HAM Het HOEFJE met WOONK HEEREN AFNEMERS den geheelen IN BO ED EL het Woonhuis OPROEP Te koop: Burgerlijke Stand Marktberichten Laatste Berichten Bekendmaking. R. j. VAN DIXHOORN LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDLNGEN ENZ. ADRIAAN DE POOTER. lll2 ons voor 20 cent 3 pond Spek 90 cent Fa E. A. IJSEBAERT. Hiermede bericht ik, dat mijn zoon PEET DE BRUIJN NIET MEER in onze zaak werkzaam is Hoogachtend, FRANS DE BRUIJN en Zoon, ZAADTELERS HULST. Zij, die een inleg kunnen bijeen- sparen om daarna met de huur hun huis af te betalen worden ver- zocht naam en adres op te geven onder No. 485, Bur. v. d. Blad. STOFFENHUIS NOORDSTRAAT 78 - TER NEUZEN Prima KEETER (stofvrij), Blauwe en Bruine BAAI, MERINOS en CACHEMIR, EVERLAST en BOMBAZIJN, Zw. gebl. STOF en KAMQAREN, ONDERMUTSEN en ROUWMUTSEN, blauw HALF- LINNEN (drol), BOERENPETTEN 3e klasse B. Goesche Boys- -Hansweert Z.eeuwsche BoysDe Zeeuwen Zeelandia 2Middelburg 2 ZierikzeeRCS gap. gew. gel. verl. pnt. De Zeeuwen RCS Zierikzee Vlissingen 2 Middelburg 2 Z. Boys Zeelandia 2 ESland Boys Goesohe Boys Hansweert 15 13 14 11 12 13 14 13 12 13 14 9 7 7 6 5 4 3 2 1 1 1 2 1 1 2 2 1 2 1 11 29 19 16 15 13 12 10 7 6 3 2—0 02 1—3 0—3 doelp. v.t. 73—14 70—17 48—32 3522 28—29 25—24 17—54 29—37 11—64 19—71 HET VEItEOOP DER WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. (De wedstrijd JulianaBSV, die, zooals wij in ons vorig nummer schreven, van geen be- iang was daar beide clubs veilig in den mrd- denmoot staan, wend door de thuisclub met 2i gewannen, waardopr het totaal aantal toe- haalde punten gelijk is geworden, n.l. 17, doch PSV heeft een wedstrijd minder gespeeld# DONGABVV was een wedstrijd die van groot belang was voor BVV en zij zal het Sddurende den wedstrijd wel benauiwd hebben ^ehad. want, ofschoon LONGA's kansen vry- wel verkeken waren, de thuisclub heeft zoo- danig partij gegeven, dat BW van geluk mag spreken dat tenslotte de ruststand 2—1 ver- a'nderd kon worden in 22 en eerst in de laat ste minuten het winnende doelpunt voor haar lcwam 2—3. Zoo heeft BVV haar goede plaats behouden doch bovendien was het geluk nog- maals aan haar zijde daar geheel ongedacht de wedstrijd NAC—NOAD eindigde in een ge- lr»k spel 11, waardoor haar eenige tegen- candidaat NAC een punt verloor en nu 2 pun- ten bij BW ten achter staat. Welk een be langstelling zal er nu in het Zuiden zijn voor den komenden strijd BWNAC. Nu kan men wel zeggen dat NAC zelfs al had zij den wedstrijd tegen NOAD gewonnen, zn toch van BW had moeten wmnen om botven deze club te komen doch thans kan een overwinning op BW beide clubs slechts op gelijken voet brengen en zal dan een be- slissingswedistrijd noodzakelijk zijn. Ondertusschen is het een kranige prestatie van NOAD geweest, temeer waar haar nood- lot reeds voltrokken was. Roermond -Bleijerheide eindigde met een S1 overwinning der thuisclub. Van eenig bdlang is deze uitslag niet daar beide clubs door NOAD's slechte resultaten voldoende ~>unten hebben verzameld om den komenden laatsten wedstrijd in dit seizoen met gerust- heid tegemoet te zien. MIVVEindhoven was een stevige overwin ning voor de thuisclub die met 51 haar voor- Xaatste wedstrijd beeindigde. MW heeft wel- iswaar 20 punten behaald, doch NAC en BVV zijn niet meer voor haar te bereiken en zal MW dus als goede derde de competitie 1935- 1936 afsluiten. Tweede Klasse. HeroDe Baronie 10. Het heeft maar weinig gescheeld of De Baronie was er in geslaagd om Hero een kost- baar puntje afhandig te maken, waardoor haar kans op het behalen van den kampioenstitel een gevoelige duw zou hebben gekregen. Het eenige en daardoor winnende punt in dezen wedstrijd werd eerst na de rust behaald. De eindspurt voor het kampioenschap is dit jaar al bijzonder spannend. MiddelburgTerneuzen. 40. De grootste optimisten die Terneuzen nog aatijd een kansje gaven, zullen nu wel bitter ontgoocbeld zijn geworden door de overwin ning, die de Middelburgers op onze stadge- nooten hebben kunnen betalen. De 40 uit slag was echter zeer geflatteerd. Het was in dezen wedstrijd aldus, dat Middelburg het ge luk op haar hand had, terwijl bij Terneuzen het tegenovergestelde het geval was. Alvorens met het spelverloop te beginnen moet ons nog de opmerking van het hart, dat wij nog geen competitiewedstrijd hebben mee- gemaakt. waarin zoo'n unfaire taktiek werd loegepast als thans door een deel van het Mid delburgsche elftal te zien werd gegeven. Ook op andere velden kan het wel eens spannen maar wat wij in Middelburg hebben meege- maakt, stuitte ons tegen de borst en wij kregen den indruk dat de sportieve opvatting van het spel bij de groen-witten ver te zoe- ken is. Dat de Terneuzenspelers, op een enkele uitzondering na, hun hoofden dan ook koel wisten te houden, viel te prijzen. Toch zijn er bij onze stadgenooten nog enkelen de dupe er van geworden: Van Plenbroek werd zoo ge- niepig bewerkt, dat hij in de tweede helft niet meer op het appel kon verschijnen, terwijl Ha- melink, toen hij zich op een gegeven moment niet meer kon beheerschen, zeer terecht naar de kleedkamer werd verwezen. Alsnu de wedstrijd zelf. De toss wordt door Van de Wlege gewonnen an hij verkiest het voordeel van den matigen wind. Wanneer door Middelburg wordt afge- trapt, neemt Laurens den bal over en geeft door naar De Cooker, waama de bal achter het doel verdwijnt. Na den doeltrap komt Ter neuzen terug, waarbij Laurens van verren af- stand juist over den rechterhoek van het doel schiet. Ook Middelburg gaat dan naar voren, de rechtsbuiten plaatst den bal voor doel, maar Dooms weet het leder naar het midden te re- toumeeren. Vijf minuten zijn er gespeeld als Hamelink op een naar het doel van Middel burg gespeelden bal toeloopt. Hij heeft een goede kans, maar komt te vallen. Vijgeboom komt op hem toegeloopen en hierbij wordt ■Hamelink geblesseerd. Hij moet het terrein voor een poosje verlaten. In de periode dat men nu incompleet is, trekt Terneuzen zich aenigszins terug. Bij een der aanvallen die zij desondanks toch nog ondernemen, schiet Kouwijzer hard in de handen van den keeper. Intussdhen is er reeds een kwartier verstre- ken, wanneer Hamelink zijn plaats weer in neemt. Het blijkt dat een schoen van den Mid- delburgschen doelman hem een geblesseerd oog heeft bezorgd. Nu onze stadgenooten weer vol- tallig zijn, ontplooien zij him spel weer geheel en zij zijn nu zelfs stukken beter dan de thuis olub. Steeds maar weer worden de vleugel- spelers aan het werk gezet; men schiet echter van te verren afstand, waardoor de Middel- burgsche keeper zich steeds goed kan opstellen. De eerste comer in dezen wedstrijd valt aan Middelburg ten deel. Van de Wege ruimt ech ter goed op. Twintig minuten zijn er verstre ken als bij een gevaarlijken aanval van Ter neuzen een Middelburg-been nog juist den bal van voor het doel der groenwitten kan weg- werken. Een aan Middelburg toegekenden vrijen schop levert een oogenblik gevaar, door- dat Geeinsen mist. De rechtsbuiten schiet dan echter meters naast. Even daama lost de linksbinnen een vliegend schot, dat door Dooms zeer fraai ten koste van een comer wordt ge keerd. Intusschen heeft nu Van Pienbroek het terrein moeten verlaten, omdat bij een opdrin- gen den linksback van Middelburg zijn knie naar hem ophief, waarmee hij zeer onzacht in aanraking kwam. Er volgen dan drie minuten die voor Terneuzen noodlottig zijn. Uit een door Middelburg genomen corner ontstaat het eerste doelpunt, oogenblikkelijk daarop ge volgd door het tweede (20). Er waren toen iin het geheel 25 minuten ge speeld. Bij het tweede doelpunt kregen wij den indruk, dat Looms werd verrast, althans hij deed geen enkele poging om den bal te be- machtigein, omdat hij waarschijnlijk den in druk had, dat deze naast zou gaan. Via de paal kwam het leder echter in het net terecht. Terneuzen raakt de kluts kwijt en Middel burg is nu meer aanvallend, wat ook niet ver- anderd als Van Pienbroek de ploeg weer com- pleet maakt. De laatste ondervindt van zijn onzachte kennismaking met des tegenstanders knie echter een zoodanigen hinder, dat hvj niets meer heeft in te brengen. Bij een schot kan Dooms nog juist den bal voor de lijn weg- kriigen. Ruim e€in half uur is het spel oud a s Kouwijzer doorbreekt. De Middelbrgsehe kee per heeft met uitloopen succes en retourneert het leder naar voren. De Temeuzen-verdedigmg wordt gepasseerd en twee spelers loopen met den bal naar het doel. Dooms loop't ver uit, maar kan niet verhinderen, dat hij ten derde male wordt gepasseerd. 30. Na dit doelpunt begint Terneuzen zich weer meer te roeren, met het gevolg dat zij ook eenige comers krijgt te nemen. Veertig mi nuten is men aan den gang als een zeer.ihard schot den Middelburg-keeper bijna noodlottig wordt. De bal vliegt uit zijn handen en via zijn borst springt hij hoog naar boven en daardoor buiten zijn bereik. Tot zijn geluk gaat het leder echter corner. Even daarngi krijgen wij een goede voorzet van Hamelink en slechts met de uiterste krachtsinspanning weet de Middelburg-verdediging onheil te voorkomen. Wanneer bij een aanval van de thuisclub een drietal spelers op Geensen af- stormen, kan de laatste toch nog den bal van voor het doel wegkrijgen. Een vijftal mmuten voor de rust scoort Middelburg dan weer, maar de scheidsrechter had reeds gefloten voor bui- tenspel. Even daama schiet de rechtsbuiten van de thuisclub hoog over. Juist voor het in- gaan van de rust krijgt Middelburg nog een comer te nemen. Zeer goed wordt deze ge- plaatst, maar even goed door Dooms wegge- werkt. In de tweede helft is Van Pienbroek vervan- gen door De Meester, deze speelt rechtsbuiten, terwijl Hamelink rechtsbinnen speelt. Middel burg komt eenige malen gevaarlijk voor doel. Eenmaal redt Dooms op fraaie wijze, een andere maal wordt de bal over het doel gekopt. Wahneer bij een aanval van Terneuzeri' 'over links De Cooker juist buiten het strafschopge- bied onggoorloofd wordt aangevallen, krijgen de onzen een vrijen schop te nemen, die ech ter door de Middelburg-verdediging wordt ge- keerd. Terneuzen komt dan terug en nu zoekt Hamelink het ddel te hoog. We zien dan de Middelburgsche middenvoor door de verdedi- ging heenglippen, maar in laatste instantie is Dooms hem te glad af en pikt den bal weg. Wanneer een hard naar voren gespeelden bal dreigt uit te loopen, weet De Meester hem echter nog te bereiken en voor doel te plaat- sen. Men weet hiervan echter niet te profitee red Terneuzen komt meer op den voorgrond en is zeker niet de mindere. Doordat ook de ver- dediging opdringt, worden enkele aanvallen van Middelburg gebroken door buitenspel. Tweemaal zien we De Meester dan fraai den bal voor het doel plaatsen. De eerste keer kan de keeper door hoog op te springen wegwer- ken, de tweede maal neemt Hamelink den bal ineens op zijn schoen, doch nu komt de Ia1 den keeper te hulp. Aan de zijde van de thuisclub begmt men steeds rawer op te treden, om daardoor wel- licht hun toch reeds veilig zijnde overwinning te consolideeren, temeer daar de tweede helft reeds bijna voor de helft is verstreken. Een voortioedespeler weet zelfs niet beter te doen dan naar achter te gaan en steeds maar weer Hamelink voor zijn rekening te nemen. De laatste begint dan ook onbehoorlijk op te tre den, wat hem een waarschuwing kost, terwijl de Middelburger vrij uit gaat. Ten koste van alles wil men blijkbaar verhinderen, dat Ter neuzen zal scoren. Toch krijgt Hamelink, wan neer men een half uur aan den gang is, een goe>de kans, waarbij hij echter jammerlrjk faallt. Even daarna gaat een schot van Kouw- ijzer juist langs de verkeerde kant van de paal. Enkele minuten daarna geeft De Cooker een voorzet en de bal komt dan in het Middelburg sche doel terecht. Het doelpunt wordt echter geannuleerd, omdat de scheidsrechter blijkbaar een of andere overtreding heeft geconstateerd. Vijf minuten later doet zich dan een onaange- naam incident voor. Als Terneuzen voor het Middelburgsche doel komt, laat de keeper zich op Kouwijzer vallen en begint zelfs naar dezen speler te trappen. Hamelink, die in de onmid- dellijke nabijheid is, weet zich dan niet meer te beheerschen en doet hetzelfde tegenover den keeper. Hij wordt daarop door den scheids rechter uit het veld gezonden. O.i. had echter de keeper hetzelfde lot moeten ondergaan, daar hij toch eenzelfde ernstige overtreding be- ging en temeer omdat hij de aanleiding geven- de persoon was. Er was nog een kwartier te spelen en wederom moest Terneuzen het dus met tien man doen. In den resteerenden tijd verminderde het spel steeds meer en meer en was tenslotte het aanschouwen niet meer waard. Eenige minuten voor het einde kan Middelburg haar voorsprong nog verhoogen, als na een voorzet van links de bal tegen een binnenspeler opspringt en zoo in het doel te recht komt. 4—0. Kort daarop wordt het einde aangekondigd. Rest nog te vermelden, dat de leiding berustte bij den heer Bnders, een voor ons onbekenden scheidsrechter, die een zeer slappen indruk maakte. doel bestoken, zoodat de defensie alle zeilen moet bijzetten om het terrein telkens te zuive- ren. Speciaal de Axelsehe doelman wordt ge- ducht aan den tand gevoeld, doch hij blijkt ten voile vOor zijn taak berekend. Tegen de veel- vuldige Bressiaanscbe aanvallen kan de bezoe- kende club aanvankelijk slechts sporadisch een tegenaanval stellen, alhoewel het succes desniettegenstaande het eerst aan hun zijde is, wanneer de niet al te zekere doelwachter een blunder maakt en de linksbuiten Koster daar- van gretig gebruik maakt en na ruim 20 mi nuten spelens Axel de leiding geeft. 01. De Bressiaanders zijn niet ontmoedigd. In- tegendeel, zij worden met nog meer vuur be- zield en nauwelijks twee minuten later wordt uit een der door m!eer dan gewone geestdrift gekenmerkte aanvallen de gelijkmaker gebo- ren. II1. Jammer voor de thuisclub, dat de techniek niet een evenredigen tred hield met het vuur waarmede zij bezield bleken. zoodat bij half time de stand nog gelijk was. Ofschoon de Axelaars zich wel bewust waren dat zij in de tweede helft uit een ander vaatje zouden moeten tappen dm de overwinning te behalen, liet „the winning goal" lang op zich vilachten. Toch brengt Axel er nu het noodige VlissingenTSC 43. Voor de grootste verrassing in deze klasse zorgde wel Vlissingen, dat na haar reeks nederlagen haar elftal heeft herzien en nu plots met een mooie overwinning voor den dag komt en dat nog wel op TSC, de club die de kaanpioensvlag met reden reeds gereed had liggen. Thans zal TSC een zeer zware taak krijgen daar Hero en Middelburg betefe kan sen hebben, maar de komende ontmoetmgen zijn voor al deze clubs zeer lastig en verras- singen zijn dus geenszins uitgesloten. Voor Vlissingen is het echter een buitenkansje want nu kan zij in de resteerende wedstrijden zich veilig stellen. DOSKOGoes 6—1. Goes is plotseling weer naar de onderste gelederen teruggezakt en zal het nog de ivraag zijn of zij tenslotte toch niet als degradatie- candidaat zal moeten uitkomen, want het programma dat Zeelandia heeft af te weraen is niet zoo zwaar als dat van Goes, zoodat de 2 punten achterstand door Zeelandia zijn in te halen. Voor de rust gingen DOSKO en Goes gelijk tegen elkaar op, maar toen kwam de inzinking bij de gasten waarvan DOSKO gre- ti" gebruik maakte en zoo werd het na den gelijken mststand 2—1 en kort achter elkaar zelfs 61. Derde Klasse A. BreskensAxel. 12. Onder leiding van scheidsrechter Leducq stellen de beide ploegen zich te half drie op, de gastheeren met een invaller, de gasten volledig. Breskens gaat onmiddellijk ten aanval, doch het welgerichte schot dat dezen aanval besluit wordt door den Axel-doelman naar behooren gestopt en verwerkt. De witzwarte Bressiaan ders blijven, niet zonder gevaar, het Axelsehe tempo in en er wordt keurig geplaatst, zoodat de thuisclub het thans zwaar te verantwoor- den krijgt. Met mannenmoed houden de wit- zwarten evenwel stand. Axel is nu gedurig het meest in het offensief, maar de beide verdedi- gingen blijven steeds meester van het terrein. Als ieder zich bij het meer en meer verstrijken van den tijd al vertrouwd gaat maken met een .drawn", neemt edn minuut voor het einde i{oster het op zijn heupen, stormt er alleen met den bal van door en bezegelt zijn rush met een keurig en onhoudbaar schot, waarmede deze speler zrjn elftal ten tweeden male aan de leiding en hiermede aan de overwinning lpt. 1—2. Nauwelijks is de bal weer afgetrapt of het nde is daar en zoo is Axel er in een emotie- yollen strijd gisteren voor het eerst in ge slaagd te Breskens een overwinning en daar- ifiede 2 kostbare puntjes te behalen. SluiskilHulst, 16. 1 De 1'Azote-menschen troffen het gisteren ijijster slecht daar zij met een viertal inval- lers den strijd tegen het sterke Hulst, dat vol ledig versche'en, moesten aanbinden. Na een kwartier spelens maakten de gasten hun eer ste doelpunt en vergrootten zij na een meer spannenden dan fraaien kamp aldra hun voorsprong tot 20, waartegenover de enthou- siaste Sluiskillenaars voor de rust een mooi tegenpunt wisten te stellen. In de tweede helft was het echter met den tegenstand der gastheeren gedaan en de lel- dende ploeg wist de score regelmatig tot 61 op te voereu, waartegenover de sterk ver- zwakte zwarthemden niet meer vermochten te doelpunten, zoodat de Hulstenaars door deze zege de leiding in deze afdeeling blijven be houden en alter belangstelling zich nu richt naar den a.s. Zondag te Hulst te leveren kamp tusschen de beide ploegen die naar onze mee- ning voor het kampioenschap in deze afdeeling de beslissing kan brengen. Terneuzen 2 Hoofdplaat 01. De reserves van Terneuzen zullen werkelijk moeten gaan toonen dat zij nog jeugdig zijn en veel meer snelheid gaan ontwikkelen. Hoofd plaat was voortdurend vlugger bij den bal en toonde tenminste dat men moeite moet doen om zich van een bal meester te maken. In de voorhoede van Terneuzen zagen wij meerma- len dat een speler kalm stond te wachten tot de bal bij hem kwam gerold. Had men meer actie getoond zoo zou Hoofdplaat in Terneu zen in haar strijd om het kampioenschap zijn gestrand, want talrijk waren de geboden kan sen tot doelpunten. Nu had Thomaes een ge- makkelijke taak in zijn doel, alleen een stevige effectbal zou hem voor de rust bijna verrast hebben. In de eerste helft maakte Hoofd plaat op vrij gelukkige wijze een doelpunt, want de achterhoede van Terneuzen treft geen blaam, zij heeft hard gewerkt. In de tweede helft werd Terneuzen II nog een kans geboden om den gelijkmaker langs Hoofdplaat's doelman te plaatsen, maar de penalty werd precies in zijn handen gedepo- neerd. Zoo behoudt Hoofdplaat dus haar mooie kan sen en de strijd tusschen de drie leidende clubs houdt de spanning er in. AXEL II KAMPIOEN le KLASSE Z. V. B. Door een kranige 3—1 overwinning op de Sassche Corn Boys hebben de Axelsehe reser ves gisteren in navolging van het vorige sei zoen opnieuw beslag gelegd op den kampioens titel in hunne afdeeling. Bij de rust was de stand 10 in het voordeel van Axel II. LANDIENWEDSTRIJD FRANKRIJKBELGIe 30. Te Parijs had de landenwedstrijd Frankrijk Belgie. waarvan de Vlaamsche zender een ooggetuigenverslag uitzond. Voor de rust maakte Frankrijk een doelpunt en waren de Franschen overwegend sterker. De Belgische doelman Braet toonde zoowel in de eerste als in de tweede helft een goed doelverdediger te zijn, want hij heeft waarlijk veel en moeilijk wer'k gehad. Dat de Franschen in de tweede helft nog tweemaal wisten te doelpunten kon bij onmogelijk voorkomen. De Belgische voorhoede bleek met over goede schutters te beschikken, al ontkwam het Fransche doel een enkele maal tenauwernood aan doorboring. De Fransche overwinning was volkomen ver- diend. Na de categorische telegrammen die heden- ochtend uit Asmara blhnenkwamen, welke toch de censuur zijn gepasseerd. LONBEN. De vliegenier Rose die Dinsdag van Kaapstad vertrok, is hedenochtend op het vliegveld te Croydon geland. Hierdoor is het record van Llwellyn met 6 uur verbeterd en is Rose thans in het bezit van het record KaapstadLouden in beide richtingen. TOKIO. Na het onderhoud van Hirota met generaal Terautsji en admiraal Nagano is een nieuw kabinet gevonmd. PARIJS. Ferro verklaarde dat het kabinet eensgezind is. Hij is derhalve niet voomemens de samenstelling van het kabinet te wijzigen. COBLENZ. Zondagavond werd de sterkte der Duitsche troepen in Rijnland op 45.000 man gebracht. OSLO. Er bestaat hier ernstige ongerust- heid over het lot van het Noorsche stoom- schip „Lysaker", dat op 28 Februari van Egersund naar Rotterdam is vertrokken en wadtvan men sedert dien niets meer heeft ge- hodtt. De bemanning bestaat uit 16 per- soneri". TER NEUZEN. tjuwelijks-aangiften. 6 Maart. Leendert Gerardus van Saane (van Vlissingen), oud 30 j., jm. en Anje Adriana Borgman, oud 32 j., jd. Jacobus Nicolaas van Dixhoorn, oud 28 j., jm. en Johanna Launtje de Zeeuw, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Maart. Sybren Rieuwenardus Hemmes (van Utrecht) oud 37 j., jirn en Rensje Slothouwer, oud 28 j., jd. Geboorten. 3 Maart. Johann Franz, z. van Emil Josef Ullrich en van Maria Elisabeth Harms. 4 Maart. Jan Christiaan, z. van Christiaan Ollebek en van Jozina Dieleman. H- to, TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. I. de Waal, agent Prov. St. dienst, School- weg 9, van Vlissingen. W. J. Petiet, controleur crisisdienst, Tram- straat 22 inw., van Tholen. H. W. de Feijter, metselaar, P. ongen., van Hoek. S. R. Hemmes, stuurman ter koopvaardij, Schuttershofweg 9 inw., van Utrecht. A. P. Dieleman, dienstbode, Noordstraat 66 inw., van Breskens. J. M. Baert, dienstbode, Baandijk 1 inw., van Sas van Gent. J. WolfertKaijser, zonder, Nieuwediepstr. 81, van Hulst. M. J. E. F. v. d. HemeliClaeijs, zonder, Vlooswijkstraat 12a, van Aardenburg. A. Willemsen, dienstbode, Scheldekade 60 inw., van Zaamslag. Vertrokken: A. L. v. Troost, zonder, Baandijk 42 a/b, naar Ossenisse. A. Crombeen, landbouwersknecht, P 72, naar Hontenisse. R. A. v. Nieulande, landbouwersknecht, P. 102, naar Zuiddorpe. T. W. M. Huijtaers, handelaar, Lange Kerk- straat 48, naar Nijmegen. D. Posthuma, zonder, Grenulaan 26, naar Leeuwarden. P. A. Victal, stoker, Nieuwstraat 18, naar Salzaete. A. M. Ducheine, huishoudster, De Jonge- straat 1, naar Biervliet. HEEMBTESD'E. In den ouderdom van 73 jaar is alhier overleden Ds. J. P. Tazelaar, em. predikant der Geref. kerk, in vroeger jaren ©en vooraanstaande plaats innemend in de evangelisatie der Geref. kerken. Ds. Tazelaar werd 26 November 1862 te Ter Neuzen geboren. ADDIS ABEBA. De resten van de Britsche ambulance te Quoram zijn thans ten derde male gebombardeeid. Het personeel der am bulance gaat echter voort met hulp te ver- leenen aan de gewonden van de burgerbevol- king, w#lk aantal meer dan 100 bedraagt. In Addis Abeba is alarm gegeven in ver- band met het luchtgevaar. Een groot deel van de bevolking is gevlucht. ASMARA. De Italiaansche bombardements- vliegtuigen zijn tengevolge van het aannemen van de voorstellen van de commissie van 13 door Italie naar hun basis teruggeroepen. ROME. De officieele woordvoerder der Italiaansche Regeering verklaarde hedenoch tend dat noch een wapenstilstand is gesloten noch een einde van de vijandelijkheden is ge- last. Indien de militaire vliegtuigen naar hun basis zijn teruggeroepen is het een zuivere militaire maatregel. De Italianen blijven voor- waarts rukken. Deze verklaring heeft zeer veel opzien ge- baard onder de joumalisten te Rome. Rotterdam, 9 Maart 1936. VEEMARKT. Aangevoerd: 674 vette runderen; 241 vette en graskalveren; 365 schapen en lammeren; 776 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,48, 2e kw. 0,42, 3e kw. /0,28/0,34; Ossen le kw. 0,44, 2e kw. 0,40, 3e kw. 0,300,34; Kalveren le kw. 0,90, 2e kw. i 0,72, 3e kw. 0,500,60; Schapen le kw. 0,42, 2e kw. f 0,38, 3e kw. j 0,30; per stuk 20, f 17, f 12; Lammeren le kw. J" 0,44, 2e kw. ,f 0,39, 3e kw. /0,29; per stuk IS, 16, /10; Varkens le kw. /0,35, 2e kw. 0,34, 3e kw. 0,33. Vette koeien en ossen met tamelijken han- del tegen prijzen als vorige week. Prima koeien tot 50 cent per K.G. en prima ossen tot 46 cent per K.G. Vette kalveren met stroe- ven handel. Varkens met kalmen handel, tegen het einde 'van de markt werd het heel stil, waardoor de prijzen iets lager werden. Scha pen en lammeren met redelijken handel tegen onveianderde prijzen. Enkele partijtjes scha pen werden voor export verkocht. FIJNE ZADEN. Blauwmaanzaad S 1415Karwijzaad f 20>—21Lijnzaadvoer 57. VLAS. Aangevoerd: Blauw 14350 K.G. 0,50 /0,60; Groningsch 3000 K.G. 0,500,55; Holl. Geel 14000 K.G. f 0,50—/ 0,58; Dauwroot 3800 K.G. 0,48—0,53. De handel was weder flauw. Alleen voor jffollandsch geel bestond eenige attentie. De prijzen vielen evenwel tegen waardoor het aan- gevoerde grootendeels onverkocht bleef. AARD APPE1LEN Zeeuwsche Blauwe 1,90J 2,30; Zeeuw- sche Bonte 1,90—/ 2,30; Zeeuwsche Eigen- heimers 1,70—/ 1,90; Brielsche Eigenheimers 1,802,10; Bevelanders 1,701,80; Bon te en Blauwe poters 1,501,70; Eigenhei- mer poters 1,50—/ 1,70, alles per H.L. Zandaardappelen iy22 cent per K.G. De aanvoer was redelijk en de handel willig. GRANEN- EN PEULVRUCHTEN Gerst Chevalier 55,40; Haver 6,25 /6,75; Erwten, kleine groene 7,50/9,50; Schokkers /8-i/11,25; Bruine Boonen 9— 10,50. 10 Maart. ZAAMSLAG. Veiling sparren en boontollen. Notaris Pijls. 11 Maart. TER NEUZEN. Veiling meubilaire goederen. Deurwaarder Huineman. 17 Maart. TER NEUZEN. Veiling hoefje met woon- huis. Notaris Van der Veen. AXEL. Aanbesteding maken nieuwe brug. Bestuur polder Beoosten en Bewesten Blij. Heden overleed plotseling, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, in den ouderdom van 75 jaar en 5 maanden. Wed. A. DE POOTER- Van Drongelen. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Hoek, 8 Maart 1936. Voor de zeer vele blijken van belangstelling die ik van hier en elders mocht ontvangen ter ge- legenheid van mijn 80sten geboortedag, betuig ik mede namens mijn Echtgenoote en Familie, mijn hartelijken dank. A. DEES. Ter Neuzen, Axelschestraat 11. Het faillissement van JAN PIETER VAN CADSAND, landbouwer, wonende te Axel is ge- eindigd. De Curator, Mr ANNE BOLLE. Het Bestuur der Waterkeerlng van de Calamiteuze polders SERL1PPENS, N1EUW-OTHENE, MARGARETHA, KLEINE HUISSENS en EENDRAGT, maakt bekend, dat de voor het dienst- jaar 1936/1937 ontworpen Begrooting der inkomsten en uitgaven van het Waterschap, opgericht voor het be- sturen, beheeren en bekostigen der zeewering en oeververdediging van die polders en memorie van toelichting, van 9 Maart tot en met 16 Maart ten kantore van den Secretaris-Ontvanger wordt nedergelegd, ter inzage van de bij die zeewering en oeververdediging betrokken polders- of waterschaps- besturen en grondeigenaren, voor wie ze tevens tegen betaling der kosten verkrijgbaar is. Zaamslag, den 9 Maart 1936. W. DEES Pzn, Voorzitter. j. STOLK Lzn, Ontvanger-Griffier. Notaris VAN DER VEEN te Ter Neuzen, zal ten ver- zoeke van de Erven Mejuffr. Wed. TH. MEERTENS—DE REGT, op Dinsdag 17 Maart 1936 te Ter Neuzen, des raiddags half drie, in het Hotel „Du Commerce" van den heer De Vrieze, publiek verkoopen: Schuur, Erf, Tuin, Bouw- en Weiland te Zaamslag, in den Margaretha- polder, groot 4 H.A., 72 A., 50 C.A. of 10 Gem- 181 R. In pacht bij den heer M. Scheele Azn, tot rooven oogst 1939. Betaling kooppenningen binnen 30 dagen en der onkosten binnen 6 dagen ma de toewijzing. Inlichtingen ten kantore van genoem- den Notaris. Notaris VAN DER VEEN te Ter Neuzen zal op Dinsdag 24 Maart 1936 te Ter Neuzen, ten verzoeke van de fam. Mevr. Wed. DE KOK—Kiel, publiek verkoopen A. 'smiddags 1 uur tegen contante betaling aan het woonhuis te Ter Neuzen, aan de Heerengracht No. 4, bestaande uit: Volledig ameuble- ment, Tafels, Stoelen, Secretaire, Kasten, Luidspreker, Bedden, Pen- dule met Coupes, Ledikanten, Kachels, Glas- en Aardewerk enz. B. 's middags half vier in het Hotel du Commerce van den heer De Vrieze: en Erf te Ter Neuzen, aan de Heerengracht No. 4, groot 79 c.A. Te aanvaarden bij de betaling. Te bezichtigen 'sWoensdags en Vrij- dagsmiddags tusschen 2 en 4. Betaling kooppenningen binnen 30 dagen en der onkosten binnen 6 dagen na de toewijzing. Inlichtingen ten kantore van genoem- den notaris^ mooi Keukenfornuis, Vulkacheltje, Buis- kachel, Vulhaard, Schildpadkolenbak, Stoelen, Tafel, mooi mahonie Linnen- kastje enz. Donze-Vlsserstraat 38. is tevens 't alom bekende adres voor prima eiken Waschtobben, Boterbakken enz.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 7