A. J. VAN DE REE Sport TER NEUZEN, 29 JANUARI 1936- VRAOHTAUTO MET GEPANTSERDE CABINE IN BESLAG GENOMEN. SLUISKIL. Nieuwstr. 36. Tel. 290. TER NEUZEN INKOOP van oud Goud en Zilver HOEK. ZAAMSLAG. BOSCHKAPELLE. RECHTSZAKEN. VOETBAL. IN GEZONDEN STUKKEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. regeeringen bevonden zich o.m. de Russdschen v»lksco mmissar is van buitenlandsche zaken, Litwinof, als vertegenwoordiger der Sovjet- Unie. den Duitschen rijksminister van buiten landsche zaken, freiherr von Neurath, den Oostenrijkschen vice-kanseliar, prins Starhem- berg en den Belgischen minister-president van Zeeland. In deze bonte mengeling van sohitterende uniformen vallen de exotische gewaden van vertegenwoordigers van versehillende Ooster- sche landen nog in het bijzonder op. Achter de vertegenwoordigers van de bui tenlandsche staatshoofden en regeeringen vol- gen, getrC'kken door de paarden van het be- kende regiment der Royal Grey's de statie- koetsen van de vorstelijke rouwdiraagsters. In die eerste koets bevinden zich koningin Mary en haar dochter de hertogin van York en de zuster van den overleden koning, koningin Maud van Noorwegen. In de volgende kcetsen rijden de hertogin van Gloucester, de hertogin van Kent, de oudiste kleinkinderen van den koning, en de vorstelijke bezoeksters, die uit het buiten- land zijn gekomen, ter bijwoning van de droeve plechtigheid. Na de leden van de hofhouding, versehil lende functionnarissen in velerlei uniformen, volgen tenslotte als laatste groepen in den stoet tal van onderdeelen van versehillende troepen en de politie. Langs den weg. Ongeveer twee uren duurde de tocht door de stiraten van Londen. Overal stond dicht opeen gedrongen de duizendkoppige menigte am een eerbiedigen laatsten groet aan den overleden vorst te brengen. Op Whitehall, langs de gebouwen der ver sehillende ministeries, stond het personeel der departementen opgesteld. Langzaam passeert de affuit den Cenotaph, waar dagelijks de duizenden dooden van En- gieland in den grooten wereldoorlog, die nie- mand meer kent, worden herdaoht. Door St. James Street en Piccadilly nadert de istoet Hyde Park, waar voor den ingang delegaties staan opgesteld van oud-strijders met hun vaandels. Hierbij hebben zich aangesloten de vijftig gedelegeerden van oud-strijders uit Duitschland, Oostenrijk, Amerika, Frankrijk, Belgie, Griekenland, Italie, Polen, Joego-Slavie en Portugal, die den dooden koning 'n laatsten groet zijn komen brengen. Eerbiedig nijgen zich de rouwomfloerste vaandels als de lijk- kist passeert. Toen de stoet de Cenotaaph voorbij 'kwam, bracht de koning en het gevolg het militair saluut. De zon brak door de wolken en bescheen dit treffende moment. De vrouwen bogen het hoofd bij het passeeren van de koningin- weduwe, die zwaar in rouw was gehuld. Langs Park Lane gaat het door Hyde Park zelf, voorbij de Marble Arch en langs Edig- ware Road komt de stoet in het volkrijke Noordelijke gedeelte der stad. Langs de geheele route bleef de ontzaglijke menigte, die was opgekomen am den overle den vorst op zijn laatsten tocht door de hoofd- stad van zijn Rijk, te begeleiden, in ddepe stilte bij het passeeren van het stoffelijk om- hulsel. Ontroering maakte zich van duizenden meester, toen de affuit met de lijkkist voorbij reed op weg naar het Paddington Station. Het vertrek van Paddington-station. Ongeveer 20 minuten later dan den vast- gestelden tijd, ruim 12 uuir, naderde de rouw- stoet het Paddington Station. Reeds vroeg in den ochtend waren van hier de extra-treinen vertrokken met autoriteiten en genoodigden, vertegenwoordigers van het parlement, van de regeering en van de rech- terlijke macht, van buitenlandsche regeerin gen en van het corps diplomatique, die de plechtigheid in het St. Georges Kapel te Wind sor zouden bijwonen. Even voordat de stoet het station bereikte, kwam de eerewacht bij het station in het ge- weer. Onbeweeglijk en in doodsche stilte sloeg de menigte het langzaam optrekksn van de af fuit met de daarop geplaatste lijkkist tegen den oprit, waarlangs het perron wordt be- reikt, waar de koninklijke trein gereed stond, gade. Het is dezelfde trein, wtaanmede het stoffe lijk overschot verleden week Donderdag van Wolverton naar Londen is oVergebracht. Voor op de locomotief is met violet rouwfloers ge- drapeerd het monogram van den dooden ko ning aangebracht. Ter weerszijden van de locomotief staat de koninklijke stamdaard en de koplantaarns zijn met krep versierd. Direct achter de locomotief waren een leege wagon en twee salon rijtujgen gekoppeld, waarachter het koninklijke rijtuig, dat het stoffelijk overschot voor de laatste maal zal vervoeren. Het is licht gekleurd en eveneens met violet -omhangen. De rest van den trein wordt gevormd door een twaalftal salonrijtuigen. Toen de affuit langzaam op het perron werd getrokken zette de kapel van de Royal Air Force den Marsche Funebre No. 1 van Beet hoven in. Cadebten van een opleidingsschool droegen de kist op de schouders. van de affuit naar den trein. In hetzelfde rijtuig namen daama koning Edward VIII en koningin Mary plaats. De overige vorstelijke personen en officieele vertegenwoordigers bezetten de overige salon rijtuigen. De op het pernch opgestelde troepen brach- ten een laatste saluut en even na half een zette de trein zich in beweging. De kapel van doedelzakspelers zette „The Flowers of the Forest" in, de kanonnen van Hyde Park en den Tower zwegen en de laatste reis van koning George V uit de hoofdstad van zijn Rijk was aangevangen. Windsor in afwachting. Ook in Windsor hadden zich reeds vroeg in den ochtend vele tienduizenden geschaard liangs den korten weg, die van het ruime sta tion naar Windsor Castle leidt. Tegen tien uur in den ochtend werd het verkeer stop gezet en op dat oogenblik was de massa aangegroeid tot een groote menigte, die zwijgend wachte op het groote oogen blik, dat de trein uit Londen zou aankomen. Voordat het zo®ver was, arriveerden in den loop van den ochtend de vele extra-treinen met hooge genoodigden, die voor twaalf uur hun plaats in de St. Georges Kapel moesten innemeft. Vijftiemhohderd kransen uit alle deelen der wereld lagen opgestapeld in de kloostergangen van de kapel als een grootsche hulde aan den ontslapen vorst. In het midden van het koor stond de kata falk opgesteld, waar zoo straks de kist met het stoffelijk overschot op zou rusten, gedra- peerd met purperen en violet rouwfloers met het monogram van den koning. Op het altaar liggen witte lelies. Langs den geheelen weg, diien de trein van Paddington Station in Londen naar Windsor volgde, was de belangstelling enorm. Overal stonden de menscben Opgesteld om den trein te zien voorbij rijden; alleen bij de bruggen, die door de politie bewaakt werden, mbcht niemand staan. Grooter nog was de belangstelling in de dor pen. waar de trein langs reed en op de stations van Royal Oak, Acton, Ealing, en Hanwell stond het geheele stationspersoneel opgesteld om een laatsten groet aan den koning te brengen. Tegen half edn zagen de wachtenden in en nabij het station van Windsor den Koninklij- ken trein uit het groene heuveliand rondom Windsor uit de groote bocht voor het sta tion verschijnen. De gardetroepen, die op het station de eerewacht vormden, werden in de houding gecommandeerd, de klokken begon- nen te luiden en op het oogenblik, dat de trein tot stilstand kwam ,weerklonk het eer ste schot van het salvo, dat met tusschen- poozen van een minuut door de batterij op de Long Walk werd gelost. Op dezelfdie wijze als in de hoofdstad des Rijks trok de istoet, die hier echter veel klei- ner was dan in Londen, omdat het grootste gedeelte van het militaire escorte daar was laohtergebleven, langs een omweg naar het kasteel. De ontroering van de menigte was hier sterker merkbaar dan in Londen, hier, waar zoo velen in nauwer persoonlijk contact met den overleden vorst waren geweest dan in de millioenenstad mogelijk was. Dank zij het geaocidenteerde terrein kon men op versehil lende punten den stoet over een grooten af- stand volgen tot de oude Normandische poort in den parkmuur was bereikt. Hier verdween de stoet voor goed uit het gezieht van het publiek. De rouwdienst in de St. Georges kapel. Doodsche stile heerschte in de kapel. In het setup zaten de genoodigden, in donkere costuums at kleurige uniformen, de leden der rechterlijke macht met hun klassieke pruiken en gekleed in zwarte, roode of violette toga. Toen de doffe roffels der trommen de nade- ring van den stotet aankondigden, had de geestelij'kheid zich bij den Westelijken ingang van de kapel opgesteld. Zaohtjes begon het orgel te spelen, toen de kist werd binnen- gedragen en op de katafalk geplaatst. Koning Edward VIH en koningin Mary namen dicht bij de katafalk op afzonderlijke stoelen plaats. De andere vorstelijke personen en de offi cieele vertegenwoordigers bezetten daarop dte voorste banken in het schip. De oude kapel bood een schitterenden aan- blik. Dinks van het altaar stonden in witte gewaden de koorknapen, rechts de geestelijk- heid in zwarte, witte en roode gewaden. Voor het altaar in purper kleetj, de aartsbis- schoppen van Canterbury en York. Terzijde van het altaar zag men de Middel- eeuwsche gewaden der dragers van de ver sehillende nog Middeleeuwsche heraldieke functies en van de voomaamste hoogwaardig- tieidsbekleeders der Oudie Orde van den Kouisenband. Plechtig klonk de koorzang toen het koor den 23sten Psalm ,,De Heer is mijn Herdier" inzette. Met heldere stem las de bisschop van Win chester, prelaat van de Orde van den Kouse- band, uit Openbaring XXI vers 17 voor. Het was een oogenblik van groote ontroe ring, toen alien zich van hun zetels verhie- ven en het lievelingslied van den koning „Abide with me" weerklonk. Vooral de leden der koninklijke f ami lie hadden moeite zich goed te houden. Hier en daar kLonk het on- derdrukte snikken van de dienaren des ko- nings, die langs de wanden stonden opgesteld. Daarna daalde de aartsbisschop van Can terbury naar de katafalk af en zegde het ge- bed voor de dooden, dat eindigt met de woorden: „Gedoagt niet, dat wij in de pijnen des doods van ons laatste uur van U zullen vervreemden" Na deze woorden daalde langzaam de kata falk met de kist naar den zich onder het altaar bevindenden grafkelder. Even was het doodstil. Om 3 minuten over half drie dreunde buiten een kanonschot, dat de twee minuten van stilte aankondigde. De echo van dit schot werd gehoord over de geheele aarde. Het klonk in de straten van Londen en de voorsteden, in Schotland en in Noord-Ierland, maar ook over de prai- rien van Canada en door de oerwouden van Indie, over de vlakten van Australie en in de bergen van Zuid-Afrika. Het schot werd ge hoord op die Britsche nederzettingen in het Poolgebied en op de Britsche eilanden in de Stille Zuidzee. En overal verstomde plotseling het leven, overal waar de Britsche vlag waait, werd het even stilte en stilstand. Het duurde slechts twee minuten, want toen kondigde een nieuw kanonschot het einde van deze grootsche hulde aan den ontslapen heerscher over dit enorme Rijk aan. Koning Edward VIII schreed daarop lang zaam naar de opening boven het grafgewelf en strooide uit een zilveren schaal aarde op de kist. De aartsbisschop van Canterbury sprak daarna de woorden: „Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust". Opnieuw zette het koor zaeht het gezang „I heard a voice from heaven" in. Dooh het leven herneemt zijn rechten. Het tijdelijk hoofd van de Orde van den &ousen- band, de Garter Principal King, naderde daarop den koning en herinnerde hem op plechtige wijze aan de hooge plichten, die van dit oogenblik af rusten op den ,,most high" most mighty, most excellent monarch", Lord Edward, van het Vereendgd Koninkrijk van Groot-Brittanimie en Ierland, van de Britsche dominions dverzee, koning, verdedi- ger van het Geloof, keizer van Indie em Sou- verein van de ,,most noble Order of the Gar ter". De dienst loopt ten einde. De bisschop van Canterbury spreekt zijn zegen uit over alien, die in de kapel verzameld zijn en over de asch des dooden koning. Plechtig klirnkt tot ■slot het in mineur gezongen „God save the King". Engeland en de wereld hebben den over leden Vorst ten grave gedragen. DE SLLTS BIJ TER NEUZEN EN DE HAVEN VAN GENT. De correspondent van Navigation du Rhin te Gent sipreekt als zijn oordeel uit, dat de ou- voldoende afmetingen van de sluis bij Ter Neuizen een ramp worden, aangezien in de eerste drie weken van Decemlber vier schepen, tusschen de negen en tien duizend ton meten- de, ellders moesten gaan lossen, aangezien het onmogelijk was naar Gent op te stoomen. NED. CHR. LANDARBEIDERSBOND. Dinsdag bield de afd. Ter Neuzen van den Ned. Chr. Landarbeidersbond haar jaarver- gadering in de Chr. school te Driewegen. De voorzitter de heer J. v. Drongelen opende deze vergadering door het laten zingen van Ps. 138 1, waama hij voorging in gebed. In enkele woorden memoreerde hij 't een en ander van hetgeen de afdeeling in de voorbijgegane 5 jaren heeft ondervonden. Door Dr. L. J. Oazemier werd nu een kort openingswoord geaproken naar aanleiding van Rom. 10. Het jaarverslag van den secretaris stond in het teeken van dank voor genoten zegenin- gen. t Ledental klom van 79 tot 83. Vcoral veel jonge vrienden mag men onder zijn leden tellea. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo was van f 129,46. Tevens dat gedurende de vijf jaren, die de afdeeling bestaat, ruim zeven duizend gulden aan 't Hoofdbestuur is afgedragen en ruim elf duizend gulden aan werkloozensteun is uit- gekeerd. E>oor den heer J. Haanelink werd nu een gedicht voorgedragen, waama de feestrede werd uitgesproken door den heer de Groot, die namens 't Hoofldlbestuur aanweizig was. Spr. wijst op die vele moeilijkheden waarmee we te worsteien hebben maar oclk dat we thans ge- nieten de zegeningen die de vakbeweging voor den arbeider heeft gebracht. Hierna werd gepauzeerd, waarbij verver- schingen werden verstrekt door gedienstige dames. Na de pauze was het woord aan den Edel- achtbare 'beer Burgemeester J. Huizinga, die sprak over: „Het Maatschappelijk vraag- stuk". Op de hem eigen wijze werd dit vraagstuk van alle kanten belicht en ging hij na hoe vanaf het Paradijs tot op heden de imwerking der zonde voor het maatschappelijk leven steeds funeste gevolgen heeft gehad. Door den heer Hamelink werd nog een voor- dracht ten beste gegeven, waarna de afge- vaardigden der zusterafdieelingen enkele woor den ran gelukwensch spraken. Het slotwodrd werd gesproken door het hoofd der Christelijke school den heer M. J. Eelderink. Nadat nog gezongen was Ps. 36 3, sloot de voorzitter de vergadering, waarbij de heer Eelderink voorging in dankgebed. OPNIEUW GEWEREN IN BESLAG GENOMEN. De maredhaussee uit Hontenisse en Hans- weert heeft Zondag in samenwerking met de belastingamtotenaren uit laatstgenoemde ge- meente op de Wiesterscliieide niet minder dan 13 jachtgeweren en een zwaar kanongeweer met bijlbehoorende munitie in beslag genomen op een tweetal Belgisdhe vaartuigen. Een jachtaktehouider was zelfs niet aanwezig. In enlkele weken zijn 27 geweren en 4 kanonge- weren in beslag genomen. Wei een bewijs, dat de jacht op de Westerschelde op groote schaal en op ongeaorloofde wijize wordt be- oefend. VEILIGHEIDSMAATREGELEN OP DEIN WEG. In antwoord op een desbetreffend verzoek deelden Gad. Staten aan de K.N.A.C. mede, dat de hoofdingenieur van den provincialen waterstaat werd gemachtigd tot het laten aambrengen van aaverkeersstrepen in alle toochten met 300 en minder meters straal en bij aansluiting van onverharde wegen, voor zooveel betreft de reeds verbeterde wegen van het Provinciaal Wegenplan. ONDERZEEBOOT „0 16" TE WATER GELATEN. Maandagmiddag is van de werf der' Kon. Maatschappij ,,De Schelde" te Vlissingen te water gelaten de cnderzeefcoct O 16 voor de Koninklijke Nederlandsche Marine. De laat ste beletselen werden weggenomen door me- vrouw 't Hooft, echtgenoote van ir. C. 't Hooft, chef van het bureau scheapsbouw van het Departement van Defensie. De boot heeft een lengte van 76.5 M., een breed'te van 6,5 en een diepgang van 39 d.M, Het schip is beiwapend met een kanon van 8.8 c.M. no. 3 en een mitrailleur 40 m.M. no. 2. De marechaussees en de belastingambtena- ren te Hansweert (helbben aldaar beslag gelegd op een' vrachtauto, welke bij nader onderizoek bleek voorzien te zijn van een gepantserde cabine. LUXOR-THEATER. Ihr Grosster Erfolg. Het aan tal jonge meisjes, dat op de film, hetizij uit taartjesiwinkels, hetzij uit strijke- rijen, op romantische wijize beroemd werd aan het tooneel of aan de operette, is vrijwel niet meer te teUen, doch het wonderlijke van der- gelijfce geschiedenissen is, dat zij ondanks ein- delooize hertoalingen telkens opnieuw blijken aan te sprelken. In Haar grootste sueces, blijkt het de strij- kerij te zijn, die uitverkoren is, een ster te leveren en Martha Eggerth is het meisje wier stem ontdekt wordt en dje door een aange- tooren lieftalligheid weinig moeite heeft om het publiek en de theaterleiding, de vorige diva in minder dan geen tijd uit de gedachten te zetten. En niet alleen, dat zij op het too neel de plaats van haar voorgangster wint, ook in het hart van graaf Wladimir Jaroff is spoedig alleen nog maar plaats voor het ex- waschmeisje, Therese Krones. Een en ander tot ongerief van den derden kapelmeester van de operette, die ook weinig tijd noodig heeft gehad, om zijn hart aan de talentrijke en lief- tallige Therese te verliezen. Therese's room stijigt met den dag en ook ibij den graaf is haar succes zoo groot, dat hij haar ten huwelijik vraagt, Zij stemt toe, doch moet juist op den dag van hun verlaving ervaren, dat haar graaf al wel zeer weinig tolauw bloed bezit, en een oplichter is, die voor alle mogelijke oplichterijen met koper- en zil- vermijnen, door de politie gezocht wordt. Een en adder doet haar carrifere weinig goed, want het publiek laat niet na, Therese mede de schuld te gevtn aan de ingrijpende valsche transacties van den graaf. De regisseur van het theater weet echter den ondergrond van Therse's orngang met den graaf. Deze is namelijk in een gekwetste lief- de voor den derden kapelmeeister gelegen en op kiesche, zoowel als op uiterst theatrale wijze, laat hij haar, juist als zij vol vendriet foesloten heeft Weenen te verlaten, met post- koets en al schaken en regelrecht het tooneel oprijden, nadat hij eerst het publiek hartelijk de waarlheid heeft gezegd over zijn afvallige houding tegenover Therese Krones. Als Therese weder, zij het ook tot haar groote verrassing, tegenover het juichende publiek staat, weet zij met haar stem, de laatste restjes wantrouwen in de gaafheid van haar hart avertuigend weg te zingen :n het resultant is: haar grootste succes, alsmede de nu onkwetsbaar geworden liefde voor en van den derden kapelmeester. De film is vol aardige momenten en Martha Eggerth is oharmant als immer. Theo Lin- gen. Leo Szleizak en Margarete Kupfer vor- men ten voortreffelijken ondergrond en het goheel is een vroolijike operette-film, waarbij uiteraard een groote plaats toevalt aan de muziek, die uitstekend geslaagd is, en die door Martha Eggerth zeer fraai gezongen wordt. Orgelfonds. De verloting gehouden ten bate van de aan- schaffing van een orgel voor de Ned. Herv. Gemeente alhier, mocht zich in de sympathie van velen veriheugen, waardoor de beschikbara loten nog voor het aanvankelijk gestelde tijd- stip waren uitverkocht, zoodat de trekking ook vroeger kon plaats vinden. Deze werd Zaterdag j.l. in de garage van den heer Scheele gehouden en had tot uitslag, dat de 3 hoofd- prijizen op de volgende nummers vielen: eer ste prijs: een slaaipkamerameublement, viel op no. 1483; de tweede prijs: een handnaaima- chine viel op no. 2274 en de derde prijs: een rijwiel viel op no. 1376. Voor de verdere prijsnummers zie men ach- terstaande adivertentie. (Ingez. Med.) Orisis-comite B. Door bovengenoemd comite werden in het afgeloopen jaar 8 vergaderingen belegd, waar- in 263 venzoeken zijn behandeld. Het heeft 214 verzccken toegestaan en 49 afgewezen. De inkomsten bedroegen 1060, het aantal ondersteunden 102, het gemiddeld bedrag per ondersiteunde /10,34y2. Buiten de gemeente werden aangekocht: 21 dekens, 24 kielen, 48 jassen en 72 broeken, voor totaal f 564,17. iBinnen de gemeente werden aangekocht: 7 jassen, ondergoad en beddegoed, voor totaal f 292,46. Verder werden nog verstrekt 42 paar sehoe- nen 188,90; 13 paar klompen /9,70; terwijl de onkosten ibedroegen 4,77. Het comite heeft besloten op verzoek van enkele winkeliers en in overleg met burge meester en wetihouders om gedurende een jaar als proef de te verdeelen goederen in de ge meente Hoek te koopen. De winkeliers beweren n.l. dezelfde prijs en 'betere kwaliteit te kunnen leveren. Laat ons hopen dat de winkeliers hierin zullen slagen, zoodat dan twee partijen geholpen zijn, te weten werkloozen en middenstand. Een afscheid. Dinsdag j.l. was een besloten vergadering van den gemeenteraad belegd om officieel af- scheiid te nemen van den scheidenden ge- meenteveldwachter J. van Westenbrugge en diens familie. Behalve enkele raadsleden en de gemeentearts, die bericht van verhindering hadden gezoniden, hadiden alle genoodigden aan de oproeping gehoor gegeven. Ook de oud-burgemeester, de heer Joh. de Feijter, en de brigade-commandant der Rijksiveldwacht, de heer Heijfboer, waren tegenwoordig. Nadat alien in de feestelijk versierde zaal hadden plaats genomen, richtte de Edelachtb. heer S. van Hoeve zich tot den heer Van Wes tenbrugge, waarbij hij herinnerde dat hij den 2den Januari 1915 als gemeenteveldwachter werd benoemd en den 15den daaropvolgend in dienst trad. Juist in die dagen woedde de we reldoorlog en de stroom van Belgische vluc'hte- lingen eischte direct Uw voile aandacht Ge hebt U, zoo vervolgde de burgemeester, spoe dig ingeburgerd en zoo komt de tijd van schei- den nog vrij onverwac'hts. "Hij hoopte dat de Heere hem en de zijnen ook in de volgende dagen nabij zal zijn en bood hem namens den gemeenteraad aan een wandelstok met zilve ren knop, waarin gegraveerd het gemeente- wapen en de data van zijn 21jarigen loopibaan. Hij sprak de wqnsch uit, dat waar de heer Van Westenbrugge zich in Zierikzee gaat ves- tigen, hij in het Sohouwsche land veel van deze wandelstok gefbruik zal maken. Doch na deze wandelingen noodt de rust en daarom heeft de gemeente-opzichter en het personeel gemeend, dat een eikenhouten leimingstoel ten stade zou komen. Spraker hoopte, dat beide aandenken de her- innering aan Zaamslag zal levendig houden. Eenigszins gevoelig voor de tot hem gerichte woorden, dankte de heer Van Westenbrugge zidhtbaar bewogen, daarbij de hoop' uitspre- kende, dat hij van de hem geschonken aan denken nog veel zal mogen genieten als dank- bare herinnering aan Zaamslag, Hierna sprak de brigade-commandant der Rijiksveldiwacht, de heer Heijboer, eenige ge- voelvolle wooi den tot zijn scheidenden collega. Onder aanbieding van een zilveren vulpotlood, wenschte hij de familie Van Westenbrugge alle goeds toe. 'De gemeente-secretaris, de heer yJ. Stolk, daarop het woord nemende, getuigde van een uitstekende samenwerking die er steeds met den heer Van Westenbrugge heeft bestaan. Spreker wenschte hem namens het gemeente- personeel een aamgename rust toe en dat hij met genoegen aan Zaamslag zal mogen terug- denken. Zich hierna richtende tot mevr. Van Westenbrugge, zeide hij, dat het gemeente- personeel gemeend heeft een bloemetje te moeten aanbieden, waarop hij haar een fleu- rige mand overhandigde. Nadat hiervoor dank was gebracht, werd vanwege den scheidenden functionaris aan de aanwezigen een glaasje wijn aangeboden, waarop door den burgemeester een toast werd ingesteld op het welzijn van de familie Van Westenbrugge. Vervolgens werden op verzoek van den burgemeester een tweetal coupletten van het' Wilhelmus aangeheven, hetwelk door alien staande wend meegezongen. De hierna volgende toespraak van het raads- lid D. G. Koopman getuigde van alle eer en warme vriendschap jegens den heer Van Wes tenbrugge. Uit'dezelfde landstreek afkomstig, hetzelfde dialect eigen, was het niet te ver- wonderen, dat de heer Koopman, mede van wege zijn onnajyolgtoaren humor, den scheiden- de in eoht Schouwschen trant treffende woor den toesprak, die getuigden van warme sym pathie jegens den heer Van Westenbrugge. Hij eindigde zijn bezielende toespraak met den innigen wensch, dat de familie Van Westen brugge nog lang gespaard moge blijven en zij dikwijls aan de vele vrienden in Zaamslag mogen terugdenken. De heer Van Westenbrugge dankte den heer Koopman recht hartelijk voor de tot hem ge richte woorden. Hierop nam de burgemeester nogmaals het woord, waarbij hij er op wees, dat het in deze wereld nu eenmaal zoo is gesteld, dat het leven steeds moet doorgaan. Hij meende daar op de aanwezigen te moeten voorstellen, den nieuw benoemden gemeente-veldwachter, den heer J. A. Geelhoed. Spreker feliciteerde hem met zijne benoeming en hoopte, dat hij zijn taak op waardige wijze mag vervullen en de Heere hem daartoe de kracht moge geven. De heer Geelhoed bracht den burgemeester dank en hoopte zooveel mogelijk te trachten in het goede spoor van zijn voorganger te treden. Nadat de heeren A. de Feijter, wethouder, F. P. van Westenbrugge, zoon van den schei denden politieman, en de oud-burgemeester, de heer Joh. de Feijter, in welgekozen be- woordingen dank haxiden gebracht voor het zeer vele, dat de heer Van Westenbrugge in het belang der gemeente heeft verricht, nam deze laatste nogmaals het woord om alle aan wezigen vriendelijk dank te brengen voor de hulde, die hem hier is gebracht. In het bijzon der richtte hij zich tot den oud-burgemeester en den secretaris, met wien hij zoovele jaren op aangename wijze heeft mogen samenwer- ken en waarvoor hij ten zeerste erkentelijk is. Vervolgens richtte hij zich tot iederen ge- meente-ambtenaar afzonderlijk om zijn war- men dank uit te spreken voor de gebrachte hulde. Voorts hocpte hij, dat het alle burgers van Zaamslag wel moge gaan. Nadat het jongste raadslid in jaren, de heer M. Florussen, zijn dank en de beste wensohen namens de ingezetenen jegens de familie Van Westenbrugge had geuit, nam de burgemees ter het woord om deze samenkomst te be- eindigen. Hij dankte de pers voor hare aan- wezigheid en voorts alien, die bij deze huldi- ging tegenwoordig waren. Nadat de scheiidende functionaris temidden van familie, raadsleden en gemeentepersoneel op de gevoelige plaat was vereeuwigd, gingen de aanwezigen, na met een handdruk afscheid te hebben genomen van de familie Van Wes tenbrugge, alien vergenoegd uiteen. Onder verdenking van het plegen van onge- hoorde handelingen met kinderen is gear- resteerd en naar Middelburg overgebracht de 60-jarige onderwijzer De M. MISIHANDELING VAN VOOGDI.I KINDEREN. Maandagmiddag behandelde de politierech- ter te s-'Hertogenbos«h de zaak van de mis- handeling van voogdijkinderen te Megen. De 31-jarige mej. M. W., zonder beroep te Megen, was gedagvaard terzake dat zij in de eerste helft van December 1935 t'e Megen opzettelijk herhaaldelijk Anna Hollaar en Bverdina Frits Hollaar met een stok en met een ander hard voorwerp en met de hand heeft gestagen en eenmaal Eeverdina met haar handjes tegen de brandende kachel heeft aangedrukt. Als ge- tuiige werd o.a. gehoord dr. Baptist uit Megen. Getuige had de kinderen onderaocht en ver sehillende verwondingen geconstateerd. In zijn requisitoir noemide mr. Van der Burg het feit zeer ernstig. Spreker eischte dan ook het maximum dat de politierec'hter kan op- leggen, nl. 6 maanden gevangenisstraf. De po- litierechter onmiddellijk uitspraak doende, achtte ibewezen dat de verdachte Everdina met de handjes tegen een brandende kachel had gehouden en veroardeelde haar wegens mishandeling conform den eisch van het O.M. tot 6 maanden gevangenisstraf. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. le klasse. BiWBleijerheide. NO ADNAC. 2e klasse A. iHeroMiddelburg. ZeelandiaT.SC. DOSKOGoes. VlissingenTemeuzen. 3e klasse A IHulstBreskens. HoofdplaatOostiburg. OranjeSluiskil. 3e klasse B. Goesche BoysDe Zeeuwen. Zeeuwscihe BoysZeelandia 2. Middelburg 2Zierikzee. Eiland BoysR.CS. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) RONDOM DE Z.V.T.M. De heer Z.-V. uit een of andere Metropole is wel heel vriendelijk. Met enige laatdun- kendheid ziet hij vol verwondering neer op het weinig verheffende schouwspel, dat de heren uit de Rimboe gelieven te ontrollen. Dat het een oud-iburgemeester en een hoofd aner openbare school zijn doet minder ter zake. Zij waren op de algemeene vergade ring van de Z.V.T.M. als aandeelhouder of gemaclhtigde en spraken als inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit lEindsdeel benedien de Schelde telt 82.000 inwoners. Biervliet is een gemeente van 2300 zielen. Als dergelijke en kleinere gemeenten niet meer zouden mee- tellen bij de rijpe overwegingen en studies der posterijen, zou het er voor de toekomst maar doniker uit zlen. Vooralsnog is daar niet veel van te geloven. Op de algemeene vergadering der Z.V.T.M. heb ik beweerd, dat het voor de betrekkelijk geringe bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen noodzakelijk is, dat alle publieke diensten in een verband die belangen van het hele lands- deel behartigen. Oobrdinatie heet dat tegen woordig, waarbij de openbare gelden zo nut- tig mogelijk dienen te worden besteed en het landsbelang zoveel mogelijk gediend. Onder de auspicien van Rijk en Provincie is dat voor Zeeuwsch-Vlaanderen zeer wel mogelijk. Voor mij staat het vast, dat de boot Vlis singen—Ter Neuzen zonder sdhade v66r de publieke dienst kan verdwijnen, en dat ze ook te eniger tijd zal verdwijnen. Met de tram kan de post even goed 's morgens om zeven uur in Ter Neuzen zijn. Daarvoor is geen vlugge auto nodig. Het kantoor te Breskens kan dat m.i. best regelen. Dan zouden we niet meer hoeven te vememen, dat b.v. een brief van Biervliet via VlissingenWalsoor- den naar Ter Neuzen gaat. En 's avonds zou den de provinciale bladen met de laatste tram nog best ettelijke kantoren kunnen bereiken. De mensen slapen dan nog niet en van het kantoor afgehaald, zou het niet duunder be- hoeven te worden. Wij betalen toch ook geen tweede klasse aibonnement b.v. Het passagiersvenvoer kan best door de tram opgevangen worden. De rit naar Bres kens kan in vlugger tempo. Tevens is bij coordinatie te verwachten, dat het reizen in Zeeuwsch-Vlaanderen vlugger en gemakkelij- ker gaat. Wie hier woont, weet, dat daaraan nog wel iets te verbeteren is zonder dat het kapitalen hoeft te kosten. Vooibeelden kent ieder wel uit eigen omgeving. Meen niet, mijnheer Z.-V., dat ik voor mij zelf spreek. In kom wel weg, als ik op reis wil. Maar het gaat am het belang van de streek. Al de belangen kan ik niet uitpluizen. De ge- dachte komt hierbij op, of in Zeeuwsch-Vlaan deren een vereniging „Zeeuwsch-Vlaanderen Vooruit" bijvoorfoeelid geen goed werk -zou kunnen do en. Alle belangen van ons landsdeel konden dan aan elkaar getoetst worden. en daama voorgelegd aan de Provinciale- en Rijksregeering. M.i. dienen we voorlopig nog de versregels in ons geheugen te houden: „Hier en aan den overkant, daar en bier is Nederland". M. MAAS. iBieilvliet, 25 Januari 1936. TER NEUZEN. Bij de op Dinsdag j.l. door notaris Hoving gehouden openbare verkooping werd het huis en erf aan de Tholensstraat 15 te Ter Neuzen, groot 67 centiaren, in koop toegewezen aan den heer Joz. de Kraker Pzn te Ter Neuzen voor de som van f 1650.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2