Van SPRANG HUIJSMAN, Oogarts Predikbeurten Sport Gemengde Berichten Niet doorgaan veiling. OSSENISSE. CRISIS-PUBLICATION DAMMEN. RECHTSZAKEN. IHTGEVER IN DE VAL GELOOPEN MET ADVERTENTIE. boei vast en de bodem begon door den krach- SCHEEPVAARTBEWEGING. Ds J. P. TAZELAAR, ANNA MARIA HELENA PAUW, algemeene vergadering COOP. BOERENLEENBANK gaat niet door Uw g volgens recept van den Oog arts vakkundig - vlug - voor- deelig gemaakt bij Ned. Optisch Staatsdiploma NIEUWSTE MONTUREN Wat brengt U de Garage KERCKHAERT a.s. week aou bestaan uit de heeren: Jac. Dekker, M ■v. d. Berg, K. v. d. Hooft, L. Hamelink, D. F. van Cadsand, J. R. de Jonge en D. J. Oggel Ez. Alzoo ia men op den goeden weg en kon voor ditmaal de vergadering worden gasloten. Het is nu wel zeker dat een basis voor een aigemeene en eensgezinde feestviering gelegd is en dit comitd in samenwerking met het jabileum-comite gevormd uit de besturen van .Concordia'' en „V. V. V." nader "de feest- plannen kan uitstippelen. Met het oog op de reeds getroffen voorbereidingen was door de heeren die het comite dezer vereenigingen hebben gevormd de afspraak gemaakt niet in het gisteravond benoemde comity zitting te nemen, zulks in het belang der zaak en om een ridhtiger werkverdeeling te toevorderen. Met spanning wachten wij nu op de vrucht van het contact en dan kan Axel zijn toebe- reidselen gaan maken tot de blijde herdenking van de verlossing van het Spaansche juk. De eerste verdachte had op 10 Januari j.l. BfKJDKLIJK ONtwELL K ten nadeele van de 90jarlge Tannetje K., wo- j ALL!>v/rtn. nende in het armenhuis te Stavenisse, een Dinsdagochtend, kdrt na het verlaten van de bankbiljet van 10 gestolen; de tweede ver- j R,0tterdamsche haven, op weg naar zee, is aan dachte had in de maand December j.l. ten na- j |x>ord val- het gtoofrischip Emmaplein, ter deele van voomoemde Tannetje K. eveneens j boog|_e van (je werf van Wilton te Schiedam een brief je van 10 gestolen, terwijl de der- dg 37_jarige matroos G. v. d. Zwan, gewoond de verdachte ter verantwoording was gerce- bebbencje te Scheveningen, in een ruim geval- pen dat zij een brief je van 10 als geschenk toen hij bezig was een luik te sluiten. had aangenomen, waarvan ze wist dat dit j De'mall was op siag dood. De Emmaplein door diefstal verkregen was. voer na bet ongeiuk de rivier weer op, terwijl Slechts den der verdachten was verschenen, i rivierpolitie gewaarschuwd werd. De ,,'Het Centrum". 20.000 mijlen over zee. Het nationale filmwerk van de wereldreis van onze onderzeeboot K XVIII zal vanaf Vrij- dag a.s. in ,,Het Centrum" alhier worden ver- toond. Booals wij reeds hebben gemeld, stond de duikboot onder commando van den luitenant ter zee le klasse Hetterschij en ving haar reis op 14 November 1934 te Den Helder aan. Na een tocht van 20.000 mijlen, de langste die ooit door een duikboot werd gehouden, arri- veerde de K XVIII op 11 Juli 1935 te Soera- baja. De luitenant ter zeer Wytema heeft tijdens die beroemde tocht een film gemaakt voor de Polygoonfabrieken te Haarlem. Zoo als men weet was voor het doen van zwaartekrachtmetingen behalve de uit 35 man bestaande bemanning, eveneens aan boord prof. Vening Meinesz, van wiens belangrijk werk door hem een en ander op bevattelijke wrjize wordt verklaard. Na de opneming der filmbeelden is de heer WJytema naar Haarlem teruggekeerd om bij het samenstellen der film behulpzaam te zijn en werd zij tegelijkertijd nagesynchroniseerd, tenwijl de heer Max Tak voor het arrangement der muziek zorgde. Zoo is deze film een nationaal werk gewor- den, dat overal in den lande grobte belangstel- ling en waardeering gemist. IDoor de deskundige leiding van den heer Ocflcse is de film geen droge opsomming ge- worden van de verschillende voorvallen tijdens deosen langen tocht, maar wisselen emst en luim elkaar af. Het passeeren van de Snip, zonder dat het vliegtuig gezien wordt, de dansscene te Da kar, het bezoek aan boord van Neptunus met xim schoone gemalin, die geen van beiden een ,,taaie" versmaden, als ze onder den evenaar de ibaren komen doopen, de maaltijd aan boord, de overstormende hooge zeeen, de school or- cats in het onmetelijke vlak der zee, de sc6ne met de trekpiano, de schoone beelden ujt Bue nos Aires, het bezoek aan het eenzaxne Tristan da Cunha, het ritje in de rick-shaws te Durban, het gezicht op Kaapstad, de beelden uit Aus tralia, zij alle brengen de gewenscbte afwis- seling, v66r nog de geest ook nog maar tijd heeft wat adders te wenschen. Aan het slot is een korte toespraak inge- lascht van luitenant Wytema, waarin de aan- dacht even wordt vastgehouden om de betee- kenis van den tocht te onderstrepen. Dan klinkt - en ook deze afwisseling is welkom na de muziek van Tak/Lachman, die gebouwd op een potpourri van vaderlandsche liederen, wel grootendeels een herhaling in velerlei vorm schrjnt van een Satz uit het bekende jongenslied.."Houd je-roer recht", het Wil li elmus en verschijnt het portret van de Ko-> ningin. Daarmede is het einde van deze hoogst be- langwekkende film gekomen en hebben de be- zoekers een indruk gekregen van deze pracht- prestatie van de Nederlandsche marine. Demonstrable reinigen drainreeksen. Op Vrijdag a.s. zal op het bedrijf van den heer E. G. M. de Waal, alhier, des middags van 13 uur evenals in zoovele plaatsen in Zeeland reeds is geschied, de Werktuigencom- missie der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij een demonstratie geven met het reinigen van drainreeksen zonder dat deze behoeven te worden opgegraven. Overal genoet deze zeer practische demon stratie vanwege de zijde der landbouwers groote belangstelling. ©NDERBEPLANTING BOOMGAARDEN. Booals bekend, werd tot dusver bij het con- troleeren van boomgaarden en onderbeplan- tinig berekend naar de helft van de opper- vlakte, welke door boomgaard wordt inge- nomen. (Hierin zal voor 1936 wijziging worden ge- bracht in dien zin, dat rekening zal worden gehouden met de oppervlakte die werkelijk met onderbeplanting is beteeld. In verband hiermede worden alle georgani- seerden, die momenteel de grond in den boom gaard voor meer dan 50 met aardbeien en/of frambozen hebben beplant, verzocht vddr 14 Maart a.s. aan de Afd. Tuinbouw der L. C. O. voor Zeeland te Goes onder vermelding van het org. No. te willen berichten: a. Ihoe groot de boomgaard (of het gedeelte van den boomgaard) is, waarin aardbeien of frambozen zijn geplant; b. welke oppervlakte daarvan werkelijk met aardbeien is beteeld. Voor elke rij frambozen moet een strook grond van 1.50 meter worden berekend. VRIJDAG 13 MAART 1936. Gereformeerde Gemeente. HOEK. 6 P., de heer v. d. Berg, van Rotter dam. n.l. Pa. M. die haar daad bekende en vertelde zulks op aanstoken van haar moeder gedaan te hebben. Als getuige werd in deze zaak gehoord Pa. Ml, echtg. van J. P. uit Stavenisse, die voor het ottde Tannetje haar geld zoo'n beetje be- lieerde en tot de ontdekking was gekomen, hcfe ar telkens geld uit de liinnenkast van Tannetje verdween nadat ze ouderdomsrente had ontvangen. lie Politierec'hter in deze zaak vonnis wij- zehde, veroordeelde de beide eerste verdachten ie'der Hot een boete van f 25 of 25 dagen hech- tenls onVoorwaardelijk en tot 2 maanden ge- vangeaisstraf voorwaardelijik met 2 jaar proeftfj'dr onder oplegging van de bijzondere voorwaarden dat zij ieder binnen 8 maander. aan Tannetje K. 10 schade zullen vergoeden. De moeder die men de hoofddaderes vond, kreeg eveneens een onvoorwaardelij'ke boete Politie II nam het lijk over, dat naar het bureau van de rivierpolitie werd vervoerd. De Emmaplein heeft daarna de reis voort- gezet. DE VERKEERDE VOORGEHAD? In de Amstelstraat te Amsterdam is Maan- dagavond tegen middemacht iemand, die daar rustig liep, aangevallen. De aanvaller sloeg hem en stak hem met een mes in den arm. Hij vluchtte, maar werd door zijn aanvaller achtcrvolgd. Bij die achtervolging kwam de man met het mes te vallen. Hij werd gegre- pen en overgebracht naar het bureau Singel. Bij het verdere onderzoek pntkende de arrestant een aanslag op iemand te hebben gepleegd De aangevallene, die zich in het Binnengasthuis had laten verbinden, had te voren zijn aanvaller nooit gezien en ook om- VUICil Z..'JII acuivtuici axwxi, van 25 of 25 dagen hechtems en voorts eer g.ekeeTd kende de aanvaller zijn slachtoffer a r'HWTli.SlStraf vail 3 maaTi- j._n; voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maan den met 3 jaar proeftijd. HOELANDSCH DIEP OOK RIJNMOND. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in de zaak van den officier van justitie te Dordrecht tegen het vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij iemand is ontslagen van rechtsver- volging ten aanzien van de hem ten laste ge- legde overtrading van de wet op de Evenredige Vrachtverdeeling. 'Hij had namelijk in het Hol- landsch Diep, onder de gemeente Numansdorp, zonder goedkeuring van de Bevrachtingscom- missie, een hoeveelheid biezen in zijn schip ge- laden voor vervoer naar Puttershoek. De rechtbank had beslist, dat het Hollandsch Diep ook behoort tot de mondingen van den Rijn, waarvoor dus de Rijnvaartacte geldt en waarop <Je wet op de Evenredige Vrachtver deeling met van toepassing is. Eveilals de advocaat-generaal mr. Berger j kon zich ook de Hooge Raad met de beslissing j van de rechtbank vereenigen.' Dit college heeft overwogen, dat moet wor- den aangenomen, dat men in 1868 met ,,em- bouchures" het oog had op dezelfde wateren, Het bleek echter, dat de man reeds getrouwd als art. 3 van de akte van Mainz noemt, met is. Het geld* heeft hij voor andere dingen dien verstande dat men in verband met te verwadhten wijzigingen met ..embouchures" bedoelde het geheel van de reeds bestaande en nader aan te leggen verbindingswegen van Krimpen en Gorinchem over Rotterdam, niet. De veronderstelling is thans, dat de aanvaller den verkeerde heeft voorgehad. man onder den TREIN GEVALLEN Dezer dagen. viel de 29-jarige v. R. uit Rotterdam bjj het vertrek v&n den trein van het Rotterdamsche statiori D. P. van het perron en kwam tusschen de wielen van den trein terecht. Op een waarschuwing aan den machinist stapte de trein onmiddellijk, doch het kostte nog zeer veel moeite het slachtoffer te bevrijdcn Het bleek, dat hij beide armen en beenen had gebroken en bovendien een schedelhreuk en zware inwendige kneuzingen had opgelcopen. In zorgwekkenden toestani- is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. OPLICHT1NG. Een Dnitsch meisje te Amsterdam, had ken- nis gemaakt met een jongen man, die haar trouwoeloften deed en zoo nu en "dan kleine bedragen van haar leende, die hij noodig zeide te hebben om voor zaken op reis te gaan. gebruikt. Hij is aangehouden en zal zich te verantwoorden hebben wegens oplichting. motorrijder gedood. Dinsdagochtend te kwart voor zeven is op aangeduid. De Hooge Raad zegt vender: dat dit een en ander wortft hevestigd door lid 2 van art. 2 van de herziene akte, waarin wordt gesproken van „voies navigables reliant j la pleine mer au Rhin par Dordrecht, Rotter dam, Hellevoetsluis et Brielle", dat het betoog van den requirant, dat men slechts 6en uitgang naar „la pleine mer" als .embouchure" wilde heschouwen, hoewel wel- l'icht door de Nederlandsche regeering voorge- staan, geen weerklank vindt in de bepalingen der akte en zelfs strjjdt met den gebruikten meervoUdsvorm .embouchures", dat de omstandigheid, dat de herziene akte omtrent de Rijnvaart de souvereine rechten van den Nederlandschen Staat aantast, geen reden mag zijn om de door dien Staat opgeno- men verplichtingen in strijd met het tractaat te beperken. Op deze gronden 'heeft de Hooge Raad het cassatieberoep verworpen. DAMWEDSTRIJD ZAAMSLAG'HOEK. Ter hevordering van een opgewekt dam- leven in Zeeuwsch-Vlaanderen, zoomede ter aanmoediging om te komen tot het oprichten van meerdere vereenigingen in verschillende plaatsen, waardoor het spelen van een winter- competitie mogelijk zal worden gemaakt, werd gisteravond te Zaamslag een vriendschappe- lijke wedstrijd gespeeld tusschen het eerste tiental der plaatselijke damclub ,,Zwart Wit" 'en een tiental der voornaamste spelers uit Hoek. Deze ontmoeting op de 100 ruiten mocht zich in een enorme belangstelling ver- heugen, zoodat de ruime zaal der Chr. bewaar- school geheel met toeschouwers was gevuld. I>e wedstrijd kenmerkte zich door een pret- tigen sportieven geest, waarmede het wakkere bestuur van „Zwart Wit" alle eer inlegde. Na uiterst spannenden strijd wist de thuisclub met 119 te zegevieren. De ujtalagen aan de diverse borden, waarbij opgemerkt zij, dat de Zaamslagsche spelers aan de even bordnummers wit hadden, luiden als volgt: 1. J. A. van DixnoomL. Dekker C. ScheeleL. de Blaeij J. M. de Footer Pz.L. Witte A. HamelinkA. Jurrij M. J. de Footer Pz.J. Donze J. M. de Footer Mz.IP. Lantsheer L. MechielsenL. de Blaeij C. OppeA. Meertens J. SmallegangeA. Meeuwsen D. van AitenJ. Koster De rechtbank te Mi'ddelburg heeft den 52- jarigen uitgever W. S. Uit Goes, die in zijn ad- vertentieblad een advertentie opnam, waarin iemand verzoekt niets aan zijn vrouw af te geven zonder betaling, welke advertentie bleek niet van den man afkomstig te zijn, ont slagen van rechtsvervolging en vrijgesproken. S. werd vervolgd wegens het uitgeven van een geschrift van beleedigenden aard. DI D VROUWTJE UIT ARMENHUIS BESTOLEN. Voor den Bredaschen rechtbank stonden o.a. terecht een drietal Inwoonsters uit Stavenisse. Het waren de 23jarige Pa. M„ de 20jarige Ca. Ga. M. en de 53jarige Ca. v. O. echtg. van W. M., moeder van de vorige verdachten. Dordrecht, Brielle en Hellevoetsluis naar zee, j d0n ^jjksweg NijmegenArnhem ter ho-ogte weshalye men dan ook de wateren met be- j van Dijkakkers onder Elst een 31-jarige paaldelijk overeenkomstig gemeld art. 3 heeft motorrjjderi die uit de richting Arnhem kwam, vermoedelijk tengevolge van de mist tegen een autobus gereden. De man werd over den weg geslingerd en bleef zwaar gewond liggen. Ongeveer een kalf uur na het ongeval is hij overleden. AANGEREDEN EN GEDOOD. Maandagmiddag is de 86-jarige heer B. Wiersema te Noordhorn, toen hij per rrjwiel aldaar den weg overstak door een personen- auto, bestuurd door iemand uit Kollum (Fr.), aangereden en over den weg geslingerd. Hij lyerd naar het Diakonessenhuis te Groningen vervoerd, waar hij Dinsdagochtend is over leden. OVER DE GRENS GELOKT. De correspondent der N. R. Ort. te Berlijn meldt: Zekere D. uit Gennep heeft niet lang geleden wegens overtreding van de verordeningen op de deviezen acht maanden in de gevangenis I te Hamburg gezeten en is vervolgens naar I Nederland teruggekeerd. Eenmaal weder in zijn eigen land (D. is j Nederlander), heeft hij den Nederlandschen autoriteiten medegedeeld, dat men hem door een valsch telegram over de grens had gelokt, ten einde hem te kunnen veroordeelen en straffen. D. heeft te Kleef een vriend wonen, wiens voornaam Jan is. Uit Kleef kreeg hij een tele gram met verzoek om wegens ziekte dadelijk over te komen. Onderteekening: Jan. D. twijfelde niet of dit telegram kwam van zijn vriend Jan en hij begaf zich onmiddellgk naar diens woning te Kleef. Daar trof hij zijn vriend echter niet aan, maar alleen diens vrouw, welke hem mededeelde, dat haar echtgenoote onmogelijk het telegram kon hebben gezon- den, omdat hij eenige dagen geleden was ge- vangen genomen. Toen D. daarop eveneens werd gearresteerd, was hij overtuigd in een val te zijn geloopen. H. M. gezantschap te Berlijn heeft het geval onderzocht en daartoe het telegram in kwes- tie opgezonden aan het telegraafkantoor te Kleef met verzoek om opgaaf, wie de afzen- der was geweest. Het antwoord luidde: „Zollsekretar E. uit Emmerik". Aldus was 't vermoeden van D., dat hjj over de grens was gelokt, objectief hevestigd. Het gezantschap heeft daarop de bevoegde Duit- sche instantie met een en ander in kennis gesteld en om onderzoek en opheldering ver zocht. Het gezantschap gaf de mededeelingen van D. weder en voegde daaraan toe, reden te hebben tot het vermoeden, dat het telegram was opgegeven door den Duitschen douane- beamlbte E. Als antwoord kwam de versekering dat deze douane-ambtenaar er buiten stond en het tele gram door de vrouw van „Jan" was opge geven. Dit zou het onderzoek van de Duitsche instantie hebben uitgewezen. Zij wist blijk- baar niet, dat het gezantschap over een amb- teljjk stuk heschikt (het antwoord van het telegraafkantoor) hetwelk bewijst, dat deze verzekering niet op waarheid berust. K Tbans zal natuurlijk het bewijsstuk in het geding worden gebracht en men mag naar de verdere ontwikkeling benieuwd zijn, want voorshands mag als bewezen worden be- schouwd, dat D. over de grens is gelokt en op een klacht van het gezantschap het feit een- voudig geloochend is. OORLOGSSCHEPEN LOSGESLAGEN. De oorlogsschepen, die dezer dagen in de haven van Tadjong Priok (Java) verzameld waren voor de plechtige overdracht van het commando over de Indische zeemacht, hebben, naar wij in het „Bat. Nbl." lezen, eenige he- nauwde momenten toeleefd. Te vier uur traden te Tandjong-Priok plot- seling rukwinden op, van zulk een geweldige kracht, dat niet minder dan zes schepen, onder nnn« v.,ifia s.ni.an aionni/ witi welke van de komnklijke marine, de gouver- nementsmarine en van de K. P. M. losgesla- gen zjjn van de boeien waaraan zij lagen gemeerd in de havenkom. Van de voorste boei, waaraan H. iM.'s „Su- matra" lag gemeerd, brak de ring. De zware kruiser lag dus nog slechts aan de achterste f crosekt tigen wind vervaarljjk om te zwaaien. Van de 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 2—0 1—1 0—2 2—0 2—0 1—1 2—0 1—1 0—2 0—2 Totaal uitslag 11—9 HEVIGE BRAND TE VELDEN (L.) Dinsdagnacht is omstreeks drie uur brand ontstaan in de groote boerderij van den heer 'Willemben, gelegen op de Vorst te Velden (Limb.). Het vuur greep snel om zich heen en in korten tijd stonden de boerderij, de stal- len en de schuren in lichterlaaie. De brand- weer was spoedig ter plaatse, doch stond machteloos tegenover de vlammenzee. De bewoners waren door een vallend voor- werp wakker geworden, waarop de land- bouwer, toen hij de kamerdeur opende, den in voile vfam staanden zolder zag. Dadelijk gre- pen de man en vrouw vier kinderen uit hun bedjes en brachten hen in veiligheid. Geholpen door buurthewoners werd daarop begonnen met de redding van het vee. Dit ging met groote moeilrjkheden gepaard. Eenige varkens wist men naar buiten te drijven, alsook een paard. Zes koeien kwamen evenwel in de vlammenzee om, alsmede eenige stuks klein- vee. Op de zolders van de schuren waren groote hoeveelheden landbouwproducten dn stroo opgeslagen, zoodat het vuur veel voedsel vond. In eenige uren was het geheele perceel vemield. De oorzaak is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. „Van Galen", de K XIII en de K XII braken de trossen en hetzelf de geschiedde met die van den gouvernementsstoomer ,,Snellius" en de „Siberg" van de K. P. M. Ook van deze schepen brak gelukkig slechts een van beide trossen, waarmede zij geboeid waren, zoodat zij niet konden afdrijven, doch het omzwaaien was uiteraard niet van gevaar ontbloot. Onmiddellijk schoot een der in de haven rondvarende sleepbooten van de N.I.S.H.M. te hulp, ondertusschen door middel van sirene- geloei assistentie verzoekende aan de andere sleepbooten, waaraan prompt gehoor werd gegeven. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats, noch is er sprake van eenige schade aan de- losgeslagen vaartuigen. Doch deze weer op hun goede plaats te brengen, vergde nogal tijd. Dit duurde tot ongeveer halfzes. HET MYSTERIE VAN HET BLONDE GEVAAR. Men meldt nader uit Breda: Het relaas omtrent de arrestatie te Rotter dam van den smokkelaar H. H. A. G. heeft in de grensstreek groote verwondering ge- baard. Niet om het feit der arrestatie zelve, doch wel om de daarbij vermelde bijzonder- heden. Uit deze bijzonderheden blijkt weer eens, welk een geweldig fantast de ge- arresteerde C. is. Hij is namelijk noch het Blonde Gevaar, noch de Pooter, doch dicht rond zichzelf een verhaal, waarbij hij het doet voorkomen, of hij de heldendaden van deze twee smokkelaars heeft bedreven. Als het Blonde Gevaar is door de geheele grensstreek bekend de smokkelaar J. van H. uit Oosterhout. Deze was het, die met een vrachtauto te Goirle met een 40 kiliometer- vaart door de daar door de genie zig-zag ge- plaatste vaste hekken reed. Losse hekken bestaan voor dit doel nergens langs de grens, zoodat C. daar ook niet doorheen kan zijn gereden. Dit bravourstukje van het Blonde Gevaar te Goirle is echter al twee jaar ge leden. Onder „Pootje" of ,,de Pooter" staat bekend de smokkelaar F. v. d. B. uit Breda, aldus ge- noemd omdat hij eenigszins met het linkerbeen trekt. Het is deze v. d. B., die in December 1934 te Chaam over een spijkerplank reed en in een sloot terecht kwam. Het is ook deze v. d. B., die een tijdlang met een auto met z.g. luchtkamerbanden reed, waardoor bij het rijden over spijkerplanken de banden niet lek raakten. De true met den reservechauffeur in de margarinekist werd in Januari 1935 uitgehaald door den smokkelaar I. van H. uit Rijsbergen; het imiteeren van het autosignaal van den dokter uit Meerle geschiedde door A. Sch. uit Teteringen, die eenigen tijd als chauffeur bij dezen dokter dienst deed en wien juist heden het bewakingsgebied is ontzegd. Van alle heldendaden van* den te Rotterdam gearresteerden C. blijft dan ook vrijwel niets over. Dit kan trouwens moeilijk anders, daar C. eerst 16 Fabruari uit de gevangenis te Breda is ontslagen en een vonnis van verschei- dene maanden heeft uitg'ezeten. Voorts is hem tot 3 December 1936 het bewakingsgebied ont zegd. C. heeft tenslotte nimmer met een vracht- ■auto gesmokkeld, doch is reeds vier keer met een luxe auto aangehouden. Zijn pech is z6o spreekwoordelijk en hij is z6<5 bang, dat geen enkele Brabantsche smokkelaarscombinatie hem meer in dienst wilde hebben. NBGTEVECHT DOOR EEN SPOOK VERONTRUST. Zeer onverwacht is de burgerij van het landelijke dorpje Nigtevecht, volgens het ,,Handelsblad" herinnerd aan een tragisch ge val, aan den moord op een chauffeur, in 1930 op den Geindijk bij Abooude gepleegd. Het slachtoffer woonde destijds in een huisje aan de Dorpsstraat en op den zolder van dat huis zijn in den laatsten tijd vreemde dingen gecon- stateerd. Het spookt te Nigtevecht. In het huis, naast dat waar eertijds den ver- moorde woonde, is pas een echtpaar komen wonen. De vrouw hoorde reeds den eersten nacht op den zolder van het aangrenzende huis regelmatig voetstappen. Het was als liep er voortdurend iemand op en neer. Wel vond de nieuwe bewoonster de nachtelijke ac- tiviteit van haar buren wat vreemd, doch zij schonk er verder geen aandacht aan. Ook niet, toen het vreemde geluid zich iederen nacht herhaalde. Doch op een nacht hoorde 6ok de heer des huizes het geluid. Toen het echtpaar er den daarop volgenden dag met de buren over sprak, bleek het, dat deze zich in het geheel niet sehuldig maakten aan nachtelijke wande- lingen onder het dak... En toen werd het vreemd, dacht men eensklaps aan den ver- moorden chauffeur die hier gewoond had. Kortom: toen spookte het plotseling te Nig tevecht. Den volgenden nacht was het geluid er weer. De man riep getuigen in zijn huis; ook de buren kwamen luisteren. En o schrik, de voetstappen bleven op en neer gaan. Ook de buren, die in him eigen huis het geluid op hun zolder nooit gehoord hadden, boorden het nu duideilijk. Stap-stap; stap-stap; stap-stap. Ontzettin'g stond op aller gezichten. Maar de mannen vermanden zich. „Met z'n alien naar den zolder", klonk het moedig. De helden gingen het andere huis in, stap- ten den zolder op, draaiden het licht op en... zagen niets. De zolder, waar reeds weken- lang 's nachts voetstappen te booren waren, lag eenzaam en verlaten. Ieder hoekje werd afgezocht; zonder resultaat. ^ln nauwelijks was men weer in het naburige huis in de slaapkamer aangeland, of daar waren de hui- veringwekkende voetstappen op den zolder, dien men zoo juist leeg had gevonden. Het spookt te Nigtevecht! Voor Sas van Gent: 9 Maart. Deensch ss, EFFIE MAERSK, 772, ledig, Middlesbrough. Voor Selzaete: 9 Maart. Duitsch s.s. KAS- SAR WIEK, 332, creosoot, Dundee. Van Selzaete: 10 Maart. Duitsch s.s. KAS- SA1R WIEK, 332, ledig, Londen. Voor Gent: 9 Maart. Spaansch s.s. MARTE, 2399, fosfaat, Sfax; Nederl. m.s. BEBO, 90, pekkolen, Eling. 10 Maart. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Zweedsch s.s. BURGUNDIA, 1210, steen, Lysekil; Eng. s.s. DRYRURGH, 676, stukg., Antwerpen; Fransch s.s. NAN- TAISE, 961, erts, Bilbao; Eng. s.s. CREW- HILL, 282, ledig, Honfleur; Russ. s.s. ONEGA, 928, vlas, Moermansk; Nederl. m.s. CONTI NENT, 313, ledig, Southampton; Fransch s.s. SURVTLLE, 1494, pyriet, Bordeaux. Van Gent: 9 Maart. Nederl. m.s. BUIZERD, 186, ledig, Antwerpen. 10 Maart. Eng. s.s. LESRIX, 354, ijzer, New-Castle; Zweedsch s.s. BIRMA, 361, ledig, Shields; Eng. s.s. YORKBROOK. 719, ijzer, Grangemouth; Eng. s.s. DRYBURGH, 676, stukg., Leith; Eng. s.s. RYE, 427, stukg., Ant werpen; Nederl. m.s. TtVIN, 94, cement, Exeter. F. J. DE PUTTER Weduwn. van A. C. VAN DiXHOORN EN M. VAN DEN HOOVEN Wed. van H. Vollink geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Woensdag 1 April a.s. Kerkelijke bevestigingdoor den WelEerw. Heer Ds. T. Ferwerda in de Keizers- grachtkerk, Keizersgracht 566, te Amster dam, 's nam. 12.30 uur. Den Haag, Antonie Duyckstr. 173 Arffeterdam-West, Jacob v. Lennepkade 1A 10 Maart 1936 In Jezus ontslapen, onze zeer geliefde Broeder, Behuwdbroeder en Oom, Em. Pred. te Heemstede, jjp, den ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam, Wed. J. VAN DE REE— Tazelaar. Ter Neuzen, 9 Maart 1936. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van deelnemiiig, bij het overlijden van ons Dochtertje SARA MARIA. P. M. GEELHOEDT. Zaamslag, Maart 1936. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Dochter, Behuwddochter, Zuster, Be- huwdzuster en Tante, geb. Vermast, betuigen wij onzen welgemeenden dank. H. J. PAUW en Kinderen. Fsm. VERMAST. Fam. PAUW. De Werken, Maart 1936. Het Bestuur van de Ver- eeniging „HET GROENE KRUIS" te Zaamslag, .maakt bekend, dat op Zaterdag den 14den Maart a.s., des namiddags ten vijf ure, in hotel „Het Wapen van Zeeland", eene zal worden gehouden, en dat met ingang van Woensdag 1 April a.s., des namid dags van 2-2V2 ure, in het „Vereenigings- gebouw der Ned. Herv. Kerk", voor zuigelingen van leden der Vereeniging consultatiebureau zal worden gehouden. Zaamslag, den 9den Maart 1936. Het Bestuur der Vereeniging voornoemd, Ds. G. VAN DIS, Voorzitter. J. STOLK Lzn, Secretaris. TER NEUZEN. Wegens Biddag is het kantoor op 12 MAART 1936 gesloten. L. CH. WABEKE, Kassier. Spreekuur in het Ziekenhuis te Ter Neuzen op Vrijdag 13 Maart a.s., van 10J4 tot 3 uur. De openbare veiling van het perceel van Mej. de Wed. DE DECKERE— HUFKENS aan de Noordstraat 7, te Ter Neuzen, daar dit perceel uit de hand is verkocht. Notaris VAN DALSUM. <:s

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3