ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN verdwif"? WXMW lo. 9431 WOENSDAG 25 MAART 1936 76e Jaargang Binnenland Buitenland A. J. VAN DE REE EERSTE BLAD "AKKERTJES" zijn ideale pijn-verdrijvers die onmiddellijk helpen als Gij lijdt aan hoofdpijnen, kies- en tandpijn, maar ook U afhelpen van zenuw-| pijnen, rheumaiische pijnen, spit in den rug, onbehaaglijkheid en influenza. Nieuwstr. 36. Tel. 290. TER NEUZEN INKOOP van oudGoud enZilver EEN SOMBER OORDEEL UIT DE VEREENIGDE STATEN. TER NEUZEN, 25 MAART 1936. 3Pi^MtquntrT--viotCTQ<. .vAtxuwsvr-.HuVs-.m ———■"■III IHII ■MIMlfTTI -!»w: rr.ia^MincGWMaBH* NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPKIJS: Binnen Ter Neuzen f 1.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen i'r. per post f 1,55 per 3 maanden Bjj vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Vocr Belgie en Amerika 2,overige lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland aileen bij vooruitfetaling. I ilgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cl:ch§'s worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgavo. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN M AAN D AG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. DR. H. COLIJN. Het A.N.P. meldt, dat Minister-President Dr. Colijn thans in zooverre hersteld is, dat hrj voomemens was heden de vergadering van de Eerste Kamer bij te wonen, in welke ver gadering de behandeling van de Defensie- begrooting en van het Defensiefonds zal wor den voortgezet. ■NGELSCHE LOF VOOR DR. COLIJN. Renter meldt uit Londen: De Evening Standard publiceert in zijn editie van Dinsdag een prijzend artikel over den Nederlandschen eersten minister, Dr. Co lijn, van de hand van Bruce Lockhart. Het artikel beslaat twee kolommen en is verlucht met een portret van Oolijn, onderteekend door Ema Plachte. De schrijver betoogt in dit artikel, dat het in de tegenwoordige roerige tijden een geluk genoemd mag worden voor Noord-West Europa, dat daar tenminste een land in vrede ieeft en dit waarschijnlrjk zal blijven doen onder de krachtige leiding van zijn eersten minister. Hrj schrijft het voornamelijk op rekening van Colijn, dat Nederland (het eenige land ter wereld, waar er geen krotwoningen zijn) vrede en rust geniet. Colijn regeert met dezelfde methodes, waarmede iedere Engel- sehe staatsman zou kunnen regeeren, en ge- voelt geen sympathie voor het fascisme. Hij gelooft, dat Engeland en Nederland in het Oosten moeten samenwerken en dat Neder land zijn eerlijke deel moet bijdragen tot die samenwerking. De samenwerking met een zoo bekwaam eersten minister als Colijn is meer diplomatieke zorg waard dan zij tot nu toe nog heeft ontvangen. DIRECTEUREN GEWESTELUKE TARWE- ORGANISATIES. De Minister van Landbouw en Visscherij heeft met ingang van 16 September benoemd tot directeur der stichting gewestelijke tarwe- organisatie voor: Friesland; N. H. Blink, te Leeuwarden; Gelderland, Utrecht en Overijssel: H. Ruij- ter, te Arnhem; Noord- en Zuid-Holland: Ir. T. P. Huisman, te 's Gravenhage; Zeeland; Ir. J. D. Dorst, te Goes; Noord-Brabant: Ir. C. J. van Meel, te Hil- varenbeek. BENA DEEDING VAN HET LANDBOUW CRISISFONDS. Men schrijft uit de Brabantsche grens- streek aan de N. R. Crt..: In de N. R. Crt. is gemeld, dat de rijks- ambtenaren Zonaag te Budel bij zekeren van CSir. 3600 K.G. Belgische rogge in beslag heb- ben genomen, die daar door zes Belgen was aangevoerd. Aangevuld met de woorden „en waarvoor geen monopolierechten waren betaald" wordt dit bericht belangrrjk, omdat dit de feitelijke bevestiging is van geruchten welke reeds eenigen tijd in de grensstreek loopen omtrent een belangrijke fraude ten nadeele van het Landbouwcrisisfonds. Volgens deze gemchten zouden op bepaalde plaatsen langs de grensstreek groote partijen rogge frauduleus dus zonder betaling van monopolierechten uit Belgie worden inge- voerd. De benaming Belgische rogge is niet geheel juist, omdat het meestal geen in Bel gie verbouwde rogge, doch in Belgie inge- voerde z.g. Donau-rogge betreft. Door de ontduiking van invoerrecht en naonopolieheffing wordt het Landbouwcrisis fonds in eerste instantie benadeeld voor on- geveer 3,50 per 100 K.G. Daarmede is echter dt fraude nog niet ten einde, aangezien de frauduleus ingevoerde rogge, alsof zij normaal was ingevoerd, ter denatureering wordt aangeboden, waarvoor uit het Landbouwcrisisfonds nog eens een premie wordt betaald van 3 per 100 K.G. In totaal Wordt bij dezen frauduleuzen in- voer het Landbouwcrisisfonds dus benadeeld voor ongeveer 6,50 per 100 K.G. of ruim 3 meer dan de rogge in Belgie kost. De prijs in Belgie bedraagt immers slechts ongeveer 3,30 per 100 K.G. Daar de gedenatureerde rogge door den boer verkocht kan worden tegen gemiddeld 4,60 per 100 KG., is het frauduleus invoeren van rogge een zeer winstgevend bedrijf ge- worden. Dat dit soort grensfraude, dat veelal ge- pleegdwordt door boeren, wier bedrijf ten deele op Nederlandsch ten deele op Belgisch gebied ligt, eerst van den laatsten tijd dateert, is een gevolg van het feit, dat voor het eerst voor den oogst 1935 geen z.g. „landbouwers- verklaring" meer noodig is zooals in voor- gaande jaren wel het geVal was. Hierin ver- klaarde de boer, dat de afgeleverde of ter denatureering aangeboden rogge door hem aelf verbouwd was, terwijl, daar bekend was, boeveel H.A. hij met rogge had bezaaid, niet meer rogge kon worden afgeleverd dan rede- lijkerwijze door hem geoogst kon zijn. Deze landbouwersverklaring is thans ver- vangen door een geleidebiljet volgens art. 5 der Crisis Vervoerbeschikking 1933, welk ge leidebiljet evenwel door den graanhandelaar wordt uitgeschreven en zoowel voor inlandsch als voor op normale wijze ingevoerde buiten- landsche rogge geldt. Alleen in de enclave van Baarle Nassau, waar het constateeren van grensfraudes vrij- wel een onmogelijkheid is, wordt nog een landbouwersverklaring vereischt, en een boer in die streek mag niet meer leveren dan 2000 KG. rogge per HA. Nu is gebleken, dat de geruchten omtrent een zeer cxmvangrijke frauduleuzen invoer van rogge uit Belgie naar ingewijden verzeke- ren wagonladingen tegelijk althans een grond van waarheid hebben, zou het wellicht aanbeveling verdienen, langs de geheele grens- strook de z.g. landbouwersverklaringen weer in te voeren. DE ITALIAN EN TE LONDEN. In de groote, politieke hoofdsteden van Europa gelooft men schrijft de N. R. Crt. aan een spoedig einde van het Italiaansch- Abessijnsch conflict. Er zijn tal van kleine verschijnselen, die inderdaad in die richting zouden kunnen wijzen, ontmoetingen, reizen en het plotseling opduiken van officiesle en onofficieele diplomaten, op plaatsen waar men hen niet zou verwachten. Beide partijen zijn meer beu van den oorlog, dan zij luide willen toegeven. Beide hebben ook verklaard, bereid te zijn tot onderhandelen. Het is echter moei- lijk een begin te vinden, juist omdat beide him zwakke plekken hebben, van zeer ver- schillenden aard. Als Flandin zegt, dat weldra de vijandelijkheden en de sancties tegelijker- tijd zullen ophouden, dan geeft hij daarmede niet enkel blijk van optimisme, maar doet hij daamaast de mededeeling, dat Italie te Lon den niet het staken der sancties heeft kunnen bereiken. Misschien had hij dat beter niet ge- zegd. Want als men zich te Londen daarvoor ontoegankelijk heeft getoond, dan is het voor Mussolini gemakkelijker, erin te berusten, als de buitenwereld niets daarvan vemeemt. Ten opzichte van Abessinie zijn echter zekere din- gen achter de schermen aan den gang, waar- van op den buitenkant der schermen, als bij een schimmenspel, de schaduwen onmisken- baar zichtbaar zijn. Dictatoren moeten leven van uiterlijk pres tige, onverschillig met hoe groote gevaren dit ook gepaard moge gaan. Daar moet men rekening mee houden als men met Mussolini politieke zaken wil doen. De buitenwereld heeft niet tot piicht of taak, het prestige der dictatoren te ontzien. De voorwaarden der Locarnisten tegenover Duitschland beoogen zelfs het tegendeel, en ten deele op overwe- gingen, waarvan de veiligheid van Europa voor de naaste toekomst afhangt. Men mag aan het prestige van Mussolini dan ook niets fei- telijks opofferen. Maar als men hem nu door omzichtige behandeling een terugtocht in de Abessijnsche kwestie vergemakkelijkt, zonder opoffering van principieele en vitale materieele belangen, dan is het onder de gegeven om- standigheden wijs beleid. Wij hebben met vol- j doening vemomen wat Flandin zeide, om den inhoud. Maar tegelijk niet zonder het gevoel, dat hij het misschien beter niet uitgesproken had. Nu weet Mussolini heel blijkbaar niet goed, wat zijn prestige van hem eischt, en dat kan in veel opzichten schadelijk zijn. Maar misschien weten Avenol, de secretaris- generaal van den Volkenbond, en Madariaga, het Spaansche lid van den Volkenbondsraad, die nu met elkaar besprekingen houden, er iets nuttigs op. Het zijn beide doorknede bemidde- laars. En Avenol is van een afgronddiepe discretie. De«positie, die Italie te Londen innam, moet iedereen aanstoot geven. Dat is de onvermij- delijke reactie, van ieder gezond gevosl en ver- stand. De veroordeelde oordeelde mede over den zondaar, die minder zonde bedreven had dan hij zelf. Dat is inderdaad een heel zon- derlinge figuur. Als verzwarende omstandig- heid kwam daarbij, dat de, als rechter zete- lende zondaar een verstokt zondaar is, die op het oogenblik nog volhardt in de booze daden, waarvoor de straf op hem rust. Het geval is volkomen ongerijmd, als men het beoordeelt naar de rechtsbeginselen, die in den geordenden staat voor het individu gel- den. Nu zijn de dingen echter verre van ge- lljk. De staat bezit nog altijd rechten, die het individu buiten de donkere wildemis nergens meer bezit. Twintig jaar geleden bestond tus- schen de staten een nog haast onbeperkt recht van den sterkste. Het intemationaal recht was vele duizenden jaren bij het nationale recht ten achter. lets is er ten goede ver- anderd. Maar snel gaat het nog met Mis schien echter is dit onbillijk geoordeeld. Het kan zeer wel zijn dat het nageslacht, de din gen uit de verte bekijkend, vinden zal dat m de vulcanische kwarteeuw van 1919 tot 1944, merkwaardig groote stappen in de goede rich- ting zijn gedaan. Wij worstelen met het pro- ces. En wij leven midden in een worstelmg tusschen het nieuwe, zooals gewoonlijk schroomvallig en ten deele onzuiver toegepast. en de in opmerkelijke wildheid weer opge- doken krachten uit het verleden. Dit schept een rechtstoestand, die niet te vergelijken is met ons ragfijn ontwikkelde, nationale recht. Nu moeten wij, de positie van Italie in den Volkenbond beschouwende, nog het volgende constateeren. Italie leeft onder straf maar is daarbij niet van de gemeenschap uitgesloten De gemeenschap heeft dat uitdxukkelvjk met gewUd. Italie is zijn plaats blijven innemen te Geneve, in tegenstelling tot Japan, dat wel veroordeeld maar niet gestraft is, dochi het logisch dilemma aanvaardde, van duiten de rechtsgemeenschap te treden als het door- ging met zijn booze daden. Italie heeft he den Volkenbond moeilijker gemaakt, door te blijven. Maar men heeft dat algemeen ge- waardeerd. Wij hebben hier vroeger wel be- dat men Italie, als het met mttreden zou dreigen, beter kon laten gaan, dan voor dit dreigement zwichten. Maar memand heeft het heengaan van Italie gewenscht. Velen vreesden dat zelfs, ter wille van de rechts- gZ7Ten Italie niet wilde uitstooten en het geen tijdelijke schorsing van zijn rechten ko onleggen dan was zijn deelnemmg aan RaafzitUng, hoe pijnlijk ook voor alle par tijen, normaal. Men kon het zelfs als be.toon Bovendien werken ze afleidend en kooris- werend en zijn daardoor ongeevenaard tegen gevatte kou, griep en periodieke klachten. Het innemen is prettig, want Ge proeft niets, omdat het fijne poeder is omgeven door smaak- loos ouwel. Ze veroorzaken nooit maagpijnen. De bijzondere samenstelling is een vinding van Apotheker Dumont. Ge went er niet aan. Ze schaden niet. Let er evenwel op, dat Ge de echte "AKKERTJES" krijgt, want het komt op den inhoud en niet op den vorm aan. AKKERTJES" dragen het nevenstaand AKKER-merk. Let op. Weiger namaak! Overal verkrijgbaar. 12 stuks voor 52 cent, AKKBPtf^JerseM£ (Ingez. Med.) van goeden wil en erkenning van terecht ge straft te worden, opvatten.. Wat de Raad te doen had. was ook heel envoudig. Hij moest uitmaken, zooals zijn aangewezen taak was, of Duitschland al dan niet het verdrag van Locarno geschonden had. Oorzaken en aan- leiding gingen den Raad niet eens aan, daar Duitschland immers weigerde, die op juiste wijze in het geding te brengen. De Raad had met de vonnissen slechts te constateeren. Dat zijn constateering met een vonnis gelijk stond, lag aan omstandigheden buiten den Raad. De taak in den Raad van Italie was niet belang- rijk, was haast automatisch. De uitspraak van den Raad werd nu echter de rechtsbasis voor de actie der Locarnisten. En daar werd de beslissing van Italie wel van belang. Italie moest mede over straf beraad- slagen, straf helpen uitvoeren. Bij de beoor- deeling daarvan echter mag men vooral niet uit het oog verliezen, dat Italie niet een recht uitoefende, maar een piicht vervulde. Bij het verdrag van Locarno had Italie zich, evenals Engeland, tot borg verklaard van de Rijngrens en de Rijnzone, zonder voor zichzelf eenig recht daaraan te ontleenen. Het was nu op- geroepen, zijn woord gestand te doen. Ware het niet verschenen, dan had het opnieuw een verdrag geschonden. Hadden de anderen het niet opgeroepen, dan zouden zij Italie daar mede van een uiterst onaangenamen, ja, mis schien gevaarlijken piicht ontslagen hebben. De staat kan zich veroorloven, een strafge- vangene niet te mobiliseeren. De Locarnisten konden dat niet. Italie werd aan zijn piicht herinnerd en verscheen. Dat was alles. MUSSOLINI EISCHT OPHEFFING VAN DE SANCTIES. Naar welingelichte Fransche kringen te Londen verzekeren, zou Mussolini aan den Franschen gezant te Rome hebben meege- deeld, dat hij de voorstellen van de Locarno- staten niet zal teekenen, voor hij een besliste verzekering heeft ontvangen nopens den datum van het eindigen der sancties. FKANKRXJK WEIGEKT DUITSCHE TEGEN VOORSTELLEN TE BESPREKEN. Naar Reuter uit Parijs meldt, is Dinsdag- ochtend officieel aan de Britsche regeering meegedeeld, dat de Fransche delegatie weigert terug te komen op de overeenkomst van de vier Locarnostaten van Vrijdag en te Londen te spreken over de tegenvoorstellen van Duitschland. Zoo althans zou de politieke cor respondent van Havas te Londen hebben mee gedeeld. Ingez. Med. Pittman, de voorzitter van de Senaatscom- missie voor de buitenlandsche aangelegen- heden, heeft Maandagavond in een radiorede verklaard, dat Europa in afwachting was van het schot, dat den vreeselijken oorlog in de geschiedenis zou ontketenen. Daarom moeten de Ver. Staten, teneinde him eigen vrede te handhaven, bun neutraliteitswetgeving kun nen laten steunen op een leger en een vloot, die voor geen andere ter wereld behoeven on der te doen. De Volkenbond was zeide Pittman onmachtig gebleken zijn bssluiten .door te zetten, tegen machtige regeeringen. RELASTINGEN. De Rijksontvanger verzoekt ons te bericbten dat begin April de aanmaningen zullen wor den verzonden van de aanslagen Grondbelas- ting gedateerd in Januari 1936, voor zoover daarop de verschuldigde termijnen (2/u deel) nog niet zijn betaald. Begin Mei zullen worden verzonden de aan maningen voor de aanslagen Grondbelasting gedateerd in Februari 1936 waarop de dan verscbuldigde termijnen 1 /n deel) niet zullen zijn aangezuiverd, alsmede voor de aanslagen Inkomsten- en Vermogensbelasting 1935/36 gedateerd v66r December 1935, welke dan niet geheel zullen zijn afbetaald. HET GROENE KRUIS. Vrijdagavond hield de vereeniging Het Groene Kruis baar jaarvergadering in de bovenzaal van den heer De Vrieze. Behalve bestuur en personeel waren nog geen twintig leden opgekomen. De voorzitter Dr. Th. van Pienbroek open- de de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering werden gelezen en goed- gekeurd. Daarna werd het jaarverslag uitge- bracht, waaraan het volgende is ontleend: Vorig jaar bedroeg het ledental op 1 Jan. 1328, hiervan werden afgevoerd wegens stcrfgeval 16, vertrek 26, bedanken 33 en andere oonzaken 14, alzoo verminderd met 89. In 1935 werden 65 nieuwe leden ingeboekt, zoodat op 1 Jan. 1936 het ledental bedroeg 1304. Het derde cijfer ,,ibedankt 33" geeft reden tot klaoht, daar de grootste meerder- heid zich aan de samenwerking onttrekt en de geringe lasten van hot lid'maatschap lie- ver op anderen verhalen. Een middel tot ver- betering is hier moeilijk aan te brengen, daar omverschilligheid een lastige factor is. Het laatste cijfer andere oorzaken 14, is moei lijk te betwisten, daar hier onmacht in het spel is of inwonen bij familieleden of opname in het „Rustbuis". De uitwerking is echter: derving van contributde, dat nu vooral moei lijk kan gemist worden. iDe mutaties in h£t bestuur waren in '35 nogal ingrijpend. In den aanvang van dat jaar bedankte Ds. S. Groeneveld als bestuurs- lid wegens vertrek naar elders. Deze was een getrouw bestuurslid, wiens adviezen op prijs werden gesteld. Droeviger en meer ingrijpend was het heengaan door den dood aan het eind van het jaar van den heer A. Moggre Sr. Dit heengaan valt voor de vereeniging niet te benaJderen. Hij was de ziel der ver eeniging of zoo de secretaris het uitdrukte ,;hij was in de practijk het bestuur". Nooit werd hij hem tevergeefs aangeklopt om raad en hulp. Vanaf de oprichting tot zijn heengaan is zrjn helderen practischen blik de j vereeniging tot heil gewerst. Ook in het verpleegsterspersoneel kwam verandering. Wegens huwelijk werd aan zus- ter G. van Leeuwen eervol ontslag verleend als wijkverpleegster-huisbeznekster en werd haar plaats ingenomen door zuster M. de Jonge. De werkzaamheden der zusters in 19oo waren weer van groote beteekenis en de ge- vraagde en verleende hulp was zeker niet minder dan het vorige jaar. Tenslotte kwam de secretaris aan het punt financien, wat dit jaar niet zoo rooskleurig is. Eenige verzacbting is aan te wijzen daar in 1935 nogal buitengewone uitgaven moesten o-evoteerd worden die niet telkens terugkee- ren. Niettemin is er sprake van e;n aanzien- lijk tekort, wat te zien is in de cijfers van ontvangst en uitgaaf. Te eeniger tijd zal de aandacht dus moeten bepaald worden bij het zoeken naar meerdere ontvangsten om niet genoodzaakt te worden den arbeid in te krimpen. Te meer dreigt dit gevaar daar de regeering steeds minder steun biedt en meer dere eisohen stelt. In 1936 zal van die zijde nog minder ontvangen worden, zoodat van de contributie a 2 per lid alle uitgaven niet kunnen bestreden worden. Betreffende het hulpverleenen aan patien- ten die in ziekenhuis en sanatoria genezing zoeken, hierin wordt het bestuur zeer be- moeilijkt door de steeds mindere subsidie en eigen middelen daartoe niet in staat stellen. Volgens ingekomen schrijven van den minis ter zal in 1936 zeer waarschijnlijk geen geld aanwezig zijn. Het jaarverslag werd hiema door de ver gadering goedgekeurd, waarna de voorzitter den aaniwezigen verzocht van hun zitplaatsen op te staan teneinde hulde te brengen aan de nagedachtenis van wijlen den heer A. Moggre, hiebbij enkele woorden van waardeering uit- sprekende. De voorzitter las daarna voor het rapport van het onderzoek door het accountantskan- toor Mo ret en De Jong. De ontvangsten van den gewonen dienst waren als volgt: goed slot 1933 f 574,91, idem 1934 f 158,14%, contributie leden en do- nateurs f 2811,14, bijdragen art. 6 (extra ver- goeding wanneer men geen lid is) en art. 9 (vergoeding voor te breken materialen) f 28,55, vrije giften 8,25, subsidie gemeente Ter Neuzen 800, rente kasgeld f 25,45, van afd. T. B. C. bijdr. van een derde in de sala- rissen 750,24; als wren een derde van on- derhoud geto. en bureauk. 90,25, andere ont vangsten 158,37, nadeelig slot /237,281/2; totaal 5642,59. De uitgaven bedroegen: salarissen 3841,93%, onderboud verplegingsart. 50,18, aank. verplegingsart. 141,83, onderhoud ge- bouiwen 234,70, bureau- en schrrjfbehoeften f 36,06, premie ziekteverz. f 93,18, brjdrage afd. T- B. C. f 349,96, bijdrage kapitaaldienst f 733,05 y2diverse uitgaven 161,69; totaal 5642,59? IHet bedrag der kapitaaldienst (reserve) is groot 1334,22%. (De ontvangsten der afd. T. B. C. bestrij- ding zijn als volgt: Emmabloemcoil. 150,57. rijkssuibs. 393, prov. sulbs. 200. verg. gebr. materiaal 22,65, bijdr. verpleegk. door der- den 355, div. ontv. 15,93, bijdr. Gr. Kruis 349,96; totaal 1487,11. Uitgaven: salarissen 750,24, prophylax 510,05; verplegingsart. f 75,64, onk. Emma- bloemcoll. 44,73, bureaukosten f 12,02, div. uitg. 94,43; totaal 1487,11. Genoemd kantoor adviseerde tot goedkeu- ring der rekening, waarna de voorzitter der vergadering vroeg. Alzoo geschiedde. IDe begrooting voor 1936 van den gewonen dienst werd in ontv. en uitg. vastgesteld op 4500 en die der afd. T. B. C. bestrijding op 1085. Hiema bracbt de heer J. A. Feij verslag uit van het onderzoek der materialen in het magazijn, wat zeer gunstig was en daarna de magazijnmeister over het uitleenen van materialen. In 1935 zijn circa 700 stuks uit- geleend met inbegrip van de goederen te Drie- wegen en S'luiskil die aan de leden aldaar ook ter plaatse verstrekt worden. Alsnu bracht de voorzitter dank aan den heer Meinema voor zijn jaarverslag, aan zuster Van Leeuwen voor haar bewezen diensten, aan de beide zusters Ddeleman en De Jonge en aan de commissie van controle. en magazijnmeester. Tevens vroeg de voor zitter sanctie der vergadering voor de benoe- ming van zuster M. de Jonge, wat gegeven werd. Bestuursverkie: ng. Herkozen v/erd de heer M. Eelderink te Driewegen en in de vacatu rs van Ds. S. Groeneveld en A. MoggrS Sr.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1