»i iscMFFM NIEUWS- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen Zorg voor Uw gezondheid No. 9409 MAANDAG 3 FEBRUARI 1936 76e Jaargang Binnenland Buitenland. Feuilleton Een liefde in China. Neem de M.S.S. gewoonle aan Volg dus de M.S.S.-gewoonte EERSTE BLAD TER NEUZEN, 3 FEBRUARI 1936. VEREENIGING VOOR VOLKENBOND EN VREDE. als Gij U moe, mat en lusteloos gevoelt! Gij kunt niet gezond blijven, als van dag tot dag zich in Uw ingewanden vergiftige afval- stoffen in steeds meerdere mate ophoopen, want die hebben een bijzonder schadelijke werking op geheel Uw gestel en op verschillende organen. Tenslotte begint Ge U „zoo moe, zoo mat en zoo lusteloos te gevoelen", Ge begint last te krijgen van hoofdpijn, van gebrek aan eedust, een fletse gelaatskleur en wat al niet voor on- prettige verschijnselen, zonder dat Ge eigenlijk zelf kunt beseffen, waar het U aan hapert. #1 L ....■■■.1-^TflT'i'mT TT-4 A n A OA o]lrAT1 VOffPl ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar en Amerika 2,overige lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. -eefstert Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer f 0,20 KLEINE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clicb6's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgavc. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. DE 25STE R.A.I. GEOPEND. Onder groote belangstelling heeft Vrijdag- middag te Amsterdam de opening plaats ge- j bad van de 25ste automobielententoonstelling der R.A.I. De expoeitie ziet er evenals vorige i jaren weer keurig uit. Allerbande nieuwe modellen en nieuwe vimdingen kan men in oogensohouw nemen. Voor automobilisten een dorado. De opening werd verricht door den Minis ter Van Econamiscbe Zaken, Prof. Dr. Ir. H. C. J. H. Gelissen. Ook de Minister van Fi- nancien, Mr. P. J. Oud, was aanwezig. EVANGELINE BOOTH IN ONS LAND. Er beerscbte Vrijdag een groote drukte in de ball brj de haven van Vlissingen tegen d'en tijd, dat de aankomst van de mailboot „Meck- lenburg" van de Mij ,,Zeeland" te wacbten was. Met den commandant van het Leger des 'Heils in Nederland B. Vlas waren aan wezig vele officieren van het Leger, speciaal van de Zeeuwsche korpsen en een groot mu- ziekkorps, bestaande uit Heilasoldaten uit Vlissingen, Middelburg, Goes en Ierseke. Dit alles gold de verwelkoming van de generale van bet Leger Evangeline Booth. Toen de „Mecklenburg" meerdie, heeft com mandant Vlas met eenige officieren de „gene- ral" verwelkomd. In de hall bood een in Zeeuwsch costuum gekleed meisje een bou quet aan, waarna een jongen de gast in bet Engelsch toesprak en haar hartelijk welkom heette. Daarna nam kapitein mej. M. Krok uit Middelburg het woord, eveneens in het Engelsch, am namens alle officieren uit Zee- land eien woord van welkom te spreken. De generaal heeft, bijgestaan door een tolk, de aanwezigen dank gebracht voor de ver welkoming. Zij was dankbaar weer in Hol land: te zijn. Sinds vele jaren heeft zij alle landen der wereld bereisd, maar nooit heeft zij net bezoek aan Nederland vergeten. Na de verwelkoming begaf het gezelschap zich naar bet perron, waar de generaal met haar gevolg instapte in den voor Amsterdam bestemden D-wagen. Voor het vertrek van den trein stonden de 'Heilssoldaten voor den spoortrein en brachten met tnuziek een zanghulde aan hun leidster. Ook te Rotterdam werd mevr. Evangeline Booth een indrukweklkend welkom bereid. Ongeveer 200 vertegenwoordigers van de 10 Rotterdamsche afdeelingen van het Leger des Heils en de af dueling voor Maatschappelijk Werk, hadden zich op het perron van het station Delftsc'he Poort opgesteld. Een gejuich ging 'op toen de trein binnenrolde. De generaal, die van Vlissingen af begeleid werd door comm. Bouwe Vlas, ien in wiens gezelschap zich tevenis bevond de heer Griffith, haar particu- lier secretaris, reisden derde klasse. Staande voor het geopende couperaam aanvaardde zij met voldoening de hulde, die indierdaad buitengewoon hartelijk was. Een spreekkoor riep: .welcome in Hol land'5, waama mevr. Booth in het Engielsch eenige woorden sprak om te danken voor de ontvangst. Er is groote vreugde in mijn hart, zeide zij, over deze verwelkoming, die ik nooit zal vergeten. Met gestrekten reohterarm hoorde de gene raal het zingen van Psalm 134 3 aan. Een officier riep daarop ,,God zegene onze gene raal". De menigte nam dezen wensch spon- taan over. Precies op tijd rolidie de tTein het Centraal Station te Amsterdam biimien, Na de hartelijike begroeting op het perron begaf het gezelschap fcich via den Westelijken afrit naar het Stationsplein. Padvinders en Padvindsters hadden, in twee rijen op den afrit staande, met vaandels en vlaggen een eereboog gevormd en zij hieven met hun jonge stemmen een hartelijk gejuich aan, toen de generale, wien men haar 70 jaar allerxninst aanziet, hen vriendelijk lachend en groetend voorbijschreed. Het Westelijlk gedeelte van het Stations plein bood een imposanten aanblik door de honderden Heilssoldaten, die hi'er met wal- mende flambouwen en carbidfakkels gepos- teerd stonden. De muziek, die de wachtenden met het spelen van marschliederen had bezig gehou- den, zette het „Dat 's Haeren zegen op u daal" in, toen de generaal met de haar be- geleidende officieren naar het kleine podium, dat op een vrachtauto was geimproviseerd, geleid werd en het was van deze plaats, dat commandant Bouwe Vlas de voomame be- zoekster verwelkomde. Een langdurig gejui'ch van de luisterendien volgde op deze woorden en nadat dit ver- stomd was, nam de generale, die ondanks den naerstroomenden regen de haar aangeboden bescherming van 'n parapluie met een kort handgebaar weigerde, zelf met krachtige stem het woord, om te danken voor dit zeer schoone welkom, dat haar, naar zij zeidis, tot in het diepst van haar hart had geroerd. Nadat het gejuich, dat op deze woorden volgde, veriklonken was, speelden de muziek- korpsen het door de generale zelf gecompo- neerde lied ,,Heel de aard' voor God", waar- mede deze grootsche ontvangst werd be- eindigd. KAPITAAL8HEFFING IN ITALIe. De Italianasche minister van Financien heeft het plan omtrent de kapitaalsheffing na- genoeg voltooid. De nieuwe maatr.egel is noo- dig, aangezien de eerste heffing, die in 1920 was ingestel'd 20 pet. bedroeg en in 15 jaar- lijksohe termijnen kon worden betaald, thans is geeind'igd. Volgens de nieuwe wet zal 10 pet. worden geheven van kasmiddelen, van otoligaties en aandeelen en de geschatte waarde van meu- belen en andere goederen. Wat huizen en andere onroerende goederen betreft, maakt de suecessiebelasting hypotheek van de regeering verplichtend. De belasting-administratie heeft de bevoegd- heid tot definitieve schatting der waarde van de belasting-dbjecten, na onderzoek door daar- toe aangestelide inspecteurs. Binnen enkele weken zal de wet van kracht worden. „CESARINA" Het sleepschip ,,Cesarina", begin Januari onder Baarland in de Wester-Schelde gezon- ken en na gelicht te zijn door Van der Tak's Bergingsibedrijf in de Biezelingsche Ham aan den grond gezet, is aangekoc'ht door de N.V. ,,De Hoop" te Ter Neuzen en zal ter plaatse geheel door de firma gesloopt worden. ..BANGKOK". Het van Antwerpen komendie Fransche s.s. .Bangkok" is Zaterdag nabrj Hoedekenskerke om'hoog gervaren, maar later zonder assisten- tie vlotgekomen. LAN DBOU W UIT V OER WET 1929. Met verwijzing naar arti'kel 9 van het Kon. besluit van 11 April 1930 (Staatsblad nr. 138) wordt ter kennis ivan belanghebbenden ge bracht, dat men zich met aanvragen om on derzoek van uien voor uitvoer kan wenden: in Schouwen en Duiveland tot C. O. J. Hendrikse te Zierikzee; in Tholen en St. Philipsland tot A. P. van Damme te St. Maartensdijk; in Noord- en Zuiid-Beveland en Wialcheren tot J. Uit het Engelsch door BEN BOLT. (Nadruk verboden.) 33) (Vervolg.) ,jq", riep Kathleen toen zij zag, wat hij deed, ,,ik geloof warempel, dat hij de brug gaat vemieleh." >rja, lachte Forsyth, „ik veromderstel, dat dit de Chineesche methode is om den autori- teiten duidelijk te maken, dat een brug repa- ratie behoeft. Maar het zou me niet verbazen, als onze brave Ching ook nog een strategisch doel nastreeft." Zonder een woord van protest keek hij toe, hoe de zoon van 't Hemelsche Rijk het touw doorsneed, de andere paal beklom, het tweede touw op dezelfde manier onderhanden nam en voldaan grijnsde, toen de uitgeleefde oonstruc- tie in de diepte viel, om den speelbal te wor den van de rivier, ofschoon het aan de over- zijide nog door de touwen vastgehouden werd. Ohing's geiaat was nog steeds 6en en al grijns, toen hij bij hen terugkeerde. „Vreeselijk ellendige brug", mopperde hij opgewekt. „Maar nu moet Li Weng-Ho wel een nieuwe maken. Kan hier niemand over tot hij het gedaan heeft!" „Aha", constateerde Forsyth vroolijk: „ik daxiht wel, dat dit laatste in de eerste plaats de bedoeling was dat er meer stak achter deze uiting van edelen burgerzin. Het is een uitstekende maatregel, maar we moeten ons nu met bekwamen spoed uit de voeten m^ken, want er zou een andere brug hier niet al te ver vandaan kunnen zijn, en als we gepakt werden, zouden ze ons in het water gooien. Ze bciudan in China niet van dergelijke krasse hervormingspqgingen. Slalblbiskoorn 'Hizn., te Biezelinge; in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen tot W. de Groene te Ter Neuzen. Woensdagavond j.l.' hiel'd de afdeeling Ter Neuzen van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede een ledenvergadering in d'e boven- zaal van Hotel Centraal, waar als spreker op- trad Mr. Dr. M. J. van der Flier. Het onder- werp „de Particuliere Wapemindustrie", bleek ook vele niet-leden te trekken, zoodat de spre.ker voor een goed gevulde zaal zijn vioor- dracht hield. Spre'ker begon met er op te wijzen, dat niet hij zijn meening over het al of niet wensche- lijke van een particuliere wapenindiustrie zou geven, evenmin de handeiingen van de wapen- fabrikanten en hun handlangers zou beoor- deelen of de gebruiken van handelaars in wapens zou toetsen aan hetgeen wij beschou- wen als recht en billijk te zijn. Hij ziou de .hearings" laten spreken, dat zijn de steno- grafische verslagen van de verhooren van de zji. Oommissie-Nije in Amerika en de over- eenkomstige commissie in Engeland. Verder wees spreker er op, dat de bij de particuliere wapenindustrie betrokkenen menschen zijn, die dikwijls hooge posities bekleeden bij regeering, leger en vloot. Van bun standpunt bekeken handelen zij soms volkomen te goeder trouw als andere fabrikanten, handelaars of agen- ten. Spreker zou dus geen sensationeele ont- hullirtgen doen of schandaaltjes uitpluizen en mocht er al iets sensationeels in zijn rede komen, dan was dit een feit in de .hearings" vastgelegd en niet zijn persoonlijke meening. In deze verslagen komt nu duidelijk tot uiting de gipote macht van de particuliere wapenindustrie en den invloed, die hij uit- oefent op den loop der gebeurtenissen. De groote wapenfabrikanten, als Electric Boat Cy, Vickers-Armstrong, Krupp-von Bohlen, Schneider-Creuizot, etc. beconcurreeren elkaar op leven en dciod eenerzijds, doch anderzijds, steunen ze elkaar. Wordt in ieen land een wapenembargo uitgevaardigd dan is het effect hiervan voor de strijdende partijen zeer ge- ring. De wapenfabrikant in dat land schrijft toch in op de wapenleveranties en mocht het hem gelukken de ieverantie te bemachtigen dan wordt de order udtgevoerd door een fabri- kant in een land waar gesn wapenembargo is. De winsten worden dioor de beide firma's ge- deeld. Het uitspelen van de eene staat tegen de andere is sobering en inslag en voor de be- trokken staten maakt het weinig verschdfl of er een wapenfabrikant de staten tegen elkaar uitspeelt of meerdere, want ook in zoo'n ge- val werken de wapenfabrikanten samen. Onder de middelen om tot groote leveran- ties te kunnen geraken speelt het gisbruik van ,,palmolie, om de wielen te smeren" een zeer groote rol. De wijze, waarop deze „paim- olie'' toegediend wordt is zeer variabel en de personen, die deze ,,palmolie" consumeeren b- hooren tot de meest geachte en invloedrijkste in een staat. De negatieve resultaten van de ontwape- nmgsconferentie moeten Voor een groot deel ook op rekendnig van de particuliere wapen fabrikanten gesteld worden. Ook hier werk- ten zij zeer intensief samen en gelukte het hun ais vom naamste vertegeriWoordigers naar de conferentie door de regeerirgen van ver- schillende landen personen te doen afvaar- digen, welke de particuliere wapenfabrikan- ten w-elwFlend gezind zijn, soms ook bij deze industvie betrokken zijn. De ii.teresse van de particuliere wapeo- fabrikanten bepaalt zicn niet tot de fabricage van oorlogstuig als geweren kanonncn. on- dcrzoebocicn, e.d. doch da g.cneele chomische Industrie, en alles wat daarmede veroand houdt. staat tegenwciorug in het middelpunt ze het verdere stuk van het bergpad op, dat voor htm vermoeide voeten slechts nu en dan veriicht werd door de maan, welke vaak ach ter de wolken schuil ging. XIX. In den mist. Het was nog donker en het zou zeker nog wel twee uur duren, voor de dageraad ging aanbreken toen ze haast omvallenid van vermoeienis, een eindweegs een dicht rhododendronhosch dat den steilen heuvelkant bedekte, ingingen. In den stoel gezeten viel Kathleen bijna direct in slaap, terwijl For syth, met zijn rug tegen een dikken tak en zijn beenen uitgestrelkt op een dik tapijt van afigevallen bladeren, naar Ching keek, die bezig was met een klein pakje, dat hij uit de bergplaats in den stoel te voorschijn gehaald had. ,,Sigaret?" bood de Chinees nonchalant aan en stak tegelijk den dokter het doosje toe. „Sigaretten, Ching, je bent een engel! Waar heb je die in vredesnaam vandaan?" „Van mijn broer... heel rijke man", grin- nikte Ching, een sputterende zwavellucifer aanbiedend. „Die broer van je is een briljante ontdek- king geweest, Ching, verklaarde Dick For syth met welbehagen kleine rookwolkjes uit- blazend. „Hij heel boos op Li Weng-Hoblij hem voet dwars te zetten." Een poosje was het stil. Forsyth, onuit- sprekelijk genietend van de onverwachte luxe, rookte zijn sigaret op, stak nog een tweede aan en kwam met Ching overeen, dat hij het eerst zou gaan slapen. Na een uur zou de Chinees hem wekken en de wacht van hem ovememen. De dokter strekte zich op de bladeren uit en viel vrijwel oogenblikkelijk in slaap. Een- maal werd hjj wakker, opende lodderig zijn oogen en zag het vuureinde van de sigaret •rvoroningspqgmgeu. i - - - En zonder zich verder op te houiden, gingenvan zfln metgezel in de dmsterms gloeien. Htj. sloot zijn oogen opnieuw en sliep vast tot het licht werd, om, toen hij ontwaakte, te be- merken, dat Ching, ineengerold op het hlader- tapijt vredig snurkte. Toen hij naar den trouwen kerel keek en bedacht hoe vreeselijk vermoeid hij geweest moest zijn, kon hij on- mogelijk kwaad op hem wezen, hoewel het g?improviseerde kamp, blijkbaar eenigen tijd gfeen bewaking had geftaxf. Maar gelukkig had het verzuim geen em- stige gevolgen gehad. Forsytih kwam over- eind, rekte zich uit en geeuwde. Bij wijze van antwoord kwam er een geeuw uit den draag- stoel, gevolgd door een lachje. Hij keerde zich half om en zag, dat het gordijn teruggeslagen werd en Kathleen met lachende oogen naar hem keek. ..Goedenmorgen, Dick". Hij wierp een Snellen blik op Ching. Die sliep nog den loodzwaren slaap van een over- vermoeid man en zonder aarzeling stapte de dokter naar den draagstpel, nam het mooie lachende gezichtje tusschen zijn handen en kuste het meisje lang en innig. ,,Goeden morgen, liefste". Een diepe bios kwam op Kathleen's gezicht, maar in haar oogen bleef de lach. „Gistermorgen zou je' dat niet gedaan heb- ben." „Neen", lachte hij terug. „maar morgen... „Jamorgen?" Morgen krijg je minstens een dubbele portie!" iZe schudde het hoofd in vroolijk verwijt. „Ik had nooit gedacht dat je zoo wuft kon zijn." „Wuft", protesteerde hij. „Als ik toch trouwen". Trouwen?" „ja, natuurlijk", antwoordde hij bazig. „jWe trouwen op het eerste zendingsstation het beste dat we bereiken. Dan zal je vader niet meer in staat zijn tusschembeide te komen. Ik houd er nu eenmaal van de dingen af te doen." Ze zei verder niets, maar terwijl zij uit den Apotheker DUMONT heeft de M.S.S.-cachets samen- gesteld uit bestanddeelen, die op Uw geheele gestel een verwonderlijk gunsti- gen invloed uitoefenen. Heel Uw organisme wordt als t ware opgefrischt. De werking van Uw ingewan- den wordt geregeld en hersteld, Uw spijsverte- ring en eetlust verbeterd. De M.S.S.-cachets bevatten: plantaardige stoffen, zoo- danig gekozen, dat het lichaam niet aan de laxee- rende werking gaat wennen gal-extracten, die dienen om de werking van de lever te regelen melkzuur-fermenten, die- nende om de gistings-pro- cessen in de darmen te beeindigen, oorzaak van te trage werking der darmen Chlorophyll e, hetwelk flient om den bloeddruk te verminderen en om den bloedsomloop te verbeteren M.S.S.cachets werken zacht, veroorzaken g£6n krampen, g66n overmatige ontlas- ting, g6Sn te sterke prik- keling der darmen. 12 stuks in koker 60 cent. Bij Apoth. en Drogisten. Hoe verder Ge in de week komt, hoe meer de vermoeie- nissen en jachtige beslommeringen van Uw dagtaak, in dezen ongunstigen tijd meer dan anders, van invloed zijn op Uw spijsvertering en hoe trager Uw stoelgang wordt, waardoor steeds meer afvalstoffen zich in Uw ingewan den ophoopen en Uw bloed verontreinigen. En als Ge dan's Zaterdags Uw weektaak hebt beeindigd, dan voelt Ge U Zondags te moe, te mat en te landerig om van de zoo noodige en zoo welverdiende Zondags- rust te kunnen genieten. Maak het daarom tot een goede geregelde wekelijksche gewoonte elken Y RIJDAG en ZATERDAG een of twee M.S.S.-cachets in te nemen, voordat Ge naar bed toe gaat. Uw haperende spijsvertering, Uw vertraagde stoelgang, zal zich dan herstellen. Uw met afval-stoffen gevulde darmen zullen zich zacht ledigen en vol welbehagen bemerkt ge, dat Ge U nu op Zondag-ochtend eens lekkei frisch en opgewekt gevoelt, zoodat Ge van dezen rust- dag zonder eenige belemmering naar Uw eigen opvatting kunt gebruik maken. Dat Ge al Uw plannen kunt vol- voeren, dat Ge U kunt ontspannen en kunt genieten, voor Uzelf, maar ook voor Uw huisgenooten een zegen. 's Maandags gaat Ge dan weer vol lust en energie aan Uw nieuwe weektaak, zonder daar tegen op te zien M.S.S.-cachets (ook wel genaamdLaxeer-Akkertjes) ztjn verkrijgbaar by alle apothekers en drogisten en wel in blauwe ronde kokertjes of in de nieuwe blauwe vierkante kokertjes. De samenstelling is echter van beide geheel gelijk. Als Uw leverancier Jp.vTi wi -,nt' vraag hem dan ze even voor U te willen bestellen. Ze kosten per 12 stuks sieches feO c_n (Ingez. Med.) van de belangsteiling van de wapenfabri- kancen Spreker noemde personen en staten, waar- lnede de feiten werden geiiJustreerd en wel was het noodi'g telkens het aandachtige ge- hoor er op te wijzen, dat hij geen onthullin- gen deed of sprookjes vertelde, doch slechts de hearings" lie't spreken. Slechts openbaar- heid in alle opzichten zlcoi volgens spreker het tegenwicht kunnen zijn tegen den alles- overheerschenden invloed van de wapen fabrikanten. Aan het slot deelde spreker mede, dat hij door het hoofdbastuur van de Vereieniging voor Volkenbond en Vrede aangezocht was □m van deze ..hearings" een Nederlaadsche beiwerking te geven. Dezis zou nog dit jaar uitkomen. Van de gelegenheid tot hot steilen van vra- gen werd door velen gebrui'k gemaakt. Het ,IK BRENG U HET QEHE1M VAN EEN WITTERE WASCH Neem H.Z. Zelfwerkend. Waschmiddel en Uw wasch zal helderder zijn dan ooit te voren. Bovendien gaat het wasschen sne/ler, beter en goedkoper. Zelfs de teerste iveefsels kunt U veilig in H.Z. Zelfwerkend Waschmiddel wasschen. H.Z. ZELFWERKEND WASCHMIDDEL771/2 CTS. PER GROOT PAR (Ingez. Med.) stoel stapte, verried haar gezicht duidelijk genoeg, hoe ze zijn voorliefde voor ,,afdoen" opnam. Zij droeg altijd nog het costuum van voor- name Chineesche dame en met een liefkoo- zenden blik op haar stralend gezicht, zei hij vol bewondering: „Ik heb nooit geweten, dat Chineesche kleedij zoo goed kon staan." Met een oolijke twinkeling in haar oogen keek ze naar zijn bemodderde en doorweekte kleeren. „Bt ben bang, dat ik dat compliment niet terug kan geven." „Neen, het is alleen om mezelf, dat je van me moet houden", bracht hij plagend in het midden. „Misschien lukt het me, dat te doen", klonik het jolig bescheid. „Jij schat", riep hij en toen hij haar dit- maal in zijn anmen nam vergat hij te kijken of Ching nog sliep. Maar Kathleen keek wel en na een oogen- blik hernam ze: „Vindt je niet, dat het tijd wordt om met die frivolitiet op te houden en toebereidselen te maken voor ons onthijt? Als we klaar zijn kunnen we Ching wakker maken; die zal langzamerhand wel voldoende uitgerust zijn. „Goed. Als jij dan een paar handenvol droge takjes wilt verzamelen, ga ik op zoek naar water. Daar zal wel geen gebrek aan zijn in deze heuvels." Hij nam een kleine pan, die zich bij de dingen bevond, welke Ching van zijn onvol- prezen broer geleend had en ging heen, ter wijl Kathleen takjes begon te verzamelen voor een vuur. Spoedig kwam Forsyth terug met een pan vol water. Zijn haar en gezicht dropen. ,,Zoo, ben je onder de pomp geweest? Waar is de badkamer?" informeerde het meisje met een glimlach. „Maar enkele meters van hier, daar rechts. Daar is een stroompje." .Kathleen wuifde hem met een luchtig ge- baar toe en verdween achter de rhododen drons. Toen zij terugkwam keek Forsyth haar met een blik vol liefde en teederheid aan. Haar oogen straalden van' den lach, ze moest wel bijzonder vroolijk geluimd zijn, de doorgestane gevaren ten spijt. ,,Het is jammer, dat Ching niet een paar handdoeken van zijn rijken broer heeft ge leend", zei ze. „Mijn gezicht voelt aan, alsof het tot manner verstijfd is." ,,Het is mooier dan ,,Tijd am thee te zetten, Dick", viel ze hem schalks-vermanend in de rede. Zij staken den kleinen houtstapel aan, zet ten thee in de pan van Ching's broer en nadat alles gereed was, werd hun tochtgenoot ge- wekt. Toen hij het vuur en de stoomende thee zag, ging hij verschrikt overeind zitten. ,,Ik... ik... heb me verslapen," stamelde hij. ,,Heel jammer. Ik Forsyth had niet de minste neiging om hem een standje te maken over zijn gebrek aan waakzaamheid. „Spaai je verontschuldigingen", onderbrak hij hem vriendelijk, „we begrepen dat je rust noodi'g had en het ontbijt is klaar. Laten we aanvallen. Hoe eerder we doorgaan, hoe beter." Toen ze gegeten hadden, vervolgden zij hun weg. Naarmate zij voortgingen, werden de heuvels steiler. De luoht blies koeler en riviertjes haastten zich naar bene den. Klate- rende watervallen in wondermooie omlijsting van groen deden zich aan het oog op. Ze trok- ken langs meer dan een duizelingwekkenden afgrond, passeerden primitieve bruggetjes, die hun een koude rilling langs den rug deden lcopen en bereikten eindelijk een hellende grasvlakte, waar zij besloten te rusten voor hun lunch". (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1