V Cl GRATIS ONTVANGT U EEN MELKBEKER 1 DE GESCHENKENBONS De Italiaansch-Abessinische ooriog. Gemengcie Berichien bij e!ke 2 pakken Rinso Zeeppoeder. Maar bedenk wel dat deze aanbieding sluit, zodra de voorraad op is. En daze begint al aardig te minderen, want duizenden huis- yrouwen maakten reeds gebruik van deze weikome gelegenheid om fraaie bekers van prima Nederlands aardewerk gratis te ontvangen. Dus gauw naar Uw winkelier om 2 pakken Rinso, die overal in huis te pas komen. Heeft U Rinsoal eensgebruiktvoorvaten wassen? Probeer het maar eens. V GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. i 6A 6) -&9l H wegens een misdrijf gemakkelijk zal worden ge'idenljfioeerd, aangezien, naar men ver- klaarde de automobiel thans algemeen door misda/hgers wordt gebruikt. DE SANCTIES. De regeeringsautoriteiten te Athene hebben Zondag medegedeeld, dat zij krachtige maat- regeJen beramen tegen de smokkelaars, die op clandestiene vvijza vee, visch en eaele metaieu naar Italie hebben uitgevoerd, waarbij zij de sanctiemaatregelen van den Volkenbond, waaraan ook Griekenland zijn goedkeuring heeft gehecht, hebben overtreden. Een gevecht in het Zuiden. Renter verneemt te Addis Abeba nit goede bron, dat de Italianen het offensief in Ogaden hervat hebben. Voorafgegaan door escadril les vliegtnigen, die de Abessijnsche voorposten bombardeerden, waarbij vrouwen en kinder .n als slachtoffers vielen, heeft de inlandsche infanterie uit Somaliland, gesteund door tanks een aanval op de Abessiniers gedaan op 65 K.M. tezuiden Sasa Banech. Er weraen leven- dige gevechten geieverd, waarbij aan geen van beide kanten groote voordeelen zijn be- haald. Ei moeten verscheidene honderden Somali's van de Italianen naar de Abess.niers zijn overgeloopen. De onrust om het conflict. Deze veek, schrijft de N. R. Crt., zal voor de ontwikkeling van het conflict niet zander belang zijn, gelijk men uit onderstaande agenda kan opmaken: Dins lag kwam de Fransche Kamer bijeen om de interpellatie over de buitenlandsche po'ut.iek te behandelen. Vandaag vergadersn de Volkenbondsraad te Geneve en de Fascistische Groote Raad te Rome, bij welke gelegenheid Mussolini waar- schijnlijk het Italiaansche standpunt zal uit- eenzetten. Donderdag volgt het de.bat over de vredes- voorstellen van Laval en Hoare in het Lager- huis en Vrijdag zal waarschijnlijk het ant- woord van Mussolini op de vredsvoorstellen gegeven worden. Dit laatste punt is niet vol- komen zeker en hangt eenigszins af van den loop dien de gebeurtenissen te Parijs, Geneve en Londsn op de voorafgaande dagen zullen genomen hebben. Uitstel te Geneve. In Volkenbondskringen gelooft men dat vrijwel alle Europeesche staten, die in den Volkenbondsraad vertegenwoordigd zijn, deze week bun ministers naar de raadszitting zui len afvaarditgen Intusschen zal de raad vermoedelijk van daag nog slechts de quaestie van de huis- vesting van de uit Irak geweken Assyrische Christenen behandelen en de discussies over het vredesplan van Laval en Hoare uitstellen tot na de beraadsiagingen hierover vandaag in den grooten fascistischen raad te Rome, a.s. Donderdag in het Engelsche parlement en misschien ook nog een dezer dagen in de Fransche Kamer. Onder deze omstandigheden is te verwach- ten, dat het Vrijdag: of Zaterdag zal worden voordat de besprekingen in den Volkenbonds raad 1-unnen beginnen. Het schijnt Laval hedenavond weer uit Geneve zal vertrekken, om Donderdag aan ecu senaatsvergaderin.g te Parijs deel te ne- men. Laval zou dan Vrijdag weer te Geneve terugkomen. Reuter meldt dat de ministers van buiten landsche zaken der landen, die in den Volken bondsraad zitting hebben, zeer waarschijnlijk met uitzondering van Litwinov, vandaag te Geneve zullen zijn. Bevestigd wordt, dat ook Aloisi aanwezig zal zijn. De Argentijnsche gedelegeerde Ruiz Gui- nazu zal presideeren, want de gewone Raads zitting van September is niet gesloten. Een verklaring van den negus. De negus heeft Maandag een correspondent van Reuter te Dessie het volgende medege deeld: W.ij verklaren plechtig, dat het onze wil is ledere vreedzame regeling te steunen, doch het aanvaarden van de Fransch-Britsche voorstellen zou niet alleen een lafheid tegen- over mijn land zijn doch ook verraderlijk den Volkenbond en tegenover alien, die ver- trouwen op het systeem van oollectieve vei- Hgheld. Deze voorstellen staan gelijk met het opgeven van het principe van den Volken bond. De plannen leveren Abessinie over aan een amputatie en een vernietiging van de souve- reiniteit ten voordeele van een aanvaller. Door de amputatie wordt het Abessinie on- mogelijk gemaakt langer te werken aan de oeoonomische ontwikkeling van een derde deel van het land, dat wordt overgeleverd aan een vijand, die thans voor de tweede maal een in- val doet. Een regeling, gebaseerd op deze voorstellen, zou een premie op den aanval en een schending van Internationale overeenkomsten zijn. De vitale rechten van Abessinie worden bedreigd. Wij zullen nooit uit het oog verliezen, dat ook de veiligheid van andere zwakke staten in ge- vaar wordt gebracht, indien men een aan valler, als zoodanig aangewezen, beloont ten koste van het slachtoffer van den aanval. De raadsman van den negus, Oolson, is nog steeds te Dessie. Te Addis Abeba heeft men de overtuiging, dat de negus de vredesvoor- stellen tezamen met Oolson bijzonder grondig bestudeerd. De gevolgen van een uitbreiden der sanctiemaatregelen. Reuter meldt uit Londen: In verantwoordelijke parlementaire kringen, aldus de correspondent van Reuter, weigert men nog altijd aan een kabinetscrisis te ge- 1-ooven of het perspectief van een aftreden van Hoare na het debat van 19 dezer zeer emstig te nemen. Men meent, dat er geen kwestie kan zijn van een verloochening van Hoare door het kabinet. De meening oveT de verdiensten van de vredesvoorstellen is zeer weinig ge- wijzigd, maar dan bestaat een neiging tot een minder kritisch standpunt tegenover de regee- ring vanwege het toenemende geloof, dat zij Donderdag in het Lagerhuis zal meedeelen, dat Italie van plan was de sancties met be- trekking tot petroleum als een oorlogsdaad te beschouwen, met bepaalde onvermijdelijke oonsequenties, en dat toen deze kwestie onder oogen gezien werd, de regeering niet over- tuigd was, dat de oollectieve actie, die noodig was tot ondersteuning van de Volkenbonds- politiek verzekerd was. Het kabinet, zoo merkt men op, was onder dergelijke omstan digheden gerechtigd een uiterste inspanning tot verzoening te doen. Een ultlating van Baldwin. In 't Lagerhuis heeft Baldwin op een vraag naar de houding van den vertegenwoordiger van Engeland, toen de commissie voor de de sancties het petroleum-embargo aanhield, geantwoord, dat de voorzitter van de commis sie het initiatief tot deze beslissing genomen heeft om af te kunnen wachten, hoe het met de Fransch-Engelsche voorstellen afliep. De commissie heeft dit denkbeeld aanvaard en de vertegenwoordiger van Engeland heeft in dezen zin gestemd. „Naar aanleiding van de vraag, die mij ge steld is, te weten, of er tusschen de regee- ringen van Engeland en Frankrijk overeen- stemming bestaat ten aanzien van de petro- leum-sanctie, antwoord ik, dat dat niet het geval is". Eden weigert toelichting. In het Lagerhuis hebben dr. Dalton en Wedgwood geprobeerd nadere vragen te stel- len over de tot standkoming van de vredes voorstellen van Laval en Hoare, maar Eden zeide, dat hij niets toe te voegen had voor het oogenblik aan zijn verklaring van vorige week. Wel wilde hij een misvatting ophelderen. Er was aanmerking gemaakt, dat voor stellen niet gelijkmatig te Rome en Addis Abeba bekend waren gemaakt. Dit was, zoo- ver de Engelsche regeering betrof, wel ge- schiedt. De voorstellen waren telegrafisch op hetzelfde uur verzonden, maar door de afwezigheid van den negus waren zij te Rome eerder aangeboden dan te Addis Abeba. Wedgwood poogde nog den minister uit zijn tent te lokken door de sarcastische vraag, of de regeering, nu zij blijkbaar van plan was de Italianen te beloonen voor hun aanval in Abessinie, op dien weg voort zou gaan en het volgend jaar b.v. een inval in Oostenrijk via den Brenner op dezelfde wijze zou behan delen Eden ontweek echter de vraag. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Zondagavond heeft een trein op de onbe- waakte overweg te Wohlscheid hij Wuppertal een bestel-auto aangereden. De auto werd geheel vermeld, de bestuurder en iemand die meereed zijn gedood. TE DICHT BIJ DE KACHEL. De 88-jarige weduwe S., wonends aan de Leidsehestraat te Haarlem, was alleen thuis. Zij zat bij de roodgloeiende kachel en be- merkte te laat, dat haar kleeren, die met de kachel in aanraking moeten zijn gekomen, vlam hadden gevat. Zij holde in vertwijfe- liag de straat op, waar buren met allerlei 'oluschmateriaal de vlammen doofden. Na door den ongevallendienst te zijn verzorgd, wera zij naar de Maria-stichting overge- biacht, waar zij aan de gevolgen is overleder.. ERNSTIG ONGELUR MET GESTOLEN AUTO. Vijf Amsterdamsche jongelui, de 16-jarige G. N., de 16-jarjge F. N., de 18-jarige W. A., de 26-jarige J. M. S. en de 21-jarige G. L., hadden Zaterdagavond in de hoofdstad de hand gelegd op een auto, welke zij onbeheerd aantroffen en gingen hiermee uit toeren. De tocht ging over Utrecht, Den Haag en Leiden met de bedoeling om via Haarlem naar de hoofdstad terug te keeren en de wagen daar ergens langs den weg te laten staan. Omstreeks middernacht, toen men Benne- broek doorreed bleek de benzine-voorraad ge heel op te zijn en men begaf zich naar een garage om brandstof bij te vullen. Toen men op het punt stond om weg te rijden, wilde juist een politieman het portier van den auto openen om den bestuurder naar zijn papieren te vragen. Deze, de 16-jarige G. N. gaf echter vol gas, en met groote vaart verdween de wagen met de vijf jongelieden in de richting Haarlem. In een lichte bocht van den weg, even voorbij de Zandvoortsche laan, kwam de catastrophe, botste de auto tegen een boom, tegen een tweeden boom kwam hij tot stil- stand. G. L., die naast den bestuurder zat, was op slag dood. De bestuurder zelf kwam met een enkelfractuur en eenige lichte ver- wondingen vrij. Van de drie overige inzitten- den werden er twee zwaar gewond, terwijl de derde lichte verwondingen opliep. Een juist passeerende geneesheer uit Leiden verleende de eerste hulp waarin hij werd bijgestaan door den bestuurder van een langskomende auto en een waker van den nachtveiligheidsdienst. Het lijk van G. L. is naar het lijkenhuis van Heemstede vervoerd; de vier gewonden wer den per ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Haarlem overgebracht. De politic heeft de ouders van de slacht offers van het ongeluk in kennis gesteld. De auto, welke aan de voorzijde geheel was ingedrukt, is naar het terrein van Openbare Werken gesleept. Vergadering van Donderdag 14 November 1935, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, D. Scheele, C. A. Verlinde, N. J. C. Lambrechtsen van Ritthem, D. van Aken, D. de Kraker, J. Duurinck, E. L. van Hecke, H. J. Colsen. L. J. van Driel, J. N. 't Gilde, M. de Vos, J. den Hamer, A. de Bruijn en P. van Cadsand. (4. Vervolg.) Alsnu wordt overgegaan tot de artikelsge- wijze behandeling der begrooting voor 1936. Hoofdstuk I. Vroegere diensten. Inkomsten 1. Batig saldo van de gewone dienst vol- gens de laatsit vastgestelde rekening, zoover daaraan niet reeds een besteanming is gege ven. f 36212,53. De heer CXILSESN vraagt, of van dit bedrag 9000 wordt gereserveerd. (De VOORZITTER verwijst den heer Colsen naar volgnummer 4. 2. Achterstallige inkomsten van vorige dienistjaren. Memorie. Uitgaven 3. Achterstallige uitgaven van vorige dienstjaren. Memorie. 14. Bijdrage aan hoofdstuk I van den kapi- taaldienst. f 9000. Hoofdstuk II. Algemeen beheer. Inkomsten 15. Uitkeering uit het gemeentefonds inge- volge art. 3 onder b der wet van 15 Juli 1929. f 3000. 6. Uitkeering uit het gemeentefonds inge- volge art. 3 onder c der wet van 15 Juli 1929. 82.400. 7. Secretarie-leges en rechten van den bur- gerlijken stand. 2500. (8. Recihtsn ingevolge het vuurwapenregle- onent. f 25. Uitgaven 9. Jaarwedde van den burgemeester. 5095. 10. Jaarwedden van de wethouders. 1860. HI. Jaarwedde van den secretaris. 5095. iDe heer COLSEN had altijd aangenomen, dat de gemeente-ambtenaren geen bijbetreik- kingen mochtcn helbiben. Hij constateert, dat de gemeente-'secretaris directeur is der water- leiding. De secretaris moet hem dit niet kwa- lijk nemen, bet is niet bedoeld, er op te wij- zen, dat de heer Zonnevijlle een bebetr;kking heeft, doch hij wenscht het gevoelen van den raad in dozen te weten, n.l. of deze het goed adht, dat de secretaris der gemeente een func- tie heeft bij de waterleiding. De VOORZITTER deelt mede, dat de kwes tie zich aldus verhoudt, dat de directeur in dezen eigenlijk een strooman is. Ten tijide dat de statuten der waterieidingmaatschappij moestcn worden opgemaakt, moest er direct iemand aangewezen worden als directeur der combinatie. Er moest toen dus iemand gevon- den worden, en heeft de secrtaris zich bereid verklaard, voorloopig als directeur te fun- geeren. Dit is de geheele geschiedenis. Vol gend jaar, als het bedrijf in werking komt, verdiwijnt deze directeur automatisch, men moet hierop dus niet willen vooruitloopen. Het betreft een kwestie, die van veel te groot be lang is voor de gemeente om dat te doen. Al leen in het belang der gemeente heeft de heer Zonnevijille zich tijdelijk bereid verklaard, dit te doen. De heer SOHEELE merkt op, dat hij nooit iets over deze kwestie zou gezegd hebben, hoewel tegenstander van de waterleiding zijn- de. Hij heeft hierop nooit geattendeerd, dat lag niet op zijn weg. Reeds bij een vorige ver gadering werd medegedeeld, dat alleen de se cretaris voor deze werkzaamheden een kleine vergoeding ontiving. Er moest een directeur zijn, en hij is het er volkom.cn mee eens, dat er, indien dit niet het geval zou zijn geweest, arbeid in het belang der gemeente te loor zou zijn gegaan. Hij is van meening, dat men hier niet moet willen ingrijpen, daar de secretaris heeft blijk gegeven, iets in het algemeen be lang te willen bereiken. Men kan hem daar- over bezwaarlijk hard vallen. De VOORZITTER stemt toe, dat eenige vergaderingen geleden werd medegedeeld, dat alleen de secretaris een kleine vergoeding kreeg. De memsicihen op de secretarie krijgen voor het werk, dat hier verriciht wordt, uit- betaald, zoodat de heer Zonnevijlle er geen in komsten van heeft. Hij acht dan ook dit di- recteurS'Schap ten voile verantwoord. De SECRETARIS dealt rnede, dat indertijd, toen de statuten der naamlooze vennootschap zouden worden opgemaakt, er iemand moest zijn, die als directeur fungeerde. Spreker was, toen het hem gevraagd werd, bereid, deze functie tijdelijk waar te nemien, niet om per- soonlijk belang, doch uitsluitend met het oog- merk, hiermede het belang der gemeente, en dat der overige aangesloten gemeenten te die- nen. Indien hij daarvan niet overtuigd geweest was, had hij die functie niet aangenomen. Het is zuiver geweesv, om de gemeente Ter Neuzen te dienien, dat hij in deze parbiculiere bewe- ging heeft deelgenomen. De heer DEN 'HAMER constateert, dat men hierover dus het volgend jaar niet meer be- hoeft te spreken. De heer COLSEN is er van overtuigd, dat het niet om het geld is geweest, dat de secre taris de functie van directeur der waterlei ding maatschappij heeft aanvaard. Het gaat er hij hem ten aanzien hiervan eigenlijk om, dat de lagere ambtenaren geen bijbetrekkin- gen mogen aannemen. Waar dit aan de hoo- gere ambtenaren vergund is, zou hij burge meester en wethouders willen verzoeken, vol- maoht te verleenen, dat ook de lagere amb tenaren bijlbetrekkingen mogen hebben. Hij is van meening, dat burgemeester en wethou ders ten deze al te gemakkelijk zijn geweest, en dat wel een andere directeur voor deze zaak be vinden zou zijn geweest. De SEORETARIS merkt op, dat niet ieder- een hierrvoor te vinden zou zijn geweest. Deze aangelegenheid is ook in burgemeester en wethouders besproken, en deze hebben zich er nooit tegen verzet, overtuigd als zij waren, dat zijn handelwdjze in het belang der ge meente was. ,12. Jaarwedde van den ontvanger. 3045. 13. Presentiegelden der leden van den raad. 540. 114. Jaarwedden van de ambtenaren en be- dienden der gemeentesecretarie, den concier ge en de boden en van het kantoor van den gemeente-ontvanger. 9900. De VOORZITTER deelt mede, dat voorstel len zijn gedaan omtr.ent een drietal menschen, die niet alle rechtstreeksch daarbij zijn be- trokken. Hij zou den raad willen vragen, de zaak-Kwaak buiten beschouwing te laten, eveneens oo,k de kwestie-Jansen, Dit beteekent niet dat met dit te doen burgemeester en wet houders met betrekking tot Jansen niet op- lettend zullen zijn. Enkel zou hij met dezen post in verbanid willen zien gebracht de kwes- tie-Will. Voor den heer Will is geen bepaalde salarissclhaal vastgesteld, deze heeft ook geen bepaalde rang. De heer COLSEN merkt op, dat hij twee voorstellen heeft ingediend, n.l. om den eersten klerk ter secretarie een verh'ooging van f 100 toe te kennen en een salarisschaal vast te stellen voor den heer Will, ambtenaar bij ge- meentewenken. Als hij ziet dat de heer Kwaak met dit inkomen rond moet springen, dan ver- wondert hij zich er over, dat de raad niet meer moed heeft. De VOiORZITTER antwoordt dat bet niet aangaat, inconsequenties te begaan. Het sala- ris van den eersten klerk is bij verordening gercgeld en burgemeester en wethouders heb ben, waar de raad destijds deze verordening vastgesteld heeft, het recht hierin iets uit te riehten. Hij kan evenwel t'oezeggen, dat men het laten rusten van de zaak-Kwaak de ver- zorging van Kwaak niet van de baan is. De heer OOLiSENDat begrijp ik niet. De VOORZITTER: Dat is gelukkig. De heer SCHEELE merkt op, dat de be doeling is, een periodieke verhooging meer toe ts kennicn. De heer OOLiSEN is van meening, dat het aanvangssalaris zou moeten verhoogd worden. De VOORZITTER geeft te kennen, dat, in dien een verhooging zou worden toegekend, dit een extra-periodieke verhooging zou moe ten zijn. De beer OOLSEN stelt voor, daartoe te be- sluiten, dan is het uit. De VOORZITTER deelt mede, het voome- men te hebben, deze zaak in den raad uit- en in burgemeester en wethouders in te scha- kelen. De heer SCHIEELE merkt op, dat men hij burgemeester en wethouders daarmede niet komen moet. Burgemeester en wethouders zijn tegen verhooging. De heer LAMBRECHTSEN VAN RITTHEM meent, indien de kwestie hem thans duidelrk is, dat den eersten klerk dan e:n extra-perio dieke verhooging zou moeten worden toege kend. Hij doet hiertoe het voorstel. De heer DEN HAMER verklaart, dit voor stel te steunen. Pa heer GiT1 'UTOEDT merkt op, dat in de vorige vergadering de raad heeft besloten tot een korting van 2% op de salarissen der gemeente-ambtenaren. Het gaat niet aan, thans in welken vorm ook, deze te gaan com- penseeren. Indien men iemand 2V2 minder geeft, en hem later weer 100 terug gaat geven, is dit naar zijn meening een inconse- quentie. De heer DE KRAKER meent, dat waar het rijk een korting toepast, en de salarissen der gemeente-ambtenaren beneden dit rijkssala- rispeil blijven, men toch wel de reserve mag maken, den meest gedupeerden eenlgzins te- gemoet te komen. De VOORZITTER: Allicht! De heicr QBE!.IHQEPT vervolgt. dat boven- dien met 1 Februari a.is. de heer Kwaak een periodieke verhooging krijgt. De heer DEN HAMER deelt mede, ook ge- stemr te hebben voor een korting op de sala rissen, hoewel en dit heeft spreker ook ge- zegid het hem speet voor de laagstlbezoldig- den. De betrokkene is toch ook een man met diploma gemeente-administratie, en ook be- krwaam voor zijn taak. De VOORZITTER: Indien u opkomt voor de laagstbezoMigiden, dan kom ik op voor den bode. De heer DEN HAMER vervolgt, dat het verschll tusscfam Kwaak en den bode is, dat de.eerste een opleiding heeft genoten en de boide niet. Het voorstel van den heer Lambrechtsen van Ritthem tot toekenning van een extra- periodieke verhooging wordt aangenomen met 10 tegen 5 stemmen. Voor stemmen de heeren Lambrechtsen van Ritthem, Van Aken, De Kraker, Duurinck, Van Hecke, Colsen, Van Driel, 't Gilde, De Vos en Den Hamer; tegen stemmen de hee ren Van Cadsand, Geelihoedt, Scheele, Verlin de en De Bruijn. De VOORZITTER merkt op, dat ook voor Will een wijziging is voor gesteld. Den heer LAMBRECHTSEN VAN RIT THEM is het opgevallen, dat deze ambtenaar een vast safaris heeft van 1240 en geen ver- dere vooruitzichten. Hij stelt voor, dezen te plaatsen in dezelfde schaal als de klerken ter secretarie, dus in de schaal van 1200 tot f 1600. IZijn voorstel wo rid t gesteund door de hee ren Van Aken en De Kraker. De heer SOHE3ESLE vraagt, wat de bedoe ling van den heer Lambrechtsen van Ritthem is. Het salaris van den heer Will is vorig jaar vertoooigd met 200 en hem is een vast salaris gegeven. Indien hij zou vallen in de schaal van 1200 tot f 1600, gaat hij hierop achteruit. Hij weet niet of dit de bedoeling van den heer Lambrechtsen van Ritthem is. De heer LAMBKECHTSEN VAN RITTHEM antwoordt bevestigena. Het voorstel wordt in stemming gebracht en aangenomen met 13 tegen 2 stemmen. V;,or stemmen de heeren Geelhoedt, Verlin de, Lambrechtsen van Ritthem, Van Aken, De Kraker, Duurinck, Van Hecke, Colsen, Van Driel, 't Gilde, De Vos, Den Hamer en De Bruijn: tegen stemmen de heeren Van Cad sand en Scheele. 15. Schrijf- en bureaubehoeften, brieftpor- ten, vrachtloonen en andere kleine uitgaven. f 1200. 16. Druk- en bindwerk. 900. 17. Ondenhicuden en schoonhouden van het geibouiw of vertrek, bestemd voor de vergade ring van den raad en van burgemeester en wethouders en voot de secretarie der ge meente, met inbegrip van het kantoor van den gemeente-ontvanger. f 500. 18. Ondeihoud en aankoop van meulbelen voor die gebouwen of vertrekken. /425. 19. Verlichting en verwarming. /1700. De heer VAN CLADSAND merkt op, dat het vermoedelijk is ten gevolge van de aanschaf- fing der centrale verwarming, dat deze post zooveel verhoogt. In 1934 was hierop uitge- geven 383,81, en thans wordt geraamd f 170O. De heer SCHEELE wil nog een kleinighedd toevoegen aan hetgeen omtrent dit onderwerp is besproken. De bedoeling is waar thans alleen de secretarie centraal verwarmd wordt het geheele gemeentehuis centraal te doen verwanmen. Dit kan geschieden met gebruik- making van Uenzelfden haard, en zullen, naar is medegedeeld, de kosten minder zijn d«n thans. '20. Abonnement op hiet staatablad, provin- ciaal blad en de dag-, week- of maandbladen en den aankoop van boeken. 200. 21. Aanplakken en omroepen. Memorie. 22. Plaatsen van advertentien. 300. 23. Reis- en verblijfkosten. 300. 24. lOnkosten en eventueele rechten vallen- de op de postrekeningen. /15. 25. Abonnement op de telefoon en kosten van telefoongesprekken en kosten van tele- graaf en van radio-telefonische en -telegrafi- sche berichtgeving. f 350. 26. Contriibutie aan de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten en/of aan haar pro- vinciale afdeelingen. J175. 27. Kiezerslijsten en het uitoefenen der kiesverrichtingen. f 50. 28. Verteringen ten behoeve van het bu reau van stemopneming. Memorie. ,29. Bezoldiging der ambtenaren van den burgerlijken stand. 415. !30. Overiige kosten van den burgerltjken stand, tf 50. 131. Bevol'kingsregisters en huisnumme- ring. 75. 32. Kosten vallende op het keuren voor de dienstplicht. Memorie. 33. Verzekering tegen ongevallen en inva- liiditeit. Nihil. 34. Premien ingevolge de Ziektewet. Nihil 35. Kosten van verzekering tegen brand- schade en stormschade. 10. 36. Grond'lasten. Nihil. 37. Dijk- en polderlasten. Nihil. Inkomsten 38. Verhaal van bijidragen voor eigen er. weduwen- en weezenpensioen ingevolge arti- kel 136 der pensioenwet 1922. f 2120. Uitgaven 39. Bijdragen voor eigen en weduwen- en weezenpensioen ingevolge art. 36 der Pen sioenwet 1922. 3660. Inkomsten 40. Vergoeding van de bedrijven in de kos ten van verzekering, pens. enz. van ambtena ren en beamlbten. Nihil. Uitgaven 41. (Bijldragen voor inkoop van pensioen in gevolge art 40 en 135 der pensioenwet 1922. Nihil. Inkomsten 42. Restitutie gedee'lte jaarweidde wethou ders. tf 60. 43. Restitutie van teveel betaalde pen- sioensbrjdragen ex art. 36 der Pensioenwet 1922. Memorie. Uitgaven 44. Rente van geldleeningen. Nihil. 45. Aflossing van geldleeningen. Nihil 46. Annuiteiten van geldleeningen. Nihil. 47. Premie voor verzekering tegen dief- atal van kasgeld. Memorie.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6