Sport Gemengde Berjchten| Burgerlijke Stand AXEL. ZAAMSLAG. HANSWEERT. Loop der bevolking over 1935. VOETBAL. PROGRAM MA VOOR ZONDAG. DAMMEN, HET WERELDKAMPIOENSOHAP. RECHTSZAKEN. JON GEN DOOR EEEN MOTORFIETS AANGEREDEN EN GEDOOD. BRUTALE OVERVAL MET ROOF BIJ ROOSENDAAL. VERDUISTERING DOOR ADVOGAAT TE HAARLEM. INBREKERSPLAAG TE GRONINGEN. UITSLAG VERKOOPINGEN AANBESTEDINGEN ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. „Pappie". ..Fappie", een hiuimoristisdhe, tevens vlot vertelde film voor elken kindervriend en welk mensch is dit niet - die de lot.gS'vallec van en de conflicten cm een klein msisje in caieidoscopische wiaseling aan ons doet voor- bijtrekken. Een film, die reeds n<a de eerste j scenes het pu'blieik vodr zich Wint, want Petra Unkels' guitige, blonde kopje tn Victor de Kowa's open jongensigezicbt hebben terstond alter sympathie. Beider zonnig wezen bepaalt bet karakter van deze rolprent in hooge mate. Deze acteur verstaat wel de kunst om kind met kinderen te zijn. Ook de bijfiguren hebben een goede vertol- king, Hans Sternberg als een sluwe hebzuch- tige waard en Hilde Wleisner, die na tal van wederwaardi'gheden in den bond der beide boofdpersonen als mammie wordt opgenomen, zijn kostelrjke typenDe achtergrond van de circus-artisten geeft te meer klenr. Een amusementsfilm, die de ernstigste ge- zicihten doet ontrimpelen. Crisiscomite B. Door bovengenoemd comito, waarvan voor- zitter is de Edelachtb. heer F. Blok, burge- meester, en secretaris de heer P. A. Wonder- gem. is in het afgeloopen jaar 5 maal verga- derd, waarin 639 aanvragen werden behandeld. Hiervan werden 106 verzoeken afgewezen, er werden in 533 gevalien gunstig beslist, ver- deeld over 228 huisgezinnen, en wel: Gbr. ge- organiseerden 90, modem georganiseerden 82, R.K. georganiseerden 27 en ongeorganiseerden 29. Voor de versdhillende bonden waren de ont- vangsten als volgt: Chr. bonden 612,50, Modeme bonden .f 649,25, R.K. bonden 187, ongeorganiseerden /223, totaal 1671,75. procemtsgewijze werd uitgekeerd per huis- gezinChr. bonden 6,80, Modeme bonden 7,91. R.K. bonden 6,93, ongeorganiseerden f 7,68. De gelden werden besteed door goederen te laten leiveren op bonnen. De leveranties hadden plaats door de Axel- sche winikeliers. De navolgende goederen zijn aangekocht: schoenen 480,75, ondergoed f 561,50, bedde- goed 243, jassen f 149, broefcen 205,50, sajet 6,50, katoen 25,50, totaal 1671,75, omkosten f 18,44, totaal generaal f 1690,19. Door de gemeente werd 21 door het Nationaal Crisiscomite 79 bijgedragen. Bij den gemeente-veldwachter J. van Wes- tenbrugge zijn als gevonden gedeponeerd: een portemonnaie met Inhoud en een paar nieuwe kinderkousjes. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Door de marechaussee van hier en de mare chaussee van de brigade Hontenisse is met medewerking der belastingambtenaren aan boord van Belgische scheepjes op de Wester- Scbelde een 9-tal geweren in beslag genomen. Het lag in de bedoeling der opvarenden met deze wapenen op de Schelde te gaan jagen. TER NEUZEN. Geboren 105 m., 96 vr., totaal 201. GeveStigd 257 m., 309 vr., totaal 566. Overleden 53 m., 54 vr., totaal 107. Vertrokken 214 m., 290 vr., totaal 504. m. vr. tot. Bevolking op 31 Dec. 1934 5590 5529 11119 Bevolking op 31 Dec. 1935 5685 5590 11275 alzoo vermeerderd met 156 personen. In de gemeente geboren, die elders woon- plaats hadden: 4 m., 4 vr., totaal 8. In de gemeente overleden, die elders woon- plaats hadden: 11 m„ 14 vr., totaal 25. Elders geboren die in deze gemeente woon- plaats hadden: 1 m., 2 vr., totaal 3. Elders overleden die in deze gemeente woon- plaats hadden: 2 vr., totaal 2. Levenloos aangegeven 5. Aantal voltrokken huwelijken 96. Aantal echtsdheidingen 6. GKAAIIW. Geboren 27 m., 11 vr., totaal 38. Gevestigd 22 m., 51 vr., totaal 73. Overleden 14 m., 13 vr., totaal 27. Vertrokken 38 m., 66 vr., totaal 104. m. vr. tot. Bevolking op 31 Dec. 1934 1006 911 1917 Bevolking op 31 Dec. 1935 1003 894 1897 alzoo verminderd met 20 personen. Gesloten huwelijken 19. Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. 3e klasse A BreskensOranje. 3e klasse B. Goescthe BoysZeelandia n. HansweertZierikzee. De ZeeuwenZeeuwsche Boys. Nadat de eerste partrj tusschen den wereld- kamjpioen Reichenbach en onzen landgenoot Vos op een averwinming voor eerstgenoemde was uitgeloopen, zijn de verdere vier gespeelde partijen alle in remise geeindigd. De sitand is thans: Reiohenibach 6, Vos 4 pom ten. HE ZAAMSLAGSCHE DAMCLUB. Voor de eerste maal sinds hare oprichting zal de Zaamslagsche damclub Zwart-Wit, van- wege hare aamsluiting bij den Zeeuwschen Dambond, a.s. Dinsdag in competitieverfoand uit'komen en wel te Oostburg tegen het-eer ste lOtal van den West Zeeuwsch-Vlaamschen Dambond, dat als een der voomaamste tien- taUen in de Nederlandsche damwereld bestem- peld kan worden. Het zal dan ook voor de Zaamslagsche vereeniging een heele toer zijn am een zoo eervol mogelgk resultaat te be- reiken. POLITIERECHTER TE MIDOELBURG. Zitting van Dinsdag 7 Januari 1936. De volgende personen waren gedagvaard: L. B., oud 42 j., timmenman, wonende te Ter Neuzen en J. P. D., oud 31 j., cafehouder, wonende te Ter Neuzen, wegens mishandeling te zamen en in vereeniging van Jan van Lan- gevelde te Ter Neuzen op 27 October 1935, door hem te slaan te stompen en te schoppen' Eisch B., 15 boete of 10 dagen hechtenis; D., 5 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak ieder 15 boete of 10 dagen hechtenis. C. D., oud 34 j., koopman, wonende te Zuid- dorpe, wegens verduistering van een paard, toebehc trends aan Raymond de 3met tij Zuiddorpe op of omstreeks December 1930, of wel verduistering van het bedrag van f 250, dat hij van het paard had ontvargen, b'j ver- feoop. Eisch 6 weken gevangenisstraf. Uitspraak 1 maand gevangenisstraf voorw. proeftljd 3 jaar -j- betaling van 45 schadevergoeding. M. L. T., oud 19 j., fabrieksarbeidster, wo nende te Hoofdplaat, wegens mishandeling van Louisa Maria Synnesael te Hoofdplaat, door haar te slaan. Eisch f 5 boete' of 3 dagen hechtenis. Uit spraak idem. J. V., oud 19 j., visscher, wonende te Bres- kens, wegens mishandeling van Jan de Kok te Ereskens op 3 November 1935, door hem te slaan. Eisch 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f 15 boete of 10 dagen hechtenis. A. P. d. P., oud 50 j., visscher, wonende te Breskens, wegens mishandeling van Thomas Cambier te Breskens op 15 November 1935, door hem te slaan. Eisch f 25 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak f 20 boete of 10 dagen hechtenis. P. P., oud 48 j., koopman, wonende te Lei den, wegens beleediging van den belasting- ambtenaar Jan van Mourik, toen deze de medegevoerde goederen wilde visiteeren, te Sas van Gent op 5 November 1935. Eisch S15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. K. v. T., oud 61 j., liedjeszanger, zonder vaste woonplaats, wegens beleediging van den wachtmeester De Bruijn en den marechaussee Van den Boom, te Koewacht op 21 October 1935, toen deze ambtenaren hem, als verdacht van overtreding, wilden overbrengen naar een plaats van verhoor. Eisch f 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak 15 boete of 10 dagen hechtenis. C. v. d. W., oud 21 j., tuinier, wonende te Hulst, J. P., oud 19 j., drukker, wonende te Hulst, en J. F. E., oud 25 j., wonende te Hulst, wegens beleediging van Maria Baert te Clinge op 9 November 1935. Eisch ieder f 20 boete 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. M. T. v. D., huisvroaiw van C. A., oud 35 j., zonder beroep te Hulst, wegens beleediging van Lucia Magnus te Hulst op 4 October 1935. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. HOOGER BEROEP. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het kantongerecht te Ter Neu zen is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij R. v. G., oud 37 j., coiffeur te Ter Neuzen, wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. MOTORRIJDER AANGEREDEN EN GEDOOD. De rechtibank te Haarlem veroordeelde Maandag een 18jarigen kellner uit Oldenzaal tot een maand gevangenisstraf en een jaar ontzegginig van de bevoegdheid een motorrij- tuig te besturen, omdat hij op 23 September in de Kruistoc'hitstraat te Haarlem met zijn auto een motorrijder had aangereden, ten ge- volge waarvan deze eenigen tijd later over- leed. Tegen den man was twee maanden ge vangenisstraf inlet een jaar ontzegging ge- eischt. AUTO RIJDT OP EEN TREIN. Op"den overweg bij het station Leeuwarden Halte aan de lijn Dokikum^Leeuwarden is Maandagavond een personenauto, komende uit Amsterdam, met groote snelheid door de ge sloten afsluitlboomen gereden en tegen den juist passeerendien lokaaltrein gebotst. De auto werd totaal vemield. De zeven inzitten- den werden alien gewond. Toen de lokaaltrein, die am 19.03 uur uit Stiens was vertrokken, het station Leeuwar- den-Halte naderde en den overweg bij den Harlinger Straatweg passeerde, klonk plotse- ling een geweldige slag. Een met groote snel- heid iuit de richting Harlingen naderende per sonenauto, waarvan de chauffeur de onveilige lichten niet schieen te hebben opgemenkt, vloog door den gesloten afsluitboom en reed de lo- comotief in de flank. De machinist remde zoo krachtig mogelijk, doch kon niet voorkomen, dat de wagen nog een eindweegs werd meegesleurd. De slag, die in wijden omtrek hoorbaar was, bracht on- middellij'k een groote massa menschen op de been. Uit den totaal verbrijzelden auto klonk een luid gekenm. Er bleken zich zeven personen in te bevinden, n.l. de chauffeur 'H. Miedema, de heer D. Glas en echtgenoote en mej. Van der By met drie kinderen, resp. van 11, 7 en 2 jaar, alien uit Dokkum. Het gazelscthap had een reisje naar Amster dam gemaakt en beivond zich op den terug- weg naar huls. Een der dames bleek zwaar gewond te zijn. Een der kinderen had een on- derbeen gebroken, terwijl de vijf andere inzit- tenden min of meer emstige snijwonden had den opgeloopen. Allen zijn per auto naar het Diaconessenhuis te Leeuwarden vervoerd. Het mag een wonder worden genoemd, dat dit em stige ongeval geen menschenlevens heeft ge- kost, ofschoon men voor het leven der zwaar- gewonde dame vreest. Algemeen is men het er ter plaatse over eens, dat de verlichtinig bij avond op »dezen spOorwegovergang veel te wenschen overlaat. Het verkeer ondervond ernstige stagnatie. Ook de trein kwam met twintig minuten vertra- gring te Leeuwarden aan. HOOD GEVALLEN. Te Rotterdam is de 49jarige G. Kesteren uit de Betje Wolfstraat, op de werf Wilton- Feijenoord van een 10 M. hooge stelling ge- vallem, waarfbrj hij een schedelfractuur opliep, aan de gevolgen waarvan hij in het gemeente- ziekenhuis is overleden. De man was in dok V bezig met het afbnanden van platen aan het Deensche s.s. Jane Maersk, waarin eenige weken geleden brand geweest is. Plotseling heeft een der platen losgelaten en heeft den werkman van zijn stelling geduwd, waardoor hij op den bodem van het dok terecht kwam, met het genoemde noodlottige gevolg. Leerlingen van de amjbachtsschool te Hooge- veen keerden per fiets naar Dedemsvaart terug. Onder hen bevond zicb de 15-jarige zoon van den beurtschipper v. d. Gnaaf, die achteraan reed. Nadat een autobus het clubje was gepas- seerd, wilde v. d. Graaf zich naar voren bege- ven, waardoor hij op den rijweg terecht kwam. De jongen had niet bemerkt, dat achter de bus nog een motorrijder naderde. Hij werd aangereden. Emstig gewond is hij per auto naar de ouderlijke woning ver voerd, waar hij enkele uren later aan zijn ver- wondingen is overleden. FRAUDUEEUZE INVOER VAN JAPANSCHE TEXTIEDGOEDEREN. Er heeft ziclh te Amsterdam een geval voor- gedaan van frauduleuzen invoer van Japan- sche goederen. Dit geschiedde door een op den Singel gevestigde firma. De goederen waren zaoigenaamd voor doorvoer naar Zweden be- stemd. Op weg van het entrepot naar het schip verdween echter de wagen met goederen sn werd zijn plaats ingenomen door eien dito voertuig, waarop kisten met waardelooze vul- ling, lcmpen, kranten enz. Op die wijze zijn hier te lande o.a. duizenden dozijnen Japan- sehe kr.usen ingevoerd, tot groote schade niet allieen van de schatkist, maar ook van de bona-fide Nederlandscliie handelaren en indus- trieelen: het Nederlandsch fabrikaat. Toen Maandag in het kantoor en het magazijn van de firma een inval werd gedaan, bleek de vogel gevlogen, waarschijnlijk naar Belgie, in ieder geval naar het buitenland. Naar be- kend is mogen Japansche textielgoederien hier te lande slechts tot een zeer beperkt contin gent worden inigeVoerd. Omstreeks vijf uur Dinsdagochtend heeft een brutale overval met roof plaats gehad in de ho eve van H. Mies aan de Tolbergsche- straat onder de gemeente Roosendaal. Vier mannen drongen op dat tijdstip de woning binnen, overweldigden man en vrouw, die zij met revolvers in bedwang hielden en namen daarop de vlucht met medeneming van het geldkiistjie, dat in de kast geborgen was. Blijiklbaar hebben de kerels budten het gun- stige oogenblik afgewacht. Toen de vrouw zich uit de kamer naar de moes begaf, om de koffiekan buiten te gaan schoonmaken en zij den grendel van de buiterudeur saboof, zag zij tot haar niet geringen schrik vier mannen voor zich staan, ,,Wij komen zien of er geen smokkelwaar in huis is", zoo dienden de ontijdige bezoekers zich aan. Maar vrouw Mies, heelemaal niet op haar gemak door deze vroege visite, antwoordde, dat er geen smokkelwaar bij haar te vinden was en dat de mannen dat ook wel wisten. Verder kon zij niet komen, want de kerels drongen#mee naar binnen en smakten haar op den vloer van het vertrek. Door haar gegil sprong haar man, die nog sliep, uit bed en wilde zijn geweer gaan grijpen. Voor hij dat doen kon, was echter reeds een van de in- 'drdngers de kamer binnenigekomen en hield hem een revolver voor den neus. Mies liet zich door de bedreigingen van de bandieten niet afisdhrikken en er ontstond een worsteling, waarbij de boer zijn tegenstander in bedwang wist te houden. Spoedig saslde echter een tweede man te hulp en toen ook een derde zich in de worsteling mengde, moest de bofir voor.de overmacht zwichten. Hij werd geslagen en getrapt, waardoor hij buiten be- wustizijn raakte. Toen wij hiet ongeveer 50jarige echtpaar Dinsdagochtend opzochten, vertoonde het ge- zicht van Mies nog de sporen van het ge- vecht. Hij vertelde ons, dat hij al worstelend met zijn overweldiigers in de gang was te recht gekomen en dat hij daar het bewustzijn had verloren. Men heeft hem toen op bed ge- gooid, de dekens over hem heen geworpen en is toen die kast gaan doorzoeken. Toen dts bandieten verdwenen waren alios speel- de zich in een tiental minuten af bleek het geldkistje uit de kast te zijn verdiwenen. De vrouw, hij wie een van die mannen in de moos was achtergebleven, heeft na haar eer ste hulpgeroep geen vin meer durven verroe- ren, daar zij door de kerels bij de keel werd vastgehouden en met een revolver werd be- dreigd. Toen de onverlaten, die naar men meent ongeveer 30 a 35 jaar Oiud moeten zijn, verdwenen waren, snelde zij naar de kamer, doodsbang, dat haar echtgenoot iets was over- komen. Gelukkig bleek dit niet het geval te zijn. Hij was echter zoo versuft, dat hij eeni gen tijd noodig had om weer wat op verhaal te komien. iDe vrouw is spoedig daarop een van de buren gaan waarschuweh, die bij de politie aangifte heeft gedaan. Deze stelt een uitge- breid onldianzoek in. Wat bet meegenoimen geldkistje betreft, daarin bevond zich behalve eenige papieren, die alleen voor den eigenaar van waarde zijn, een kleine sam geld (ongeveer veentig gulden), een slechts gedeeltelijk volteekend stuk van een kerkelijke leening en een spaarbankiboekje der boerenieenbanik, waarop een beduidend be drag voorkomt. Beiide laatste stukken zijn echter voor de indringers van geen waarde. Vemielding verdient nog, dat in het afge loopen jaar, in November, in deizelfde omge- ving evenieens een overval met roof heeft plaats gehad, n.l. bij den alleenwonenden ar- beider C. Dekkers, die echter even te voren 'het huis had verlatien om zich naar zijn werk te begeven en die pas 's middags tot de ont- deik'ldnig lewam, dat zijn spaarpot was ver dwenen. (N. R. Crt.) INBREKERS IN HET WEES PERPOORT- STATION TE AMSTERDAM. De nachtwaker van het Weesperpoortsitation te Amsterdam heeft in den nac'ht van Zater- dag op Zonidag eenige inbrekers ontdekt in de hal voor de tweede-klasse-wachtkamer, tot welke zij zich, gelijk later gefoleken is, van het perron af toegang versehaft hadden door de deur met een valschen sleutel te openen. Ver- moedelijk is hiet htm te doen geweest om de ontvangsten van den kaartjesverkoop van den drukken Zaterdag. Zij hebben het echter niet tot den gewenschten buit kunnen brengien, doordat zij op het alarm van den nachtwaker de vlucht moest nemen langs denzelfden weg waarlangs zij gekomen waren. Op de alarm- fluitsiignakn sclhoten vier in de omgeving van het station suirveilleerende politie-agenten toe, die de dieven op hun fietsen achtervolgden. Deze zijn echter ontkomen. Op hun vlucht hebben zij inbrekerswerktuigen weggeworpen, welke de politie in beslag genomen heeft, evenals de fietsen, welke de inbrekers hadden moeten achterlaten. De politie te Haarlem heeft op last van den officder van justitie aangehouden een 39-jari- genadvocaat, die zich onlanigs in Haarlem had gevestigd. De aangehoudane heeft zich schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag van ongeveer tdenduizend gulden, dat hij als curator uit een faillissement onder zich had. De advocaat, die nog niet zoo lang in Haar lem woonde, was eenigen tijd geleden benoemd tot curator in een faillissement, dat d'oor de Haagsche rechtbank was uitigesproken. Uit dien hoofde had hij efen bedrag van ongeveer tienduizend gulden ondier zijn beheer. Door dat hij in moeilijke financieele amstandi'ghe- den verkeerde, is hij er toe gekomen het geld ten eigen bate te gebruiken. Toen de datum naderde, waarop uitkeerin- gen in het faillissement moesten geschieden, vreesde de advocaat moeilijikheden, omdat de tienduizend gulden vrijwel geheel waren op- gemaakt. Door middel van een advertentie kwam hij in relatie met den 62-jarigen make- laar G. M. en den 27-jarigen venzekerings- agent A. A. J. M., die in het Kenaupark 15 te Haarlem een makelaarsbureau haddien. De advocaat heeft waarschijnlijk gepoogd van dit bureau geld te laenen, om aan zijn verpllch- tingen tegenover d'e crediteuren in het faillis sement te kunnen voldoen. 'Ongeveer tezelfder tijd ontving hij van een debiteur in het faillissement een bedrag van ongeveer 3500 gulden. In stede van den ad vocaat te hislpen, zijn de makelaar en de ver- zekeringisagent op listiige wijze er in geslaagd dit geld van den advocaat los te krijgen. Daar het hun bekend was op welke wijze de advo caat het geld onder zich had, zijn beiden wegens heling aangehouden. Zij zijn opgeslo- tsn in het huis van bewaring en zullen ter beschikking worden gestel'd van den officier van justitie. De advocaat is eveneens in be waring gesteld en heeft gen volledi'ge beken- tenis afgelogd. VRAC'HTAUTO DOOR EEN BRUG (iEZAKl. Maandagochtend om 5 uur is een vnachtauto met aanhaijgwagen geladen met gerst, op weg van Groningen naar LOchem, vermoedelijk tengevolge van het feit, dat de wagen te zwaar geladen was, door die vlotbrug in het Overijselsch kanaal te Marie onder Hellen- doorn gezakt. De auto kanteld'e en de ge- heele lading verdween in het kanaal. De inzittenden, de chauffeur en een passa- gier, wisten zich spoedig uit de cabine te be- vrijden en op het droge te komen. De brug werd geheel vemield. Het weg- en scheepvaartverkeer is geheel gestremd. De schadls is aanzienlijik. De lading was niet ver- zekerd. GESTIKT. Een ongeveer 1-jarig kindje van den heer T. Spanjer, hoofd van een christelijke school te Rijissen, is Zondag bij het kldmmen uit het l-idikant, met het hoofd op den rand blijven hangen en gestikt. BRAND IN SLAGERIJ TE EINDHOVEN. Op den Heezerweg te Ein'dhoven is Zondag- avond door tot nu onopgehelderde oorzaa'k brand ontstaan in de slagerij van den heer W. Aarts. In minder dan geen tijd stond de ge- heele woning in lichte laaie. De brandweer kon het vuur tot dit huis beperken. Na ver- loop van eenige uren bleek het geheele pand te zijn uitgebrand. Verzekering dekt de schade. KAPPERSZAAK TE ENSCHEDE UITGEBRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een felle brand ontstaan in de kappienszaak van den heer E. Wesemijer in de Haverstraat te Enschede, in het centrum van de stad. De brand werd door voiarbijgangers ontdekt. De bewoners waren op reis. Toen de brandweer ter plaatse verscheen, sloegen de vlammen met groote kraoht naar buiten. De brandweer stond in deze smalle winkislstraat voor een moeilijke taak, daar de belendende perceelen groot gevaar liepen. De brand woadde spoedig in het geheele ongeveer twintig meter hooge pand. De groote nieuwe medhanische ladder van de Ensdhedesehe brandweer bewees bij het blusschingswerk goede diensten. Het vuur werd zoowel aan de voor- als aan de aohferzijde bestreden en bleef tot het pand van dien heer Wesemijer beperkt. Dit pand is echter nagenoeg geheel uitgebrand. Een be- lendend perceel, waarin het kleedingmagazijn van de fa. Gebr. Sanders is gevestigd, kreeg emstige waterschade. Ook werd veel schade aangeridht in het aan den anderen kant ge- leigen huis van den kunsthandelaar A. Hefti, waanvan men op de bovenste verdiepinig de zoldering moest openbreken, daar het vuur naar het pand dreigde over te slaan. Alles is verzekerd. Het uitgebrande per ceel is eigendom van den heer Hefti. De oor- zaak is onbekend. WEGWERKER DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Maandagmorgen omstreeks 8 uur ontdekte een wagwerker op de spoorlijn tusschen het station Heerlen en Schaesberg, ter hoogte van Leenhof, een man stervende op de rails. Ver- moed wordit dat de man zekere K. uit He&rlen, wegwerker bij de Nederlandsche spoorwegen, Maandagjmorgen op weg naar zijn werk door een trein gegrepen is. Nadat de politie ge- waarschuwd was heeft men den man naar het ziekenhuds te Heerlen overgebraoh t, waar hij is overleden. Het slaohtoffer was 28 jaar oud en onge- huwd. VECHTPARTIJ IN CAFe TE IJMUIDEN. In den nacht van Zondag op Maandag bij het sluitingsuur van de cafe's moest het cafe van R. aan den Stationsweg te IJmuiden ont- ruknd worden. Daarbij ontstond een emstige vechtpartij, waarbij met kapotte tafelpooten werd geslagen. De aanwezige politieagenten grepen onmiddellijk in, later geassisteerd door andere agenten. De cafehouder R., die aan- gevallen werd, werd emstig in den rug ge wond. Daar de vechtenden zich ook tegen de agenten keerden, waarbij de agent L. met een hard voorwerp aen hevigen klap op het hoofd kreeg, maakte de politie van de wapens ge- bralk. Een van de daders, O. genaaimd, is ge- arresteerd. De andenen, die bij de politie be kend zijn, wisten te ontkomen. Maandag morgen vroeg is alsnog zekere D. aangehou den. AUTO TE WATER GEREDEN. Vrijdagawond is in de buurtischap Zevender onder Lopik aen personenauto, bestuurd door den heer T. Schenke! uit Benschop, doordat te veel aan den kant van den weg werd gere den, omgeslagien en in de Lopikker Weterinig terecht gekomen. Drie van de passaigiers konden zich spoedig bevrijden, doch met de twee laatste passagiers gelukte dit slechts met groote moeite. Een van hen verkeerde in bewusteloozen toestand. Nadat dr. Blankestein uit Lopik hulp had verleend, zijn de j'ongelui per auto naar huis gebracht. Een van de inzittenden, de 17- jarige D. J. Schenkel uit Benschop is echter Zondagmiddag tengevolge van longontsteking, bij het ongeluk opgeloopen, overleden. De inbrekers, die Groningen sadert de laat ste vier weken onveilig maken, hebben Zater- dagnacht voor de zesde maal een anval ge daan in een fabriekskantoor. Ditmaal ver- rasten zij de politie door nogmaals een bezoek te brengen aan de banketf^briek Gruno in de Tuinbouwdwarsstraat van den heer G. Swabe- dissen, waar zij ook in den nacht van 7 op 8 December een klein bedrag aan geld wisten machtig te worden. Zij bleken ook nu weer door het W.C.-raampje te zijn binnengedron- gen. Uit een van de kassa's wordt een bedrag van ongeveer vijf gulden vermist. Er is nog geen spoor van de daders gevonden. OPLICHTING. De marechaussee te Oss is een geval van cplichting op het spoor gekomen ten nadeele van de Rijksverzekerinigsbank. In verband hiermede is zij tot arrestatie overgegaan van den 19-jarigen B. aldaar die in de werkver- sehaffinig werkzaam is. Hij had een infectie opgeloopen aan de rechterhand. Volgens zijn zeggen zou hij dit letsel hebben gekregen toen hrj op weg naar zijn werk zijn fiets had ge- repareend. In verband hiermede is hen 1000 uitgekeerd. Thans is aan het licht gekomen dat hij een valsche aangifte heeft gedaan en dat hij deelgenomen heeft aan een vechtpartij waarbij hij aan de hand gewond werd. 'Hij werd aan een streng verhoor onderwor- pen. waarna hij tenslotte heeft bekend. Hij zal ter beschikking van de justitie in 's-Her- togentoosch worden gesteld. GRAAUVV. Geboorten. 10 Dec. Theodorus Josephus, z. van Aloijsisus van Imimerseel en van Hen- riette Clothilde de Bakker. 13 Dec. Albertus Petms, z. van Charles Louis de Burger en van Irena Maria Josepha Picavet. 16 Dec. Benny Camillus Marie, z. van Alphonsus Schelfhout en van Anna Maria Sophia Leeraert. 20 Dec Omer Prosper Petrus, z. van Josephus de iale en van Maria Philomena Stevens 21 Dec. Pharailda Ursula Jacoba, d van Jo- zephus Franciscus van Heije en van Ursula Theodora Verbist. Overlijden. 8 Dec. Petrus Jacobus Phara- sijn, oud 7 j., z. van Andreas Franciscus en van Malvina Sophia van Laar. 22 Dec. Anna Maria de Rijk, oud 76 j., echtg. van Pieter Jacobus van Troost. VIIDDELBURG. Door Gedeputeerde Staten werd heden aan- besteed net verbeteren van een deel van den weg van Koewacht naar St. Jansteen Hiervoor werd als volgt ingeschreven: K. Lucasse en J. J. Lucasse te Walsoorden 16.460 A. A. de Wilde te Middelburg ;J 15.294 P. Andriessen te Walsoorden 14.560 L. G. v. d. Ven te Koudekerke en M. Wandel te Schoondijke 14.100 J. C. van Drongelen te Walsoorden 13.700 L. van Boven te Ellewoutsdijk 13,240 J. H. v. d. Ven te Vlissingen 12.569 N.V. Betumeweg to Utrecht 12.350 Firma Fr. Duinhouwer Sr. ,te Goes 12.312 P. F. Voet P. F. de Waal te Hulst 11 780 W. de Bokx te Hoek en H. P. Kerkckhaert te Westdorpe 11.570 L. van Papering te Bruinisse 11.500 A. J. Verjaal te Dreischor 10.840 A. L. A. J. Blommaert to Hulst 10.770 P. Dees te Ter Neuzen en J. de Maagd te Hontenisse 10.762 J. Verheijke te Ellewoutscmk 10.761 J. den Oude te Zierikzee en W. v. d. Berg te Bruinisse 10.263 M. van de Velde te Bruinisse - 10150 P. de Regt te Schoorle (N.-H.) 8390 M. van Driessen te Scherpenisse en A. v. d. Wlerf te St. Maartensdijk 8.285 Voor Ter Neuzen: 3 Jan. Eng. ss THE MARQUIS, 354, ijzer, Milium. Van Ter Neuzen: 6 Jan. Eng. ss THE Marquis, 354, ledig, Biyth. V oor Sluiskil: 6 Jan. Duitsch s.s. EULER 913, stukg., Bremen. 7 Jan. Finsch s.s. YILDUM, 1891, ledig Antwerpen. Van Sluiskil: 3 Jan. Duitsch m.s. HER MES, 1616, kunstmest, Antwerpen. 4 Jan. Belg. s.s. PORTUGAL, 886, kunst mest, Antwerpen; Tsjecho-Slow. s.s. DUBAC 1804, cokes, Venetie. 7 Jan. Duitsch s.s. EULER, 913, stukg Antwerpen. Voor Selzaete4 Jqa, Finsch s.s. AT- LANTEN, 2117, ledig, Londen. 7 Jan. Duitsch s.s. WEG A, 60, ledig Zee- bmgge. Voor Riemen: 5 Jan. Fransch s.s. PREST SERGENT, 2927, olie, Batoem. 6 Jan. Eng. s.s. MYRIAN, 4402, benzine Hamburg. 7 Jan. Ned. s.s. CORONU, 119, ledig Vlissmgen. Van Riemen: 3 Jan. Zweedsch s.s. STINA, 983, cokes, Norrkoping. Van GentTer Neuzen: 6 Jan. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., London. Voor Gent: 3 Jan. Duitsch s.s. LOTHAR, 429, ledig, Antwerpen; Deensch s.s. CLARa' 798, ledig, Antwerpen; Amerik. s.s. COLORA DO SPRINGS, 5347, gem., Dulnkerken; Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., Londen- Eng s.s. BARON YARBOWROUGH, 2034, pyriet Huelva; Eng. s.s. IDDESLEJGH, 3100, kunst mest, Chili; Eng. s.s. ALOUETTE, 296, stukg., Londen; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig! Londen; Noarsch s.s. BOTNIA, 841,' ledig,' Hull, Russ. s.s. ARGUN, 1996, fosfaat Moer- mansk; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Ant werpen; Spaansch s.s. GALDAMES, 2013 fosfaat, Sfax. 4 Jan. Duitsch s.s. HANSA, 434, ledig, 'Nor- derham; Nederl. m.s. IRENE, 108, pekkolen, Londen; Noorsch s.s. RUDOLF, 542, ledig Londen; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg' Londen. 5 Jan. Spaansch s.s. MARTE, 2399, pyriet, Huelva; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Lon den; Nedcrl. m.s. CORNELIA B., 263, ledig Rochester; Eng. s.s. DOUGLAS, 532, stukg.! Goole; Nederl. m.s. OOST VLAANDEREn! 286. pekkolen, Sunderland; Russ .s.s. O. B., 1260, fosfaat, Leningrad. 6 Jan. Eng. s.s. CLAPHAM, 316, ledig, Rouaan. 7 Jan. Zweedsch s.s. MUNHFERS, 192, ledig, Antwerpen; Duitsch s.s. BJLLE, 344! ledig, R'dam; Duitsch s.s. FRIELINGHAUS 2356, erts, Oxelosund; Russ. s.s. KRESTYA- NIN, 1387, hout, Leningrad; Eng. s.s. EMS- WORTH MANOR, 698, ledig, Rouaan. Van Gent: 3 Jan. Zweedsch s.s. HANE- STROM, 251, ijzer, Gdynia; Eng. s.s. BIT TERN, 939, stukg., Belfast; Eng. s.s. ALOU ETTE, 296, stukg., Londen. 4 Jan. Eng. s.s. VANELLUS, 915, stukg., Liverpool; Noorsch s.s. PROCYON, 740, ma cadam, Odda; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Manchester; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ijzer, Londen; Eng. s.s. ZEALOUS, 173, ledig, Vlaardingen; Nederl. m.s. ATLANTIC, 110, cement, Portsmouth; Belg. s.s. CHARLES, 334, gem., Goole; Russ. s.s. PETROVSKY, 2279, restant, Emden; Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., London; Deensch s.s. CLARA, 798, pyriet, Stettin. 5 €an. Noorsch s.s. BOTNIA, 841, pyriet, Oscarham; Amerik. s.s. COLORADO SPRINGS, 5347, restant, Antwerpen; Duitsch s.s. LOTHAR, 429, ijzer, Stettin. 6 Jan. Noorsch s.s. HENRY, 336 ledig, Yarmouth; Zweedsch s.s. LISTER, 951, ledig, Emden; Zweedsch s.s. RUDOLF, 542, ijzer, New-Castle; Eng. s.s. BARON YARMOUTH, 2034, ledig, Newport. 7 Jan. Noorsch s.s. SKARV, 472, ijzer, Bo- ness; Ned. s.s. IRENE, 108, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. DOUGLAS, 532, stukg., Goole; Deensch s.s. AARO, 1169, ledig, Kopenhagen; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., London; Eng. s.s. CLAPHAM, 316, ijzer, Garston.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 3