A. J. VAN DE REE Buitenland. De Italiaansch-Abessinische oorlog. Predikbeurten Kerknieuws Nieuwstr. 36. Tel. 290. TER NEUZEN INKOOP van oudGoud enZilver TER NEUZEN, 9 MAART 1936. ZANGCONCOURS. SLUISKIL. SAS VAN GENT. ST. JANSTEEN. RECHTSZAKEN. Van onze Adverteerders VOETBAL. van een wederzijdsche gedemilitariseerde zone en aan een dergelijk voorstel in alien omvang van te voren haar goedkeuring te hechten, onder voorwaarde van volkomen gelijkheid. 2. De Duitsche regeering stelt voor ter ver- zekering van de onschendibaarheid en on a an tastbaarheid der gnenzen in het Westen een non-agressiepact tussehen Duitschland, Frank- rijk en Belgie te sluiten, waarvoor zij bereid is den duur op 25 jaar te stellen. 3. Be Duitsche regeering wenscht Enge- land en Italie uit te noodigen als garanten dit verdrag te onderteekenen. 4. De Duitsche regeering is bereid ir.dien de Nederlandsche regeering dat wenscht en de andere verdragspartijen het gewenscht acnten, Nederland in dit verdrags-systeern ta betrekken. 5. De Duitsche regeering is bereid, ter veidere versterking vbn de veiilgheidsover- eenkomst, tussehen de Westersche mogend- heaen een luchtpact te sluiten, waardoor auto- matisch en effectief het gevaar van plotse- linge luchtaanvallen kan worden voorkomen. 6. De Duitsche regeering herhaalt haar aanbod met de staten, die in het Oosten aan Duitschland grenzen een non-agressie-pact zcoals met Polen te sluiten. Daar de Lithau- sche regeering in de laatste maanden haar bonding met betrekking tot het Memel-gebied aan een zkere oorrectie heeft onderwoipen roemt de Duitsche regeering de uitzondering ciit zij eens ten opzichte van Lithauen moest maken, terug en verklaart zij zich onder voor waarde, dat de gegarandeerde autonomie van het Memelgebied wordt bevorderd, bereid ook met Lithauen een dergelijk non-agressiepact te sluiten. 7. Na de thans eindelijk bereikte reehts- gelijkheid en het herstel van de voile souverei- Tuteit van het geheele Duitsche Kijksgebied bsschouwt de Duitsche regeering het motief voor het uittreden uit den Volkenbond als ver- vallen. Zij is derhalve bereid weer tot den Volkenbond toe te treden. Zij spreekt daarbij de verwachting uit, dat binnen afzienbaren tijds langs den weg van vriendschappelijke ondeihandelingen het probleem van de komen- de rechtsgelijkheid en het probleem van het losmaken van het Volkenlbondsstatuut van zijn in zijn in het verdrag van Versailles gewortel- den grondslag worden opgelost. Ingez. Med. DE EERSTE VAART VAN DE „L.Z. 129". Een imposant schouvvspel. De „LjZ. 129", is't nieuwste Duitsche lucht- schip, is dezer dagen voor zijn eerste vlucht epgestegen. Het was een imposant gezicht deze luchtreus de lucht in te zien glijden. Seuert het begin van de week wachtten verslaggevers, en film-operateurs met span ning te Friedrichshafen op de eerste histori- sche vlucht vain het Transantlantische lucht schip. Donderdag tegen 3 uur namiddag ratelden de telefonen van de verslaggevers en r.epen hen naar het terrein van de hal. Intusschen was het gerucht van den komenden start als een loopend vuur door de stad gegaan. Groot en klein stroomde naar de plaats, waar het groote gebeuren zou plaats vinden. Spoedig had zich een haag van menschen om het vlieg- terrein verzameld. Het weer was opgeklaard en de wind gaan liggen. Door een licht wolkendek kwam zoo nu en dan de zon door. Een start-weer, zoo- als men het zich niet beter kon wenschen. Tegen drieen openden zich toen eindelijk, langzaam de groote vleugeldeuren van de hal. De bemanning was reeds aan boord. Terwijl buiten de startplaats werd vrijgshou- den, en de menschen gespannen toekeken, klonk plotseling het commando: ..Luchtschip los!" Langzaam zette zich daarop te 3 uur 10 de reus in beweging. Voorbeeldig voerde de bemanning het schip de hal uit. Tien minu- ten daarna steeg de „L. Z. 129" voor het eerst op. De motoren waren nog niet aangeslagen. Pas wanneer het schip tot boven de hal is gestegen, beginnen de motoren te ronker. Wonderbaarlijk rustig en gelijkmatig is de gang van het schip. Uit alle gondels zwaai- de de bemanning met armen en zakdoeken. Dan verdwijnt de „L. Z. 129"in de richting van het Bodenmeer. W:j geven bij dezen nog eenige cijfers van afmetingen van het luchtschip: De lengte bedraagt 245 M., de hoogte 44,7 M. en de grootste middellijn 41,2 M. De in- houd van het nieuwe luchtschip is 190.000 kub. M., onderverdeeld in 16 cellen. Hot ge- wiclit na de gasvulling bedraagt 190.000 K.G. De betalende lading zal ongeveer 25.000 tot 30.000 K.G. zijn. ITXLIe BEREID TOT ONDERHANDELEN. Reuter-A. N. P. meldt uit Rome: De ministerraad heeft de voorstelllen van de commissie van dertien aangenomen. Deze voorstellen luiden: De commissie van dertien, handelend in op- dracht van den Volkenbondsraad, haar toe- vertrouwd bij de beslissing van 19 December, richt een dringenden oproep tot de beide oor- logvoerenden, om onmiddellijk de onderhan- d el in gen te openen in het kader van den Vol kenbond en in den geest van het pact, en de vijandelijkheden onmiddellijk te beeindigen. De commissie van dertien verwacht, dat de vijandelijkheden v6or 10 Maart zullen worden gestaakt om een wapenstilstand tot stand te kunnen brengen. De troepen moeten in de stellingen blijven, welke zij op het oogenblik bezetten. DE ZOMERTIJD 1936. Van 15 Mei4 October. Bij Kon. Besluit van 2 Maart is bepaald, dat in 1936 de vervroeging met een uur van den wettelijken tijd zal aanvangen den 15den Mei en zal eindigen den 4den October WAARSOHUWING. De Burgemeester van Zierikzee waarschuwt geen relaties aan te gaan met het Eerste Zie- rikzeesche Obligatiekantoor aldaar, Korte St. Janstr. C 113, alvorens zich met hem, bur gemeester, om inlichtingen in verbinding te hebben gesteld. JAARVERGADERING DER R.K. WERK- LIEDEN VEREENIGING „ST. ANTONIUS". Vrijdag j.l. hield de R.K. Werkliedenvereeni- ging ,,St. Antonius", alhier haar jaarverga- dering. De voorzitter risp de leden een hartelijk welkom toe en sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst. Hierna werd de vergadering op de gebruike- lijke wijze geopend. Vervolgens verzocht hij den secretaris de notulen van de vorige ver gadering voor te lezen. Deze werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De diverse ingakomen stukken werden vlot en tot aller bevrediging afgehandeld. Uit de mededeelingen bleek, dat het be- stuur op 27 Maart a.s. een groote propaganda- vergadering zal organiseeren. Als spreker zal optreden de heer Horvers, lid van het Hoofd- bestuur van de Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel ,,St. Raphael". Niet alleen de leden van de R.-K. W. V. worden daartoe uitgenoodigd, doch ook alle leden van de plaatselijke afdeeling van „St. Raphael". Daar dit uit meer dap een oog- punt een belangrijke vergadering mloofd tie worden, werd den leden dringend verzoept aan de oproep gehoor te geven en in een zoo groot mogelijk aantal deze vergadering bij te wonen. Verder werd medegedeeld, dat de Gezellen- avonden weder ten einde loopen. Tot sluiting van deze avonden zal op Donderdag 19 Maart a.s. een prijskaarting worden gehouden waar- op alle leden verwacht worden. Daar de Ge- zellenavonden steeds in het teeken van groote belangsteiling stonden, twijfelt het bestuur er dan ook niet aan, of het zal zich in een talrijke opkomst mogen verheugen. Bij de periodieke verkiezing van bestuurs- leden, werden de aftredende leden weder hdr- kozen. Het versiag van de tooneelclub „St. Jozef" onderafdeeling van de R.-K. W. V-, deed weer terugdenken aan de laatst gegeven tooneel- uitvoering, welke een waar succes was. Niet alleen zijn deze uitvoeringen een goede ont- spanning voor de leden, doch blijken tevans een machtig stuk propaganda voor de R.-K. W. V. Een warm woord van hulde 'ian leider en spelers was dan ook wel op zijn plaats. Het jaarverslag van den secretaris gaf den leden een duidelijk overzicht over het afge- loopen vereenigingsjaar en werd dan ook met algemeene stemmen onder applaus goedge keurd. Ook het versiag over het financieel beheer van den penningmeester, mocht aller goedkeu ring wegdragen. De begrooting voor 1936 welke vervolgens aan de orde was, werd eveneens goedgekeurd. Evenzoo het versiag van het Steunfonds „Voorzorg". De voorzitter dankte de betreffende be- stuursleden voor hun mooie en overzichtelijke verslagen. Besproken werd nog de a.s. huldiging van den Burgemeester den edelachtJbaren heer J. Huizinga, waaraan ook door de vereeniging deel zal worden genomen. De weleerw. heer J. de Jong, geestelijk ad- viseur van de R.K. W. V. hield nog een warme toespraak, welke met een daverend applaus werd begroet. Hiema sloot de voorzitter deze zeer geani- meerde vergadering. LANDDAG GEREF. JEUGDORGANISATIES Naar ons medegedeeld wordt hopen de Geref. Jeugdorganisaties in Zeeuwsch-Vlaan- deren hun jaarlijksche landdag te houden op 27 Juni, te Schoondijke. Een der sprekers is de voorzitter van den Geref. Jongelingsbond, Dr. K. Dijk. De betrokken organisaties willen deze datum publiceeren om eventueel samenvallen van den landdag en andere meetings te voorkomen. Het 22ste Zangersfeest tevens concours der Chr. Zangvereenigingen, aangesloten bij den Ring „Zeeland" (afd. van den Koninklijke Bond van Chr. Zang- en Oratoriumvereeni- gingen in Nederland) zal plaats hebben op Donderdag 21 Mei 1936 (Hemelvaartsdag) te Biezelinge. Als juryleden zullen wederom optreden de heeren F. Pijlman te Amsterdam en H. de Wolff te Rotterdam. EXAMEN KOORDIRIGENT. Vanwege den Koninklijken Bond van Chr. Zang- en Oratorium-vereen. in Nederland werd eind 1933 te Goes een cursus begonnen tot op- leiding van koordirigenten, zulks onder leiding van de heeren P. C. Brakman te Axel en Adr. Kousemaker te Goes. Dezer dagen werden de deelnemers aan dien cursus te Den Haag geexamineerd, o.a. door Dr. Joh. Wagenaar, Leo Mens, M. A. Brandts- Buys e.a. Het resultaat was, dat 't diploma voor Koordirigent(e) werdjverworven door de dames Many Nieuwdorp te Rilland, Nel Roose te Goes, en de heeren Goedegebure te Nieuwdorp, P. Geelhoed en A. F. de Muijnck, beide te Kamperland. Ook slaagde nog de l^eer S. Sanders, te Middeliburg. ZEEUWSCHE ZwfcMKRING. U Zaterdag vergaderde te -Vlissingen de Zeeuwsche Zwemkring. Burgemeester Van Woelderen legde wegens drukke bezigheden het voorzitterschap neer en werd tot eere- voorzitter benoemd. Tot voorzitter werd ge- kozen de heer H. Remerij te Sas van Gent, tot secretaris de heer J. de Jong te Vlissingen. Verdere bestuursleden zijn de heeren J. Mole- ma, te Ter Neuzen; H. Kouwe te Breskens en C. A. Minderhout te Middelburg. PASTOOR E. ONGENAE. f Vrijdagmorgcn overleed te Heerle de zeer- eerw heer E. Ongenae, pastoor der H. Ger- trudisparochie aldaar. De overledene werd geboren te Biervlifet 7 Maart 1867, hij studeerde aan de seminai'ies van het bisdom Breda en werd priester gewijd 11 Juni 1892, waarop 1 October 1893 zijn W- noeming volgde tot assistent te Axe], Van 29 December 1905 tot 28 September 1912 stond hij als kapelaan te Hulst en werd op laatstgenoemden datum benoemd tot pastoor te Heerle. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 23 tot en met 29 Februari kwamen in onze provincie voor 7 gevallen van roodvonk, n.l. 3 te Goes, 3 te Sas van Gent en 1 te's Heer Arendskerke. LUXOR THEATER. 20.000 mijlen over zee. Op 14 November 1934 is Hr. Ms. K XVUI haar reis in Den Helder aangevangen en den llden Juli van het jaar daarop arriveerde de duikboot, die onder commando stond van lui- tenant ter zee der lste klasse D. C. M. Het- terschij, na een tocht van 20.000 mijlen over en onder zee te Soerabaja. Gedurende dien tocht heeft de boot niet min der dan 238 malen gedoken. Wie zich herin- nert wat over de reis is geschreven geduren de de acht maanden van dezen kruistocht, weet, dat prof. F. A. Vening Meinesz zich aan boord bevond voor het doen van zwaarte- krachtmetingen. Het was juist ten behceve van de onderzoekingen van dezen geleerde, dat zoo herhaaldelijk de luiken dicht gingen en de reusachtige visch onder het zee-opper- vlak verdween. Als oudste officier diende onder den heer Hetterschij, Untenant ter zee der 2de klas M. S. Wytema. Deze jonge officier heeft in de karig toegemeten ruimte van een duikboot een film-apparaat, waarmee hij in de Poly- goonfabrieken te Haarlem, amateur-fitoner als hij reeds was, zich vertrouwd had gemaakt, vervoerd en zich de moeite getroost dezen his- torischen tocht den langsten ooit doar een duikboot gemaakt op de film vast te leggen. Uit zijn filmopnemingen heeft hij, gesteund door de adviezen van den heer B. D. Ochse, en met muzikale medewerking van Max Tak en H. Lachman, waarvan de eerste voor mu- ziek, de tweede voor het arrangement der muziek, waarmee de film is nagesynchroni- seerd, zorgde: 20.000 mijlen over zee gecom- poneerd. In Den Haag heeft 20.000 mijlen reeds enkele weken geloopen en we kunnen voor de waar- deering van dit knappe stuk werk, dat de aan- dacht ondanks het ontbreken van alle in-1 trigue voortdurend weet gespannen te hou den, verwijzen naar wat uit de hofstad er over geschreven is. Luitenant ter zee Wytema,i wiens arbeid zeker geen sinecure was, heeft zich in zijn opnemingen die waarschijnlijk wel niet alle te gebrui'ken zijn geweest en waar- liit met behulp van deskundigen blijkbaar een keuze is gedaan, terwijl ook hier en daar is aangevuld, gehoed voor elke overdrijving. Het zijn de beelden zelf, die ook zonder de toelichtingen spreken. De Jantjes-romantiek bij het vertrek uit Den Helder is klaarblijke- lijk afkomstig van de vakmenschen, die de film voor het linnen venster hebben helpen gereed maken. En waarschijnlijk is ook hun hand niet vreemd geweest aan de scene van den wat minzieken matroos, die turend op het portret van zijn vaderlandsche schoone, zoo- ver uit den koers stuurde. Van een eigen dramatische werking is de duikoefening, ge durende welke professor Vening Meinesz iets van zijn onderzoek verklaart. In de houding en het gelaat van den commandant spreken de emst en verantwoordelijkheid, die op den man rusten, die de vijf en dertig menschen- levens aan boord in de hand houdt. Wel gedoseerd wisselen ernst en lulm in de film elkaar af. Het passeeren van de Snip, zonder dat het vliegtuig gezien wordt, de dans- scene te Dakar, het bezoek aan boord van Neptunus met zijn schoone gemalin, die geen van beiden een ,,taaie" versmaden, als ze on der den evenaar de baren komen doopen, de maaltijd aan boord, de overstormende hooge zeeen, de school orcats in het onmetelijke vlak der zee, de scene met de trekpiano, de schoone beelden uit Buenos Aires, het bezoek aan het eenzame Tristan da Cunha, hot ritje in de rick-shaws te Durban, het gezicht op Kaap- stad, de beelden uit Australie, zij alle brengen de gewenschte afwisseling, voor nog de geest ook nog maar tijd heeft, wat anders te wen schen. Aan het slot is een korte toespraak inge- lascht van luitenant Wytema, waarin de aan- dacht even wordt vastgehouden om de betee- kenis van den tocht te onderstrepen. Dan klinkt en ook deze afwisseling is welkom na de muziek van Tak/Lachman, die gebouwd op een potpourri van vaderlandsche liederen, wel grootendeels een herhaling in velerlei verm schijnt van een Satz uit het bekende jongenslied: ,,Houd je roer recht", het Wil- helmus en versohijnt het portret van de Koningin. Daarmee is het einde bereikt. De residentie heeft voor 20.000 mijlen over en onder zee groote belangsteiling getcond. Het kan niet anders of in onze havenstad, die toch altijd met de zee en het leven van den zeeman meeleeft, waar toch ieder zoo niet een familielid. dan toch wel een vriend heeft, die het zwervende zeemansbestaan heeft verkozen boven het streng afgebakende en precies inge- deelde leven aan den wal, zal de belangstei ling voor dezen specialen, niet alledaagschen kant van het zeemansleven, dat gesleten wordt in de romp van dat groote, metalen monster, niet minder zijn. Het beeld, dat luitenant Wytema en zijn adviseurs en medewerkers er van ontwierpen, is het waard. Zaterdag gaf de zangvereeniging „Poly- hymnia alhier een heropvoering van de ope- rette ,,Een blije historie" in de zaal van Hotel Jacobs. Mocht de opkomst aanvankelijk niet zoo groot zijn als de uitmuntende uitvoering wel verdiende, toch was rond half acht de zaal voor drie kwart bezet. Na een kort openingswoord door den voor zitter, waarin deze aanhaalde, waarom de baletten, die aan de vorige uitvoering zoo'n groote luister hadden bijgezet, waren verval- len, nam de uitvoering een aanvang. Wij zijn van Polyhymnia goede uitvoeringen gewend, maar deze uitvoering trof ons zoo- danig, dat we ons hier best eens aan een echte critiek durven wagen. De vereeniging ziet in, dat zij daar meer aan heeft, dan aan het los- weg ophemelen van alle details. Goede wijn behoeft geen krans. Op het spei valt niet veel critiek te geven, want over het algemeen waren alle vertolkin- gen zeer juist getyp-eerd en het spel en de mimiek van meer dan .middelmatige kwaliteit. Alleen moeten enkele jongere krachten wat harder spreken. ■Een speciaal woord van lof dient nog te wor den gewijd aan de vertolkster van de gouver- nante, een oude vrijster, die, coute que coute, een man wil hebben en na vele penibele weder- waardigheden ten slotte haar ideaail nog vindt in de graaf de la Feuille Verte. Zoo'n rol, en dan zulk spel, daarvoor p.f.! In geen enkele vertolking was ook maar een oogenblik een storende fout te ontdekken, alle typeeringen waren aannomelijk, terwijl de zang, op enkele uitzonderingen na, op zeer hoog peil stond. In de regie echter troffen ons enkele fou- ten, die zeer zeker hadden dienen te worden vermeden. Zoo was het b.v. in strijd met alle logica op een gemaskerd bal ten huize van de graaf te Brussel een Axelsche boerin aan te treffen, terwijl ditzelfde costuum nu niet be paald geschikt was, de liefdesidyllesfeer te verhoogen tijdens de „Liefdesparade" achter de gordijnen op de corridor van het grafelijk paleis, terwijl de jonge gravin in de zaal van het paleis over haar geliefde zit te treuren. Dit bedierf deze overigens zeer mooi gevonden scene, en het liet dan ook niet na, op de lach- spieren van de toeschoaiwers te werken. O.i. moet de vereeniging wat meer aandacht aan de regie schenken, het geheel zal gaver wor den en het effect grooter. A lies met alles echter mag de vereeniging terugzien op een welgeslaagde uitvoering, al zouden we nu volgend jaar wel eens geen Vlaamsche operette willen zien. De vereeni ging is beslist rijp voor een operette van het kaliber als ,,De lustige boer" of ,,De klokken van Oomeville". Na afloop werd nog een hulde gebracht aan den directeur, den heer Eeckhout voor zijn vele bemoeiingen, bij het instudeeren van deze ope rette, waarna mej. Visser hem namens de ver eeniging een Koemeumand aan'becd. In zijn dankwoord p'leitte de heer Eeckhout nog voor toetreding als lid of donateur. Vliegmachine getfaald. Een vogel kwam gevlogen. Maar hij was vleugellam, of liever, hij had geen adem meer. In statige glijvlucht streek hij Zondagmorgen omstreeks half acht op een tarweakker ach ter de boerderij van den heer Jan Ramondt neer, raakte even den grond, sprong nogmaals eenige meters verder door de lucht over een greppeltje dat twee akkers van elkaar scheidt, om na een eindje zijn kleine rolpootjes door den akker te hebben gesleept tot stilstand te komen. De piloot had met Zondags geluk met gun- stigeruuitslag zijn landing tot stand gebracht. Be vleugellamme vogel was n.l. een postvlieg- tdig van de Luft-Hansa, dat in den nacht uit Keulen vertrokken zijnde, de post te London had willen afleveren. Bij aankomst te Croydon was het den piloot echter wegens den dikken mist niet mogelijk geweest het vliegveld te vinden. Daarom besloot hrj naar Knocke te vliegen, denkehde daar fortuinlijker te zullen wezen. Doch ook daar pech! Geen vliegveld te zien, \#ant Kbfecke ligt kort bij de zee en 't kan er soms spookachtig misten. Dan maar haar Schiphol, dacht de voorzich- tige piloot, draaide zijn geliakenkruisten staart qm en verdwaalde in de vettige kleipolders Van Sas van Gent. Een kwartiertje na de uitgevoerde ma noeuvre vlogen de fietsers al over den dijk lkngs den Sint Albertpolder om zich te over- Ouigen hoe het avontuur afgeloopen was. 't Was de eerste keer niet dat zich naar deze zqde zoo'n gevalletje voordeed. Lang geleden, in de oorlogsjaren liep het heele Sas gn de omgeving ook uit om in de vroegte van den killen morgen getuige te zijn van zoo'n vogelavontuur. Maar toenmaals was het een catastrophe, hetgeen nu gelukkig niet het ge- val was. Nadat de piloot zich vergewist had van den toestand, waarin hij en zijn beide metgezellen verkeerden, was zijn eerste werk zich met den heer R. in verbinding te stellen om zijn ma chine op een geschikt terrein in veiligheid te stellen. Gelukkig bevindt zich naast den tarweakker een groot weiland. Daarop werd de machine met behulp van 4 paarden getrok- ken. De zichtbare sporen in den tarwe-akker getuigen, dat het geen licht karweitje was om de kist de Kasten zeggen de Duitschers op den vasten bodem te brengen. Eenmaal zoo ver zijnde heeft de piloot later zijn machine met den kop in den wind ge- plaatst om naar vliegerseisch straks tegen wind in te kunnen opstijgen. Maar zoover zijn we nog niet. Eerst moest de post uitgeladen worden. Netjes opeengestapeld lagen de zakken daar op het weiland, wachtend tot zij per as ge- legenheid naar Ter Neuzen en vandaar verder zouden vervoerd worden. Laat in den namiddag heeft een auto- camion inderdaad alles weggehaald, nadat de stapel tegen den vallenden regen met een dek- kleed tegen nat worden beveiligd was ge- worden. Wat er onmiddellijk na de landing en de veiligstelling gebeurd is, gaan we stilzwijgend voor bij. Daar het geval zich juist op een Zon dag voordeed, moest de gestrande piloot bij de marechaussee's terechtkomen om een door- verbinding met Schiphol en Keulen te kunnen krijgen. Dit eenmaal bewerkt zijnde konden maat- regelen genomen worden om uit den polder vandaan te komen. De K. L. M. kwam terstond in actie. Uit Ter Neuzen werd een lading benzine besteld, maar het bleek, dat de aangevoerde hoeveel- heid met voldoende was om het einddoel van de reis Keulen te kunnen bereiken. Daarom werden later nog twee vaten per camion aangevoerd. Bij het proefdraaien bleek evenwel, dat ge- brek aan benzine de oorzaak der noodlanding geweest was, doch ook een gebrekkige wer king van den motor. Nu en dan sloegen lange vlammen naar be- neden, terwijl in de cylinders knallen ver- nomen werden alsof een machinegeweer in actie was. De mecanicien heeft toen met zijn technische bekwaamheid het onwillige ding weer tot rede weten te brengen. In koude en regen zag men hem onvermoeid bezig. Velen begonnen reeds de hoop op te geven dezen dag nog iets van de opstijging te mogen meemaken. Maar tegen een uur of 6 schijnt het toch gyiul^t te zijn en is Heinrich Comemann, zoo- als (Je naam op de machine vermeldde, met zijn leegen Kasten naar het vliegveld Vlis- singen gevlogen, terwijl de goederen per auto qver de Wester-Schelde werden vervoerd en zoo naar het zelfde veld. Hier heeft de machine ovemacht en is hedenmorgen te 10 uur naar Londen vertrokken, na de goederen weder te hebben ingeladen. Het behoeft geen betoog, dat in den loop yan den Zondag honderden van heinde en verre zijn komen toestroomen om een kijkje te nejnen naar den vleugellammen luchtvogel. Van verafgelegen dorpen hadden honderden fietsers den weg kunnen vinden naar de af- gglegeo - plek, waar de stranding van den lijner Had plaats gevonden, koude en nat trotseerend, om een gebeurtenis bij te wonen, die in veler Zondagsche plannen een streep getrokzen heeft. Landbouwsehuur afgebrand. In den afgeloopen nacht is brand ontstaan in een der drie groote lan'dbouwschuren op de hofstesde van de gebroeders C. en R. van Acker te Heikant. De schuur brandde ge heel uit, waarbij 20 stuks rundvee en 2 jonge paarden in de vlammen omkwamen. Verder werd een prooi der vlammen onge veer 100.000 K.G. vlas, waaronder van het oogstjaar 1932. 12 Paarden konden gered worden. De brandweer was spoedig ter piaatse en kon daardoor uitbreiding van den brand voor komen. Men vermoedt dat er kwaadwillig'heid in het spel is. dacht. De auto bevat een grammofoon met geluidversterker, welke de reclame door de straten doet galmen, alsook het bekende lied op de Robinson-schoen. De geheele stad werd doorkruist, terwijl de wagen des avonds, door gekleurde verlichting een mooi effect maakte. DONDERDAG 12 MAART 1936. (Biddag.) Ned. Hervormde Kerk. TER NEJUZEN. 7 u., Dr. L. J. Cazemier. HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. ZAAM1SLAG. 9 u., Ds. G. van Dis; 2 u., Ds. Van Oeveren van Axel. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 2 u. en 6.30 u., Ds. G. H. Meij- nen, van Papendrecht. HOEK. 9.30 u., Ds. J. A. Vink; 2 u., Ds. J. S. Post, van Axel. AXEL. 9.30 u., Ds. Post; 2 u., Ds. Vink van Hoek. Gereformeerde Gemeente. TER NEUlZlEN. 9.30 u., 2 u. en 5.30 u., de heer v. d. Berg, van Rotterdam. AXEL (Chr. Bewaarschool). 9.30 u., 2 u. en 6 u., Ds. A. Verhagen, van Middelburg. Chr. Gerefoilmeerde Gemeente. ZAAMiSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Nederduitseh Gerefoimeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., Ds. Baay, van Tholen. GEREF. KERK. Berioiepen te Ter Neuzen: Ds. F. J. Scholten te Onstwedde. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 6 Maart 1936. Veroorzaken van dood door schuld en zwaar lichamelijk letsel door schuld. Ter terechtzitting van de rechtbank werd, blflkens de VI. Crt., behandeld de strafzaak tegen H. V., 49 jaar, koopman en herbergier, wonende te Wissenkerke, aan wien blijkens de ter terechtzitting voorgelezen dagvaarding was ten laste gelegd, dat hij op 27 December 1935 te ongeveer 6 uur des namiddags, terwijl het toen donker was, te of nabij Kortgene met een door hem bestuurden auto, grovelijk roe- keloos en onvoorzichtig heeft gereden over den openbaren weg van Kortgene naar Geers- dijk, na het gebruik van een 6-tal fleschjes bier en met te groote snelheid, zonder be- hoorlijke verlichting en zonder goed werkende remmen, waardoor hij niet heeft gezien dat een drietal personen, die rechts op den weg liepen gaande in dezelfde richting als ver- dachte, tengevolge waarvan hij 3 personen heeft onderste boven gereden, met het gevolg dat een dier personen nl. een zekere Van der Linden onder het motorrijtuig is voortge- sleept, daarbij dusdanige verwondingen heeft bekomen, dat tengevolge van deze aanrrjding hij eenige oogenblikken later door verstikking is overleden, terwijl een andere persoon nl. J. D. Koets een breuk van een zijner onderbee- nen heeft bekomen, welke vorenvermelde dood en zwaar lichamelijk letsel door het rijden op voornoemde wijze aan de schuld van verdachte waren te wijten. Eisch 3 maanden gevangenisstraf met ont- zegging van de bevoegdheid om motorrijtui- gen te besturen voor den tijd van 1 jaar. De verdediger, Mr. J. A. P. M. van Hasselt te Bergen op Zoom, riep de uiterste demen tia voor verdachte in. Uitspraak 20 Maart a.s. HOOGER BEROEP. Door C. N. G., oud 27 j., zonder beroep te Aardenburg is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis der rechtbank van 21 Febr. 1.1. waarbij hij wegens verboden vervoer van suiker is veroordeeld tot 1 maand gevange nisstraf en verbeurdverklaring van de aange- haalde 25 K.G. suiker. DE ROBINSON-SCHOEN. J.l. Zaterdag werd onze stad bezocht door den reclamewagen waarmede de Robinson Schoenfabriek te Nijmegen propaganda maakt voor haar Nederlandsch fabrikaat schoenwerk. Deze nieuwe reclame trok algemeen de aan- UITSLAGEN VAN ZONDAG- Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. le klasse. JulianaPSV 2—1 LONGA- -BW 2—3 NAiC—NOAiD 1—1 RoertmondBleijerheide 31 MIWEindhoven 51 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. BW 16 9 5 2 23 37 —28 NAG 17 8 7 2 23 38—21 MW 17 8 4 5 20 39- -30 PSV 16 5 7 4 17 31- -28 •Juliana 17 6 5 6 17 33- -31 Bleijerheide 17 5 6 6 16 2629 LONGA 14 4 6 4 14 27 -19 Roermond 17 6 2 9 14 23- -35 Eindhoven 16 5 3 8 13 30—39 NOAD 17 2 3 12 7 26—48 2e klasse A. HeroDe Baronie MiddelburgTemeuzen VlissingenTSC DOS KOGoe s 1-0 40 4—3 6—1 doelp. g.qP- gew. gel. verl. pnt. v.t. Middelburg 14 9 3 2 21 34—13 TSC 14 10 4 20 46—26 "Hero 11 7 3 1 17 24—12 Temeuzen 13 5 5 3 15 37 29 De Baronie 12 6 1 5 13 28—22 RBC 11 4 2 5 10 33—38 DOSKO 12 2 4 6 8 20—30 Vlissingen 13 3 2 8 8 15—21 Goes 14 4 10 8 2046 Zeelandia 12 1 4 7 6 18—38 3e klasse A. BreskensAxel 1 2 SluiskilHulst 16 Temeuzen 2Hoofdplaat 01 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Hulst 12 10 2 20 54—9 Axel 11 8 1 2 17 51 13 Hoofdplaat 9 6 2 1 14 25 10 Breskens 8 2 2 4 6 19 -20 Sluiskil 8 2 2 4 6 17 27 Temeuzen 2 11 3 8 6 33 3: Oostburg 7 2 1 4 5 19 29 Oranje 8 8 5—81

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 6