HIDDELEN VAN VEBV0EB. i RECHTSZAKEN. PRO VIN CI ALE STATEN VAN ZEELAND. - SPOOR WEG MECHELEN—TER NEUZEN. -SELZAE^E. BAANVAK TER NEUZEN- Vermoedelijk zal op 1 April een verdere verhooging van vijf procent volgen. Bij de Tegeering zijn door gedelegeerden van de staatsambtenaren dringende stappen ge- daan, om de salarissen en loonen eveneens te doen verhoogen. DE STICHTEK DER BELGISCHE DYNASTIE. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, dat de 70e verjaring van den dood van koning Leopold I, stichter van de dynastie Saksen^Koburg-Gotha, Dinsdag zal worden herdacht. Koning Leopold III zal zich naar de crypt, onder de kerk te Laken begeven en er bloemen neerleggen op bet graf van zijn over- grootvader. Volgens bet gebruik sedert vele jaren in zwang, begeven de oud-militairen, die onder Leopold I dienst deden, zich dien dag steeds naar Laken, waar zij door den vorst worden begroet. Hun aantal is den laatsten trjd aanzienlijk geslonken. VIJF KLOOSTERBROEDERS VEROORDEELD. In het deviezenproces tegen de vijf leden van de orde van de Barmbartige Broeders uit Trier heeft de Berlijnsche recbtbank Vrij- dag vonnis gewezon. Verdachte Ferdinand Hoffmann werd tot in totaal vijf jaar tucht- huisstraf, vijf jaar eerverlies en een geld- boete van 141.000 mark veroordeeld, August Wolff tot 2% jaar gevangenlsstraf en een geldboete van 15.000 mark. Beide verdacbten zijn aansprakelijk voor een schadevergoeding van 100.000 mark. De abt Michael Thiel werd ver oordeeld tot zes maanden gevange- nisstraf en de beide verdachten Joseph Meiser en Johannes Sauer elk tot vier maanden ge- vangenisstraf. Voor de geldboeten, scbadevergoeding en kosten van het geding is de orde mede-aan- sprakelrjk. BLOEDIGE BETOOGING IN SPANJE. Uit protest tegen de belastingverhooging hadden eenige honderden boeren eene betoo- ging georganiseerd voor het raadhuis van Baltar. Vier douane-beambten, geholpen door een luitenant van de Guardia Civil, tracbtten de betoogers te kabneeren, maar konden de orde niet herstellen. Zij moesten van bun wapens gebruik maken en bet resultaat was, dat een boer werd gedood, dat drie anderen emstig werden gewond en dat verscbeidenen werden gearresteera. WEER EEN HOOGGEPLAATST RATH. GEESTELIJKE GEARRESTEERD. Bij de huiszoeking in de bureaux van mgr. Bannasch, den financieelen adviseur van den bisschop van Berlijn, zijn tal van bescheiden in beslag genomen, welke verdere arrestaties laten voorzien. De Berlijnsche correspondent van de Neue Ztircher Ztg. deelt daaromtrent mede, dat de bisschopsconferentie te Fulda, nu twee maan den geleden besloten had een enquete in te stellen in de onderscheiden diocesen van het rijk, om na te gaan waar de staat of de nat.- soc. partij in strijd bad gehandeld met de in bet concordant vastgestelde rechten der kerk. De antwoorden op die vragenlijst zijn alle in beslag genomen. Op grond daarvan is reeds enkele dagen geleden de prelaat Clemens, lei- der van de katholieke jeugdorganisaties in bet Rijnland, gevangen genomen. Hij moet zich in zijn antwoord vrij scberp over het aggres- sier optreden van de Hitlerjeugd hebben uit- gelaten. Thans is ook mgr. Mildenberg, vicaris-gene- raal van de diocees Wiirzburg, aangebouden en naar Moabit overgebracht. Hij moet zicb in zijn antwoord hebben beklaagd over het op treden van nat.-soc. organisaties en functio- narissen. DE BELGEN HEBBEN KLACHTEN OVER DE NEDERLANDSCHE A UTOMOBILISTEN Bij de behandeling in de Belgiscbe Kamer van het wetsontwerp betreffende de reorga- nisatie van het verkeer, vestigde minister De Man de aandacbt op het feit, dat tal van langzaam rijdende automobilisten veelal te ver op het midden van den wegrijden in plaats zich strikt aan de uiterste rechterzijde te hou- den. Kamiel Huysmans, burgemeester van Antwerpen, deed naar aanleiding hiervan op- merken, dat deze regel in het bijzonder aan Nederlandsche automobilisten ingeprent zal moeten worden, daar deze bij voorkeur midden op den weg rijden. Met genoegen voldoen wij hierbij aan den wensch van den Antwerpschen burgervader, daar die klacht maar al te ge- rechtvaardigd is. LAVAL BEHAALT OPNIEUW EEN GROOTE MEERDERHEID. De Fransche kamer heeft Zaterdagavond haar vertrouwen in de regeering uitgesproken met 351 tegen 219 stemmen. De kamer werd daarna verdaagd tot 9 uur, waarna de debatten over de door de regeering ingediende wetsontwerpen begonnen. Van de radicalen hebben 90 hun stem voor de regeering uitgebracht, 40 stemmen tegen en 25 hebben zich van stemming onthouden. ARROND.-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 6 December 1935. De volgende zaken werden behandeld: P. D., oud 33 j., voerman, wonende te Schoondijke, was op 24 October 1935 door den kantonrechter te Oostburg veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis, wegens het rijden met een motorrijtuig, waarop zich een paal bevond die minstens 2 Meter buiten de achterzijde uitstak, te Oostburg ap 18 Juli 1935, tot 3 boete of 3 dagen hechtenis. De verdachte was in hooger beroep ge- komen. Eisch: vrijspraak. Mr. Erasmus, verdachte's raadsman, sloot zich bij dien eisch aan. K. d. E., oud 37 j., winkelier, wonende te Zaamslag, was op 15 October 1.1. door den kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot f 15 boete of 5 dagen hechtenis, wegens over- treding van de Leerplichtwet, ten aanzien van zijn leerplichtig dochtertje te Zaamslag, Reu- zenhoek, op 28 Augustus 1.1. De verdachte was in hooger beroep ge- komen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Afdeelingsverslagen. Afschrijving op de rentelooze voor- schotten der Zeeuwsch-VIaamsche Tramwegmaatschappij. Het voorstel, dat Ged. Staten aan de Pro- vinciale Staten hebben gedaan om op de ren telooze voorschotten van de Provincie aan de Zeeuwsch-VIaamsche Tramwegmaatschappij te Ter Neuzen 85 c/, af te schrijven, is in de af deelingen der Prov. Staten met weinig instem- ming ontvangen, en ook is in alle afdeelingen de indruk gevestigd, dat de Maatschappij op te groote voet heeft geleefd en een bedrijfs- politiek heeft gevoerd, die als verkeerd moet worden bestempeld, o.a. door het hebben van een directeur van 10.000 en toch nog 5 chefs. Genoemd werd als wenschelijk een zoo ruim mogelijk ingesteld accountantsonderzoek, dat ook preventieve beteekenis kan hebben voor andere maatschappijen en dat ook tot grond- slag zal kunnen dienen voor het stellen van voorwaarden bij een eventueele medewerking bij reorganisatie. Men meende ook, dat er om eenige honderden guldens voor gezondheids- zorg moest worden gevochten en nu stelt men zoo maar voor 8 ton af te schrijven. Eerst zou afgelost worden als 4 dividend kon worden uitgekeerd en toen dit het geval was, werd er 5 van gemaakt. Men meende dat evengoed gezegd kan worden, dat 100 inplaats van 85 verloren kan worden ge- acht. Ongelijkheid zag men in de bepaling, dat aan Rijk en Provincie een gelijk percentage wordt terugbetaald, en niet een gelijk bedrag. Gevraagd werd hoeveel de Provincie nog moet aflossen van de leaning, aangegaan om deze voorschotten te kunnen financieren en ook is de meemng uitgesproken, dat bij even tueele liquidatie de Provincie sterker staat met een voorschot van f 941.183, inplaats van 141.177. Sommige leden kwamen tot de conclusie dat het beste is het voorstel te verwerpen als daardoor de tram wordt opgeheven, want an- ders komt er nog meer narigheid. Kans om er boven op te komen is er toch niet, terwijl bij opheffing het autobusverkeer zich beter zal kunnen ontwikkelen. Men meende, dat de tram niet onmisbaar is. Doch ook waren er leden, die het groote- Iijks zouden betreuren indien de tram zou worden opgeheven. Men dacht aan het be- dingen van het inleggen van een expresse- dienst Ter NeuzenBreskens. Men vroeg nog of de aandeelen en cbligatie's niet evenzeer in deze afschrijvingen betrokken worden en of geen bepaling in het voorstel kan worden op- genomen, om te voorkomen dat de Z.V.T.M. niet meer te royaal met de nog resteerende voorschotten zou kunnen omgaan. Door leden van Ged. Staten werd o.m. op- gemerkt, dat een accountantsonderzoek geen in den toestand kan brengen, noch nieuwe gezichtspunten kan openen en betwij- feld of zulk een onderzoek op de interne fi- nancieele aangelegenheden van een maat schappij wel geoorloofd is. Een ander lid van het college vindt het jammer, dat de Provin cie niet meer zeggenschap bezit over de ver- strekte voorschotten, het Rijk heeft de groot- ste macht aan zich getrokken. Het is goed mogelijk, dat de meeste maatschappijen te laat hun bedrijfspolitiek hebben veranderd. Een ander lid erkende, dat bijna elk tram- bedrijf ten doode is opgeschreven, doch toch moet het voorstel geaccepteerd worden, want anders helpt het rijk evenmin. Juist voor het vrachtvervoer zou opheffing heel erg zijn. Er is reeds zooveel afgeschre- ven, dat op de lijnen en het rollend materiaal slechts f 5000 per K.M. meer drukt. De sa- neeringscommissie sprak dan ook niet van slordig beheer, maar wel van een zwaren druk van concurrentie e.d. Voor de aandeelhouders wordt de positie ook met 85 verzwakt en verminderd en voor de obligatiehouders de aflossingsmogelijkheid zeer beperkt en de rente teruggebracht van 5 op 2 y2 intusschen zijn aandeelen en obli- gatie's meer verstrekt in den vorm van geld- belegging terwijl voorschotten meer worden verstrekt uit een oogpunt van algemeen be- lang. Als aandeelhouders en obligatiehouders niet met het voorstel tot reorganisatie accoord gaan, dan komt het geheele plan te vervallen i en komt alsook de provincie opnieuw vrij te staan. Ook als het reorganisatie plan tot stand is gekomen, is een fusie met ,,Breskens- Maldeghem" nog zeer goed mogelijk. In hun antwoord op het algemeen verslag deelen Ged. Staten nog mede, als voorwaarde te willen opnemen, dat in de toekomst een vertegenwoordiger der Provincie zitting heeft in den Raad van Commissarissen. Overneming laagspanningsnet der genieente Oostburg. Het voorstel inzake de overneming van het laagspanningsnet der gemeente Oostburg door de N.V. P.Z.E.M., heeft in de afdeelingen tot verschillende discussies aanleiding gegeven, waarvan de voornaamste blijken uit het hier volgende uittreksel uit het antwoord van leden van Ged. Staten, dan wel van het geheele college. Steeds is goed betaald als een net winst- gevend is en ook dit net is zoo, dat de ge meente Oostburg geen haast heeft het over te doen. Verder dat de ZEGAM zeker ook nog wel afzetgebied zal hebben o.a. voor gasradiatoren enz. De voorwaarden van overneming zijn vrij wel gelijk aan die. waaronder ook de netten van andere gemeenten zijn overgenomen. De overnemingssom is ook door de P.Z.E.M. hoog geacht, en zij komt dan ook met een na- deelig slot voor de rentabiliteitsbeirekening. Er zijn bij een koop nu eenmaal twee partijen, wier belangen gewoonlijk niet parallel loopen. Drie jaar hebben de onderhandelingen geduurd en de koopsom is het resultaat van veel loven en bieden, waarbij geen van beide partijen datgene bereikt heeft wat zij wenschte. Als goodwill is aangenomen het verschil ad 28.000 tusschen de koopsom van het net c.a. ad 71.000 en de boekwaarde volgens de balans van het gemeentelijk bedrijf per 31 December 1934 ad 43.107. Er is ruim afge- schreven, dus de boekwaarde is betrekkelijk laag. De magazijnvoorraad stond op 31 Dec. te boek voor f 8748 en overneming tegen de werkelijke waarde wilde de gemeente niet toe- stemmen. De Raad van Bestuur der P.Z E.M. meent, dat het geraamde nadeelig slot voor een deel zal worden opgeheven door toeneming van het verbruik tengevolge van toepassing van de tarieven der P.Z.E.M., die zooveel lager zijn dan die der gemeente. Zulks volgens de er- varing elders opgedaan. De boekhouder is verbonden aan de beide bedrijven der gemeente. gas- en electriciteits- bedrijf. De gemeente stelden den eisch, dat de P.Z.E.M. den man zou ovememen, maar deze had geen emplooy voor hem. De maat schappij was wel genegen 3000 meer te be- talen om de gemeente te helpen in haar ver- plichtingen tegenover den boekhouder. Later heeft de P.Z.E.M. nog aangeboden den man toch over te nemen, maar dan moest de koop som f 11.000 minder worden, omdat dit af- vloei'ing van ander personeel tengevolge zou hebben, hetgeen niet aonder geldelijk offer van de zrjde van de P.Z.E.M. had kunnen ge- schieden. De voorloopige benoeming van den man alleen voor het gasbedrijf zal wel be- doelen, dat hij alles in het werk dient te stel len om zoo spoedig mogelijk een andere be- trekking te verkrijgen. Op 1 Januari 1936 zullen nog 3 gemeenten een eigen laagspanningsnet exploiteeren, t.w. Hengstdijk, Hontenisse en Sas van Gent, ter wijl te St. Maartensdijk nog een plaatselijke centrale in bedrijf is. De P.Zi.L.M ^eeft er reeds van 1926 af naar gestreefd alle plaatselijke netten over te nemen, niet uit zekere machtswellust maar om technische en economische redenen. Weg AardenburgMiddelburg (B.). Het voorstel inzake verbetering en regeling van den onderhoudsplicht van den weg Aar- denburgMiddelburg (Belgie) had twijfel doen ontstaan bij sommige leden van de Prov. Staten over de vraag of deze weg wel van voldoende belang is voor de streek om er zoo veel voor uit te geven. Zoowel door Statenleden als ook door leden Ged. Staten werd de belangrijkheid en de slechte toestand van dezen weg betoogd en voor afdoende .verbetering gepleit. De weg is totaal versleten, waardoor de toestand on- houdbaar en verbetering noodzakelijk is. Om het met de gemeenten eens te worden zijn door Ged. Staten groote moeilijkheden overwonnen moeten worden. Het zou dan ook jammer zijn, als deze regeling thans niet tot stand zou komen, daar er anders jaren overheen zullen gaan eer de weg in orde zal zijn. Of de ge meenten tot onderhoud kunnen worden ver- plicht moet worden betwijfeld. Het schijnt dus aangewezen, dat de Provincie het onder houd op zich neemt. Het Landbomvfonds. De mededeeling van Ged. Staten inzake het kapitaal ad 25.500 bestemd ten dienste van den landbouw en waarvan de rente jaarlijks in ontvang en uitgaaf op de Prov. begrooting wordt uitgetrokken, zijn in de afdeelingen der Prov. Staten stemmen opgegaan, die meenen, dat ook andere organisaties dan de Z. L. M. rechten kunnen doen gelden en andere, die juist meenen, dat de bestaande toestand be- stendigd moet blijven. Een lid, dat niets voor splitsing voelt, wil toch het stuk terugzen- den voor een nader advies. Een lid bracht dank aan Ged. Staten voor het uitgebreid verslag en het historisch overzicht en meen de, dat er eene commissie benoemd zou kun nen worden. Spr. zou het voorstel willen doen, dat andere organisaties pondspondsgewijze van de inkomsten van het fonds zouden kun nen profiteeren. Ook de mogelijkheid van opheffing van het fonds en het stichten van een nieuw fonds kwam ter sprake, alsook de mogelijkheid, dat de Staten het fonds aan zich nemen. Men noemde de katholieke en protestant-christe- lijke organisaties, als die, welke er bij moeten komen, terwijl een ander lid, alleen de or ganisaties zou willen doen profiteeren, die de algemeene belangen van den landbouw voor- staan. Nog een lid zou de rente niet meer willen uitkeeren, doch de subsidies voor land bouw, paardenfokkerij, rundvee, enz. willen verhoogen met het aldus vrij gekomen bedrag. Andere leden wazen er op, dat men behalve mot den C. B. T. B., ook met den R.K. Boe- renbond, den Nederl. Chr. Boerenbond e.a. rekening moet houden. De gelden worden ook nu in het algemeen belang van den landbouw in Zeeland en iedereen kan er van profiteeren, of hij lid is van de Z. L. M. of niet. Een lid van Ged. Staten zeide, dat de Z. L. M. zeer nuttig werk heeft verricht, maar dat men, gezien den veranderden tijd, ook anders over de zaak kan oordeelen en zoo tot een andere beslissing kan komen. Een ander lid zeide, dat Ged. Staten zich over een eventueel andere besteding der gel den nog geen oordeel hebben gevormd. Dit lid meende, dat het historisch gewordene, zoolang met blijkt van de noodzakelijkheid om het roer om te gooien, beboort te worden be- stendigd. Een derde lid van Ged. Staten wijst op de moeilijke vraag of alleen de algemeene, dan wel ook speciale organisaties aanspraken op een deel van het geld kunnen doen gelden. Nog een lid van het college bepleitte bs- houd van den bestaanden toestand, omdat de Z. L. M. steeds de belangen van landbouw en veeteelt heeft gediend op een wijze, dat ieder er van profiteert en zij o.m. jaarlijks f 400 voor de paardenfokkerij bestemt, wat onge- twijfeld zou ophouden, als zij de inkomsten uit het fonds zou missen. Verdeeling zou de spoeling erg dun maken. Tuinbouwcursussen. Het voorstel inzake de toekenning van een subsidie tot wgderopzeggens ten behoeve van de land- en tuinbouwwintercursussen in Zee- land, is de vraag gesteld of naast het rijks- subsidie van f 2 per lesuur het provinciaal subsidie van /0,45 per lesuur nog noodig is. Hulde is gebracht aan Ged. Staten voor dit voorstel, doch een lid vond het vreemd., dat in dit geval geen verband gelegd wordt tus schen wat Rijk en gemeente en wat de Pro vincie doet en dat dit "bij deze subsidie niet gebeurt. Van de zijde van Ged. Staten werd er opge- cikc -aa. dit subsidie met 10 is ver- laagd, doch dat verdere verlaging met het oog op de kleine bijdrage van het Rijk en het groote belang, dat de Provincie bij dit onder- wijs heeft, niet wenschelijk is. Gebruik Provinciale aanlegplaatsen in Zeeland. Bij de behandeling van het voorstel van Ged. Staten tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van Prov. aanlegplaatsen in Zee- land, met name vermindering van de rechten voor gezelschappen, is in twee afdeelingen der Staten dank gebracht voor de wijze, waarop Ged. Staten aan het in de vorige zitting ge- uite verlangen zijn tegemoet gekomen; een lid merkte op, dat hij dezelfde reductie zou wenschen voor vrachtgoelderen bij groote quantums. Van de zijde van Ged. Staten werd geantwoord, dat zij ten deze geen toezegging kunnen doen. Belasting van het gebouwd. Het voorstel van Ged. Staten tot afwijzing van het verzoek van een commissie van be- langhebbenden te Krabbendijke, om wijziging van het algemeen reglement voor de polders of waterschappen, terzake van het heffen van een dijkgeschot van de gebouwde eigendom- men, heeft in de afdeelingen der Provinciale Staten tot verschillende opmerkingen aanlei ding gegeven. Dit gaf aan leden van Ged. Staten aanleiding op te merken, dat zij nog maar pas aan jjet begin zijn van de toepassing van deze bepaling, er nog niet zoo veel waterschappen zijn, welke een aanslag van het gebouwd heffen en er dus nog weinig praktijk is. Daarom zijn Ged. Staten nog erg voorzichtig en hebben zij geschroomd om voor langen tijd een desbetreffend besluit goed te lteuren. Het beginsel, dat het gebouwd mee- betaalt is, op zichzelf niet verwerpelijk. daar het gebouwd evenzeer belang heeft bij goede wegen en goede afwatering. Ged. Staten heb ben wel bezwaar tegen een bij reglement vast te leggen limiet, omdat de toestanden in ver schillende polders zeer uiteenloopen. Het gaat om de vraag of het kort geleden in het alg. reglement opgenomen beginsel om geschot van het gebouwd te kunnen heffen weer moet worden verlaten. Ged. Staten meenen van niet. Van afschuiving van lasten van het on- gebouwd op het gebouwd is h.i. geen sprake. Ged. Staten hebben tot hun genoegen ge- constateerd aldus hun antwoord op het alg. verslag dat vrijwel eenstemmigheid bestaat ten aanzien van het eigenlijke voorstel zelf. Ook de Prov. Staten zullen zich waar- schijnlijk tegen de verzochte reglementswijzi- ging uitspreken. Inzake het hooger beroep melden Ged. Sta ten, dat dit mogelijk is van onthouddng van goedkeuring aan besluiten tot het heffen van aanslag van het gebouwd, doch niet van be sluiten van Ged. Staten tot goedkeuring. Doch wel kan vernietiging worden gevraagd op grond van strijd met de wetten of het al gemeen belang van alle besluiten van Ged. Staten, onverschillig op welk onderwerp zij betrekking hebben en van welke strekking zij zijn. Toch zullen Ged. Staten dit punt nog aan een bijzonder nader onderzoek onder werp en. Vrijstelling van aanslag voor kleinere huis- eigenaren en bijgevolg ook grondeigenaren zou volgens Ged. Staten in strijd zijn met het standpunt, dat iedere belanghebbende iets moet betalen. Ged. Staten waken voor de juiste verhou- houdingen op het stuk der twee heffingen en zij herhalen met zekeren nadruk, dat zulks ook in de toekomst zal geschieden. Weigenfondsen wegenonder- houdsfonds. De voorstellen tot wijziging van de begroo- tingen 1934 en vaststelling der rekeningen over dat jaar van het wegenfonds en het wegenonderhoudsfonds gaven in de afdeelingen der Prov. Staten aanleiding tot verschillende opmerkingen. Deze opmerkingen en de ant woorden daarop zqn grootendeels van boek- houdkundigen aard, doch het volgende ant woord is van eenigszins andere beteekenis. Voor de bepaling van het aandeel der Pro vincie in de opbrengst der motorrijtuigen en rijwielbelastingen is van veel beteekenis de stand van de uitvoering van het Provinciaal wegenplan. Terwijl bij de oorspronkelijke raming van den desbetreffenden begrootings- post een zelfde accres als in vorige jaren was aangenomen is in 1934 het tempo van uitvoe ring der planwegenverbeteringen in deze Pro vincie dusdanig versneld, niet alleen absoluut. maar vooral in vergelijking met andere pro- vincien, dat Zeeland daaraan recht op een hoogere uitkeering kon ontleenen, waarvan de voorgestelde verhooging van bedoelden post het gevolg is. Dienstregeling ingaande 6 October 1935. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEG-MAATSCHAPPI1 Richting: BreskensPyramidePhilippineTer Neuzen ZaamslagWalsoorden V. Breskens 8.30 12.10 15.45 18.25 tt Hoofdplaat 8.50 12.25 16.— 18.45 It Biervliet 9.— 12.35 16.10 18.55 a. Pyramide 9.10 12.45 16.20 19.05 v. Pyramide 6.15 9.11 12.47 16.21 19,08 a. Philippine 6.35 9.31 13.10 16.41 19.36 v. Philippine 6.37 9.32 13.12 16.43 19.39 Hoek 6.47 9.42 13.22 16.53 19.49 a. Ter Neuzen 7.02 9.57 13.37 17.08 20.04 v. Temeuzen 7.35 11.30 14.30 17.40 20.05 Driewegen 7.45 11.40 14.40 17.50 20.15 a. Zaamslag 8.— 11.55 14.55 18.06 20.30 v. Zaamsilag 6.26 8.03 11.57 14.59 18.09 Rapenbupg d. 6.38 8.15 12.09 15.11 18.19 Hengstdijk 6.45 8.22 12.16 15.18 18.28 Groenendij.k 6.55 8.32 12.26 15.28 18.36 Kloosterzanide 7.— 8.40 12.32 15.35 18.41 a. Walsoorden 7.10 8.50 12.42 15.45 18.45 v. Walsoorden 7.15 11.10 14.10 17.36 18.55 Kloosterzande 7.20 11.15 14.15 17.40 19.— Groenendijk 7.25 11.20 14.20 17.44 19.05 Hengstdijk 7.35 11.30 14.30 17.49 19.15 Rapenburg d. 7.45 11.40 14.40 17.55 19.25 a. Zaamslag 8.— 11.55 14.55 18.08 19.40 v. Zaamslag 5.40 8.03 11.57 14.58 18.09 Driewegen 5.55 8.18 12.12 15.12 18.23 a. Ter Neuzen 6.05 8.28 12.22 15.22 18.33 v. Ter Neuzen 6.10 9.05 12.45 16.20 19.10 Hoek 6.20 9.15 12.55 16.30 19.20 a. Philippine 6.35 9.30 13.11 16.41 19.36 v. Philippine 6.36 9.32 13.12 16.43 19.39 a. Pyramide 6.55 9.52 13.32 17.06 19.59 v. Pyramide 6.57 9.54 13.34 17.08 Biervliet 7.06 10.03 13.43 17.17 Hoofdplaat 7.12 10.09 13.49 17.23 a. Breskens 7.32 10.30 14.10 17.43 a. Philippine Sas van Gent Sas van Gent Westdorpe Drieschouwen 6.36 7.02 Richting: PhilippineSas van GentAxel- v. Zaamslag 9.35 10.— 13.15 16.45 13.40 17.07 19.40 20.05 7.03 7.20 7.40 11.25 10.45 13.55 17.08 20.06 11.05 14.10 17.20 20.20 14.30 17.40 20.40f v. Drieschouwen 5.15 6.7.42 11.26 14.32 17.42 Axel Kerkdr. 5.20 6.05 7.47 11.31 14.37 17.47 a. Zaamslag 5.35 6.25 8.02 11.50 14.57 18.05 f Rijdt op verzoek door tot Axel-Brug. Autobusdiensten 18.10 19.41 18.30 20.— 18.35 20.05 Richting: Werkd. Zaamslag. 8.10 11.56 15.01 Axel Kerkdr. 8.26 12.15 15.19 a. Drieschouwen 8.31 12.20 15.24 v. Drieschouwen 5.25 8.32 12.22 15.25 18.36 Westdorpe 5.40 8.47 12.37 15.40 18.51 a. Sas van Gent 6.9.07 12.50 16.— 19.11 v. Sas van Gent 6.10 9.10 12.51 16.20 19.15 a. Philippine 6.30 9.31 13.10 16.40 19.35 SchoondijkeIJzendijkePyramide. Autobusdiensten. v. IJzendijke 7.10 a8.40 a. Veldzicht Gr. 7.17 a8.47 a. Alleen Donderdags. bll.ll cl3.15.20 bll.18 C13.07 15.27 b. Alleen Zondags. Richting IJzendijke 20.21 v. Veldzicht Gr. 20.27 j a. IJzendijke c. Alleen op Werkdagen. Veldzicht Grens. 7.18 7.25 a8.50 a8.57 bll.19 bll.26 C13.08 C13.15 15.31 15.38 20.28 20.34 Autobusdiensten. Richting: St. JansteenHulstWalsoorden. 20.35 20.55 21.— v. St. Jansteen HuLst (Statioj a. Walsoorden v. Walsoorden Hulst (Statio a. St. Jansteen Ter Neuzen Sluiskil Axel Kijkuit Hulst Greenwichtijd. Clinge (Tol) St. Gilles a. St. Nicolaas v. St. Nicolaas Mechelen a. Brussel (Nrd) a. Rijdt niet 8.10 al0.20 12.25 15.05 al6.45 Z18.05 19.45 6.30 8.15 al0.25 12.30 15.10 al6.50 18.11 19.50 Markt 7.10 8.55 all.™ 13.10 15.50 al7.30 18.45 20.30 Z 7.15 a9.05 b9.40 all.10 13.20 15.55 al7.36 18.50 20.40 a. 7.55 a9.45 bl0.20 all.50 14.— 16.35 al8.10 19.30 21.20 b. Markt 8.— a9.50 bl0.25 all.55 14.05 16.40 19-35 Op tijdig verzoek van of naar St. Jansteen. Alleen op Zondag. Zondags niet. Werkdagen niet. 6.15 6.24 6.33 6.41 6.53 10.58 11.06 11.14 11.21 11.33 14.04 14.13 14.21 14.29 14.40 al7.02 al7.11 al7.21 al7.28 al7.42 6.51 11.25 14.33 al7.37 7.02 11.32 14.40 al7.49 7.13 11.40 14.48 al7.58 8.18 12.09 15.09 al8.05 9.10 13.07 16.07 19.02 9.31 13.31 16.31 19.31 op Zon- en F east dagen. b. Rijdt alleen op Zon- en Feestdagen. bl8.50 bl8.58 bl9.06 bl9.14 bl9.24 bl9.20 bl9.35 bl9.44 bl9.48 20.43 21,31 v. Brussel (Noord) Mechelen a. St. Nicolaas v. St. Nicolaas St. Gilles Clinge Amsterdamsche tijd. Hulst (Tol) Kijkuit Axel Sluiskil a. Ter Neuzen 6.— 10.— 13.18 IS.— 6.20 10.27 13.57 18.22 7.16 11.28 14.56 19.21 7.25 12.06 15.12 19.48 7.35 12.18 15.21 19.59 7.46 12.30 15.31 20.12 8.20 13.03 16 20.44 8.27 13.11 16.08 20.53 8.36 13.19 16.16 21.— 8.46 13.28 16.25 21.09 8.53 13.37 16.34 21.17 v. Schoondijke 6.25 8.22 10.20 10.55 12.25 14.50 18.22 19.41 a. IJzendijke tram 6.40 8.37 10.35 11.10 12.36 15.05 18.37 19.56 v. IJzendijke 6.— 6.45 9.— 9.40 12.37 13.20 16.09 16.55 18.55 a. Pyramide 6.12 6.55 9.10 9.50 12.45 13.30 16.19 17.05 19.05 a. 1 v. v. Pyramide 6.58 9.12 9.53 12.46 13.34 16.21 17.07 19.06 20.01 tram a. IJzendijke 7.08 9.22 10.02 12.56 13.44 16.31 17.17 19.16 20.15 a. v. IJzendijke 7.35 10.03 11.27 13.45 17.40 19.20 20.35 bus a. Schoondijke 7.50 10.14 11.40 14.— 17.55 19.35 20.48 Amsterdamsche tijd. Ter Neuzen Sluiskil Sluiskil-Brug Philippine Sas van Gent Belgische tijd. Selzaete Selzaete a. Gent (St. Pieter) 8.06 Belgische trjd. it. (St. P.) 6.50 b8.50 12.25 17.40 v. 6.59 b8.59 12.34 17.49 a. 7.03 b9.03 12.38 17.53 v. 7.07 b9.07 12.42 17.57 7.20 b9.20 12.55 18.10 V. 7.05 b9.05 12.40 17.55 7.24 11.01 12.54 18.10 8.06 11.42 13.47 18.55 Selzaete Amsterdamsche Sas van Gent Philippine Sluiskil-brug Sluiskil Ter Neuzen a. Niet op Zon- 6.26 7.22 7.30 tijd. 8.— 8.08 8.12 8.16 8.24 en 8.29 9.18 b9.21 12.01 12.53 13.— b. Alleen op Zon- en b9.51 b9.59 bl0.03 bl0.07 bl0.15 Feestdagen. Feestdagen. 13.30 13.38 13.42 13.46 13.54 17.07 17-59 al8.20 al8.50 al8.58 al9.02 al9.06 al9.14 20.30 21.25 bZ1.30 b22.- b22.08 b22.12 b22.16 b22.24

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6