Landbouwberichten Burgerlijke Stand Marktberichten SCHAKEN- RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. PSV die 05 achterstand niet zou hebben in- gehaald. Thans ontbrak daarvoor de tijd en BVV staat beter dan ooit bovenaan de rang- lijst met 4 punten voorsprong. Tweede Kerst- dag komt deze sterke club naar Ter Neuzen om tegen onze plaatselijke club te strijden voor de KN.V-B.-beker! Tenslotte werd nog gespeeld de ontmoeting Bleyerheide—Eindhoven en we der moest Eindhoven de beide punten afstaan, 3— 1. Eindhoven is in 2 weken tijds zeer veel achter- op geraakt bij BW en 6 punten verschil kan reeds nu als te groot worden geacht om nog in te loopen. TWEEDE KLASSE. HeroTSG. 20. TSC- heeft het in Breda niet getroffen toen 22) Hero in goeden vonn vond en al had dan TSC wel een tegenpunt verdiend, toch de overwinmng aan Hero als zijnde de sterkste, toekwam. Thans kontt Hero op de tweede plaats en is het deze club die nog gelgk kan blgven met Middelburg, want beide vereeni- gingen hebben tot nu toe 2 punten verloren. De BaronieGoes. 50. Goes blijft voortgaan met haar nederlagen en zal deze club wel de o'nderste plaats blij- ven bezetten. De Baronie is een constant goed spelende Tweede klasser en was het te verwachten, dat zij met Goes niet veel moeite zou hebben. MiddelburgZeelandia. 10. Al mag Middelburg de hoogste plaats in de ranglgst innemen en Zeelandia alleen Goes onder zich hebben, gemakkelijk hebben de lei- ders in deze klasse het niet gehad want Zee landia speelde een vurig enthousiast spel en de verdedigers zorgden er wel voor, dat de voorhoede van Middelburg niet al te dicht by het doel kwam. Zoo kwam met blanken stand de rust. In de tweede helft was Middelburg over- wegend sterker en was het te zien dat daar een doelpunt uit zou voortkomen. Dit eene punt bleek het eenige te zijn dat in dezen wed- strgd werd gemaakt en won Middelburg dus op het kantje af. TemeuzenRBC 61. De kouide heeft, hoewel het aantal bezoe- kers ten slotte toch nog meeviel, velen thuis gehouden dde liever de warmte van de huis- namcr genoten dan een paar koude voeten faaalden. Het veld was juist even voldoende ontdooid al waren er nog wel harde plekken die nu em dan oonzaak waren dat de bad na met den grond kennis gemaakt te hebben, de vreemdste riahtingen uitschoot. Dit liet na- tuurlrjk niet na imvloed uit te oefenen op de bailicontrole, waarvan de verdedigers aan beide zgden wel het meeste hinder van hadden en taovenai de doelivierdediger van R.B.C., die bovendien geen veildgen indruk op ons heeft gemaakt. Trouwens RBC in haar geheel is raps tegenvallen met uitzondering van den linksbuiten die die beste speder van de gasten was. De wedstrijd zelf had voor de toeschou- wers maar matige bekoring, bepaalde span- nende momenten waren weinig in tal, alleen is er ongeveer een kwartier keurig samen- spel door de voorhoede van Terneuzen te zien gegeiven, dat bcyvendien ook productief was. Overi'gens toonde de thuisclub vrijwed steeds haar teclhnische meerderheid zoodat de over- winning aan de rood-zwarten toekwam. Temeuzen begint met den stevigen wind in de rug. Al spoedig moet de verdediging van RBC handelend optreden. Als een der achter- epelers de bad verkeerd behandeld, lost hij een hard schot op eigen doel, dat de doelman alechts achter de doellijn kan stoppen, wat de scheidsrechter niet ontgaat, zoodat de t'huis- club op fortuinlijke wijze de leiding neemt, 1—0. ®en goede aanval van RBC wordt geleid door den linksbuiten, die dicht bij de hoek- vdag een prachtvoorzert geeft, waarhij de bal langs het doed van Temeuzen scheert. Geen der andere voorhoedesp elers was echter in de nabghedd om niervan te profdteeren. Bij een aanval van Temeuzen heeft J. Hamelink den bal mooi naibg het doed der gasten gebracht. Kouwijzer neemt Ihet leder over en schiet tegen de bovemlat, doch zelfs indien er een doeipunt uit antstaan was, zou de scheids- redhter dit punt geamnuleerd moeten hebben, want Kouwijzer stond in huitenspelpositie. Even later zet De Cooker goed voor het doel em Van Pienlbroek wringt zicti tusschen de verdedigers door en kopt op fraaie wijze maar de bal komt tegen de bovenlat terecht. J. Ha melink snedt direct toe em scoort, onhoudbaar voor den doediman, 20. Even later heeft Van Pienlbroek meer suc- oes als de keeper van RBC een hard schot van Laurens moest stoppen, doch de bal moest laten vallen waarop Van Pienbroek toesnelt en het leder over den uitgeloopen doelman in het net deponeerde, 30. [Na een niet lastige aanval van RBC, krijgt Kouwijzer den bal te pakken en lost van ver- ren afstand een schot op het doel. De keeper had het leder wel kunnen bemachtigen, doch venmoedelgk maakt de bal een onverwachte wending, waardoor hij diem bal maar even kan aanraken en weer is het Van Pienbroek die toesnelt, doch de keeper herstelt zich en kan nog juist den bal wegtippen. Dan is het weer Van Pienbroek die uit een voorzet van Hame- Mnk juist over het doel kopt. Dan komt er een keurig staadtje van knap samenspel, want direct gaat de hal vain voet tot voet van Van Pienbroek, Kouwijzer en Laurens en zonder dat de beide verdedigers van RBC een schijn van kams hebben dit samenspel te onderbre- fcem en ten slotte besluit Van Pienbroek met een omhoudbaar schot, waardoor de stand 40 wordt. Na een paar uitvallen aan beide zijden t.reedt die rust in. iln de tweede helft speelt RBC met wind mede, doch al treden de gasten wat meer op, belet dit toch niet, dat uit een uitval van Temeuzen J. Hamelink mooi naar voren smelt en een goede voorzet plaatst, die door den redhtsback van RBC op vrij gevaarlgke wijze iiot hoekschop wordt gekopt. Deze door De Cooker goed genomen comer komt voor het doel terecht en na eenige schermutseling maakt Pienbroek daaraan een einde door de vijfde bal in het net te deponeeren. Kort daarop, nadat eerst RBC eenige be- aoeken aan het doel van Temeuzen heeft ge- toracJat, krrjgt J. Hamelink het leder en snelt (iaarmede naar voren, een hard schot gaat wlak langs het doel en hoewel de bedoeling goed was, zou een plaatsing naar De Cooker beter zijn geweest, die zich vlak by het doel toad opgesteld. De linksbuiten van RBC geeft eenige goede voorzet ten. Ten slotte weet de middenvoor der gasten hiervan te profiteeren en heeft RBC haar eerste tegenpunt verdienid gekre- gen 51. Direct daarop lost dezelfde speler weer een goede voorzet, die door den middenvoor bui- ten bereik van Dooms juist over de lat wordt geikopt. Na een goed samenspel van De Cooker, Laurens en Kouwijzer, heeft de laatste met egm sdhot succes en de stand is 61 geworden. Van weerszgden nog een paar aanvallen en dan is het einde aangebrokem. DERDE KLASSE. In deze klas3e had alleen de wedstrijd Axel Terneuzen II doorgang. De overige ter- reinen werden wegens den slechten toestand van den bevroren grond afgekeurd. AxelTerneuzen II. 51. Gezien het buitengewoon koude weer en het felt dat ddn der zwakste zusjes op be- zoek kwam, bestond er uiteraard voor deze match slechts geringe belangstelling. Daar- bij kwam dat de thuisclub een zeer gehavend elf tal in slagorde stelde, waarbij slechts 2 spelers uit de voorhoede aanwezig waren. Dronkens, Koekkoek, K. Gans en de spil Den Doelder ontbraken. Als scheidsrechter fungeert de heer Mesu, die ook al tengevolge van de bittere kou het nogal td.melijk gemoedelijk bleek op te vatten. De roodzwarte reserve's bleken goed te kun nen raden en namen daarop gesteund door den wind na ongeveer 5 minuten spelens, zij het met vrouwe For tuna's hulp de leiding. (01.) De thuisclub is hoewel eenigszins verrast hierdoor niet ge'intimideerd, ofschoon het, dank zij het vurig en robust verdedigen van de gasten, een half uur duurt eer Scheele met een welgerichten schuiver de stand op ge- lijken voet brengt. (11.) Hoewel de gast- heeren voortdurend het beste van het spel hebben slagen ztf er niet in voor de rust de leiding te nemen. De tweede helft zet voor de Axelaars die erg nonchalant speelden en het al te licht opvat- ten, beter In. Na 3 minuten spelens doelpunt Scheele andermaal en onmiddellijk daarop kogelt M. Gans uit een onberispelijke voorzet van Koster no. 3 in het roodzwarte net. De gastheeren hebben nu een gedecideerd over- wicht en zijn in het resteerende gedeelte van den wedstrijd dan ook stukken sterker. De roodzwarte reserve's verdedigen echter vurig. Een doelpunt door Koster gemaakt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Ver- straten en de Regt vergrooten op regelmatige wijze den voorsprong, maar een tiental schit- terende kansen voor het Temeuzensche doel gaan door onbesuisd schieten of treuzelen verloren. De weinig fraaie vertooning werd een 4-tal minuten voor den tijd, tot voldoenlng*1 der weinig aanwezige verkleumde toeschouwers beeindigd. DR. EIJWE WERELDKAMPIOEN. Al kwamen de radio-berlchtgevingen niet zoo regeimatig bmnen als velen, die met het schaakbord voor zich de party volgden, had den gehoopt, toch konden de kenners ziem, dat Euwe langzamerhand terrein won en een beteren stand ging innemen. Men vreesde, dat Dr. Aljechin een verborgen vernuftige combinatie in het hoofd had en deze zou demonstreeren om de party te winnen en daar- door den titel van wereldkampioen zou be- houden. Doch ook wist men, en daar ver- trouwde men dan op, dat Dr. Euwe vooral in het eindspel zeer sterk is, meende men dat de betere stand, die allengs verkregen was, en vooral de slechte positie van de zwarte Dame waardoor deze geen bewegingsvryheid had, voor Euwe voldoende was om de partij remise te houden. TER NEUZENGENT. De uitslag van de ontmoeting Ter Neuzen Gent, waarvoor veel belangstelling bestond, was als volgt: 1. H. BruchM. Hache 2. J. J. KaanO. Lempert 0—1 3. Joh. van de Ree—J. de Clerq 0—1 4. H. de Moor (Hulst)M. Enke 0—1 5. R. ElzingaJ. van der Beken 1—0 6. H. A. Jansen ('Hulst)M. v. d. Bossche 0—1 7. A. WillG. Rijckaert 0—1 8. H. ArbmanG. van H'oorde 0—1 9. H. TauiberH. Dhoedt 0—1 10. P. de BakkerJ. Fiers 0—1 11. J. Kaan Jr.O. Evrard 0—1 12. G. SteffensH. Gasmaeker 0—1 13. P. A. OckS (Hoek) E. van Sevenaerdt 0—1 14. A. C. de PauwJ. Batil 0—1 15. P. van den HeuvelG. Toumoy 0—1 Ter Neuzen had aan de even borden Wit. Het eindresultaat was dus 13%1% voor Gent, en de Oost Zeeuwsch-Vlamingen kunnen zich troosten met de gedadhte: alles verloren, behaive de eer (die aan het vijfde bord gered werd). DE GESTOLEN HAKENKRUISVLAG. De vijfde kamer van de rechtbank te Am sterdam behandeide Vrydag het bekende „vlag-incident", dat zich op 20 November j.l. in de Amsterdamsche haven afspeelde. Op ge- m: em den avond werd de hakenkruisvlag ge- stolen, die van een Duitsoh schip de „Helene Traber" wapperde. Het schip lag aan den steiger van de Centrale Noord om gelost te worden. De vlag verdween en is nooit teruggevonden. De politie stelde een uitvoerig onderzoek in en arresteerde vier personen, waarVan er twee huizen in een woonschuit, die in het Oost- zaner gat ligt. De twee andere arrestanten waren daar dien avond op bezoek geweest. De bemanning van het Duitsche schip had een roeiboot langszy gezien, doch kon niet tot achtervolging overgaan, omdat zy geen boot ter beschikking had. Donderdag stond het viertal de 28-jarige J. B., de 23-jarige stoffeerder K. H., de 30- jarige los-werkman W. J. en de 27-jarige havenarbeider J. H. terecht. Zij hadden zich te verantwooraen wegens diefstal, subs, zaak- beschadiging. Het O. M. zeide in zyn requisitoir, dat het vaststaat, dat de vier verdachten dien mid- dag in het bootje in de nabijheid van het schip zijn geweest. Het bootje en ook de eenige verdachten zyn herkend door de Duitsche zee- lieden. Spr. meende, dat hier sprake is van diefstal tezamen en in vereeniging. Het feit, dat hier gepleegd Is, het stelen van een vlag van een schip van een bevriende natie, is zeer emstig en in strqd met de tra- ditioneele gastvrijheid hier te lande. Spr. requireerde tegen ieder der verdach ten tien maanden gevangenisstraf. De verdedigers pleitten alien vrijspraak en drongen aan op onmiddellyke invrijheidstel- ling van hun clienten. Na raadkamer heeft de rechtbank dit laat ste verzoek ingewiiligd. De de Rechtbank te Middelburg werd heden in staat van faillisserment verklaard: L. Meijer, koopman te Sas van Gent. Rechter-commissaris Mr. G. E. Muller, curator Mr. G. Tichelman te Ter Neuzen. Opgeheven by gebrek aan baten het faillis- burg, en van J. Heynsdyk, kolenhandelaar te Axel. Curator Mr. P. C. Adriaansen te Middel burg, en van M. Th. Rombout, land/bouwer te Graauw. Curator Mr. P. C. Adriaansen te Middel burg. BESTRIJD1NG DER AARDAPPEL- WRATZIEKTE. Ten einde de gevaren, welke voor cultuur en handel verbonden zijm aan den verbouw van voor aardappelwratziekte vatbare aard- appelrassen, zooveel doeniyk te voorkomen, is by K. B. van 30 October met ingang van 1 Januari 1936 dt verbouw van aardappelen, onder welke 'oenaming ook bekend, behoorende tot de rassen Bravo, De Wet. en Kampioen, verboden. In verband hiermede heeft de minister van Binnenlandsche Zaken een circulaire gezon- den aan de burgeineesters der onderscheidene gemeenten, waarin de minister verzoekt dit verbod op doeltreffende wijze ter kennis van belanighebbeniden te brengen. BELANGRIJKE EXPORT VAN STA31BOEKVEE NAAR ENGELAND. In het Rijksquarantainestation te Hoek van Holland zijn Zaterdag ondergebracht 100 eerste-klasse stamboekrunderen. Deze dieren zyn bestemd om, na het onder- gaan van een drieweeksche quarantaine, te worden verscheept naar Engeland. Door samenwerking van de Engelsche en Nederlandsche veterinaire autoriteiten schijnt de mogelijkheid te zijn geschapen aan het ver zoek van het betreffende Engelsche stamboek te voldoen en voor aanvulling en bloedver- versdhing dezen belangrijken aankoop in Nc-derland te mogen doen. De autoriteiten van het Engelsche stamboek vertoefden gedurende een 10-tal dagen in Neaer'and om zelf een keus te maken en be- zochten daarvoor in -het gebied van het Ne derlandsche en dat van het Friesche rundvee- stambcek vele vooraanstaands veefokkers- bedrgven, Indien men weet dat sinas 1913 geen export van vee uit Nederland naar Engeland plaats had en de export van dat jaar slechts als hooge uitzondering gold, kan thans zeer wel gespro- ken worden van een groote bijzonderheid op dit gebied, welke niet alleen tot eer strekt'van de Nederlandsche veefokkerij, doch zeker ook van onzen veterinairen dienst, welke het ver- trouwen heeft weten te vestigen, dat met zyn medewerking een dergelrjke zaak kan worden ondemomen, zonder de gezondheid van den Engelschen veestapel in gevaar te brengen. Nog nimmer, sedert de ingebruikneming van de hoefijzertafel, was aan dezen officiee- len disch zoo'n groote hiatus te bespeuren als -op Vrijdag 13 December 1.1. toen ten half zeven ure door den Voorzitter de openibare zitting van onze stedelijke vroedsohap geopend werd. Vier van de elf zetels leeg! De heer Neeteson was met kennisgeving af- wezig. Twee leden van de SJD.A.P. fractie, de heer Van Hulle en zijn collegasche mede-afge- vaardigde, mej. van HamDierick, ontbraken eveneens op't app^l. De laatste zetel, die reeds sedert eenigen tijd op bezetting wadht, zal by een volgende gelegenheid wel weer een occu pant hebben, daar de gelbofslbrieven van het door het hoofdstembureau aangewezen lid, den heer de Maaijer, die in plaats van den heer van Hecke zitting zal nemen, na een kort ondeirzoek in orde bevonden werden. Het onderzoek duurde heel wat korter dan het benoemen van de commissie, met deze aangelegentheid belast, want er moesten nog al eenige stemmingen plaats hebben eer de drie censoren waren aangewezen. Nadat de heer de Leux, als rapporteur zijn nihil oibstat had uitgebraoht, kon met de af- wikkeling der agenda een begin gemaakt worden. Een kcrte revu<e van het behandeide in de vorige vergadering, door den Secretaris uitge braoht, werd onveranderd goedgekeurd, waar- na een drietal ingekomen stukken ter tafel kwamen. Allereerst een circulaire van Ged. Staten om een regeling te treffen voor het bezoeken van kinderen uit deze gemeente aan de u.l.o.- scbool te Ter Neuzen, waarop door den Voor zitter gecommenteerd werd, dat met Ter Neu zen omtrent deze regeling geconfereerd wordt, walk resultaat later ter kennis van den raad zal gebracht worden, zoodat deze missieve voor kennisigeving kon aangenomen worden. Voorts het proces-verbaal van kasopname by den gemeente-ontvanger. Ook dit werd als bericht aamvaard. Tenslotte nog een mededeeling van Ged. Staten omtrent een nieuwe regeling van de keuring bij den Warendienst en verlaging van de salaries.;n van sommige ambtenaren, waar op door B. en W. geen bezwaren gemaakt worden, zoodat zij voorstellen ook dit schrij- ven als kennis,geving te willen aannemen. Zulks geschied zijnde, wordt overgegaan tot de benoeming van een lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs, waarin de heer M. de Zeeuw, aftredend lid, met alge- meene stemmen herkozen wordt.. Na deze for- malistische aangelegenheid thans een meer zakelijk punt, n.l. het sluiten eener geldlee- ning groot f 5000 tot uitvoering van de grens- regeling met Westdorpe. B. en W. stellen voor deze leening aan te gaan pari tegen een maximumrente a 4% i percent, tydisduur en aflossingstermijnen als naar gewoonte. Niemand heeft bezwaar tegen dit voorstel, zoodat het met algemeen goed- vinden wordt aangenomen. Betreffende het voorstel tot verpachting van terreinen en intrekking van diverse land- pachten, deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. voomemens zijn 23 December a.s. tot een en ander over te gaan en dat de voormalige weide, aangekocht van den beer Maenhout, zal verpacht worden in 34 perceelen, deze laatste mededeeling als antwoord op een des- betreffende vroag des heeren de Leux. Met de voorgestelde regeling verklaart de raad zich accoord, hetgeen eveneens het ge- vad is met den voorgestelden naarn Singel- straat, voor een nieuwe straat ten N.O. van de begraafplaats. Er werd nog een andere naam voorgesteld, door den heer Vermoet, doch de heer Marqui- nie merkt op, dat de naam Verbindingsstraat reeds op het kadaster voorkomt, terwijl de Voorzitter den naam Singelstraat verklaart op historischen grond. Daar ter plaatse schijnt in vroeger jaren een singel (weg, wal of gracht?) bestaan te hebben. Een oude kaart zal dit wel te zien geven, zoodat op dien grond de naam wel historisch juist zal blijken te zijn. Na de straat van den onibekenden Groot- Majoor zijn we dus met de Singelstraat een tweede rijk gewordent die in het grijze ver- leden van het oude Sa's zijn oorsprong vindt. De raad is het met den voorgestelden naam eens en besluit derhalve in dien, zin. Als erf- pachtscanon zal op voorstel van B. en W. ge- heven worden 12 cent per M-, evenals zulks aan de Vredesstraat het geval is. Het eerste verzoek om aansluiting aan de in voorberei- ding zijnde waterleiding is ingediend door het bestuur van de bijizondere meisjesschool. Daar bij die inrichting alles nog open en bl'oot ligt, wegens verbouwing, zal volgens mededeeling dit werk met minder kosten ge- paard gaan, dan wanneer stoepen, gangen en vloeren later weer moeten opgebroken wor den. Ziulks in aanmerking nemende verklaart de raad zich met deze aanvrage accoord en gaat over tot het volgende verzcekschrift: van den heer A. Wehrens om eervol ontslag als onderwijzer aan de openibare lagere school, alsmede als onderwijizer aan den afzanderlijken cursus in de Franische taal, zulks met ingang van 1 Maart 1936. Ook aan dit verzoek wordt zonder hoofde- lijke stemming gevolg gegeven. In verband hiermede wordt besloten tot op- roeping van een onderwyzer met bevoegdheid tot het geven van onderwijs in het Fransch en om de keuze des te grooter te kunnen maken wordt goedgevonden ook voor onder- wijzeressen de mededinging open te stellen. Na aanneming der wijziging van enkele be- grootingsposten voor 1935, wordt de gelegen- heid opengesteld om vragen te stellen. De heer Goossens heeft drie punten op zijn verlangenlgst staan. 1. het verzoek om het reglement van orde aan de leden van den raad te willen ter inzage te geven; 2. het beerrui- mingswerk; 3. werkverruiming te zoeken in het dempen van het kanaaltje achter de brou- werij van den heer Wauters. Tegen de eerste vraag zal by B. en W. wel geen bezwaar bestaan. Het tweede punt zal besproken en overwogen worden. Het derde verzoek zal ondenzocht worden, doch de Voor zitter meent den interpellant te moeten waar- schuwen tegen te groot optimisme, aangezien Belgie mede een woord hierin te spreken heeft, De Voorzitter had daaraan nog toe kunnen voegen, dat de beide laterale kanaalarmen het z.ig. Dijk- en het Molenwater, beschouwd moe ten worden als veiligheidskleppen, ingeval de waterafvoer uit Belgie te groot wordt. Tot een dusdanig doel zijn zij dan ook aangelegd. De heer de Leux vestigt de aandacht van B. en W. op de brandblusehmiddelen, die z.i. te wenschen oiverlaten. De Voorzitter verze- kert dat de spuit uitstekend werkt, doch dat de zui'gslang kapot is. Daarin zal worden voor- zien. Of de brandweerlieden verzekerd zijn tegen ongevallen Ja zeker, er wordt premie voor betaald. En of de mannen van de brand- weer niet van oliegoed kunnen voorzien wor den? B. en W. zijn bezig een algeheele reor- ganisatie van de brandweer te overwegen, re- pliceert de Voorzitter. Te zijner tijd zullen zij met voorstellen bij den raad komen. Is de steunregeling al in werking? vraagt dezelfde interpellant. Reeds 14 dagen, krijgt 'hij tot bescheid. Op de vraag of B. en W. van plan zgn een kerstgave uit te reiken, wordt hem verzekerd, dat zulks in de bedoeling ligt van het college en wel overeenkomstig de mi- nisterieele circulaire. De heer Vermoet acht het wenschelijk een maximum snelheid te bepalen voor de kom der gemeente, teneinde paal en perk te stel len aan het woeste rijden. De Voorzitter is tegenstander van de maximum snelheid-clau- sule. Hg meent, dat de politie in de Motor- en Rijwielwet een prachtige bepalinig heeft, waarin staat, dat al wie het verkeer in ge vaar brengt, ook bij de minste snelheid, in overtreding kan gesteld worden. Er zijn toch mcnschen, die met een 80 K.M. snelheid rijden, weerlegt het lid de Leux, waar- tegen de heer van Acker opwerpt, dat iemand die 80 K.M. rijdt het verkeer minder in ge vaar kan brengen dan een 30 K.M. rijder. De eerste toont zich meester van het stuur, de laatste soms niet. De heer Renlque wijst op het gevaar aan Cappaert, waar een heg het uitzicht belem- mert. Tenslotte snijdt de heer Goossens nog aan de kwestie der tewerkstelling van vreemde arbeiders. 'Hg beeft gehoord, dat het gemak kelijk gaat buitenlandsche arbeiders in dienst te nemen en verzoekt B. en W. aan den direc- teur der Anbeidsbeurs op 't hart te drukken niet te gemakkelg'k te zgn. Ook wordt er nog op gewezen hoe intellec- tueele jonge krachten, die als kantoorperso- neel een betrekking zoeken, door sommige fabrieken ten achtergesteld worden tegenover de Belgen. Daarop antwoord de Voorzitter dat de heer Van Lier, referendaris bij het Departement van Arbeidsbemiddeling in den loop der week naar hier komt. Van die gelegenheid zal de Voorzitter geforuik maken daarover te spre- ken. Daar verder niet® meer aan de orde is, wordt de vergadering gesloten. 17 December. 7. A a MKT.AO Aanbesteding levering maca dam. Bestuur Cal. polder Kleine 'Huissens. 18 December. AXEL. Oauserie en vertooning bondsfilm A.N.W.B. in het Centrum. 19 December. AXEL. Aanbesteding bouwen woonhuis. Bouwk. M. J. v. d. Berg. TER NEUlZiEN. Veiling huis. Notaris Ho- ving. TER NEUZiEN. Vergadering aandeelhouders N.V. Autom'Otoiel- en Rijwielhandel v/h Man- naert-Geers, ten kantore Ooop. Boerenleen- bank. 20 December. ZAAMSLAG. Algem. Vergadering van de C.B.T.B. bg den heer De Regt. 21 December. MIDDELBURG. Buiteng. vergadering aan deelhouders Z.-Vl. Tramweg Mij. in gebouw St. Joris. 23 December. MIDDELBURG. Aanbesteding herstellen, vemieuwen en onderhouden provinciale wegen. Ged. Staten van Zeeland. TER NEUZEN. Aanbesteding leveren kan- toor-, schrgf- en schoolbehoeften. Burg, en Wetih. van Ter Neuzen. 24 December. TER NEUZEN. Aanbesteding verbouwen winkelpand. Architectenbureau L. de Bruijne. TER NEUZEN. Huwelgks-aangiften. 7 Dec. Oomelis Pieter Koole, oud 27 j., jm. en Sara Jozina Cornelia Elve, oud 28 j., jd. 12 Dec. Christiaan Bak- ker, oud 21 j., jm. en Immetje de Niet (van 's Gravenhage), oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Dec. Emiel Cleemput (van Sas van Gent), oud 28 j., jm. en Eugenia Maria de Nijs, oud 31 j., jd. Jan de Smidt, oud 30 j., jm. en Jacoba Wilhelmina van Eerdanburgh (van Rotterdam), oud 28 j., jd. Pieter Francois van Daalen (van Sluis), oud 21 j., jm. en Cornelia Leunis, oud 20 j., jd. Geboorten. 7 Dec. Cornells, z. van Krijn Jan van Dixihoom en van Magdalena Kamerik. Anna Francina, d. van Pieter August Van- damme en van Maria Francina Elisabeth Slock. Cornells Mattheus, z. van Comelis Mattheus de Rugter en van Adriana Romegn- sen. Gertruda Petronella Maria, d. van Henri Meert en van Elisabeth Leonia Meert. Overiijden. 11 Dec. Lena van de Velde, oud 90 j., wed. van Cornells van Dg'ke. SAS VAN GENT. Geboorten. 4 Dec. Wim Frans Stephen, z. van Michel Leon Remery en van Maria Augusta Ooleta Vercauteren. Overlgden. 8 Dec. Monica Pharaiida Soe- taert, echtg. van Polydor August van Bock- stael. 9 Dec. Albert Modeste Marie Joseph Nevejan, echtg. van Prudentia Maria Johanna Pauwels. TER NEUZEN. In de afigeloopen week heblben zich in deze gemeente gevestigd: A. Dieleman, hulp i. d. huish., Oostkade 26, van Axel. L. L. M. Mestrum, zonder, Noondstraat 70, van Venio. D. de Jonge, landarbeider, van Hoek. J. W. de Smidt<v. Eerdenburgth, zonder, Markt 5, van Rotterdam. Vertrokken j. W. Heersema, bakkersknecht, Sdhelde- kade 46, naar Hoek. M. Leunis, zonder, Lange Kerkstraat 29. naar Rotterdam. I. Butler, zonder, Tholensstraat 41, naar Selzaete (B.). SAS VAN GENT. Gedurende bet tijdvak 5 tot en met 11 Dec. hebben zich in deze gemeente gevestigd: F. F. van de Futte en gezin, machinist, van Ter Neuzen. M. A. M. de Ridder en gezin, landarbeider, van Zuiddonpe. Vertrokken M. M. Verhoosel, dienstbode, naar West dorpe. Rotterdam, 16 December 1935. VEEMARKT. Aangevoerd: 747 vette runderen, 286 vette- en graskalveren, 1365 schapen en lammeren, 843 varkens. De noteering was als volgt: Koeieu le kw. f 0,46, 2e kw. 0,42, 3e kw. 0,260,32; Ossen le kw. 0,45, 2e kw. 0,42, 3e kw. /0,320,36; Kalveren le kw. 0,92, 2e kw. 0,82, 3e kw. 0,65—/0,70; Schapen le kw. 0,38, 2e kw. 0,34, 3e kw. 0,28, per stuk 16, 13, 10; Lammeren le kw. 0,39, 2e kw. 0,35, 3e kw. 0,28, per stuk 13, f 11, 6; Varkens le kw. 4, 2e kw. 0,39, 3e kw 0,38. Vette koeien en ossen met stuggen handel; prima koeien tot 50 cent per K.G. en prima cssen tot 47 cent per K.G. Vette kalveren inct matigen handel; prima kwaliteit tot 1 per K.G. Varkens met kalmen handel tot iets lagere prijzen. Schapen en lammeren met matigen handel. Enkele partytjes schapen werden voor export verkocht. FUNE ZADEN. Blauwmaanzaad 16/18; Karwyzaad 2021; overige zaden geen noteering. VLAS. Aangevoerd: Blauw 4290 K.G. 0,600,66; Hoii. Geel 2500 K.G. 0,600,66; Groningsch 4000 K.G. 0,58/0,65; Dauwroot 1200 K.G. 0,50—/ 0,55. Bij kalmen handel alles verkocht. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 22,40; Zeeuwsche Bonte 22,40; Zeeuwsche Eigenheimers 1,501,70; Brielsche Eigenheimers 1,60 /1,90; Bevelanders /1,60/1,90; Bonte en Blauwe poters 1,201,50; Eigenheimer poters /I1,25; alies per H.L. Zandaardappelen 3%4%, ct. per KG. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier 5/5,15; Haver 6,65 6,90; Erwten, kleine groene /89,20; Schokkers /811,25; Bruine Boonen 10,50 11,75. Voor Sluiskil: 13 Dec. Belg. s.s. USER, 672, stukg., Amtwerpen. 14 Dec. Eng. s.s. CHATWOOD, 1557, kolen, New-Castle. Van Sluiskil: 14 Dec. Duitsch s.s. HELENA RUSS, 576, cokes, Hamburg; Belg. s.s. IJSEJt, 672, kunstmest, Malaga. Voor Sas van Gent: 13 Dec. Nederl. s.s. ROZENBURG, 1259, pyriet, Huelva. 14 Dec. Noorsch s.s. JOTUN, 297, ledig, Amsterdam. Van Selzaete: 13 Dec. Zweedsch s.s. NOR- tf-T-TF, 357, cokes, Gcteborg. Voor Riemen: 14 Dec. Nederl. m.s. ANT- WERPEN, 251, ledig, Havre; 15 Dec. Belg. s.s. LAURENT MEEUS, 3479, benzine, Amsterdam. Van Riemen: 15 Dec. Ned. m.s. ANTWER- PEN, 251, fosfaat, Boston. Van GentTer Neuzen: 15 Dec. Eng. s.s. PTARMIGAN, 180, stukg., Londen. Voor Gent: 13 Dec. Eng. s.s. CRICH- TOUN, 506, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. DAiTLA, 969, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. LESTRIS, 937, stukg., Antwerpen; Eng. ss. PTARMIGAN, 180, stukg., Londen; Russ. sn. JAN RUTZUTACK, 2250, vlas, Leningrad; Belg. s.s. ALICE, 284, pekkolen, Londen; Fransch s.s. THESEE, 1189, ledig, Rouaan; Nederl. m.s. ATLAS, 132, pekkolen, Londen. 14 Dec. Duitsch s.s. QSTSEE, 153, creosoot, New-Castle; Spaansch s.s. UDONDO, 2560, kunstmest, Barcelona; Eng. s.s. OBSIDIAN, 404, pekkolen, Glasgow; Nederl. m.s. SA- TURNUS, 96, papier, Londen. 15 Dec. Eng. s.s. BROMPTON MANOR, 1021, ledig, Rouaan; Noorsch s.s. HAVBRIS, 743, ledig, Hull; Eng. s.s. NORWICH TRA DER, 81, visch, Lowestoft; Noorsch s.s. FOR CE, 284, pypaarde, Fowey; Eng. s.s. TEES- WOOD, 446, pekkolen, Londen; Nederl. m.s. PINGUIN, 94, pekkolen, Londen. Van Gent: 13 Dec. Eng. s.s. THERESE, 607, ledig, Goole; Fransch s.s. ASTREE, 1233, kolen, Caen; Russ. s.s. STCHORS, 2280, ledig, R'dam; Amerik. s.s. AMERICAN PRESS, 3127, ledig, R'dam; Eng. s.s. DAFILA, 969, stukg., Belfast; Eng. s.s. BLACKTOFT, 654, ledig, Blyth; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith. 14 Dec. Belg. s.s. ALICE, 284, ledig, Zee- brugge; Noorsch s.s. IRON BARON, 1984, ledig, Kristiansund; Eng. s.s. LESTRIS, 937, stukg., Liverpool. 15 Dec. Letl. s.s. CILTVAIRA, 2372, ledig, Hartlepool; Russ. s.s. JAN RUTZUTACK, 2250, stukg., Antwerpen; Fransch s.s. THE SES, 1189, yzer, Newport.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3