AL6EMEEN HiEUWS- EN ABVERTENTIEBL&D VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Die GRIEP-aanval wordt gestuit akker's Abdijsiroop No. 9429 VRIJDAG 20 MAART 1936 76e Jaargang Buitenland BinnenSand DERDE BLAD Burgamsaster en Wathoudars van TER NEUZEN, TER NEUZEN, 20 MAART 1936. HOEK. het beproefde hoest-geneesmiddel! ZAAMSLAG. SELZAETE. >c 'jSEHWa eKeeMeneeeeewKiflii*™™®^ i ammn Sfffi?" KM TER NEUZENSCHE COURANT brengen ingevolge artikel 75 der Lager Onder wijswet 1920 ter openbare kennis het volgend raadsbesluit De Gemeenteraad van Ter Neuzen; gezien een op 9 Maart 1936 ingekomen adres van het Bestuur van de Vereeniging voor Christelijk onderwrjs te Sluiskil, houden- de verzoek om ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden beschikbaar te wil- len stellen voor aansluiting van zijn school op de aan te leggen waterleiding en het aan- Bchaffen van ontbrekende leermiddelen voor zijn school; overwegendedat voor deze doeleinden gel den uit de gemeentekas kunnen worden gevraagd; dat is voldaan aan het bepaalde bij artikel 77, le lid, der Lager Onderwijswet 1920; gelet op artikel 72 e.a. der Lager Onderwijs wet 1920; gehoord een voorstel van Burgemeester en Wethouders; b e s 1 u i t: zijn medewerking te verleenen. Ter Neuzen, 19 Maart 1936. De Gemeenteraad voornoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Ter Neuzen, 20 Maart 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. langs verscheidene stands rondgeleid. De minister verklaarde, dat het een mooie beurs was en verheugde zich over deze manifestatie van het Nederlandsche zakenleven. DE MAATREGELEN INZAKE KOFFIE. Een crisisheffing van 12 cent per K.G. ongebrand. Van officieele zijde wordt het volgende ge- meld: -. In aansluiting aan de vorige berichten ter- zake, kan thans worden medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt, binnenkort een crisishef fing op a'lle koffies op basis van 12 cent per K.G. ongebranid in te voeren. Verwacht kan worden, dat deze heffing binnen een paar wekerf zal ingaan. Tot deze in werking tre- ding blijft de insvoer bepeikt tot het strikt noodzakelijke. Navordering zal niet worden toegepast. De contingenteering zal spoedig na de imwerking treding der heffing weer worden opgeheven. het Lagerhuis regeering niet DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis inge volge artikel 38, juncto artikel 16, der Drank- wet, dat bij hen is ingekomen een verzoek om een verlof A van ANDRe LEONARDUS LAURET, van beroep hulpmachinist, wonende te Ter Neuzen voor de beneden-vddrlokaliteit van het perceel plaatselijk gemerkt no. 57 en gielegen aan de Dijkstraat te Ter Neuzen. Binnen twee weken nadat deze bekend- making is geschied, kan ieder tegen het ver leenen van het verlof schriftelijk bezwaren iadienen bij Burgemeester en Wethouders. Ter Neuzen, 20 Maart 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Voortgezet wordt de behandeling van het Verkejrsfonds voor 1936. De heer Moltmaker (s.-d.) zegt, dat er te lang gewacht is met het ordenen van het ver- keer. Er is te veel overgelaten aan het parti- culier initiatief en er is een verkeerde ver- keerspolitiek gevoerd. Concentratie is in het belang van de schatkist, het publiek en de ondememingen zelve. Spr. wijst op het voor- beeld van de P.T.T. als een goed geoutilleerd staatsbedrijf, dat winst afwerpt. Hij vraagt verder aandacht voor de belangen van het trampersoneel, o.m. dat van de R.T.M.; inzake het pensioen van laatstgenoemd personeel moet spoedig worden ingegrepen. Ondanks de verslechtering van de positie van het spoor- wegpersoneel nemen de tekorten der spoor- wegen toe. Spr. vraagt of daar nooit een einde aan komt. Hij bepleit tenslotte ver- schillende maatregelen, welke kunnen mede- vrerken om verkeersongelukken te voorkomen. De heer Van Citters (a.r.) merkt op, dat men in het Verkeersfonds artikelen aantreft, die met verkeer weinig of niets te maken hebben. Aan ordening van het verkeer moet grondige reorganisatie van de spoorwegen voorafgaan. Spr. bepleit ordening uit het leven zelf, niet van boven af. Hij wijst ver der op de beteekenis van de ontwikkeling van het autowezen voor werkverruiming. Minister van Lith de Jeude deelt mede, dat het vijfjarig wegenplan een jaar langer zal moeten duren in verband met de voorbereiding van het nieuwe plan. De vrees voor te ver gaande centralisatie van de verkeersregeling is niet gegrond. Spr. boopt, dat de gezamenlijke werking der over- heidsregelingen een evenwichtstoestand in het leven zullen roepen. De centrale verkeers- commissie is en wordt geen kapstok. Spr. kan verklaren, het personeel van spoor- en tram- wegen een goed hart toe te dragen. Aanvra- gen voor verbetering der Drentsche bruggen met behulp van het Werkfonds zullen een wilHg oor vinden. Het vraagstuk der wegen met meer dan een baan is nog in studie. Bevorderd wordt het bijbrengen van meer kennis van verkeersregelen ter betere beveili- ging van het verkeer. Spr. volgt met voile aandacht het vraagstuk der klinkerbestrating. Wetsontwerpen inzake verbetering van tertiaire wegen in verband met het Werkfonds zijn te verwachten. GROOT VERIXJF DIENSTPLICHTIGEN. De minister van defensie heeft bpaald, dat de maatregel van het langer in werkelijken dienst houden, in verband met de huidige om- standigheden, niet zal worden toegepast op de dienstplichtigen van het regiment genietroe- pen, voor wie de eerste oefening op 21 Maart 1936 eindigt. Deze dienstplichtigen zullen derhalve op dien datum in het genot van groot verlof worden gesteld, voor zoover zij niet om een andere bijzondere reden in werkelijken dienst moeten blijven. DE KON. NED. JAARBEURS. Het is Woensdag een buitengewoon drukke dag op de Kon. Ned. Jaarbeurs geweest. Des middags bewoog zich onder de talrijlce hezoekers ook minister dr. Oolijn, vergezeld van zijn vrouw en den heer Reijsinger, zijn particulieren secretaris. Z. Exc. was per trein uit Den Haag naar Utrecht gekomen en aan het Centraal Station verwelkomd door de heeren W. Graadt van Roggen, secretaris- generaal van de Jaarbeurs en W. Terpstra, ingenieur bij de Jaarbeurs. Deze heeren, bs- nevens de heer P. A. Roelofsen, lid van den raad van beheer van de Jaarbeurs, hebben den minister-president met zijn gezelschap DE VERGADERING VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. De Fransoh-Belgische resolutie met algemeene stemmen aaugenomen. De Volkenbondsraad is Donderdagmiddag 15 uur 25 (G. T. j in besloten zitting bijeen- gekomen. Deze besloten zitting heeft siechts eenige minuten geduurd. In de openbare vergadering was aan de •orde de stemming over de door Frankrijk en Belgie ingediende resolutie, die als volgt luidt: „De Raad van den Volkenbond constateert, naar aanleiding van het verzoek dat Belgie en Frankrijk op 8 Maart hebben gedaan, dat Duitschland art. 43 van het verdrag van Ver sailles heeft geschonaen, daar het op 7 Maart troepen gebracht en gestationneerd heeft bin nen de gedemilitariseerde zone, genoemd in de artt. 42 e.v. van genoemd verdrag, en in het verdrag van Locarno. De Raad besluit krachtens art. 4 par. 2 onmiddellijk den onder- teekenaars van het verdrag van constateering dezer feiten mededeeling te doen". De voorzitter Bruce, verzocht even het voorzitterschap van den Raad te mogen neer- leggen, teneinde uiting te geven aan de opvat- tingen van de Australische regeering: Ik heb met de grootste aandacht zoo zeide hij geluisterd naar de uiteenzetting van den Duitschen gedelegeerde van hedenmorgen. Deze redevoering heeft geen wijziging ge bracht in mjjn opvatting ten opzichte van mijn verpliclfting, onmiddellijk over te gaan tot stemming over de Fransch-Belgische resolutie. De Raad heeft den plicht te beslissen of hij hier staat voor een schending van het pact van Locarno, een gedeelte van het systeem der collectieve veiligheid. De grondslag van den Volkenbond, aldus Bruce, is eerbied voor de verdragen. Het is de plicht van een ieder, met alle kracht mede te werken een bevredigende oplossing te vin den uit de huidige moeilijkheden. Bruce bracht hulde aan de rustige uiteen- zettingen van Flandin en van Zeeland en had ook waardeering voor de kalme rede van von Ribbentrop. Hij achtte het mogelijk in deze rustige sfeer een samenwerking van alle raadsleden te bereiken. Weder als voorzitter van den raad spreken- de stelde Bruce de stemming over de Fransch- Belgische resolutie aan de orde. Duitschland heeft tegen de resolutie ge- stemd. Ohili bracht een bianco stem uit, de gedelegeerde van Ecuador was afwezig. Zooals men weet gelden de stemmen van Duitschland, Frankrijk en Belgie niet voor de bepaling van den uitslag. De resolutie was dus met algemeene stemmen aangenomen. De afgevaardigde van Chili heeft bianco gestemd, omdat hij, naar hij verklaarde, wel kon meegaan met de veroordeeling van de schending van Versailles. Over de schending van Locarno echter kop hij zich niet uit- spreken zonder eerst in het bezit te zijn van een uitspraak van het Permanente Hof van Internationale Justitie. Ribbentrop heeft een verklaring afgelegd, waarin hij zeide: Ik heb den indruk, dat wan- neer de ernstige en volledige verklaring, die ik vanmorgen heb afgelegd over het stand- punt van Duitschland, uitvoeriger door de leden van den Raad was bestudeerd, zij daar- door tot een andere beslissing zouden zijn gekomen. Spr. voegde eraan toe: De Duit- sche regeering en het Duitsche volk hebben de diepe overfuiging, dat de resolutie van den j Raad niet gehandhaafd zal worden in het oor- deel der historie. Flandin reageerde aldus op von Ribben- trop's woorden: Ik zou het woord niet hebben gevraagd, zoo de vertegenwoordiger van het Duitsche rijk niet gemeend had dit te moeten doen. I Ik moet hier verklaren, dat onder de beer- schappij van het internationale recht, niemand de bevoegdheid heeft zelf als rechter op te j treden. Ik herhaal hier plechtig het Fransche voor- stel, om het door Duitschland opgeworpen I geschil aan het Haagsche Hof, dat arbeidt 1 onder de hooge autoritelt van den Volken- bond, voor te leggen. De vergadering was tien minuten over vier (G.T.) geeindigd, nadat voorzitter Bruce nog i had medegedeeld, dat men vandaag weer zou bijeenkcmen, ten einde te beraadslagen over de verder door den Raad te volgen ge- dragslijn en ten einde den datum voor de vol- I gende zitting te bepalen. RECHT EN POLITIEK. De Franschen warm Woensdagavond onte- vreden over de houding der Engelschen. 'Het was voor Eden echter heel moeilijk hen te- vreden te stellen, sdhrijft de N. R. Crt., daar het doel van de Fransche poiitiek niet minder dan dat van de Engelsiche was een vreedzame oplossing van het geschi'l te vinden en die is siechts langs den weig van een vergelijk te j bereiken. Nu is ook in Engeland de tevredenheid met de pciitiek der regeering niet algemeen. Men ziet dat b.v. uit een inigezcmden stuk van Aus ten Chamberlain in de Times van Donderdag in antwoorden op een ingezonden stuk van Woensdag, dat op grond van Chamberlain's verdediging van het verdrag van Locama in van 1925 betoogde dat de anders kon handelen dan een bemiddelende houding aannemen tusschen de partijen. Chamborlain nu citcert zijn rede uitvoeriger, en zegt dat hij enkel voor on- schnldiger scbendingen van de demilitarisatie die positie voor Engeland bedoeld had, niet echter voor een algemeene willekeurige ophef- fing, waarbij Engeland beslist aan de zijde van Frankrijk zou staan. Met dat al echter kunnen de Franschen van Engeland niet anders verwachten dan dat dit land voor den vrede tracht te zorgen. Immers Frankrijk zelf heeft ook iedere actie achter- wege gelaten. Had het dit niet gedaan en had het mogelijk krasse maatregelen genomen, dan zou Engeland voor een verplichting van hulp- verleening hebben gestaan. De Franschen ver- iangen nu echter het een en het ander: een vreedzame behandeling eri tegelijkertijid steun- verleening waarvan de Engelschen zelf ver wachten, dat deze eisch de Duitschers uit de vergaderzaal zcu drrjven. Nu was de positie van de Engelschen ook weer niet duidelijk en zuiver. Elden had Woens dag de Duitschers er weer eens aan herinnerd dat nieuwe verdragen geen waarde hebben, als de oude eenvoudig verloochend worden. Hij meenide echter blijkbaar dat het voldoende was dit te hebben geizegd en dat de Duitschers genoeg gestraft waren met dit van hem te moeten hooren. Als de Duitschers nu nog de veroordeeling door den Raad van hun optre- j den en een eenvoudig eonstateeren van de fei ten hadden geslikt, dan had men naar Enge- lands opvatting kunnen beginnen met te onder- t handelen over de voorstellen van Hitler. De Franschen namen daar geen genoegen mee, en dat was van hun standpunt ook wel te hegrij- pen. Zij verlangden in ieder geval dat eerst Engeland zijn verzekering van steunverleening voor het geval Frankrijk door Duitschland mocht worden aangevaMen, uitdrukkelijk her- haalde, voor men tot onderhandelen ©verging, i Dat was de moreele pressie waarvan wij deze week spraken. Het zou zijn een uitdrukkelijke erkenning van het voortbestaan van het ver drag van Locarno buiten Duitschland om. H^f zou aan den toestand niets veransderen, maar te Berlijn zon men het erg onplezierig vinden, daar men nu eenmaal zeer zenuwachtig is tegenover teekenen van vereenzaming. Met die gevoelens van Berlijn nu houdt Lon- den rekening. Het is bevreesd dat Duitsch land in dat geval niet meer aan de onder- handelingen zou willen deelnemen. In hoeverre dat juist is, weten wij niet, maar wij weten wel, dat Engeland uit vrees daarvoor zich in politieke bochten wrong, die zelfs ons Neder- landers niet oniverschillig konden laten. Een verschijnsel daarvan was het plan tot een neu- trale bezetting langs de Duitsche westelijke grens tijdens de onderhanidelingen over een vergelijk. Het is niet waarschijnlijk, dat een der be- trokken partijen behalve Belgie daar aan wil als ook zijn gebied door die bezetting wordt geraakt, maar de Engelschen koesteren van dit plan nu eenmaal zekere verwachting. Zoo als zij het .zich voorstelden was het verkeerd. Het kwam hierop neer dat de Engelschen het risico, aangegaan bij het verdrag van Locarno, op anderen wiliden overdragen. Zij spraken van een internationale militaire macht, gelijk die in het Saargebied. De gevallen zijn echter vol- maakt verschillend. In het Saargebied was een militaire macht gevestigd, die internationale conflict en moest voorkomen en ter handhaving van de openbare orde in dit gebied, waarvoor zij ten voile berekend was. Frankrijk en Duitschland wenschten beiden die orde te handhaven, en de taak van de internationale bezetting was dan ook zuiver die van een po- litieoorps tot bescherming van de toen nog in- ternationaal gewaartoorgde vrijheid van agita- tie voor een miinderheid. Nu zou de taak van het Internationale corps een andere zijn. 'Het zou toch zijn aangewezen am Duitschland af te sehrikken van een aan- va.l op Frankrijk, cmidat een aanval in de eer ste plaats dit corps zou treffen en Duitsch land dan vanzelf in coniflict zou komen met de landen die het corps hadden helpen samen- stellem. Het corps zelf zou natuurlijk niet m staat zijn dien aanval te bestrijden. Een recht- streeksche kans van beveiliging zou het ter- nauwemood hebben. Zijn aanwezigheid zou ,dus siechts symlbolische beteekenis hebb.n. Het zou erop neer komen dat Engeland en Italie erin waren geslaagd van hun verplichting tot die aan toekomstige verdragen met dit land te hechten is, en Duitschland zou dan kunnen zeggen geen genoegzaam vertrouwm in de uitspraak van het Hof te hebben. Maar kun nen de andere landen dit niet met te meer recht verklaren ten opzichte van de uitspraak op het gebied van het intematiionaal recht van Hitler? Bovendien, niemand in Duitschland zou durven beweren dat het heele Hof partij- dig is. 'Het is duidelijk dat een uitspraak van het Hof, gelijk in het geval van het Oosten- rijksch-Duitsche tariefverdrag, met de kleinst mogelijke meerderheid gevallen, in dit geval geen belangrijke moreele beteekenis zou be- zitten. Siechts een duidelijk vonnis met algemeene stemmen of met een overtuigende meerderheid genomen, zal waarde hebben en het kan ook in Duitsche oogen niet waarschijnlijk zijn, dat op dergelijke wijze een vonnis op grond van partijdigheid wordt' geveld. Het is voor het aanzien van het Hof dan ook allerminst schadelrjk, dat Duitschland nog meer bevreesd is voor z ij n beslissing dan voor een eenstemmige veroordeeling in den Raad. Engeland blijkt nu te willen verhinderen dat Duitschland de kwestie van recht en collec tieve veiligheid geheel van juridisch naar po'li- tiek gebied verplaatst. bij'stand aan Frankrijk of tot afschrikking der Duitschers een internationale verplichting te maken. Wij zouden geen recht meer hebben bezwaren tegen het corps tc maken als het alleen uit Engelsche en Italiaansche troepen werd samengestelddan zou zijn functie op grond van het verdrag van Locarno voimaakt te verdedigen 'zijn. Op zijn hoogst zou men zijn ironie kunnen luchten tegen Italie, dat troe pen naar het Noordem zou zenden ter verde diging van den vrede, en bij wijze van beris- ping voor den schender van een intemationaal verdrag, en naar het Zuiden om oorlog te voe ren en allerlei verdragen nog veel erger zelf te schenden. De berichten echter, die Donderdagmorgen te Londen verspreid werden, gaan veel verder. Engeland zou toch bereid zijn zich militair aan de zijde van Frankrijk te stellen vcor den tijd "van de onderhandelingen met Duitsch land. In dien tusschentijd zou een grenscorps gevormd worden dat dan op Duitsch gebied langs de grens zou moeten liggen. Verder zou den de generale starven, met elkaar in contact treden ter verzekering van den vrede van Frankrijk en Belgie. Dit zou dus een krasse uitvoering van het verdrag van Locarno zijn gelijk de Franschen die verlangen. Natuurlijk is het niet waarschijnlijk, dat Duitschland daartoe zijn toestemming zal verleen:n. Een ander punt van het vergelijk zou zijn dat ook de Engelschen de voorwaarde stel len van een behandeling der kwestie voor het Hof van Den Haag, om uit te maken of bet Fransch-Russisch verdrag al dan niet in strijd is met het verdrag van Locarno. iTn een rede, die zeer gematigd was, maar het gewone Duitsche argument tegen het ver drag van Locarno iurhaalde, heeft von Rib bentrop nog eens te kennen gegeven, dat i Duitschland dit niet wil en dat het de heele i kwestie als een speciale poCitieke kwestie be- 1 schouwt, die niet op juridiscbe wijze op te j lessen is. Dit stan'dpunt lijkt ons e<cht:r voor Engeland onaannemelijk. Engeland zou de be- reiidiwilligheid van Duitschland om voor het Hof in Den Haag te verschijnen, dus als een criterium moeten besohouwen voor de waarde HULDIGING BURGEMEESTER HUIZINGA. De huldiging van Burgemeester Huizinga, die Maandag te Ter Neuzen en Dinsdag te Sluiskil, telkens des avonds 8 uur zal plaats hebben, zal door de N.V. Radio Distributie- en Draadomroepbedrijf worden doorgegeven, waarvoor door den Minister van Binnenland- sche Zaken toestemming is verleend. TER NEUZENSCHE H. B. S.-CLUB. Gisteravond gaf de Ter Neuzensche H. B. S.- club in het „Luxor-Theater" haar jaarlijksche uitvoering. De zaal was gezellig bezet, toen de voorzitter, de jongeh. J. Stuffken, de bijeen- komst met een kort woord opende. Na het zingen van het clublied, werd overgegaan tot de uitvoering van het programma, bestaande tuit gymnastiek, muziek en de opvoering van het tooneelspel „Buiten Werken". Uit een en ander bleek, dat aan de studie daarvoor veel zorg was besteed en de verschillende nummers hadden dan ook grooten bijval. „Storm op Zee", waarbij door een jonge dame op sprekende wijze de helden der zee had herdacht, werd diensthaar gemaakt een steun van het reddingswerk, door het houden eener collecte voor steun aan de Zuid-Holland- sche Reddingsmaatschappij. Er is een plan geopperd, dat alle H. B. S., Lyceums, M. T. scholen e.d. (plan. 240 in getal) een steentje zullen bijdragen voor het aanbieden van een nieuwe reddingboot, waarvoor f 12.000 noodig wordt geacht. De hier door dames in zee- manscostuum gehouden collecte, bracht f 35 op. Na het tooneelstukje werd mej. Van Eck en de heeren Stuffken, Bruch en Stellingwerf door den voorzitter der club dank gebracht voor hun hulp en medewerking voor de voor bereiding der uitvoering van dit programma en werden hun bloemen aangeboden. Ook de heer A. Schirris had, na een toespraak van den jongeheer J. Huineman, een bloemstuk in ontvangst te nemen, waaruit bleek, dat ook kleine diensten worden gewaardeerd. De alleszins geslaagde avond werd besloten met een bal onder leiding van den heer Corve- leijn, uit Vlissingen. FOTOGRAFEN EN FOTOGRAFEN. Wij maakten dezer dagen melding van een fotograaf R., die te Axel blijk gaf er minder goede manieren op na te houden. Die persoon is 27 jaar oud. Aan ons bureau vervoegde zich de heer C. A. D. Vermeulen een fotograaf die in Zeeuwsch-Vlaanderen reist, met de mededeeling dat hij van dat bericht veel on- aangenaams ondervindt, aangezien men hem met dien persoon verwisselt. Er zij op ge- wezen, dat de heer V. reeds 45 jaar is en men die twee personen dus wel uiteen zal kunnen houden. AUTO IN DROGE SLOOT GEREBEN. Omtrent het ernstige auo-ongeluk bij Groede wordt nader veimomen dat dit is geschied in de berudhte bocht van den provincialen weg, waar reetds verscheidene andere auto-ongeluk- ken zijn voorgekomen, en een gevolg was van het springen van een band, waardoor de be- stuurder de macht over het stuur verloor. In den wagen waren geizeten de heer W. Kestelo, die chauffeurde, zijn echtgenoote en zijn beide kindeiren, alsmede zijn schoonzuster, mevrcuw Bruinooge, en sen kind van laatstge- noem'de. Mevrouw Bruinooge werd bewuste loos uit den wagen gehaald; zij bleek ernstige wonden aan het hoofid te hebben. IHet ergst was er echter aan toe het drie- jarige zocntje van de fami'lie Kestelo, dat ook bawustelocs was en eveneens ernstig aan het hoofd gewonld. Het knaapje zal een oog moe ten missen en is naar het ziekenhuis te Vli's- singen overgetbracht, waar de operatie zal plaats vinden. Het kind had verder een em. stige hersenschu'dding gekregen. Mevrouw Bruinocige is opgeniomen in het R K. zieken huis te Oostburg. De heer Kestelo, die snijwon den aan het hoofd had opgeloopen en ook naar dit ziekenhuis was vervoend, kon na te zijn verbonden, huiswaarts keeren. Mevrouw Kestelo en de twee andere kinderen zijn on- gedeerd gebleven. Op de gemeentelijke zaal hielden de Chr, Meisjes-, Jonge Mannen- en Knapenvereeni- ging Donderdag hun gecombineerde jaarver- gadering. Ds. Raams liet zingen Ps. 95 1, waama hij voorlas een gedeelte van Joh. 2 en voor ging in gebed. In zijn openingsrede sprak hij de hoop uit dat het vereenigingsleven door deze jaarver- gadering mag bemoedigd en gesterkt worden Spr. wijst verder op de plicht der leden om in het leven der vereeniging altijd trouw te zijn Hij hoopt dat de vreugde van deze avor d niet strijdig zal zijn met de hoogste vreugde die in Jezus Christus is. De secretaris der C. J. M. V. de heer Meeuw- sen, vertelde ons in zijn jaarverslag iets over Duizenden hebben reeds vroeger de ver- rassende werking van Akker's Abdijsiroop bij griep-aanvallen ondervonden. Door haar hoest-stillende werking, haar ziektekiem- doodende eigenschappen, haar gunstigen invloed op de borst, keel en ademhalings- organen is de bekende, vanouds geprezen Verhoogde werking, door eenige nieuwe toevoegingen. Verlaagde prijzen f 0.75, f 1.25, f 2.- per fiacon het gewone vereenigingswerk en over het werk in verband met ring, afdeeling en bond. Het aantal leden bedraagt momenteel 9. Op vaak pakkende wijze liet de heer De Feijter zijn financieel verslag nu hooren, waaruit bleek dat nog een batig saldo aan- wezig was. Van de overige verslagen mag zeker niet onvermeld blijven dat van de secretaresse der M. V. mej. R. Verlinde, die in een lyrische ontboezeming verschillende gegevens had ver- werkt. Na de pauze sprak de heer Den Hooglander een woord van gelukwensch namens de Geref. Jeugdver. hetwelk door den voorzitter werd beantwoord. De jongeheer Jac. Nieuwelink vertelde in een opstel van de reis naar Oisterwijk die vorig jaar was gemaakt. Door de K. V. was onder leiding van den heer Kervink een lamp gemaakt die onder de bezoekers werd verloot. De gelukkige bezit- ter van dit prachtige figuurzaagwerk werd de heer Broekhoven. De heer Klaassen overhandigde aan de jon geheer Buijze nog een insigne, verstrekt door de afdeeling, voor zjjn trouwe arbeid bij de zegelverkoop in het afgeloopen jaar. Een rijke afwisseling van tableaux, voor- drachten enz. verhoogden de gezellige sfeer. Nadat nog gezongen was gezang 96 eindig- de de heer Klaassen met dankgebed deze goedgeslaagde jaarvergadering. Huldiging. In tegenwoordigheid van den districtscom- mandant, den hoogedelgestrengen heer A. E. van der Lely te Middelburg, een tiental man- schappen der brigade, het dagelijksch bestuur der gemeente en den gemeente-veldwachter, werd hedemvoormid'dag in de raadszaal de rijksveldwachter-hrigadier-majoor, de heer D. Heijboer, in verband met het feit, waarop hij 25 jaren geleden bij het corps Rijksveldwacht in dienst trad, gehuldigd. Nadat de jubilaris, vergezeld van zijn vrouw en familie in de raadszaal had plaats geno men, nam de districtscommandant het woord. waarna hij zich in gloedvolle bewoordingen tot den geachten majoor richtte om hierin de loopbaan van den jubilaris uit te stippelen. Hij rekende het zich tot een buitengewoon aangename taak den majoor de medaille van 25-jarigen trouwen diens't op de barst te magtn speMen. Spreker schetste den majoor als iemand van nauwe pliehts- en ijverige dienstlbetradhting, waarop hij hem recht har- telijk feliciteerde met dit zilveren jubileum. daarbij de hoop uitsprekende, dat de majoor nog langsn tijd in zijn ambt werkzaam zal mogen zijn. De heer Heijboer dankte, zichtbaar bewogen, den commandant voor zijn tegenwoordigheid om hier de medaille uit te reiken en verzocht hem zijn dank over te brengen -aan Zijne Excellentie den Minister van Justitie. Hierop verkreeg de brigadier van het corps der Rijksveldwacht het woord, die den geach ten jubilaris warme woorden van sympathie en hulde toesprak, waarbij hij tot uiting deed komen, dat trouw aan plicht en eer steeds het devies van den heer Heijboer is geweest. Hij roemde de aangename en uitstekende samen werking en schetste hem in het bijzonder als een humane chef. Spreker wenschte zijn voor- treffelijken voorman namens het corps van harte geluk met zijn zilveren jubileum en hoopte, dat de bloemen van geluk en voor- spoed voor hem en zijn familie nog vele jaren zullen mogen zijn weggelegd. Met een drie- werf „Lang zal hij leven" eindigde spreker. De burgemeester, de edelachtbare heer S. van Hoeve, hierop het woord verkrijgende, ver klaarde zich dankbaar in de gelegenheid te mogen worden gesteld om majoor Heijboer in korte bewoordingen geluk te mogen wen- schen. Spreker dankte den heer Heijboer voor de adviezen in verband met den politie-dienst en hoopte, dat hij nog vele jaren den dienst zal mogen vervullen, waartoe hij hem een goede gezondheid toewenschte. Ons leven is echter broos, het is in God's hand. Na het uit- spreken zijner gelukwenschen offreerde hij namens Burgemeester en Wethouders, mevr. Heijboer An prachtige mand bloemen. waar voor zij hartelijk dankte. Nadat de majoor alle sprekers had dank ge bracht, nam de oudste zoon van den jubilaris, de heer M. P. Heijboer te Wormerveer het woord, die verklaarde dat het hem buitenge woon veel genoegen deed, dat aan dit jubileum zooveel kleur was gegeven, waarna hij eindig de met dank aan de aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid. Hierna vereenigde zich het gezelschap in de woning van den jubilaris om daar verder het heuglijk feit te herdenken. Hedenavond te 7 uur zal het muziekgezel- schap „De Voiharding" den geachten en alom beminden majoor een serenade brengen. Gevaarlijk spedgoed. Donderdagmiddag speelde de 4-jarige Inghels met een doos lucifers. Achter de patroleum- stapelplaats B. P. gelegen Lsegstraat maakte hij vuur juist tegen de zinkenplatenafsluiting. Niemand zag het. De vlammen sloegen on der de schutting door en veroorzaakten brand in den mesthoop. Hooge rookwolken stegen op. De kleine vluchtte en van nit de aangrenzende

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 9