Sport Laatste Berichten Marktberichten Burgerlijke Stand VOETBAL. oi. BILJARTEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. EVANGELLSATIE-SAMENKOMSTEN. Ter Neuzen (gebouw Emmanuel): Dinsdag 17 Maart, 7.30 u., en Donderdag 19 Maart, 3 u. en 7.30 u. Sprekers: Ds. Ho?- kendijk van Bussum en Ds. Lissenberg van Dordrecht. Axel (Ohr. Bewaarschool Woensdag 18 Maart en Donderdag 19 Maart, telkens 7 u. Sprekers als voren. U1TSLAGEN VAN ZONDAG- Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. le klasse. BWNAC NOADEindhoven PGV LONGA gap- gew. gel. verl. pnt MAC 18 9 7 2 25 BW 17 9 5 3 23 MVV 17 8 4 5 20 PSV 17 5 7 5 17 Juliana 17 6 5 6 17 LONGA 15 5 6 4 16 Bleijerheide 17 5 6 6 16 Roermond 17 6 2 9 14 Eindhoven 17 5 3 9 13 NOAD 18 3 3 12 9 2e klasse A. De BaronieMiddelburg 03 3—2 1—2 doelp. v.t. 4121 37—31 39—30 32—30 33—31 2920 26—29 23—35 32—42 2950 GoesTSC. 0—4. Goes is er niet in geslaagd om haar periode van nederlagen te beeindigen en dit was tegen een club als TSC niet te verwondercn, want TSC moge dan gefaald hebben te Vlissingen, een club die zich tweemaal achter elkaar door een zwakkere laat slaan, is zij voorzeker niet. TSC zou door een nederlaag al bijzonder ge- troffen zijn, want daarmede zouden tevens haar kansen op ten eventueel kampioenschap tot nul zijn gereduceerd. Goes staat nu weer op de plaats die zij tot einde van December steeds heeft ingenomen en nu hebben wij zoo het vermoeden, dat zij er niet meer in zal sla- gen om nogmaals deze plaats aan andere over te laten. ZeelandiaDOSKO. 61. Zoo als de supporters van Zeelandia hadden gehoopt is het uitgekomen en de Middelbur- gers hebben Dosko een stevige nederlaag be- reid, waardoor de thuisclub haar puntenaantal gelijk aan dat van Dosko hebben weten te brengen niet alleen, doch tevens heeft Goes nu haar plaats onderaan in de ranglijst ingenomen zoodat het er nu werkelijk gaat uitzien dat Zeelandia niet de degradatiewedstrijden zal be- hoeven te spelen. Begrijpelijk was dan ook de vreugde in het kamp van Zeelandia, want zoo men er niet in geslaagd was om DOSKO de j nederlaag toe te brengen, zou het probleem j voor haar ontegenzeggelijk veel donkerder hebben uitgezien. VlissingenTerneuzen. 42. Een lauwe, en in zeer g-oede verstandhouding gespeelde partij, waarbij eigenlijk geen der HeroiRBC GoesTSC ZeelandiaDOSKO VlissingenTerneuzen gsp. gew. gel. verl. pnt. Middelburg 15 10 3 2 23 TSC 15 11 4 22 Hero 12 8 3 1 19 Terneuzen 14 5 5 4 15 De Baronie 13 6 1 6 13 RBC 12 4 2 6 10 Vlissingen 14 4 2 8 10 DOSKO 12 2 4 7 8 Zeelandia 13 2 4 7 8 Goes 15 4 11 8 3e klasse A. HulstAxel Terneuzen 2SluiskSl BreskensOostburg gsp. gew. gel. verl. pnt. Hulst Axel Hoofdplaat Breskens Terneuzen Sluiskil Oostburg Oranje Middelburg 2'Hansweert Eiland BoysZeeuwsche Boys BOSDe Zeeuwen ZierikzeeGoesche Boys 13 11 2 22 12 8 1 3 17 9 6 2 1 14 9 3 2 4 8 12 4 8 8 9 2 2 5 6 8 2 1 5 5 8 8 3e klasse B. gsp. gew. gel. verl. pnt. De Zeeuwen RiOS Zierikzee Vlissingen 2 Middelburg 2 Z. Boys Zeelandia 2 Eiland Boys Goesche Boys Hansweert 16 14 15 11 13 14 14 14 13 14 15 9 8 7 7 5 4 3 2 1 1 1 2 1 1 3 2 2 2 1 4 5 3 5 6 8 9 9 12 31 19 18 15 15 13 10 8 6 3 4—1 0-^1 6—1 4—2 doelp. v.—t. 38—14 50—26 28—13 39—33 2926 3442 19—23 21—36 24—39 20—50 2—1 2—1 3—2 doelp. v.—t. 56—10 52—15 25—10 2222 35—36 18—29 21—32 5—81 6—2 2—2 3—4 5—0 doelp. v.t. 82—17 73—21 53—32 3522 35—31 27—26 17—54 31—39 11—69 21—77 HET VERLOOP DEB WEDSTRIJDEN. EERSTE KLASSE. De wedstrijd BW'NAC stond zooals te verwachten was in het teeken der belangstel- liu'g en was de beschikbare ruimte op het ter rain te klein om de duizenden te bevatten, die getuige wilden zijn van de allerbelangrijkste ontmoeting. Wij hadden zoo de verwachting dat NAC den wedstrijd zou winnen en daar- door op het allerlaatste oogenblik de leiding aan BW zou ontnemen. BW heeft eerst ge- tracht door het forceeren van een gelijk spel haar leiding te behouden, doch zij vergat dat de beste verdediging nog steeds den aanval is. Boodoende werd bij BW wel de verdediging versterkt, doch van haar aanval kwam niets terecht en NAC kon zich volop aan den aanval wijden. Toen NAC er in slaagde den voorsprong te verkrijgen moest BW van tactiek gaan ver- andercn, maar NAC had nu de overwinning in zicht en zoo speelde zij een lofwaardige en snelle partij. Weliswaar schonk NAC op haar beurt nu meer aandacht aan haar verdediging, doch niet in zoo'n mate dat haar aanvallende lime zonder steun bleef. Toen het einde reeds nafbij was en de stand nog steeds 01, kwam plots het beslissende schot voor NAC en de stand was 0—2. NAC was nu verzekerd van liaar overwinning en de laatste minuten was de druk op het BW doel geweldig en daarbij kwam toen nog dat een der achterhoedespelers ■elf den bal in eigen doel werkte, waardoor de eimdstand nog 03 werd. NAC staat nu bovenaan, doch BW most nog §dn wedstrijd spelen, n.l. die tegen Roer- mond en daar deze strijd wel in het voordeel van BW zal eindigen, komen beide clubs ge lijk te staan, zoodat een- beslissingswedstrijd zal moeten udtmaken, wie de gelukkige zal xyn die zal mogen uitkomen in den strijd om Het landskampioenschap. PSVLONGA trok niet veel belangstelling en eindigde met een kleine overwinning van LiONGA, die met 12 huiswaarts ging. NOAD besloot haar seizoen met een 32 overwinning op Eindhoven. Weliswaar heeft NOAD een slecht seizoen doorgemaakt, doch haar eind- •tand is toch van dien aard, dat zij de komen- 4e degradatiewedstryden niet al te somber zal behoeven in te zien en wij vermoeden dat het Tolgend seizoen NOAD wel weder haar kleu- ren in de eerste klasse zal hebben te verdedi- gen. TWEEDE KLASSE. HeroBBC. Dat Hero haar kans niet zou verliezen in den atrijd tegen RBC was te verwachten en al mag dan misschien de uitslag wel wat te flatten Toor de thuisclub zijn, de overwinning heeft Hero ten voile verdiend en is zij weder in de ranglijst aardig de leidfende clubs genaderd. Dit is zeker, dat het een harde strijd zal zijn tusschen Middelburg, TSC en 'Hero. De BaronleMiddelburg. 14. De Baronie is langzamerhand erg afgezakt en alleen de succesvolle eerste helft van het seizoen maakt, dat De Baronie een vrij goed figuur in de middenmoot maakt, doch zich tot de emstige candidaten opwerken mocht haar niet gelukken. Nu Middelburg op bezoek kwam was het te verwachten, dat zy ook ditmaal de nederlaag niet zou ontgaan en zoo kwam deze uitslag niet onverwachts. Middelburg heeft nu nog als emstige candidaat TSC, maar vooral Hero te duchten, welke laatste club nog iets betere kansen maakt. twee een overwinning verdiende, doch waarbij de meest gelukkige ploeg tenslotte de punten heeft binnengehaald. Vlissingen kan deze punten zeer goed ge- bruiken, al staat zij natuurlijk nog niet veilig. Scheidsrechter was de heer Van Hoek, die ook al in de gemoedelijkheid decide en zich wel het miinst van alle inspande. De toss wordt door Terneuzens aanvoerder gewonnen, welke het voordeel van den wind verkiest. Na den aftrap komt Vlisisingen voor het doel harer tegenpartij, het schot dat volgt komt in han'den van Dooms terecht. Een ver door Kouwijzer naar voren gespeelden bal kan door Van Pienbroek, die dezen middag op de rechtervleugel uitkomt, niet meer worden be- reikt. Het spel is dan nog maar vier minuten oud, als Van Pienbroek, deels door missen van de verdediging, waarvan hij handig weet te profiteeren, voor zijn ploeg de leiding neemt. Nadat Vlissingen weer heeft afgetrapt, komt de bal weer bij de voorhoede van Terneuzen, De Cooker, die goede kans heeft om voor te geven, faalt en de bal wordt door de verdedi- gers van Vlissingen naar de andere zijde ge- stuurd. Terneuzen is lets beter dan de thujsclub, die het in de beginperiode al zeer kalm opvat. Een goed voorgegeven bal door Laurens wordt door den keeper onderschept. Het ge- lukt hem echter niet het leder ver weg te werken. De bal komt weer bij Laurens en deze kopt hem over den inmiddels uitgeloopen doel- man been. Tot het geluk der thuisclub kan een back nog juist den bal uit het doel wegkoppen. Vlissingen komt dan eenige malen opzetten, en het komt tot uiting, dat Van de Wege er niet al te best in is. Gelukkig voor hem is Geensen in goeden vorm en deze verricht veel werk. Uit een pass van Laurens naar Kouwij zer wordt door de laatste den bal naastgescho- ten. Het is dan v. Pienbroek die het leder voor de voeten van Hamelink legt, maar ook deze zoekt het doel op de verkeerde plaats. Zoo is men reeds een kwartier aan het spelen, zonder dat aan een van beide zijden met vuur wordt aangepakt. Een schitterende voorzet van den linljgbuiten van Vlissingen wordt door den rechtsbuiten zeer goed ingekopt, doch Dooms weet .het leder weg te werken. Weer komt Vlissingen terug, maar ook ditmaal is Dooms paraat. Twintig minuten zijn er gespeeld als de rechtsbinnen van Vlissingen den bal hard naar voren trapt en deze ver naast het doel dreigt uit te gaan; het blijft echter bij dreigen, want de bal blijft nog in het veld en de toe- geschoten rechtsbuiten is er als de kippen hij om voor te geven, uit welke voorzet een bin- nenspeler den bal in het Temeuzen-doel depo- neert. De stand is weer gelijk. 11. Dit doelpunt schijnt de VUssingers iets wak- ker te schudden en enkele minuten later de- poneeren zij weder den bal in het doel, nu had de scheidsrechter echter iets te voren voor bui tenspel getfloten. Bij een aanval van Ter neuzen ontstaat een corner, die door Ha melink goed wordt genomen en door een der roodwitte verdedigers in arren moede weder- om tot een comer, nu van links, wordt omge- zet; thans ontstaat in het geheel geen gevaar. Een aan Van Peenen toegespeelden bal wordt door hem over het doel gekopt. Vlissingen krijgt een vrije trap te nemen, waarult de midvoor den bal naast het doel plaatst. lets later wordt aan Terneuzen een vrije trap toe- gekendde bal komt bij Van Pienbroek en deze geeft goed voor doel, waarna Laurens zeer hard naast schiet. Terneuzen komt dan over links terug, deze aanval gaat echter teniet door buitenspel staan van Hamelink. Het spel van Vlissingen is in middels weer tot dat van het begin afgezakt. Als De Cooker een goede kans krijgt, doet hij te onbesuisd en trapt grandioos over den bal heen. Enkele malen komt de Vlissingsche aan- valslinie goed opzetten, maar telkens is Geen sen de struikelblok. Een tiental minuten voor de rust kruipt Vlissingen door het oog van een naald, als een hard schot van Van Pienbroek buiten het be- reik van den keeper nog van de onderkant van de lat in het veld terugkaatst. Een vol- gend oogenblik mist de rechtsback van Vlis singen zeer gevaarlijk, op het laatste oogen blik brengt echter de keeper redding. Een zeer hard schot, dat Laurens uit een hem aange- geven bal inzendt, kan de keeper nog tot cor ner verwerken. Deze wordt door Laurens zeer fraai ingekopt, maar wederom graaien des keepers handen den bal uit den doelmond. Even voor de rust doet zich hetzelfde voor, als 'Ha melink op doel schiet. Vlissingen onderneemt dan nog een fellen aanval, maar alis deze af- geslagen is en Terneuzen naar voren gaat, wordt de rust aangekondigd. De eerste aanval in de tweede helft komt van de zijde van Terneuzen als een Vlissing sche verdediger den bal verkeerd beoordeelt. Het schot dat De Cooker dan lost, gaat juist over het doel. Evenals in de eerste helft ligt er ook nu een zekere matheid over het spel. Men zal ongeveer tien minuten aan den gang zijn als de beide backs van Terneuzen met el kaar in botsing komen en ten val komen. Even later komt de rechtsbinnen van Vlissingen in botsing met Van de Wege en blijft liggen. Ge lukkig is hij weer spoedig ter been en blijkt geen hinderlijke gevolgen te hebben bekomen. Aan beide zijden m-oet de keeper dan eenige malen handelend optreden. Eenmaal kan de Vlissingsche doelman een door Van Hecke in- geschoten bal nog juist over het doel tippen. De corner hieruit ontstaan, is ongevaarlijk. Ook Vlissingen krijgt dan een comer, doordat Geensen een bal verkeerd wegwerkt. Zoo zijn er reeds 22 minuten verstreken, als een van rechts aangegeven bal door Van Peenen zeer hard in de touwen wordt gejaagd. De thuis club heeft aldus de leiding. 21. Nadat is afgetrapt word een verdediger van Vlissingen zoo in het nauw gebracht, dat hij den bal van zeer korten afstand hard op zijn inmiddels ook uit bet doel gekomen keeper speelt. De laatste kan dan nog juist weg- werken. V.issingen is ng het door haar gemaakte doelpunt fanatieker en wordt daaidoor ge- vaarlijker. Maar Geensm zwoegt geweldig en verzet bergen wer'k. Eenmaal is de verdediging van Terneuzen gepasseerd, maar de linksbuiten had dit te vroeg gedaan en staat daardoor buitenspel. Een door de Cooker voorgegeven bal wordt door Van Pienbroek ineens op de schoen genomen en hard ingeschoten, waarna de keeper het leder comer kan werken. Van der Hooft wil het iets later ook ©ens prcbee- ren en schiet van flinken afstand juist over het doel heen. Door missen van de verdediging krijgt dan de Vlissingschen middenvoor van zeer naJbij een reuzekans en nog gaat de bal ver naast. Kouwijzer lost aan de andere zijde een harden schuiver, die de keeper echter su- bliem stopt. Ruim een half uur is het spel in de tweede helft oud, als de voorsprong voor de thuisclub weer verloren gaat. Een voorzet van De Coo ker kan door den keeper niet voldoende wor den bereikt en het is Hamelink die de partijen weer opgelijken voet weet te brengen. 2-2. Wanneer de Cooker weer een voorzet geeft, heeft de keeper meer succes en de bal verhuist naar de andere zijde van hit veld. Vlissingen krijgt een vrrje trap te nemen voor een over trading van Kouwijzer, waaruit zij echter geen succes weet te behalen. De tij'd verstrij'kt al meer en meer, totdat acht minuten voor het einde een onbegrijpelijke beslissing van den scheidsrechter Terneuzen noodlottag wordt. Als Van Peenen hands heeft gemaakt, wordt nog een oogenblik doorge- speeld, doch dan klinkt het fluitje van den arbiter. Op de plaats waar Van Peenen de overtreding heeft begaan, laat hij een vrije trap nemen tegenTerneuzen, en nog voordat de verd.diging onzer stadgenootsn van de, verbazing was bekomen, stormen twee Vlissingers met den bal op Dooms- af en we zien dan de laatste en den bal in het doel ver- dwijnen. Dank zij des scheidsnechters ver keerde beslissing, heeft Vlissingen weer de leiding. 32. Nog is men niet over de teleurstelling van het feit heen, of de bal ligt waarachtig we derom in het net van Terneuzen. 4—2. Deze overrompeling brengt Vlissingen de overwinning, want met twee doelpunten voor sprong en nog slechts enkele miinuten te spe len, kan haar niets meer gebeuren. Wel onder neemt Terneuzen nog eenige gevaarlijke aan- vallen en poogt o.a. Laurens met em listigen kopbal den keeper te verschalken, in den stand komt geen verandsring meer en als dan ook het eindsignaal klinkt heeft de thuisclub zooals reeds hiervoren gezegd, na een gemoe- delijken strijd, twee kostbare punten op haar rekening geplaatst. DERDE KLASSE. HulstAxel 2- Als het eindsignaal klinkt is het vreugde- gejuich van de Hulst-supporters groot en is daartoe met tut thans vrijwel verzekerde af- deelingskampicenschap ook alle reden. Wij achter het uitgesloten dat de blauwgelen nog een veer zullen laten, terwrjl we er tevens van overtuigd zijn, dat Hoofdplaat in de res- teerende vijf wedstrijden nog meerders punten zal verliezen. De kampioenswimpel zal dus dit jaar wel ontplooit worden in de oude Hul'sterstad. Terneuzen 2Sluiskil. 21. De reserves van Terneuzen hebben tegen Sluiskil een grootere snelheid ontwikkeld dan vorige week, waardoor zij er in slaagden een beter geheel te vormen en zoo bleef ook het hulpeloos gesukkel uit. De opstelling had oak een wijziging ondergaan en zou het wellicht aanbeveling verdienen om de spelers dez: plaatsen te doen behouden. Voor de rust wist Terneuizen noch Sluiskil te doelpunten. Na de rust kwam het eerste doelpunt voor Terneuzen en spoedig daarop verhoogden de reserves den stand tot 20. In het laatste kwartier slaagde Sluiskil er in het verdiende tegenpunt te ma- ken en eindigde deze aardige partij met den stand 21. BreskensOostburg. 32. BreSkens deed wat van haar verwacht werd en slaagde er in om Oostburg er onder te hou- den. Zoo heel gemakkelijk is het echter niet gegaan, want Oostburg heeft zich heel kranig geweerd en slechts met een punt meerderheid was het eindresultaat dat Breskens. de beide punten bezorgde. DE ZEEUWEN KAMPIOEN. De Vlissingsche vereeniging De Zeeuwen, die vorige seizoenen ook in de 3e klasse A steeds een leiidende rol heeft gespeeld en dit seizoen voor het eerst in de 3e klasse B uitkomt, heeft gister door een 4—3 overwinning op ROS, op zeer fraaie wijze zich van het kam pioenschap verzekerd. Tot nog toe heeft De Zeeuwen geen enkelen wedstrijd verloren. KAMPIOENSCHAP ZEELAND VAN DEN N. B. B. le KIAS. De VI. Crt. schrijft: Op Dinsdag 17 Maart 1936 wordt in het clublokaal van A. B. C., onder haar leiding, een aanvang gemaakt met dezen zeer interessan- ten wedstrijd, waaraan de beste krachten op biljartsportgebied deelnemen. Ditmaal is de bezetting zeer sterk, vooral door deelname van den bekenden matador, den heer A. Standaert uit Ter Neuzen. Er moeten gespeeld worden partijen van 200 caramboles, cadre 35 2, systeem Av<5. Inschrijvers zijn: A. Standaert, Ter Neuzen, F. Verhuist, A. van de Velde, kampioen Wal- cheren 1935, J. v. d. Velde, kampioen 2e klas 1935, R. Peeman en C. 'Hoomick. -1. Door den uitslag van dezen wedstrijd ach- ten wij de strijd om den titel in deze afdeeling voor dit seizoen vrijwel beslecht. De blauw- gele "aanhangers hadden dan ook een dubbele reden om verheugd te zijn toen hun favorie- ten er in de tweede helft na 25 minuten spe- lens in slaagden het leidende doelpunt te sco- ren hetgeen ook gebleken is het beslissende te zijn geweest. Slechts met nog een niet al te zware uitwedsrrijd in her verschiet zijn de Hul- stenaars wel voor 90 procent hinnen te a-chten, daar Hoofdplaat de eenige overgebleven em stige concurrent met nog een vijftal te spelen wedstrijden, waaronder zeer zware, er wel niet zonder kleerscheuren af zal komen. De leiding van deze hoogst beiangrijke wed strijd berustte in handen van den heer Mon- taan. Naar schatting zijn ongeveer 7 5 800 toeschiouwers op het terrein aanwezig. Het veld verkeert in goede conditie. De thuisclub is volledig, terwijl de gasten zonder hun te Breskens geblesseerden aanvoerd r uitkomen. Het winnen van den toss door Borgt is voor Axel van weinig beteekenis. Na de gebruike- lijke terreinverkenningen neemt Axel al spoe dig hat spel in handen en ontwikkelt zich een interessante strijd. Beurtelings onder schept F. Dieleman een blauwgele aanval en moet Cattoir handelend optreden. De Axe- laars zijn in de meerderheid en Dronkens krijgt een hoekschop te nemen. Veelvuldiger worden de Axelsche aanvallen en als K. Gans een onberispelijke passe naar Koster geeft aarzelt deze geen oogenblik maar geeft bin- nen het kwartier zijn ploeg de leiding, 0-1. Dit doelpunt maakt de strijd nog aantrekkelij- ker. Ofscboon de aanvallen elkander van nu af aan vrij regelmatig afwissrlen speelt Axel in de eerste helft beduidend beter, doch voor het dioel der gastheeren gekomen, kunnen zij het beslissende schot niet lessen en is er voor de hechte Hulst-verdediging telkens gelegen- heid in te grijp-en en het goede samenspel der oranje-voorwaartsen te fnuiken. De meeste schoten der gasten gaan over en naast, terwijl in het Axelsche „home" H. Dieleman weer blij- ken geeft van zijn goede doelwachterscapaci- teiten. Behalve dat de wedstrijd even voor M. Gans moet worden ond-erbroken en de referee een vrij dui'delijk waarneemlbare strafscbop ontgaat in de buurt van het Hulst-doel, ge- beurd er in de eerste helft niet veel bijzonders meer en tree'dt de rust in met een voorsprong voor de gasten. De tweede helft zet in met een verwoed Axelsch offensief. K. Gans kogelt naast en een schot van Scheele scheert de lat, terwijl Koster, die angstig bewaakt wordt, overkopt. Dan komen de gastheeren los, maar zij vmden de Axelsche doelman op zijn qui vive. De thuisclub komt er steeds beter in en langza merhand is het overwicht verplaatst naar de blauwgele zijde. De. Hulstenaars oefenen nu een sterke druk uit op de oranje-defensie, die het hoe langer hoe zwaarder te verantwoorden krijgt. De Axelsche aanvalspogingen, veelal uitgaande van den vleugel K. Gans-Koster worden herhaaldelijk te niet gedaan door de strenge bewaking van laatstgenoemde. Wan neer den Doelder e&n der Hulstenaren op un- faire wijze aanvalt, wijst de scheidsrechter zeer terecht naar de befaamde witte plek. De linksbuiten Thijssen plaatst zich achter het bruine monster en voltrekt net vonnis over de euveldaad van den oranje-spil en daarmede is de Axelsche voorsprong te niet gedaan en de strijd om de leiding weer open na 20 minuten spelens in de tweede helft. 11. Dit doelpunt werkt intimideerend op de gas ten en jammer genoeg wordt nu van weers- zijden tamelijk forsch en af en toe ruw ge speeld, hetgeen den wedstrijd in de laatste helft heeft ontsierd. Na 25 minuten spelens krijgt de blauwgele linksbinnen Dhooge de kans van den dag en benut deze op betere wijze dan zijn Axelschen collega, die een even mooie kans om zeep bracht door de eer van het schieten aan zijn buurman over te laten. Door dit doelpunt neemt Dhooge alzoo na 70 minuten spelens de leiding en het laat zich aanzien dat de strijd daarmede ten voordeele van de gastheeren beslist is, die nu steeds meer zelfvertrouwen verkrij'gend, tot elken prijs het initiatief behouden. Het fluitje van den heer Montaan snerpt herhaaldelijk voor alle moge lijke overtredingen. Zelfs waarschuwingen blij- ven niet achterwege en de meer spannende dan fraaie strijd eindigt minder sportief dan deze begonnen is. DEN HAAG. In den ouderdom van 74 jaar is alhier overleden Ds. R. W. Bakhuysen van der Brink, em. predikant der Ned. Herv. kerk en oud-secretaris der Alg. Synode dier kerk. Ds. B. v. d. B. werd 22 Maart 1862 geboren. DJIBOETI. Naar het Italiaansch nieuws- bureau Stefani meldt, zou de Nederlandsche Roode Kruis ambulance, onder leiding van Dr. Van Schelven, op den weg WoudeaCollo door Abessijnsche plunderaars zijn aangeval- len. Ds. Van Schelven zou hierbij zijn gewond. Bij navraag aan het hoofdbestuur van het Roode Kruis te Den Haag was echter nog geen enkele bevestiging omtrent dat bericht bin- nengekomen. Naar Stefani verder aangeeft, zouden de Roode Kruis-missies Abessinie verlaten. LONDEN. Door een verkeerde vertaling of interpretatie van het woord ,,alsbald" in het door Duitschland ingeddende verzoek aan- gaande behandeling der Duitsche voorstellen, zou den zin van het stuk belangrijk aan strek- king winnen, zeker meer dan nu het geval is. Het woord „alsbald" genoemd in den zin voor behandeling der voorstellen van Duitschland in den Volkenbondsraad, zou vertaald zijn door het woord fortwine, hetgeen daarop neerk-omt, dat het verzoek onmiddellijk in behan deling zou moeten genomen worden. Ech ter is vertaling ook in dien zin mogelijk, dat er de beteekenis aan gehecht moet worden ,,as soar as pcssibel", wat neerkomt op zoo spoedig mogelijk. Getra-cht wordt opheldering omtrent een en ander te verkrijgen. S. Zegers-v. d. Hooft, zonder, O 19, naar Axel. R. M. v. Fraeijenhove-Audenaerd, huishoud- ster, Baandijk 5, naar 'Hulst. HOEK. Zaterdag werd door den architect den heer L. de Bruijne te Ter Neuzen alhier aan be st eeel het bouwen van een woonhuis met sla- gevij voor den heer I. Guiran alhier. Inge- schreven werd_ als volgt: le perceel. Metselwerk. B. Lantsheer 1460 A. Moens 1387 A. Nieuwelink 1342 M. W. Nieuwelink 1332 Jac. Meertens 1312 R. J. de Fouw 1278 2e perceel. Timmerwerk. P. Hamelink 996 Gebr. Rinders 885 P. v. HermiO-n 880 G. Meeusen 865 W. C. de Feyter 823 J. van 't Hoff 719 3e perceel. Loodgieterswerk. M. Wieland 92 Job. Platteeuw 90 4e perceel. Schilderwerk. A. J. Kiel f 325 J. Kiel 320 Lev. Dekker 248 A. J. Jurrij 230 P. C. Moens 165 5e perceel. Electriciteit. Joh. Platteeuw 34 P. v. Hermon 32 Gegund aan de laagste inschrijvers. Alle inschryvers wonen te Hoek. Rotterdam, 16 Maart 1936. VEEMARKT. Aangevoerd: 619 vette runderen, 275 vette- en graskalveren, 315 schapen en lammeren; 587 varkens. De no-teering was als volgt: Koeien le kw. 0,48, 2e kw. 0,42, 3e kw. /0,28/0,34; Ossen le kw. 0,44, 2e kw. 0,40, 3e kw. /0,3Of 0,34; Kalveren le kw. 0,90, 2e kw. 0,72, 3e kw. 0,470,59; Schapen le kw. 0,40, 2e kw. 0,38, 3e kw. 0,30; per stuk 19, 17, /12; Lammeren le kw. 0,41, 2e kw. /0,38, 3e kw. 0,29; per stuk 17, 14, /10; Varkens le kw. /0,34, 2e kw. /0,33y2> 3e kw. 0,33. Vette koeien en ossen met kalmen handel. Prima koeien tot 50 cent per K.G. en prima ossen tot 46 cent per K.G. Vette kalveren met stroeven handel. Prima kwaliteit tot /I per K.G. Varkens met sleependen handel tot iets lagere prijzen. Schapen en lammeren met stroeven handel. Enkele partijtjes schapen werden voor export verkocht. FUNE ZADEN. Blauwmaandzaad f 14—/15; Karwijzaad f 20f 21; Lrjnzaadvoer 56. VXAS. Aangevoerd: Blauw 12400 K.G. f 0,50 0,58; Holl. Geel 9300 K.G. 0,50—/0,58; Dauwroot 2350 K.G. 0,480,53. De handel was weder flauw.. Het aange- voerde bleef grootendeels onverkocht. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 2—/ 2,30; Zeeuw sche Bonte 22,30; Zeeuwsche Eigen- heimers 1,702; Brielsche Eigenheimers f 1902,15; Bevelanders 1,701,85; Bon te en Blauwe poters 1,501,70; Eigenhei- mer poters 1,50—/ 1,70, alles per H.L. Zandaardappelen 3% h 4 cent per K.G.; Wintermalta's 11 5. 12% cent per K.G. De aanvoer was redelijk en de handel willig. GRANEN- EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier /55,50; Haver 6,25 6,75 Erwten, kleine groene 7,509,50; Bruine Boonen 911. LONDEN. De zitting van den Volkenbonds raad, die hedenmiddag te half vier gehou'den zal worden, zal geheim zijn en vermoedelijk van langen duur. Van de geheime zitting van hedenmorgen heeft men afgezien. Men ver- onderstelt, dat de zitting geheim is, in verband met de haast, waarop het antwoord gegeven moet worden. TEB NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 11 Maart. Adrianus Blokland (van Werkendam), oud 29 j., jm. en Dina Verschelling, oud 23 j., j-d. Christiaan t Gil'de, oud 34 j., jm. en Janna Leuntje Ek:k- hardt, oud 34 j.. jd. 12 Maart. Dirk Wiliem Frederik Casteleijn, oud 25 j., jm. en Maria Willemke Kramer, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Maart. Jan Wiliem Smouter, oud 30 j., jm. en Jacoha Maria Helena van Doeselaar, oud 31 j., jd. Jules Pieter van Driel, oud 25 j., jm. en Wil- lemina de Jonge, oud 22 j., jd. 12 Maart. Gilles Zegers (van Axel), oud 32 j., jm. en Suzanna van der Hooft, oud 20 j.. jd. Geboorten. 12 Maart. Gerritje Jansje Eugenie, d. van Pieter de Jonge en van Johanna Maria de Nijs. 13 Maart. Adriana, d. van Hermanus de Pooter en van Suzanna Wisse. Overlijden. 6 Maart. Marinus de Feijter, oud 75 j., wedn. van Elisabeth Wilhelm. Johannes Cornelis Meeusen, oud 84 j., wedn. vam Neeltje Vermeulen. 11 Maart. Jozeph Persijn, oud 45 j., echtg. van Maria Brevet (won. te Axel). 12 Maart. Daniel de Zeeuw, oud 73 j., echtg. van Maria Cornelia Hamelink. TEB NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: K. Kramer, van Goes. P. J. G. J. Lenterman, zonder, Elleboog 6 (inw.van Rotterdam. S. A. Stouthamer-Snijders, zonder, Baandijk 12a (inw.), van Vlissingen j. Kense, bakkersknecht, Markt 7-9, van Medemblik. D. du Pree, zonder, Donze Visserstraat 3, van Rotterdam. Vertrokken I. A. Jansen, zonder, Bovenweg 54, naar Breskens. contr. crisisdienst, Dokweg 11, Voor Sluiskil: 13 Maart. Belg. s.s. EGYPTE, 1601, stukg., Antwerpen. 14 Maart. Deensch s.s. INGEBORG S., 710, ledig, Antwerpen. Van Sluiskil: 14 Maart. Belg. s.s. EGYPTE. 1601, kunstmest, Valencia. Voor Riemen: 13 Maart. Noorsch s.s. HEN RY, 336, ledig, Skive. 14 Maart. Zweedsch s.s. NANCY, 320, ledig, Bristol. Van Riemen: 13 Maart. Belg. s.s. MAHA- GI, 2212, restant, Antwerpen. 14 Maart. Duitsch m.s. WEGA, 60, cokes, Tonsberg; Noorsci* s.s. HENRY, 336, fosfaat, Sandnes. Van GentTer Neuzen: 14 Maart. Eng. s.s. PTARMIGAN, 180, stukg., Londen. Voor Gent: 13 Maart. Belg. s.s. CH4RLES, 334, pekkolen, Goole; Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Antwerpen; Belg. s.s. ALICE, 284, pekkolen, Londen; Deensch s.s. LILLE- BORG, 861, ledig, Antwerpen; Deensch s.s. BELGIEN, 1173, kolen, Gdynia; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, slakken, Immingham; Zweedsch s.s. NORMA, 707, ledig, Antwerpen. 14 Maart. Noorsch s.s. RLMAC, 460, slakken, Immingham; Nederl. m.s. PASCHOLL, 146, pekkolen, Eling; Zweedsch s.s. SIGYN, 1445, pyriet, Huelva; Duitsch s.s. FRIELINGHAUS, 2356, erts, Oxelosund; Zweedsch s.s. MALVA. 254, pijpaarde, Fowey; Nederl. m.s. TRIO, 192, pekkolen, Portsmouth; Eng. s.s. STAN HOPE, 242. pekkolen, Londen; Nederl. m.s. MARY, 84, pekkolen, Shoreham. 15 Maart. Eng. s.s. EMSWORTH MANOR, 678, ledig, Ronaan; Eng. s.s. THERESE, 607, pekkolen, Goole; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Noorsch s.s. SKARV, 472, pekkolen, Grangemouth; Eng. s.s. THE COUN TESS, 405, pekkolen, Workington; Zweedsch s.s. MURJEK, 2870, erts, Narvik; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole. Van Gent: 13 Maart. Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ledig, Blyth; Fransch s.s. BO- REE, 1145, kolen, Caen; Deensch s.s. EFFIE MAERSK, 772, fosfaat, Stockholm; Nederl. m.s. CORONA, 119, cement, Londen; Amerik. s s NISHMAHA, 3729, restant, Antwerpen; Ene s.s. BITTERN, 939, stukg., Belfast. 14 Maart. Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Liverpool; Belg. s.s. ALICE, 284, ledig, Brus- sel- Russ. s.s. PETROVSKY, 2279, ledig, Emden; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Goole; Fransch s.s. SURVILLE, 1449, ijzer, Newport; Spaansch s.s. MARTE, 2399, ledig, R'dam; Belg. s.s. CHARLES, 334, gem., Goole; 15 Maart. Deensch s.s. LILLEBORG, 861, pyriet, Oskarsham; Finsch s.s. NOTRACO, 559, ledi°\ Antwerpen; Duitsch s.s. FRIE- LINGHAuk, 2356, ledig, Oxelosund; Eng. s.s. STANHOPE, 242, ledig, Antwerpen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3