»i isfmffm nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen No. 9419 WOENSDAG 26 FEBRUARI 1936 76e Jaargang Binneniand BuitenSand. Feuilleion Een liefde in China. EERSTE BLAD WAT DOET GIJ, ORDELIJKE, ZINDELIJKE HUISVROUW? Gij hebt als gewoonte aangenomen, elken Vrijdag Uw kamers een groote beurt te geven, uit alle hoeken en gaten de stofnesten te verwijderen, die zich gdfeurende deze week hebben opgehoopt, om Uw huis voor den a.s. Zondag weer "knap" te hebben. Maar welke gewoonte bebt gij, or- delijke en zindelijke huisvrouw, op Vrijdag en Zaterdag niet gevolgd De M.S.S.-gewoonle M.S.S.-Cachets Maken Sehoon Schip vaa&mK'wtmxxamssrPKi TER NEUZENSCHE COURANT Buiten Ter Neuzen ABONNEMKNTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1.25 per 3 maanden fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bjj vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,—, overige lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Finna P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgavo. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAG A VOND. BEKOBR VAN DEN COMMISSARIS DER KONINGIN. IDe Burgeimeester der gemeente TER NEU- Z1BN brengt ter openlbare kennis, dat volgens bij hem ingekotmen schrijven de heer Commis- saris der Koningin in deze provincie het voor- neanen he eft deze gemeente te bezoeken op Dtwdag 3 Maart a.s., en alsdan des voormid- dags 11 uur in het Gemeentehuis aan colleges en bijzondere personen alhier gevestigd, die Zijn HoagEdelGestrenge wenschen te spreken, daartoe de gelegenheid zal geven. Ter Neuzen, 25 Feibruari 1936. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. TWEEDE KAMEK. Vergadering van Dinsdag. De wetsontwerpen tot onteigening van gronden te Apeldoorn en tot miming van gronden onder Merppel worden zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij het verslag der Algemeene Rekenkamer over 1934 verklaart de heer Amelinfc (a.-r.) een strenger oordeel te hebben gewild over het gebrek aan zuinigheid bij crisisbureaux. De heer Vervoom (plattel.) maakt gelfrk- soortige opmerkingen. Het verslag wordt goedgekeurd. Eenige kleine wetsontwerpen worden zon der debat en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voortgezet wordt de behandeling van de Indische begrooting van 1936. De heer Van Dijk (a.-r.) wijst er op, dat Indie, op export aangewezen, bijzonder zwaar is getroffen. De regeering deed wat zij kon om Indiie te helpen, doch de financieele toe- stand is nog zorgwekkend. Spr. hoopt, dat een sluitende begrooting is te verkrijgen zon der aan tasting van Vitale belangesn. Voor verschillende cultures zijn inmiddels weer ontwikkelingsmogelijkheden te zien. Spr. be- treurt den slechten toestand van suiker en koffie en wijst op de gevolgen hiervan. Door irrigatie-#erken, bevordering van de inheeqi- sche industrie enz. moet de oeoonomisohe toe- stand worden verbeterd, GOUVERNANTE .AAN BELGISCHE HOF. Mej. M. B. de Jong, dochter van den heer J. da Jong, hoofd van de U.L.O.-school aan den Bronsteeweg te Heemstede, is benoemd tot gouvernante aan het Belgische H">f. A Is gouvernante is zij reeds eerder werk- zaam geweest te Amsterdam en btj e familie in Zwitserland. ONDERWIJSBEZUINIGIN G. ilaandag is uitgegeven het „Staatsblad" no. 100: Wet van den 22 Februari, tot verla- ging van de openhare uitgaven voor het on- derwijs. REGEERING VRAAGT NIEUWE MACHTIGING TOT LEENEN. Ingediend is een wetsontwerp, strekkende tot het aangaan van een of meer geldleeningen ten laste van het Rijk. Krachtens de machtiging van het te gelde maken van schuldbewijzen ten laste van het Rijk, vervat in de leeningwet 1933 aldus de Memorie van Toelichting is in 1933 uit gegeven de 4 Tweede Staatsleening 1933, groot 200 millioen. In 1934 is de 4 Staats leening 1934 groot 3.723.000, krachtens de- zelf de "machtiging, met toepassing van" art. 6 der beleggingswet bij het Invaliditeitsfonds geplaatst en in 1935 is op overeenkomstige wijze de 4 leening 1935 ten bedrage van 44 millioen met het Algemeen Burgeriijk Pen- sioenfonds gesloten. Thans is door de emissie van de 4 Staatsleening 1936, groot 104 mil lioen, van de genoemde machtiging ten voile gebruik gemaakt. Het beloop der vlottende schuld doet in- tusschen verwachten, dat verdere consolidatie noodig zal blijken. Ofschoon de Minister van Financien niet het voornemen heeift aanstonds weder een beroep op de geldmarkt te doen, acht hij het wensche- lijlk een machtiging tot voldoend beloop ter beschikking te hebben, teneinde op het meest dienstige tijdstip tot consolidatie van vlotten de schuld te kunnen overgaan. Daarom wordt in het wetsontwerp een wettelijke machtiging ten beloope van 300 mill, voorgesteld. De bepalingen van het wetsontwerp stem- men overigens overeen met die yan vorige leeningwetten en vereischen geen nadere toe lichting. DE AANLEG VAN DE NIEUWE HAVEN TE GOES. B. en W. van Goes deelen den Raad thans mede, dat zij besloten hebben de uitvoering der grondwerken van den nieuwen havenaan- leg op te dragen aan de Ned. Heide Maat- schappjj. De minister heeift opgemerkt, dat ook bij de uitvoering door een particulieren aannemer, het oppertoeziciht aan de Ned. Heide Maat- schappij opgedragen zou moeten worden. Dit gevoegd brj de overweging dat de particuliere aannemer geen verantwoording zou kunnen dragen voor de prestaties van de door hem aan te stellen werkloozen, nam el'ke red en weg, welke bestond ten voordeele van het op- dragen aan een particulieren aannemer. (Midd. Crt.) DE SMOKKELARIJ VAN ALCOHOL EN DE KLEINHANDEL. De vereeniging ,,De vereenigde distillateurs" te Schiedam sChrijft aan de N. R. Crt.: In de bladen heeft een bericht gestaan, dat de belastingambtenaren bij Ter Neuzen een mooie vangst hebben gedaan, dat nl. 10.000 liter alcohol ad 96 pet. vertegenwoordigende een accjjnsbedrag van 43.000, in beslag is genomen. Uit de redactie van het bericht blijkt, dat An hier met een gelukkig toeval te doen heeft en daarom rijst terstond de vraag: Hoe dikwijls zal dit Belgische motorscheepje of een zijner collega's er reeds in zijn geslaagd, der- gelijke hoeveelheden alcohol veilig aan wal te brengen Wij hebbeii nu een sprekend voorbeeld, bij welke groote hoeveelheden smokkelarijen soms geschieden en dit geeft ons aanleiding te wij zen op de gevolgen, wanneer zoo'n onder- neming succes heeft. Over de schade aan dis tillateurs berokkend, die hun afzetgebied de laatste jaren met tientallen procenten zagen omlaaggaan, vooral door den exorbitant hoo- gen gedistilleerd-accijns, spreken wij nu niet. doch wij bekijiken de kwestie uitsluitend uit het oogpunt van den kleinhandel. 10.000 liter zuivere alcohol vertegenwoor- digen ruim 27.000 liter consumabel gedistll leerd. Wanneer wij aannemen, dat in een tap- perif of slijterij gemiddeld 12 H.L. gedistilleerd per jaar wordt verkocht, dan vertegenwoor- digen de 10.000 liter alcohol een jaaromzet van 23 bona fide vergunninghouders, die hun afnemers zien overgaan tot het gebruik van gesmokkeld gedistilleerd, hetwelk langs sluip- wegen in consumptie wordt gebracht. iPractisch zijn de gevolgen echter nog veel funester, omdat de gesmokkelde hoeveelheid niet op een zeker aantal vergunninghouders in haar geheel wordt afgewenteld maar knaagt aan het bestaan van een veel grooter aantal legale verkoopers. Door den geweldigen teruggang van het legale gedistilleerdgebruik, niet in het minst als gevolg van de clandestiene stokertj, welke bijzonder floreert, en de smokkelarij, waarvan wij thans weer een sprekend voorbeeld hebben gezien, hebben honderden zaken nog maar een kleinen teruggang in hun omzet noodig om als vergunninghouder van het maatschappelijk tO'Oneel te verdwijnen. Voor veel meer dan de hierbovengenoemde 23 vergunninghouders be- teekent een geslaagde smokkelpartij van 10.000 liter alcohol het einde van een zelf- standig bestaan. En dan de gevolgen. Het aantal gesloten zaken, dat alleen te Rotterdam ongeveer 400 bedraagt, wordt weer met een groot aantal vermeerderd. De vroe- gere exploitanten met bun personeel gaan naar den steun. De overheld mist enorme bedra- gen aan gedistilleerd-accijns, personeele be- lasting, vergunningsrecht en nog vele andere inkomsten, welke speciaal op het vergunnings- bedrijf drukken. De gemeente ziet groote af nemers van electrischen stroom, gas en water uit haar boeken verdwijnen. Enorme indirecte schade voor huiseigenaren, die met onver- huurde panden blijven zitten. Voeg daar nog bij de indirecte schade, welke de leveranciers door het sluiten van de zaken ondervinden. Wij behoeven niet verder te betoogen, welk een ramp de smokkelarij en de clandestiene stckerij zijn. Wij onderschrijven dan ook met nadruk de conclusie, door den ministerraad ongeveer een jaar geleden getrokken: ,,Aan dezen wantoe- stand nl. het clandestien stoken en smokkelen van gedistilleerd, zal men alleen een einde kunnen maken door den accijns met zoodanig bedrag te verlagen, dat fraude niet meer loo- nend zal zijn. Maar laat het dan ook onmiddellijk gebeu- ren. Nu floreert het mala fide bedrijf, terwrjl het bona fide bedrijf ten gronde gaat. BOUW VAN KAZEMATTEN VAN GEWAPEND BETON. Door den eerst aanwezend ingenieur te Nijmegen is Maandag aanbesteed het bouwen van twee kazematten van gewapend beton in de omgeving van Venlo. De laagste inschrijvers waren P. Clevis en M. van Deursen te Blerick-Maasbree voor een bedrag van 25.900. Binnenkort kan de aanbesteding van nog 11 kazematten langs do grens verwacht wor den. BELGIe BBSCHERMT ZIJN BOTER. In de Belgische Staatscourant is een Kon. Besluit verschenen betreffende een menging en de herkomst-aanwijtzing van bepaalde cata- gorieen boter. Dit besluit verbiedt een men ging van binnenlandsche met buitenlandscae fcotcr. Wanneer buitenlandsche boter wordt gekocht met hoeveelheden van meer dan 5 K.G. moet op goed zichtbare wijze de vermel- ding ,,vreemde boter" aangebracht zijn. MEl'W GEVAL VAN SABOTAGE OP DE BRITSOHE VLOOT. Op den tonpedabootjager „Velox", liggende op de marinewerf van Chatham, is, volgens een mededeeling van de admiraliteit een ver- moedelijk geval van sabotage voorgekomen. Dit is het vierde geval in de laatste maan den. Het vorige geval deed zich voor op den kruiser .Cumberland" op dezelfde werf. DE DEFINITIES VAN EDEN. Eden heeft gesproken. Wijzer schrijft de N. R. Crt. is de wereld er niet door ge- worden. Zij weet nu omtrent de Engelsehe politiek en omtrent Eden zelf, wat zij tevoren al wist en dat er niets is veranderd. Eenig nieuw licht is slechts gevallen op het ontstaan van het rapport-Maffey, waarover buiten Italie niemand zidh had opgewonden. 'Het blijikt dan, dat de Italianen hadden gevraagd, welke belangen Engeland in Abessinie had. Daarom was de commissie ingesteld, die het rapport geredigeerd heeft. Feitelijk deed zij overtollig werk. Want de Engelsehe belangen in Abessinie tegenover die van Frankrijk en Italie, waren reeds duidelijk afgebakend bij het verdrag tussc'hen deze drie mogendheden uit den jare 1906. Italie heeft zijn vraag niet in het midden van het jaar gesteld. Dat is e:n slordige tijd'slbepaling. Want in Juni was het rapport reeds gereed. De aanwijizing van de commissie had eenige maanden vroeger plaats gevonden. Men komt daarvoor in April terecht, in de maand van de confersntie van Stresa. Te Stresa waren Engeland en Italie elkaar een stuk nader gekomen, wat de samenwerking in Europa betreft. Heeft Mussolini bij die gelegenheid over Abessinie gesproken? Het klinkt uiterst onwaarsehijn- lijk, dat hij, brj de groote revue, die te Stresa gehouden is over de constellatks in Europa niet van zijn Abessrjnsche zaken en over de afspraak, die hij in Januari ten opzichte van Abessinie met Laval getroffen had, zou heb ben gerept. Engeland was ingelicht over die afspraak. Zou toen niemand haar te brrde hebben gebracht, dan zou dit taeteekenen, dat alle drie de deelnemers aan Stresa te dien op zichte het hoofd in het zand hadden gestoken. Daartoe was ternauiwemood reden. Wat in het rapport-Maffey altijd weer aan- dacht verdient is, dat het vrijuit de mogelijk- heid in beschouwing neemt van een verovering van Abessinie door Italie. Aan die mogelijk- heid moet dan toch ook in de, aan de com missie verstrekte opdradht zijn gedacht. Stapje voor stapje komen wij nader tot eenig weten, wat Laval in Januari te Rome ten opzichte van Abessinie precies besproken heeft, wat hij er daarna te Donden van heeft medegedeeld, en hoe de Engelsehe regeering er aanvankelijk op heeft gereageerd. Het zijn echter de eerste schreden op e:n weg, die nu nog lang lrjkt. Misschien kwamen wij in eens veel verder, als wij precies wisten, waarom Sir John Simon in het begin van Juni als minister van buitenlandsohe zaken heeft moe ten wijken. Op zich zelf was zijn verwisseling van portefeuille uit een rijk register van diplo- matieke fouten en pekelzonden gemakkelijk verklaarbaar. Maar wat is het sCheutje ge weest, dat den emmer ten slotte heeft doen overloopen? Heel goed kan er in die dagen een besliste draai zijn gekomen in de Britsche politiek ten opzichte van het Abessijnsch geval. De rede van Eden was een bevestiging van oude mededeelingen, en niet een verkondiging van nieuwe gezichtspunten. De Engelschman voelt zich pleizierig hij een dergelijk, volstrekt niet briljant, maar zeer solide conservatisme Eden verkondigde de politiek, die hem aan- zien heeft verschaft in de wereld, en vertrou- wen b(j alle partijen in eigen land. De oppo- sitie van labour vindt de wapening, die een onderdeel vormt van dez.e politiek van veilig heid, niet aantreikkelljik, maar zij kan be- zwaarlijk die politiek aanvaarden, en tegelij kertijd de middelen ertoe verwerpen. Gelooft zij in emst, dat op het oogenblik veiligheid te bereiken is met de methoden van het tol stojanisme? Eden heeft zijn verweer tegen de bezwaren van labour op de meest practi sdhe wijize en met de hem eigene hoffelijkheid gevoerd. Zonder sterke wapening nu geen veiligheid, zoo heeft hij betoogd, wel wetende dat labour hem zonder nadere, ondiplamatieke toelichting heel goed zou begrijpen, als hij maar van de Engelsehe democratic repte, wat hij dan ook deed. En hij verklaarde verder, dat wapening tot waarborg van de collectieve veiligheid, van alle soorten van wapenings- politiek verreweg de beste en goedkoopste in het gebruik was. Dat kan niemand hem be- strijden. Uit het Engelsch door BEN BOLT. (Nadruk verboden.) 42) (Vervolg. XXVI. Ah Yeo verdwijnt van het toon eel. De woning, waar Kathleen door de forschs vrouw heengedragen was, was weinig meer dan een hut, een bouwsel van een vertrek zon der Vcrdiepinig. De kamer was in tweeen ge- deeld door een schot van ruwe matten. Er was geen stoojcplaats, maar op den harden leemen vloer brandde een houtvuurtje, waar van de rook een zoo goed mogelijk heenkomen zocht. IZacihter dan iemand van deze vrouiwelijke kolos zou hebben veriwacht, zette de gast- vrouw het meisje op een rurwen stoel neer. Een oogenblik nam zij haar gast met nieuwsgie- rige oogen op, toen, haar gewonden voet op- merkend, plaatste zij een krukje zoodanig, dat de voet daarop kon rusten. Kathleen dankte haar in het Chinees, welke taal de vrouw tolijkbaar verstond, want ze gaf onmiddellijk antwoord, echter in een dialect, dat voor het EJngelsehe meisje zoo goed als onverstaanbaar was. [Daarop nam de vrouw een kroes van een nrwe plank en gang naar buiten. Toen ze en- kele minuten later terugkeerde, was de kroes gevuld met geitenmelk." Ze relkte den drank aan Kathleen, die, om dat de vrouw zoo haar best deed vriendelijk te zijn, de nog warme melk aannam en er lang- zaam van nipte. Maar het was een heele zelf- overwinning am die lafenis tot zich be nemen... (Direct daaiop werd de deur geopend en tra- den twee mannen hinnen: Ah Yeo en de roo- verhoofdmanop het gezioht van den eersten lag een eenigszins hezorgde trek. De vrouw begroette den heuvelbewoner met een scherpe vraag. De man antwoordde op geruststellen- den toon, maar de vrouw praatte rad en hef- tig door en daar zij zag dat Ah Yeo verstond waar bet aver gimg, ondenvroeg Kathleen hem. ,,Wat zegt die vrouw?" ,,Zij vraagt waar haar man is, en dit heer- schap beweert, dat hij het niet weet, maar ik heb zoo'n idee dat hij liegt!" ..Wiaarom ..Omdat er op den weg hierheen een man gevallen is en zijn been gebroken heeft en ze hem hebben laten liggen waar bij is geval len. Als nu de man van deze vrouw niet mee teruggekamen is, ligt de veronderstelling voor de hand, dat hij de gewonde is." „Hebben ze hem alleen in de duisternis ge- laten met een gebroken been!" riep Kathleen ontizet uit. „Och ja", was het onibewoigen wederwoord. „Zoo is dat soort dat in deze bergen rond- zwenft. Maar wat zullen we ons druk maken om een roover, die zonder twijfel zijn verdien- de loon krrjgt? Ik heb helangrijk nieuws met u te bespreken. Die sehurk daar heeft den prijs van uw losgeld verhoogd tot drieduizend zilveren taels." „En dat is meer dan uw aObtenswaardigen meester w.nscht te betalen?" informeerde Kathleen smalend. ,,Neen", klonk het poeslief. „Het is nog niet het tiende van hetgeen het hem waard is om u in Pi-Chow terug te hebben, maar het is niet de bedoeling van dien schavuit om u te laten gaan. Kijk hem aan! Ziet u wel hoe hij zijn oogen geen seconde van u af heeft?" Het was maar al te waar wat Ah Yeo zei. Al den tjjd, dat hij met de vrouw des huizes had gepraat, had de roaverhoofdman gretige blikken op Kathleen geworpen, en zich reali- seerend wat Ah Yeo bedoelde, kreeg bet meisje een kleur als vuur, om direct daarna doods- bleek te worden. ,,Wat wat". ,,Het is niet alleen mijn achtensiwaardige meester, die gevoel voor schoonheid heeft vervolgde Ah Yeo veelbeteekenend. Het meisje huiverde toen zij den bergbewoner nog eens goed opnam en toen ging de secretaris van den manidarijn voort: ,,Over een half uur moet ik weggaan..." „Wleggaan!" Kathleen schreeuwde het bijna uit, want boewel zij den man uit den grond van haar hart haatte, had zij toch het gevoel, dat zijn aanwezigheid een soort van bescher- ming zou zijn. ,,Ja. Ik word verondersteld naar Pi-Chow te gaan, om voor de drie duizend taels losprijs te zorgen. Ik twijfel echter, of het de bedoe- linig is, dat ik de Yamen zal bereiken. Het lijkt mij waarscbiijnlijker, dat ik ond.rweg in de duisternis gedood zal worden." Kathleen keek hem aan met oogen vol ver- schrikking. Ah Yeo's manier van doen was zoo ernstig, dat zij geen oogenblik aan de juist- hedd van zijn veronderstelling twijfelde. „Ja, en als ik gedood wordt zal er geen los prijs komen; U zult hier blijven, en niemand zal ooit weten wat er van u geworden is; noch mijn achtenswaardigen meester, noch uw vader, noch de barbaar van een dokter..." iHij brak plotseling af, maar te laat. Het meisje had Alb Yeo's fout opgemerkt en een plotseling licht van vreugde daagde in haar Wik. ,,Maar ik dacht dat dokter Forsyth dood was?" viel zij hem vlug in de rede. De secretaris prcbeerde zijn vengissing te herstellen, maar het resultaat van zijn paging was maar magertjes. ,,Ik was het vergeten", hernam hij, zonder zijn gewone zekerheid; ,,het spreekt vanzelf dat h(j dood is... Hij... kan u niet helpen." ,,Neen!" gaf Kathleen zacht toe, „niet als hij dood is." Maar hoewel ze het niet uit- sprak, geloofde zij Ah Yeo niet langer. Dick was niet dood, zooals ze had gedacht. En die wetenschap gaf haar nieuwe kracht, vormde een prikkel am haar uiterste best te doen aan het gevaar dat van de zijde van den roover dreigde, te ontsnappen." ,,Maar ik kan u helpen!" vervolgde Ah Yeo rustig. „U kunt me helpen? Hoe?" ,,Luister! Ik hab weinig tijd. Ze verkeeren in de meening, dat ik beziig ben u uit te leg- gen, waarom ik vertrek. U is de vrouw van mijn achtbaren heer, die ik niet mag verlaten zonder eenige verklaring begrijpt u Daar om ben ik hier gebracht. Ik ga direct... al leen. Ik word de duisternis ingezonden om op een onbekenden weg tereohit te komen. Daar zullen zij mij vermoorden. Pi-Chow terugzien zal ik niet, den bergweg erheen zelfs niet bereiken. Maar ik ben niet van plan, blindelings in den val te loopen. Zoodra ik alleen gelaten wordt, zal ik nog een klein eirudje verder gaan en dan terugkeeren om u te halen... als u dat tenminste wilt. Blijkibaar is alleen die vrouw hier in huis en het zal niet zoo moeilijk zijn haar te overmeesteren, terwijl als u hier wacht tot morgenHij zweeg abrupt, wierp een blik op den roover- hoofdman en voegde, met een sluwe klank in zijn stem er aan toe: ,,Dde man heeft mis- sclbien niet het geduld van mijn achtbaren meester! Die zou mij trouwems nooit verge- ven als ik zijn liefelijke bloem in handen liet van zoo'n monsteraohtigen heuvelbewoner." Kathleen dacht vlug na. Hier vandaan te kemen, zelfs met Ah Yeo als gezelschap be- teekende winst. Dick leefde; hij zou haar op- sporen, haar inhalen. Maar opeens schoot haar een moedlijkheid te binnen. ,,Mijn voet!" zei zij. ,,Die heh ik verstuikt. Ik kan alleen maar hinken." ,,Ik kan u helpen", luidde Ah Yeo's ant woord. „En vergeet u niet 'n beetje pijn is beter dan levenslang slavernij bij een roover- hoofdman im de bergen." „Dan..." Zij hield op toen de roover zich van haar gastvrouw naar Ah Yeo wendde. „Die vriend daar krijgt argwaan, als we langer praten", waarschuwde de secretaris. En daarom ziet Ge zoo tegen Uw dagta^k op, is alles U te vermoeiend en te veel, voelt Ge U loom, mat en lusteloos, zrjt Ge prikkelbaar tegen Uw man, Uw kinderen en Uw dienstmeisje. snauwt Ge Uw leve ranciers af en krrjgt Ge den naam van onvriendelrjk te zijngeheel onverdiend! Want het zijn de vergiftige afvalstoffen, die in Uw traag werkende ingewanden zfln achtergebleven, die Uw gestel in de war brengen en bezwaren. Ruimt die op Laten Vrydag en Zaterdag ook Uw M.S.S.-dagen zijn Neemt elken Vrijdag-avond en Zaterdag- avond, v66r het naar bed gaan 6en of tw6e M.S.S.-cachets en ge ziet niet langer op tegen Uw zware huishoudelrjke taak, ge ver- vult deze met opgewekte blijmoedigheid, Zondags lacht en zingt ge, omdat ge U prettig en levenslustig voelt, ge zrjt vriende- lijk en men zegt van U: ,,Wat 'n lieve vrouw". M.S.S.-cachets (ook wel genaamd Laxeer- Akkertjes) zijn verkrijgbaar bij alle apotTickers en drogisten en wel in blauwe ronde kokertjes of in de nieuwe blauwe vierkante kokertjes. De samenstelling is echter van beide geheel gelijk. Als Uw gewone leverancier sorns geen voorraad mocht hebben, vraag hem dan ze even voor U ie willen bestellen. Ze kosten per 12 stuks slechts 60 cent. Overal verkrijgbaar (Ingez. Med.) Eden heeft verklaard, dat Engeland afkee- rig is van iedere omsingelingspolitiek. Het is nuttig, die gevaarlijke politiek cnvooiwaarde- lijk te veroordeelen. Jammer is echter, dat het zoo moeilijk is te onderscneiden, wat echte omsingelingspolitiek is, wa, er slechts op lijkt; en wat een anderen naam draagt of op iets anders lijkt en toch weer oinsingelings- beleid is. Voor don oorlog hebben wij omsin gelingspolitiek gezien in het tafereel van twee groepen, die in een scort stellingsoorlog met diplomatieke middelen, elkander trachtten te overvleugelen. Deze diplomatieke mauoeu- vreslag mislukte voor beide partijen. Er bleef een evenwicht bestaan, dat tenslatte tot den oorlog leidde, omdat geen van heide partijen uit vrees voor ovormacht den oorlog uit den weg hoefde te gaan. Wat wij tegenwoordig aansctiouwen, draagt vele namen. Er is een Volkenbondispolitiek, onder Engelsch patronaat, die politiek van col lectieve veiligheid heet, en die de doeltreffend- ste omsinigeling van een oorlogzuchtig land ,,Zorg dat u gereed bent hij mijn lerugkeer en geef uw ooren goed den kost cm mij te hoo- rem komen. Ik moet nu gaan." IHij keerde zich tot den hoofdman en zei in het Chineesch: „In ord«! Ik iben klaar om te vertrekken." De ander gremde iets wat het meisje niet kon verstaam en de twee mannen verlieten samen de hut. Kathleen keek hem na toen zij gingen en haar hart klopte wild. Wat zou het verder verloop der nachtdijke gebeurte- nissen haar brengen, vroeg ze zich in span ning af De vrouw had de bezoekers naar de deur vergezeld en tuurde nu in het donker naar buiten. Zou ze sen vermoeden heblben om trent den man met het gebrcken been, dacht Kathleen. Misschien was het indeidaad haar echtgenoct, zooals Ah Yeo vermoedde. In elk geval bestond er geen twijfel, dat ze onrustig en vain streek was, want zij bleef geruimen tijd, met iets zenuwachtigs in haar manier van doen, in de duisternis staren en toen zij de deur ten laatste sloot, was er een zorgeiijke uit'drukkinig op haar dik gezioht. Nog tweemaal daarna ging de vrouw naar de deur en "stond daar in luisterende houding. Later, toen het meisje zich neergelegd had op een ruwe zitplaats aan den anderen kant van het matten beschot, hcorde zij voor de derde maal de deur openen. Een nieuwe ge- dachte rees in haar geest. Luisterde de vrouw naar een geludd, dat den dood van Ah Yeo zou aankon'digen Was zij de bondgemoote van den roover en op de hoogts van zijn booze plannen Ontsteld door deze mogelijkheid, ging ze overeiiind zitten, met ingehouden adem wach- tend op wat er verder gebeurtn zou. Daaiop hoorde zij heel duidelijk iemand op de buiten- deur klcppen. De vrouw moest het ook ge- hoord hebben, want zij liep naar de deur en een ooger.lbl.ik later ging deze open. (Wordt vervolgd.l J

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1