Gemengde Berichien PiuimveQ-Rubriek Burgerlijken Stand ZAAMSLAG. een officier van politie RECHTSZAKEN. het faillisshmem van notaris LOOP DER BEVOLKING. fwtnen als MESSTEKEN IN IIAAK rug. Zij spreekt nu van een wonder. ,1k wil U toch schrijven, hoeveel goea Kruschen Salts mij gedaan heeft. Twee niaan- dan geledicn had ik rheumatische pijnen als messteken in mijn rug. Ik was tenslctte vol- komen hulpelcos. Ik kon niet staan on was toch ook weer bang am te gaan zltten. To: i zei iemand: ,,Neem toch eens een proef met Kruscjhen Salts". Ik besloot zijn raad op te wjlgen. Welnu, op het oogenblik zijn mijn rheumatiscbs pijnen totaal verdwenen. Het is sen wonder. Ik raad Kruschen Salts aan al mjjn kennissen, en wat mij zelf betreft, ik zal ntamer de dagelijksche dosis overslaan." Mevr. H. D. te S. De reden der rheumatische pijn is, dat zich in het lichaam afvalstoffen hebben opgehoopt, waaruit gevaarlijke stoffen als het urinezuur ontstaan. Dit urinezuur veroorzaakt uiterst pijnlijke zwellingen in spierc^j en gewrichten, die de wetenschap kent als rheumatische pij nen De zes> zouten, waaruit Kruschen Salts bestaat. sporen de afvoerorganen aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen worden verwijderd en het bloed van urinezuui bevrijd wordt. Met de zuivering van het bloed verdwijnen de pijnen, terwijl tegelijkertijd de gehicde gezondheidstoestand zal verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten h /0,90 en f 1,60 per flacon, omzetbelasting in- bpgrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Am sterdam, voorkomt. Adv. Sleutel, A. Snij, Baandjjk 93. Sleutel, Dooms, Kerkhoflaan 9. Sleutel (General Motors), J. Hamelink, Hon- diusstraat 1. Paarlen snoer (imitatie), Bur. van Politie. Eakmes, Bureau van Politie. Heerenrijwiel, Bureau van Politie. Lipssleutel, Bureau van Politie. Kinderhandschoen, Bureau van Politie. Trekker van een huisbel, Bureau van Politie. Boodschaptasch met inhoud, R. Visser, Schoolplein 1. Kistje met gist, v. Langevelde, Dekker- straat 52. Staik spek, J. Molegraaf, Tholensstraat 94. Kinderhandschoen, B. van Overbeke, West- Icolkstraat 38. Handschoen, J. v. Kerkvoort, Steenk.l. 65. iPakje papieren wtnkelzakjes, L. Doppegie- ter„ Oostkant 2. M,uts, J. Janssen, Lange Kerkstraat 49. Vulpotlood, Adriaansen, Nieuwediepstr. 52. Wollen das, J. v. d. Wege, Steenkampl. 78. 6chaats, S. de Kraker, O 219. EEN LUK IX HET IJS GEVONDEN. Tragisch ongeval te Sluls. Dinsdagmiddag werd door den werkman Van Loocke te Sluis een lijk ontdekt, dat tus- schen het ijs van het kanaal van Sluis naar Brugge vastgevroren lag. Na een ingesteld onderzoek bleek het een man uit het prote- fftantsch tejhuis van ouden van dagen ,,Rozen- oord" te zijn, zekeren G. uit Schoondijke, oud 85 jaar. Naar de moeder van „Rozenoord mededeelde was het mannetje altijd even opgeruimd, vriendelijk jegens iedereen geweest. Den laat- Bten tijd echter had hlj teekenen van geeste- lijke afwijkingen gegeven. Reeds een paar malen had hij het plan gehad weg te loopen uit het gesticht, zelfs nog een week gel-den, diocja steeds had men hem van dat plan met soete woordjes en taeloften van familiebezoek weten af te houden. Dinsdagmorgen echter was G. verdwenen en niemand van zijn kamergenooten wist waarheen. Men vermoedde, dat hem een on- geluk was overkomen, ook al omdat hij meer- malen aan de moeder gevraagd had of niet rechtuit van het gesticht e:n kanaal liep. Een uitgebreid politieondenzoek in den morgen liep echter op niets uit, doch des middags om- etreeks 3 uur werd het verstijfde liohaam, zoo- ate boven gemeld1, gevonden nabij de aanleg- piaabs van de boot. Het mag een wonder beeten, dat het lijk ■let eerder werd ontdekt, daar men vlak in de ««4>jjheid bezig was een schip be lossen. (Midd. Crt.) BRAND IN DE DOOPSGEZINDE PASTORIE TE AARDENBURG. Kondagavond ging een der buisgenooten van Ds. A. Mulder, de kacbel op de studeer- kamer nog eens opstoken en begaf zich Haama weder naar de beneden hulskamer, den hond op de studeerkamer achterlatende. Beniigen tijd daarna, ongeveer 9 uur, begon de bond te blaffen. Men begaf zich naar boven en bemerkte, dat de kamer vol rook etond, en het behang aan het branden was. Het vuur uit de kachel moet zich op een of andere wijze aan het onmiddellijk daaraan gTenzende behang hebben medegedeeld. Aan- vankeltjk liet zich de brand vrij emstig aan- «Ien, maar dank zij het krachtdadig optreden vetn den overbnurman W. Kievit, die het vuur met een minimax bestreed, spoedig daarop gesteund door de motorspuit, werd een groot onheil voorkomen. Het geheele behang brand- de af, maar de boeken in de boekenkast vlak naast den schoorsteen, waarbij o.a. de perka- mentcn bundels van het archief der Doops- gezinde Gemeente Vlissingen, evenals de eigen boekenkast, bleef wonder boven wonder gespaard. Ds. Mulder en zijn echtgenoote bevonden zich aan de overzijde van de Schelde en werden telefonisoh gewaarschuwd. De schade wordt door verzekering gedekt. LUXOR-THEATER. ..Kermis der IJdelheid". La Cucaracha, de sensationeele gekleurde „dhort", de kleine film met de groote attrac- tie, had ons al eenigszins voorbereid op de on- geioofeljjke kleurenpracht van deze eerste hoofdfilm, die volgens (het nieuwe verbeterde technicolor proced<5 is opgenomenMaar dat het z66 zou worden, dat het zoo'n kleuren- fonkelend juweel van technische meesterschap rx>u zijn, dat (had niemand van de kleurenfilm .Kermis der Udelheid" durven droomen. Rouiben Manoulian, de regisseur met de we- •reidnaam, heeft met deze film bewezen, dat hij niet alleen een toovenaar met licht .en scha- duw is, maar dat hij ook het nieuwe element tn de film, de kleur met hetzelfde genie weet toe te passen. Ewart-wit of kleurenfilm? De geleerden zijn bet er nog niet over eens, maar het publiek zal ongetwijfeld over de geleeide hoofden heen zooals ihet ook bij de sprekende film ge- beurde deze nieuwste overwinning der film- techniek met daverend enthousiasme ontvan- gen. In alle landen waar deze film tot nog toe vertoond werd was de begeestering enorm. Woorden schieten te kort om van de over- weldigende kleurenpracht van deze film een Juisten indruk te geven. Toch zouden we op 66ne sc5ne willen wijzen, die ongetwijfeld het boogtepunt vormt in dit prachtige werk. Het Is het tafereel in de balzaal op het oogenblik, dat bet gedonder der kanonnen van Waterloo nader en nader komt, de feestvreugde ver- stoort en de kleurige menigte in chaotiacvhe verwarring naar buiten doet vlncbten. Hier he.ft de geniale regisseur Ruoben Mamoulian op het juiste oogenolik de kleur als drama- tische accent gebruikt en daardoor tot het on- gelocfelijke opgevoerda spanning zoowel als de prachtige kleur-effecten, laten van deze scene een blijvende indruk achter. „Fiying Down to Rio". Een uitstekende showfilm in Luxor. De show is prachtig bezet, zoowel bij de sterren met het decoratieve gezicot van Dolores del Rio, met de blondheid van G.ne Raymond en de voortreiffelijke humoristische kunst van den danser-'zanger-caberetier-clown F'red Astaire, als bij de mindere goden: de girls, de rolien van hit tweede plan, de figuratie. Daar zijn de groote ensembles van Tango en Carioca; daar is Astaire die met Ginger Ro gers den Carioca parodieert, daar is Astaire aileen in een fameuze shuffle, daar is het groote slotnummer met de girls op vliegma- chines in de lucht, daar is de lovesong van Raul Roulien, kortom daar in een aantal sce nes, nummers, met uitstekende muziek, voor- treffelijke sfeowregie. De nummers zijn het, welke het succes van „Flyin Down to Rio" zullen maken. En men mag wel zeker zeggen, dat het een groot suc ces zal zijn. Om opzet en uitwerking beschouwen wij dit nieuwe amuscmentsproduct als de beste show- film, die tot nog toe gemaakt is. 'Het verhaal is uitstekend verteld. De regie houdt er voortdurend tempo en spanning in en de nummers" zijn voortre.-re- lijk in de vaart van het verhaal opgenomen. De film is met geest en humor gemaakt en qua amusem.nt een topprestatie van de Ame- rikaansche Industrie, die niemand, die zica voor het genre interesseert, mag verzuimen te gaan zien. Gemeente raad. In de op Maandag 24 Februari a.s., des namiddags ten 1% ure, te houden openbare vergaderin; van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Opening. Notulen. Meds deelingen. Inigekomen stukken en zoo noodig daarover besluiten. Vaststelling voorschotten te verleenen aan besturen van bijzondere lagere scholen overeenkomstig art. 101 der L. O. wet 1920 voor het jaar 1936. Goedkeuring wijziging begrooting van de vrijwillige brandweer, dienst 1935. Behandeling verzoek van F. de Bruijn te Hulst om ontheffing art. 54 van het Motor- en Rijwielreglement. Benoeming lid van de plaatselijke com- missie van toezicht op het lager on- derwrjs. Voorstel B. en W. verleenmg subsidie aan het Comitd voor werkloozenzorg. Benoeming leden der commissie voot het nazien der rekeningen en begroo- tingen. t Behandeling verzoeken om tegemoet- komingen art. 13 L. O. wet 19-0. Vaststelling kohier hondenbelastmg, dienst 1936. Omvraag. 2. 3. 4. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. ONGELUKKEN BIJ PAARDEN- ^ENNEN. Tijdens te New Orleans gekouden races zijn vier paarden ten val gekomen. Een der jockeys werd gedcod, een ernstig gewond, terwijl twee ander.° iichte kwetsuren opliepen. ROOF TE NEW YORK. Maandagavond helbben te New York vijf bandieten een aanval, gedaan op de Baehrach Company. Vier der roovers wisten m:t een buit van 3000 dollar te ontkomen, doch de vijfde werd door een politie-agent met een kogel geraakt en gearresteerd. EEN DIEVENRENDE. De politie te Alexandrie heeft een inland- schie bende aangebouden, bestaande uit jon- gens, die onder aanvoering stonden van een Arabische vrouw. De bende had in 3 maan- den tjjds 157 diefstallen bedreven, meestal van kippen, waschgoed, gereedschappen en huis- houdelkije artikelen. DRIE HOFSTEDEN VERBRAND. In het dioi-p Reisibach is Maandag door onbe- kende oorzaak brand uitgebroken in e.n hof- stee. In de bijgebouwen vonden de vlammen gretig voedsel. Een uur later stonden reeds drie hofsteden in licbterlaaie. Een der boerde- rijen kon grootendeels bebouden worden. De twee andere, benevens verscheidene bijgebou wen, zqn in de asch gelegd. 28 VROUWEN VERDRCIVKEN IN BRITSGH-INDIe. Door bict omslaan van een veerpont nabij Bhimavaram in den sterken stroom zijn 28 inlandsche koelievrouWen omgekomen. Bhimavaram ligt oifgeveer 10 kilometer van Ellore in het presidentschap Madras. VERTKAAGDK UITWERIHNG VAN MOSTERDGAS. In het tehuis van blindgeworden soldaten, St. Dunstan, te Londen, is tijdens het week end 'n man opgenomen, die tijdens den veld- slag van Atredht in 1917 gegast was en die eerst nu daardoor blind is geworden. Dit is bet vijftiende geval in de laatste twee jaar, dat iemand in het blindentehuis is opgenomen, die het gezichtsvermogen heeft verloren tenge- volge van „vertraagde uitwerking" van moe- terdgas. VERMOORD. Maandagmorgen kwam de caf^houder Rut- kow3kl bij het hoofdbureau van politie te Southriver (New-Jersey) binnan en schoot zonder een woord te zeggen den commandant, Eberwein, dood. Vervolgens schoot hij op twee andere politiemannen, doch zij dekten zich achter lessenaars en openden het vuur op Rutkowski, die doodelijk werd gewond. Rutkowski was ervan beschuldigd gesmok- kerde alcoholische dranken te verkoopen. 13. MOLENAAR. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond Dinsdag teiecht de procuratiehouder J. W. Bruggeman, verdacht van verduistermg en valschheid in geschrifte. Verdachte was direc- teur van een door notaris Molenaar gestichte N V de N V. Grondcrediet. Zooals men weet is'notaris Molenaar failliet verklaard. Op zijn kantoor werd een wanbeheer gevoerd dat dui- zenden die vertrouwen in den notaris stelden, groote verliezen heeft berokkend. De mani- pulaties van Bruggeman dnoegen tot dezen gang van zaken bij. Hij moet ettelijke durzen- den hebben verduisterd. Het O.M. eischte 2 jaar en 6 maanden ge- vangenisstraf. HAAR BUURVROUW GELD AFHANDIG GEMAAKT. De gedetineerde juffrouw J. C. C., ^bis- vrouw van D. uit Ter Neuzsn, die de Middel- burgsche rechtbank wegens valschheid in ge schrifte en oplichting, meermalen gepleegd, heeft veroordeeld tot een jaar gevangenis- straf met aftrek van het voorarrest, heeft zooals wij reeds in ons vorig nummer in het kort melden Woensdag voor het Haag- sche Gerechtshof in hooger beroep terecnt Verdachte was aanvankelijk begonnen met een bedrag van 500 van baar buurvrouw te vragen, welk geld zou moeten dienen, om te voorkomen, dat haar dochter, die in een ge sticht te Leiderdorp werd verpleegd wegens het niet betalen van de verpleegkosten naar Indie zou worden gezonden. Toen deze trans- actie lukte, heeft verdachte herhaalde malen onder verschiliende voorwendsels van haar goedgeloovige buurvrouw geld weten los krijgen. Daaronder was ook ieen bedrag van 5000, dat iemand uit Hulst noodig heb ben als voorschot op een erfems van f 26.000. Toen de geldschietster een sehuldbekentenis van den bftrokkene vroeg, kreeg zij een door verdachte opgemaakt en zelf onderteekende kwitan^ vraag. van den president, wat ver dachte met al het geld gedaan had, antwoord- de zij, dat zij eenige schulden had, o.a. bij den kruidenier. Deze verklaring kwam den presi dent weinig geloofwaardig voor De benadeelde buurvrouw zeide, dat zij ai de verbalen van verdachte geloofd had, tot- dat de bedragen haar een beetje tetog wer den. De buurvrouw is haar geheele bezit kwijt advocaat-generaal eischte bevestiging deze vast zit De van het vonnis. De verdediger betoogde, dat er aan wouderbaarlijke geschiedenis meer dan uit de stukken blijkt. Het is volgens plei ter niet te gelooven, dat men aan een ve tersvrouw, met als eenige zeketheid een ver- haaltje, voortdurend geld zou geven. Pleiter zeide ook te meenen, dat het spook van den woeker in deze zaak een rol heeft gespeeld en hij vroeg ten slotte voor zijn cliente een ge- deeltelijk voorwaardelijke straf, gelijkstaan aan het voorarrest. Het Hof zal 26 Februari uitspraak doen. EEN OORLOGSHELDIN OVERLEDEN. Na een langdurige ziekte is te Brussel over- leden mevrouw Ada Bodart de Dohety, een oorlogsheldin in den tijd van de bezetting. Zij werd 8 October 1915 door de Duitschers ter dood veroordeeld, tegelijk met miss Edith Cavell. Zij ontsnapte echter aan de txecutie daar zij oorlogsweduwe was. Dank zij de tus- schenkomst van den Spaanschen gezant werd haar vonnis gewijzigd in 15 jaar dwangarbeid. Mevrouw Bodart de Doherty was Iersche van geboorte. Door haar huwelijk werd zij echter Belgiscbe. (Haar werk in oorlogstijd was bet belpen ontvluchtEn van gevangen Engelsche, Fran- sche en Belgiscbe soldaten, opdat zij weer naar het front terug konden keeren. De herinne- ring aan haar persoon is nog steeds zeer levendig onder hen. Toen in 1928 Engeland de vertooning van de film over het proces en de dood van miss Cavell verbood (tengevolge van een Duitsche diplomatieke hemoeiing) stuurde mevrouw Bo dart de eervolle onderscheiding, welke zij van het Britsche rijk had gekregen, aan sir Aus ten Chamberlain terug. Zjj was de beschermmoeder van de „01d Con temp tibles", die zichzelf spottend zoo noemden ter herinnering aan het woord van Wilhelm n hij de aankomst van de eerste Britsche contingenten op hit vasteland. De delegatie van de „Oid Contemptibles", die ieder jaar naar Belgie kwam ter gelegen- heid van de viering van den wapenstilstand, bracht altijd trouw een beizoek aan mevrouw De teraardebestelling van het stoffelijke overschot vond onder zeer groote belangstel- ling plaats. Na e:n lijkdienst in de Brussel- sche kathedraal werd deze oorlogsheldin naar haar laatste rustplaats op het stedelijke kerk- hof gedragen. GASOLINE UIT CREOSOOTOLIE EN STEENKOOL. De Imperial Chemical Industries Ltd. te Bil- lijinghem on Tees in Engeland maakt sinds eenigen tijd gasoline met behulp van het hy- drogeen- "of liever het hydrogeen-cracking proc-s. Het eerste materiaal dat behandeld werd, was niet kool, doch creosootolie van de ,Low Temperature Carbonisation Ltd te Ba- rugb, Yorkshire. Uit deze olie werden 9 mill. Amerikaansche gallons gasoline gemaakt (1 Amer. gallon 3.6 liter), waarvan 7.2 mil- lioen gallons verkoeht werden aan de Anglo American Ail Co. en de Shellnex B.P. Co. De rest werd opgeslagen als reserve voor ver- werking. Verder wordt te Bellingham kool behandeld in twee stadia: htt'Yioelbare of koolstadium en het gas- of licht-olie stadium (Coal Age, Jan. 1936). Beide moeten tegelijk behandeld worden als men met kool te maken heeft. Als daarentegen creosoot of andere olien behan deld worden, is er maar stadium en daar- om werd de inrichting voor het gasstadium het eerst door de Imperial Chemical Industries in orde gemaakt. Men hoopt in deze inrichting 100.000 ton gasoline te maken uit kool en 50.000 ton uit creosoot-olle en uit „lcw-temperature-oil". Als de fabriek in vol bedrijf is, zal ze jaarlijks meer dan V2 millioen ton kolen verwerken on onge veer 1950 mijnwerkers ondergronds aan werk helpen om de benoodigde hoeveelheid steen- kool te produceeren. Omstreeks 1000 man zul len werk in de fabriek vinden, afgezien nog van het aantal adbeiders in de nevenbedrijven. een uitstekende gezondheid. De ouders, arme daglooners, hebben er in toegestemd, dat de jongen op het Parijsche Instituut zal worden onderzocht. Bnkele buitenlandsche geleerden zijn uitgenoodlgd om dit phenomeen te komen ,,bekijken". EEN RIJKE BEDEL ARES. Naar uit Liniz wordt gemeld, is bij de huis- zoeking in het woonwagenkamp van Hage- nau gebleken dat in den waonwagen van de 50jarige Maria Gruber, 60 K.G. haar geld aan- wezig was, ter waarde van 300 shilling en ver der een spaarbankfboekje, waarop 1000 shilling was ingelegd. Uit een verder onderzoek kwam vast te staan, dat dezelfde arme vrouw die steeds op de liefdadigheid der menschen speculeerde, in het bezit was van twee depositobewijzen van tezamen 709.623 shilling, teiwijl zij nog 71 shilling op zak droeg en een groot aantal bonnen voor levensmiddelen tusschen haar kleeren had verborgen. DROOGTE EN DUMPING. Terwijl meer dan den en een kwart millioen mannen, vrouwen en kinderen in het district Transkei in Kaapland tengevolge van de bui- tengewone droogte de ergste van de laat ste 17 jaar vrijwel hongersnood lijden, wordt mais, bun hoofdvoedsel, tegen dumping prijzen op de buitenlandsche markt geworpen, aldus meldt de correspondent van de News Chronicle te Kaapstad aan zijn blad. Hij voegt eraan toe, dat deze tragisdhe anomalie heel wat commentaar heeft uitgelokt en dat de aanstaande zitting van den algemeenen raad voor de vereonigde Transkei-gebieden vermoe- delijk een stormachtig beloop zal hebben. De arme inboorlingen betalen het goedkoope brood van Europa", heeft een handelaar opge- merkt. De mais wordt er uitgevoerd met een uitvoerpremie, waardoor de prijs in het over- zeesche afzetgehied slechts 7 shilling per zak bedraagt, terwijl de inboorlingen in de geteis- terde streek 17% shilling per zak moeten be talen. De bestuursambtenaar van Transkei (heeft reeds aan de regeering venzocht 250.000 zakken mais beschikbaar te stellen tegen ex- portprijs om de menschen over deze periode van droogte heen te helpen. Thans moeten de inboorlingen om in het leven te blijven him grootste schat, hun vee, verpanden aan de handelaren, die hun mais op crediet geven. MAN OVER BOORD. Uit New York wordt gemeld, dat de Bremen die Maandag te New York werd verwacht, radioteiegrafisch heeft medegedeeld, dat de 25jarige student Adolph Cotton van boord is verdwenicn. Cotton is te Southampton aan boord gekomen en wordt sedert Donderdag vermist. Het schip is verscheidene malen door- zocht, maar zonder succes. Men neemt aan dat hij bij een storm over boord is gestagen. Cotton was werkizaam in de arcbaeologische afdeeling van het Britsche Museum. Hij heeft familie te New York. Volgens den kapitein van de Bremen is het uitgesloten, dat de verdwenen Amerikaansche student Cotton bij een stortzee overboord ge- slagen zou zijn. Het is waarschijnlijker dat hij zelfmoord heeft gepleegd, wat in een onhe- waakt oogenblik altijd mogelijk is, maar bij het geringste stormgevaar worden de passa- giers niet langer aan dek van het schip toe- gelaten. NIEUWE GEGEVENS IN DE ZAAK HAUPTMANN EEN VERMIST VL1EGTUIG GEVONDEN. iHet wrak van het legervliegtuig, waarin luit Helm op 29 December van. San Francisco naar Marchfield was vertmkken - sedertdien had men niets meer van hem gehoord thans gezien in de San Bemardino-bergen. DE VUFUNG VAN DIONNE. De regeering van den staat Ontario is voor- nemens, in de nabijheid van het hospitaal te Calander, waar de vijfling Dionne wordt ver- pleeo-d, goede verblijfplaats-en voor toeristen en een park voor kinderen in te richten. Men verwacht, dat dit jaar een half millioen men schen hun belangstelling voor de vijfling zul len toonen. EEN NATUURWONDER. Bit Beauvain heeft een geneesheer onder zijn patienten een elfjarig jongetje aangetrof- fen wiens hart aan den rechterkant en de lever links zit. Het knaapje is overigens ge- heel normaal en zeer intelligent en hij geniet De politie te Boulogne (Frankrijk) heeft een brief ontvangen van een vrouw, die zegt, uit Boulogne afkomstig te zijn en langen tijd in de Vereenigde Staten te hebben gewoond, van waar zij onlangs is teruggekeerd. Zij schrijft in staat te zijn, verschiliende inlichtingen te kunnen verschaffen, welke de jnstitie waar- schijnlijk in staat zouden stellen, den werkelij- ken moordenaar te vinden van het kind van Lindbergh. De commissaris van politie is voomemens, te tracbten, de vrouw aan een verhoor te onderwerpen. Later werd gemeld: De ondervraging van mej Evens te Boulogne sur Mer het^ft thans plaats gevonden. Het bleek, dat zij enkel had verteld, dat er in verscheidene buitenlandsche bladen was beweerd, dat de ontvoering van het kind van Lindbergh niet het werk was ge- weest van gangstsrs, maar van ean familielid van Lindbergh. GEVANGENEN ONTSNAPT. Zes gedetineerden zijn uit de gevangenis van Frankfurt (Kentucky) ontsnapt. Zaterdag zijn vier gevangenen met een taxi gevlucht. Dit viertal bevindt zich vermoedelijk in het heu- velgebied van Oost-Kentuckie, terwijl de zes anderen gesignaleeid zijn bij Monterrey. BRAND IN HET ENGELSCHE HOLLYWOOD. Te Elstree, het „Engelsche Hollywood", Iheeft een brand aanzienlijke schade veroor- Bijna alle studio's van een Engelsche maat schappij, verspreid over een opperviakte van meer dan vijf hectaren, zijn door het vuur vernield. Hoewel het vuur met razende sn:lheid om zich heen greep, zijn er geen slachtoffers te betreuren. Door dezen brand zullen 2000 employes en werklieden zonder weik kom:n. Bij den brand zijn van de British Dominion Film Corp. de studio's, 40 kleedkamers en 24 kantoorlokalen volkomen vernield. Van de British international pictures zrjn eveneens de studio's en 36 kleedkamers met inhoud door het vuur verwoest. De vervaardiging van ver scheidene groote films moet voorloopig ge- staakt worden, vandaar dat ongeveer 1000 em ploye's acteurs, technici en anderen tijdelijk werkloos zijn. In de studio's van British domi nion film corp. i3 de geheeel geluidsfilmmstal- latie vernield. Ook de geheele garde rebe en de couliss.cn zijn verloren gegaan. Men gelooft, dat de herbouw ten mmste een half jaar zal duren. Nader wordt gemeld, dat de schade zeer groot is. Alleen al het feit, dat de productie van verscheidene groote films stopgezet moet worden, beteekent een verlies van tienduizen- den. - Het zwaarste is de British dominion getrof- fen Hier is slechts 3 procent van de uitrusting gespaard geblev.cn. De schade wordt geschat op een half millioen pond sterling. De Inter national pictures zijn er iets beter afgekomen. Ook bij deze ondememing zijn weliswaar drie gelnidsapparaten vernield, maar andere zijn nog in zooverre intact, dat zij gebruikt kunnen greep buitengewoon snel om zich heen. De brandweer kon weinig uitrichten. De negatie- ven van eenige voltooide nieuswe films werden op het laatste oogenblk uit het brandende ge- bouw gered met levensgevaar voor de em ploye's. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonne's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiteo en blad vermelden. DE „GROENE WEEK" TE BERLUN. Van 25 Januari tot 1 Februari stond Berlin in het teeken der groene week, de groote ten- toonstelling op het gebied van landbouw of feitelijk landbouwbenoodi'gdheden en wat daarmede samenhangt. Als onderdeelen dezer reiiizenbentoonstelling, die op het tentoonstel- lingsterrein der stad Berlijn aan den Kaiser- damm gehouden werd, worden aparte shows gehouden, o.a. van pluimvee en honden. Verder wordt gedurende deize dagen in de nieuw gebouwde Duitschlandhal, welke voor 50.000 personen plaats biedt, het intematio- naie conconrs bippique gehouden. Dit trekt elk jaar vele bezoekers uit Duitschland en uit het buitenland, vandaar dat het beizoek der groene week in cijfers loopt die ons ongeloof- lijk voorkomen. Verleden jaar waren er 330 duizend bezoekers, den Zondag van dit jaar alleen reeds 75.000! Gedurende de laatste jaren heeft het type der tentoonstelling een stsrke verandering on- dergaan. Vroeger was het meer een zuivere verzameling van uitstallingen van firma's die artikelen op landbouiwgebied leverden, thans ziet men dat d§n gedachte het geheel be- heerscht, n.l. de rangschikking van den land bouw in den modernen staat en het meer tot elkaar brengen van den stadsbewoner met den plattelandsbewoner. De leidende gedachte is die van den productieveldtocht van den rijlksboerenleider en minister van landbouw, Walter DarrA Onder diens leiding is gedurende de laatste jaren de boerenstand in een geheel andere po- sitie gekomen in Duitschland, de boer is de basis der maatschappij en de gezonde boeren stand is de basis voor den staat. Ja, de stads bewoner voelt zich zelf hier en daar wat ach- teruit gezet ten beboeve van de boeren en spreekt dan ook licht spottend wel van de veld- heeren die thans Berlijn bevolken. Maar toch wordt de samenwerking door dergelrjke mas- sale tentoonstellingen wel sterk in de hand ge- werkt en zoowel de stadsibevolking als de boerenstand tnekken in drommen van duizen- den op naar de groene week. Hoe meer de welvaart toeneemt, hoe meer ook de boeren stand behoefte heeft aan voorlichting, aan machines, aan kunstmest, aan voederartikelen enz. enz. Maar ook de stadsbewoners habben voorlichting noodig, want bij de enorme ver- anderingen die zich in het Duitscbe staatsbe- stuur voorgedaan hebben, kan niet incens het geheele productiesysteem, dat op zelfverzor- ging van het land gericht is, overal zonder haperingen glad verloopen. Vandaar dat naast de producent de consnment opgevoed moet worden om in gevallen van overproductie deze snel op te nemen en in gavallen van onder- productie zich tijdelijk met andere artikelen te behelpen. Zoo zag men dan dit jaar in een der afdee- lingen der tentoonstelling door tabeilen, te:ke- ningen, diorama's de taak der huisvrouw dui- delijk gemaakt aan het publiek, terwijl men elders aan de bezoekers duidelijk maakte boe het nieuwe systeem geheel andere en betere toestanden geschapen heeft voor land- en stadsibevolking dan het vroegere. Men kan over de tegenwoordige richting in Duitschland denken zooals mien wil, steeds wordt men getroffen door de geniale wijze waarop de menschen bijeengeibracht worden en hen bet gevoel bijgebracht wordt dat zij bijeen hooren en elkaar helpen moeten en tijdelijk elkaars lasten moeten helpen verlich- ten. In de eerehal der groote tentoonstelling werd dit ook ditmaal weer zeer duidelijk ge maakt en er moet wel een hcele staf artisten maandenlang aan den anbeid zrjn om met be hulp van de modeme tentoonstellings- en eta- lagetecbniek al deze platen en tabeilen te ver- vaardigen. Ook de jachttentaonsteUing was ditmaal lets bijzonders, niet minder dan 7000 trofeeen waren bijeengebracht. Om op ons eigen gebied te blijven, de pluim- veehouderij was ook weer uitstekend vertegen- woordigd. Voor deze aparte tentoonstelling zorgt telken jare de Berlijnsche pluimveever- eeniging Cypria, die thans reeds haar 46ste show hield. Niet minder dan 5000 dieren waren aanwezig en dat hijna maar een week later dan de reuzententoonstelling in Maagden- burg met zijn 15.000 dieren. Voor deze ten toonstelling bestond thans bijzonder veel be langstelling, het was het einde van het sei- zoen 193536, waarin een serie van 1500 ten toonstellingen werden gehouden. Opvallend is ook dat dit jaar de belangstel ling der industrie veel grooter is dan in andere jaren. Talrijke stands van broedmachines, voederhandelaren, pluimveebenoodigdheden wa ren aanwezig en ook hieruit kan men opma- ken, dat ook de pluimv.cehouderij weer flink herleefd is. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden.) IlU'i 111 /lUDVfeli V woi'den. Hier bedraagt de schade een kwart millioen pond. Een eigenaardig verlies heeft de Engelsch- Amerikaansche acteur Clive Brook geleden. Hii heeft namelijk een verzameling knevels, die een zekere beroemdheid bad verworven. Deze is verloren gegaan. Men weet nog steeds met, waardoor de brand veroorzaakt is. Gezien de puinhoop, be staat er weinig kans, dat men de oorzaak nog zal ontdekken. De brand ontstond ongeveer een uur na mrd- demaoht in het dak van een der ateliers. Hij SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 5 Fehr. Johannis van de Woestijne (van Hulst), oud 29 j., jm. en Wilhelmina Hendrika Stouthamer, oud 27 Geboorten. 6 Febr. Juliette Theophilus Eduardus, d. van Desird Franciscus Buijs en en van Zulma Isabella De Jonghe. Overlijden. 31 Jan. Juliana Maria Tolle- naere (overl. te Wachtebeke, Belgie), oud 82 j., wed. van Antonius Toelen. SAS VAN GENT. In de week van 6 tot 12 Febr. 1936 hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. Henrion, fabrieksarbeidster, van El- sene (Belgie). E. C. Buijsse, landbouwersknecht, van Boucbaute (Belgie). Vertrokken: H.«ruinink, loodgieter, naar Koog aan de Zaan. van de Velde, A. M. Axel. K. J. Axel. zonder beroep, naar Stiener en gezin, koperslager, naar

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 7