De van. ouds beroemde en beproefde AkkersKIoosterbalsem MJSRsKLOOSlURBALSEM Nieuwjaarswensch,. van den Minister-President Pr H. Colijn Konijnen- en Pluimveetentoonstellingen Bsnneniand blijft ongeevenaard als won d-middel. a Is wrijf-mid del, als huid-middel. het beproefde huismiddel I9/IX In De Minister-Presideiit Dr. H. Colijn heeft Woensdagavond om 9 a pur voor de N.C.R.V. (golflengte 301.5 m.) de Jwolgende Nieuwjaars- rede uitgesproken: in« Het jaar, dat achter ons ligt, is er een ge- weest van veel moeiteicpn van veel zorgen. Op het terrain van dertouitenlandsche staat- kunde hebben zich in 1<S>35 allerlei verschijn- selen voorgedaan, diencvan grooten invloed kunnen zijn op de ontwrkkeling van de ver- houdingen tusschen de volkeren der wereld, zoowel in Europa als daarbuiten. Vervulde, na den grboten oorlog, de hicop het hart, dat de wereld'een tijd van ongestoor- den vrede zou tegemoefci gaan dat het Reeht voortaan de plaats van. ,de Macht zou inne- men, dat de natien hun. (jvil om af te zien van geweldpleging, zouden taonen door geleidelijk over te gaan tot vermindering der bewape- ningen, die hoop is niet in vervulling gegaan. De tot dat doel saamgeroepen ontwape- ningsconferentie heeft gefaald en, in tegen- stelling met hetgeen men beoogd had, viel juist het omgekeerde waar te nemen. In vele lan- den ging men er toe over-de bewapening sterk uit te bueiden en met die uitbreiding nam ook het wantrouwen wederkeerig toe. De ontwikkeling van deze toestanden kan niet zonder zorg worden gadegeslagen. Ook door ons niet. Want, hoewel onze verhouding tot andere mogendheJden alleszins vriend- schappelijk is, hoewel m vurig begeeren met ieder in vrede te leven.i diemand kan voorzien wat ook voor ons de gevolgen zullen zijn, in- dien de spanningen van het heden eens zouden eindigen in een nieuwe- algemeene verstoring van den vrede. Dit kan men intusschen wel zeggen, dat de kansen. am buiteen een groot Europeesch conflict te -.blijven thans heel wat geringer schijnen dan in 1914 het geval was. Die zorg nu van het oude jaar dragen we in het nieuwe jaar mee binnen. En al zou het glad verkeerd zijn zich daardoor te laten mee- slepen in een zenuwafchtige, onevenwichtige spanning, even onjuist zou het zijn op deze verschijnselen heel geeh acht te slaan en te doen alsof de politieke hemel ten eenenmale onbewolkt is. Waakzaamheid is diis een eisch van den dag. Maar nog iets meer is noodig om niet slachtoffer te worden van angstige onzeker- heid. We moeten 66k- op dit terrein weer meer leeren te leven uit de "Wfetenschap, die den Psalmdichter bezielde, Moen hij zong: „Geen ding geschiedt er ooit^gewisser, dan 't hoog bevel van -'s Heeren mond!" Dat geldt van hetgeen met ons geb^rt, maar het geldt evenzeer van hetgeen waarvoor we bewaard blijven. Binnenlandsche zorgen. Ook de binnenlandsdije zorgen van het jaar '35 trekken met ons mee het nieuwe jaar bin nen. Economisch en financieel blijft de toe- stand hoogst zorgelijk! Er is nauwelijks een tak van violkswelvaart te noemen, die niet worstelt om het besta'ah. De uitvoer van onze ijpdemproducten levert per jaar ruim 400 rnilliden gulden minder op dan enkeie jaren geledep. De uitvoerwaarde van industrieele produ'tten daalde zelfs met meer dan 500 millioen per jaar. Deze beide takken van volkswelyaart moeten krachtig worden gesteund om niet ten onder te gaan. De bodemproductie orffyangt een ruggesteun van meer dan 200 miiii'oen gulden per jaar; de industrie in den voiaw/an contingenteering, een hulp die niet zoo precies te berekenen is, maar waarschijnlijk ligt tusschen 100 en 150 millioen per jaar. Onze groote scheepvaart kan, zonder steun de oeeanen niet meer blijven bevaren. Voor de binnenscheepvaarhia'is niet meer dan 113 gedeelte van het vropgere vervoer overge- bleven. f, De winsten uit Indi^he ondernemingen, die voorheen de koopkrd'cht hier te lande zoo sterk hielpen verhoogen, zijn met ongeveer 400 millioen gulden per jaar teruggeloopen. Ik noemde lang niet alle^" Ik bepaalde mij tot enkeie der voornaamst^ punten. Het is ge- noeg om te doen gevoelbp hoe sterk het totale volksinkomen gedaald i§> En tevens genoeg om te dioen begrijpen, ^Sezeer ook de inkom- sten der overheid dobr de dalende opbrengst van de belastingen '"'den terugslag daarvan moeten ondervinden. Zou het alleen al &jor die daling der in- komsten moeilijk zijn j^weest om uitgaven en inkomsten met elkaar i| evenwicht te bren- gen, m.a.w. om een sl^itende begrooting te krijgen, dubbel moepjk werd dit nu door dezelfde oorzaken, die Set volksinkomen deden dalen, ook de uitgaven |er publieke lichamen gingen stijgen. J'- Ruim 80 millioen wordt door de overheids- kassen aan armenzorg Ssrtgegeven en ongeveer 140 millioen aan steun|; werkverschaffing en subsidie aan werkloozehkassen. Samen dus 220 millioen. Ook hier noem ik niet alles, wat te ver- melden zou zijn. Alleerrhet voornaamste stipte ik aan, maar dit it re6&8 meer dan voldoende om te doen zien voor welke geweldige moei lijkheden de riiksregeering en de lagere over- heden gesteld worden fn te voldoen aan den allesbeheerschenden ei^h van een bahoorlijk financieel beheer en om' de economische volks- kracht voor algeheele inzinking te behoeden. Als men al'ten achf. slaat op de overwel- digende moeilijkheden, waarvoor regeering en volk staan, aan zou de v^&nhoop soms het hart kunnen binnensluipen. v. Gelukkig is hij dan^ die met den Psalmist getuigen kan, dat het geloof in Gods hulp en gunst de hoop en den moed levendig houdt. Politieke partijen. Maar ook de mensch zelf staat niet geheel machteloos tegenover de sjagen, die ons trof- fen. Onze vaderen plachtten het werken aan het bidden te passen. Van Cromwell is het woord: „Bidt God, maar houdt tegelijk u-w kruit droog". Ons verstand en onze arbeidskracht zijn ons geschonken om ze tot het uiterste te benut- ten. Eerst als we dat doen, mogen we hopen op verhooring van het gebed. Ziet men dit nu in het kader van een geheel volk, dan wil dit allereerst zeggen, dat de verdeeldheid die er is, zoo min mogelijk naar voren mag komen. Omdat een volk zijn voile kracht, die het thans meer dan ooit noodig heeft, niet kan benutten als het door twee- dracht verscheurd wordt. Nu is juist op dit punt de toestand in Ne- derland niet verheugend. Ik doe niet mee met hen die van oordeel zijn, dat er geen politieke partijen behoorden te bestaan. Die party en boch zijn het zicht- baar bewijs van een geestelijken adeldom, die gekenmerkt wordt door het bestaan, het dul- den, het vrij getuigen van meeningsverschillen in de wereld van het denken. Maar wel sta ik in het voorste gelid der- genen, die manend roepen, dat thans, onder druk van grooten gemeenschappelijken nood, die verschillen niet toegespitst mogen worden, dat men ze tijdelijk wat naar den achtergrond mioet brengen, om de grootste vrucht te kun nen oogsten van het gemeenschappelyk uit te voeren reddingswerk. Dat is ook noodig met het oog op de steeds sterker wordende tegenwerkende krachten. Er zijn tienduizenden teleurgestelden in ons land; er zijn duizenden verbitterden en ontstel- baar velen, wier eigen oordeel weinig diep gefundeerd is. Velen van deze zijn vatbaarder dan voor heen voor de aanvaarding van elke leuze, hoe hoi en onwezenlijk ook. Ze laten zich gemak- kelijk achter elken wagen spannen, zonder zich ook maar even emstig af te vragen wer- waarts de voerman hen voeren zal. De in ons volk toch ook zoo sterk werkende splijtzwam dreigt steeds verder om zich heen te grijpen en de laatste resten van nationale eenheid en nationale kracht te verstikken. In een tijd van zoo aangrijpende en diep in- grijpende crisis als we thans doorleven, en nog wel eenigen tijd zullen hebben te onder- gaan, kan alleen diep doorvoelde nationale eenheid en daaruit geboren nationale veer- kracht de gevolgen van het crisisgebeuren temperen. Ik spreek van temperen. Want wat, onder Goddelijk bestel, in de wereld om ons heen plaats grijpt, kan de mensch niet ongedaan maken. Wat andere landen ons economisch aandoen, kan het kleine Nederland niet ver- hinderen. De algemeene inzinking, die de wereld teistert, kan door ons niet worden ont- vlucht en nog minder kunnen wij die inzinking in haar tegendeel doen verkeeren. Maar w61 kunnen wij trachten door inspan- ning van aller krachten de gevolgen te tem peren. Ik zeg allerminst, dat het Nederland- sche volk zich in dit opzicht onbetuigd laat. De wijze, waarop het den zwaren last van het heden torst, wijst eer op het tegendeel. De leniging van den nood der economische zwak- sten wordt, zoover ik kan nagaan, door geen enkel land overtroffen. Dat alles kan men toestemmen en toch staande houden dat bij grootere, sterkere nationale eenheid, rijkere vrucht kon worden gezien. Eendracht maakt macht. Wij kunnen voor nog zwaarder tijden komen te staan. Ook, ja vooral, in dezen zin, dat, naarmate de huidige toestand langer aan- houdt het zenuwgestel op zwaarder proef wordt gesteld. Naar den mensch gesproken, overwint, ook in dezen kamp, het volk, dat de sterkste zenu- wen blijkt te bezitten. Het zijn de narcotica, die vaak het zenuwgestel ondermijnen. Voor den nationalen volksgeest dreigt dat gevaar te komen uit den hoek van voortgaande ver- splintering met daaraan gepaard gaand on- vruchtbaar gekibbel, dat de kracht onder- mijnd. Het is de eendracht, die machtig maakt, het is de tweedracht, die verzwakt en verstrooit. Als ik roep om die noodzakelijke eendracht, dan doel ik niet op die eendracht die er op een kerkhof is, noch ook op de schijn-eendracht die geforceerd van boven wordt opgelegd. Maar dan doel ik op eendracht, die geboren wiordt uit vrijen wil tot cordiale samenwer- king van alien die van goeden wille zijn. Daaraan heeft Nederland, ook in 1936 groote behoefte. Een Nieuwjaarswensch voor het Nederlandsche volk zou dan ook niet com- pleet zijn, wanneer hij geen uitdrukking gaf aan de hoop, dat het nieuw ingetreden jaar ons wat dichter bij dat ideaal brengen zal. Maar ik voeg daaraan nog iets toe. Een bede voor u alien. Dat God u zooveel voor- spoed schenke in huis en bedrijf, dat de nijpendste zorgen u bespaard mogen worden en dat alle luisteraars, als zij moed en kracht voelen wegglijden, de beteekenis mogen er- varen van het woord van den profeet Jesaja, dat God den moeden kracht geeft en dat Hij vermenigvuldigt de sterkte dien, die geen krachten heeft. BEDANGRIJKE telFTEN VAN H. M. DE KDNINGIN. H M. de Koningin theeft twee belangrijke bijdragen uit het Sophia-fonds geschonken: aan de Noord-Zuid-Hollandsche Reddings Maatschappij te Amsterdam en aan de Zuid- Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen. H. M. de Koningin heeft een belangrijke bijdrage geschonken aan het Koningin Emma- Jubileumfonds voor Qnderwtjs en Opvoeding van lichamelijke gebrffikige kinderen. y 83 ONDERSCHEIDIN GEN Bij Kon. besluit vd^, 19 December is be- noemd tot commancjehr in de Orde van Oranje-Nassau Mr. E. Eietaert Peerbolte, directeur^generaal, chSf'- der afdeeling volks- gezondheid van het departement van sociale zaken, te 's-Gravenhage. 8K ZAL NEDERI/AND IN HET JAAR 1936 PROFIJT TREKKEN I1IT DE OPLEVING VAN DEN VVERBLDHANDEL? Mededeelingen Vhn Minister GeUssen. De Nederlandsche Minister van Handel en Nijverheid, de heer Gelissen, zeide aan een correspondent van de .Daily Telegraphdat i men in Nederland over het algemeen van mee- j ning was, dat Nederland in het jaar 1936 j profijt zal trekken uit de opleving van den wereldhandel. Als hoopvol teeken zou te be- - schouwen zijn, dat de Nederlandsche industrie in het jaar 1935 meer dan in het vorige jaar verdiend heeft. KAMER VAN KOOPHANDEE EN FABRIEKEN VOOR Z.-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. Kort verslag van de vergade- ring der Kamer, gehouden op 28 December 1935. Onder de ingekomen stukken was vermeld een bericht van den minister van Waterstaat, dat de kwestie van de verruiming der oude voorhaven te Ter Neuzen waartoe door de Kamer aan den minister van Watenstaat een verzoeik was gericht de aandacht van dien bewindsman had. Vemomen was, d-at mede naar aanleiding van een door de Kamer tot het gemeentelbestuur van Hontenisse gericht verzoek, door dit gemeentelbestuur bij wijze van proef voor den tijd van twee jaar tot een aanzienlijke verlaging der haven-, kaai- en liggelden in de haven van Walsoorden is be- sloten. Van den Directeur-Generaal der P.T.T. was ingekomen een mededeelinig naar aanlei ding van door de Kamer ingebrachte bezwa- ren tegen het opheffen van de directe telegra- f'.sche gemeenschap met Gent, dat in het tele- graafverke-er met die stad een wijzi.ging is geibracht, evenwel met behoud van de directe verbinding met Gent, zoodat een vlug'ge over- kom:st der telegramimen is gewaarlborgd. Van Ged. Staten van Zeeland was ingeko men een afschrift van een adres aan de Minis ters van Financien en Waterstaat, waarin ad- haesie werd betuigd aan de door de Kamer ontwikkelde bezwaren tegen de verhooging van het tijdelijke invoerrecht op benzine ter financiering van den versnelden bruggenfbouw, in veriband met de situatie, zooals die bestaat voor de verbinding van Nederland met Z.- Vlaanderein door mi'ddel van de veren over de Wiester-Schelde. De Kamer had zich op het standpunt geplaatst, dat evengoed als de bruggen over de rivieren de veren over de Sclhelde zijn te beschouwen als een voortzet- ting der wegen, en verzocht als compen-satie voor Zeeuwsch-Vlaanderen een verlaging van de tarieven op die veren. -Door het Bureau werd mededeeling gedaan van de moeilijiMieden, die de in het geibied der Kamer gaveistigde tax'ilbedrijven ondervinden in het venkeer met Belgie. Het is n.l. verbo- den om zelfs in opdracht ledig naar Belgie te rijden tot het afhalen van passagiers, ter- wijl Belgische taxi's ongehind-erd de grens passeeren voior het afhalen van passagiers in Nederland. Het deed mededeeling van de te dezen bij de betrekkelijke regeeringsdeparte- menten onldernomen stappen. Naar aanleiding van een door het Centraal Bureau voor de Statistiek gericht verzoek tot verstrekking van een bijdrage in de kosten van onderzoek naar de gezihswelstand in ver- schillende gemeenten in Nederland, werd be- sloten, hiervoor f 50 beschikbaar te stel-len. Met algemeene stemmen werd besloten het rapport der Kamer te Maastricht inzake den ongunstigen toestand, waarin de bedrijven in het geibied dier Kamer ten gevolge van de de- valuatie der Belga zijn gekomen, aan te ne men voor kennisgeving, doch daarnevens den minister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart nadere inlichtingen omtrent de situatie in Zeeuwsch-Vlaanderen, in verband met deze omstandigheid, te verstrekken. Besloten werd, den minister van Financien te verzoeken, het invoerrecht op Belgische steen te wijzigen in dien zin, dat het rscht zal wtorden berekend naar gewicht of afmetin- gen der bedoelde steenen, daar de in het ge- bied der Kamer geimporteerde Belgische stee nen een kleinere afmeting hebben, dan de steenen, die aan de overzijde der Schelde voor het bouwen van woningen worden gebruikt, en derhalve het invoerrecht op die kleinere stee nen zwaarder drukt dan op de andere. Ingekomen was een adres, de regeering te verzoeken, over te gaan tot afschaffing der raccordementskosten voor een deel der haven te Ter Neuzen. Het Bureau meende op dit verzoek de geschiedenis van het ontstaan der raccordementskosten in overweging ne- mend-e afwijizenid te moeten voorstellen. Aldus werd besloten. Het gem'eentebestuur van Graauw en Lan- genidam had de tusschenkomst der Kamer. in- geroepen om een langere openstelling te ver- krijgen van het telefoonkantoor aldaar. Een langere openstelling kon worden verkregen, indien door de gemeente de meerdere kosten, daaraan verbonden, werden bijgedragen. Be sloten werd, waar de gemeente daartoe niet genegen bleek, dit verzoek aan te nemen voor kennisgeving. Besloten werd, het hoofd'bestuur der P. T. T. te verzoeken, voor de openstelling van het poststation te Hoek andere uren vast te stel- len, daar de uren van openstelling aldaar thans zoodanig zijn geregeld, dat het voor be- langhebbenjden, die in dienstbetrekking zijn, niet mogelijk is, zich in hun vrije uren per- soonlijk voor het afwikkelen van postzaken tot het poststation te wenden. Van de Vereeniging van Handelaren in Granen, Zaden en Peulvruchten in Zeeland was ingekomen een afschrift van een aan den Minister van 'Handel, Nijverheid en Scheep vaart gericht adres, waarin, in verband met de voorgenomen beperking van den varkens- stapel in Zeeland, werd verzocht overleg te willen plegen op welke wijze aan de door dien maatragel getroffen handelaren in voedergra- nen zou kunnen worden tegemoetgekomen. Waar intusschen bekend is geworden, dat de ibeperking van den varkensstapel, voor zoo ver het Zeeland-betreft, voor een groot deel is teruggenomen, werd dit scbrijyen aange- nomen voor kennisgeving. Naar aanleiding van een verzoek der afdee ling Noord-Brabant en Zeeland van de Ver eeniging van Scheepsibevrachters in Neder land, om tusschenkomst bij de Bevrachtings- commissie te Ter Neuzen, dat deze voor het verleenen van tusschenkomst bij het bevrach- ten van schepen zou eischen, dat de aanbie- der, indien niet gevestigd binnen bet bevrach- tingsdistrict, in navolging van enkeie andere commissies zou eischen de tusschenkomst van een in het district wonend bevrachter, en een schrijven van een te Amsterdam gevestigde bevrachtingsonderneming, die zich thans, nu die gevraagde maatregel door de commissie te Ter Neuizen alsnog wordt toegepast, op grond dat m-eerdere commissies zulks doen en de binnen haar gebied gevestigde bevrachters anders benadeeld worden, omdat deze elders niet worden geholpen, gaf de Kamer te ken- nen, niet bevoegd te zijn in te grijpen in de handelingen der Bevrachtingscommissie, die voor hare beslissingen autonoom is. Aange- zien die ithans genomen maatregel in het be- lang van een goede afwikkeling van zaken gewenscht moet worden geacht, doch niet is gefundeerd op de d^betreffende Wet of het Reglement voor de fctommissie, werd besloten den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart te verzoeken, opdat daaromtrent geen twijfel en geen verschil van behandeling meer zal bestaan, voor de Bevrachtingscom- missies uniform voor te schrijven, die rege- ling te willen invoeren. Besloten werd, naar aanleiding van de elkaar epvolgende beslissingen in bevrach- tingsged'ingen, adhaesie te beituigen aan het door de Amsterdamsche Kamer tot den Minis ter van Handel, Nijverheid en Scheepvaart gericht adres, inzake de uitvoering der Wet op de Evenredige vrachtverdeeiing. en den betrokken ibewindsman te verzoeken, het daarheen te leiden, dat de mogelijkheid van een juiste toepassing der evenredige vracht- verideeling zonder vrije" enclaves zou wor den gescbapen, of indien zulks niet mogelijk zou blijken, de Wiet op de Evenredige Vracht verdeeiing in te trekken. -Analoog aan het vorig jaar werd besloten de volgende subsidies toe te kennen: R.K. Middellbare Schoolvereeniging Hulsit f 100, Stichting Economisch Instituut voor den Mid- denstand, 's Gravenhage f 52,50, Instituut voor Economische Geschriften, Rotterdam 20 Nederlandsche Kamer van Koophandel in Belgie, Brussel 25, Holland Huis, Brussel 10, Schippersvereeniging Schuttevaer, Am sterdam 5, Vereeniging Binnenseheepvaart- congres, Amsterdam f 10, Zeeuwsche Vereeni ging voor Luchtvaart, Middeltourg 25, Ver eeniging tot bestrijding van het Cadeaustelsel, Voorburg 10, Vereeniging Nederlandsch Fa- brikaat, 's Gravenhage 10, Veiiigheidsmu- seum, Amsterdam .f 10, Venbond van Vereeni- gingen voor Veilig verkeer, Utrecht f 10, Ver- m Snijwonden Spierpijn want dit is het bijzondere voordeel van Akker's Kloosterbalsemeen verrassend snelle wond-zuiverende en wond-heelende werking zonder litteekens en tegelijkertijd een won- dere uitwerking op spieren, weefsels en ge- wrichten. Daardoor bijzonder doelmatig bij kneuzingen en dergelijke verwondingen. Als wond-middel onmiddellijk verzachlend, zuiverend en genezend bij oude en nieuwe wonden, zweren, brandblaren, ontvellingen, insecten-beten, uitslag, dauwworm, zonne- brand, wintervoeten, winterhanden, schrale huid, springende handen, doorrijden en won- de- of doorgeloopen plekken, aambeien, enz. Als wrijfmiddel ongeevenaard tegen pijn in spieren en gewrichten, rheumatische aan- doeningen, spit in den rug, stijve nek, spier- verrekkingen, stramheid in de ledematen, zadelpijn, verstuikingen, heupjicht, enz. enz. Overal verkrijgbaarDoosje van 10 Gram 35 cent, Potten van25 Gram 62'^ cent, 50 Gram f. 1.04 en 100 Gram f 1.82. De groote potten zijn voordeeliger Brandwonden Rheumaiiak Spil in den rug Wintervoeten Ingez. Med. eeniging ter Veredeling van het Ambacht, Am sterdam 10. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld op een bed rag van 9818,15, me t een geraamd batig slot van f 18,85. Besloten werd, naar aanleiding van de voor genomen wijiziginig in de toewiizing van de voor 1936 te telen suikeribieten, te wijzen op de moeilijkheden, die hieruit voor het gebied der Kamer zouden voortvloeien en de te ver- wachten schade zoowel voor de betrokken landlbouwers en suikerfabrieken, als voor den arbeiders- en middenstand. Aan het einde der vergadering dankte de voorzititer der vergadering voor den in dit bijna afgeloopen jaar ontvangen steun en medewerking en wenschte inzonderheid den secretaris, die binnenkort een chirurgische be handeling moet ondergaan, kracht toe. Op de gedurende de Kerstdagen gehouden tentoonstellingen van konijnen, pluimvee en volierevogels, verwierven de volgende inzen- ders een prijs: TER NEUZEN. Vlaamsche Reus: Haaskleur, voedster, oud, 2e en eereprijs A. J. Doppegieter. Idem, ram, jong, le prijs A. Bakker te Zaamslag. Wit, voedster, oud, le en eereprijs P. J. de Visser te Zaamslag. Idem, ram, jong, le en eereprijs J. Bareman te Zaamslag. Idem, voedster, jong, le prijs C. Dieleman; le prijs A. Bakker vnd. Geel, ram, oud, 2e en eereprijs J. van Dix- hoom. Dotharinger: ram, oud, 2e en eereprijs C. L. Verhage. Voedster, oud, 2e prijs P. K. de Jonge te Driewegen. Voedster, jong, 2e en eereprijs P. J. de Vis ser, vnd. Nesten, 3e prijs C. L. Verhage. Groote Chincilla: ram, jong, le prijs D. Scheele; 2e prijs C. Vermast. Voedster, jong, le en eereprijs D. Scheele. Blauw Weener Voedster, jong, le prijs D. Scheele. Witte Weener: ram, jong, le prijs P. K. de Jonge, vnd. Voedster, jong, le en eereprijs P. K. de Jonge; idem le prijs dezelfde. Belgian Hares: ram, jong, le en eereprijs P. J. de Visser, vnd. Kleine Chincilla; ram, jong, 3e prijs P. K. de Jonge, vnfl. Voedster, jong, le en 2 eereprijzen, P. K. de Jonge, vnd.; idem 2e prijs L. van der Meide; idem 2e prijs, dezelfde; idem 3e prijs P. K. de Jonge, vnd. Havanna Rus: Voedster, jong, 2e en eere prijs C. Vermast. Caster Rex: ram, jong, le prijs F. A. de Doelder. Voedster, jong, 2e prijs, dezelfde. Rex IJzergrauw: le en 3 eereprijzen, Van den Hout. De inzenders bij wier namen geen wioon- plaats staat vermeld, wonen te Ter Neuzen. HOEK. Afdeeling Konijnen. Groote rassen. Haaskleur, voedster, oud, le prijs S. Jansen, Axel. Voedster, jong, le prijs J. de Kraker. Witte Reuzen, ram, oud, le prijs Joh. van Dixhoom, Ter Neuzen; le pr. P. de Jonge. Ram, jong, le prijs P. de Jonge; le pr. D. Ha.a,k Voedster, oud: le prijs D. Haak, le pr. M. de Ritter; 2e pr. Th. Meertens. Voedster, jong: le prijs A. Dieleman Jz.; le pr. idem; le pr. idem; le pr. D. Haak; le pr. Izaak Hamelink; le pr. P. de Jonge; le pr. idem; le pr. idem; 2e pr. D. Haak; 2e pr. idem; 2e pr. A. Dieleman; 2e pr. Benjamin de Groote, Axel; 2e pr. idem; 2e pr. M. Brug- geman. Lotharingers Zw. Bont. Voedster, jong, 3e prijs Joh. van Dixhoorn, Ter Neuzen. Midden rassen. Groot Chinchilla, voedster, jong: le prijs M. de Ritter. Blauw Weener, ram, oud; le prijs D. Haak; le pr. D. W. F. Kaijser. Ram, jong, le prijs D. W. F. Kaijser; le pnjs idem; le pr. H. J. Otterloo. Voedster, oud, le pr. P. de Groote, Sluiskil; j 2e pr. D. W. F. Kaijser; 2e pr. P. Haak; 2e pr. idem; 2e pr. P. de Groote, Sluiskil. Voedster, jong, 2e prijs H. J. Otterloo. Belgian Hares, voedster, oud: le prijs C. J. Mollet, Hoofdplaat. Voedster, jong: le prijs C. J. Mollet, Hoofd plaat; le pr. C. van Aert, Hoofdplaat. Havanna, voedster, oud: le prijs C. van Aert, Hoofdplaat. Voedster, jong: le prijs J. W. Klaassen, Haaksbergen. Ram, jong: le prijs J. W. Klaassen, Haaks bergen. Luncht, voedster, jong: le prijs J. W. Klaas sen, Haaksbergen. Kleine rassen. Black and Tan, ram, oud: le prijs D. Deij. Ram, jong: le prijs D. Deij. Voedster, oud: 3e prijs D. Deij. Polen, ram, jong: le prijs F. Dieleman; 2e pr. C. J. Oppeneer, Sluiskil. Ram, jong: le prijs H. J. Otterloo; le pr. D. Haak. Polen, voedster, oud: le prijs F. Dieleman; le pr. P. J. de Pooter, Axel; 2e pr. H. J. Otterloo. Voedster, jong: le prijs P. J. de Pooter, Axel; le pr. H. J Otterloo; zeer eerv. verm. D. Haak. Afdeeling Pluimvee. Wit Leghorn, haan, jong: 2e prijs J. de Kraker. Sussex Hermelijn, haan, jong: 2e prijs C. J. Oppeneer, Sluiskil. Patrijs Leghorn, haan, jong: le prijs P. de Jonge; 2e pr. idem; 3e pr. idem. Raode Island Reds, hen, jong: 3e prijs P. Haak. Orpingthons, hen, jong: le prijs W. Clement, Hoofdplaat. Barnevelder, wit, hen, oud: 2e prijs P. de Jonge. Patrijs Leghorn, hen, jong: le prijs P. de Jonge. Wit Leghorn, hen, jong: le prijs P. de Jonge- Zijde Hoenders, zwart, haan, jong: le prys D. Haak. Idem, haan, wit: 2e prijs D. Haak. Idem Hen, wit: le prrjs D. Haak. Tioom Wit Leghorns, hen, jong: le prijs J. de Kraker. Parelhoenders, Trio, Bl. grrjs, jong: 2e pr. P Haak Trio Patrijs Leghorn: 2e prijs F. Dieleman Krielen Wyandotte, wit, haan, jong: le prijs C. J. Oppeneer, Sluiskil. iSabelpoot, roodbont, haan, jong: 2e prrjs G. Joosse, Oost-Souburg. Java, zwart, haan, jong: le prys W. Cle ment, Hoofdplaat. Java, wit, haan, jong: le prijs J. Montfoort, Souburg; 2e pr. J. Vos, Souburg. Wyandotte wit, hen, oud: 2e pr. C. J. Op peneer, Sluiskil. Sabelpoot roodbont, hen, jong: le pnjs G. Joosse, Souburg. Java Kriel, zwart, hen, jong: le prys w. Clement, Hoofdplaat. Kalkoen wit, haan, jong: le prys P. Haak. Idem Hen, blauw: le prijs P. Haak. Idem ben, zwart: 2e prijs P. Haak. Idem, ben, bont: eerv. verm. P. Haak. Idem, ben, oud: le prijs. D. Haak. Ganzen, haan, jong: le prijs D. Haak; Ze pr. idem; eerv. verm. idem. Hen, wit: le prijs D. Haak. Goud Fazant, haan, oud: le prys D. Rie- Duiven Knoppers, blauw-wit, jong. zeer eerv. verm. D. Riemens; zeer eerv. verm. idem. Postduif doffer, bleek, oud: eerv. verm. Iz. Hamelink. Idem Vaal: eerv. verm. Iz. Hamelink. Idem Geschulpt: le prys Iz. Hamelink, 2e PTIdem Bleek, jong: le prijs Iz. Hamelink. Duivin Witpen: le prijs Iz. Hamelink. De inzenders bij wier namen geen woon- plaats staat vermeld, wonen te Hoek. AXEL. Afdeeling Konijnen. Haaskl. VI. Reuzen. Rammen (oud)le prijs Abr. Loof; 2e pr. E. H. Sehoof. Voedsters (oud)le prijs K v. d. Ho°^. tw idem- 3e pr. E. H. Schoof; zeer eervolle vermelding E. H. Schoof; eervolle vermelding Jac. Lensen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1936 | | pagina 2