Nose-Comite. N-l-E-T-N-A-A-S-T-E-bK-A-A-R Pred skbeurten Sport Burgerlijken Stand SAS VAN GENT. VOETBAL ais 0E8 WIELRENNEN. BILJARTEN. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN ENZ. Uiterst hinderlijk en vol ge- varen is het, wanneer meer dan twee fietsers naast elkaar rijden. (Op smalle wegen en paden is zelfs twee nog te veel!) NlBjW Bij de werkzaamheden in de superfosfaat- fabriek alhier geraakte zekere A. V. van Wcstdorpe, onder een losgeraakten hoop super. Door hard werken wisten zijn werk- gezellen hem uit zijn benarde positie te be- vrjjden; hij was echter reeds bewusteloos. De arbeider De V. paste onmiddellijk kunstmatige ademhaling toe en kreeg den getroffene weer bij. Spoedig was dr. Puylaert ter plaatse, die na ondenzoek !het slachtoffer naar hus deed overbengen. (Midd. Crt.) In de laatst gehouden vergadering van het ,,Nose-Comit6" werd besloten andermaal een groote ontspanningsreis in te richten, per Radiotrein op 2e Pinksterdag. (Zie adverten- tie in dat blad.) Het lijkt ons onnoodig nog eens uitvoerig uiteen te zetten wat een Radiotrein is. Het comfort van deze treinen is overbekend. Na lang beraadslagen werd de volgende reisweg gekozen: We vertrekken uit Ter Neuzen rond kwart over zes. Gaan over GentiSottegemChar- leroi dwars door het „Zwarte land" de streek der machtige nijverheidsinstellingen en der kolenmijnen. Daarna stoomen we door de schilderachtige vallei der Molignee, langs de abdij van Maredsous. Ronds 11 uur bereiken we Dinant en hebben hier een vrij verblijf van 4 uur. A1 de reizigers worden in de gelegen- heid gesteld de merkwaardigheden der stad te bezoeken: de grotten, de citadel, de Beiaardsrots, enz. Men kan otok vrije wande- lingen do en in de prachtige omgeving. Om 3 uur vertrek per boot naar Hastiere, dicht aan de Fransche grens. De weelderige natuurpracht zal op de reizigers een onver- getelijken indruk maken. 't Is het heerlijkste natuurschoon dat Belgie te genieten heeft. Deze reis wcrdt het neusje van den zalm! De boottocht duurt twee uur met speciale boot. Komen we nu in Hastiere, daar komt de trein ons weer ophalen. Rond 5% uur be- gint de terugreis. We sporen langs de frissche Maasboorden, door het „kleine Zwit- serland" over Namen naar Brussel, door het Zonienwoud en de Belgische druivenstreek naar Ter Neuzen terug. Aankomst in Ter Neuzen rond half elf. Voor nadere bijzonderheden zie men achter- staande adv6rtentie. 4 B WOENSDAG 25 MAART 1936. Gerefonmeerde Gemeente. AXEL. (Ohr. Befwaarschool). 7 u., Ds. P. Honkoop, van Den Haag. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. V.ti De Zeeuwen 17 16 1 33 87—17 RiCS 15 9 1 5 19 74—23 Zierikzee 16 8 3 5 19 5534 Vlissingen 2 12 8 1 3 17 41—22 Middelburg 2 14 7 2 5 16 37—33 Z. Boy-s 15 6 3 6 15 20—27 Zeelandia 2 14 4 2 8 10 17—54 Eiland Boys 14 3 2 9 8 31—39 Goesche Boys 14 2 2 10 6 11—74 Hansweert 15 1 1 13 3 21—83 UITSLAGEN VAN ZONDAG- Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. le klasse. BWRoermond 1—1 onder protest van BW LONGA- -MW 11 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. NAG 18 9 7 2 25 41—21 BW 18 9 6 3 24 38—32 MW 18 8 5 5 21 40—31 PSV 17 5 7 5 17 32—30 LONGA 16 5 7 4 17 30—21 Juliana 17 6 5 6 17 33—31 Blerjerheide 17 5 6 6 16 26—29 Roermonld 18 6 3 9 15 24—36 Eindhoven 17 5 3 9 13 32—42 NOAD 18 3 3 12 9 2950 2e klasse A. De Baronie RBC 3—2 HeroMiddelburg 4—0 Zeelandia Vlissingen 4—1 TSCTemeuzen 3—2 doelp. gfP- gew. gel. verl. pnt. v.t. TSC 16 12 4 24 53—28 Middelburg 16 10 3 3 23 38—18 Hero 13 9 3 1 21 32—13 De Baronie 14 7 1 6 15 32—28 Temeuzen 15 5 5 5 15 41—36 RBC 13 4 2 7 10 3645 Zeelandia 14 3 4 7 10 2840 Vlissingen 15 4 2 9 10 20—27 DOSKO 12 2 4 7 8 2136 Goes 15 4 11 8 20—50 3e klasse A. AxeliHoofdplaat BreskensSluiskil OostburgHulst 34 3—2 1—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Hulst 14 12 2 24 58—11 Axel 13 8 1 4 17 55—19 Hoofdplaat 10 7 2 1 16 29—13 Breskens 10 4 2 4 10 25—24 Temeuzen 2 12 4 8 8 35—36 Sluiskil 10 2 2 6 6 20—32 Oostburg 9 2 1 6 5 22—34 Oranje 8 8 581 3e klasse B. Goesche BoysDe Zeeuwen 0—5 Middelburg 2Zierikzee 22 Zeeuwsche BoysRCS 21 Vlissingen 2Hansweert 6—0 HET VERLOOP DER WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. De wedstrijd BWRoermond is voor dfe club, die vrijwel de geheele competitie door aan het hoofd van de ranglijst stond, op een desillusie uitgeloopen en wij kunnen ons goed voorstellen, dat toen de scheidsrechter het einde aankondigde met een gelijken stand 11, de aanvoerder van BW geprotesteerd heeft tegen een door hem vermeende abusaef niet-toekenning van een strafschop; dat is zijn goed recht en er zal wel niemand zijn, die zijn pogen om alsnog te trachten den wed strijd in BW's voordeel gewijzigd te krijgen. De scheidsrechter gaf dus, overeenkomstig de regelen, aan den aanvoerder van BW de ge- legenheid de strafschop alsnog te nemen en werd deze dan ook in een doelpunt omgezet, waardoor de stand 21 zou worden. Maar daarmede heeft BW haar overwinning nog niet binnen en zoo gezien zal de protestcom- missie het door BW ingediende protest ook wel niet accepteeren. Roermond heeft zeer sportief hard gestreden om den strijd, die voor BW van zoo'n groot belang was en waarbij Roermond niets te winnen of te verliezen had, in haar voordeel te doen eindigen. Dat is sportief en komt aan het elftal een woord van hulde toe. NAC is door dezen uitslag nog onverwachts kampioen van het Zuiden geworden. Welis- waar zal de officieele uitslag nog door de protestcommissie moeten worden bevestigd, doch de kans dat BW in het gelijk zal wor den gesteld is zeer gering, daar de scheids rechter indien hij de bewuste overtreding had gezien, de strafschop direct zou hebben toe- gekend. NAC speelde op haar terrein een wedstrijd voor den K.N.V.B.Jbeker en was ge- durende den geheelen wedstrijd met het BW- terrein telefonisch verbonden. Zoo heerschte er bij NAC een groote spanning en na het behalen van haar bekeroverwinning op de Spartaan was er dubbele vreugde. CONGAMW eindigde met een verdeeling der punten 1<1, waarmede MW tevens het seizoen heeft besloten en als derde in de rang lijst eindigt. Tweede Klasse. De BaronieRBC 3 2. iRBC heeft tegen De Baronie een goede partij gespeeld en waren de verhoudingen in het veld volkomen tegen elkaar opgewassen. Om beurten hadden de cluibs tijden van eenig overwicht waarbij dan telkenmale gedoelpunt werd. Zoo was de stand 22 tot kort voor het einde en zou dit wel de juiste verhouding hebben weergegeven. De Baronie had echter het geuk nog een doelpunt aan haar score toe te voegen en won hierdoor deze in vlot tempo gespeelde wedstrijd. HeroMiddelburg 40. Deze zeer belangrijke wedstrijd is voor de bezoekers al heel somber afgeloopen, want niet alleen heeft Hero verdiemd gewonnen, doch Middelburg heeft tegelijk haar kansen op een kampioenschap, dat zoo nabij scheen. zoo goed als zeker verloren. Zoo lang Hero of TSC niet meer dan 27 punten behalen, kan Middelburg nog boven deze clubs blijven, maar er bestaat alle kans, dat een van beide clubs dit aantal zeker zal behalen. Vooral Hero's kansen staan thans aanmerkelijk beter, want zij moet thans nog 5 wedstrijden spelen en heeft nu reeds 21 punten vergaard. TSC staat nu reeds met 1 punt meerderheid boven Middelburg en evenals Middelburg heeft TSC ook maar 2 wedstrijden meer te spelen. De uitslag 40 bewijst wel, dat Hero de lei- ding geen oogenblik uit handen heeft gegeven en vooral in de tweede helft toonde Hero haar overwicht op de bezoekers. ZeelandiaVlissingen Het optimisme dat in de gelederen van Zee landia heerschte ondanks haar slechten stand is niet beschaamd, want na het verlaten van de onderste plaats heeft zij thans na Goes ook DOSKO onder zich en zoo ziet het aloude Zeelandia de nog resteerende wedstrijden vol vertrouwen tegemoet. De voorsprong is ech ter nog niet groot, doch Zeelandia zal tevens haar oogen wel gevestigd houden op de 3 clulbs die onder haar staan. Dit is zeker, dat indien Zeelandia nog een enkele overwinning zal behalen, zij tevens in veilige haven zal zijn belaud. TSCTemeuzen. 32. Bij den gister gespeelden wedstrijd tegen TSC ontbraken bij onze stadgenooten twee spelers op het appel, n.l. van der Hooft en Kouwijzer, voor wie h ebben medegespeeld Geensen jr. en Hofman. De opstelling was nu lets gewijzigd, Hamelink speelde midvoor eri Hofman rechtsbinnen, Geensen jr. rechthalf. Dat onze stadgenooten het tegen de Ooster- houters niet zouden bolwerken, was de ver- wachting; wij hadden echter een sprekender nederlaag verwacht, vooral gezien de pres- taties die TSC tot dusver op eigen terrein heeft geleverd. Het was nu voor hen maar een benauwde zege, waartvoor zij ontizettend heb ben moeten zwoegen en die zij tenslotte nog op vrij fortuinlijke wijze hebben weten te be halen. De 'beslissing had evengoed anders,om kunnen uitvallen. Behoudens dan het laatste kwartier, waarin de thuisclub de meerdere was, ging de strijd vrijwel gelijk op. Mede door de nederlaag van Middelburg zijn de'kansen voor TSC niet onaanzienlijk geste- gen en hebben zij samen met Hero momenteel de beste papieren. De wedstrijd, die door den heer Seegelaars werd geleid, werd in de beste verstandhou- ding gespeeld; er deed zich geen enkele wan- klank voor. De toss wordt door den aanvoerder van TSC gewonnen en deze verkiest het voordeel van den vrij stevigen bries. Wlanneer door Hamelink is afgetrapt, gaat Temeuzen naar voren, waarbij de bal adhter het doel terecht komt. De verkenning die TSC dan ondemeemt, loopt uit op een comer, welke daarop door Dooms wordt ondersohept. lets daarna krijgt TSC weer een corner te nemen, maar weder zonder succes. Wanneer van Hecke een bal naar zijn voorhoede wil spelen, wordt hij in den rug aangevallen, wat TSC op een vrije schop komt te staan, die echter door de ver- dediging wordt gestopt. De bal komt bij den rechtervleugel van TSC en vandaar bij den linksbuiten, deze heeft een goede schotkans, maar van de Wege is iets sneller en trapt den bal comer. Dit is reeds de derde comer die TSC te nemen krijgt, terwiji het spel nog maar zeven minuten aan den gang is. Even als bij de twee vorige is ook nu het resultaat nihil. Even later volgt zoowaar weer een cor ner als Geensen .sr. terug wil spelen cp Dooms, maar dit ver buiten zijn bereik doet. Door de verdediging weggewerkt komt de bal weer bij de vobrhoed: van TSC. maar nu verkeart een der spelers in buitenspelpositie. TSC komt even later weer terug, de linksbuiten komt met den bal voor het doel, maar Geensen jr. geeft hem geen kans, het leder komt dan bjj den linksbuiten en deze ziet kans om op een meter afstand nog ver naast te schieten. TSC is in deze eerste minuten iets meer aan'vallend. Vooral de linksbuiten Wordt voortdurend in het spel betrdkken. Deze is een uiterst snelle speler, geeft afgemeten voorzetten en heeft daarnaast ook eeii hard schot. Gelukkig ziet Temeuzen in, dat het gevaar grootendeels van die zijdie komt en de TSC-er geniet al spoedig een -speciale bewaking door Geensen jr., die zich steeds bij hem opstelt. Het spel is ongeveer vijftien minuten aan den gang, als Dooms een ingeschoten bal slecht weg werkt. Er is echter geen TSC-er die ervan kan profiteeren, zoodat tenslotte het gevaar nog kan worden gekeerd. Eenige minuten later volgt een snelle aanval van Terneuzen, Hofman geeft door naar Hame link. deze naar Laurens, maar de toeloopende De Cooker ziet een kans en nog voordat Lau rens iets met den bal kan uitrichten, h:eft de Cooker hem al via des keepers vingertoppen in het net doen vliegen. 01. Twee minuten later is de voorsprong reeds weder verloren. Als TSC naar het doel gaat en de linksbuiten doorloopt, vindt hij Geen sen sr. op zijn weg. Beiden komen t'e vallen; de scheidsrechter fluit voor een overtrading van Geensen en daar het binnen de beruchte lijnen is gebeurd. kan hij niets anders doen dan aan de thuisclub een strafschop toeken- nen, uit welke de gelijkmaker ontstaat. 11. Temeuzen is door dezen tegenslag niet ont- moedigd en beide ploegen gaan gelijk op. Over en weer worden vinnige aanvallen onderno- men en de verdedigingen hebben volop werk. Ruim twintig minuten zijn verstreken als Dooms bij een aanval van TSC nog juist den bal van voor den linksbuiten kan wegpikken. Kort daarop volgt een voorzet van Van Pien- broek, uit welke Hamelink den bal ineens op zijn schoen neemt, maar naast sChiet. Als de keeper van TSC den bal dan weer het veld heeft ingezonden, komt hij bij den linksbuiten, deze breekt door en met een geweldigen kogel brengt deze speler den stand op 21. Wel raakte Dooms den bal nog even, maar dit had op de snelheid blijkbaar geen hinder, want nog vloog de bal door het net heen. lets later ontstaat een gevaarlijk oogenblik voor het doel onzer stadgenooten, als Dooms een bal uit zijn handen laat vallen, maar voor ten slotte een tegenstander er aan te pas kan komen, weet hij den bal nog te bemachtigen. Enkele aanvallen van TSC stranden op bui- tenspel, totdat dan, elf minuten voor het in- gaan van de rust, door Temeuzen weer wordt gelijk gemaakt. Reeds eenige malen hadden de onzen een hardnekkige poging over links ondemomen en op genoemd tijdstip weet De Cooker, hoew-el zwaar gehinderd, den bal goed voor doel te plaatsen. De keeper doet dan een fatalen stap voorwaarts, waarvan Hofman zeer handig profiteert, door den bal ijfraai in het doel te koppen. 22. De middenvoor van TSC pFObeert het dan met een harden schuiver, die langs de ver- keerde kant van de paal vliegt. Vijf minuten voor de rust volgt een afgemeten voorzet van Laurens, wij denken Hamelink te zullen zien 'scoren, maar hij faalt jammerlijk. Een boog- schot van den linksbinnen van TSC gaat via de lat uit, terwiji direct daarop de linkhbuiten van de thuisclub, wanneer hij met den bal op Dooms afgaat, op het beslissende moment komt te vallen. Vlak voordat de rust ingaat zien we nog een fanatieken aanval van TSC, de roodzwarte verdediging laat den bal loo- pen en dit dreigt noodlottig te 'zullen worden, want de rechtsbuiten van TSC komt toesnel- len, hij schiet echter tegen Dooms, en zoo gaat de bal comer. Wlanneer deze is genomen, klinkt ook reeds het sein tot rusten. Als de bal dan weer aan het rollen is ge- braoht, is de eerste aanval voor de roodzwar- ten, voor het TSC-doel wordt echter door een der voorwaartsen hands gemaakt. Over en Weer worden dan een aantal aanvallen onder- nomen, die of ongevaarlrjk zijn, of door bui- tenspel worden onderbroken. Het eerste ge- v&arljjke moment ontstaat dan weer, als Geensen sr. mist, maar geen der TSC-er.s weet er van te profiteiren. Een tegen Van Hecke toegekendeh vrijen sdhop wordt goed voor het doel geplaatst, maar door de verde diging weggewerkt. TSC krijgt dan weder e^n vrije trap te nemen, ditmaal tegen Geen sen Jr., maar ook ditmaal zonder succes. Als even later De Cooker den bal voor doel wil plaatsen, wordt hij met de hand weggeduwd, wat TSC op een vrijen trap komt te staan, juist buiten de gevaarlijke witte lijnen. Door de Cooker genomen, wordt de bal daarop door Hamelink over het doel gekopt. TSC begint fanatiek aan te vallen, maar Terneuzen laat zich niet overtroeven en van overwicht van een der partijen is op dit moment geen sprake. Een harden schuiver van den TSC- midvoor stopt Dooms sonitterend, hoewel ten koste van een comer. TSC komt dan weer terug en nu schiet d€ rechtslbuiten in het zij- net. Twintig minuten zijn er reeds verstre ken als Van Pienbroek tussehen eenige spe lers doorglipt en de bal voor het doel weet te plaatsen. De keeper heeft nu zeer veel ge- luk, want de bal vliegt juist tegen zijn zwaaiende hand en vait zoo in het doelgebied neer; voordat de toestormende de Cooker dan gevaarlijk kan worden, heeft men de bal juist verder weten te transporteeren. Temeuzen krijgt een vrije trap te nemen maar de TSC- verdedigmg staat goed opgesteld. Uit een door TSC 'genomen corner wordt de bal over hst doel gekopt. Bij eeh aanval van Ter neuzen wordt Laurens ten val gebracht en uit de hierdoor ontstane vrije trap schiet van Hecke naast. TSC doet een zeer gevaarlijken uitval, welke echter op niets uitloopt. Wanneer Dooms een doeltrap neemt, wordt de bal onmiddellijk weer op het doel geschoten; Dooms staat echter goed opgesteld en kan het schot van- gen. Een half uur is verstre'ken als TSC een vrije trap op eigen helft krijgt te nemen. De bal komt bij den linksbuiten en deize plaatst voor doel. Geensen Sr. wil nog wegkoppen, maar dit gelukt hem niet volkomen en de bal komt voor de voeten van den rechtsbuiten, die daarna tussehen de beenen van Dooms door zijn ploeg weder aan de leiding brengt, 3—2. Onmiddellijk na den aftrap volgt een voor zet van den rechtsbuiten der Brabanders, de middenvoor schiet dan over het do-el. Een goed opgezette aanval van Tem-tu^en loopt op niets uit, doordat Hamelink buitenspel staat. TSC begint dan langzamerhahd het spel in handen te nemen en begint 'een stevigen druk op het Terneuzen-doel uit te oef.nen. Door dat daardoor ook de middenlinie wordt terug- gedrongen is de vcorhoede der onzen tenslotte totaal ongevaarlgk en wanneer deze dan nog een bal toegespeeld krijgt, staat dikwijls een speler buitenspel. Ongeveer 10 minuten voor het einde valt Geensen Sr. uit en wordt ver- vangen door W. Riemens. Hoe TSC,,.echter nu ook werkt, Temeuzen weet in de restee rende minuten stand te houden en gescoor'd wordt er niet meer, zoodat, wanneer de scheidsrechter het einde aankondigt,. de Oos- terhouters met slechts e4n doelpunt verschil hebben gewonnen, echter juist voldoende voor de begeerde punten. Dat de vreugde met deze overwinning groot was, behoeft wel niet ver- meld ts wordenzij steeg echter nog meer, toen onmiddellijk daarop bekend werd, dat ook Middelburg had verloren. Naar wij vernamen, staat voor Temeuzen Zondag a.s. weer een waren uitwedstrijd te wacht.n. Zij moeten alsdan op bezoek bij Hero. Derde Klasse A. AxelHoofdplaat 34. Indien er al aanleiding was voor het aan- vangssein van deze laatste thuiswedstrijd der oranjehemden, dezen kamp als belangrijk voor de nakende beslissing te kwalificeeren, het Was voor de toeschouwers een wreede ont- nuchtering deze ontmoeting te moeten mee- maken. Niet dat de gasten de geestdrift mis- ten, waaraan zij helaas slechts een zeer on- evenredige dosis speltechniek wisten te paren, terwiji ook de cijfers. op spanning zouden kun nen duiden, doch de gastheeren die met een drietal invallers in het veld kwamen demon- streerden vanaf het aanvangssein zulk een nonchalant partijtje voetibal, dat de indruk algemeen gevestigd werd, dat men zich in het Axelsche kamp al .zeer passief stelde t.o.v. den uitslag. Onder die omstan'digheden was het dan ook verklaarbaar dat de gasten bin nen een goede 20 minuten een 02 voorsprong hadden. De Axelsche aanvallen waren niet minder menigvuldig dan die der bezoekers, doch als om strijd betwistten de aanvalsspe- lers elkaar de eer om de talrijke kansen om zeep te brengen, niettegenstaande het feit, dat keeper Thomas ditmaal een zeer onsolie- den en onizekeren indruk maakte. Hij was weinig klemvast en toen eenmaal de bal ge vaarlijk hoog voor den Hoofdplaat-doelmond zweefde, behandelde hij het leder niet met zijn gewone oordeelkundiglheid, zoodat dit ef fective! over de lijn in het doel en Axel zoo- doende toch aan eep doelpunt kwam in de eerste helft, 12. Een merkwaardige onderbreking van den wedstrijd memoreeren wij, wanneer de heer P. Koster uit Goes, die de wedstrijd leidde, voor het Axel-doel de oranjehemden op het hart bindt met de noodige emst aan te pak- ken, daar hij anders de wedstrijd dreigt te zullen staken. Wij achteri het niet onze taak naar aanleiding hiervan commentaar te maken en volstaan met te venmelden dat in de eerste helft weinig bijzonders meer ge- beurde. De tweede helft worden de gasten gedurig op eigen helft teruggedrongen. Ook nu ver- mag de s-lanke in wijnroode jersey spelende Hoofdplaat-doelman zijn ongewoon minderen vorm niet te verbeteren en eer het spel isen kwartier odd is, zwicht hij dan ook voor een fraaien voltreffer van Koster in den uiter- sten hoek van zijn ,;home" waarop hij totaal geen kijk had, 22. Dit doelpunt is het sein tot een verwoed pogen van de gasten op- nieuw de leiding te vermeesteren en zij sla- gen daarin dan ook binnen het half uur spe- lens in de tweede helft, onder groot gejuich van de toeschouwers, 23. Met minder ge juich wordt een fraai door Dobbelaar tien minuten voor het einde gescoord doelpunt be- groet, waardoor Axel opnieuw de stand gelijk heeft gemaakt, 33, doch in de resteerende periode van den strijd verminderen de Axel sche aanvalspogmgen zienderoogen en moet de Axelsche doelwachter dan ook ten vierden male vissohen, zoodat (bij het einde de thuis club haar vierde nederdlaag in dit seizoen heeft geincasseerd, die haar vrij zeker op het blijvend verlies van de tweede plaats zal komen te staan. Het was een wedstrijd beneden middelmatig derde klasse-peil en de tlhuiSblijvers hadden ditmaal zeker geen reden tot ongelijk. BreskensSluiskil 32. Zooals wij vermoed hebben heeft Sluiskil de overwinning te Breskens moeten laten, maar de thuisclub heeft het tegen haar gasten niet gemakkelijk gehad en Sluiskil heeft al haar krachten ingespannen om een gelijk spel te behalen. Zoo zij iets forVndijker was ge- weest, zou haar dit inderdaad ook gelukt zijn, doch Breskens. wist te beletten dat de ge- lijkmaker langs haar doelverdediger ging on danks het energiek pogen der Sluiskilsche voorhoede. OostburgHulst 12. Speelden de zenuwen de blauw-geUn parten te Oostburg Men zou het haast denken want een zoo klein verschil had men zeker niet verwacht en was. dit ook niet de juiste verhouding. Evenwel dient gezegd, dat Oos't- burg een zeer goede partij heeft te zien ge geven en vele malen de Hulstersche veste in een moeilijke positie heeft gebracht. Niet te verwonderen was dan ook, dat de Hulstena- ren verheugd waren toen de scheidsrechter het einde aankondigde. Vol belangstelling was men nu naar de resultaten van Hoofd plaat tegen Axel en toen die uitslag bpkend werd, zal wel even de feeststemming zijn be- koeld, om daarna terug te keeren en vol ver trouwen de komende dingen tegemoet te zien. HET NEDERLANDSOH ELFTAL. Het Nederlandseh elftal, dat Zondag in het Stadion te Amsterdam uit izal komen tegen de vertegenwoordigende ploeg van Belgie, is als volgt sajnengesteld Doel: Mul. Achter: Caldenhoven en Weber. Midden: Paauwe, Anderiessen en v. Heel. Voor: Wels, Drok, Bakhnys, Smit en Van Nellen. I Reserves zijn: Ferwerda, v. Run, Plenter, Breitner, den Hoed en Vrauwde-unt. DE WEDSTRIJD NEDERLANDBELGIE. 88.000 gulden teruggestuurd. De Sportkroniek schrijft: Over de belangstelling voor Nederland Belgie op 29 Maart behoeven wij niet veel te zeggen: alle clubs en officials „weten er van mee te praten". Een getal zal meer dan wat ook het bewijs er voor leverenaan de ver- eenigingen en de bonden die allemaal bij hun aanvragen geld hebben moeten zenden is het sommetje van 88.000 gulden terugge stuurd! Vele duizenden particulieren hebben voorts het bekende briefkaartje ontvangen met de mededeeling, dat zij geen kaarten kun nen krijgen. Naar Belgie zijn 2000 kaarten gegaan. Er komen er nogal wat met extra treinen, zoo dat dit aantal bij onze Zuiderburen ditmaal wel noodig zal zijn. Van officieele zijde is de belangstelling eveneens weer groot: zoo zullen o.m. de minis ters Gelissen, De Graaf, v. Schaick en Slin- genberg den wedstrijd bijwonen. WEG WEDSTRIJD TE WATERVLIET. De pedaalridders zijn weer uit de somberte te voorschijn gekomen. Op de Amsterdam- sche Zesdaagsohe na zijn de wedstrijden op de gesloten banen ver ten einide. Reeds in de eerste heerlijke lentezon konden de jongens van het stalen ros gisteren den strjjd aanbm- den. De strijd op den weg. Draaiende wielen met blinkende spaken. waarin de zonnestralen het flitsende spel van de lente spelen. De karretjes zien nog naar de nieuwigheid. De renners zien naar de nieuwe moed, de versche kracht, waarmee dit seizoen de strijd wordt begonnen. De eerste wedstrijd op deze schoone lente- dag, waarin onze plaatselijke renner Jeanne Dooms een goed figuur sloeg, was te Water- vliet. J. Donze te Hoek moest door pech den strijd staken. Het was een wedstrijd over 66 K.M. Aan den start verschenen 28 deelnemers, waaronder veel Hollanders. We zagen begin- nelingen die reeds in de loop dezer maand naar de categorie Juniores worden overge- schreven. We noemen Descamps, Vreeke, Staal e.d. Uit deze strijd van botsende krachten, fedle duels en hevige demarrages kwam Jeanne Dooms als no. 7 over de eindstreep, na in den sprint nog 5 a 6 renners geklopt te hebben. Een goed begin van een lang seizoen. BILJARTWEDSTRIJD TE SLUISKIL. Zaterdag j.l. werd door 6 Hoeksche biljart- spelers, leden van de biljartclub D.O.S. te Hoek, een tegenbezoek gebracht aan de Sluis kilsche clulb. De wedstrijd, welke gespeeld werd in cafe Stockman, had het volgende verloop: brt pt. Adr. van Alt-en 20 79 P. de Coninck 20 48 Jan J. Donze 20 69 G. Willems 20 62 G. Sol 20 54 R. d'Haene 20 44 D. Hamelink 20 52 M. Stockman 20 43 P. Verstraete 20 49 J. Kaas 20 21 J. P. de Wiitte 20 IS J. A. Lijbaart 20 16 De thuisclub had dus 245 punten terwiji de gasten 321 punten behaalden. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 19 Maart. Jan Johan nes van Doorn (van Boschkapelle), oud 22 j., jm. en Martha Maria Dieleman, oud 19 j., jd. 20 Maart. Andries Daniel van der Molen, oud 25 j., jm. en Catharina Drabbe, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Maart. Harme Groot (van Enkhuizen), c/ud 29 j., jm. en Elisabeth van de Ree, oud 27 j., jd. 19 Maart. Daniel Willem Cornells Harte, Oud 26 j., jm en Gijsberta Pieternella Veerman, oud 21 j., jd. Jacobus Nicolaas van Dixhoom, oud 28 j., jm. en Johanna Leuntje de Zeeuw, oud 26 j., jd. Geboorten. 14 Maart. Maria Abrahamina, d van Willem Adrianus Wieland en van Maria Sara Geensen.. 15 Maart. Rudy Willem Petrus, z. van Emile Joseph Mari Minnebo en van Beatrice Wilhelmina van Damme. Adria nus Pieter, z. van Jacoljus Hamelink en yau Janneke Dieleman. 16 Maart. Jacobus Mar- tinus, z. van Simon Johannes Hamelink en van Leuntje Adriana van Driel. 20 Maart. Neeltje Maria, d. vat Joris Jacobus Kolrjn en van Tanneke Eva GovA Overlijden. 13 Maart. Maria Smies, oud 77 j., wed. van Adriaan Kooman. 18 Maart. Filista van Hecke, oud 70 j., echtg. van Ber- nardus Goethals. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deee gemeente gevestigd: J. van Esde Kraker, zonder, le De Fei»- terstraat 17, van Hoek. bp! C. v. Straten, leerl. monteur, Axelschestraat 148inw., van Amerongen. K. P. Plaisier, marechaussee, Nieuwstraat 37, van Apeldoom. J. de JongeHofman, zonder, van Zaam- slag. A. C. Kasius, hulp huish., Noordstraat 72, inw., van Winschoten. J. P. Keiderman, contr. cr.dienst, Grenulaan 40 inw., van Oostburg. Vertrokken: P. M. v. Velpen, zonder, Oostkant 5 ajb naar Ossenisse. C. M. Scheele, werkman, Jozinastraat 10 inw., naar Sas van Gent. D. le Mat, bakker, L. Kerkstraat 68, naar Medemblik. iS. Burm, dienstbode, Stationsweg 41 inw.. naar Honteni3se. C. C. Kuiper, contr. cr.dienst, Axelschestr. 146, naar Oostburg. J. W. Smouter, agent van politie, Nieuw straat 37, naar Zandvoort. J. M. H. Smoutervan Doeselaar, zonder, Benedenweg 41, naar Zandvoort. N. Snap dienstbode, Veldstraat 2, naar Rot terdam. M. L. Frankevijlle, huishoudster, Kanaalweg 12, naar Hulst. E. M. Martens, zonder, Schoollaan 6 inw., naar Amsterdam. A. Fermont, zonder, Veldstraat 7, naar Selzaete. E. Grootvan de Ree, zonder, Noordstraat 25, naar Kruiningen. J. Dam, colporteur, Louisastraat 17, naar Goes. J. Baremans, zonder, Louisastraat 17, naar Goes. J. v. d. Ree, kapper, Noordstraat 25, naar Axel. E. P. v. Eetvelde, dienstbode, WestkollcBtr. 4 inw., naar Hontenisse. 24 Maart. HOEK. Aanbesteding levering kunstmeat- stoffen. Vereen. Doelmatige Samenwerking. 25 Maart. TER NEUZEN. Veiling rijwielen. Deur- waarder Huineman. 26 Maart. TER NEUZEN. Veiling meuibilaire goede- rem. Deurw. Huineman. 27 Maart. TER NEUZEN. Concert door het muziek- gezelschap „De vereenigde werklieden" in het Concertgefoouw. 30 Maart. HULST. Verhuring lokalen kazeme en per- ceelen kanaalgrond. Ontv. Reg. en Domeuen TER NEUZEN. AanJbesteding bouwen van een woning. Bouwk. bureau A. de Clercq. 31 Maart. AXEL. Veiling 2 woonhuizem. Kantoor W. A. den Boggende. TER NEUZEN. Veiling hoefje met wooti- huis. Notaris Van der Veen. 2 April. TER NEUZEN. Veiling woonhuis en tum- grond. Notaris Van der Veen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2