Kerknieuws Sport Gemengde Berichten ZAAMSLAG. AXEL. SAS VAN GENT. VOETBAL. DAMMEN. .AANRANDING TE WAPENVELD. Vele oud-patienten ook uit Ter Neuzen al- Waar hij vroeger zitdag hdeld in het ziekenhuis zullen met leedwezen het heengaan van den heer Henkes op 64-jarigen leeftijd vernemen. Hij nam deel aan verscheidene internationale mediische congressen, o.a. te Budapest in 1909, waar hij een van die sprekers was. In den loop der jaren heeft die heer Henkes veel ge- puMiceend. Ook construeende hij enkele in- Strumenten, die in binnen- en buitenland wor- den gebrudkt. In 1916 vestigde hij zich in Den Haag. Sinds 1921 waren Prins Henidrik en Primes Juliana onider zijn patienten. Dokter 'Henkes werd door zijn patienten zeer gewaardteerd als medic us en als mienisch. ONDER EEN INSTORTENDEN MUIIR GERAAKT. Maandaigm i ddag was de metselaar De Fouw foezig met het sloopen van de eenigen tijd ge- leden venbrande sciruur van een landbouwer te Breskens. Bij hiet uitnemen van een deur stortte een muur in, waardoor De Fouw ge troffen wend. (De man, die klaagde over inwerudige pijn, is naar het zaekenhuis te Oostlburg getaracht, waar hij in den loop van den avonid is over laden. (Hij laat een vrouiw en twee jonige kinideren achter. EEN VISSCH EKS V A A RT EIG BINNEN- GEBRACiHT. Door schipper van den Heuvel is in de haven van Breskens toinnengebradht het visschers- vaartuig Heyst 59, dat met onklaar geraakten motor tijd ens stormweer op de W ester-Schelde rcmddreef. Inbraak. In den nacht van Dinsdag oip Woensdag hebben ongenoode gasten zich toegang we- ten te versdhaffen tot de woning van den winkelier N. van Antwerpen. Er wordt echter nieihs venmist. Door de politie wordt een on derzoek imgesteld. Gevonden voorwerpen. Bij den gemeente-valdwachter J. van Wes- tenlbrugge zijn iniicht.ingen te bekomen om- trent de volgehide gevonden voorwerpen: een kist mandarijntjes eenig los geld; een rijwiellbedastingimerk 19351036. Operette „Ninon". In de Maandagavond gehouden bestuursver- gaderinig der alg. zangvereeniging „Orelio", werd besloten de operette Ninon" opnieuw op te voeren, benevens de zangnummers die op de uitvoering van 9 Jan. zoo'n succes had- den. Jaarvergadering V.V.V. Een 30tal leden waren Dinsdagavond opge- komen naar de onder leading van den heer A. van Maale gehouden jaarvergadering dezer vereeniging op de bovenzaal van het hotel ,,'s Lands Welvaren".. Het was ditmaal een sober openingswoord dat wij van den preasus te hooren kregen. Aile goeds aan de leden voor hun gezinnen en zaken en een vluchtige blik terug over 1935 was hetigeen wij konden opteekenen. Na eenige formeele plichtplegingen werd de eigenlijke agenda in een recordtijd afgewerkt een bewijs dat het bestuur dezer vereeniging en de leden door een sterk vertrouwen ge- echraagd is. De secretaris wijdde nog eens uitvoeriger uit over datgene wat in 1935 de revue had gepasseerd, doch in zoodanige bewoordingen dat ook zijn overzicht binnen de termen van het beknopte bleef. Herinnerd werd aan de zomer-openluchtconcerten, aan het welge- slaagde Oonooursi-hippique en last but not least de St. Nicolaas-Winkelweek campagne, zaken die alle als aangename herinneringen zullen geboekstaafd blijven maar die alle een wrange nasmaak hadden wat nader door het verslag van den penningmeester wfrd aange- toond. Als geheel stond dit in mineur en kunnen wij ditmaal wel van een crisis-jaaxverslag spreken. Zelfs in ledental bleek men achter- uit geboerd. De vereeniging telt momenteel 84 leden en 11 donateurs. Het concours-hip- pique op den tweeaen Pinksterdag leverde een nadeelig slot van 164. De concerten kostten de vereeniging evenals het St. Nicolaasfeest telkenmale ,f 134 aan verliespost. In totaal werd f 282 meer verlies dan winst geboekt, zoodat de schatbewaarder het spaar- bankboekje der vereeniging duchtig had moe- ten aanspreken. Voor zijn richtig beheer werd de penning meester gedechargeerd, nadat ook de kas- commissie kloppend advies omtrent den stand van kas en boeken had doen hooren. Bij de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding werden herkozen de heeren G. Koe- voets, A. van Sabben en C. L. de Smidt. Op voorstel van het bestuur werd besloten op 25 Februari a.s. het 10-jarig bestaan der vereeniging met een feestavond te vieren. Wijders lichtte de voorzitter de vergadering in nopens de voomemens t. a. v. het jubeljaar 1936 waarin ook Concordia" haar gouden jubileum zal vieren en tevens herdacht zal worden het feit dat Prins Maurits in 1586 onze stad op de Spanjaarden veroverde. Op iniitiatief van „Concondia" werd met de beide besturen reeds vergaderd omtrent een te organiseeren feestweek. In beginsel was men in deze vergadering op verblijdende wijze met eenparige stemmen tot samenwerking bereid gebleken. Hoe nu de feestweek inge- richt zal worden moet nu nader in finesse's worden uitgewerkt. Of men een ,,braderij"- week zal organiseeren, een poppententoonstel- ling of een muziekfeest, het moet alles nog beslist worden. Aan het Bestuur werd echter bianco mandaat gegeven de zaken naar ge- noegen der leden te regelen en uit te werken. Met de Pinksterdagen zal het traditioneele „concours" plaats hebben. Besloten werd voorts te trachten de toe- stemming te verkrijgen, in afwijking van de rechtspersoonlijkheid verkregen hebbende sta- tuten, om ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan het entreegeld voor nieuw toe te tre- den leden minder bezwarend te maken, waar- mede in een minimum van tijd ,,de agenda" was afgewerkt en nog werd medegedeeld, dat St. Nicolaas dit jaar met nog grooteren luis- ter in ons midden zal worden ontvangen, het- geen voor het mede aanwe|zige hoofd der openbare lagere school een gereede aanleiding was het V.V.V.-bestuur de gevoelens van hart- grondigen dank van kleuters en ouders over te brengen.. Oplichtster aan het werk. Op het einde der afgeloopen week is een schoenenmagazijn hier ter plaatse het ope- ratie-terrein geweest van een even sluwe als brutale oplichtster. Zrj vervoegde zich in den winkel met de ge- fingeerde boodsohap, dat zij door haar heer- schap gezonden was om een drietal paar schoenen op zicht te Imogen meenemen, oon daaruit een keuze te doen. De vrouw van den winkelier had hiertegen geen bezwaar, doch gaf den wensch te kennen, dat de paren, die niet gehouden werden, nog denzelfden avond zouden terug gebracht wor den. Deze belofte werd grif gegeven. De schoe nen werden ingepakt en de onbekende zooge- naamde gsdicr.stige veruet met spoed den winkel. Van terugzending der schoenen kwam dien zelfden avond niets. Ook den volgenden dag wachtte de winkelier tevergeefs op zijn schoenen. Toen werd aan het opgegeven adres een boodschaip gestuurd om te informeeren, of men reeds een keuze gedaan had. Daar stond men echter vreemd te kijken, want van een zieptzending schoenen bleek men daar niets te weten. Nu eerst begon de winkelier tot het besef te komen, dat hij het slachtoffer geworden was van een sluwe oplichtster, die den naam van een ingezetene misbruikt had, om in het bezit te komen van een drietal paren schoenen. Men meemde te hebben opgemerkt, dat de dievegge sprak met een Belgisch accent. Deze aanwijzing doet vermoeden, dat men te doen heeft gehad met een Belgische vrouw. Al- hioewel het geval bij de politie is aangegeven, heeft deze tot dusverre geen enkele aanwij zing kunnen vinden, wie de geraffineerde op lichtster kan geweest zijn. Andere neringdoenden mogen in dit geval aanleiding vinden, zich in soortgelijke geval- len eerst gogd te overtuigen of zij niet op dezelfde wijze bij den neus worden genomen. GEREF. KERK. Beroepen te Groningen Ds. P. van Strien te Haarlemmeimeer (O.Z.). PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. le klasse. RoermondBleijerheide. JulianaNAC. PSVLONG A. NOAD(Eindhoven. BWMW. 2e klasse A. HeroDe Baronie. GoesTSC. VliissingenTemeuizen. ZeeiandiaRBC. DOSKOMidideliburg. 3e klasse A SluisikilOranje. BreskensOostburg. HulstAxel. 3e klasse B. [Miiddellburg 2Hansweert. Eliland BoysZeeuwsche Boys. ZierikzeeZeelandda 2. (RjCSGoesche Boys. HET WEREUOKAMPIOENSOHAP. De elfde partij remise. De gister tussehen Raichenbach en Vos ge- speedde elflde partij om het wereldikampioen- schap dammen ds wederom geeindigd in remise.. De stand is thans: Raiclhenlbach 14 punten, Vos 8 punten. Op den Oostelijken Kanaaldijk te Wapen- veld (Geld.) ds Zondagavond om zeven uur een meisje aangerand door drie onbekende personen. Het gelukte de gemeente-politie reeds Maandag klaarheid in deze zaak te brengen. De gemeente-veldwachter heeft 3 verdachten, de 29-jarige J. K. uit Werven, de 18-jariige R. H. en de 17-jarige G. R. uit Wa- penveld gearresteerd. Deze hebben, na ver- hoord te zijn, een volledige bekentends afge- liegd. Zij zijn alle drie in verzekere bewaring gesteld en zullen vandaag naar het parket worden gebradhit. De drie mannen zouden zich denzelfden avond ook aan een tweede geval van aanran- ding schuldig hebben gemaakt. OPLICHTING. Verscheidene winkeliers in de gemeente Nieuwveen zijn de laatste dagen opgelicht door een juffrouw, die inkoopen deed op naam van landbouwers uit de buurtschap Blokland. De laatste maal, dat de vrouw zich aan deze prac- tijtken schuldig maakte, slaagden eenige winkeliers, die op het laatste oogeniblik arg- waan kregen, er nog in, htm eigendom te redden, maar intusschen bleek de oplichtster reeds verscheidene anderen te hebben gedu- peerd. Daar vooral de naam van den land- bouwer G. herhaaldelijk door de juffrouw was genoemd, speurde de politie in deze richting, met het resultaat, dat zij thans de hand heeft weten te leggen op de 30-jarige mej. J. H. de B., te Harmelen, die acht jaar geleden bij ge- noemden landbouwer in betrekking is geweest.. Zij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is ter besehikking gesteld van den officder van justitie te 's-Gravenhage. BEROOVING, DIE NIET DOORGING. Een brutaal plan tot berooving van een winkeljuffrouw, door Haagsche l'oopjongens in elkaar gezet, kon door de Haagsche politie nog juist op tijd verijdeld worden en door ar- restatie van de drie jongens erger voorkomen worden. De jongens hadden het plan opgevat een twintigjarige winkeljuffrouw, die tijdens het verblijf van haar patroon in het buitenland alleen een stoffenzaak in de Parkstraat be- heerde, te overvallen en neer te slaan. Het in de zaak aanwezige geld zouden zjj dan mee nemen en daarmede de wijk nemen naar het buitenland. Een der drie jongens, de zeventienjarige H. M. van T., wonende aan den Z.W. Buitensin- gel, was als loopjongen in de zaak werkzaam en belast met het innen der kwitanties, zoo dat hij met den plaatselijken toestand en met de gewoonten van de winkeljuffrouw op de hoogte -was. De achttienjarige loopjongen F. K., van de Soestdijkschekade, was er vroeger als loopjongen werkzaam geweest en dus met de plaatselijke situatie eveneens goed bekend. De derde jongen de zestienjarige banketbak- kersleerling H. van W., uit de Rembrandt- straat, zou bij het plan helpen. Door toevallige omstandigheden kwam dit plan ter oore van de politie, welke door juist op tijd in te grijpen erger wist te voorkomen. De drie jongens werden gearresteerd en leg- den een volledige bekentenis af. Maandag- middag zijn zij alle drie ter besehikking van de officier van justitie gesteld. Een hunner was reeds veroordeeld tot een voorwaardelijke straf van zeven maanden tuchtschool. (Tel.) OPENING VAN EEN N. S. B.- SIGARENWINKEE. De opening van een N. S. B.-sigarenwinkel te Amsterdam in de Kalverstraat bij den Dam heeft aanleiding gegeven tot nogal wat tumult. Er werd voor en in de buurt van het huis gecolporteerd en gedebatteerd. Een paar honderd nationaal socialisten zongen het Wil- helmus, toen de drie-kleur en de N. S. B.-vlag aan den gevel werden geheschen. De politie zag zich ten slotte genoodzaakt met geweld de straat te ontruimen. De menigte werd verspreid met behulp van bereden agenten en miotorrijders. Hierbij werd meniige rake klap mte gummistok en wapenstok uitgedeeld. Ook des avonds was het in de Kalverstraat voor den winkel zeer rumoerig en moest de politie af en toe optreden. BRIEF MET 141.000 VERLOREN GERAAKT Een brief met een geldinhoud ter waarde van 41.000, van Singapore riaar Batavia ver- zonden, is te Batavia aangekomen met een inhoud uitsluitend bestaande uit couranten- papier. De verdwijning van het geld is te Batavia geconstateerd. De politie heeft een belooning uitgeloofd van 500 dollar vocr aanwijzingen, welke leiden tot de arrestatie van de(n) dader(s), benevens een premie van 5 pet. van het bedrag dat zal worden aangehaald. De politie te Singapore meent dat de dief- stal aldaar heeft plaats gevonden. KLAP VAN SPATBORD VAN EEN AUTO GEKREGEN. De I6jarige sdagersjOngen J. «de Bruijn te Amsterdam, is Dinsdagmorgen door het roe- keloos manoeuvreeren met heit stuur van zijn fiats op de kruisiliig BuiksloterwegHelio- troopstraat door een personenauto aangereden en in hoogst emstigen toestand naar het Bin- nengasithuis vervoerd. HET GEHEIM VAN DE GRAFTOMBE. Smokkelaarsplaats op een kerkhof. Smokkelaars vinden er altijd iets nieuws op. Winzucht maakt nu eenmaal vindingrijk en zoo hebben zij te Aarle Rixtel op de Nederl. Herv. begraafplaats een graftombe ingericht gehad alsbewaarplaats voor gesmokkelde margarine, totdat ook deze lugubere berg- plaats thans ontdekt is. (,,Msb.") BOERDERIJ IN BRAND. Te Goudswaard (Hoeksche Waard) is een grocte boerderij in brand gevlogen, doordat de drijfas van een dorschmachine warm liep. De sctouur was vol koren, hooi en lanidbouwarti- kelen. De brandiweer van Goudswaard en de motorspuiiten van Piershil en Zuid-Beierland stelden alle pogingen in het werk om het woonhuis, dat bij den fellen wind door U vuur werd bedreigd, te betoouden. De boerderij, die toebeboort aan F. J. Ampt, is verzekerd. Er is geen vee verbrand. DOOR GLASSOHERVEN GEWOND. In perceel Schagerlaan 67 te Rotterdam geraakte Maandagnamiddag een vonk van een laschapparaat in een partij tje mot, dat tus sehen het dak en de zoldering lag. De brand- weer werd geroepen en deze doofde de smeu- lende mot. Zij mioest nog een man verbinden, die op het dak van het lage perceel was ge- klommen om een onderzoek in te stellen en die een snijwond aan het rechter dijbeen had gekregen, doordat hij in aanraking was ge- komen met een paar glasscherven, die op het dak waren geplaatst om indringers te beletten er op te klimmen. HEVTGE AUTOBOTSING BIJ HEESCH. Dinsdagmorgen omstreeks half twaalf zijn op den rijksweg Nijmegen's Hertogenbosch op het gevaarlijke kruispunt brj Heesch twee auto's gebotst, tengevolge waarvan een man zeer zwaar werd gewond en groote materieele schade werd aangericht. Een personenauto uit 's Hertogenbosch, komende uit de richting Oss, wilde den rijks weg oversteken. Op hetzelfde oogenblik na- derde uit de richting Grave een zware vracht- auto bestuurd door iemand uit Schaik. De bestuurder van de personenauto bracht zijn voertuig tot stilstand en het bleef met de voorwielen op den rijksweg staan. De be stuurder van de vrachtauto zag geen kans dit voertuig tijdig tot stilstand te brengen door de groote snelheid waarmede hij reed en de zware wagen sloeg met een geweldigen slag op de personenauto, die als een bli/kken bus in elkaar werd gedrukt. De bestuurder kwam met den schrik vrij. De vrachtauto schoot na de botsing over den weg, maakte een draai van 180 gr. en reed daarna met groote snelheid tegen het cafe Van Herpen, waarvan de waranda volkomen aan splinters werd geslagen, het dak van deze waranda stortte met donderend geraas in. De vrachtauto schoot daarna door naar het rijwielpad, waar de wielrijder Kusters uit Heesch gegrepen werd. De man werd over den weg geslingerd en bleef hevig bloedend en 'oewusteloos liggen. Het bleek dat hij twee zware hoofdwonden, inwendige kneuzingen en arm en beenfracturen had. Hij werd naar het Liefdegesticht te Heesch vervoerd; zijn toestand is hoogst zorgwek- kend. De vrachtauto was zwaar gehavend, doch de bestuurder kwam er met eenige schram- uen af. De marechaussee uit Oss en Geffen was spoedig ter plaatse. De beide auto's werden in beslag genomen. INSLUIPER GEPAKT. De recherche te Arnhem heeft Vrijdagmor- gen een insluiper gearresteerd, die vele weken lang de buitenwijken van Arnhem onveilig heeft gemaakt. Hij wist zich door insluiping toegang te verschaffen tot keukens van woningen waar hij, wanneer niemand aanwezig was, geld ont- vreemdde. Waren er menschen in de keuken, dan vroeg hij of er stoelen te matten waren of dat er ook een zekere mijnheer woonde, van wien hij wist, dat hij wel in de buurt woonde, maar niet in de woning, waar hij zich bevond. Hij gaf zich uit voor loodgieter en zeide gestuurd te zijn door iemand uit de buurt, ook wel wist hij* zich op andere manier zeer onschuldig voor te doen en dan te ver- trekken. De diefstallen waren zeer talrijk doch zij betroffen slechts betrekkelrjk kleine bedragen. De recherche, die in de buitenwij ken versterkt surveilleerde en ook met de auto er op uittrok, deed alle moeite om den insluiper te vangen. Zij slaagde daarin even- wel niet. Wel was opgemerkt dat de inslui ping en diefstallen steeds in de morgenuren geschiedden en het moest wel iemand zijn, die volkomen van de verrichtingen der recherche op de hoogte was. Werd er inge- slopen dan was de recherche niet in de buurt aanwezig. Er werd altijd gestolen, daar waar geen politie aanwezig was. De medewerking van het publiek, welke de recherche onder- vond, was gering. Men kreeg geen behoorlijk signalement. Het zoeken scheen wel tever geefs te zullen zijn. Er kwamen ook uit Wa- geningen en uit Oosterbeek meldingen, dat daar op dezelfde wijze diefstallen en inslui- pingen werden gepleegd. De commissaris van politie deed in grooten getale een circulaire verspreiden, waarin het publiek tot medewerking werd aangespoord en zoo mogelijk een signalement van den eventueelen insluiper aan te geven. Er werd echter geen behoorlijk signalement verkregen totdat nu korten kort geleden een insluiping werd geconstateerd bij een bewoner van het N-ieuwe Plein te Arnhem, waarin de keuken een bedrag van zes gulden werd ontvreemd. Het dienstmeisje was zoo kordaat om den man te volgen en hoewel zij hem spoedig uit het oog verloor, kon zij een goed signalement ter kennis van de politie brengen. Hij was n.l. gekleed in een overall en drtoeg een voor- schoot. Het was een jongeman van omstreeks twintig jaar. Toen nu Vrijd-agmorgen de rechercheur Reijnders, in de Hommelstraat liep, zag hij plotseling voor zich een jonge man op de fiets, die aan het voorgeschreven signalement viol- deed. Op zijn voorwiel vervoerde hij een vat benzine. De rechercheur leende een fiets van een voorbijganger, sprong erop en acbtervolgde den man, slaagde erin dezen een heel eind verder, in de Sweerts de Landasstraat aan te houden. Hij werd naar het poiitiebureau ge bracht en bekende de dader te zijn van ver- schillende insluipingen. Bij het onderzoek bleek dat hij een dagelijksche gast van het hioofdbureau der politie was. Hij was n.l. in dienst van den benzinehandelaar, die benzine aan de politie leverde. Dagelijks kwam hij met een vat benzine aan het hoofdbureau en stortte dit leeg in een tank en verdween dan weer. Hij lette evenwel zeer goed op en kende alle rechercheurs van aanzien; hij wist ook naar welk gedeelte van de stad zij zich be- gaven. Hij zorgde er dan voor, dat hij juist in een andere wijk zich bevond om daar zijn slag te kunnen slaan. De politic heeft zeker dertig tot veertig aanhoudingen verricht van menschen, die verdacht werden, voordat de echte dader werd ontdekt. De man heeft veertig tot vijftig insluipingen op zijn geweten en verdiende een bedrag van ongeveer 30 per week boven zijn gewone "loon. Hij is in arrest gesteld en zal ter besehikking van de justitie worden gesteld. EEN GOEDHARTIGE KAMER- VERHUURSTER OPGELICHT. Een man, die zich nu eens Van Houten, dan weer Mr. Bakker en een volgende maal weer anders noemt, beweert tegen de menschen, die hij zich tot slachtoffer verkiest, dat hij woon- achtig is te Den Helder, en dat hij voor familieleden, die uit Indie repatri-eeren een geschikte gemeubileerde woning zoekt. Deze famili-e schijnt in goeden doen te verkeeren, want de prrjs, die voor de appartementen be- taald moet worden vormt no-oit het geringste bezwaar. De man is het dientengevolge al heel spoedig eens met de kamerverhuurders en deze verheugen zich er reeds over, dat zij in dezen slechten tijd zoo gemakkelijk hun kamers kunnen verhuren. Maar dan komt de aap uit de mouw. De vertegenwoordiger van de Indische familie pleegt zich dan plotseling te herinneren, dat hij nog naar Den Helder, waar hij woont, terug moet en dat hij bij zijn bezoek aan Amster dam zijn portemonnaie is kwijtgeraakt. Som- rnige verhuurders zijn dan medelijdend ge- noeg om den man zijn reisgeld voor te schie- ten, waarna zij natuurlijk nooit meer iets van hun geld noch van de Indische familie hooren. Anderen vliegen er niet zoo gemakkelijk in en laten den man zonder reisgeld vertrekken. Ook zij vernemen niets meer van de Indische familie, om de even eenvoudige als afdoende reden, dat deze familie niet bestaat. Het zgn. familielid uit Den Helder bestaat wel, maar de man is natuurlijk geen bloedverwant van de niet bestaande familie, hij woont ook niet in Den Helder en de naam, dien hij pleegt op te geven is in elk geval niet de zijne. MET MEDEWERKING VAN .EEN TELEPAATH NAAR EEN DRENKEUNG GEZOCHT. Ruim een week geleden is in den Amstel te Amsterdam bij het spelen op een schuit voor de Govert Flinckstraat een jongen te water geraakt en verdronken. De politie heeft her haaldelijk gedregd om het lijk van den ver dronken knaap te vinden. Alle moeite is ech ter vergeefsch geweest. 't Is echter begrij- pelijk dat de familie moeite noch kosten spaart om in het bezit te geraken van bet stoffelijk overschot. Zoo is dan de hulp inge- roepen van een telepaath. Deze is aan het werk geweest met medewerking van de politie. De telepaath had daarvoor plaats genomen met een familielid in een gehuurd overzetveer en de schipper daarvan roeide in de richting, die de telepaath aangaf. (Deze laatste had in de hand een koperen voorwerp, waaraan een draad. Aan het andere einde van den draad was een stuk lood beves- tigd, dat hij telkens op den bodem van den Amstel liet zakken. In de andere hand had hij een schoen van den verdronken jongen. Wanneer nu de draad in aanraking kwam of ctichtbij het stoffelijk overschot zou komen, zou de telephaath, volgens zijn verklaringen dat moeten voelen, althans eenige aanwijzing krijgen. Omstreeks 11 uur Maandagmorgen is met het zoeken begonnen. Na verloop van eenigen tijd beweerde de man eenig contact te hebben. De politie heeft toen vanaf de politieboot onder leiding van den inspecteur J. F. de Groot de aangewezen plaats en den naasten omtrek daarvan met de dreg afge- zocht. De moeite is echter vergeefsch ge weest. Het lijk van den knaap werd niet ge vonden. Reeds eerder heeft de politie op dezelfde plaats gedregd, ook toen zonder *succes. De pogingen werden daarna door den tele paath nog verder voortgezet tot Maandag- middag omstreeks half twee. Toen verklaar- de hij dat hij zijn pogingen opgaf. Zoo is ook nu nog het lijk van den jongen niet terecht. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Maandag is op den onlbewaakten overweg aan den Sprengerweg bij het Al-gemeen Zde- kenhiuis te Apeldoom een ongeluk gebeurd, waarbij een bejaarde voetganger uit Apel doom is gedood. Juist toen een trein dien onbewaakten over weg passeerde, wilde de oude heer den over weg oversteken, met het gevolg, dat hij werd gegrepen en gedood. Het uitzicht op de spoor- baan is uitstekend. MAN DOOR ZIJN VROUW VERMOORD. Te Eindhoven werd de politie door eenige burgers gewaarsohuwd, dat zrj bij de tweede brug over het Emdhovensche kanaal op een pad in een akker het lijk van een man van middelbaren leeftijd hadden gevonden. De re cherche toog aanstonds op onderzoek uit en aangezien het lijk geen uiterlijke teekenen van geweldpleging vertoonde, m-eende zij aan- vankelijk, dat de ongelu-kkige door een be- roerte was getrofffen. Het stoffelijk overschot werd daarop per politiebrancard naar het hoofdlbureau overgebradht. Bij het onderzoek door den directeur van den gemeentelijiken geneeskundigen dienst kwam evenwel vast te staan, dat de man door een schot in het (hart was getroffen. Onmid- dellijk vervolgde de recherche daarop haar onderzoek en constateerde, dat op het pad waar de man was aangetroffen, indrukken van dames-sdhloentjes in het zand waren achterge- bleven. Daarop is de vrouw van den verslagene, de 23jarige Duitische A. S., afkomstig uit Essen, gearresteerd- Zij bekende aan den commissa ris haar man met een revdverschot van het leiven te hebben beroofld. De revolver zou zrj, naar zij voorgaf, van het slachtoffer zelf ge kregen hefblben. Na het plegen van de mis- daad heeft zij het wapen in het kanaal ge- worpen. Inmiddels was vastigesteld, dat de moorde- nares sinds geruimen tijd ongeoorloofde be- trekkingen onderhield met zekeren A. v. d. K. OOk deze man is daarop gearresteerd en door de politie verhoord. De beide gearresteerden zijn ter besehikking van de justitie gesteld. DOOD GEVALLEN. Te Heerien is de 40jarige ongehuwde A. Bruinsma in zijn kosthuis van de trap geval- len. De man is aan de gevolgen overleden. In dezelflde gemeente is de 30jarige Van Nispen in zijn woning van de trap gevallen. De man was bijna onmiddellrjk dood. DOODELIJK MIJNONGELUK. In de Domaniale mijn te Kerkrade werd de miijnwerker H. ArkentoosOh door een stuk spoorwegstaaf tegen het onderlijf getroffen. Emstig gewiond werd hij naar het ziekenhuis overgebradht, waar hij is overleden. Het slachtoffer, 43 jaren oud, was gehuwd en vader van zes kinderen. STRIJD TUSSCHEN DE JEUGO UIT TWEE DORPEN. Zes personen uit Havelterfoerg hebben Vrij- dagavomd een overvai gepleegd op twee jonge- lui uait Meppel. De rijksveddwacht was ter plaatse en kon op het jiudste moment ingrijpen. De hoofdaanlegger, H. de V., werd direct ge arresteerd, tierwijl de overigen later zijn aan- (gehouden. De Meppelers V. en zekere J. hadden in den afgeiloopen zamer kermis gemaakt mot de ge- zusiters O. te Haveltienbeng, hetgeen eenigen jongenis daar niet aanstond en zij hadldon be sloten de Meppelers met geweld uit hun plaatsje te houden. In sommige plaatsen in Drente hoenscht nog de meaning, dat jongiens uit het dorp A niet mogen verkeeren met meisjes uit het dorp B. Woensdag en Dionder- dagavond waren op het rijiwdelpad lanigs den rijksweg steenen gelegd, zoodat hiet verkeer werd gestremd. Toen V. en J. afstapten, wer den zij met stokiken geslagen en met steenen geworpen. De rrjksveldwacht besloot Vrijdag- avond onder leiding van den majoor uit Mep pel, aan deze geweldpleging voor goed een einde te maken. Dien avond braebten V. en J. de meisjes naar huis. Bij het pompstiation was over het rijwielpad een complete barricade opgewor- pen. Zij waren nog maar pas op de fiets of zij werden door zes personen met steenen be- kogeid, met kmuppetls geslagen en met mes- sen bedreiigd. De rrjksveldwacht sprong te voorschijn en kon de aanvallers op heeter- daad betrappen. Twee werden gearresteerd, waarvan den direct bekende en voorloopig in vrijheid werd gelafen. De hoofdaanlegger van de ongeregeldhedlen op den Havelterberg aan den rijksweg, H. de V., meer bekend als „Ko- ning van den Haveltertberg", werd gevankelijk naar de eel te Uffelte overgebradht. De an dere vijf zijn later aangelhpuden. OPIUM IN BESLAG GENOMEN. Gp de MathEnesserlaan te Rotterdam heb ben twee rechercheurs van de Oentrale Re cherche een Chinees aangehouden, die een K.G. opium vervoerde. Hij was er mee op weg naar een panid in de Adrianastraat, waar de opium bereid zou worden. In dit pand, be- woond door den 30jarigen J. A. v. d. B., is een huiszoeking verricht, waarbij nog een partij bereide en onibereide opium is gevonden. De opium is in beslag genomen, tegen v. d. B. is proces-veilbaaJl opgemaakt en de Chinees is in arrest genomen. Dezelfde rechercheurs, die speciaal belast zijn met het stpeuren naar verdoovende mld- delen helblben op den Breede Hilledijk een auto aangehouden bestuurd door L. N. In den auto zat nog een Chinees, die 3 K.G. opium bij zich had. Tegen den chauffeur is proces-venbaal opgemaakt. De opium is in beslag genomen en de Chinee® is gearresteerd. HOOG WATER. Ten gevolge van den hevtgen regenval is de MeurtJhe bij Nancy sterk gewassen en de menschen, die langs de oevers van de rivier wonen, heblben als voorzichtiigheddsmaatregel, den nacht in de staJd doo rgebracht. In de omgeving van Straatisiburg staan even eens vele velden onder water en men rekenf erop, dat de Rijn nog verder zal stijgen. Naar Reuter uit Parijs melldt, is de scheep- vaart op den Rijn tussehen Straatsburg en Baizel en tussehen Straatsburg en Mannheim voorloopig gestaatot. NASPEL VAN DEN STORM. Visschers aan de kust van Pembrokeshire zagen Maandag op de rotsen het lichaam van een man in hangende houding. Zij waar- schuwden de politie van het dorpje Dale Bay, die bij onderzoek het half naakte lijk van een matrons aantsof, wiens haniden nog trachtten die stei-le rotspunten te cmklemmen. De matrons heeft waarschijn'lijk behoord tot de bemanning van den treiler Shore Breeze" die met alle opvarenden in den storm van vorige week vergaan is. Hij is aanigeispoeld en heeft nog den moed gehad om langs de steile rotsen 25 M. naar boven te klimmen, maar hij moet door uiitputting gestorven zijn. Ben daig na (den storm is op 6 K.M. af stand aan de kust een flesch aangespoeld met een briefje waarop met poitiood gescbreven stond: ,,help, ben atervende in griot", maar aangezien e,r geen naidere plaatisfbepalinig was, werd het briefje als een laffe aardigheid beschouwd. Bijizonder tragisch is dat in den nacht van den storm de kustwacht op het strand den ge- heelen nacht naar mogelijke sohipbreukelingen heeft gezocht, en een groep tot een paar meter van de plaats is doorgedrongen waar de zee- man tegen de rotsen opklauterde. t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3