ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN 1A KWAtlTEIT Vct ASPIRIN No. 9405 PP1I VRIJDAG 24 JANUARI 1936 76e Jaargang Bmnenland Feuilleton Een liefde in China. ZWARE PRUIM TWEEDE BLAD i namnBHOBKUBaBss .;..aa.-. i inwum Nwwjw*/wii»»w«iiaai ■ET OVERLIJDEN VAN DEN HONING VAN ENGELAND. Ook Prinses Juliana heeft aan de Koningin ran Engeland en de avenge leden der Konink- igkc Familie een bewijs van deelneming doen toekomen met ihet averlijiden van Koning George. In verband met bet overlijden van den Ko ning van Gnoot-Brittannie en Ierland heeft de Koningin 'a hofreuw doen uitschrijven van 2 waken, waanvan een week middelbaren en eem week lichten rouw. MINISTER OOLUN TERUG. De minister-president en mevrouw Ooiijn, die eenige weken in het Zuiden van Frankrijk heibben vertoefd, zijn Dinsdagmiddag met een Pufflman-trein uit Parijs in Den Haag terug- gekeerd. DE G-OUDVOORRAAD VAN DE NIEDERL. BANK WEEK TOEGENOMEN. SSijkens den weefkstaat van de Ned. Bank is de goudvoorraad dezer instelling in de af- geloopen week opnieuw toegenomennl. met ruirn f 10 millioen, waardoor het goudbezit nu een hoogte heeft bereikt van f 666.8 millioen, een bednag dat grooter is dan sinds 22 Juii jj. is voorgekomen en den stand van ultimo September reeds meit f 130 millioen overt reft, al blijft het bij verleden jaar om dezen tijd tsoeh nog ruim 150 millioen ten achter. DE STRIJD TEGEN DE OOLORADO- KEVER. Te Brussel is Woensdag het intemationale congres ter bestrijding van de coloradofcever foegonnen. Elr nemen twaalf landen, waaronder Nederland, aan het congres deel. DE INKRIMPING DER KEURINGS- DIENSTEN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor W. Noond-Brabant te Breda heeft in verband met de mogelijkheid dat het Wiaren- keurinigsigelbied Breda zal worden opgeheven, een ad res gezonden tot den minister van So- ciale Zalken, waarin een uitivoerig pleidooi wordt geihouden voor handhavdng van den be- Sbaanden toestand. TEGEN VERLAGING VAN DEN TARWERKlHTPRI.rS. De drie Centraie Landbouw Organisaties, de 1 Kialth. Ned. Boeren- en Tuindersbond, het Kjon. Ned. Landbouw-Comite en de Ohr. Boe ren- en Tuindersbond in Nederland, en de drie Oemtrale Landarbeiders Organisaties, de Ned. R. K. Lamdaiibeidersbond „St. Deusdedit", de I Ned. Bond van Arfoeidens in het Landbouw-, Tirinbouw- en Zuivelbedrijf en de Ned. Chr. r Landarbeidersbond, hehccn gezaimenlijk bij den minister van Landbouw en Visscherij een audi er Me aangevraagd, met het doe! om den minister in kennis te stellen met het s'.and- punt der zee organisaties, welke unaniem van oordeel zijn, dat de verlagtnig van den rioht- I prifs voor de tarwa niet gemotiveerd is en am den minister te verzoeken deze verlaging als- nog ongedahi% te maken. DE WERKBOOZENSTEUN. Er worden op het oogenblik vanwege het ministerie van sociale zaken besprekingen ge- roeid met de vakoentrales over een door Mi nister Slingenberg gewenscht geachte en bij de behandeling van zijn begrooting in de Tweede Kamer terloops aangestipte bezuini- gbag op de uitgaven voor werkloozensteun. Het is, zooals eerder is meegedeeld, niet de bedoeling van den Minister, op het oogenblik tot veriaging van de steunnormen zelf over te gaan, wel eohter is zijn streven gericht op ver- laging van boven deze norm en toegekende bij- slagen, zooals de huurbijslag en andere der- geJijke maatregelen. Hierover wordt thans overleg gepleegd met de vakoentrales. ONZE TUINBOUW-EXPORT NAAR BEEGIe. Men schrijft aan de N. R. Crt. Nu de belangrijkste afnemers van onze tuin- bouwproducten, Engeland en Dudtschland door aJlerlei belemmeringen steeds minder begin- oen af te nemen, spreekt het vanzelf, dat men to tuinbouwkringen nauwlettend udtziet naar aleuwe markten, waar onze export-produoten afzet zouden kunnen vinden. Helaas heeft men moeten oonstateeren, dat een der meest aangewezen landen voor opneming van onze groenten, n.l. Beigie, eien groote teleurstelling Uit het Engelsch door BEN BOLT. (Nadruk verboden.) heeft opgeleverd. Een der voomaamste oor- zaken is wel gelegen in de devaluatie van den franc, waardoor de veilingprijzen voor export naar Beigie te hoog bleken. Zelfs de tosge- stane oontingenten werden voor het meeren- deel niet uibgeput, hoewel hieraan ook de stroeve toepassing der bepalingen door de Belgische regeering debet is. Met name de 3ms tandigheid, dat voor iedere maand een af- zonderlijk contingent is ingesteld, Week een gTootere belemmering, doordat de Belgische regeering halsstarrig aan deze verdeeling vast- hield, en b.v. niet bereid bleek in April een gedeelte van het Mei-contingent voor sla toe te laten, hoewel juist in April de vraag naar sla zeer groot was. In Mei was de vraag weer zoover verminderd, dat het contingent zelfs niet kon worden uitgeput. Het kjomkom- mer-contingent werd voor slechts 70 pet. uit geput, dat voor peen met 40 pet. en dat voor aardbeien met slechts 16 pet. Slechts het tomaten-contingent werd geheel uitgeput, dioch slechts de mindere soorten kwamen voor den minimumpijs in aanmerking, waarschijn- lijk tengevolge van aanvragen uit Italie om geconserveerde ievensmiddelen.. GEGEVENS AANGAANDE SCHGEDEN DER GEMEENTEN. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gezon den betreffende gegevens aangaande de ge- meentesehulden voor 1936. De circulaire gaat vergezeld van een aantai formulieren, weike beoogen een inzicbt te krijgen in de grootte en de samenstelling van de gemeenteschulden op 1 Januari 1936. Evenais vorig jaar is geschied, zijn in deze formulieren ook thans weder samengevat de gegevens, welke jaarlijks door de gemeente besturen aan bet Centraal Bureau voor de Statistiek moeten worden ingezonden en die, welke moeten worden verstrekit ingevolge ar- tikel 8 van bet Kon. besluit van 27 Juii 1934. In de circulaire wijst de Minister er op, dat het bij de samenstelling van de formulieren speciaal ten aanzien van de schuld ter zake van het gemeentelijk grondbedrijf onmcgelijk bleek om door opvraging van enkele gegevens een voldoend betrouwbare basis voor de split- sing in een rendabel en onrendabel schuld- gedeelte te vinden. De inrichting en plaatse- lijke omstandigheden van de grondbedrijven loopen deimate uiteen, dat slechts op grond van een volledige kennis voor ieder bedrijf volgens schatting een indruk omtrent die spiitsing kan worden gevormd. DE CRISIS-HYPOTHEEKWET. Verschenen is het voorloopig verslag der Eeirste Kamer over het ontwerp, houdende bij- zondere maatregelen ter voorkoming van op- f vordering onder bepaalde omstandigheden ivan hoofdsommen, tot waariborg waarvan hy- potlheek op onroerend goed is bedongen en ter vocTikoming van vexatoire besiagen. Ontleend is daaraan: Enkele leden verklaarden, uit principieele overwegingen de leenrente ethisch ongeoor- loofd te adhten. Vermits nu bij dit wetsont- werp de regeering zich stelt op een daaraan tegengerte.ld standpunt, waren deze leden niet bereid, hun stem daaraan te geven. Zeer vele andere leden konden met deze rente-theorie in geenen deele instemmen. Vele leden verklaarden zich met de ontwor- pen regeling te kunnen vereenigen, al betreur- den zij, dat de otverige gepriviiigieerde en de concurrents crediteuren vrij uitgaan en alleen wordt getroffen de hypothecate crediteur, die juist voor zich den hoogsten waarborg heeft ibedongen. Sommige leden waren van oordeel, dat het evenrvermelde do el beter had kunnen worden bereikt, indien, in stede van in te grijpen in de oivielreohtelijke ver'houdingen, ware civer- gegaan tot de stichting van een Staatscrediet- bank met uitgifte van pandlbrieven. Voorts werd bepleit de tatstandlkoming van een alge- meene uitwinningswet. Weder andere leden verzochten de regee ring niet voort te gaan op den, met de indie- ning van ddt wetsontwerp ingeslagen weg en het crediet te ontizien, daar anders het beoogde voordeel zou kunnen worden overtroffen door de ermee veroorzaakte sohade. Bovendien be- twistten enkele hunner de noodzakelijkheid van den betrckken maatregel. Andere leden laakten, dat hier niet voldoen- de aandacht is geschonken aan de positie van de hypotheektoanken. Versoheidene leden warien van oordeel, dat dit wetsontwerp, dat in zijn aanvankelijken vorm vrij gematigd apgezet was, er niet op is verbeterd gedurende de behandeling in de Tweede Kamer als gcyojg vac al te groote toegevenaheid van de zijde van den minister van Justitie, wat betreft de positie van de schuldenaren. Het meest betreurden de leden, hier aan het woord, dat de minister van Jus titie een amendement in dit verband van de commi'ssie van voorbGreidintg* h>a<3 ov©rg*€no- men. Zij adhtten de dientengevol-ge in het wetsontwerp opgenomen bepaling een uiterst bedenkelijke, niet slechts wijl deze h.i. in- druisoht tegen de bestaande beginselen van het burgerlijk procesrecht, doch ook wijl zij dat voorschrift zeer in het nadeel van den crediteuren achtten. Teugevolge van de over- neming van dit amendement, is het wetsont werp voor de hier aan het woord zijnde leden vrijwel onaannemalijik geworden. Sommige leden vesitigden de aandacht op de aanmerkelr,ke verzwaring van de taak des kantonrechters, welke het gevolg zal zijn van de toepassing van deze bepalingen. Andere leden stemden d'aarmeide in. Zij vreesden, dat de toepassing van de ontwonpen bepaling aan I de positie van den kantonrechter groote schade zal toebrengen, omdat hij in deze kwesties voomameiijk zal moeten beslissen naar zijn economisch inzicht en zijn persoon- lijltre gevoelens, met het gevolg, dat in de uit- spraken tal van tegenstrijdigheden zullen voorkomen. NIEUWE PLANNEN TOT EXPLOITATIE VAN STEENKOOLLAGEN IN LIMBURG? Men schrijft uit Maastricht aan de N R Crt.: Naar de Limb. Koerier dezer dagen vernam en van bepaalde zijden bevestigd kreeg, zou den emstige plannen bestaan om over te gaan tot ontginning van bet stemkoolveld onder de gemeenten Vlodrop en Herkentoosoh.. Deze plannen zouiden uitgaan van het consortium, dat in 1926 het zgn. mijnveld Vlodrop voor den tijd van 1% jaar in optie had gekregen, dus van het veld, dat in 1920 was gebracbt onder het voor staatsmijn-exploitatie geress.rveerd gebied. Aan bet hoofd van bet consortium zou op nieuw staan de heer H. Bienmans, afkomstig uit Herkenbosch en thans woonachtig te Pa rijs, terwijl ook een Roermondsch handelsman zich voor de zaak zou interesseeren, o.a. in verband met de mogelijkheid van benzinewin- ning uit ste:nkolen. Ook vernam de L. K. dat het Ned. Staatsmijnbedrijf thans niet onver- schillig zou staan tegenover de steenkool-ex- ploitaitie in het zgn. mijnveld Vlodrop met het oog op een uitgeput raken over een aantai jaren van sommige Zuid-Lim(burgsche mijnen, die althans dan minder goed exploitalbel zou den worden dan de koienlagen in Midden-Lim- tourg. Het kan in verband met deze misdedeeling van belang zijn er op te wijzen, dat men in mijnbouwkringen te Heerlen zeeir sceptisch staat tegenover de mogelijkheid van aanleg van nieuwe mijnen en deze in verband met den toestand wel uitgesloten acht. Van de ge- noemde plannen is daar dan ook niets bekend. De gedachte aan het onbginnen van het mijnveld is opgekomjjn in den distributietijd, t°en er een nijpemd gebrek aan kolen bestond. Men heeft daama, in meer norimale tijden, de mogelijkheid van exploitatie nog eens nader bekeken, het veld opnieuw verkend en er daama van aflgezien. Inmiiddels zijn de toe- standen in den mijntoouw zeer verslecht en de kans:n op een rendabele exploitatie werden verminderd. Er mag dan in de mijnindust'rie in andere landen eenige opleving te hespeuren en ook in Zuid-LimJburg hier en daar eenige verhetering te oonstateeren zgn, men is hier nog lang niet uit den put. De kans op welsliagen van pogin- gen om een nieuwe mijninduetrie te vestigen in Midden-Limburg is dan ook wel zeer gering, zoo niet uitgesloten te achten. MELKDRINKEN AES LEERVAK. Deed voor kort het schaken zijn intrede bij het Lager Oniderwijis, thans is tijldelijk een nieuw en uiitizonderlijk vak in het leerplan van een drietal Noord-Hollandsche scholon in- gevoagd, njl. mellkdrinken, schrijft het Alg. Hibl. Dit nieuwe vak heeft zijn ontstaan te danken aan de zuivelpropaganda, die gerui- men tijd,. o.m. onider het devies ,,drinkt meer melk" in ons land gevoerd is. "Het doel er- van was het gehruik van zuivelproducten te veituoogen; als een der middolen om het melk- venbruik op te voeren werd destijids aanbevo- len, het verstrekken van melk als bijvoeding Product van DOUWE EGBERTS Tabaksfabriek Ingez. Med. Vervolg. (Het gedempte licht der schemeriajmpen, dat dtoor de vensters naar buiten viel, kon de duis- temis slechts op korten afstand doorboren. Een paar meter van de kamer verwijlderd, was het reeds zoo diomker, dat daar niets te zien ▼as, maar wanneer iemand van deze zijde langs het huis passeerde, zou zijn aanwezig- toeld hier zeiker opigemerkt worden. Uit voor- aorg ging hij daarom achter een groot met tnoor ingelegd kamersdhenm staan. Dp looden voeten kroop een mdnuut voorbij, toen twee mimiten. EJen afschuwelijke angst avertviel hean. Ais er maar niets gdbeurd was. Nooit had hij Kathleen uit zijn naJbijheid mo- gen laten gaan. Als... Door het stille huis Monk plobsekng het sonore geliuid van een gong. Met dat geluid nam zjjn gevoel van on- rust toe. Hij had geen flauw vermoeden, wat het zijn kon, maar zijn intuitie voorspelde, dat het niet veel ,goeds te beteekenen bad. In een opweslMng van wanhoop keek hij rand naar een wapen. Zijn blik viel op een antieken sabel, gebogen, in een bewerkte erihede, die slechts enkele stappen van hem af aan den muur hing. Hij greep er naar, trok den sabel uit de schede, en stevig het met good ingelegde gevest omklemmend, bleef hij to waakzame afwaoiiting staan. De gongtiiagen waren weggestorven, maar pflotseling was er een geluid van stemmen door de teruggelkeerde stilte, en hij onder- ■dheidde Kathleen's stem, daaruit aan den an- Qeren kant van het gondijn, dat toegang gaf tot de kamer. In zgn ooren kionk de stem ge- spannen, hoewel de woorden alledaagsch ge- noeg waren. „Ja, binnen is bet warm en ik wilde in den turn gaan wanidelen om den geur der bloemen in te ademen." ,,Zij beizitben uit zich zelf de zoetheid niet, die uw tegeniwoordiigheid hun zal verleenen, mijn lelie." Het antwoord, op minizamen maar onbewo- gen toon gegeven, deed Dick Forsyth verstij- ven van ontsteltenis. Dat was de stem van Li Weng-Ho. De mandarijn was op de Yamen aanigekomen Forsyth bewoog zich niet, maar kiemde het kromlzwaard vaster in zijn hand. Een grimmig plan ontwaakte in hem. Hoewel hg geneesheer was, geroepsn lijiden te verzachten en zijn medemenschen troost en liefde te geven, zou hij de omgerepte ziel van het meisje dat hij liefbad, lev end redden, zelfs al moest hij daar- toe den man die zoo schandelgk tegen hem intrigeende, dooden. Weer ldonk Kathlen's stem, nu op eens tril- lend van den lach. „U vleit me te veel. Zulke honingzoete woorden Forsyth stelde vast, dat zg onnoodig luid sprakdat lachen was koelbloedig en be- wonderenswaardig gespeelde comedie. Hij twijfelde er niet aan, of dat luide spreken diende om hem te waarsohuwen, om hem de kans te geven te ontsnappen. Maar hij week geen duianlbreed. Het zwaard in de hand, waohtte hij, een onheilspellende blik in de oogen. Opnieuw hoorde hij de stem van den mandargn. ,,Er zijn geen woorden, welke die zoetheid voldoende venmogen uit te drukken. De bloe men uit den tuin zullen verwelken van jaloe- zie, als gij, mijn juweel ,,0, edele heer". De woorden kwamen in een schalks protest achter het gordgn. De zgde ritselde en een kleine hand greep het gordgn, de hand van Kathleen, en bleef daar een oogenblik, terwijl Li Weng-Ho's stem nogmaals sprak, de tril ling van den harbstooht duidelijlk merkbaar er in. ,,'Het is de waaiheid. mijn scboone. Aan den hemel is er geen ster zoo schitterenid, en op de gansche aarde geen bloem zoo zacht als gij, die mij zoo groot een eer Het geritsel van de zijde, het kletteren der ivoren ringen en de lach van het meisje deden de rest verloren gaan, en toen het gordijn op zij gerukt werd, zag Dick Forsyth haar, met Li Wenig-Ho als aan haar voeten gehecht. Hg zette zijn tanden op elkaar en bleef roer- loos. De mandarijn trok bij het binnenkomen het gordijn weer op zijn plaats en het ontging Forsyth niet, hoe de ocgen van het meisje de kamer afzochten en de trek van opluchiting uit haar geizieht week, toen zij hem daaf bij het kamerschenm zag staan. Hij merkte ook op hoe zij naar den ontlblooten sabel in zijn hand keek, en dan plotseling den blik naar den kant te weniden en zich met een verleidelijken gliimlach naar den manidartjn te keeren. ,,Maar die huwelijksgift, die Ah Yeo mg in uw naam beloofde?" „Die belofte is reeds nagekomen." ,,Bent u daar zeker van?" Jleel zeker. Die bemoeizieke dokter, die mij met zijn bedreigingen zoo diep heeft belee- digid, is al op weg naar zgn zendinigsstation in Yong-Foo." j ,,Viergeef me als het schijnt, dat ik twijfei koester", vervolgde Kathleen een weinig van plaats veraoderend. Twijfei koesteren, mijn bloem?" De man darijn veranidi:rde eivenens van plaats, terwijl i hij sprak, zoodat hij thans met den rug naar het schenm en naar de vensters stonid, echter maar een paar passien ervan af. ,,Ilk zou zoo graag den gift in mijn eigen handen hebben gehad." De mandargn glimlachte toegeeflijk, maar het meisje vervolgde nustig: aan schoolkind'cren. Bij wijze van proef is men hiermede begonnen op de soholen van de Noord-Hollandsche donpen Kwadijk, Middelie en Warder, gelegen bij Edam. De leerlingen. die de scholen van de eeiste twee plaateori bezoeken krggen van Rijkswege gedurende drie maanden dagelijkt: een beker melk met vastgestelden iruhoud te driniken. Na dit tijd- vak kornen de schoolkinderen van het plaatsje Warder aan de beurt, om eveneens gedurende een kwartaal een gelijke hoeveelheid melk te drinken. Alle leerlingen zijn van tevoren ge- wogen en gemeten, waardoor reeds blnnen- kort nagegaan kan worden, weiken invloed het melkgeforuik heeft op de gezondheid van de eerste groep leerlinigen in vengelijking met de tweede groep, die dan nog geen melk ge- dronlken heeft. Als medisch ooutroleur treedt bij deze proef- nemimg op, de inspecteur van de Volksgezond- heid, dr. Doyer te Hilversum, terwijl de plaat- selijke schoolartsen tussdh'Entijds hun mede- werking verleenen. Het onderwijzend perso- neel der soholen kwijt zich met v:el animo van zijn taak, en ook de jeugdige proefkoniin- tjes die de belaugrijkheid van een dagelijksch melkkwartiertje begrijpen, doen hun uiterste best. Trokken sommigen wellicht vroeger een Gelijk geziclit, als hun tihuds melk voorg*ezet werd, thans overwinnen zij geheel h,un inge- beelde melkvrees. De proef wordt genomen door de Noord-Hollandsche distrlctscommis- sie Nummer 17, waarvan voorzitter is de bur- geimeester der drie plaatsen, de heer W R Drost. Wanneer gunstige resul'taten bereikt wor den zullen pogingen worden gedaan am het melkdrinken bij meer scholen in te voeren. RANTSOENEERING VAN DE PRODUCTIE VAN EETBARE VETTEN EN OLIeN. Naar aan het Ned. Weekblad voor Kruide- nierswaren is ontleend, zou men in regeerings- kringen ovei-wegen de vetproductie hier te lande geheel onder controle te hreugen en derhalve de reeds bestaande controle op de productie van boter en margarine uit te brei- dem tot alle eetbare vetten en olien. Bij de bespreking met belanghebbenden waren ech ter zooveel bezwaren van practiscben aard aan den dag gekomen, dat de controle, mooht zij werkelijk uitvoerbaar blijken, nog wel even op zich zou laten wachten. Thans vememen wij, dat de zuivelbonden (boter- en kaasfabrikanten) voor een verga- dering in Den Haag zijn bijeengekomen om te geraken tot een vrijwillige beperking van de boter- en kaasproductie, ten einde een bij de regeering in overweging zijnde beperking on noodig te maken. Als basisjaar zou 1933 1934 in het oog worden genomen. De beper king zou aanzienlijk moeten zgn. (N. R. Crt.) DE VIERING VAN HET CARNAVAL TE 's HERTOGENBOSCH. De gemeenteraad zal een voorstel van B. en W. behandelen tot herziening van de maat regelen tot beperking van de camavalsviering, waarbij den burgemeester het reoht ontnomen is verlenging van het sluitingsuur voor cafe's, het houden van optochten en het maken van muziek gedurende de carnavalsdagen, toe te staan. B. en W. stellen nu voor, deze beperkende bepalingen op te heffen. In dat geval zal de burgemeester het sluitingsuur op Zondag en Maandag bepalen op uur des nachts en toestemming geven tot het inhalen met muziek ,Als ik het mes ter hand.had mogen nemen en zijn boeien doorsnijden, zou het mij llichter zijn te gelooven. Zich een geschenk dat men nooit heeft mogen aanschouwen als werkelijk voor te stellen, valt altijd moeilijk." TeTwijl hij sprak dwaalden haar oogen van het scherm naar het venster en Forsyth be- greep, dat zij hem een wienk gaf om te ont snappen en haar aan haar noodlot over te laten. Als antwoord schuidide hij energiek hfet hoofd. Li Weng-Ho nam weer het woord. „Dat is volkomen judist, mijn bloem. Maar dat neemit niet weg, dat de gift geschonken is; de Einigelschman is vrij". ,,Maar deze vrijheid is nliet uw gave?', viel Kathleen in met abrupte verandering in het optreden, die den manidarijn kennelijk in ver- bazing bracht. Voor een oogenlblik verliet hem zrjn gewone ontbewogenheid. „Niet... niet... mijn gave.echode hij stamelend. ,,Neen, niet uw gave, edele hieer." ,,Hoe komt een dergelijke gedachte op in uw brein..." Omdat ik haar de feJten niedegediseM heb, mandargn." Terwijl Dick Forsyth zich in de discussie mengde, kwam hg van achter het beschuttend kamersdhierm te voorsohgn. fOp het hoorsn van zijn stem veerde Li Weng-Ho op, en een moment keek bij met een paar oogen, waarin een gevaarflijke toom smeulde, naar Kaithlecn Barrington. Toen keerde hij zich langzaam om, op dat oogen blik waarschijnlijk de meest verbaasde man uit heel China, hoewel hij het niet toonde. Zijn igela gezicht was als uit steen gehouwen, zijn oogen, waarin de vdam van woede weer ge- doofld was, stonden fiij.na dof en alleen het op- trekken zijner wenlkbrauwen verried dat hij op zijn minist genomen uit zijn evenwicht ge bracbt was. iHg nam den man, die op zoo'n dramatische van prins Carnaval op Zondag en voor een optocht op Maandag. Aan deze voorsteilen is echter de vcorwaarde verbo-nden, dat de societeiten op die dagen gelijk met de cafe's zullen sluiten. Dit is door de societeits-bestu- ren reeds toegezeg*d. MISHANDELING VAN VOOGDIJ- KINDEREN TE \1EGEN. De heer van der Heide heeft aan den Minis ter van Justitie de volgende vragen igesteidl: 1. Heeft de Minister er kennis van geno men, dat eenige voogdgkinderen mishanaelin- gen hebben ondergaan van een vrouw te Megen, door wie deze kinderen werden ver- pleegd? 2. Waren deze kinderen daar uitbesteed door een voogdgvereeniging Zoo ja, door welke? Zoo niet, door wie is dit ri«n wel ge schied Tegen welke vergoeding Van weiken datum af? Wie heeft deze vrouw als „pleeg- moeder" uitgezocht iof aangewezen? Is te voren naar haar persoon een onderzoek inge st eld? 3. Is er eenige deugdelijke controle ge- waest op de verpleging van deze kinderen? Zoo ja, hoe dikwijls? Zoo neen, zijn er dan geen termen, om, als een voogdgvereeniging deze uitbesteding verrichtte, maatregelen te treffen of dat zij niet langer als zoodanig zal kunnen loptreden, of dat zij verplicht wordt elk gezin, waarin kinderen worden verpleegd, waarvoor zij zich verantwoordelijk stelde, ge- regeld en deugdelijk te controleeren En zoo van wege een ander lichaam deze kinderen waren uitbesteed is de Minister dan ook niet van oordeel, dat dit lichaam schromelijk in gebreke is geweest, bijaldien zou hlijken dat ook in dit geval behoorlgke controle niet heeft plaats gevonden? 4. Is de Minister van oordeel, dat in het al- gemeen, zoowel de gezinnen waarin voogdg kinderen worden verpleegd, als de maatregelen van controle op deze gezinnen beantweorden aan de eischen, die men redelijkerwijze mag stellen 5. En als de Minister van oordeel mocbt zijn, dat een en ander te wenschen overlaat, welke maatregelen denkt Zijn Excellentie dan te treffen om hierin verbetering te brengen? zijn de typi- |sche sympto- men van een opkomen- de verkoudheid; Zwaar hoofd en moe gevoel in de benen. Neemt dan B (BAYER) he1 product van vertrouwen i VR. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 cts. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cts. (Ingez. Med.) wijze tusscherJbeiden gekomen was van het hoofd tot de voeten op, bemerkte het blin- kend'a wapen in zijn hand, en begon toen met een kalme, vlalrke stem tegen hem te spreken. ,D'US dr. Forsyth, bent u ten slctte toch naar Pi-Chow gekomen? „Zooals u ziet," was het rustige w'.derwoord. „Ik verzeiker u, dat gij heel welkom zijt", hemam de mandarijn fluweeiig. ,,Het was een diepe ontgoodheling voor me, tovn ik ver nam, dat u verdronlken waart. Ik had me al heel veel genoegens voorspeld van uw ge- zelschap, en het komt me voor, dat ik niet tcleurgesteld zal werden." ,,Ik vrees, dat u dat w£l zult zijn", ver- klaarde Forsyth met een suggestieve bewe- ging van hiet wapen in zijn hand. ,„0 dat". Bsn minadhtend lachje gleed over Li Weng-Ho's gezicht. ,,Een riet zou u van evenveel nut zgn, u vergeet, dat u zich in mijn residentie bevindt. Ik behoef slechts in mijn handen te kflappen en er zullen dingen gebeuren... ja, ten opzichte van u zullen zg zelfs heel spoedig gebeuren." „Maar u zult niet in de handen klappen, mandarijn. AUs u dat doet zullen de dingen waarop u doeflt, eivengoed voor u gebeuren als voor mij." Niets zal er gebeuren". Het was Kath leen, die thans sprak en zich daarhij tot Dick Forsyth richtte. ,,Hij heeft zooeven order ge geven, dat hij onder geen omstandigheden ge- etoord wenschte te worlden." „Is dat zoo?" glimlachte Forsyth tegen den Chinees. ,,In dat geval vrees ik, waarde heer, dat ge scbaakmat geizet zijt. Grootspraak zal u niet baten. Uw bediienden staan niet tot uw ddspiceitie op dit mom lent. Dit is een zaak tusschen u en mg, en ik zou zoo zeiggen, dat u zult moeten doen, wat ik wil dat u zult doen. En dat is?" (Wordt venvolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 5