rfmffw KIEUWS- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanoeren OP ZATERDAG M.S.S.-CACHETS No. 9415 MAANDAG 17 FEBRUARI 1936 76® Jaargang Binnenland Feuilleton Een liefde in China. A. J. VAN DE REE wascht en ploeieri Ge, Nieuwstr. 36. Tel. 290. TER NEUZEN iNKOOP van oudGoud enZilver ge schrobt en boent U om het stof en vuil, gedurende de afgeloopen week in Uw dagelijksche beslomme- ringen opgedaan, van Uw lichaam te verwijderen. Ge wilt Uw welverdiende ZONDAG frisch en schoon tegemoet gaan en tevens hiervan ten voile genieten. (Recept van Apotheker Dumont) M.S.S.-Cachets Maken Schoon Schip ■i imji i. 'frr-^TiTr—vi-EBtur Ki T<iWEiawil JMKW NEUZENSCHE COURANT fco w a e rt. rt/N, ir»/v* nil/an voo-ol ABONNEMENTSPRIJS: Biimen Ter Neuzen f 1.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr per post f 1,55 per 3 maanden Bij vworuitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar - Voor Belgie en Amerika 2,-, overige lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post Abon nementen voor bet buitenland alleen bij vooruiti etaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0.20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naajr plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Intending van advertentien liefst e6n dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAY OND. EERSTE KAM ER. Vergadering van Vrjjdag. Aan de onde is het wetsontwerp tot ver- lagtng van de openbare ultgaven voor het on derwijs. He heer Ossendorp (s.d.) betoogt ten aan zien van de onderwgzersopleiding, dat het staatsexanaen tjjdelijk had moeten zijn stopge- zet. Spr. wijst op de mogelijlkheid, dat het aantal wachtgelders grooter zal blijven dan vertwacht wordt. De wijiziging van de leer- lingenschaal zal erger zijn voor de kleine sdholen dan voor de groote en zou dus in het bijzonder het platteland treffen. Er zullen 26.000 kinderen ten plattelande nadeel onder- vtnden in him opleiding. De gehuwde onder- wiizieTes moet er uit; had men niet kunnen wachten tot de 1 Januari 1935 wet gewoi den regeiing, om de huwende onderwijzeres te ont- siaan h'aar resultaat had opgeleverd? De heer Droogleever Fortuyn (lib.) betoogt, dat de gehuwde onderwijzeres, nru ze 1 Jan. 1937 ontslagen wordt, als ambtenares wordt geplaatst in een uitzond e ringspositie. Ver- diend heeft ze dat niet. De heer Nivard (r.k.) ontkenit, dat de voor- standers van het bijzonder onderwijs niet zou- den willen medeiwerken aan beizuiniging op dat onderwijs. Bij de schoolgeldregeling had meer rekening met de belan'gen van het groote geein moeten zijn gehouden. (Het wetsontwerp is met 24 tegen 11 stem men aanwaard. Tegen het ontwerp hebben zich de sociaal (iemocratische en nationaal-socialistisehe frac ties verklaard. YVA ARSt HI VVI.VG In het Algemeen Politieblad vestigt de bur- gemeester van Weststellingwerf de aandacht op Jan Kallenkoot, geboren te Groningen 11 Fdbruari 1908, koopman, wonende aldaar, Dri-eaolenstraat no. 13. Deze drijft handel in wetsteenen, welke hij den landbouwers ver- koopt voor 4,50 per stuk en welke een waar- de hebben van 25 cent en in alle zaken op dat gdbied zijn te verkrijgen. Hij geeft daarbg af aarantielbewijzen, waarop voorkomt, dat bg niet voldoen de wetsteenen worden terugge- nornen en het geld wordt terugbetaald. Een en ander onder den naam van firma Kallen koot te Groningen. Het merk der wetsteenen is Indian Pond, waarvan Kallenkoot zegt, dat Kallenkoot te Groningen den alleenverkoop heeift. Hij levert niet alleen merk Indian Pond, doch ook andere merken, het merk In dian Pond beizit geen betere eigenschappen dan geiwone merken. Men zij dus met het koopen op zijn hoede, dear een en ander onjuist is. B1JEONDERE KAARTEN VAN DE NED. SPOORVVBGEN IN DEN ZOMER. In den zomer van 1935 zijn door de Neder landsche Spoorwegen voor eenige verhindm- gen welke vodr dien tijd met goedkoope trei- nen' bediend werden, op een of twee dagen der week z g aomer-dagretouirs verkrijgbaai ge- steld tegen den enkele reis-prijs. De uitkom- -rten hiermede verkregen, zijn onbevredigend geweest en de afgifte zal in den zomer van 1936 niet hervat worden. Daarentegen zullen in het tijdvak van Juli t/m 3 September 1936, op Maandag, Dins- flag, "Wloensdag en E^onderdag van week aan elk station afgegeven worden hijzondere vacantiekaarten, welke den houder het recht geven op het op de kaart vermelde station van bestemrning denizelfden dag of den volgenden dag een hijzondere vacantiekaart voor de terugreis naar het station van veitrek tegen den halven prijs te koopen. Voor kinderen zal de helft verschiuldigd zijn. (Bg het koopen van de hijzondere vacantie kaart voor de heenreis moet de reiziger op- geven, naar welk station hij reist. Aan de hijzondere vacantiekaart voor de heenreis zal een strook bevestigd zijn, tegen overgaaf waarvan de houder de hijzondere vacantie kaart voor de terugreis naar het station van vertrek kan koopen. De re is mag met een brjzondene vacantie kaart onderweg niet onderbroken of geeindigd of aangevangen worden. Deze maatregel brengt geen wijiziging in de afgifte der gewone vacantiekaarten, welke des zomers van 1 Juli t/m 15 September dagelijks afgegeven worden en welke op den dag van afgifte geldig zijn voor een onafgebroken enkele reis van het station van vertrek naar een willekeurig an der station der Nederlandsche Spoorwegen. DE RKISBELA STING. Dezei dagen is te 's Gravenhage een aantal vertegenwoordigers van de afdeeling Natuur- vrienden van het Instituut voor arbeiders- ontwikkeling, van de Ned. chr. reisvereeniging van de Ned. reisvereeniging voor Katholieken een van de Algemeene reisvereeniging voor Nederland hijeengekomen ter bespreking van de plannen van de regeering tot indiemng van een wetsontwerp inzake een reisbelasting. Ofschoon de vergadering de reisbelasting in beginsel redelijk vond, had zij bezwaren tegen de wijze van heffing en de betrekkelijke uni- formiteit van de te heffen bedragen. Een comite van vertegenwoordigers van ge- noemde vereenigingen zal de meening van de vergadering bij de regeering kenbaar maken. Belgie zal geen represailles nemen. De Brusselsche correspondent van de ,,Middelb. Courant" heeft een onderhoud ge- had met Belgische autoriteiten, bij welke gelegeniheid hem werd medeigsdeeld, dat Belgie niet voorneimens is represaille-maat- regelen te nemen, wanneer hier te lande de reisbelasting wordt ingevoerd. Dit standpunt werd gemotiveerd door er op te wijzen, dat het aantal Belgen dat voor genoegen naar Nederland gaat, vrij gering is in vergelijking tot het aantal Nederlan- ders, dat naar Belgie reist. Bovendien is de Belgische valuta reeds een rem. Mocht de reisbelasting een feit worden, dan zouden de Belgische spoorwegtarieven misschien worden verlaagd om toch Nederlandsche toeristen over de grens te krijgen. NEDERE.AND EN HET VERVOER VAN BANANEN. Het N. A. P. meldt: Gelrjk in de pers is gemeld, worden in Belgie pogingen gedaan om bij het vervoer van bananen aan de Bel gische scheepvaart een meer bevoorrechte positie te verschaffen. Nederland heeft zich, zooals bekend, op dit vervoer gespeciali- seerd, zoo dat door de Belgische voornemens Nederlandsche helangen emstig in de knel dreigen te geraken. Naar wij vememeu. heeft de Nederlandsche regeering, ter bescherming van de desbetref- fende Nederlandsche belangen, zich bereids tot de Belgische regeering gewend. BELEEDIGENDE LECTUUR. Vrijdag heeft een inspecteur van politie in een bodehuis aan de Lange Beestenmarkt in Den Haag vijfduizend exemplaren van een brochure, welke beleedigende uitdrukkingen voor den voorzitter van den ministerraad en regeering, bevatte in beslag genomen. Naar wij nog vernemen, betref.t deze in be- slagneming dezelfde brochure, welke. reeds eerder tot politioneel ingrijpen aianleiding gaf. De politie was ter oore gekomen, dat een groote partij van deze brochures, welke uit- gegeven worden door het uitgeverscomiW. „De gemui'lkorfde Eend" in bedoeld bodehuis gereed gezet was om afgehaald te worden. Alvo- rens dit echter kon geschieden, had de politie de boekjes reeds in beslag genomen. Er is nog geen zekerheid verkregen om- trent de identiteit van, den schrijver en ook niet om trent de personen. uit wie het comite bestaat. BENOEMING VAN »E DIRECTIE DER visscherij-6entrale. Naar het Hbld. vemeemt, is hinnenkort de benoeming te verwachten van de directieleden der Nederlandsche Visscherijcentrale. Tot directenr zal worden benoemd de heer W. J. Janssens, hoofd van het eerste vissche- rijdistrict, te 's-Gravenl\age, en tot adjunct- directeur de heer Van Dijk, oeconoom hij het Staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden. HET DEVALUATIE-VRAAGSTUK. Dit vraagstuk blijft van actueele waarde. Er wordt voomamelijk in, Katholieke kringen krachtig geijverd om te komen tot devaluatie. Daarentegen wil men in verschillende krin gen niets van de waardevermindering van het geld weten. In de „Nieuwe Courant'" schrijf mr. J. M van Stipriaan Louiscius het volgende: Evenzeer als ik het een ramp voor ons volk zoude vinden, indlen hier een dictator kwam, evenzeer zoude ik het een ramp voor ons volk vinden, indien hier de devaluatie kwam. Devaluatie is in goed Nederlandsch ver- taald: waardevermindering van het geld. Om een plat beeld te gebruiken: wie een zak met honderd Nederlandsche guldens bezat en dacht de waarde daarvan in han- den te hebhen, zou door devaluatie bedro- gen uitkomen. Hij zou aan waarde slechts negentig of tachtig of -zeventig gulden in handen hebben. Daartegenover zouden volgens sommigen de te koopen goederen goedkooper zijn ge- worden door de devaluatie en de koop- kracht der guldens daardoor gestegen zijn, maar de ondervinding in andere landen heeft geleerd, dat dit een illusie is. Eenige fahrikanten en industrieelen zouden er voordeel van hebben, doordat zij uit het buitenland bestellingen zouden krijgen, welke hun nu voorbijgaan, maar dit voordeel zou slechts tijdelgk zijn en de overige Nederlan- ders, in zeer veel grooter getal, zouden er nadeel van hebben. Tegenover een verrijking van eenige weini- gen zou een verarming van zeer vele anderen staan. Indien wij tegelijk met Engeland gedeva- lueerd liadf'en, zou het voordeel groot zijn geweest, maar dan hadden wij tevens immo- reel gehandeld, want wij hadden betaald met guldens van honderd centen, welke in waar- heid guldens van negentig of minder zouden geweest zijn. Nu, na zoo iangen tijd daama, alsnog te devalneeren zou niet alleen verkeerd, maar ook onverstandig zijn. Men late zich niet in den waan brengeu, dat het andersem is, door de vele landen, die gedevalueerd hebben. Kijk eens naar de armoede in die landen! In vergelijking met hen zijn wij xijk En al waren wij het eenige land, dat niet devalueerde, dan waren wij toch in het voor deel. En al werden wrj steeds armer, het genees- middel is erger dan de kwaal. Nergens is bewezen, dat devaluatie rijker maakt Daten wij het voorbeeld van Zwitserland blijven volgen, dat, als een oase in de woestijn, zijn waardevast geld behoudt. Laten wij dankbaar zijn aan Dr. Colijn en zijn medebestuurders, dat zij den gulden blij ven verdedigen. Wrj moeten geen slavenvolk worden, maar ook geen oneerlijk volk. Dat beloont zich van zelf. DE OONGENTRATIE VAN DE BIJZONDERE SCHOLEN. Bij Koninklijk toesluit van 11 Februari is de Staatscommissie ingesteld waaraan wordt opgedragen: a. te onderzoeken, of een wetbelijke rege iing kan worden getroffen om de concentratie van bijzondere scholen voor algemeen vor- mend lager onderwijs te verwezenlijken op een wijize, die de bezwaren tegen 12 van het bij Kon. boodschap van 6 Augustus 1935 inge- diende wetsontwerp ondervangt; en eventueel voorstellen in die rich ting te doen; lb. voorstellen te doen, welke betrekking hebben op de materie geregeld in de wet van 4 Augustus 1933. De Commissie zal over alle zaken, waar- omtrent zij niet eenparig oordeelt, bij meer- derheid van stemmen beslissen. Het zal ove- rigens aan de leden vrij staan afwijkende mee- ningen in een afzonderlijk advies te gelijk met die van de commissie kenbaar te maken. In de commissie zijn benoemd, tot lid en voorzitter: dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van onderwijs, kunsten en weten- schappen; bat lid en tweede voorzitter: mr. P. J. Oud, minister van financien; tot leden: mr. P. J. M. Aalberse, minister van Staat, ir. J. W. Albarda, dr. S. E. B. Bierema, mr. G. A. Boon, jhr. mir. D. J. de Geer, minister van Staat, mr. A. M. Joekes, Th. M. Ketelaar, J. Schouten, J. G. Suring, mr. J. Terpstra, Th. J. Thijssen, H. W. Tilanus, alien lid van de Tweede Kamer; tot secretaris: mr. P. W. H. Truyen,-hoofd-inspecteur van het lager onder wijs in de eerste hoofdinspectie*, tot adjunct- secretarissenmr. H. A lbiirda, commies bij het departement van financien, J. A. van Lakerveld, commies bij het departement van onderwijs, kunsten en wetenscbiappen. DE BEGROOTING VAN HET LANDBOUW- CRISISFONDS.. Meniorie van Antwoord aan de Tweede Kamer. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over de begrooting van het Landbouwcrisisfonds is het volgende ont- leend: Ingevolge het in het Voorloopig Verslag geuite verlangen deelt de Minister mede, dat volgens de ramingen in 1936 nog ongeveer 4.000.000 voor den oogst 1935 zal moeten worden betaald. Hoewel de redelijkheid van de maatregelen tot steun aan den landbouw reeds voldoenden grondslag vindt in de beteekenis, die de land bouw in Nederland als tak van volksbestaan heeft, kan het feit, dat in de oorlogsjaren maatregelen zijn getroffen om aan de boeren de mogelij'kheid tot het maken van groote winsten te ontnemen, daaraan ongetwijfeld als billijkheidsgrond worden toegevoegd. Het wil den Minister voorkomen, dat niet mag worden geschroomd een geleidelijke ver- laging van de richtprijzen te bevorderen, wan neer zulks, zonder den landbouw in zijn geheel In gevaar te brengen, mogelijk is Naar aanleiding van het tot de regeering gerichte verzoek een zoo nauwkeurig moge- lijke becijfering over te leggen van den in- vloed der steimmaatregelen ten behoeve van land- en tuinbouw op de kosten van levens- onderhoud en tevens een soortgelijke bereke- ning met betrekking tot den invloed der in- dustrieele maatregelen, moet de Minister mededeelen, dat bij tot zijn leedwezen niet over voldoende gegevens beschikt om aan dat verzoek te voldoen. Uit het Engelsch door BEN BOLT. (Nadruk verboden.) 38) (Vervolg.) Een paar uur ging het bergafwaarts, zon der dat ze iemand tegenkwamen of iets van achtervolging bespeurden. Eindelijk in een der bochten van een kronkelpad vemamen zg het getinkel van belletjes. „Wat is dat, Ching?" lrMuilezels. Komen dezen kant op. Beter verstoppen, dan kunnen de lui niet aan Ah Yeo zeggen, dat zij ons hebben gezien." Ben opening in het kreupeihout bleek een geschikte schuilplaats; voor hen en den stoel, en juist hadden zij zich achter het gebladerte verborgen, toen de eerste van een reeks zwaar beladen muildieren, de ruwe zig-zag trappen teeklom, die op dat punt den weg vormden. Eg kwamen slechts langzaam vooruit op den stijgenden gladden trappenweg: koelies sloe- gen hen met bamboestokken en telkens als zij een trede namen, twinkelden de belletjes. De lange karavaan, dertig dieren in totaal, die koper, zout en steenkool vervoerde voor de handelaars in de naburige provincie, ging voorbij en zij wachtten stilzwijgend af, tot de laatste der anme uitgemergelde dieren voor wier rekening het vrachbvervoer kwam in dit primitieve oord zonder spoorwegen of andere modeme verbindingsmiddelen uit het gezicht was en vervolgden toen opnieuw hun tocht. Ze spraken niet veel, maar op een gegeven ©o^enblik keerde Kathleen, die nog steeds vooraan liep zioh am, om een oponerking te maken. De woorden kwamen echter niet over haar lippen, want een gespleten steen, losgewoeld door den regen en door de muildier-karavaan, schoot onverwachts onder haar voet weg en met een gil vloog ze voorover en rolde de trap- pen af. Verschrikt zette Forsyth den draag- stoel neer en renide naar haar toe. Haar val was gelukkig gestuit maar toen hij hij haar kwam, vreesde hij reeds bij den eersten oog- opslag, dat zij er niet geheel ongedeerd af- gekomen was, want ze zag heel bleek en in haar oogen stonden tranen van pijn. „Wat is er? Je hebt je pijn gedaan, liefste, Wjaar?" ,,Het is mijn voet. Ik heb een gevoel, alsof ik mijn enkel gebroken heb. ,,2Soo erg zal 't wel niet zijn, hoop ik". sprak hij met voorgewende luchtigheid. ,,Probeer eens of je staan kunt?" IHij hielp haar overeind, maar toen zij den bezeerden voet neerzette, ontsnapte haar een scherpe kreet. „Ik moet het meteen onderzoeken", For syth ging op een der treden zitten, trok haar schoen uit en betastte voorzichtig den pijn- lijken enkel. „Is hij gebroken?" vroeg het meisje, ineen- krimpend bij de aanraking. „Neen", stelde hij haar na eenige oogen- bli'kken gerust. „Maar hij is leelijk verstuikt. Ik zal hem verbinden." iHij riep Ohing, gaf dezen orders te probee- ren wat water te krijgen, en toen de Chinees met de voile pan terugkwam, wat in enkele minuten gebeurde, maakte de dokter met be- hulp van linnen, dat hij uit den binnenkant van zijn jas scheurde, een waterverband. „Nu in den stoel", riep hij opgewekt, toen hij klaar was. ,,Kan ik niet loopen, Dick?" De eerste dagen niet. Mijn voorgevoel in zake den stoel blijkt dns achteraf niet bedrie- gelijk te zijn geweest. Maar maak je niet ongerust, kindlief; we komen best door al die wederwaardigheden been." Zijn toon klonk optimistisch genoeg, hoe wel hij heel goed besefte, dat dit ongeval in menig' opzicht een handicap zou blijken te zrjn. Juist had hij Kathleen, zoo comfortabel als het kon in den stoel geinstalleerd, toen een waarschnwend ,,pst" van den Chinees hem deed cpkijken. „Wat is er, Ching?" „Man krjkt naar ons. Daar boven. Dick Forsyth wendde den blik vlug in de aan gegeven richting en ontdekte een man ge- kleed als een koelie, die! van een hoog rots- achtig punt, geen dertig meter van hun af, naar hen stond te kijken. Toen hg zag, dat hij opgemerkt werd, trok het nieuwsgierige heerschap zich rjlings terug. „We moeten ons haasten, Ching. We weten niet wie die man was'!, luidde Forsyth s con- clusie. „Het kan een eenvoudige landman ge weest zijn, maar hij kon ook een vermomde soldaat wezen, vooruit gestuurd om het ter- rein te verkennen. In ieder geval heeft hij ons gezien en als hg den heuvel opgaat en iemand van Ah Yeo's soldaten tegenkomt, is het spel uit." Ze haastten zich zooveel de moeilijke weg dit toeliet en in den laten midtdag hadden zij het laagste gedeelte van den heuvelrug alweer bereikt en naderden den voet. Nu ontmoetten zij meer voetgangers en daar het nutteloos waste trachten hen te vermijden, stapten zij stevig door, niet lettend op de uitvorschende blikken, die op hen wer den geworpen. Het beg'cn al te schemeren, toen ze aan een dorp kwamen, aan den ingang waarvan een herber.g stond: ,,De herberg van den al- tijd durenden voorspoed." De gelegenheid deed haar naam weinig eer aan, vormde zelfs een scherpe tegenstelling er- mee, maar het heteekende onderdak, en daar het bovendien was begonnen te regenen, scheen het raadzamer, beschutting te zoeken voor den nacht. Forsyth overlegde met Ching, die van meening was, dat ze zich thans bui ten de achtervolgin'gszone bevonden, en zij besloten hier voor den nacht af te stappen wanneer het mogelijk was. Zij werden ontvangen door een Chinees met Ingez. Med. norsdhe oogen, die in antwoord op hun vra- gen meedeelde, dat hij tiwee kamers disponibel had. Zij namen die direct, maar bemerkten bij het binnentreden, dat die twee kamers in werkelijkheid een geheel vormden, met een run mattenschot er tusschen en niets dan mat- ten als deur. Een verdere inspectie hracht aan het licht dat er een paar leege doodkisten in de kamer stonden en dat het venster uitkeek op het plaatsje waar de stoel ,,gestald" was. Ching's oogen twinkelden van pret toen hij d; doodkisten in de gaten kreeg. „Heel nette Chinaman, de baas van deze herberg. Hij heeft doodkisten klaar voor als hij dood gaat. Dat doet iedere Chinees die wset hoe het hoort." „Twee Ching?" imformeerde Forsyth ge- amuseerd. „Een voor hemzeif en een voor zijn vrouw", legde Ching ernstig uit. „Precies als eanmaal voor u en missie Barrington." ,,Och, die kisten, zullen mij in mijn slaap niet storen", lachte de dokter. Zelfs niet als er een doode in zat... zoo moe hen ik. Maar hij zou bemerken, dat andere dingen wel in staat waren zijn rust te verstoren. Met het oog op een vroegtijdig vertrek den vol genden morgen, waren ze bijtijds naar bed gegaan en de dokter had nog maar kort ge- slapen, toen een hand hem zachtjes heen en weer schudde en zoo tot de werkelijkheid bracht. „D'okter, Dokter Forsyth!" fluisterde Ching's stem aan zijn oor. „Ja?" fluisterde hij terug. ,,Een man, twee mannen in de kamer. Stil heel stil." Dick Forsyth luisterde met ingehouden adem en hoorde na enkele seconden het mat- ten gordijn dat de kamer in tweeen splitste, ritselen, toen iemand er tegen ophotste, daar- op viel lets met een gerinkel van metaal op den oflbedekten grond, een gerinkel, dat van niets anders afkomstig kon zijn als van een mes. Beseft gij echter, dat Uw ingewanden zich van Uw geploeter en moeite niets aan- trekken, dat de zich hierin ophoopende vergiftigde afvalstoffen niet verwijderd zijn en de ongemakken, hiervan het gevolg, als booze geesten om U heen blijven zweven en U op den stralenden Zondag- morgen doen ontwaken, met een onaan- genamen smaak in den mond, lusteloos en loom en niet in staat de plannen, waarvan ge U reeds de geheele week zoo veel had voorgesteld te kunnen volvoeren. Waarom zoudt ge U voortaan nog zoo laten dwarsboomen in Uw genoegens Waarom bestemt ge niet den Vrijdag en den Zaterdag, om Uw lichaam inwendig frisch te maken, als hiertoe zulk een voor- treffelrjk middel bestaat als de bekende Neemt iederen Vrgdag-avond en Zaterdag- avond een of tw6e M.S.S.-ert jesDen volgenden Zondag staat ge zingende op en ge gaat na een uitstekende nachtrust opgeruimd en met een guile lach de genoegens van Uw vrijen dag smaken. M.S.S.-cachets (ook wel genaamd Laxeer- Akkertjesl ztin verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten en wel in blauwe ronde kokertjes ot in de nieuwe blauwe vierkante kokertjes. De samenstelling is echter van beide geheel gelijk. Als Uw gewone leverancier soms geen voorraad mocht hebben, vraag hem dan ze even voor U te willen bestellen. Ze kosten pei 12 stuks slechts 60 cent. Overal verkrijgbaar Ingez. Med. Het streven van den Minister blijft er op gericht het kleine boerenbedrijf hulp te bieden, waarbij hij moge opmerken, dat deze aange- legenheid mede onder de aandacht van de commissie-Van Loon is gebracht. Met belangstelling nam de Minister kennis van de door eenige leden gedane suggestie, dat in den nood der kleine boeren moet ge- tracht worden te voorzien door hen, in plaats van in de werkverschaffing, in het' eigen be- drijf te werk te stellen. Het door enkele leden uitgesproken oordeel. dat de resultaten van de.gevoerde crisis- politiek ook daarom niet bevredigend zijn, om- dat een doelbewuste ordening van ons land- bouwproductie-apparaat ontbreekt, lean de Minister niet als juist aanvaarden. Bij voort- during is bij de daartoe aan zijn departement verbonden diensten het streven er op gericht III HWIWH III IIMIIIII "Ill Tiliwn—f R,'t«WIWWi»*W«lw,.. XXI.II. Nogniaals ontvoerd. De geluiden van zich hewegende dingen in de kamer overtuigden Forsyth dat Oiling niet gedroomd had en het rinkelen van het mes was voldoende bewijs, dat, wie de indringer of indringers ook mochten zijn, hun bedoelingen vijandig waren. ~Een oogeniblik lag de dokter volmaakt stil en de man die het mes had laten vallen, maakte evenmin geluid. Toen werd de diepe stilte verhroken doordat Ohing hevig hegon te adeanen en een volmaakt geimiteerd gesnork liet hooren. Oogenhlikkelijk begonnen de voorzichtige bewegingen opnieuw, en Forsyth kon vaststellen, dat er minstens twee indrin gers moesten zijn. De manschappen van Li Weng-'Ho waren dus de achtervolging begon nen, dat stond voor hem vast en hadden hem hier achterhaald. Hrj glipte zoo zacht hij kon van de houten kriib en sloop op zijn kousen naar de plek vanwaar de geluiden kwamen. Nauwelijks had hg dat gedaan, of Clung liet een scherpen waarschuwingsroep hooren, het volgend oogenhlik slaakte iemand anders een half onderdrukten kreet van pijn, toen de dokter tegen hem ophotste. Hij kon niets zien in de helsehe duisternis, maar overtuigd, dat de man een vijand was, pakte hij hem beet, dlukte zgn armen tegen de zijde vast en toen de kerel prdbeerde zich los te wringen, vie!an zij beiden op den grond. Heen en weer rolden ze, de oniziehtbare tegenpartij wanhopig worstelend om los te komen, Forsyth even wanhopig pogend, hem vast te houden. Geluiden, die zijn oor bereik- ten, zeiden hem, dat Ching even ingespanaen bezig was als hij zelf en enkele oogentolikken later werd hij gewaar, dat een nieuwe invasie zich in de kamer uitgestort had. want het ge- schuifel van verscheidene voetstappen klonk ov..r den vlcer. (Wordt vervolgd. i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1