NIEUWS ASPIRIN A. J. VAN DE Binnenland Buitenland. De abonne's van het Ge'i'llustreerd Zondagsblad, H H. Kantoorhouders Onze abonne's in het Buitenland TER NEUZEN, 23 MAART 1936. HOEK. Nieuwstr. 36. Tel. 290. TER NEUZEN INKOOP van oudGoud enZilver luchtbeschermin g. AXEL. ZAAMSLAG. LI p"i pUHt J ljiW pCl u liiO/CWiuvii j O Voor Belgie en Amerika f 2,overige lancjen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitt etaling. Uitgeefster; Finma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte be^ekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHUNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJOAGAVOND. die bet blad per post ontvangen, worden veraocht, bun abonnementsgeld voor 1 April a.s., in te zenden daar er anders over bescbikt woedt met verbooging van 15 cent. DE UITGEEFSTER. worden verzocbt het abonnementsgeld over het le kwartaal 1936 van de Ter Neuzenscbe ©•Brant v66r 1 April a.s. in te zenden. Wrj vestigen er de aandacht van onze ab«rme's op, dat wij bij terug-ontvangst van ee»e onbetaalde kwitantie, onmiddellijk de t«ezending van het blad zullen staken. DE UITGEEFSTER. vworden dringend verzocbt, bet verschuldigde alhonnementsgeld v66r 1 April a.s. in te zen den. Bij niet-ontvangst v66r dien datum wordt het abomnement gestaakt. Abonnementen voor het buitenland worden sleehts aangenomen bij vooruitbetaling. DE UITGEEFSTE1R BELANGRIJKE GIFT VAN DE KONINGIN VOOR FJ.K.A.-COLLECTE. Naar gem eld wordt heeft de Pederatie van Instellingen voor Kinderbescherming te Am sterdam als bijdrage voor de opbrengst der gehouden collecte, een zeer belantgrijke gift van H. M. de Koningin ontvangen. BROCHURE VAN BELEEDIGENDEN INHOUD IN BESLAG GENOMEN. De politie te Haarlem heeft in een perceel aan de Gedempte Oude Gracht 227 exempla- ren in beslag genomen van een brochure, ge- titeld: Colrjn's Doodendans, waarvan de in- houd beleedigend is voor de regeering. De bewoner van het perceel heeft tegenover de politie bekend, dat bij reeds 70 van deze bro chures haul uitgegcven. De brochures zijn udtgegeven door een comite, zetelend te 's Gravenhage en getiteld de Gemuilkorfde Bend. DE HARDE KEUZEN. West-Buropa gaat een periode van moeilijke onderhandelingen tegemoet. Dat is ongeveer belt beste wat men in de huidige omstandig- heden nog kan verwachten. Hitler heeft ten minste niet onmiddellijk volstrekt afwijzend geontiwoord op de eischen van de ,,Locamis- ten". Wij zien daarin nog wel geen aanwijzing dat hij ze als grondslag voor de onderhande lingen zal aanvaarden, maar hij is bedaard gebleven en heeft ten minste nog niet onder den indruk van de voorwaarde dingen gezegd die hem "zouden kunnen binden. De voorwaarden zijn weinig zachtzinmg, vooral de bezetting gedurende de voorberei dende onderhandelingen door Engelsehe en Italiaansche troepen van de Duitsdhe grens zal een harde maatregel zijn. Larugzamerfhand is duidelijk geworden, wat ermee bedoeld wordt. Die troepen zullen niet ter beschermdng van Frankrijk moeten die- nen. Het zou trouwens een overdreven ach- terdocht zijn te gelooven, dat Duitschland tijdens de onderhandelingen Frankrijk of Bel gie zou overrompelen. Zij zijn bedoeld als straf voor het Optreden van Duitschlend. Het ver- drag van Locarno maakte nog heel andere dingen mogelijk, zelfs een militaire actie. Mel! is zoo verstandig geweest die ter zijde te la-ten. Niemand zou anders hebben verwacht. In Duitschland heeft men daarop vast gere- kend, anders had Hitler zijn besluit niet op het gekozen oogenblik genomen. Men heeft er nu wat anders op gevonden. Dat het niet iets plezierigs zal zijn, daarop moet men voorbe- reid zijn. Het denkbeeld van een milttaire bezetting voor hoe korten tijd dan ook. van Duitsch ge- bied, kan ons nooit sympathiek lijken. Deed- neming van niet rechtsstreeksch daarbij be- trokken staten is nu zelfs geheel ondenkbaar geiworden. Als de -Locarnisten straf wenschen, moeten zij him eigen strafvoltrekkers zrjn, zelfs al zou Duitschland zelf erin toestem- men en dan de voorkeur geven aan z.g. neu- trale 'troepen. Ook in dat geval zou men er atf moeten blijven. Met zoo iets kunnen an- deren niets uitstaande hebben. Toch is de houding der Locarnisten niet onbegrijpelijk. Men moet voorzichtig zijn met een overijlde veroordeeling in deze in haar ge- heele u-itgestrektheid onverkwikkelijke aange- legenheid. Zoo was het ten opzichte van de Duitsohers ook. De inhoiid Van hun aaad was volkcmen begrijpelrj'k. De demilitarisatie van de Rijnzone was onlhoudbaar geworden, moest zelfs op den duur ook voor de buren eer nog verminderinig dan Vermeerdering van veilig- heid scheppen. De manier waarop was echter onvergeeflijk. Hitler zegde niets op, hij deed. Het ware trotscher en politiek juister ge weest, als hij de opzegging van het verdrag aan zijn handeling had laten vooraigaan, ook al had hij zich niet aan den vollen termijn van opzegging gehouden. De Locarnisten hadden dan op veranderde basis moeten onderhandelen en Duitschland ware er zeker niet aieohter af gekomen. Duitschland ging echter te werk als bij zijn bewapening. Dat was een heel ander geval. Die bewapening bracht het tersluiks tot stand, onadat het niet de middelen bezat een openlrjke bewapening te dekken als de ande- ren zouden trachten die te verijdelen. Dat was een geheimzinnigheid uit zwakte, die men te Berlijn grif erkende, maar nu be- roept men zich op zijn herstelde kracht. Bij de Locarnisten zien wij de dingen pre- cies omgekeerd. Bij hen moet men missohien minder voorbehoud maken ten aanzien van den vorm dan van den inhoud. 'Hoe onheusch hun eisch van een militaire bezetting ook zij, hun recht daartoe is moeilijk te loochenen. Zij hebben niets gedaan tegen de wapening. behalve dan het aannemen van een resolutie die meer tot aanmoediging dan tot verhinde ring van verdere verrassingen heeft gediend. Men kan begrijpen, dat de onmiddehijke be- langhebbenden zich angstig zijn gaan afvra- gen, waar men met al deze verrassingen ten slotte terecht zal komen. Er was een verdrag dat Duitschland vrijwillig gesloten had, dat door Hitler uitdrukkelijk werd erkend en dat de zwaarste straf stelde op het nu gebeurde. Men besloot echter zich tot een moreele straf te bepalen. Wij kunnen ook die straf noch prettig noch aantrekkelijk vinden, maar wij hebben niet het redht er veel op te zeggen. Heel anders staat het edhter met hetgeen het resultaat van de onderhandelingen zal zijn. Dat moet volmaakt verschillend zijn van dezen maatregel van straf. Frankrijk en Belgie zullen zelf reden heb ben om zich te verheugen als die onderhande lingen hen in staat stellen met eere af te komen van een op den duur onhoudbare en gevaarlijke achteruitzetting van Duitschland. Als men eraan herinnerd heeft dat een inter- nationaal verdrag iets anders is dan een voet- bal zal men een toestand moeten scheppen, die aan Duitschland geen rechtenatige reden tot klagen kan geven. Wij hebben sedert het verdrag van Versail les geteekend is, altijd ons hart vast gehou den bij de gedachte aan den loop van pol-itieke geibeurtenissen die missdhkn eens aan die on houdbare regelingen en toestanden een eind zouden maken. Nu kan dit vreedzaam ge- schieden, als men aan het onderhandelen gaat. De Duitsche pers maakt zich ook erg druk over den eisch van raadpleging van het Haag- sche hof over het Fransch-Russisch verdrag. Die eisch is skchts onplezierig, als de Duit- schers zelf niet gelooven aan de houdbaarheid van de stellingen van Hitler. Wiij meenen ech ter niet dat op dit punt een accoord onbe- reikbaar zal zijn. Weigert Hitler de Voorwaarden van de Lo carnisten te aanvaarden dan treedt feitelijk een militair bondgenootschap reeds onmid dellijk beginnend met de saimenwerking der staten, in werking. In Polen dringt men er onstuimig en haast paniekachtig op aan daaraan te mogen meedoen. Voor de Duitschers, die zelf zoo sterk in termen van macht en militaire middelen den ken, moet dit een heel dikke stok achter de deur zijn. Onplezierig lijkt dit alles voor Ber lijn. Het is misschien al niet meer zoo tevre- den over zijn a^ie, en de militairen en ande- ren, die ervoor hebben gewaarschuwd, worden derhalve zeker niet meer voor drwaas ver- sleten. Het accoord van Londen heeft in drie van de vi-er deelnemende landen geen moeilijkhe- den ontmoet. In Italie is men er echter nog niet. De heele positie Van Italie in deze aan- gelegenheid i® vrij scheef. Wij hebben daarop reeds gewezen. Zij is ergerlijk voor de Duit sohers. Moeten de Italianen over ons te- •rechtzitten vragen zij zich af. Voor de Ita lianen moet het meer dan verleidelijk zijn te trachten als hun voorwaarde staking der sancties te stellen. Wij kunnen ons niet voor- stellen, dat de Vdlkenbond, Wiens zaak dit is, zich daarvoor zal laten vinden. Maar er zijn tusschenwegen. Te Londen verzekert men dat de Italianen geen voorwaarden van dien aard hebben ge- steld. Moge ook Rome zelf, als het zijn be sluit neeont, even terughoudend zijn. Maar men hoort reeds dat weldra de vijandehjk- heden zullen worden gestaakt en dat daar- door de sancties zcuden komen te vervallen. Die gelijktijdighedd spreekt niet vanzelf. Men zou alles behalve vast hebben gestaan wan- neer deze zaak er niet tussohen ware geko men. Thans heeft Italie em goede kans een dergelijke schi-kking te bereiken. De Atoessi- niers zullen dan in den tijd van de onderhan delingen slechts kunnen rekenen op de drasti- SiChe pressie, die hun klimaat en de toestand van de Italiaansche financien op Rome zullen uitoefenem. Wij vreezen echter dat, als werk.lrjk een be zetting van de grensstrook tot stand komt, Engeland en Italie daar wapenbroeders zullen zijn terwijl hun landgenooten hij de marine in de Middellandscihe Zee liet allerminst zou- den weizen. R- Crt' DE K-R.O.-TROUBADOURS. Naar wij vernemen zullen de K.R.O.-Trou badours, die zoo'n succesvolle tournee door 't land hebben gemaakt, ook nog na de Paschen een bezoek aan Zeeland brengen. Ze zullen dan o.a. hier een avond concerteeren. Voor dezen avond zal wel een groote belang- stelling bestaan. MOTORSPITS „JEANNETTE" De Belgische motorspits ,,Jeannette' is bij Hoedekenskerke op den strekdam omhoogge- varen en even later op eigen kracht vlot- gekomen. De Jeannette" heeft daarop de reis van Duitschland naar Parijs, oogenschijnlijk zonder schade bekomen te hebben, voortgezet. DE BELASTING OP GEBOUWDE EIGEN- IIOMIVIEN IN DE ZEEUWSCHE POLDERS. Enkele jaren geleden wijzigden Prov. Staten van Zeeland op voorstel van Ged. Staten het algemeen polderreglement in dien zin, dat de besturen van polders en waterschappen voortaan ook gebouwde eigendommen m de polderlasten kunnen aanslaan. Het percentage dat door verscheidene polders geheven werd. liep echter sterk uiteen. Toen een van de grootste polders, de Breede Watering bewester Ierseke, waarin Goes en verschillende dorpen gelegen zijn, tot een hef- fing van 3 pet. van de belastbare opbrengst besloot, hebben belanghebbenden te Goes een comitd van actie opgerich.. Ged. Staten keur- den het besiuit tot heffing van 3 pet. echter niet goed. Dus ging niet het comitd, maar de polder bij de Kroon in beroep. Thans is de Kon. beslissing bekend gewor den. Het beroep van .den polder wordt onge- grond verklaard en het besluit van Ged. Sta ten bljjft dus van kracht. In het Kon. besluit wordt een heffing van 3 pet. te bezwaarlijk geacht voor de nieuwe schotplichtigen. Onder de gegeven omstandig- heden wordt voldoende met het belang, dat de gebouwde eigendommen bjj het waterschap hebben, rekening gehouden, indien niet meer dan een heffing van 1% pet. wordt geheven. Door deze beslissing is op dit gebied nu eenige zekerheid gekomen ten aanzien van het percentage dat geheven kan worden. ONGELUK OP WEG HULST—WALSOORDEN. Meisje op slag gedood. Omstreeks vijf uur Zaterdagmiddag, is, naar aan ,,De Telegraaf" gemeld wordt, op den weg HulstWalsoorden jnabij Tivoli tenge- volge van een aanrijding tusschen twee vracht- auto's, het jongste dochtertje van den auto- handelaar A. Bogaert, uit Hulst zoodanig tusschen een lantaarnpaal en een der wagens bekneld geraakt, dat het kind vrijwel onmid dellijk is bezweken. Een vrachtauto van de Belgische firma Beck, kwam, geladen met stroo gereden luit de richting Belgie, terwijl een met steenen geladen vrachtauto van Eug. Fassaert in de richting Walsoorden reed. De chauffeur van laatstgenoemden wagen meende bij het pas- seeren van den wagen van de firma B. vol doende ruimte te hebben, doch vergiste zich daarin en moest zoodoende gebruik maken van het voetpad, waarop juist het meisje aan het spelen was. Door de breedte van den met stroo geladen wagen ontstond een hot- sing met het gevolg, dat de wagen van de firma Fassaert een kl-tine zwenking maakte en het meisje tusschen een lantaarnpaal en den auto bekneld raakte. De chauffeur van de firma F. schijnt, naar van officieele zijde wordt medegedeeld, niet geheel en al vrij uit te gaan. Het onderzoek van de Justitie is nog gaande. Van andere zijde vernamen wij, dat het meisje per fiets op het rijwielpad reed ©n dat op den weg een luxe auto stond. In plaats dat de chauffeur met den vrachtauto van den beer Fassaert achter de stilstaande auto bleef wachten, om de Belgische auto te laten pas- seeren, maakte hij een snijding, kwam daar- door op het fietspad terecht, met het boven- omschreven noodlottig gevolg. DE GEHANDHAAFDE SUIKERBIETEN GARANTIE. Het Zeeuwsch Landbouwblad schrijft naar aanleiding van het verheugend bericht, dat de 5 pet. korting op de sjuikerbietengarantie geen voortgang vindt, 't volgende. Deze beslissing is van groot belang voor de bietenverbouwende streken Zeeland en W'estelijk Noord-Brabant vooral met het oog op het behoud der werkgelegenheid. Na de rigoureuze verlaging van den tarwe- richtprijs zal deze beslissing van den minister, waardoor ruim 29 a 30 millioen K.G. suiker- bietengarantie naar Zeeland terugkomt, onge- twijfeld weerklank vinden. De totale hoeveel- heid garantiebieten welke aan Zeeland is toe gewezen bedraagt 581.466.000 kg, zoodat ieder teler tenminste 96 pet. van de garantie van vorig jaar zal kunnen worden verleend, be- houdens overdrachten van bouwland. De voorloopige toewijzingen zullen hoogst waarschrjnlijk v6<5r 1 April a.s. in het bezit der telers zijn. RAAD VAN BIE1RVLIET Donderdag vergaderde de Raad, onder voor- zitterschap van burgemeester Kostense. Ingekomen was een adres van de Kamer van Koophandel te Ter Neuzen, een alschrift van een gezonden adres aan de Tweede Kamer in- zake het ontwerp van wet voor de reisbelas- tin°\ De vnd. Kamer van Koophandel betitelt deze belasting voor Zeeuwsch-Vlaanderen als een bewegingsbelasting. Over de Schelde te gaan is voot een Zeeuwsch-Vlaming altijd nog een reis op zich zelf du,ur en tijdroovend. Korte uitstapjes zijn alleen mogelijk naar Belgie. Wil men genieten van schouwburg of opera, ook dan zijn we hier aangewezen op Belgie. Zeeuwsch-Vlaanderen is nu eenmaal een smalle strook grond tusschen den breeden Scheldestroom en de grens van Belgie. Nu spreekt het ontwerp reisbelasting wel van een bepaald tarief, maar dat is hoofdelijk en komt per gezin neer op een hooge extra-ibelasting per jaar. Daarom vraagt de Kamer van Koop handel in het adres, zonder over de merites van het ontwerp in zijn geheel te willen oor- deelen vrijstclling voor de Zeeuwsch-Vlamin- gen om de Belgische grens te overschrijden. De Raad besloot adhaesie aan dit adres te betuigen. van dien dienst benoemd was de heer Ir. I. A. van Cruijningen. In onderling overleg wer- den voor de verschillende diensten leiders aan gewezen, terwijl besloten werd in het begin der volgende week een proef te nemen, die enkele dagen later voor de Vereeniging van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers, iets uitgebreider, zal worden herhaald. Vanmorgen wilde de heer de W. alhier, zijn auto, waarvan de radiator lekte, repareeren. Om gemakkelijker te kunnen werken zette hij zijn 1-jarig zoontje zoolang in den wagen waama hij de motor op voile toeren liet draaien. Then hij daama het kind uit den auto nam, zakte het eensklaps in elkaar. Het schijnt, dat het kind bedwelmd is ge raakt door de zich ontwikkelende gassen. Na eenigen tijd was het weer geheel op- geknapt. Ingez. Med. Ingevolge een uitnoodiging door den burge meester van OostLurg, kwam Vrijdagavond een aantal ingezetenen bijeen ter bespreking van de bescherming der burgerbevolking tegen aanvallen uit de lucht en ter bespreking van een regeling van den luchtbeschermings- ddenst vbor deze gemeente. De voorzitter deelde mede, dat tot hoofd Jaarvergadering „V. V. Z. F." In het hotel „Het Gulden Vlies" had onder presidium van de heer P. J. J. Vael uit St. Jan- steen de jaarlijksche ledenvergadering plaats van de Ver. van Zeeuwsche Fokkers. Na de gebruikelijke plichtplegingen passeerden eenige ingekomen styjkken den hamer, waaronder een verzoek van V. V. V. om ook dit jaar wederom gebruik te mogen maken van het terrein der vereeniging aan den Kinderdijk tot het houden van het concours-hippique. Dit verzoek werd ingewilligd onder voorbehoud, dat de V. V. V. hiervoor als gewoonlijk 50 zal betalen als huurprijs. Blijkens medeaeeling van den voorzitter hebben de heeren L. Bogaard te Koudekerke en M. A. Koole te Rotterdam hunne aandeelen aan de vereeniging geschonken. Bij monde van den heer Flor. de Moor te Zaamslag adviseerde de financieele commissie tot goedkeuring van de rekening en beschei- den van den penningmeester, die met een be- duddend tekort sloten. In de financieele com missie voor 1936 werden benoemd de heeren Fl. de Moor te Zaamslag en C. de Putter Pz. en S. v. Hoeve te Axel. Met algemeene stem- men werden daarop de aandeelen van de leden in het kapitaal der vereeniging opnieuw vast- gesteld. Tot secretaris-penningmeester werd be noemd de heer I. de Feijter Wz. De aftreaende bestuursleden de heeren E. B. van Acker te Westdorpe en B. C. Puijlaert te Sas van Gent werden herkozen. Gekozen werd de heer S. van Hoeve te Axel. Aan het bestuur werd vervolgens machtiging verleend voor <5en jaar het terrein met de ververschings- tent te verpachten. Bij de omvraag werd door den heer Iz. de Feijter de aandacht gevestigd op het zilveren jubileum der vereeniging en op het feit dat nog een drietal bestuursleden zitting hebben in het bestuur die ook tot de oprichters be- hoorden, n.l. de heeren P. J. J. Vael (voor zitter) en de heeren B. C. Puijlaert en A. L. Stallaert te Hontenisse. Deze heeren werden met dit merkwaardig j'uhileum geluk ge- wenscht met de wensch dat zij nog vele jaren deei van het bestuur zullen mogen uitmaken. Ook de terreinkneeht de heer Com. van Ben- degem deelde in de jubileumvreugde en werd deelgenoot gemaakt van de goede wenschen van de bestuurstafel, vanwaar men er op wees dat ,,Kees" tot ver benoorden de Schelde, zoo- wel als tot over de Fransche grens bij de fokkers als typische figuur bekendheid geniet. Zijn trouw en eerlijkheid hcudt het bestuur dan ook in eere en de vergadering werd daar op na de vlotte afwerking der lijvige agenda door den voorzitter gesloten. Een serenade. J.l. Vrijdagavond bracht het plaatselijk muziekgezelschap „De Volharding" onder lei- ding van haren direeteur. den heer H. Wisse, een serenade aan den geachten rijksveldwach- ter-brigadier-majoor, den heer D. Heijboer, in verband met diens zilveren ambtsjubileum. Vooral met het oog op het bijzonder fraaie weer, lokte het „uittrekken" der muzik&nten, die bij fakkellicht naar de woning van den jubilaris marcheerde, een groote menigte naar buiten. Onder het spelen van eenige opge- wekte liederen, waarbij de muzikanten hun beste beentje voorzetten, verscheen de jubi laris en diens familie voor zijn woning, waai- na de heer C. H. H. Wisse in zijn kwaliteit van vice-voorzitter van ,,De Volharding zich in welgekozen bewoordingen tot den alom ge- zienen majoor richtte om vervolgens zijn hartelijke gelukwenschen namens het corps muzikanten uit te spreken. Met een ,,Lang leve onze majoor", hetwelk door het geheele corps mede werd aangeheven, besloot spreker zijn welgemeende felicitatie, waarop nog eenige nummers ten beste werden gegeven. Kort daarop begaven de muzikanten zich, omstuwd dooT een talrijke menigte, waarbij vanzelfsprekend de jeugd het voomaamste aandeel had, onder het spelen van een vroolijke marsch naar het lokaal van den heer R. J. van de Veke, waar een dronk werd gewijd op het welzijn van den jubilaris en diens familie. Dat een en ander een opgewekte stemming teweegbracht, behoeft voorzeker geen nader betoog. geheel onverwacht een ieder door spit YJM overvallen worden. Yf M ledereen moet dan ook weten: Neemt: het product van vertrouwen Ultslultend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 cts. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cts. (Ingez. Med. Huldiging gdmeente-secretari6. Zaterdag 21 Maart j.l. had onder overgroote belangstelling de huldiging plaats van den heer J. Stolk Lzn., in verband met zijn zilveren ambtsjubileum als gemeentesecretaris. Talrijk waren de brieven en telegrammen van degenen die niet in persoon aanwezig konden zijn, doch er prijs op stelden van hun belangstelling blijk te geven. De raadszaal. waar de huldiging plaats vond, was in een bloementuin herschapen. Na de officieele huldiging, waarvoor wij verwijzen naar het raadsverslag elders in dit nummer, werd den jubilaris een bloemenmand aangeboden door het huldigingscomite, en werd hij achtereenvoigens gecomplimenteerd doi r de heeren Dr. Elenbaas, arts te Zaam slag, D. Dees en C. H. H. Wisse als oud- raadsloden. De heer Eijke, gemeente-ontvanger, rele- veerde, dat hij sedert 9 December 1918 onder den heer Stolk in dienst der gemeente was geweest, en roemde de prettige samenwerking, die steeds heeft bestaan. Met eere kan dan ook worden gezegd aldus spreker, u hebt *de gemeente gediend. De heer M. Oggel, ambtenaar ter secretarie wenschte den jubilaris en diens huisgenooten namen het secretarie-personeel, den bode en den gemeente-veldwachter geluk, en sprak den wensch uit, dat waar het jubileum in het teeken van het zilver staat, een zilverglans ook de verdere loopbaan van den jubilaris zal mogen overstralen. De heer Dees, agent der arbeidsbemidde- ling, roemde de goede verstandhouding die steeds tusschen den jubilaris en spreker had bestaan gedurend^de 12% jaar die zij hebben samengewerkt, en sprak de hoop uit, dat deze bestendigd zal worden. Door den heer Jansen Verplanke werden gelukwenschen overgebracht namens het per- soneel der openbare lagere school, terwijl de heer De Koster namens de commissie van Toezicht op het L. O. en die tot wering van schoolverzuim den jubilaris geluk wenschte. De heer Hamelink, havenmeester, en de heer Scheele, voorzitter van het burgerlijk arm- bestuur en ambtenaar van den tiurgerlijken stand brachten vervolgens hun gelukwenschen over. Zichtbaar aangedaan dankte de heer Stolk ook namens zijn huisgenooten, alien die hem met zijn jubileum complimenteerden Vervolgens was het de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen die bijna voltallig was opgekomen om den jubilaris geluk te wen schen. In een speech, die niet van rumor ontbloot was, kweet zich de heer J. A. van Rompu, lid van Gedep. Staten en voorzitter der vereeniging, van die taak, en bood den jubilaris een electrischen lichtkroon aan, de hoop uitdrukkende, dat waar alien wel eens donkere dagen hebben, het licht den jubilaris in die dagen zou mogen beschijnen. Vervol gens werd nog het woord gevoerd door de heeren Geirnaerdt, burgemeester van St. Jan- steen, Lambooy, burgemeester van Honte nisse en als laatste in de rij de heer Trufflno, burgemeester van Hulst, die in een geestige speech zijn gelukwenschen overbracht. Hierna kwamen autoriteiten, corporaties en vereenigingen benevens ingezetenen der ge meente den jubilaris en zijn gezin gelukwen schen. Onder de aanwezigen merkten wij op Ds. en Mevrouw Van Dis, de heeren Wind van Merkesteyn, alg. direeteur der Z. V. T. M. en direeteur der Stcomtram HulstWalsoor den, de heer De Kaon, chef der admindstratie van genoemde maatschappijen, de heer 'Harte, secretaris der Kamer van Koophandel en re- dacteur der Ter Neuizensche Courant, de be sturen der Vereeniging ,,Hulp in Nood", van den Chr. Nationalen Werkmansbond, van het Crisiscomitd B en vele anderen. Ten slotte dankte de heer Stolk alien, die van him medeleven hadden blijk gegeven en hem dezen dag voor hem en zijn gezin tot een onvergetelijke hebben gemaakt. pes avonds bracht het muziekgezelschap ,pe Volharding" den jubilaris, onder grooten toelscp der bevolking eene serenade, waarbij de heer C. H. H. Wisse den jubilaris namens het gezelschap geluk wenschte met dit zilve ren jubileum en de hoop uitsprak, dat hij nog vele jaren in goede gezondheid zrjn amlbt zal mogen vervullen. De heer Stolk dankte hierop den heer Wisse en het muziekgezeischap voor de door hem op prijs gestelde serenade. Ook in den loop van den avond motiht de heer Stolk nog zeer vele blijken van belang stelling ontvangen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1