Sport Feuilleton- vertellingen Markiberichten Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijke Stand VOETBAL. SCHAKEN. CORRESPONDENTIE. IN GEZONDEN STUKKEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. VERKOOPIN GEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. LOOP DER BEVOLKING. UITSLAGEN VAN ZONDAG- Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. le klasse. NPOADJuliana KW- BW RjoermondEindhoven PSV—NAC 23 3—2 2—0 2—2 doelp. gap gew. gel. verl. pnt. v.—t. BW 11 6 4 1 16 24—17 M5/V 11 5 4 2 14 26—19 NAC 10 3 6 1 12 16—12 JuSdama 11 3 5 3 11 18—18 PS\' 10 2 6 2 10 16—15 Btteijerheid-e 10 3 4 3 10 14—16 Efindhoven 11 4 2 5 10 2223 Roenmond 11 4 2 5 10 13—22 LONGA 10 2 5 3 9 15—13 NOAD 11 1 2 8 4 17—26 2e klasse A D* BaronieTSC HeroVlissingen OnesDGSKO 4—3 1—0 3—0 doelp. gap- gew. gel. verl. pnt. v.—t. MiKMeltourg 9 7 2 16 24—3 Hetno 7 5 2 12 17—6 De Baronie 7 5 1 1 11 22—10 TSC 8 5 3 10 19—14 Temeuzen 7 2 3 2 7 19—16 DOSKO 7 1 3 3 5 9—15 VIAssingen 9 2 1 6 5 6—11 RBC 6 1 2 4 3 14—25 Zeelandia 7 3 4 3 7—21 Goes 7 1 6 2 7 23 3e klasse A. Temeuzen 2Oranje Axel- Oostburg 12—2 8—0 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. V.-r-t. Hidst 8 7 1 14 32—7 Axel 7 5 1 1 11 24—7 Hoofdplaat 6 3 2 1 8 20—8 Temeuzen 2 8 3 5 6 29—24 Ooetburg 7 2 1 4 5 19—29 Breekens 5 1 2 2 4 12—13 Sluiskil 5 1 2 2 4 11—14 Oranje 6 6 5—50 3e klasse B. Do ZeeuwemF.i land Boys Vliasingen 2Goesche Boy® HanesweertZeelandia 2 2—1 7—0 1—3 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. De Zeeuwen 9 8 1 17 50—10 VBssingen 2 10 7 1 2 15 35—21 Ziegikzee 9 5 2 2 12 37—22 RCS 7 4 3 8 25—12 Zeeuwsche Boys 6 3 1 2 7 15—8 MSdidelburg 2 6 3 3 6 12—12 EBand Boys 9 2 1 6 5 23—24 Zeelandia 2 7 2 1 4 5 9^-29 Hansweert 9 1 1 7 3 1644 Goesche Boys 6 6 445 BE WEDSTRIJDEN. EERSTE KLASSE. f iDe wedsitrijd NOAjDJuliana is weder met een nederlaag van NOAD geeindi'gd, dat met 23 geslagen werd, dus weder met 1 doelpunt verschil evenals bij de eerste ontmoeting. Zoo l&ngzamerhand behoeft NOAD er niet meer aan te twijfelen wie als laatste zal edndigen, want zij staat nu reeds 6 pumten bij Roermond ten achter, terwijl er voir haar nog 7 wed- strjjden te sipelen zijn. MWBW eindigde met een overwinning van de tbuisclub, 32, esn daarmede bad BW haar eerste nederlaag te incasseeren. De voorsprong is nu tot 2 pun ten verminderd en natuurhjk zal behalve MW ooh NAC en haar a/mftang gejuicht hebben toen de udtslag beikend was, want nu zijn de kansen van beide clubs nieit onaanzienlijik ge stagen RoermondEindhoven is zoowaar weder geeindigd met een overwinning van bet kranige Roermond, 20, waardoor beide clubs oip volkomen gelijken voet zijn gekomen en Roermond daarbij haar Eerste Klasseschap vellig heeft gesteld. PSV—NAC eindigde in een gelijk spel 22, hetgeen een volkomen jutste uitslag lean genoemd worden, doch niet- teanin een teleurstelling voor NAC was, want door een overwinning zou zij thans slechts een punt acthiterstand meer hebben gehad op de leidende oluib BW. TWEEDE KLASSE. De BaronieTSC. 43. fcooals wij verwaoht hebben is De Baronie er in geelaagd om, al is het dan een kleine, overwinning te behalen op TSC, waardoor TSCs kansen voor dit seizoen als voorbij kun- ■en worden beschouwd. Voor de eindstrijd staan thans feitelijk nog mgeschreven Middelburg, Hero en De Baronie, met een onderling verschil slechts van 4dn punt, want de beide eerstgenoemde clubs kun- »en nog een gelijk aantal punten beihalen. HeroVlissingen 10. De Vdissingers hebben zich kraniig te Breda gehoudendoch helaas hebben zij het niet tot een gelijk spel kunnen houden. De stand in de ranglrjst had een 'stevige overwinning van de thuiscluib doen vermoeden, doch Hero won slechts met het eenige in dezen strijd gemaalkte doelpunt. GoesDOSKO 80. Wij mocbtem wel schrijven in ons overzicht jA Vrijdag, dat Goes het jaar good kon beslui- ten met haar eerste overwinning, want inder- daad is zij hierin geslaagd en deze overwin ding kwam haar volkomen toe, want zoodra DOSKO bemerkte dat door haar aan een nederlaag niet te ontkomen zou zijn trad zij te bruuit op en dreigde het spel een te ruw karak- ter te krijgen. Gelukkig had de scheidsrech- ter deze tactiek door en greep telkens doel- matig in. Wij zullen dus Goes maar een ge lukkig nieuwjaar toewensdhen, want haar adhtenstand is thans zoo goed als ingehaald en •aze overwinning zal haar wel de moodige imoed hebben bijgetoracht voor de nog komen- de ontmoetdngein. DERDE KLASSE. I Temeuzcn HOranje 122. Ondanks het feit dat het tweede elftal on- «er stadgenooten met eenige invallers moest irerschijnen, is het ook. ditmaal op een groote nederlaag voor de Sassenaren uitgeloopen. Reeds bij de rust was de stand 71. Oranje had toen het tegenpunt gekregen door een door de verdediging van Teraeuzen noncha lant veroorizaakte penalty. In de tweede helft verscheen Oranje met een anderen doelman, doch dit verbindende niet, dat Temeuzen nog VTjfmaal wist te scoren, terwijl ook Oranje nog ddnmaal het net wist te vdnden. Het is hderbij hoofidzakelijk de jeugd en daardoor ook de snelheid geweest, dat het elftal van Ter- oeuzen gedecideerd sterker maakte. We moeten het echter van het grootste deel van het Oranje-elfbal, dat eigenlijk bij de veteranen ingedeeld kan worden, loffelijk ach- ten, dat zij nog steeds de kleuren hunner ver- eeniging helpen verdedigen. Legigen ook zij er het bijltje bij neer, dan is o.i. deze vereeni- ging onherroepelijk ten doode opgesdhreven. AxelOostburg 80. De tbuisclub heeft bij het betreden van het veld een tweetal invallers in de voorhoede, doch trefct niettemin na den aftrap direct ten aanval en het spel is slechts 3 min. oud, als de rechtsuiterst den uitgeloopen doelman der gasten met een ver schot passeert, 10. Het is dadelijik merktbaar dat de strijd een zeer eenzijdig karakter zal dragen, want niettegen- sitaande het binnentrio al aanstonds ettelijke kansen onlbenut laat, toch zwermen de oranje- hemden gedurig am het rood-izwarte doel. Het spel is circa 12 minuten oud als de vrij on- zekere doelman, opnieuw uitgeloopen zijnde, door M. Ganis wordt verschalkt, die met een boogsdhot den stand kalm op 20 brengt. Na 18 min. spelenis verhooigt dezelfde speler, een pass van Dronkens benuttende opnieuw de score, 30. Axel is gedecideerd sterker en tal van. hoekschoppen zijn daarvan het gevolg. Een vrije schop door Dronkens van button het strafschopgebield genomen, weet de doelman niet zonder moeite tot corner te verwerken. Bij een der weinige uitvallen van de gasten lost de redhtsbmnen Burk een fraai schot, dat ,van de lat terugketst, maar op even" fraaie wijze haalt Dieleman het bruine mon ster uit het heetste van den strijd en daar mede is het eenige gevaarljjke moment voor den Axelschen doeimond gemeimoreerd. De Axelaars voeren resp. na 26, 32 en 34 minuten spelens de score op door den jeug- digen linlksbuiten Koster, welke jongste spe ler der thuiscluib bijzonder op dreef was en die daarmede de hattriok verrichtte. Als het. spel 40 minuten oud is wordt een schot van de Axel-rechitsibinnen door de bovenlat gekeerd en Gans, die ter plaatse is, vanigt het leder op de borst, hetgeen voldoendie is den stand op 70 te brengen. Daarmede brak de lust aan. In de tweede helft wordt allerwege aan een v'erdulbbeling der score gedacht, doch de thuiscluh neemt het onder een gedecideerd oveirwicht tamelijk kalrn op. Na ruim een kwaritier spelens dribbelt Gans eenige spelers in de gevaarlrjke zone der gasten vooibij en met een formidabel schot brengt hij den stand op 80. Daarmede blaek he!t Axelsche -kruit edhter te zijn verschoten. Tal van pogingen om de score noig te verhoagen mislukten en tenslotte was de wedstrijd nog nauwelijks het bekijken waard. Ben half dozijn corners op 'der gasten doel, brachten eveneens geen wij- ziginig meer in den stand en bij' het einde hseft de Axelsche ploeg een sprekende overwinning behaald op 66n der zwakste zusjes indeze afdeeling. KON. NED. VOETBALBEKER. (4de ronde.) TemeuzenBW. Temeuzen heeft het met de 2de Kerstdag niet getroffen, want zooals vrijwel alle wed- strijden die dien dag waren uitgeschreven, moest ook haar veld worden afgekeurd en ver- - liepen deze feestdageri dus zonder eenige wed strijd. Nu is de groote strijd vastgesteld op Wbensdag 1 Januari, en sporen wij alle voet- baUiefhebbers in Zeeuwsoh-Vlaanderen aan om op Nieuwjaarsdag naar het terrein aan de Nieuwesiuis te komen om de vermoedelijke Zuldelijke kampioenen aan het werk te zien en van deze zeldzame gelegenheid om hder een Eerste Klassecluib te aanschouwen niet onge- bruikt te laten voorbijgaan. Het is nu maar te hopen, dat de regen het veld eens met rust zal laten en het goed op kan drtogen, hetgeen aan het speltype ten goede zal komen en men zal kunnen genieten van zuiver comlbinatie- spel, waarvan door de sportbeoefenaars te lee- ren zal zijn. Ook zal het ons benieuwen hoe Temeuzen zich tegen deze club zal weten te weren en de noodige enthousiasme als een goede factor in het spel zal weten te leggen. Schaakclub. Dezer dagen werd te Zaamslag, op initiatief van de heerenJ. A. van Dixhoom en J. Tol- lenaar een schaakclub opgericht met aanvan- kelijk 10 leden. Deze vereeniging is onderge- bracht in het onlangs in gebruik genomen Ver- eenigingsgebouw, alwaar zij iederen Donder- dag haar speelavond zal houden. BRABANTSCHE BRIEVEN. Ulvenhout, 27 December 1935. Menier, Dit is mijnien Silvesterbrief, mijn leste, miju Quwe j aarsbri ef ke van dit jaar. En 't is, of ik, nog zoo kort gelejen, ongeveer deuzen zelfden aanhef naar oe ge- schreven heb...! ,,Het-lestebrief ke-van-het-jaar". Zoo zitten we weer in. de leste maand, de leste week, den lesten dag, in de laatste uren, van 't jaar. En zoo dreunt straks van ons kerke- torentje den lesten slag zijnen echo het nieuwe 1936 weer in Zoo dwerlen de leste blaaikes af. Zoo kantelen ze den mensch geregeld om z'n ooren. Zoo Zoo dwert z'n leven weg. Met stukskes, met de tikken op z'n klok, zoo worden de blaaikes van zijnen levensboom afgeschud, afgeschud den zwarten eerde in. Somber? Neee, heelgaar niet, amico! Seerjeus. Ja! D&.t is 't. Somber? Waarom Gmdat ook mijnen levensboom staat kaal te schudden? Neee, d&Ar krijgt den mensch op tijd zijn wijsheid voor, om dat te aanvaarden in alle be rusting. Sommigten .in jaren, anderen in minuten. Maar toch alle menschen. Want dat is toch zeker 'n zaak die onzen Schepper 66k aangaat. En wat Hij doet is toch wfel gedaan! Ons leed, 't komt van de menschen. Onze zorgen, ze komen van de menschen. Want we zijn geschapen, net als de veugel- tjes, om zonder zorgen te kunnen eten en dnnken, te kunndn leven van den overvloed van den vruchtkracbtigen eerde. Maar laat ik niet van m'n Ouwejaars-chapi- terke afdwalen. En efkens teruggaan tot dat gedacht van den Mensch, die zijnen levensboom ziet leeg- vallen in d'eerde. Ik weet niet, amico of gjj wel 'ns 'n oogen- blikske gepeinsd hebt over de vraag: hoe zou 'k me gevoelen, als ik wist, eeuwig, altjj te zullen leven. 't Zal den eenen tiep wat meer moeite kos- ten, dan den amdere, om dat gedacht volkomen te doorgronden! 'n Reis Zondek endstatie, 'nen tocht met 'nen immer wijkenden kim, 't zoude hel zijn! Geloof me. Somber Seerjeus. Ja! Dat is 't. 'k Heb wel 'ns, neee, dikwyls, gekeken in de oogen van ouwe menschen. Wat kunnen die oogen moei zijn! 'k Heb 'ns, van erg dichtbij, 'nen mensch gekend, die in 'n paar jaar tijds geenen war- men hap eten had geproefd. Geleefd had van de eene korst brood naar de andere. Hij ging daar zoo grootsch niet op, horre! Armoei is geen schande, dat weten we alle- maal. Maar niemand, die er trotsch op is...! Maar deuzen mensch heb 'k 'ns hooren zeg- gen: „och, praat niet zoo rap van ,,honger". Honger is zo'n groot leed. Zeg liever: ,,ik heb trek". Dat snee me door m'n ziel, amico. Om tot de wijsheid van zulke woorden te komen, moet 'nen mensch wel schrikkelijk veul honger gelejen hebben. Zoo is 't ook met die ouwe, moeie oogen. Als ge die verstaat, dan leert ge echte ver- moeidheid kennen, de eenige. De eindelijke vermoeidheid van't heele leven eigens. 't Leven van harteleed, van teleurstelling, van ongezochten, eindelcozen strijd. DAt vermoedt. Dat doet snakken naar de Rust. Somber Ik zou voor niks geleefd hebben, als ik triestig, somber was bij 't afdwerlem van m'n blaaikes. Maar ik zou ook 'nen pias zijn, als ik na veule jaren niet wist seerjeus te zijn op ston- den als deuze! Als deuze, wanneer w66r 'n groot jaar, wanneer .weer ruim driehonderd-en-zestig da gen van 't korte menschenleven, worden weg- gehamerd in de leste twaalf slagen, die daar straks van den kerketoren in den maan- strakken nacht zullen daveren. Ja, seerjeus st4mt dat wel even! Bezinken moet den mensch z'n ziel nou en dan. Bezinken in de roerlooze rust zooals die bij tijen vkn den Hemel daalt in 'nen plas op de hei; in den akker van alien grond; in de ziel van alle menschen. Niet altij kan 't stormen in de vennen', tot ze troebel-zwart van grondsop zijn. Maar ook niet altij kan de zon er inschij- nen, tot het ond-erwater-gewas Niet altij kan den akker gepfcegd worden, tot z'n ziel naar buiten ligt gekeerd met worm en onkruid. Maar ook niet altij kan ie voortbrengen! Niet altij kan de mensehenziel bestormd worden door de stormvlagen van 't leven zelvers. Maar' ook niet altij kan ze in 't zonneke staan, bot schroeiens-toe. Daar moet zoo nou en dan tijd van bezin ken, tijd van volkomen rust zijn. Zooals in den heiplas alien troebel naar den bojem zinkt, tot nut van't onderwatef-gewas, en den plas kleer en helder te rusten staat, met den hemfel in zijnen spiegelglans, zoo moet ook den mensch tot rust geraken met... 't zelfde doel: tot nut op den bojem op z'n ziel, zoodat den mensch kleer en helder tot rust komt, met den Hemel in zijnen oogen- glans. 'n Deugd, 'n Gave is het, dat We, kort voor 't Jaar-Ende, den Kerst Imogen vieren. 'n Deugd om den Vredigen Rust van de ziel. Want te veul a] wordt den mensch opge- jaagd en voortgejakkerd over zijnen levens- pad, die dikwijls zoo moeizaam te begaan is! Ja, zoo is 't 'n groote gaaf, den Kerst. Als Rustpunt voor de ziel. Geen fatHjieks-sirenes, geen (electrische con- troleklokken, geen strijd om 'nen door ,,evennaasten" toegeworpen kruimel van God Zijnen overvloedalleen den feestelijken roep van de .jubelende kerkeklokken naar de wieg van't Kindeke. Naar 't Stalleke van Bethlehem Waar den mensch komt bij den Koning der Koningen, niet als steuntrekker, niet als slaaf, niet ook alsRidder of „Groot-kruis", niet als Geld-of Olle-Vorst, maar als gelijke kinders In wier hart weer herboren wordt 't arme Kindeke Gods, dat eenmaal neerlag in een dierenruif. blijven mocht veur deuzen keer. Zoo ga 'k tevrejerr, tevrejen ondanks alles, 't ouwejaar uit! Zoo fuif ik Dinsdagavond 'n Zalig Ouwejaar! Zoo, amico, met 6en oog gericht op m'n stalleke, met 't andere op Vrouw en Kinders, op alles wat mijnen rijkdom uitmaakt, zoo ga 'k 't Nieuwe jaar in. En als de twaalf leste slagen straits den nacht indreunen, als die twaalf leste jaars- momenten straks dreunend uit de galmgaten van ons kerketorentje tuimalen over den Ul- venhoutschen Wintemacht, dan zal ik fier, maar dankbaar ook, dan zal ik met 'n klok- kend gevoel van diepst geluk mijn glas hef- fen, m'n wijf pakken, en ondertusschen efkens gluren naar ons Kersthoekske, dat er dan wat verlaten bijstaat, en eh da's priv6e! En zoo, amico, in die stemming van dat Zalige moment. zoo met den weerschijn van den hemel die uit al die oogen rondom me uitstraalt in m'n ziel, zoo hef ik ook met jou en al m'n duizenden lezers en lezeressen 't glas en klink op 'n ZALIG OUWEJAAR! Allen, ondanks alles, omhoog de glazen, hop! Laat ze fdnkelen en pinkelen onder den mooisten lichtkrooD van de weareld, onder oew eigen huiskamerlamp! Laat ze klinken met den klank als geen Vorstelijkst kristal kan, laat ze weerklin- ken in oew gelukkige hart tot op den bojem van oew bezonken ziel! Pakt malkaren vast, kijkt malkaar 'ns diep in d'oogen en vindt zoo de kracht, om 'n Nieuwe Jaar met al z'n moeilijkheden bij z'n kladden te pakken en onder oew macht te drukken! En nou scbei ik er af. Dus, veul groeten van Trui en als altij. geen haarke minder van -oeXven toet a voe DRe. Wegens plaatsgebrek moeten eenige ver- slagen blijven liggen tot een volgend nummer. Red. Ja, zoo komt den Kerst wel schoon op tijd. Om met 'n k!66r gemoed het Ouwe jaar uit, het Nieuwe in te gaan. Het Ouwe jaar uit te gaan in vredige be- rusting; het Nieuwe in te gaan met veul ver- trouwen. De tijen zijn zoo erg slecht. Eri haast alle menschen, ze leven langs den rand van 'n bestaan. Daar is dus veul berusting, daar is dus zoo- veul vertrouwen noodig. En als ik met die scnoone Hcogtij dagen in m'n warme huiske zat, bij ons Stalleke en boomke, dat daar in alien eenvoud (ocherm. de spullekes zijn al zoo oud) te gloren stond in den gouwen schemer van wat keersekens, die het lichte goud als poeier door den duister strooiden, als ik daar zat met m'n brave wijf. temidden van onze kinders, dan heb ik daar, zwijgend en pijplurkend zitten staren naar dat Heilig Huishouwentje in den Stal, waarboven dt gouwen" ster den weg wees. De tijen zijn slecht. Ook wij. wij kunnen heel veul zorgen, al klaag ik weinig, amico. (Ge zult me er ten- minste gefen verwijt van kunnen maken.Ook wij hebben jaren, jaren ijzeren arbeid zien vei-vluchtigen in groote verliezen. In de Orisisvlammen hebben ook wij onzen welstand zien omkrullen tot 2iorg. Maar bjj t stalleke, daar in den gouwen schemer, te midden van Vrouw en Kinders,* en Kleinkinders, daar wier me weer veul duidelijk, wat vertroebeld was in de veule stormen van 't jaar. Daar bezonk den plas van de ziel weer! En voor 't eerst na langen tijd voelde-n-ik me r ij, k Rijk met 't geluk van m'n goeie Trui, zoo als ze daar weer troonde in 'n huis vol kin ders! Rijk met 't bezit van die kinders, die ook allegaor huilie zorgen te dragen hebben, wat ook onze zorgen zijn. Rijk met die kinders, weer even thuis, in den veiligen nest, want altjj ver weg, den eene hier, den andere daar, met geenen anderen band dan 'n zeldzaam briefke, da's ook armoei. Rijk met m'n baaske, dat zoo prontjes had mefegewerkt aan 't stalleke. Zoo kolossaal zijnen Opa geholpen met den loodzwaren dub- bel-gelajen groentenwagel voor de Kerstdagen. Rijk met mijnen hof, m'n zorgenvol bedrflf, maar waaruit ik de kinders toch huilien buik kan laten strak schransen aan 'n Kerstmaal van m'n eigen verken, m'n eigen groentes, m'n eigen graan en aardappels! En toen, daar in dieen schemer van de gloeiende plattebuis en 't keersen-fonkelende stalleke, temidden van al die rijkdommen, heb ik kleintjes, 'n bietje beschaamd zitten zwij- gen, teugenover dat schamele stalleke! En stiekum gevraagd: ,,of 't dan zoo maar Rotterdam, 30 Dec. 1935. VEEMARKT. AUTO RIJDT IN OP WANDELAARS. Vrijdagavond, gebeurde er op den provin- cialen weg KortgeneGeersdijk een zeer era- stig ongeluk. Drie mannen van ongeveer 25 jaar wandelden aan den reohterkant over dien weg. Achter hen kwam een auto, be- stuurd door een inwoner van Wissenkerke. Deze reed in voile vaart tegen de drie mannen op, waarbij M. v. d. Linde, smidsknecht te Kortgene, op slag werd gedood. J. Koets, tim- mermansknecht, brak een been en de derde P. Roodzand,' notarisklerk te Kortgene, werd aan bet gezicht gewond. De slacbtoffers zijn alien ongehuwd. Een dokter was spoedig ter plaatse. Deze moest den dood van v. d. Linde oonstateeren. Het, lijk werd naar het lijkenhuisje op de al- gemeene begraafplaats overgebracht. De heer Koets werd per auto naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. AMBTSGEIIEIM GESCHONDEN. De rechtbank te Amsterdam heeft een klerk van de directe belastingen tot 6en maand gevangenisstraf veroordeeld wegens het schen- den van zijn amhtsgeheim. Deze klerk heeft een foto genomen van papieren op een be- lastingkantoor, waaruit bleek hoe hoog het inkomen was van een Amsterdammer. Deze inlichtingen waren gebruikt door een inge- nieur, die hiermede wilde bewijzen, dat hij ten onrechte een alimentatie voor zijn vroegere echtgenoote betaalde. VAN EEN STROOSCHELF GEVAULEN. Vrijdagavond is bij werkzaamheden in de schuur de landbouwer J. Lomans te Asten van een strooschelf gevallen. Zonder tot be- wustzijn te zijn gekomen. is het slachtoffer enkele uren later overleden. DE STEUNREGELING VOOR LAND- EN TUINBOUW. 's GRAVENHAGE. (R.P.D.) De Minister van Socdale Zaken heeft besloten dat de loon- bjjslag-regeling voor land- en tuinbouw ook in 1936 zal gelden, met dien verstande, dat de eerste 4 maanden van 1936 de regeling voor den landbouw wordt onderbroken om op 1 Mei 1936 voor een geheel jaar (dus tot 30 April 1937) te worden voortgezet. De volledige regeling zal spoedig worden bekend gemaakt. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) ONDERVVUSFONDS VOOR DE SCHEEPVAART. Het zij ons toegestaan, van deze plaats aller aandacht te vestigen op de advertenties be- treffende de stichtiug van een Binnenvaart- sclhool te Ter Neuzen. Deze 'school, tot stand gelkomen onder auspicien van hef Onderwijs- fonds voor de Soheepvaart te Amsterdam, staat open voor schippers en hun kinder en, en bovendien voor ieder, die een opleiding wenst te ontvangen voor binnenvaart en kustvaart. De leerlingen moeten minstens 12 jaar oud zijn. Het Onderwdjsfonds voor de ScheepVaart, weliks actieve en immer rusteloze directeur, de heer G. de Jong te Amsterdam, de behoef- ten van het scihippersbedrijf kent als weinigen, heeft met deze scihoolstichting in de plaats onzer inwoning voorzien in een tekort, dat naar onze mendng zich te lang reeds had doen gevoelen. Mag en de schippers hun belangen begrijpen en zorgen voor goed gevulde klassen! Na de in 1931 opgerichte huisvestingsciom- missie, die tot taak heeft een zo groot moge- lijk aantal schipperskinderen aan de wal te plaatsen tot het volgen van lager onderwijs; na de gratis zwemlessen, die in de zomer van 1935 ten behoeve van de schippers zijn aange- vangen (en met wat een succesvormt de stiohting van deze Binnenvaartschool een wftardig sluitstuk, waanmee we het Onder- wijsfonds van harte complimenteren. Wie in 1933 de filmvertoning van het Onder- wijsfonds voor de scheepvaart heeft bijige- woond in het Luxor-Theater alhier, zal daar een indruk hebben gekregen van het heilzame werk, dat verricht is en nog dagelrjks ver- ridht wordt. In de Ter Neuz. Courant van a.s. Vrijdag zal per advertentie de aandacht gevestigd worden op het weekblad ,,De Binnenvaart", het orgaan van het Onderwdjsfonds voor de scheepvaart. Dit blad, dat met ingang van het nieuwe jaar weer met vier pagina's wordt uitgefbreid, is absoluut onmisbaar voor heren scheepstoevraohters, agenten van scheepvaart' maatschappijenwinkeliers, herbergiers, enz. enz. Voor proefnummers kan men zich wenden tot de redactie, Binnenkant 22 te Amsterdam of tot den secretaris der Ter Neuzense com- missie van het Onderwijsfonds, Scheldekade 38, waar tevens alle gewenste Inlichtingen te be komen zijn. HET BESTUUR. Aangevoerd: 536 vette runderen; 324 vette en grasikalveren; 713 schapen en laanmeren; 484 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,46, 2e kw. 0,42, 3e kw. f 0,260,32 Ossen le kw. ,f 0,45, 2e kw. /0,42, 3e kw. 0,32^/0,36; Kalveren le kw. 0,87, 2e kw. /0,77, 3e kw. /0,60—/0,65; Schapen le kw. 0,40, 2e kw. 0,36, 3e kw. /0,29; per stuk 18, 14, f 10; Lammerem le kw. 0,39, 2e kw. 0,35, 3e kw. /0,28; per stuk 13, /ll, /6; Varkens le kw. 0,39, 2e kw. 0,38, 3e kw. 0,27. Vette koeien en ossen met tragen hondel tot onverandeide prrjizen. Prima kwalitedt koeien ging' tot 52 cent per K.G. en prima kwalitieit ossen tot 47 cent per K.G. Vette kalveren met stroeven handel tot Jagere prijzen. Prima kwalitedt ging tot 1 per K.G. Varkens met flauwen handel en lagere prijzen. Schapen waren iets hooger in prijs en 1am- meren waren prijshoudend. Enkele partijtjes schapen werden voor ex port verkoclht. VLAS. Aangevoerd; Blauw 5690 K.G. /0,550,66; HoU. Geel 2400 K.G. /0,58—/0,65; Dauwroot 300 K.G. f 0,50—/ 0,55. De stemming was flauw doch het aange- voerde kon tegen dezelfde prijzen worden ge- ruknd. AARDAHPELEN Zeeuwsche Blauwe /2,202,50; Zeeuwsohe Bonte 2,202,50; Zeeuwsche Eigenheimers 1,75f 2,Brielsche Eigenheimers 1,90 2,10; Bevelanders 1,701,90; Bonte en Blauwe poters /1,201,50; Eigenheimer poters 1,151,40. Allies per H.L. Zandaardappelen 3%'4 cent per K.G. De aanvoer van Granen en Peulvruchten benevens die van de Frjne Zaden was zoo ge- ring, dat geen noteering kon warden opge- maakt. TER NEUZEN. Door den Architect J. Deij C.Lzn. alhier werd Vrijdag jJ. aanbesteed: het bouwen van twee woonhuizen aan de Axelschestraat al hier, waarvoor als volgt werd ingeschreven: Perceel 1. Graaf- en metselwerk. C. H. H. Wisse te Zaamslag voor 3346 P. J. v. Fraaijenhove te Spui voor 3312 A. W. Nieuwelink te Hoek voor 3265 J. H. A. Moens te Ter Neuzen Hoek voor 3260 F. v. d. Veen te Boschkapelle voor 3220 P. de Rooij te Boschkapelle voor 3213 J. v. d. Velde te Zaamslag voor 3205 Gebr. Kolijn te Ter Neuzen voor 3165 M. Wage naar te Ter Neuzen voor 3141 Gebr. de Bruijne te Ter Neuzen voor 3121 J. C. de Vos te Zaamslag voor 3100 P. W. Nieuwelink te Ter Neuzen voor 3097 M. W. Nieuwelink te Hoek voor 3075 P. van Alten te Axel .voor A. J. Lensen te Zaamslag voor A. de Loos te Boschkapelle voor A. de Visser te Zaamslag voor 3075 3075 2920 2848 gegund Perceel 2. Glas- en verfwerk. A. J. Jurrjj te Hoek voor 385 L. Dekker te Hoek voor 355 J. Hermans te Boschkapelle voor 355 D. Riemens te Zaamslag voor 344 C. v. d. Bulck te Ter Neuzen voor 328 J. M. Wisse te Zaamslag voor 304 C. Dees te Zaamslag voor 300 Q. WisseGalle te Zaamslag voor 298 A. de Jonge te Axel voor 274 gegund Perceel 3. ElectrisChe verlichting. C. P. Kramer te Ter Neuzen voor 60 H. W. Houg te Zaamslag voor 56 A. Lensen te Ter Neuzen voor 48 De Ruischer te Zaamslag voor 46 gegund 31 December. TER NEUZEN. Aanbesteding levering Kunstmest. Ver. Doelmatige Samenwerking. 4 Januari. ZAAMSLAG. Aanbesteding levering Maca dam. Oal. polder Eendragt. TER NEUZEN. Geboorten. 21 Dec. Camilius Jahan Rachel, z. van Leander C3iarles Bemairdus Kesbeke en 'van Elisa Josephina Maria de Wolff. 22 Dec. Johannes Jacobus Leonardus Anth'onius, z. van Johannes Antonius Jansen en van Maria Elisabeth van Schijndel (won. te Rotterdam). 23 Dec. Wilmar Jacob, z. van Marinus David Vermaire en van Willecmina Jaooba Braber. Oomelis Pieter, z. van 'Hendriik Weststrate en van Adriana Bassie. 24 Dec. Robertus Rosd, z. van Cijrille Adolf Braclke en van Celina Anna Virgina WUlems. 27 Dec. Berend en Francina, z. en d. van Andries de Kraker em van Catharina de Visser. Qverlij'den. 22 Dec. Adriaan Moggr6, oud 77 j., eefhtg. van Pietemel'la Koole. 23 Dec. Geleijn Kroon, oud 60 j., echtg. van Pieter- nella Wiskerke. 24 Dec. Cornelia Hoekman, oud 63 j., echtg. van Pieter van Cadsand. 25 Dec. Polidor Hend'rilkus Augustinus de Groff, oud 68 j., echtg. van Maria Louisa de Bakker (won. te Sas van Gent). 26 Dec. Pieter Liebens, oud 87 j., wedn. van Catharina Hamelink. 27 Dec. Sara Catharina Kiel, oud 94 j., wed. van Hendrik de Kok. Jannetje Donze, oud 53 j., echtg. van Gijsbertus Ver- poorten. 28 Dec. Berend de Kraker, oud 1 dag, z. van Andries en Catharina de Visser. SAS VAN GENT. Geboorten. 21 Dec. Christina Paulina, d. van Johannes van der Putten en van Pieter- nella Cornelia Koolwijk. Adriana Aletta, d. van Cornells Pieter Bogte en van Aletta Wil- helmina Adriana Liebers. 22 Dec. Astrid Attalia, d. van Andreas Charles Louis Schauwvliege en van Maria Roegiest. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: P. Leunis, zonder, Tholensstraat 105, van s-Graveuhage.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3