouwe samenwer king in het belang van orde en tucht, van veiligheid en bescherming. De heeren v. d. Griendt en Brinckman betuig ik onze dank. Alle dames en heeren, zeg ik ook namens mijn vrouw dank voor de welwillende wijze van trouw en belangstelling. Het ga u alien wel. Ter Neuzen luidt zijn scheidenden burge meester, den heer J. Huizinga, op een waar- dige wijze uit, op een wijze die benijdens- waardig is, omdat zij bewijst dat de hoogste waardigheidabekleeder in deze gemeente, ge durende 24 jaar, niet alleen achting had ver- worven, doch ook de volksziel had veroverd. Dat de ingezetenen den burgemeester Hui zinga sympathiek gezind zijn, bleek reeds bij de eerste werkzaamlheden van het comite dat de plannen voor een huldiging ontwierp, door de rudme medewerking. Deze werd ook bij de vordering van het werk ondervonden van wege een breede sohare in alle lagen der be- volking en ^eker niet het minst bij den kleinen man. En Maandagavond was het tijdstip aange- broken, dat de huldiging van wege de inge zetenen in de kom der gemeente zou plaats hebben. Bij de inschrijving van oorporSties en particulieren die daaribij tegenwoordig wil- den zijn, was gelbleken, dat er zeer groote belangstelling bestond. Omtrent het afscheid van den gemeente- raad op j.l. Donderdag hebfoen wij in 't kort reeds een en ander vermeld en zal het ge- wone verslag bij verschijnen daaromtrent meer mededeelen. Maandagnamiddag is de beer Huizinga in den kring zijner familie vanwege de ge- meenteambtenaren gehuldigd op het ge- meentehuis, waarvan een ander bericht in dit nummer melding maakt. Des avonds 8 uur was in het Luxor-Thea ter" verzameld het huldigingscomite, met de familie van den burgemeester, de leden van den gemeenteraad, hoofdambtenaren van rijk, provincie en. gemeente, afgevaardigden van een groot aantal vereenigingen ter plaatse en voorts belangstellende particulieren, terwijl voor de huldiging, zooals nader blijken zal, ook enkelen van over de Schelde waren gekomen. Toen dit gezelschap tegenwoordig was, ging de heer Wind van Merkesteyh op uitnoodi ging van den voorzitter den heer en mevr. Huizinga, per auto aan hun woning afhalen, tenwijl men in de zaal alvast een repetitie hield voor de uitvoering van het eerste num mer van het programma (tusschen twee haakjes een smaakvol drukwerkje, versierd met het gemeentewapen in kleuren en het portret van den burgemeester, vormende al- zoo een mooie herinnering aan dezen avond). Spoedig arriveerde de auto met het burge- meesterlijk echtpaar en het hen begeleidende comitelid, bij de feestzaal. Daar werd aan mevr. Huizinga namens het cornitd een bloemtuil aangeboden door mej. Zonnevylle. Bij den ingang der zaal werd een eerewacht gevormd door 12 matrozen van het sc-hool- schip „Prinses Juliana" van het Schoolfonds voor de Scheepvaart, dat speciaal voor het deelnemen aan deze hulde naar Ter Neuzen was gekomen. Toen de burgemeester en zijn vrouw de zaal betraden, werd, begeleid door het orkest Onder Ons" het volgende welkomstlied (woorden van den hear Joh. de Vries) inge- zet: Wees wel kom burgervader, wees welkom huisgeizin, fcen vroolijk lied te Uwer eer luidt nu de feestvreugd in. Hoazee! Hoezee! Voor Huizinga hoezee! Hcezee! Hoezee! Heel Neuzen juicht nu mee. Blijk' uit dit schoone feestgetij de onverbreekbre band, Die U en Neuzenaren eamenbindt, wier hart U is verpand. Gezegend al de jaren, Uw werk en Uw bestuur, Getoond in woord, getoond in daad, onfbluschbaar was Uw vuur. Uw wijs beleid heeft ons den weg bereid, Al bracht de Tijd U soms ook zwaren strijd! Het Levensdoel door U bereikt, het schenk' U rust en vree, Het ga U goed, dat hopen wij, dat wenscht elk burger mee. Wy brengen onze Hulde in dezen iblijden stond, Aan U, die bij de burgerij, den weg naar het harte vond. Welaan, welaan, al is Uw taak gedaaa, Voortaan, voortaan, voor Neuzen fbiyft bestaan Een diep gevoel van dankbaarheid, van eerbied en van trouw, Lang leve Burgemeester Huizinga, diens kind'ren en diens vrouw. Dit op de muziek van het marschlied ,,'t Is plicht dat iedr'e jongen", door alle aanwezigen met geestdrift gezongen lied, schonk een machtigen indruk, en bracht een goede stem ming te weeg. 'Het programma werd nu vervolgd met het uitvoer.en van eenige muzieknummers door het symphonieorkest „Onder Ons", leider de h.er M. P. Harte, en eenige zangnummers door de Chr. gemengde zangvereeniging Excelsior", directeur de heer Aug. Eeck- hout, die elkaar afwisselden, en door de wijze waarop zij hun muziek- en zangkunst naar voren ibrachten, van de zijde der aanwezigen, en vermoedelijk ook wel bij de 750 gezinnen daar buiten waar men dit door middel der uitzending door het Radio-distributiebedrijf alhier beluisteren kon, een ruim en welver- diend succes. Na het beeindigen van de eerste afdee- ling werd hen door den leider van dezen avond, den heer N. J. Harte, secretaris van het comite, in de eerste plaats dank gezegd, voor de spontane wijze waarop de beide ver eenigingen zich voor opluistering van dezen avond ter beschikking van het comite hadden gesteld, waaraan hij thans den dank der aan wezigen toevoegde, voor het geschonken kunstgenot. Op zijn voorstel werd een alge- meen applaus ingesteld voor den voortduren- den bloei dezer vereenigingen. Nu volgde eene pauze, waama de eigenlijke huldiging aanving. De Burgemeester en zijn familie hadden nu plaats genomen op het po dium. De leider deelde mede, dat zijn lijst circa 30 sprekers aanwees, waarom, behoudsens enkeie uitzonderingen, eenige beperking bij het uiten der gevoelens van het hart zou noodig zijn. Hij gaf nu allereerst het woord aan den voorzitter van het comite, den heer J. A. van Rompu, die sprak als volgt: Hooggeachte Burgemeester Huizinga, Mevrouw Huizinga en Familie. Dames en Heeren! Zoo als U ziet zijn we hier als Ter Neuze- naars met een groot getal belangstellenden, die in verband met dezen belangrijken avond, van elders tot ons zijn gekomen om zeer ge- zellig en blijkbaar in opgewekte stemming bij- een te zijn. Toch is, geachte heer Huizinga, die opge- wektheid in zeker opzicht slechts een laag vernis, dat onze ware en innerlijke gevoelens. die meer naar weemoed overhellen, bedekt. Dit is hier toch een samenzijn, dat naar een scheiden heenwijst, terwijl we toch nog zoo gaame onder de tegenwoordige verhoudingen en omstandigheden met u waren blijven voortleven. Was de gedachte daarvan voor mij bjj m(jn opgaan naar deze bijeenkomst alzoo geen aan leiding tot vreugde, toch schenken mij de om standigheden waarom ik hier met de be- volking van Ter Neuzen bij u en uwe familie verschijn, mij toch weer een groote voldoening, omdat mij gebleken is, dat de be- volking van Ter Neuzen, nu gij ons gaat ver- laten, heeft willen trachten naar waarde te waardeeren al datgene, dat gij in een tijdperk van 24 jaar voor haar hebt gedaan, en rag tot haar tolk daarvoor heeft aangewezen. Toen gij voor de eerste maal met ingang van 12 April 1912 tot burgemeester van Ter Neuzen werd benoemd, waart u voor de inge zetenen dezer gemeente geen geheel onbe- kende.U was de faam, op welke wijze gij dat ambt in de gemeente Axel bekleeddet, reeds voorafgegaan. Vele ingezetenen hebben dan ook die keuze met instemming begroet, omdat zij vurig hoopten op een ontwikkeling van Ter Neuzen; gevoelden wat we tekort kwamen en vertrouwden, dat door uw beleid, uw energie en uw onvermoeide werkkracht dat begeerde zou worden verkregen zij hebben zich daarin niet vergist. Waar twee menschen bijeen zijn, is er reeds dikwijls verschil van meening, en zoo zal het in Ter Neuzen ook wel eens geweest zijn, om trent uw bemoeiing, er zullen ook wel inge zetenen zijn geweest, die deze niet onbedenke- lijk h.ebben geacht, doch, dat gij hier met suc ces zijt werkzaam geweest, dat gij waardee ring daarvoor hebt geoogst, is U op overtui- gende wijze gebleken, toen aan u jl. Donder dag door de officieede vertegenwoordigers ran alle in onze gemeente voorkomende en in den gemeenteraad vertegenwoordigde stroomingen - en dat zijn er heel wat meer dan de 2 die er bij uw komst waren voor uw werk hulde en dank is gebracht. Dat is dan ook op overbuigende wijze ge bleken, toeh wij ons werk hebben aangevan- gen om een huldiging van wege de ingezetenen van Ter Neuzen voor te bereiden en ons werk den bijval bleek te krijgen van alle lagen der bevolking. Dit was voor mij, die steeds van zeer nabij uw werk heb kunnen volgen, een groote vol doening, omdat ik met voile overtuiging durf zeggen, dat die waardeering ten voile ver- diend is, evenzeer schonk het ons eene groote bevrediging, toen op 30 Augustus laatstleden, die bijzondere verdiensten ook werden erkend door Hare Majesteit onze Koningin, door uwe benoeming tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau. Immers gij hebt, bij uwe installatie op 12 April 1912 tot den gemeenteraad gezegd, dat het in uw voornemen lag de gemeente te komen dienen. Welnu gij hebt ten voile uw woord gehouden. Gij hebt haar niet allddn bestuurd, gij hebt de gemeente gediend; gij had daarvoor als het noodig was dag en nacht uw krachten veil. Doch gij hebt niet alleen de gemeente gediend, maar ook steeds stond uw deur open voor alle ingezetenen, die hulp of voorlichting noodig hadden, voor alien, zonder onderscheid van rang of stand, en het is wel bijna spreekwoordelijk geworden, dat niemand ongetroost of zonder hoop Burgemeester Hui zinga verldet. Bij al de aandacht die het bestuur der ge meente en de belangen der gemeentenaren van u vergden, waren uwe blikken toch steeds gericht, op alles wat Ter Neuzen kon voor- uitbrengen en onvermoeid hebt u daaraan o-earbeid, met het gevolg dat Ter Neuzen sedert 1912 een geheel ander aanzien heeft gekregen en in meer dan §dn opzicht sterk is vooruitgegaan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2