ALGEMEEN NIEUWS- EN AOVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Wilt Ge U ahijd gezond en prettig voelen No. 9406 VIAANDAG 27 JANUARI 1936 76e Jaargang Binnenland Feuilleton Een liefde in China. Ga dan de M.S.S.-cacheis gebruiken! A. J. VAN DE RAADSVERGADERING Gij voelt U op sommige dagen moe en mat, Gij hebl last van een "warm hoofd", soms duizelig en dan weer sukkell Gij met de gevolgen van een slechte spijsverlering, een besla- gen long, riekenden adem, oprispingen, gebrek aan eellusl. Al die kwaalljes zijn 'l gevolg van een verlraagde darm-werking. Gij beseft het meeslal soms zelf niet dat het daar hapert, want Gij lijdl niet bepaald aan "verslopping". Gij kunt echter niet gezond blijven, als van dag lot dag vergiftige afvalstoffen zich in Uw ingewanden ophoopen. Deze zijn de oorzaak van Uw lusteloosheid, Uw hoofdpijnen, kortom van al die ongemakken, waarover Gij U op sommige dagen te beklagen hebt. M.S.S.-cachets verhelpen Uw verslopping, als Gij er twee legelijk neeml op zachte wijze, zonaer krampen en zonder dat Uw darmen worden geprikkeld. Ze persen dus Uw darmen niet leeg, als een zoo schadelijk purgeermiddel. Dikwijls bemerkt Ge zelfs niet eens een meerdere onllasling, zoo goed regelen ze, want hun werk hebben ze toch gedaan. M.S.S.-cachets, elke week Vrijdags en Zaterdags genomen, maken dat Uw geheele gestel verfrischl, zoodat Gi^ U Zondags weder vroolijk, opgewekt en vol energie gevoell, terwijl Gij nu soms Zondags te moe en mat zijt om van Uw welverdienden rustdag naar Uw opvattingen te genieten. M.S.S.-cacheis per 12 stuks, in koker, 60 cent. Overal verkrijgbaar. Nieuwstr. 36. Tel. 290. TER NEUZEN INKOOP van oud Goud en Zilver rwitntzuMWsmnx&i N EUZENS 1 WVUil'IT.K r.J. ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige lan den f 2,35 per 3. maanden fr. per post Abomementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KUEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliohd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst sen dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCIIIINT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemeene kennis, dat een openbare ver- gaidering van den gemeenteraad is belegd tegen Donderdag 30 Januari 1936, des naimd- dags twee uur. Ter Neuzen, 25 Januari 1936. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. HOFBERIOHT. Het ligt in het voomemen van de Koningin en de Prinses om op 31 Januari e.k. voior eenijgen tijd naar het buitenland te gaan. Voorloopig zal H.M. zich begeven naar Tirol, alwaar de Prinses hoopt, de wintersport te kunnen beoefenen. De duur van het verblijf van de Koningin in het buitenland zal afhan- kelijk zijn van de werkzaamheden van H. M. BENOEMING LID TWEEDE KAMER. De voorzitter van het Centraal^Stembureau heeft in de plaats van Dr. H. Colijn, die zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer niet heeft aangenomen, tot lid dier Kamer benoemd verklaard Mr. J. A. de Wilde te 's Graven- hage. DR. RUTGERS GEINSTALLEERD ALS STAATSRAAD. Naar de „Stand." verneemt, heeft Dr. A. A. L. Rutgers als Kamerlid zijn ontslag in- gediend en is hij Dinsdag j.l. in de vergadering van den Raad van State als lid door den vice- president Jhr. Mr. F. Beelaents van Bliokland geinsfalleerd. Mr. P. Schwartz, burgemeester van Maas- sluis, zal Dr. Rutgers als lid van de Tweede Kamer opvolgen. MR. L. A. RIES LID VAN HET COLLEGE VAN it EG E ERINGSCO MMISS ARLSSEN Naar wrj vernemen is binnenkort de benoe ming te verwachten van Mr. L. A. Ries, the- saurier-generaal van het departement van Financien, tot lid van het college van regee- ringscommissarissen. Deze benoeming zal ge- schieden teneinde in zake de financien van het rijk en de financien van het landboawcrisis- fonds op esnvoudige wijze een samen smelting ten behoeve der eenheid van behandeling te verkrijgen. TWEEDE KAMER. Oververmoeidheid bij bestuurders van motorrijtuigen. Aan het voorloopige verslag over het wets: ontwerp, houdende bepalingen, beoogende net tegengaan van oververmoeidheid van bestuur ders van motorrijtuigen, is het volgende ont- leend: De indiening van dit wetsontwerp vond bij het afdeelingsonderzoek algemeene instem- ming. Men erkende, dat de voorgestelde maat- regelen de verkeersveiiigheid kunnen bevorde- ren en bestuurders van motorrijtuigen tegen overmatige arbeidstijden kunnen beschermen. Het een zoowel als het ander achtte men noodzakelijk. Intusschen waren sommige leden van oor- deel, dat de nadruk vooral gelegd moet worden op het bevorderen van de veiligheid van het verkeer. Zij meenden, dat het wetsontwerp bengevolge van zijn tweeledig doel een min of meer tweeslachtig karakter draagt. Zou een regeling, waarbij in de eerste plaats de veilig heid van het verkeer in het oog vervat wordt, niet tevens voldoende igeweest zijn, om daar- door als vamzelf ook de bescherming van den autobestuurder te verzekeren? Verscheidene andere leden waren van oor- deel, dat een zekere twees!achtigheid bij dit ontwerp moeilijk te vermijden is. Het gaat er immers niet alleen om, de veiligheid van het verkeer te verzekeren of de arbedders te be schermen, doch het een zoowel als het ander is noodig. Met een regeling, welke in hoofd- zaak op de veiligheid gericht is, kan naar de meening dezer leden niet worden volstaan. Eenige leden meenden, dat uit een oogpunt van verkeersveiiigheid niet met dit ontwerp kan worden volstaan, en gaven als him mee ning te kennen, dat te weinig toezicht wordt uitgeoefend op de vele verkeersovertredingen. Uit'breiding van het corps ambtenaren, dat daarop toezicht houdt, achtten zij daarom noodig. Eenige leden meenden, dat zooveel aan rege ling bij algemeenen maatregel zal worden overgelaten, dat het wenschelijk is, een vorm te zoeken om over den inhoud di'er maatrege- len eenig voorafgaand overleg met de Kamer te plegen. Ook drongen sommigen er bij de regeering op aan, over de uit te vaardigen algemeene maatregelen van bestuur het advies in te win- nen van de organisaties der belanghebbende werkgevers. Eenige leden hadden geen zeer hooge ver- wachtingen van de resultaten van het ont werp, omdat men wel bepaalde rusttijden kan voorschrijven, doch men niet kan waarbor- gen, dat die rusttijden inderdaad voor het nemen van rust gebezigd worden. Enkele leden stelden de vraag, of het geen aanbeveling zou verdienien, het besturen van een motorrijtuig door personen, die in een toe- stand veld oververmoeidheid verkeeren, straf- baar te stellen. Voorts werd gevraagd, of het geen aanbe veling zou verdienen, het wetsontwerp uit te breiden tot het tegengaan van het besturen van motorrijtuigen door personen, die onvol- doende slaap genoten hebben. Vele leden betwijfelden, of een effectieve controle op de naleving van deze wet mogelijk zal zijn. In het bijzonder ten aanzien van het toezicht op de gedragingen van hen, die niet in dienstbetrekking zijn, was men niet gerust. Intusschen meenden sommige leden, dat dient te worden afgewacht, hoe de krachtens deze wet te nemen maatregelen in de praktijk werken. Blijkt de working onbevredigend, dan zal moeten worden nagegaan, in hoeverre scherpere bepalingen mogelijk zijn. Gevraagd werd, hoe de regeeting zich de controle op de naleving van de voorschriften voor de zelfstandige chauffeurs voorstelt. Zullen dezen eveneens een administratie om- trent hun werktijden moeten bijhouden en wat verstaat de regeering precies onder „heer- rijders?" Eenige leden zouden gaame vernemen, of ook voor geneesheeren, die zelf chauffeeren, een regeling zal worden vastgesteld. Dit ach- ten zij niet wel mogelijk. Sommige leden drongen er op aan, van de mogelijkheid, om voor alle groepen van chauf feurs, althans benoepschauffeurs, een rijtijd- regeling vast te stellen, een ruim gebruik te maken, zulks ten einde deloyale concurrence in het automobielbedrijf tegen te gaan. Zij wezen er op, dat het aantal zelfstandigen in dit bedrijf zeer groot is. Hier dreigt dan ook, indien de werktijden der zelfstandige chauffeurs niet voldoende binnen redelijke grenzen gehouden worden, ontduiking van de voor chauffeurs in dienst betrekking vast te stellen regelen op gnoote schaal. Sommige leden waren van meening, dat het aanbeveling verdient, naast het begrenzen van den werktijd, op de wijze, waarop dit in het ontwerp gebeurt, vast te stellen, dat de diensttijd nimmer langer mag zijn dan 12 uur per dag en 60 uur per week, terwijl daaraan dan zou moeten worden toegevoegd, een be- paling, inhoudende, dat na elken diensttijd, een onafgebroken rusttijd van ten minste 12 uur moet worden gegeven. Andere leden verklaarden tegen een rege ling, waarbij de diensttijden 12 uur per dag en 60 uur per week zouden mogen bedragen, overwegende bezwaren te hebben. Hun in- ziens mag een diensttijd niet langer zijn dan 10 uur per dag en 55 uur per week. Sommige leden vestigden er de aandacht op, dat vooral in het taxibedrijf bij de chauf feurs, een sterke njiging bestaat, om den werktijd zoo lang mogelijk te maken. Dit is een gevolg van het in dit bedrijf nog veel toe- gepaste loonstelsel, waarbij gereden wordt tegen een zeker percentage van de opbrengst, benevehs de fooien. Wordt een maximum werk tijd ingevoerd, dan bestaat er groote kans, dat ook van de zijde der chauffeurs zulk een regeling ontdoken zal worden. Slechts het invoeren van een minimum garantieloon kan naar de meening van deze leden aan de nei- ging, om te lang dienst te doen een einde maken. Eenige leden betoogden, dat het wensche lijk is, naast den werkgever ook den arbei- der bij overtreding uitdrukkielijk strafbaar te stelen, ten einde hem daartoe een prikkel te verschaffen om zelf aan de handhaving der wet mede te werken. DE BELGISCHE MINISTER VAN ISAOKER IN ONS LAND. Vrgdag heeft de Belgische minister van Oeconomische zaken met twee hoofdambtena- ren van zijn departement en aes leden van het Vlaamsche Oeconomische Verbond een bezoek gebracht aan het Oeconomisch-technologische instituut te Maastricht. Daarbij waren ook aanwezig de heer L. Robert, consul van Bel gie te Maastricht, de burgemeester van Maas tricht en de raad van bestuur van het insti tuut, welks voorzitter, baron van Hovell tot Westerflier, wegens ongesteldheid verhinderd was. De ondervoorzitter, de heer J. Schaep- kens van Riemst, heeft een woord van welkom tot de gasten gericht, waama Mr. Gielen een uiteenzetting heeft gegeven van het ontstaan, het doel, de taak, de werkwijze en de resulta ten van het instituut en Industriebank. Daarop volgde een geanimeerde bespreking, waarbij de Belgische heeren van de gelegen- heid, om over verschillende onderdeelen vra- gen te stellen, een ruim gebruik maakten. Minister van Isacker dankte voor de ont- vangst en het vele wetenswaardige, dat hij ook in Maastricht wdir had vemomen. Den Belgen was bijzonder opgevallen het practische nut van het instituut voor de algemeene en particuliere industrieele belangen van de pro- vincie Limburg. Ged. Staten hebben hiema in het gouveme- mentsgebouw, waar de heer Verheggen als waarnemend commissaris van de Koningin op- trad, het gezelschap ontvangen. Deze bijeen-. komst werd besloten met een hartelijk dank- woord van den Belgischen minister. Daama heeft men gezamenlijk het noenmaal gebruikt, gevolgd door een ontvangst op het stadhuis'door B. en W. en een kort bezoek aan de N.V. Kristal en Aardewerkfabriek „De Sphinx", waar de nieuwe tunnelevens met aangrenzende hall en en magazijnen van het sanitaire, de gieterij, de glazuurafdeeling en de monsterkamers van het lichte aardewerk werden bezichtigd. Tegen den avond zijn de vertegenwoordigers van het Vlaamsche Oeconomische Verbond naar hun land teruggekeerd. De Belgische minister met zijn beide hoofdambtenaren zijn naar Den Haag vertrokken, waar zij Zaterdag een bespreking hadden met Minister Gelissen. HEFFING OP ALLE KOFFIE IN OVERWEGING. Het ,,Ned. weekblad voor Kruidenierswaren' meldt: In verband met onze mededeeling van vomge week omtrent het verzoek der koffie-cultuur- ondememingen en de regeering om alle niet- koloniale koffie te belasten met een invoer- recht vernemen we, dat de regeering op het standpunt staat, dat inwiUiging van dit ver zoek niet mogelijk is op grond van handels- Uit het Engelsch door BEN BOLT. (Nadruk verboden.) 30) Vervolg. Thans had de mandarijn zijn gelaatstrekken niet meer in zijn macht en een kramp van woede verwrong zijn gezicht, terwijl hij sprak. „Dat u een vrijgeleide verstrek't voor deze dame en mijizelf naar Canton, en „Als ilk weiger?" „Dan zal ik gedwonigen zijn m'aatregelen te nemen Toen Forsyth een naJdere explicatie van zijn voomemens begon, flikkerlde er plotseling ietis in de oogen van den miandarijn en zijn ge zicht kreeg de uitdrukking van scherp luiste- ren. Kathleen Barrington bemerkte het en ver- loor oogenlbldkkeiijlk alle aandacht voor het gesprek. Haar hoofld boog zich een weinig naar het gordijn van den ingang en eensklaps hijgde zij in doodelijike ontisteltenis ,tO, daar komt iemand!" Onmididellijk keerxle ook Forsyth zich naar het gordijn en luisiterde eveneens. Het meisje had gelijk. Aan de anidere zijde klonken nalderenlde voetstappen. Hij keek naar den mandarijn, er danste iets geamu- seerds in zijn oogen. „Als je geliudld durft gevendreigde Dick Forsyth fluisterend. IJlings liep hi) naar de dicihtsbijzijnde lamp en blies die uit. Hij was al bij de tweede, eer het meisje begrecp, dat het zijn bedoeling was, dat ze in de duis- temis zouden vluchten en toen sprong zij naar de derde en laatste lamp. Terwijl ze dat deed, bleef haar brocaat kleed aan een stan- daard haken, waarop een kostlbare vaas stond. De stanidaard viel met een smak om, de vaas belanldde in kletterende scherven op den gronid en de m'anidarijn liet een scherpen lach hooren. I^orsytih vloo'g naar het gordijn en toen net geluiid, dat de vallende vaas had veroorzaakt, verklonken was, hoonde hij de voetstappen van den ongeziemen persoon aan de andere zijde ophouiden. XVII. Op marsch. Met ingehouden adem hleef Forsyth wach- ten. De stilte in de kamer was volkomen na den smak, en de persoon aan de andere zijde van het gordijn stond klaarlblijkelijk te iuiste- ren, onzeker wat hij zou doen. Toen nam hij blijklbaar een kloek besluit, kuchte discreet en een stem sprak op vragenden toon: ,,Edele heer?" Forsyth herkende onmiddellijk de stem als die van Ah Yeo, die scheen te willen ontdek- ken of zijn meester zich in dat stille vertrek bevond. Toen er niet direct antwoord van den mandarijn kwam, werd hiet gordijn terzijde gesdhoven eh stapte de secretaris de kamer in. Forsyth liet oogenblikkelijk het zwaard vallen, wierp zich op hem en Ah Yeo beland- die op den grand voordat (hij in staat was om te schreeuwen en met de handen van den dokter om zijn keel, sdhopte en worstelde hij wanlhopiig. t Maar op dat moment zag Li Weng-Ho zijn kans. Hij rende naar voren, bukte en pakte bllksemsnel het zwaand, dat, in den ziwakken glans van een lamp ergens op de gang, flauw glansde op het lichte tapijt, en hief het op om toe te slaan. Kathleen gaf een gil, vloog op den mandarijn af en greep met opgeheven handen zijn arm vast. Li Weng-Ho keerde zidh naar haar met een kwaadaardig gegbom. Op dit oogenlblik was hij een wild wreed heest; zijn oogen vlamden en tusschen zijn op- getrokken lippen schitterden zijn tanden. Het meisjie was niet tegen zijn kracht opgewas- Apotheker Dumont heeft nu de M.S.S.-cachets samengesteld, uit ver schillende bestanddeelen, welke elk tot taak hebben bepaalde levens- functies op te frisschen. Ze bevatten plantaardige stoffen, welke op zachte en natuurlijke wijze Uw darmen bevrijden van de vergiftige afvalstoffen, gal-extracten die de werking van de lever regelen, melkzuur-fermenten, die de gisting in de darmen opheffen en chloro- phylle, dat n gunstigen invloed heeft op bloeds-omloop en bloeddruk. Het gebruik van M.S.S.-cachets komt Uw geheele gestel ten goede. M.S.S.-cachets look wel genaamd Laxeer-Akkertjes) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten en wel in blauwe ronde kokertjes of in de nieuwe blauwe vierkante kokertjes. De samenstelling is echter van beide geheel gelijk. Als Uw gewone leverancier soms geen voorraad mocht hebben, vraag hem dan ze even voor U te willen bestellen. Ze koslen per 12 stuks slechts 60 cent. Ingez. Med. sen. Geen drie seconden later had hij haar van zich aflgeworpen en met zijn linkerhand craf hij haar een ontoesuisden slag, die haar deed duizelen. Zij viel. Daama nogmaals een grommenide snauw en weer wienclde de manda rijn zich naar den Bffgelschen dokter. De se cretaris verzette zaaa niet langer en Dick Forsyth was juist bezig weer overeind te komen. Een zwaik triomfanfelijk lachje speel- de om Li WenignHo's lippen, toen hij het kromizwaard opnieuw cphief. Het meisje zag het giinsteren in het licht dat d'oor de deur viel en kromp ineen bij de vreeselijke ge- dachte aan wat gabeuren ging. Het wapen kwam niet neer. Juist terwijl het achterwaants geiziwaaid werd, was er plot- seliiw een geluid bij een der vensters. Iemand snelde aan Kathleen voorbij, een schadnw slechts en in het voigend oogenblik gaf een lange man in Chineesche kleedij den mandarijn een verschrdikkelijfcen slag met een knots. Li Weng-Ho zeeg terstond ineen; het zwaard viel kletterend tegen een tafel en toen met een plof op den grond. Dick Forsyth's fluisterende stem werd hoor- baar. „Ching?" „Ja, dokter Forsyth." ,,We moeten hier weg, zoo gauw mogelijk. Maar eerst moeten we deze twee knevelen en beletten geluid te geven." ..Liever doodmaken ,,Neen". Forsyth's weigerinig klonk beslist genoeg. Hij had het zwaard opgepaikt en sloeg er nu mee naar hiet gordijn. Toen het van de ivoren rinigen naar beneden viel, smeet hij het naar Ching. „Li Wleng-Ho, vluig." Hij trok nog een zijiden voorhang naar be neden en begon zdlf Ah Yeo te binden en een prop in dien mond te stoppen. Hij was eerder klaar dan Ohiing, die blijkbaar zijn taak gron- dig wenschte te verriohten. ..Zoo is het voldoende, Ching. We ^zullen ze daar aclbter het scherm depoueeren." overeenkomsten met verschillende Staten o.m. door de meest begunstigingsclausule en het zgn. Sumatra-contract met Engeland. Intusschen wordt in regeeringskringen em- stig overwogen op eenige wijze de ikoffiecul- tuur in Indie, die door de abnormaal lage kof- fieprijzen niet meer loonend is, de helpende hand te bieden. Tot dat doel wordt een heffing op alle kof fie overwogen, hetzij in den vorm van een ver- bruiksbelastmg, hetzij in dien van een invoer- recht. Wij hebben echter reden, aan te nemen, dat aan de heffing van een invoerrecht de voorkeur zal worden gegeven. De bate dezer heffing zal niet ten goede komen aan het Ned. Staatsbudget maar deze gelden zullen ui'tsluitend worden benut voor steun aan de Koloniale Koffiecultuur, hetzij door het verleenen van een uitvoerpremie, het zij door het garandeeren van minimumprijzen. Ook wordt in regeeringskringen overwogen, een der bovengenoemde maatregelen nog ver- gezeld te doen gaan van een contingenteering van niet uit onze Kolonien afkomstige koffie. U1TVOER VAN KREEFTEN ENZ. De Minister van Handel, Nrjverheid en Scheepvaart heeft de beschdkkingen, betreffen- de den uitvoer van zeekreeften, langousten en Snel sleepten ze de bewustelooze Ohineezen naar hiet schenm en door dit nog een weinig te verplaatsen, ziorgden ze, dat de beide man- nen volkomen verb org en waren voor iedereen die in de kamer zou kij'ken. Daarop keerde Forsyth zich naar hdt meisje. ,,Nu moeten we gaan, lievelinig." ,,Ik wijs den weg", verklaarde Ching. ,,Heb touw aan den muur." Ze ginigen door de open deuren. Ching voor- op, en Forsyth met zijn arm om hiet meisje, dat over haar heele lichaam trilde, liepen ze den tuin doflr. Voor zoover zij konden zien lag de Yamen verlaten, maar in de lucht boven Di-Ohow was de weerschijn van vele lantaams en door de stilte van den aivond kloniken de exotische toaen van Chineesche muiziek en het gerom- mel van trommels. Forsyth dankte zijn ge- luikkiig gestemte, dat de bedienden van het paleis waarsichijnlgk nog verscheidene uren in uitgelaten pret zouden doorbrenigen en de mandarijn en zijn secretaris zoodoende waar- schijndijk pas den voligenden morgen zouden worden ontdekt of vermist. Met behulp van het touw, waarvoor de on- volpiezen Ching had gezorgd, konden zij zon der veel moeite over den muur komen. Aan de andere zijde stootte Forsyth op een omvang- riik voorwerp, dat hem den weg versperde. „Wat ..Draagstoel", lichtte Ching in voor de dok ter zijn zin kon afmaken. „Voor missie Bar rington. Dames loopen niet vlug en lang, u en ik draigen." Forsyth dacht snel na. Kathleen zou hoogst- waarschijnlijk wel vlug en lang kunnen loo pen. Ching redeneerde naar zijn kennis van Chineesche vrouwen, had natuurlijk gemeend, dat dit niet het geval zou zijn en de draag stoel zou een hindemis kunnen vormien om in het gewenschte tempo vooruit te komen of dekking te zoeken. Maar aan den anderen kant gamalen naar Frankrijk ingetrokken, behalve ten aanzien van gepelde gamalen. CEMENT. Bij wetsontwerp wordt voorgesteld de be- perking van den invoer te bekrachtigen van cement van alle soorten welke bij K. B. van i 27 December 1935, met ingang van 1 Januari i 1936 voor het tijdvak van 9 maanden is ver- lengd. Het percentage werd, in verband met bet niet onaanzienlijk gedaalde verbruik, van 50 j op 40 teruggebracht. Het overleg tusschen de regeering en de fabrikanten betreffende een j verlaging van het prijspeil van cement heeft er toe geleid, dat met ingang van 1 Januari 11936 de verkoopprijzen van de cementindu- strie met f 1 per ton worden verlaagd. VIKIRZIENINGEN OMTRENT WEERCORPSEN. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer inzake het ontwerp van wet, houdende (Ingez. Med.) zou het venvoermiddei voor de eerste etappe van den tooht, als ze nog niet achtenvolgd zouden worden, goede diemsteai kunnen bewij- zen en wanneer de jacht eemmaai werd inge- zet, wat zelker zou gelbeuren, zou de beschrij- ving van het voortvLuohtige drietal niets om trent een draagstoel vermelden. Buitendien, ze konden het ding altijd aclh.teriat.en wanneer het noodig bleeik. De voordeEilen schenen groo- ter dan de beziwaren en Forsyth verzocht het meisje in te stappen. „Neen, nu niet protesteeren, liefste", weer- de hij af, toen het scheen alsof zij tegenwer- pingen wilde maken. „ahing en ik kunnen er allebei best tegen en we hebben op het oogen- bliik' geen tijd voor diiscussies." Kathleen legde zich hrj zijn besdissmg neer. Vlug hielp hij haar instappen. schoof de gor- dijnen diclht en richtte zich daarcp tot Cling. „Naar de heuiveis, Ching, we moeten in de richtimg Yunnan. Daar zijn zendingsstations en Li Weng-Ho zal ons zoeken in de rich ting van de riivier." ■De Chinees betuiigde zijn instemming met dit plan; ze tidden den draagstoel op en begon- nen htm todht, de draaganmen over hun schou- ders. -Ze volgden het pad, waarlangs Forsyth uit zijn schuilplaats het landvolk naar Fi- Ohow had zien trekiken vroeger in den sche mer, en waren zoo geluk'kig dit nu vrijwel verlaten te vinden. Het licht van lantaarns ter recht&r- en linkerzijde van hen verried de aaniweiziigheid van enikele hoerderijen, maar het duurde niet lang of ze hadden de laatste hof- steden achter den ruig. Langzamerhand begon het pad te stijgen, ze naderden, veronderstelde Forsyth met een opgelucht gemoed, den voet der heuvels. Nu hij het gevoel had, dat zij veilig kon den prat:n, stelde Forsyth den Chinees een vraag. (Wordt venvolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1