ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENT1EBLA0 VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Volg de M.S.S.-gewoonie M.S.S.-cachets Maken Schoon Schip No. 9404 WOENSDAG 22 JANUARI 1936 76e Jaargang Radio-Rede van H. K. H. Prinses Juliana Binnenland Buitenland De dagelijksche taak, vol ergernissen, jachlige beslommerin- gen en vermoeienissen, maakl dal, hoe verder Ge de week in gaal, hoe vermoeider Ge wordl. Maar ook Uw spijsverie- rings-organen ondervinden daarvan den ongunsligen invloed. En dan zijn op Zaierdag Uw krachien lolaal uilgepui Maak het daarom dus tot een gewoonte Vrijdag en Zaterdag eem elken Vrijdagavond en Zaterdagavond een of twee van die -arrassend werkende M.S.S.-cachets, voordat Ge naar bed gaat, goede geregelde te maken tot een wekelijksshe M.S.S.-dag. jt-TX&jismF v? sirar*.-: n- ws-ww# —*-■ i ursrnacsaaCTUJEWiwanBWO iwiwiinmiiiwiwyiMJi'TOVJiiauKgamaKjmMatmp Ettgtt/.Bwz^vcjgc^aMg^^yprjr --sfflr.-g/i •".•uy„ .I'-vTrrr .T-m»e-^i.ii53^£r.w«7C(a ER NEUZENSCHE CO U RANT ABONNEMENTSPRUSBinnen Ter Neuzen 1.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,oyerige lan den f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 33150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgavc. DIT BEAD VERSOHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. HINDER WET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, maken bekend, dat bet verzoek van P. F. VERBIBST, Nieuiwediepstraat 69/71, Ter Neuzen, am cup het perceel kadastraal bekend gemeemte Ter Neuzen, Seetie L, no. 1645, een slachtplaats te mogen oprichten, door hen is ingewilligd. Ter Neuzen, den 21 Januari 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. DIENSTPLICHT. Uitspraak inzake vrijstelling. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemeene kennis dat een uit spraak op aanvrage om vrijstelling van den Dienstplicht, ter Secretarie dezer gemeente. voor een iedier ter inzage zijn nedergelegd. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen. A. door den ingeschrevene wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen- woordiger; B. door elk der overige voqr deze gemeente voor dezelfde liohting ingeschreven per- sonen of door hunne wettige vertegen woordigers. Het verzoekschrift moet met redenen om- kleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden gericht aan de Koningin, doch worden ingediend bij den Burgemeester, ter Secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending. Voor zooveel betreft uitspraken door Gedepu- teerde Staten gedaan, kan bovendien de Com- missaris der Koningin, binnen denzelfden ter- mijn bij de Koningin in beroep komen. Ter Neuzen, den 22 Januari 1936. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Dinsdagavond werd door H. K. H. Prinses Juliana over de beide zenders, tenbehceve van de steunactie van het Comite „De Kunst in Nood", de volgende rede uitgesproken Zeer gietroffen door het groote verlies, het welk het Engelsche volk geleden heeft, acht Ik het niettemin mijn pliaht, aan mijn voornemen gevolg te geven om tot U te spreken. Nog steeds blijft Nederland gebukt gaan onder tijdsomstandigheden, die voor velen in hooge mate zorgwekkend zijn. Menige belan- gengroep beseft onvoldoende de moeilijkheden, waarmee een andere te kampen heeft, en zij, die kuxmen en willen helpen, weten niet altijd de wegen, die geopend zijn om den nood van een bepaalde groep te verlichten. Thans wil ik U in het bijzionder wjjzien op de schilders en de beeldhouwers, die in het Band van Rembrandt gebrek lijden. Het zijn immers de kunstenaars, die schoonheid in ons leven brengen door hun scheppende kracht; doch nioodgedwongen zijn hun kunstuitingen tegenwoordig voor menigeen een luxe gewor- den. Ons land dankt zijn roem voor een zeer belangrijk deel aan de schilderkunst, waar mee het overal en ten alien tijde grootste be- wondering heeft opgewekt. De Musea van vele landen hebben eereplaatsen ingeruimd voor de Hollandsche meesters. Het zou een omdraaglijke gedachte zijn, wanneer onze schil derkunst door nood en ontberingen zou wor den geschaad en onze kunstenaars hun onder- gang moesten tegemoet zien. Daarom moet helpen, wie kan. Reeds is veel ondemomen tot steun aan deze noodlijdenden. Zoo heeft het te Den Haag zetelende Comity ,,De Kunst in Nood" al her- haaldelij-k dringend de aandacht gevestigd op dezen ernstigen toestand. Het heeft een steunactie ondemomen, waaraan zeetr, z6er velen in den lande spontaan hebben deelge- nomen. Van alle zijden is het Nederlandsche volk te hulp gekomen en droeg men het zijne bij. Het Comite „De Kunst in Nood" heeft, tijdens de drie jaar, dat het zijn werk verricht, cmdervonden, dat tallioozen bereid zijn, te offeren voor onze kunstenaars. Ons volk heeft bij deze steunactie een groote eenheid betoond en het gevolg is geweest, dat aanzienlijke geldsommen konden worden be- schikbaar gesteld. Maar de nood gaat voort en ons land nu telt veel en zeer begaafde kun stenaars, die moeten worden geholpen, zoolang dit nog eenigermate in onze macht ligt! Het Oomite „De Kunst in Ncod", dat groo- tendeels de leiding van dit reddingswerk dp zich genomen heeft, is gewend de kunstenaars te steunen door middel van aankoop hunner werken. Zoodoende heeft dit Comite een rijk bazit aan schilderijen, grafische kunst en beeldbouwwerken verworven, die werden ten- taongesteld in tal van Nederlandsche ge- mieenten. Thans hebben deze exposities haar taak'! vervuld en wil net Comite deze groote en belangrijke kunstcollecties verspreiden. Dit gesohiedt in den vorm van een verloting. Daardoor zal het mogelijk zijn, dat uiterst belangwekkende en kostbare kunstwerken in het bezit komen van velen, die aniders nooit in de mogelijkheid zouden zijn, zich zulk een lounstbezit aan te schaffen. Hiermee bereikt bet Oomite tevens, dat het zijn kunstoollectie onder ons volk brengt, waarbij alien er een gelijk e kans op hebben. En daardoor ver- fcrijgt men weer nieuwe gelden, waarmee het Oomite zijn arbeid kan voortzetten, tot bij tijd en wijle anderen die taak blijvend zullen heb ben Qvergenomen. Mijn Moeder heeft op verzoek van het Comite ,,De Kunst in Nood" twee schilder- werken van Haar hand beschikbaar gesteld ter reproductie in kleuren. Het .vervaardigen van deze kleurendrukken is een buitengewaon zorgvuldig en nauwkeurig werk geweest, een werk, dat men in Nederland zeer goed ver- staat, zooals wij hebben kunnen constateeren. Deze kleurenreproducties zjjn versohenen als even zoovele premies, ten behoeve van de nieuwe steunactie, die het Oomite thans onder- nomen heeft, en worden verkrijgbaar gesteld voor een gulden en tien cent per stuk, waar- op bovendien een lot op de schilderijen koste- ioos wordt bijgevoegd. Het adres, waar repro- ducties, zoowel als loten verkrijgbaar zijn, Van Hoboken's Bank te Den Haag. Ik doe een ernstig beroep op U, om deze actie te steunen door een- of meermalen f 1,10 te storten op het igironummer van Van Hoboken's Bank te Den Haag, op nummer 8-4-7-2-6. De prijzen vonmen een keur uit het werk der Nederlandsche schilders en beeldhouwers. Wilt door Uw bijdrage een bewijs geven van Uw medeleven met onze Nederlandsche kunstenaars, die in dezen tijd zoo zwaar zijn getroffen. Laten wij nog- maals elk het onze doen, eensgezind en vast- beraden, om dezen nood te keeren. Om deze dragers van onze cultuur, deze scheppers van schoonheid, deze vertegenwoordigers der Nederlandsche beschaving door den nood der tijden heen te helpen. Landgenooten Gij, die naar Mij luistert zoo gij kunt, helpt mede en draagt Uw deel bij! Mage aller in- spanning worden bekroand met geiluk in de harten onzer Nederlandsche kunstenaars. Ik heb gezegd! HET OVERXJJDEN VAN DEN KONING VAN ENGELAND. H.M. de Koningin heeft telegrafisch Haar deelneming hetuigid aan de Koningin van En- geland en eveneens aan den nieuwen Koning naar aanleiding van het overlijiden van Koning George. Reuter melldt uit Loniden, dat Konmgin Wil- heimina een afivaaridiging naar de plechtig- heid der teraardelbestelling zal zenden. De Minister van Ruitenlandsche Zaken, Jhr. Mr. De Graaff, heeft Dinsdagochtend te half elf een bezoek van rouwbeklag afgelegd bij den Engelsehen gezant, Sir Hubert Mont gomery. De tijding van het overlijden van den Konmg van Engeland heeft in de kringen van het Hof, de Nederlandsche regeering en van het diplo- matieke oorps groote ontrosring verwekt. Van alle gezantschappen en ook van vele par- ticuliere gebouwen werd de vlag halfstok uit- gestoken. In de vroege ochtenduren werd de officieele mededeeling van het overlijden van den Koning bij de Britsche legatie aan het Westeinde in den Haag ontvangen en door den gezant ter kennis van de Nederlandsche regee ring gebracht. Aan het gezantschapsgebouw werden rouwregisters ter teekening gelegd. Talrijke autoriteiten kwamen hier in den loop van den ochtend hun handteekening plaatsen. Een der eersten was de Minister van Buiten- landsche Zaken Jhr. Mr. De Graaff, die, zoo als reeds gemeld Sir Hubert Montgomery zijn deelneming persoonlijk getuigde. Voorts kwa men de deken van het corps diplomatique, de heer von Adlercreutz, tal van gezanten, legatleseoretarissen en attache's de griffier van het Penmanente Hof van Internationale Justitie, de Hofmaarschalk van de Koningin, baron de Smeth, de voorzitter van de Eerste Kamer baron de Vos van Steenwijk, de burge meester van den Den Haag, de chef van den marinestaf, vice-adtmraal de Graaf, namens den marinestaf, de commandant van het tweede regiment huzaren, kol. Diemont en tal van autoriteiten, alsmede vele vrienden en be- kenden van Sir Hubert hun deelneming be- tuigen. DE 4 STAATSLEENING 1936. De 4 pet. Nederlandsche Staatsleening 1936, waarvoor de inscbrijving gisteren heeft plaats geivoniden, is geheel geslaagd. De leening was nominaal 104 millioen groot, waanvan de deelneming reeds tot een bedrag van 50 millioen door de Rijksfondsen was ver- zakerd. Daamaast is thans voor ruim 59 mil lioen ingesdhreiven, zoodait de leening met ruim 5 millioen is overteekend. Deze 5 millioen zul len op de eerstgenoemide 50 millioen worden gekort, opdiat de inschrijvingen van het pu- bliek geheel kunnen worden toegewezen. DE VERHOOGDE MOTORRIJTUIGEN- BELASTING. Opbrengst 1 millioen beneden raming. De K.N.A.C. schrijft: Door de wet tot instelling van een Verkeers- fonds werd in 1935 de wegenbelasting vervan- gen door een met gemiddeld 50 pet., verhoog- de motorrijtuigienbelasting. Het bedrag der verhooging zou niet meer worden gebruikt voor de wegenverbetering, maar kreeg een andere bestemming, n.l. om mede te helpen de tekorten van alle andere verkeersmiddelen te verminderen. De Regeering voorzag in de aanzienlijke belastingverhooging, slechts een tijdelijken terugslag in de ontwikkeling van 't motorwegverkeer. Gebleken is, dat het voortgezette optimisme van de Regeering in de draagkracht van het motorverkeer niet is bewaarheid. In 1935 bleef de opbrengst niet minder dain 1M mil lioen beneden de raming en dat terwijl over de eerste aoht jaren van de wegenbelasting (en ook van de systematische wegenverbetering) gemiddeld per jaar bijna 2 millioen meer werd opgebracht, dan was begroot. De reactie is dus emstiger geweest dan de Regeering voor zag, hetgeen als een zeer bedenkelijk ver- schijnsel moet worden beschouwd, immers is niet alleen een der laatste stukken welvaart, die ons waren gebleven, aangetast, maar ook equivaleert elk millioer minder aan motor- rijtuigenbelasting met 3 millioen minder in de Overheddskassen (benzinehelasting, verhoogde en nogmaals verhoogde nenzine-belasting, per- soneele helasting, parkeergelden, tollen, pon- ten, enz. Het motorwegverkeer met al zijn omnisbare voordeelen voor de volkswelvaart, blijkt boven zijn grens te zijn belast. SANEERING VAN HET SLAGERSBEDRIJF. Dezer dagen heeft te Utrecht een vergade- ring plaats gehad van de hoofdhesturen der deshetreffende arbeids-organisaties met de gszamenlijke slagerspatfoonsbonden met het doel te komen tot saneering van het slagers- bedrrjf en de vleeschvoorziening en tot alge- heele samenwerking van beide partijen. Naar verluidt hebben de vertegenwoordigers der R.K., Christ., modeme en neutrale werk- nemersbonden zich in deze vergadering be reid verklaart deze samenwerking in hun or- ganisaties te verdedigen en te propageeren. WIJZIGING VAN DE RADIOMUZIEK HIER TE LANDE. •Naar aanleiding van het overlijden van den Koning van Engeland hebben de A.V.R.O. en de K.R.O. gisteren eenige wijzigingen in het muzikale gedeelte van hun programma's aan- gehracht, met dien verstande, dat het uitbun- dige karakter van sommige nummers is weg- genomen, waarvoor in de plaats is gekomen eenigszins meer gedragen muziek. ONDERSCHEIDING VOOR DR. EUWE. Na een lezing, welke Dr, Max Buwe, Maan- dagavand te Delft heeft gehauden, heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen, Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, het woord gevoerd en medegedeeld, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft Dr. Max Euwe te benoemen tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Onder daverend applaus spelde de Minister den wereldkam- pioen schaken het eere-metaal op de borst. EEN MENSOHENVRIEND GEHULDIGD. iZondag heeft het Brabantsche Maasstadje Magen op spontane wijize een van zijn groot ste mannen gehuldigid: dr. A. A. F. Baptist, beter bekend onder den naam van den ,,Me- gensche dokter." Het was namelijik 25 jaar ge leden dat de Meigensche doikter zijn arbeid als gemeente-arts in Megen en omliggende dorpen begon. Dat dit feit en de hartelijke huldiging van den doikter zich niet alleen tot het kleine Brabantsche plaatsje beperkte, maar overal in den lande belangstelling en sympatShie heeft gewekt, heeft alis oorzaak dat deze deleter door zijn groote menschlievend- heid en opoffereuide liefde voor zijn patienten alom bekend en bemind is. Want juist door deze menschlieivendheid heeft de Megensche dokter zijn bekendlheid verikregen. Nimmer heeft hij uit zijn funotie materieel voordeel behaald. Integendeel, hij offerde have en goed op voor zijn patienten. Zelfs het meest onmis- bare schonk hij somis weg, om daardoor het lijden van zijn medemensohen te kunnen ver- zachten. Zoo is 't wel gebeurd, dat hij kachiel en kolen wegschonk om anderen te helpen, die zuiks hard van noode hadden. Hij hielp door een ongekende liefdadigheid zijn patienten, waar hij kon en bezorgde hun wat zij noodig hadden. Onnoodig te zeiggen, dat deze menschen- v^jend in den waren zin des woords, door de Megensche bevolking spontaan is gehuldigd en zelfs uit alle deelen van 't land heeft 't hem niet aan belengstelling ontbioken. Feestcom- missies waren ingesteid ,en talrijlke toespraken, waaruit groote waardeering en sympathie voor den Megensdhen dokter naar voren kwam werden gehouden. DE STEUN AAN DE VEASTEELT. Men meldt uit Den Haag: De vlassteunregeling oogst 1936 zal niet ge heel gelijk zijn aan die voor den oogst 1935. De appervlakte te steunen vlas is met 5000 'H.A. vermeerderd, zoodiat in 1936 een opper- vlakte van 15000 H.A^zal, worden gesteund. In het steunlbedrag wordt de volgende wij'zi- ginig aangebracht: De maximale teeltpremie voor vlas van den oogst 1936 bedraagt 100 per H.A. en wordt toegekend als de gemiddelde prijs van geregeld vlas 51/3 cent per K.G. of minder bedraagt. Bij een gemiddelde van 8 cent per K.G. of hooger wordt geen steun uitgekeerd. Bij een prijs tuisschen 51/3 en 8 cent wordt de premie naar evenredighiead vastgesteld. DE UITKEERING AAN DE KLEINE BOEREN. Zooals reeds bekend gemaakt is, ligt het#in het voornemen van den minister van Land- bouw en Visscherij oiver te gaan tot het doen van een geldelijke uitkeering aan de kleine tboeren. Voor ziulk een uitkeering komen alleen in aanmerking rumdveehouders;. a. wier hoofdberoep bestaat in het uitoefe- nen van akkerbouw of veehouderij voor eigen rekendng (landlbouwers lb. die bij de inventarisatie van Mei 1935 ten hoogste 5 ha cultuurgrond in gebruik had den; c. te wier name bq edn van de rundvee- tellingen, te weten die van Mei 1935 of Decem ber 1935 1, 2 of 3 mellk- en/of kalfkoeien wer den gemventariseerd d. die na 1 Januari 1936 niet in een van Rijkswege gesh'bsidieerde werkverschaffing zijn opgenomen geiweest of na dat tijdstip geen st:un hebben genoten ingevolge een door den minister van SOciale Zaken goedgekeurde steunregeling e. idie op 1 Januari 1936 niet waren aan- Uw darmen gaan trager werken, Uw sloelgang wordt ook trager en ver- giftigde afvalstoffen hoopen zich op in Uw ingewanden, veronlreinigen Uw bloed, brengen Uw gestel in de war en maken U moe, mat en lusteloos. Daarna volgt Uw rustdag, waarvan Ge U zooveel had voorgesteld, maar Gij zijt moe, landerig, lusteloos en prikkelbaar en pas als de Zondag voorbij is, als het Maandag is, betreurt Ge Uw verloren dag en wenschte dat het dan nog Zondag was, want nu zoudt Ge lust hebben voor al Uw verzuimde plannen. Maar Uw weektaak ligt voor U en zoo gaat't telkens I En toi Uw verbazing, tot Uw genoegen zult Ge bemerken, dal, dank zij dat M.S.S.-ertje tusschen Vrijdag en Zondag als '1 ware een wonder ge beurd is. Uw geheele gestel is opgeirischt, dank zij de bijzondere besland- deelen welke de M.S.S.-cachets bevatten. Uw ingewanden hebben zich zacht en ongemerkt ontlast van alle stoffen welke Uw gestel bezwaarden. Op de werking van de lever, op Uw bloeds-omloop en bloed-druk hebben M.S.S cachets een gunstigen invloed. De gisling in Uw darmen is verdreven. Vol lust en energte staal ge nu 's Zondagsmorgens op, vol plannen, met een gullen lach. Gij zelf vooral, maar ook al Uw huisgenooten zullen den prettigen weerslag van Uw goede M.S.S.-gewoonte ondervinden. Een heerlijke Zondag, een heerlijke rustdag, een zoo welverdiende en noodzakelijke afwisseling in Uw dagejijksche beslommeringen zullen Uw deel zijn en welgemoed en vol energie herneemt Ge dan 's Maandags Uw weektaak, volkomen daartegen opgewassen. Probeert't nog deze week: M.S.S.-cachets (ook wel genaamdLaxeer-Akkertjes) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten en wel in blauwe ronde kokertjes of in de nieuwe blauwe vierkante kokertjes. De samenstelling is echter van beide geheel gelijk. Als Uw gewone leverancier soms geen voorraad mochl hebben, vraag hem dan ze even voor U te willen beslellen. Ze kosten per 12 stuks slechts 60 cent. (Ingez. Med.«) gesloten ibij de werkloozer,kas van een ver- eeniging, gesulbsidieerd ingevolge het Werk- loosheiidsibesluiit 1917; f. die niet zijn aangeslagen in de inkom- sten- en/of vermogensbelasting over het be- lastingjaar 1935/36. De uitkeering aan degenen die tot voor- i noemde categorie gerekenld kunnen worden, j zal bedragen voor veehouders met 1 melk- of 1 kalfkoe 25, voor veehouders met 2 melk- en of kalfkoeien ,f 40, voor veehouders met 3 melk- en/of kalfkoeien f 50. Bij de bepaling van het bedrag, zoowel als bij de vraag of en voor welk bedrag een vee- houider in venband met eventueel iverschillende resultaten der tellingen in aanmeriking komt, zal worden uitgegaan van het normale be- j drijf van den betrefferuden veehouder. -Alle veehouders die volgens die voorhan-den j gegevens voorloopiig in aanmerking zouden komen voor een uitkeering krijgen een for- mulier ter ondierteakening toegezonden, waar bij de betrokken inspecteiur der directe belas- tingen wordt gemaehtigd tot het verstrekken van de hierbaven onider f bedoeldie inlichtingen. Dat formulier dient onrverwijld in de bijge- sloten dienstenvelbppe te worden ingezonden bij de prive lanidbouw crisis-organisatie, waar bij de betrokkene is aangesloten. Indien bet formulier ongeteekenid, of na den daarop ver- melden datum bij de lanidibouw-crisis-organi- satie voornoemd inkomt, wordt die betrokken veehouder geacht niet voor een uitkeering in aanmerking te komen. Fersonen, die op 10 Februari niog geen for mulier ontvangen hebben en meenen toch aan fcovenomschreven voorwaarden te voldoen, kunnen na dezen datum, doch uiterlijk vo<5r 23 Februari een formulier, hetwelk bij den secretaris van hun districtscammisisie gratis verkrijigbaar is, ond-erteekenid inzenlden bij de landbouw-crisis-organisatie, waarbij zij aan- gesilcten zijn. De door misgewas getroffen tuinders zijn in vorenbedoelde categorie niet begrepen. Voor hen is eveneens een regeling in voorbereiding, waaraver te zijner tijd nadere miededeelingen in de p^rs zullen volgen. j DE RAADSCOMMISSIE VAN DERTIEN. De correspondent der N. R. Crt. te Geneve telefoneerde Maandagavond De raadscommissie van dertien is Maandag- middag, onder voorzitterschap van de Mada- riaga, bijeengekomein en heeft moeten vast- stell-en, dat geen enkele regeering eenig nieuw initiatief tot verzoeningspogingen heeft ge nomen. De commissie van dertien achtte het niet op haar weg te liggen, zelf het initiatief daartoe te nflmen. Te minder, waar geen enkel nieuw element aanwezig is, dat hoop op succes van een nieuwe verzoeningspoging zou bieden. De raadscommissie van dertien zal ten aanzien van dit deel van haar taak dus tijdens deze raadszitting niets verrichten. MINISTER-PRESIDENT VAN ZEELAND ZOU AFTREDEN. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: In goedingelichte kringen doet het gerucht de ronde, dat minister-president van Zeeland het inzicht zou hebben, onmiddellijk na het verstrijken van de volmachtsperiode en het debat over bet regeerings-belsid dat daarop volgen zal, ontslag te nemen. Al-s hoofd van de regeering en tevens als minister-president is, sedert April 1935, buitengewoon veel van zijn werkkracht gevraagd, zoodat het licht te be-grijpen valt, dat de .premier" er thans naar hunkert, gedurende eenigen tijd rust te ne men. De heer Van Zeeland, die onlangs nog verklaar-de, hoewel roomsch-katholiek van ge- loof zij-nde, tot geen enkele politieke partij te willen behooren, voelt bovendien weinig voor tij-dens de komende verkiezingscampagne de regeering voort te zetten. Een groote mqeilijkheid zal het eohter zijn hem een tijde lijken opvolger te bezorgen daar niemand onder de leidende politieke elementen geneigd blijkt te zijn deze onaangename taak op zich te nemen. ROUWBEKLAG VAN DEN EX-KEIZER. De Duitsche ex-keizer heeft uit Doom een telegram aan koningin Mary gezonden, waarin hij| zijn diepe deelneming uitspreekt in het verlies, dat zij en haar familie geleden hebben en haar uit naam van zijn gemalin, zichzelf en alle leden van zijn huis zijn warmste sym pathie betuigt. BOMAANSLAG OP JOODSCHEN WINKEL. In een Joads-chen winkel te Lodiz is een bom ontploft, tengeivolge waarvan drie personen zijn gewond. Ook de Jciodiscrxe apotheek te Otwoek is door een ontploffing verwioest. Deze beide -bomaansilagen zijn gepleegd door nationalistische anti-semietische organisaties. DE ZAAK#HAUPTMANN. De gouveme-ur van den staat New Jersey, Hoffmann, is vastbesloten de staats-politie te verzoeken een nieuw onderizoek in te stellen in de zaak Hauptmann. Men veronderstelt, dat Hoffmann daardoor moeilijkheden zal krijgen met den attorney-general David Wilentz en dien leider der staatspolitie, kolo- nel Schwarzkopf. DOCUMENTEIN VERNIETIGD OF VERDWENEN? Volgens een bericht van het D.N.B. uit Parijs is er Zondag in een vleugel van het ministerie van arbeid aldaar brand uitgebro- ken. Na verloop van een half uur wais het v-uur reeids gebluscht, doch het scnijnt, dat aanzienlijke schade is aangericht. Verschei- dene gewichtige doc-umenten zijn verbrand. (Onmiddellijk is er een onderizoek ingesteid, en, naar verluidt, koestert men argwaan ten

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 1