ALGEMEEN KIEUWS- EN ADVERTENTIE8LAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Nieuwjaars-advertentien a 60 cent No. 9394 MAANDAG 30 DECEMBER 1935 75s Jaargang He! jnnr 1935 Feuilleton Een liefde in China. ■m Binnenland De abonne's van het Geillustreerd Zondagsblad, H H Kantoorhouders Onze abonne's in het Buitenland T tT'» f rr-r-mm'ivri n~»n - ,.r. V?"'.'- TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1.25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Lelgie en Amerika 2,overige lan den f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. l itgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clicbd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrij-gbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgavc. DIT BLAD VERSOHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRI.IDAGAVOND, die bet blad per post ontvangen, worden vewocht, hun abonnementsgeld voor 10 .Jan. a.s., in te zenden daar er anders over beschikt wwrdt met vgfhooging van 15 cent. DE UTTGEEFSTER. warden verzocbt het abonnementsgeld over het 4e kwartaal 1935 van de Ter Neuzensche CVxarant vodr 10 Jan. a.s. in te zenden. Wjj vestigen er de aandacht van onze abonne's op, dat wjj bij terug-ontvangst van ee»e onbetaalde kwitantie, onmiddellijk de toeaending van het blad zullen staken.' Ben abonne's, die hun abonnementsgeld voor gebeel 1936 bij vooruitbetaling wenschen te voldoen, wordt verzocht het bedrag ad f 5,60 over te maken op girorekening 38150 of per postwlssel eveneens voor bovengenoemden datum DE UITGEEFSTER. w»rden dringend verzocht, het verschuldigde abonnementsgeld vo6r 10 Jan. as. in te zen- de». Bij niet-ontvangst v66r dien datum wordt het abonnement gestaiakt. Abonnementen voor het buitenland worden sleohts aangenomen bij vooruitbetaling. DE UITGEEFSTER. voor het Nieuwjaarsnununer dat Woensdag- nsorgen in plaats van Woensdagavond zal ver- scbijnen en in de kom dezer gemeente huis aan huis wordt bezorgd, worden weder ge- plaatst Voor Nieuwjaarswenschen of gedichten gBftoter dan 20 regels, zal 60 cents meer worden gerekend voor elke 20 regels of ge- 4aelte daa-rvan. Be tnzendingen kunnen geschieden tot urterlijk Dinsdagmorgen 10 uur. Ter Neuzen, 27 D.ce r ber 1935. Firma P. J. VAN DE SANDE. II. De Fransch-Engelsche tegensteUing, die in de Abessijnsche kwestie van den aanvang af aanwezig is geweest, heeft, althans dit jaar. baar hoogtepunt gevonden in de zoo gezegde vredesvoorstellen, door Sir Samuel Hoare en Laval tezamen te Parijs opgesteld; die door den Negus geheel niet en door Mussolini niet ooveranderd werd aanvaard, doch die, als komende te veel aan de Italiaanscbe wenschen tegemoet, een storm van verontwaardiging in verschillende Volkenbondslanden deden op- ffaan Nog voordat het debat over deze aan- gelegenbeid in het Engelsche Lagerhuis plaats bad, ddende Hoare zijn ontslagaanvrage in, die door de Regeering Baldwin, welke zich min of meer door hem had laten overrompelen, werd aangenomen, en waardoor zij haar positie redde. Het moge zijn, dat de voorstel len op zichzelf, gelijk door de beide voorstel- lere is aangetoond, njet zoozeer afweken van de voorstellen der Commissie van Vijf, dat van een verraad aan den Volkenbond kon wor den gesproken geheel de wijze van behan- •teltng, het voor deze voorstellen gekozen fcijdstip heeft den Raad van den Volkenbond, te Geneve in speciale zitting samengekomen, doen besluiten om deze voorstellen niet voor rekening te nemen, waarmede ze voor goed begraven kunnen worden geacht. Of niet een andere, meer tegemoebkomende houding van Mussolini de belangen van Italie beter Uit bet Engelsch door BEN BOLT. (Nadruk verboden.) Veiwolg. Vlug klom hij naar boven en bleef even lalsteren, toen zijn hoofd gelijk was met het dak. Geen ander geluid dan het gekabbel van het water tegen de jonk Hij hief het hoofd op en gluurde voorzichtig rond. Geen levende ziei te bekennen, de jonk leek kritgestorven. Gerustgesteld stapte hij op het dek en keek toen weer am zich been. Hjj, wag heelemaal alleen op de jonk. Zich naar de eene zijde begevend, richtte hij zijn blik naar den oever, waarheen de boo ten zich begeven hadden en Aerwijl hij dat deed, schrok hrj heftig. Een der booten de kleinste keerde reeds te- rug en was niet meer dan een vijftien meter van de jonk verwijderd. Bldksemsnel liep hij naar den achtersteven, in de hoop, dat hjj in de duistemis niet ont- dekt was. Hij vond een touw, dat aan de verschansing bengelde, stak de hamer in zijn zak en liet zich zacht in het water glijden. Er stond een sterke strooming en zich op zijn atj draaiend, liet hij zich meevoerem. Toen hij zoovr gedreven was dat hij door niemand op het schlp meer gezien kon worden, keerde hij zich om en zwom met vlugge slagen naar land. had gediend, is een vraag op zichzelf. Voor welke verrassingen de intemationale toestand nu komt te staan, moet afgewacht worden. Twee dingen staan hierbij als kenmerkend verschijnsel van het jaar 1935 vast. In de eerste plaats, dat de Volkenbond, die zoowei in het geval ChinaJapan in 1933 als in den Choca-oorlog van 1934 een onmiskenbaar falen te boeken had, thans een geschikt instrument bleek om collectieve actie tegen den over- treder 1™' de Internationale rechtsgemeen- schap, m slrfdit zelfs een groot land als Italie zijn te d \o seeren. Anderzijds, dat Engeland, komt U i op reeele belangen van concre- ten aal'Aj »eid is de vroeger aangenomen houdinjlifeti onverschilligheid jegens het EuropeSKj /asteland te laten varen. Zeide Baldwin rOTds in het vorig jaar, dat Enge- land's grenzen niet meer liggen bij de krijt- rotsen van Dover, maar bij den Rijn, het optreden van Engeland inzake Abessinie is daarvan de praktische toepassing. Het is een vaststaand feit te rekenen, dat Engeland's optreden be'invloed wordt dioor de directe be langen, die Engeland er bij heeft, dat niet Italie een overheerschende machtspositie zal verkrijgen arm den uitgang van de Roode Zee en tegenover Arabie, maar het is veel meer het Engelsche Empire-belang, dat den ge- waarborgden vrede noodzakelijk maakt, het- welk zich bij deze actie van Engeland, ge- steund door zijn Dominions, heeft uitgesp/o- ken. Engeland vreest dat, laat men nieuwe overtredingen van de eigen gekozen groad- wet der intemationale rechtsorde toe, de deur voor gewelddadige oplossing van de talloioze conflicten, die de Staten der wereld verdeeld houden, wordt opengezet, en het wenscht dit te voorkomen, door voor eens en voor altijd den overtreder duldelijk te maken wat hem te wachten staat, wanneer hjj, ondanks de afkeuring van de collectieve Statengemeen- schap, tot die overtrading overgaat. Een eigenaardig verschijnsel is daarbij dat, in scherpe tegensteUing met Japan, Italie tot dusver lid van den Volkenbond is gebleven, en. op grond van zijn onmiskenbaar Europeesch belang, dit zoo lang mogelijk wel blijven moest! Zijn er verbeugende verschiinselen waar te nemen, die er op wijzen, dad, niet slechts van Fransche, maar ook van Engelsche zijde het streven is gericht op het verkrijgen van vrede in Oost-Afrika, de tengevolge van het Abessijnsch conflict in het leven genoepen toestand is naar alle kanten zoo pun tig en doomig; de toepassing van het sanctiestelsel dioor den Volkenbond is zoodanig een eerste en daardoor moeilijke proefdat in dit opzicht 1935, althans gezien in de eerste helft van de laatste maanden van dat jaar, niet met een credit-, doch met een debetpost sluit. VVerpen wlj een bilk op de gebeurtenissen in de verschillende groote landen van Europa, dan zien wij Engeland met groote opgewekt- heid het zilveren Koningsjubileum van Geor ge V, bij wiens ziekte zijn groote populariteit reeds voldoende bleek, vieren. Kort na dit jubileum hadden wijzigingen in de Regeering plaats, die MacDonald als hoofd van het zgn. nationaal Kabinet deden vervangen door Bald win, en den voormalig socialistischen leider een meer decoratieve positie gaven. In Enge land trok het petitionnement, door de League of Nations Union georganiseerd terzake van den Volkenbond en aanverwante vraagstuk- ken, de aandacht, wij! het, onder leiding van Robert Cecil tot deelneming van bijkans 12 millioen mannen en vrouwen leidde, en zelfs de vraag of eventueele militaire sancties door Engeland m-oeten worden togepast, met een meerderheid toestemmend werd beantwoord. Het komt thans voor als esn soort inleiding op wat terzake van het conflict in Abessinie door Engeland zou geschieden, de toepassing der sancties, waarin het Engelsche volk achter zijn regeering bleek te staan. Dit kwam wel bij uitstek duidelijk naar voren bij de verkie- zingen, waartoe in November werd overge- gaan; verkiezingen, die .wel de abnormaal groote meerderheid, waarover de conservatie- ven sedert 1931 beschikten, deden slinken en Een plotselinge opschudding op die jonk maakte hem duidelijk, dat zijn verdwijning opgemerkt was. Omkijkend zag hij het schijn- sel van lantaarns; hij vermoedde, dat de be- manning het schip afzocht in de hoop hem te vinden. De gedachte dat men hem op dejonk waande, deed hem glimlachen en met een kmchtigen borstslag baande hij zich een weg door den stroom. V66r hij er erg in had, doemde de kust al uit het donker op. Hij liet zijn beenen zakken en voelde dat hij op den rotsachtigen bodem kon staan. Voortwadend, kon hij al spoedig op de rotsen langs den oever klauteren. Vei- lig in het kreupelhout keek hij nog eens in de richting van de jonk, die nu geheel verlicht was. Voor een lantaam op het achterdek zag hij het silhouet van een mannenhoofd afge- teekend. Een oogenblik was het heel duide- ljjk en toen verdween het zoo plotseling, dat de eeaiig mogelijke verklaring was, dat de man, wiens hoofd het was, zich in het water had laten glijden. Dick Forsyth veerde onmiddellijk overeind. ,,De kerel heeft me gezien!" flitste het door hem heen. ,,Hij komt mij achterna. Het is tijd, dat ik me uit de voeten maak." Hq verwijderde zich van de rivier. Het was te donker om te zien waar hij ging, maar terwijl hij in het struikgewas voortstrompel- de, bedacht bij, dat dat van minder belang was; hij was vrjj en kon Kathleen te hulp komen, dat was het voomaamste. XH. Het spoor van ,,Missie" Harrington. Eenmaal goed verborgen door het kreupel hout, keerde Forsyth zich om en tuurde ach- de Lahourpartij tientallen zetels deden win- nen, maar in wezen de sterke positie van het kabinet-Baldwin onaantastbaar hebben ge- laten, integendeel, de Engelsche buitenland- sche politiek kenmerkend bevestigd. Reeds nu staat het vast, dat Engeland. verschrikt door den achterstand, waarin het is komen te verkeeren terzake van de militaire luchtvaart, man en macht zal inspannen en reeds inspant om 'n hooger peil, gelijk aan dat van Duitsch- land en van Italie, te bereiken. Aan den an- deren kant zijn de resultaten van de Vloot- conferentie, die aan het einde van het jaar te Londen samenikomt, Engeland niet onverschil- lig. Einde 1936 loopt het 15-jarig vloot- accoord van Washington, versterkt door dat van Londen van 1930, af; naast de vroegere vijf deelnemers, is Duitschland thans een nieuwe kracht, die zich zal doen gelden. Gaat het eenerzijds om de beperking van het aantal schepen in elke categoric, anderzijds gaat het om de beperking van de maximum-tonnen- maat. Dat bier de poiltiek in niet mindere mate dan ter Ontwapeningsconferentie een woord medespreekt, behoeft wel geen betoog. Er is in de laatste maanden van een sterke neiging tot aanhaling van de banden tusschen Amerika en Engeland sprake; de boosheid van Amerika over het niet betalen door Enge land van de oorlogsschulden schijnt wat gewe- ken; de neiging tot stabilisatie van de valuta wat versterkt. Dat dergelijke tendenzen op de uitkomst der Vlootconferentie, waarop Japan ongetwijfeld zal trachten de pariteit van drie tot vijf te breicen en tot hooger peil te komen, invloea zullen oefenen, staat vast. Frankrijk doorleefd 6en jaar van groot scbokken. Toen het Kabinet onder leiding van den oud-President Doumergue, aan het bewind gekomen tengevolge van de onlusten van 6 Februari 1934, neiging vertoonde om voorstel len tot Grondwetsherziening In te dienen, dit o.a. door ontbinding van de Kamer van Afge- vaaraigden door den President mogelijk te maken, de heerschappij der politieke partijen zouden beperken, stak de storm het hoofd op. Dezelfde parlementaire figuren, die het vorig jaar al blijde waren zich in veiligheid te kun nen stellen, traden weer op den voorgrond, en de radicale partij, door Herriot in het Kabinet vertegenwioordigd, bedreigde het Ministerie- Doumergue, die geen c^mlijk eoiifliet wensch- te, trad af, en het bleek niet gemakkelijk zijn opvolger te vinden. De tragedie met het Kabinet onder leiding van den Kamerpresident Bouisso'n, dat nauwelijks twee dagen bestond, toonde het Fransche parlementarisme nog een§ op bet toppunt van zijn macht, die tevens zijn onmacht is. Tegenover de verontwaardi ging, die zoodanig parlementarisme in binnen- en buitenland opriep, was het voor Laval geen onpverkomelijk moeilijkheid om een nieuwe Regeering te vormen, die de van de Kamer verlangde jolmachten verkreeg, en op grond daarvan de bijkans eindelooze reeks decreten kon uitvaardigen, die Frankrijk ge- dwongen hebben tot bezuiniging over te gaan, zoodoende den Franschen franc hebben gered, het Fransche crediet verhoogd. Maar het is roerig in het Fransche binnenland, gelijk bij het sanctievraagstuk tegenover Italie is geble- ken. Daar zijn de radicalen, welker uiterste linksche vleugel meer heil ziet in samenwer- king met de soeiaal-democraten van Blum, al vormen deze ook met de communisten bet Front Populaire. Daar zijn aan den anderen kant de half fascistisch gerichte strijdbonden, waarvan de Croix de Feu onder leiding van kolonel de la Rocque een der meest bekende is. Met welke moeite heeft men niet op den nationalen feestdag van 14 Juli, toen men van beide zijden wenschte te manifesteeren, mped- lijkheden voorkomen, en boe is niet in het groote parlementaire debat het vraagstuk der strijdbonden het alles beheerschende gebleken is. Het is geen wonder, dat zij, die oprechte aanhangers zijn van de democratisohe sn repu- blikeinsche gedachte, het hoofd schudden over de mjogelijikheid, dat zich binnen Frankrijk, gelijk binnen Duitschland en Oostenrijk is geschied, particuliere corpsen zullen vormen, die zoo straks de politieke lijn van het land ter zich in de duisternis. Van de jonk klonk een opgewonden gegons van stemmen en in de glans van het watenoppervlak werd zijn aandacht getrokken door een zich bewegend voorwerp. Hij sloeg het nauwkeurig gade en dichter onder den oever gekomen, bleek het een menschelijk wezen te zijn, wadend door het ondiepe aan den kant. Verschiolen achter het beschermende gebladerte, omklemde Dick Forsyth den hamer en wachtte in hurkende houding. Hjj bleef onbeweeglijk, zag hoe de man aan land ging en het water van zich afschudde, en hoorde toen, hoe de man heel duidelijk in zich zelf sprnk, in het stuntelig Engelsche jargon deT Cbineesche havenplaat- sen: „Nu dokter Forsyth zoeken!" Een oogenblik later, onuitsprekelijk opge- lucht, stond de zendingsarts overeind. „Ching!" riep hij zachtjes. „Cliing!" Dokter Forsyth, U mij gezien? U gezond?" „Ja" antwoordde Forsyth, naderbij komend. Ching, van de bemarming van de zendings- sampan was druk doende met het uitiwringen van zijn kleeren, toen dr. Forsyth hem be- reikte en de Chinees hie id met zijn bezigheid niet op, doch keek over zijn schouder naar de jonk. „Moeten weg, heel vlug. De mannen van den mandarijn, zij komen.'.-. Als zij ons vinden. aij... Hij maakte zijn zin af door zijn vingers op suggestieve wijze om zijn keel te leggen. Daarop trok hij zijn plunje weer aan. ,,Zij komen", fiuisterde hij, toen het geluid van riemen en stenfmen over het. water klonk. .Zoeken u aan beide kanten van de rivier. Hoog tijd wij gaan." tear> Hij sloeg den weg in naar het boschje, waaruit de dokter verschenen was, op den voet gevolgd door Forsyth. uZij trokken een kunnen dwingen! Aan den anderen kant is het onbegrijpelijk dat, ondanks de halve ont- hullingen, die het Stavisky-proces, dat einde- lijk is aangevangen, naar voren brengt, nog steeds tal van twijfelachtige figuren als leiders aanzien genieten en door duizenden en nog eens duizenden gevolgd worden, hoewel den objectieven toeschouwer, hun door per- soonlijk belang ingegeven rol maar al te dui delijk -is. HARE MAJESTEIT BLOEMEN KOOPENDE 0 Men schrjjft aan de N. R. Crt. Het was Vrijdagmiddag 27 Dec., 's middags ongeveer 2 uur. H. M. de Koningin, vergezeld van een hof-, dame, komt in een open rijtuig van den Was- senaarsehen Weg de Javabrug op. Op den hoek van de K-oninginnegracht zwenkt het tijtuig en stopt bij den daar geposteerden bloemenverkooper. Deze wordt bij H. M. ontboden, die verschil lende bossen bloemen krjopt. Men ziet geen poljtie noch militairen. De toevaliig aanwezi- gen blijven eerbiedig op het trottoir, heeren en jongens vrijwel alien met ontblooten hoofde. Niemand dringt onbescheiden op naar het Ktj- tuig; ieder neemt onwillekeurig een eerbiedi- gen afstand in acht. Toen H. M. weer verder reed, dacht ik bij mijzelf: Gelukkig het land waar de V-orstin zich op zoo ongedwongen wijze te midden van haar volk kan bewegen; gelukkig de Vorstin, die zich zoo geuragen weet door de liefde van haar volk. RICHTPRIJS TARWE VERLAAGD. De riehtprijs voor de tarwe is voor den a.s. oogst, van 'f 10 op 9 gebraeht, teneinde den steun over de landbouwgewassen meer even- redig te verdeelen. STEUNVERGOEDING ERWTEN. Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokker-erwten, gedenatureerd in het tijd- vak van 8 December tot en met 14 December, voor de kwaliteitsklassen C en D respeetieve- lijk 3,30 en 2,80 per 100 K.G. zal bedragen; de steunvergoeding voor in datzelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D zal respeetievelijk 3 en 2,50 per 100 K.G. bedragen. DE WET OP DE EVENREDIGE VRACHT- VERDEELING. De centrale commissie van advies en bij- stan-d voor het verkeersfonds, waaivan Prof. F. de Vries voorzitter is, "beeft de volgende commissie samengesteld, ten einde den Minis ter van Handel, Nijverheid en Scheepvaart op korten termijn advies uit te brengen over de vraag, of er, in afwachting van verdere maat- regelen tot reorganisatie cf regeling van de Binnenscheepvaart, aanleiding bestaat tot wijziging of intrekking van de wet op de evenredige vrachtverdeeling over te gaan. Dr. E. Heldring, voorzitter, lid van den Eeonomischen Raad te Amsterdam; P. A. Arriens, te Hilversum, lid van den centrale commissie van advies en bijstand voor het verkeersf-onds; Prof. Ir. H. van Breen, te 's Gravenhage, lid van de centrale commissie van advies en bijstand voor het verkeersfonds; H. S. J. M. Drabbe, te 's Gravenhage, secreta- ris van de Vereeniging van Scheepsbevrach- ters; Dr. W. L. Groeneveld Meijer, admini strates bij het departement van H-andel, Nij verheid en Scheepvaart. Voorts Mr. G. H. A. Grosheide, voorzitter van het Nederlandseh Binnenvaartbureau te Amsterdam; P. Harkema, secretaris der In temationale Schippersvereeniging te Gronin- gen; T. P. Keyzer, secretaris der schippers vereeniging Schuttevaer, te Amsterdam; W. Kieine, onder-voorzitter van den Prot. Chr. Schippersbond, te Amsterdam; Mr. W. C. honderd meter in den ganzenpas, totdat het bosohje tegen den steigenden bodem minder dicht werd. Toen deed Ching een stap achter- uit e-n kwam naast den ander. „U de hamer gevond-en, dokter Forsyth^" „Ja, zeker, en..." ,,Ik hem u toegegooid." „Ik was er heel erg biij mede", fiuisterde de dokter dankbaar. „Ik heb hem bij me, en den beitel ook. De ringen van de boeien zit- ten nog om mijn beenen." Ching bleef stil staan en bukte zich om de enkels van den dokter te bevo-elen. ,.Hm"," constateerd hij, ,,nu niets aan te dioen. Die Ohineezenals zij ons hooren, dan..." ,,Het hindert niet zoo erg", vi-el Forsyth hem in de rede. ,,Ik heb er niet bepaald last van. Alleen ben ik een beetje bang, dat ze geluid maken wanneer ze tegen elkaar stoo- ten, de avon-d is zoo stil, dat het op verren afstand te hcoren zou zijn." ,,U hebt zakdoek, dokter?" „Ja", antwoordde de dokter, het gevraagde te voorschijn halemd. Ching nam hem aan, deelde hem met zijn mes in tweeen en wond de beide stukken voorzichtig om de stalen ringen. ,,-Nu kunnen zij niet hooren", verklaarde hij. ,,En wij vlug loopen nu..." Zij ondervon-den echter, dat vlug loopen in de duistemis evenmin veilig als gemakkelijk was. Tusschen het struikgewas lagen qnorme keien en rotsblokken, in den loop der tijden van de heuvelen gerold of gevallen, verspreid en telkens weer kon-den zij temauwemood vermij-den, er mede in botsing te komen. Ten laatste waren zij getuige van een nieipwe lawine; een stroom van steenen roldie ratel-end d-oor het kreupelhout naar beneden en ver schrikt stonden bdiden stil. Mees, directeur der Rotterdamsche Scheepe- hypotheekbank, te Rotterdam; Dr. Ir. J. A. Ringers, te 's Gravenhage, lid van de centrale commissie van advies en bijstand voor het verkeersfonds; J. Schaekmann, secretaris van den R.K. Schippersbond St. Nicolaas, te Rot terdam; Prof. Mr. B. M. Telders, oommissaris voor Nederland in de centrale commissie voor de Rijnvaart, te 's Gravenhage; J. Timmer- mans, voorzitter van den Alg. Rijnsohippers- bond te Rotterdam; W. B. K. Verster, te Rot terdam, lid van de centrale commissie van adv-ies en bijstand voor bet verkeersfonds; J. Warner, voorzitter van den raad van beroep voor bevraehtingszaken, te Zwolle. Het secretariaat der commissie is opgedra- gen aan Mi'. K. Vonk, eerste secretaris van den raad van beroep voor bevraehtingszaken, en is gevestigd Bezuidenhout 87, 's Graven hage. De commissie is bereids met haar werk- zaamheden begonnen. CENTRALE COMMISSIE LANDBOTJW- CRISISWET. Bij Kon. besluit zijn tfcnoemd voor bet tijd vak, aanvangende 1 Januari 1936 en ein-digen- de met ingang van 1 Januari 1937, tot leden, niet ambtshalve lid der centrale commissie, bedoeld in artikel 27 der landbouwcrisiswet 1933: G. J. Blink te Wassenaar; Dr. E. Hel dring te A'dam; Mr. J. A. G. M. van Hellen- berg Hubar te Rijswij-k (Z.-H.); Chr. van den Heuvel te 's Gravenhage; Dr. W. L. Groene veld Meijer te 's Gravenhage; Ir. W. H. van Leeuwen te Delft; J. L. Nijsingh, te De Wijk; Mr. Dr. A. A. van Rhjjn te 's Gravenhage; Ir. A. Roebroek te 's Gravenhage; A. L. Loer- akker te Haarlem; J. Th. Verhebben te Bugge- num. HET BACONCONTRACT. De Minister van Landbouw en Visscherij heeft kort geleden het baconcontract opge- zegd. Het college van regeeringscommissaris- sen heeft een plan in behandeldng, v/aardoor de particuliere organisaties hij het opkoopen, slachten en exporteeren van de varkens wor den ingeschakeld. Het bedrijfsleven zal dan optreden met steun en onder controle van de overheid. Uiteraard is de uitvoering van een dergelijk plan tijdroovend. Daar het bestaan- de baconcontract 1 Januai-i afloopt en er in ieder geval een regeling moet zijn, heeft de Minister van Landbouw besloten, het bacon contract ook na 1 Jan. te laten doorloopen, evenwel niet ongewijzigd. De veebouderij- centrale onderhandelt met de baconfabrikan- ten om te komen tot noo-dzakelijke verande- ringen in het bestaande contract. Het resul- taat van deze onderhandeldngen zal aan den Minister worden voorgelegd. Mochten de ver- anderingen pas na 1 Januari tot stand komen, dan zullen zij met terugwerkende kracht van dien datum af gelden. GEMEENTE-CONTROLEURS VOOR DE STEUN VERLEEN IN G. Door den Minister van Staat, Minister van Defensie a. i. en den Minister van Sociale Zaken is gezamenlijk een regeling getnoffen. krachtens welke voor de controle op de steun- verieening aan werkloozen enz. oudere onder- officieren ter beschikking van de gemeente- besturen gesteld zullen kunnen worden tegen vergoeding van een beschedden btj-drage in de kosten van de bezoldiging dezsr functiona- rissen. Gegadigden voor zoodanige plaatsing wor den daartoe opgeroepen bij een eerstdaags verschijmende legerorder. STEUNVERLEENING AAN Kl.EI VE BOEREN EN NOODLIJDENDE TUINDERS. Bij de behandeling der landbouwcrisispoli- tiek is steeds een moeilijke vraag geweest op welke wijze voldoende tegemoet kon worden gekomen aan de economische n-ooden der z.g. kieine boeren. Onder deze groep worden nog al eens samengevat zij, die 13 koeien bezit- ten en 15 H.A. eultuurgrond bewerken. Deze kieine boeren hadden reeds v66r het intreden der crisis een zeer sober bestaan. „Kunnen niet loopen dezen weg", zei Ching. ,,Hier wachten tot de maan opkomt. Die man nen zoeken niet hier. Gaan beide kanten van de rivier op en neer om u te zoeken. Gelooven niet, wij de heuvels beklimmen." Het bewegen van gekleurde lampions langs de beide oevers, schonk dr. Forsyth de over- tuiging, dat zijn metgezel gelijk had en het feit, dat de iichten aan de overzijide der rivier het talrijkst waren, wees er bovendii-en op, dat de beananning van de j-onk de meening toegedaan was, dat hij naar die zijde was ge- vlucht. Een paar secon-den beschouwde hij oplettend de Iichten en stelde vast, dat zij den vlakken bodem hielden. Toen wendde hij zich tot den Chin-ees. Ching, hoe kwam jij op de jonk?" ,,Dr. Wang-Hi", antwoordde Ching, Jiij mij zei u na te gaan, toen u op weg naar Barring- ton's huis in donker. Ik achter u aan en ik zag wat gebeurd. Kon niet anders dan toe- kijken, want er waren ook anderen beneden op dien weg'. behalve die u neersloegen, lui die moesten oog in 't zeil houden. Toen kwam missie uit de poort loopen en zij bonden baar voordat ik haar teeken kon gevem om te waarschuwen. Zij droegen u allebei in stoe- len naar het water en brachten u op de jonk en ze wachten toen op Ah Yeo. Ik ben in het water gesprongen en zwom naar de jonk. Daar neef van mij, ik hem geld gegeven om ziek te zijn. Toen ik zijn plaats ingenomen en kleeren aangetrokken en gezegd ik kom voor hem, hij heel ziek. Niemand bij-zonders vroeg en zoo alles heel eenvoudig. Toen wach ten om te zien wat gebeurt, en al die tijd oog'en wrjd open. Ik hoorde wij heel v-er de rivier op zouden gaan en dat de mandarijn blanke missie trouwen. ;j,t Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1