Werk! 1 t ZOUTE BESCHUITJES Predikbeurten Sport Gemengde Benchten Laatste Berichten HOEK. AXEL. 20 CENT PER ONS v X Banketbakkerij DE JONGE, -L-Lj_ RECHTSZAKEN. Van onze Adverteerders VOETBAL. OENTRAUE HUDST. De Centrale anti-revolutionaire kiesver- eeniging in den Statenkieskring Hulst ver- gaderde alhier. Door den heer Van der Veen werd rapport uitge bracht van den Partijdag in Den Haag, waarop bespreking volgde. Na verkiezing van bestuursleden is bet moderamen samen- geateld uit de heeren A. P. de Ruyter te Axel, voorzitter; W. A. den Boggende te Axel, secretaris en M. C. Dees te Ter Nenzen, pen- ningmeester ,terwijl de heer C. de Putter te Axel, als vice-voorzitter werd aangewezen. EEN HOOGST BEDANGRIJK.E DEMONS TR A TIF. voor de landbouwers zal Maandag a.s., des nan#iddags 1 uur, door de Werktuigenoommis- sie der Zeeuwsche Dandbouw Maatschappij op het bedrijf van den heer C. A. Dekker te Axel worden gehouden met het reinigen van drain- reeksen zonder deze op te graven. Zooals het Zeeuwsch Landibouwblad ver- meldde, is daze methode reeds met succes en onder groote belangstelling van de zijde van de landbouwers gedemonstreerd te Baariand, Nieurw- en St. Joosland en Zierikzee. iBij deze eenvoudige en met dure methode van het reinigen van drainbuizen, is het on- noodig dat deze drainreeksen worden opgegra- ven, hetgeen altijd een dure en tijdroovende arlbeid is. Op verschillende bedrijven in West Brabant en ook elders wordt deze methode reeds tot voile tevredenheid toegepast. Verwacht kan worden, dat belanghebbenden in grooten getale Maandagmiddag bij de de- monstratie van de Werktuigencommissie der Z. L. M. zullen aanwezig -zijn. ,,Koopt tandpasta uit eigen land, Dat geeft meer werk in Nederland." ,,IVOROL" De Nederlandsche tandpasta (Ingez. Med.) EEN BEZWAARSCHRIFT. Bij Gedep. Staten is door de Aardenburgsche raadsleden mevr. van den Broeckede Man en A. I. Catsman een bezwaarschrift inge- diend waarin zij verzoeken de goedkeuring te onthouden aan de raadsbesluiten van 14 Pebr. j.l., waarbij besloten werd 3000 te voteeren voor versiering van de raadszaal en /4000 voor een nieuwe bestrating van het markt- plein. JAARVERGADERING N. C. G. O. V. Donderdagavond vierde de afdeeling Ter Neuzen van de Nat. Chr. Geheelonthouders Vereeniging haar jaarvergadering in het lokaal in de Dekkerstraat. Het aardig ver- sierde zaaltje bood een gezellige aanblik. De voorzitter, de Edelachtbare heer burge- meester J. Huizinga, opende de vergadsring met gebed nadat gezongen was Psalm 86 6. Hij las daarna voor Joh. 6" 121 en een ge- deelte uit Dukas 7. In zijn -openingswoord kon de voorzitter danken voor de zegen die God in het afge- loopan jaar had geschonken. Het werk der vereeniging is een bijzonder werk. Spr. wees op de geschiedenis uit Lukas 7, waarin hij een aanwijzing ziet tot het bepalen van onze houding tegenover onze naaste. Dan moet er zelfverloochening zijn. Het werk moet echter begonnen worden met: bidden en dan ook: werken. Dat moeten wij doen en dan is Ckristus de macitige die helpen zal in nood. Hij die met weinige spijs velen kon voeden, kan .ook nu nog de Redder zijn. Op zeer origineele wijze werden nu de jaar- verslagen van secretaris, penningmeester en bibliothecaris ten gehoore gebracht. In een z.g. samenspraak waren deze drie namelijk verwerkt. De secretaris getuigde in zijn verslag van een gunstig vereenigingsjaar. De afdeeling telt m-omenteel 71 leden en 5 bsgunstigers. Als twee zeer belangrijke werkzaamheden stipte hij aan de steuninzameling voor de Ned. ReclasseeTingsarbeid en de actie, in samen- werking met andere vereenigingen, tegen de kermis. De penningmeester mocht gewagen van een goed slot, bedragend 31,83. Daarentegen vermeldde de bibliothecaris een tekort van f 15,43. De bibliotheek was gegroeid to-t een boekerij van 464 njuimmers. De 2e voorzitter, de heer J. Willemsen, richtte enkele woorden van dank aan den burgemesster voor zijn onvermoeiden arbeid in de N. C. G. O. V. verricht en wenscfate hem voor zijn verder leven Gods zegen toe. Aan het eind der vergadering zag de voor zitter zich genoodzaakt enkele afscheids- woorden te spreken, daar hij binnen korten tyd de gemeente gaat verlaten. Spr. wees op de moeilijke arbeid der ver eeniging die vooral in Zealand met groote be- zwaren te strijden had. Toch is er nu niet meer de bange strijd van ongeveer 10 jaar geleden. Rustig mogen wij met ons werk voortgaan. Onze levensrichting moet dan haar steunpunt vinden in de Heilige Schrift. In ons persoonlijk leven moeten wij kennen de waarde der eeuwigheidsdingen. Spr. eindigt met enkele aanwijzingen voor het practisch werk der vereeniging en met de wensch dat God de afdeeling moge zegenen en haar werk voortgang doe hebben. Nadat nog gezongen was de Avondzang, eindigde de heer Greeven met dankgebed. Door mej. De Mat en enkele heeren werden verscheidene voordrachten ten beste gegeven. Luim en ernst wisselden elkaar op gepaste wijze af. Ook waren de noodige ververschingen niet vergeten. Deze welgeslaagde samenkomst werd besloten met het gezamenlijk, staande, den scheidenden voorzitter Psalm 121 4 toe te zingen. AUGEMEEN NEDERLANDSCH VERBOND. Dezing over Suriname op 21 Februari. De spreker, de heer De Jong van Beek en Donk, die van het onderwerp blijkbaar groote studie had gemaakt, gaf in zijn rede door eenige grepen uit de geschiedenis van Suri name een duidelijk beeld van de wording onzer tegenwoordige kolonie. Hij herinnerde aan de vestiging der eerste nederzetting aan de kust van Guyana, door den Spanjaard Domingo de Vero, die in 1593 Suriname voor zijn koning in bezit had ge- momen. Wij leven dan dus in den tijd der eerste re is van Cornells Houtman naar Oost- Indig. Voor en na vestigden zich in Guyana de Engelschen, Nederlanders en Franschen. De Nederlanders vestigden zich aanvanke- Irjk niet in Suriname, maar in 't tegenwoor dige Fransche Cayenne. Nadat Mauritsstad (Pemambuco), in Brazilie, in handen der Portugeezen was gevallen, voegden zich ook Joden uit die Nederlandsche kolonie bij de nederzetting in Cayenne. In 1650 ontstond in de buurt van Parama ribo een Engeuscne neaerzecung onder Dora Willougnby, aie in korten tyd een grooten bloei bereikte. De uit Mauritsstad naar Cayenne getrokken Joden namen opmeuw de wijk toen de Franschen deze kolonie bezetten en sloten zich bij de kolonie van Dord Wil- loughby aan. Niet veel jaren daarna brak de 2de Engel- sche zeeoorlog uit. Een Zeeuwsche Vioot onder bevel van Abraham Crijnsen vermees- terde Suriname, d.w.z. het fort Willoughby en verdoopte dit in fort Zeelandia. De ver- overing door Crijnsen bleek van blijvenden aard. Bij den vrede van Breda in 1667 bleef Suriname in Nederlandsche handen. Suriname ging van de handen der West- Indische Compagnie over aan de Staten- Generaal, doch deze verkochten de kolonie weldra weer: voor 1/a aan die Compagnie, voor 1la aan Amsterdam, voor 1/3 aan den heer Van Aerssen. Deze drie eigenaren vormden tezamen de „Geoctroieerde societeit van Suriname", die tot den Franschen tijd de kolonie bestuurde. In Suriname bestond een groote mate van vrijheid voor de Joden, die in het dorp de z.g. „Jcden-savanaah", stroomop aan een der groote rivier gelegen, een welvarend bestaan vonden. Ook een vrij belangrijk getal Huge- noten vonden een gastvrije ontvangst. Enkele R. K. priesters daarentegen werden op hard- handige wijze verwijderd. Niet altijd was men verdraagzaam in die dagen! De kolonisten waren vogels van diverse pluimage. Veel Franschen en Duitschers waren eronder. Het leven in de kolonie was uiterst ruw, zooals onder andere bleek uit verschillende -bijzonderheden uit den tijd der slavernij. Deze laatste speelde in Suriname een zeer groote rol, daar men van het begin af te suk- kelen had met gebrek aan arbeidskrachten. De blanke kolonisten speelden het niet klaar alle werk zelf te doen. Ontstellend groot was bij sommige pogingen tot kolonisatie de sterfte onder hen. Zoo kwam men ertoe uit Afrika op groote schaal negerslaven in te voeren; een slaven- markt werd opgericht. De behandeling der slaven werd slechter by de toeneming der welvaart. Het aantal sla ven nam toe en op den duur ontvliuchten tal- loozen naar de ibosschen. Deze boschnegers vormden op den duur een geduchte macht, die door een geregeld korps Negerjagers moest worden bestreden en waarmee het gouver- nement op den duur zelfs vredesverdragen sloot. In 1808 kwam de afschaffing van den slavenhandel en in 1863, eerst 55 jaar later! die der slavernij. Aangezien alle handen- arbeid door slaven geschiedde had dit, zooals bekend, voor de kolonie aanvankelijk nood- lottige gevolgen. Daar de negers niet meer wilden werken redde men zich op den duur met den invoer van vrije Britsch-Indische en Javaansche arbeiders, thans 27 en 22 der bevolking. Tenslotte bracht spreker in herinnering de onderneming van 1849, toen eenige tientallen Nederlandsche boerengezinnen zich in Suri- f name vestigden. Door uiterst slechte voor- bereiding werd dit een groote mislukking. Nietteinin slaagden er een aantal hunner in zich te handhaven. Hun nakomelingen leven nog. Zij leveren o.a. de melk te Paramaribo en, merkwaardige bijzonderheid, zij slaagden er in hoofdzaak in te blijven.van Nederlandsch bloed. De spreker eindigde met te wijzen op hun groote trouw aan het moederland, hun gehechtheid aan de Nederlandsche vlag en met een beroep op alien om mee te werken tot het behoud van den band met de gewesten van overzee. De lezing werd verduidelijkt met een aantal met zorg gekozen, uiterst leerzame liehtbeel- den, waarna eenige films werden vertoond. Jammer genoeg was het spoedig laat, zoo- dat er geen tijd overbleef om den belezen spreker over dit belangwekkende onderwerp vragen te stellen. BESMETTEDIJKE ZIEKTEN. In de week van 16 tot en met 22 Februari kwamen in de provincie Zeeland voor 8 geval len van roodvonk, waarvan 3 te Breskens en 1 in ieder der gemeenten Goes, Hulst, Mid- delburg, Poortvliet en Wolfaartsdijk. Een waarschuwing. In deze gemeente vervoegde zic'h bij den burgemeester een persoon om vergunning te vragen te mogen collecteeren voor een te Roden bestaande sdhool voor verwaarloosde kinderen. Genoemde persoon die al gedurende enkele jaren voor die instelling in de ge meente had gecollecteerd en inderdaad aan die inrichting verbonden was, kreeg vergun ning en haalde bij enkele ingezetenen bijdra- gen op. De gemeenteveldwachter reed hem achter- op en vroeg voor de zekerheid naar zijn legi- timatiebewijzen en bemerkte dat in de jaar- tallen der legitimatiekaart was geradeerd, zoodat van de cijfers 33/34 nu 35/36 gemaakt was. Toen de veldwachter daarop wees, bekende hij die veranderingen zelf te hebben aange- bracht met goedvinden van het bestuur der inrichting. Teneinde dit nader te onderzoeken, nam de veldwachter hem mee naar het gemeentehuis en liet hem achterop komen, teneinde hem bij het weikelijk in orde zijn zijner bewijzen niet te dupeeren voor zijn verdere col'lecte. Toen de veldwachter echter bij het ge meentehuis kwam miste hij zijn volgeling die stiekum de plaat had gepoetst. Bij nadere informatie bleek dat hij bij de instelling ontslagen was en niet meer gerech- tigd tot collecteeren. Zijn aanhouding is inmiddels verzocht. „Onder een Dak". Gisteravond had in ,,Het Centrum" vanwege een uit de leden van de afdeeling Axel van ,,Volksonderwijs" gevormde groep, die ten doel heeft te komen tot de vorming van een vaste kern eener nader op te richten tooneel- afdeeling een opvoering plaats van het hier reeds meenmalen voor het voetlicht gebrachte tooneelspel van Jan Fabricius Onder een dak". Het ruime concertgebouw was weer grooten- deels uitverkocht, niettegenstaande het feit, dat het programma de laatste weken op het gebied van ontspanning wel wat erg overladen gaat worden. Zoodoende kon de heer Buma dankbaar van de gelegenheid gebruik maken het talrijke uit voorstanders van openbaar onderwijs bestaande auditorium met een korte propagandistische rede begroeten, waarin hij nader de beginselen welke de vereeniging „Volksonderwijs" dragen en schragen ontwik- kelde tot een gloedvol en bezielend betoog in hetwelk hij gelegenheid kreeg te wijzen op den blakenden welstand waarin zich thans de afdeeling van „Volksonderwijs" bevindt, die momenteel reeds kan bogen op een leden- tal van pl.m. 170. Met een woord1 van aan- beveling voor het moraglvplle tponeelspel dat op dezen avond als hoofdschotel op het menue prijkte, werd de feestelijke bijee.nkom3t voor geopend verklaard. Hiema zcngen de aan- wezigen spontaan het bekende propaganda- lied" der afdeeling op de wijze van het Zeeuwsche Volkslied". Op bijna onberispelijke wijze werd het over- bekende en populaire tooneelspel van Frabri- cius door de nieuw gevormde groep vertolkt. De uitbeelding was tot in funesse's ver- zorgd en alle executanten gaven zich tenvolle waarbij zeker een loffelijk bijzonder woord toekomt aan de beide speelsters van de dames- hoofdrollen Dena en Dora, terwijl de manne- lijke krachten het voorbeeldigst uitkwamen in den met bezieling gespeelden vader, en zijn beide, elkaar vijandig gezinde zoons. Er was onder de aanwezigen, onder wie een 25-tal ,,Volksonderwijs"-leden uit Zaam- slag en Othene maar ddn roep over het ge- leverde kwaliteits dilettantenspel. Geen wonder, dat de executanten eenige open doek- jes kregen en voor het front der zaal door den voorzitter werden gehuldigd. Het was een schitterende avond die met een kort kluchtspel en een zeer gezellig bal besloten werd. Jaarvergadering lagere school voor Chr. Nat. Onderwys. Woensdag j.l. nield de vereeniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs haar jaarlijk- sche ledenvergadering in de Chr. Bewaar- school. Daar de voorzitter, de heer J. M. Oggel verhinderd was deze vergadering bij te wonen wegens ziekte, opende' <fe vice-voorzitter de heer W. A. den Boggende op de gebruikelijke wijze deze vergadering. Het hoofd der school de heer J. J. de Rid- der bracht daarna zijn jaarverslag uit over de school aan de Nieuwstraat, terwijl het hoofd der Chr. Bewaarschool, mejuffrouw M. A. Dansen hetzelfde deed. De financieele com- missie adviseerde tot goedkeuring van reke- ning en bescheiden over het boekjaar 1935. De aftredende bestuursleden de heeren W. A. den Boggende, D. P. Bakker, Dev. van Hoeve en J. Fanoy werden met bijna alge- meene stemmen herkozeh, en gekozen de heer Iz. de Feijter Wzn.. De begrooting 1936 gaf geen aanleiding tot bespreking. De omvraag was van geen belang. Daarna werd de ver gadering op de gebruikelijke wijze gesloten. HET CENTRUM. Het programma van „Het Centrum' is weder keurig verzorgd en twee zeer boeiende film- werken, vragen de aandacht van het publiek. Als eerste hoofdnummer gaat het bijzonder spannende en aangrijpende Vader's Eerewoord. Reeds belangrijk door zyn buitengewone rolbezetting (de Iange Cooper, de kleine Temple en de schoone Dombard) is deze film tot een bizonder sterke speelfilm geworden door het mooie fijnzinnige gegeven dat aan het scenario ten grondslag lag. Cooper en Dombard, wier vroegere presta- ties geen verder lof behoeven, krijgen in dit filmwerk gelegenheid de voile maat van hun talent te geven. En de kleine Shirley, de lieveling van het bioscoop-minnend publiek, die in „Vader's Eerewoord" haar debuiut voor Nederland maakt, zal alle harten stelen door haar lieftallig en natuurlijk optreden. De film laat zien welk een omkeer de aan- raking met een onbedorven kinderziel kan teweeg brengen in het gemoed van een avon- turier, die spotte met wet en gebod en geen eer en geweten kende. Grappige scenes heffen zoo nu en dan de druk van het dramatisch conflict op; momen- ten van stil spel worden 'afgewisseld door op- namen vol aktiekortom Vader's Eere woord" is een zeer veelzijdige, boeiende speel film Alleen het vertoonen van deze rolprent zou reeds voldoende zijn cm welvoldaan over het genotene huiswaarts te keeren. Na de pauze volgt evenwel nog als tweede hoofdnummer het frivole Salon de Dames, een pittige comedie, waarin tempo zit en van de eene vondst op de andere springt, met een zeer actueel en origineel gegeven, aangekleed op weelderige doch stijlvolle wijze en daarbij een zeer vroolijke film. De film doet ons de malle gevallen beleven die zich in de practijk van een schoonheids- specialist voordoen. En er wordt dan een beetje de draak gestoken met de modeme soort vroiuwenschoonheid, die slechts door middel van ondervoeding, zalfjes, huisarrest, poedertjes, enz. enz. in stand gehouden kan worden. Een modem scWuwspel uitste- kend spel van de sterke bezetting een amusementsfilm bij uitnemendheid! V V Noordstr. Tel. 280 4It V ♦I44!44!*4!*4!*^*!^!**!^!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!4^44!4^4!44!44!44!44!44!44!44! f (Ingez. Med.) ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 28 Fe't/ruari 1936. De volgende vonnissen werden uitgesproken F. A. M., oud 26 j., koopman te Hontenisse, is wegens het niet voldoen aan de vordering van de politie in het belang van het verkeer gegeven, met vemietiging van het vonnis van den kantonrechter veroordeeld tot ,f 10 boete of 5 dagen heohtenis. C. V., oud 41 j., landboiiwersknecht te St. Jansteen, is wegens diefstal veroordeeld tot 40 boete of 20 dagen hechtenis. J. D., oud 36 j., fabrikant te Clinge, is we gens valsclhheid in geschrifte veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. HOOGER BEROEREN. rDoor K. I., oud 55 j., koopman te St. Jan steen, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Ter Neu zen, waarbij hij wegens overtreding der Jacht- wet is veroordeeld tot /40 boete of 20 dagen hechtenis. Idem door P. A. v. d. B., oud 58 j., vlasbe- werker te Sint Jansteen, waarbij hij wegens overtreding van de Jachtwet is veroordeeld tot 40 boete of 15 dagen hechtenis en 20 boete of 10 dagen hechtenis. Idem door Fr. I., oud 27 jaar, chauffeur te St. jansteen, tegen zyri veraordeeling wegens overtreding der Jachtwet tot 20 boete of 20 dagen hechtenis. Door A. D. v. d. A., leeraar te Antwerpen is hooger beroep aangeteekend tegen het von nis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Vuur- wapenwet is veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis, met veibeurdverklaring van geweer en patronen kanongeweer) Door O. J. M., oud 52 j., melkveehouder te Axel, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Ter Neu zen, waarbij hij wegens overtreding van het Melkbesluit is veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen hechtenis^ Dat Ter Neuzen als winkelcentrum van Zeeuwsch-Vlaanderen nog steeds meer gezocht wordt, blijkt ook thans weer. In het ruime winkelpand Vlooswijkstraat 12 heeft zich ge- vestigd de heer Bug. v. d. Hemel met een banketbakkerszaak. Voor de Vlooswijkstraat is deze nieuwe winkel stellig een aanwinst te noemen en wij twijfelen niet of het publiek zal zijn belangstelling toonen door een bezoek aan deze nieuwe zaak. Zij is naar de eischen des tijds ingericht, en wij mogen gelooven dat de artikelen welke hier verkocht worden, in den smaak zullen vallen. Wij verwijzen daar- toe naar de advertentie, waarin de opening van den winkel wordt aangekondigd. ZONDAG 1 MAART 1936. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Dr. D. J. Cazemier; 2 u., Dr. D. J. Caizemier, bed. H. Doop. SDUISKID. 9.30 u., de heer W. J. Fournier; 2 u., de heer Ph. J. Greeven. AXED. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. ZAAMSDAG. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. KDOOSTERZANDE. 9.30 u., Ds. A. Dronkers. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHIDIPPINE. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NiEUZEN. 9.30 u. en 2 u„ Ds. J. W. Tun- derman, van Vrouwenpolder. AXED. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. HOEK. 9.30 u. en 2 u., Ds. J. A. Vink. ZAAMSDAG 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSDAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u. en 2 u., Ds. A. Verhage, van Middelburg; 5.30 u., leesdienst. AXED. 9.30 u. en 2 u., leesdienst; 6 u., Ds. A. Verhage, van Middelburg. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst Lokaal „Eben-Haezer". Dekkerstraat Ter Neuzen. 6 u., de heer Ph. J. Greeven. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u., Dof. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. EERSTE KUASSE. In de Eerste Klasse is voor Zondag door dat dien dag de aohterstallige bekerwedstrij- den worden gespeeld slechts een competi- tiewedstrijd vastgesteld, n.l. DONGABleijer- heide. Voor de ontvangende club een belang rijke ontmoeting, want zij heeft nog het uit- zicht op het bezetten van zoo niet de hoogste, dan toch een der hoogste plaatsen in de rang- lijst. Wij hebben dan.ook het vermoeden, dat dit zal medewerken om DONGA de overwin- ning te bezorgen. TWEEDE KDASSE. ZeelandiaDe Baronie. Al heeft De Baronie door haar nederlaag tegen Ter neuzen een gevoelige veer gelaten, toch blijft zij nog in de running en hoopt zij natuurlijk nog op een falen van de leidende clubs, waardoor haar achterstand weer zou zijn weggewerkt. Zeelandia blijft onderaan sukkelen en alleen het feit, dat nog een paar andere cluibs in haar nabijheid blijven, zal de moed er in houden en tot den krachtigsten werstand wekken aan de felle aanvallen die De Baronie op haar veste zal doen. Dat Zee landia tenslotte een overwinning zal weten te behalen, gelooven wij niet. GoesRBC. Voor beide cluibs een ontmoeting met goede kansen, want zij hebben tot nu toe 8 punten verzameld. Goes uit 12 en RBC uit 10 wed- strijden. Daatstgenoemde club staat er dus iets beter voor. Zoowel de gasten als de gastheeren zjjn de gevaarlijke zone nog niet gepasseerd en daar- om verwaohten wij te Goes een zeer felle kamp om de uitzonderlijke overwinning. TSCMiddelburg. Het zal te Oosterhout spaanderen, want het is hier een kwestie van het verliezen der nog beschikbare kans op het begeerde kampioen- sehap. Zoo Middelburg wint heeft zij een ge vaarlijke mededinger voor dit seizoen van zich afgeschud en blijft alleen 'Hero nog over. Op eigen terrein is TSC echter een dubbel- tje meer waard en zoo verwachten wij dat de Middelburgers voor zeer heete vure zullen ko men te staan en de scheidsrechter die deze wedstrijd te leiden heeft zal geen gemakkelijke taak hebben. TemeuzenDOSKO. Steeds meer duidelijk treedt aan den dag de waarde van slechts een enkel doelpunt, want Terneuzen heeft vele wedstrijden gespeeld, die bij een voorsprong van 1 doelpunt op het allerlaatste oogenblik door de tegenpartij in een gelijk spel kon worden omgezet. Had men die punten in de wacht kunnen sleepen, dan zouden zoowaar de rood-zwarten dit seizoen him kans hebben gehad. Enfin, we hopen nu maar op het volgend seizoen en dan een betere inzet. dan gebruikelijk is, want de eerste wed strijd kost Terneuzen steeds 2 verliespunten. Als gelukkig teeken merken wij op, dat tot nu slechts 2 clubs er in geslaagd zijn met de eer der overwinning op de rood-izwarten de ont moeting te beeindigen, n.l. de eerste wedstrijd in het seizoen tegen RBC en de daaropvolgen- de wedstrijd tegen TSC. Nu kornt DOSKO alhier op bezoek en hoe- wel het geen geweldige tegenstander kan ge- noemd worden, zullen onze stadgenooten goed doen om maar direct van leer te trejeken. Een flinke voorsprong by de rust geeft zoo'n vei- lig gevoel DERJDE KDASSE. AxelHoofd plaat. Te Axel heeft een belangrijke ontmoeting plaats, want beide clubs strijden voor de pro- motiekansen. Hoofdplaat heeft tot nu toe te Axel nog nimmer succes gehad, doch het kan zijn dat waar toen de begeerde titel niet in het zicbt was, men nu andere maten moet aanleggen. Wij houden Axel echter voor de sterksie en zal de hechte verdediging van Hoofdplaat niet in staat zijn om de goede aanvallen van Axel af te slaan. BreskensTerneuzen 2. De reserves van Terneuzen gaan een zware kamp tegemoet, want de Bressiaanders zijn thuis een gevreesde tegenstander, hetgeen ook Axel, dat daar ook nog been rnoet, reeds dik- werf ondervond. Terneuzen 2 blijkt dit seizoen vrij constant te spelen, hetgeen reeds een goede vooruitgang is, maar Breskens er onder houden eischt een prestatie, waarvoor wij onze reserves vooralsnog niet in staat achten. Oostburg—Hulst. Hulst heeft geen zware kamp te wachten, al zal zij natuurlijk zich er voor moeten wachten om de zaak al heel lichbvaardig op te nemen. Dat zij dit doen zou, is evenwel niet denkfbaar want Hulst zou gaame de promotiekanaen wiilen behouden en tenslotte die eer 'behalen. K WART IERMEESTER VAN DE ONDERZEEBOOT O 15 OVIBBOORD GESDAGEN EN VERDRONKEN. Woensdagochtend, waarschijnlijk tusschem 4 en 5 uur, is aan boord van Hr. Ms. onderzee- boot O 15, welke oefeningen hield ter hoogte van Callandsoog, door onlbekende oorzaak de kwartiermeester G. A. Bossers overboord ge- slagen. Zoodra men ontdekte,-dat Bossers ririh niet meer aan boord bevond, heeft men alles in het werk gesteld den vermiste terug te vin den Zoo hebben aan detze hulppogingen deelge- nomen Hr. Ms. Z 7, Z 8, G 16, de Nautilus, de sleepooot Utrecht en vier onderzeebooten en verschillende watervliegtuigen, alles echter zonder resultaat. De kwartiermeester is ge- huwd en vader van tiwee kinderen. AANRANDUNG TE DONGEN. Te Dongen is gearresteerd een zekere S., die even tevoren in den zgn. Duiventoren twee vrouwen had aangerand. Thans blijkt, dat met deze arrestatie een goede vangst is gedaan. S. heeft bekend, mej. E. geb. M. te hebben aan- gevallen, met de bedoeling, ontuchtige hande- lingen te plegen, in welk voomemen hy door de komst van andere personen slechts gedeel- telijk is geslaagd. Maar tevens heeft deze man nog verscheidene andere zedendelicten op zyn kerfstok, delicten, welke de laatste jaren in en om Dongen hebben plaats gehad, maar waar van nimmer de dader kon worden gepakt. De politie zet het onderzoek ijverig voort. DE BRANDKASTDIEFSTAL TE BEESD. Woensdag is de Amsterdamsche recberehe erin geslaagd ook den derden verdachte van den brandkastdiefstal te Beesd te arresteeren. De man, die als muzikant tijdens de carna- valsviering in het Zuiden van het land is werkzaam geweest, keerde naar zijn woning aan den Singel terug. Met hem zijn thans drie der verdachten achter slot en grin del. JON GEN BIJ HET SPED TEGEN EEN AUTO OPGELOOPEN. Woensdagavond is een 13jarige jongen in fie Hem/brugstraat bij de Spaamdammerstraat te Amsterdam, waar hij met vrienden aan bet voetballen was, bij het plotseling overloopen van de straat tegen een auto opgeloopen,, die met matige snelheid juist den hoek omkwam. Hoewel de bestuurder onmiddellijk remde en bijna dadelijk stilstond, werd de jongen tegen den grond geworpen, waarbij hij een emstige hoofdwonde opliep. De auto van den geneeskundigen dienst heeft hem naar, het Tesselschade ziekenhuis vervoerd, waar een schedelbasisfractuur werd geconstateerd. DOUANE-AMBTENAAR DOODGEREDKN. De true, die vele smokkelaars tegenover douane-amibtenaren toepassen door recht op hen af te rijden, heeft Woensdagnacht op den straatweg Emmerik's Heerenberg tot em- stige gevolgen geleid. De douane-inspecteur Domeyer, uit Emme rik, is, toen hij een vrachtauto wilde aanhou- den, en de bestuurder weigerde te stoppen, door het voertuig overreden en zwaar gewond. De man werd in ernstigen toestand naar het hospitaal te Emmerik overgebracht, waar hij kort na opname is overleden. De herkomst van de auto bleef onbekeaitd. DISTIULEERDERIJ IN BESLAIG GENOMEN. De inspecteur der invoerrechten en accijn- zen te Oldenzaal met den toegevoegden ont- vanger der inspectie en eenige ambtenaren der invoerrechten en accijnzen aldaar en te Hengelo en politiemannen uit laatstgenoemde plaats hebben aldaar Woensdagnamiddag by een zekeren D. een geheime distill-eerdery in beslag genomen met een flinke hoeveelheid gistende vloeistoffen voor een compl-eet distil- leertoestel. De kachel van het toestel brandde reeds, zoodat blijkbaar de werkzaamheden juist een aanvang zouden nemen. D. is voor verhoor naar het politiebureau te Hengelo gebracht. UDENHOUT. Bij een felle brand, die aldaar woedde, werden 3 arbeiderswoningen in de asch gelegd. ROME. Het gerucht gaat, dat de Negus ernstig ziek of wel gewond moet zyn. SHANGHAI. Te oordeelen naar de weinige berichten die, voordat de strenge censuur werd ingevoerd nog ongewijzigd uitgezondeoi konden worden, zou opnieuw een emstige toestand zijn ingetreden. De muiters schynen hun belofte, zich te 8 unr vreedzaam over te geven niet te zijn nagekomeh, nadat bur uitstel was verleend tot 12 uur. De militaire dictatuur is afgekondigd. Te tien uur kwam de ministerraad in bui tengewone zitting bijeen, waarna werd bekend gemaakt, dat geen wijziging in de buitenland- sche politiek zou worden gebracht. Hoe ook de samenstelling van een nieiuw kaJbinet zal zijn, voor Noord-China schynt een en ander een emstige uitwerking te. hebben.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2