V V I u;ig De groote Klaasdag in Ter Neuzen Zaterdag 30 November w r No. 15 Ter Neuzensche Courant Speciale Klimoptrein! Speciale Klimoptrams! v ,wxm«iw«w|v Sombere Decemberdagen Zonnig feest TLPs -NLU7.EN'HI Woensdag 27 November 1935. No. 9381 TWVEEDE BLAD ovg van Jc Winkelicrs^Vcreeniging yyScr ^feuzenjKlimep De aankomst van St. Nicolaas. Inkoopen voor St. Nicolaas. Onze schitterende Lichtstoet. Weer goedkoop reizen. A 1 1 VAN Hef Volgens de onverbiddelijke wetten heeft de zomer zich van ons afgewend. De zon is elken dag een breede stap achteruitgetreden en nam al hare warmte, haar giLoed, haar heerlijke luister mee. Donkerder werden de morgens, donkerder de avonden; de najaars- stonmen rukten de bladeren van de boomen, de koude en de stortregens tooverden kippenvleeseh over ons lichaam. De menschen kruipen angstvallig in hun woningen terug. De reizen zjjn geetaakt, de wandelingen opge- heven, uitstapjes bestaan alleen nog in de herinnering. Het late najaar biedt ons haast niets meer dan som- berheid en duistemis. En toch verlangt de menscih zoo zeer naar licht en zon, verzet en levensgenot. En te midden der grauwe najaareeemzaamheid staat daar als een liohtende ster het Sint Nicolaasfeest. Een maand vooruit wordt er van gesproken. De ouderen maken plaunen voor de jongeren. De jonge- ren droomen van vreugde, sohoonheid en paradijs- dagen. Sint Nicolaasfeest! Case in sombere December dagen. Groote vertroosting op de renbaan des levens. Zonnig feest ondanks grauwe luchten. Dagen waarop ieder nog eens losbreekt, de laatste maal in het oude jaar...! Dagen waarop wij alien nog eens echt naief zijn, samen met onize kinderen. Hoe zouden wij het Klaasfeest niet vroolijk vieren... hoe zouden wij het ieder jaar niet aamvullen met schoonheid en luister. „Ter Neujzen Klimop" der traditie getrouw maakt de Klaasdagen tot feestdagen. Eeest in Ter Neujzen! Feest van Klimop"Wat dit beteekent moeten we niet meer zeggen. De oude ren weten het reeds lang. De jongeren weten het ook. Overal weet men het. De mensoh moet er eens uit. Hij moet eens losge- maakt worden van het alledaagsche, hij moet eens werk en zorg en beslommering een oogenblik op zij zetten. Vooral in het sombere najaar moet de geest eens een verkwikkenid bad genieten. Daar zorgt Ter Neuzen voor. Eaarvoor staat „Klimop" borg. We doen het dit jaar met dubbele courage. Het Klaasfeest in Ter Neuzen wordt iets aparts. We wil- len heel Zeeuwsch-Vlaanderen, jong en oud, van ons feest laten genieten. We hebben Zeeuwsch-Vlaanderen lief, we hebben de bevolking lief en het verschaft ons groot genoegen de duizenden menschen die ons bezoeken iets goeds te kunnen aanbieden. We bieden ze aan onze deftige, gezellige feesten; we ibieden ze aan onze mooie straten, onze winkels, onze goedkoope goederen. Waren niet alien voldaan die Ter Neuzen bezocht hebben? Wie heeft het zich ooit beklaagd aan de roepstem van „Klimop" gehoor te hebben gegeven En weer klinkt die roepstem. Onze vroolijke muziek roept U op tot ons Klaasfeest. En weer hebben wij groote offers voor U gebracht, omdat niemand zou kunnen zeggen: „ik ga niet, de tijd is te sl-echt!" Voor 6<5n dubbeltje brengen wij U weer naar Ter Neuzen. Ge moet... ge zult genieten van ons feestelijk festijn. Onze Klimoptrams doorkruisen weer het land. Een extra-trein komt van uit Belgisch Clinge over Hulst naar Ter Neuzen. Er zal muziek zijn... een gevolg van Spaansche ruiters zal Sint Nicolaas af- halen aan de boot; kindertjes in 't wit gekleed, zullen him groote vriend bege- leiden. E!n omdat van heinde en verre de kinderen aan ons groot feest zouden kunnen deelnemen, arriveert de groote Bisschop op Zaterdagmiddag 30 November, orn 2 uur. Dan is er geen school en het jonge volkje is heel den namiddag vrij. Op Zaterdagnamiddag wil ieder er eens uittrekken. Het werk wordt stal gelegd en de dag daarop is het Zondag. Ken „Klimop" een betere dag uitzoeken om heel Zeeuwsch-Vlaanderen tot het vieren van het Klaas feest samen te brengen? iRond half twee zijn alle trams en de treins binnen. In massa's stroomen de vreemdelingen direct naar de boot. Onze muziek zal spelen, onze kinderen zullen zdngen: „Zie de maan schijnt door de boomen," onze klaroenen zullen schallen tot ver over de Schelde als de groote man met de boot arriveert. En dan zet de stoet zich in beweging en doet zijn vroolijke tocht door de stad. En de vreemdelingen, in even vroolijke stemming gebracht, brengen den namiddag door in onze straten, in onze winkels, of rusten eens uit in een gezellig cafd. Of habt U wat gekocht in onze winkels en U hebt een deel onzer Klimopbonnetjes verzameld, ge gaat er mee naar ons stempellokaal en laat Uwe bonnetjes af- stempelen. U wint misschien een mooie prijs. Dit zal de groote bekroning zijn van Uwe reis naar Ter Neuzen. En spoedig valt de duistemis in. Om 4% uur wordt er dan een groote lichtstoet ge- organiseerd. En Sint Nicolaas, en de ruiters, en de kinderen in 't wit, omrin'gd door meer dan 1000 kin deren met vroolijk wiegende en zwaaiende lampions in honderd verschillende kleuren, trekken nu door de stad tot genot en vreugd der duizenden toeschouwers. Om 6 y2 uur kan ieder terug naar huis. En heel dit mooie festijn kost U edn dubbeltje heen, en ddn dub beltje terug. En nu het winterdag is zal de terugreis oprecht ge zellig zijn. Flink opgetast in de tramwagens, is het er lekker warm; men lacht, men vertelt, men zimgt, men praat over de groote aetiviteit van Ter Neuzen en men bereikt de verste uithoeken van ons gewest, zonder dat men er erg in heeft. Sint Nicolaasfeest 1935. Mooi, zonnig feest in Ter Neuzen, midden der donkere najaarsdagen. Komt op, uit Oost en West! Jong en oud roept U en Uwe kinderen een hartelijk welkom toe! Namens het Bestuur van „TER NEUZEN KLIMOP". Precies om 1.50 uur namiddag zal de boot uit Spanje, getooid met vlag en wimpel, in Ter Neuzen binnen- loopen. De speciale treim en trams komen om onge- veer 1.30 uur in Ter Neuzen aan. Zoodat al de vreemde bezoekers nog ruim den tijd hebben om de aankomst van Sint Nicolaas met hun kinderen bij te wonen. Men begeve zich dan bij aankomst in Ter Neuzen direct naar de boot. De Sint met heel zijn gevolg: bazuinblazers, Spaansche ridders, muziekgezelschap en groep kinderen in 't wit, begiimen onmiddellijk hun toer door de stad. Zoodat zij, die geen gelegenheid heb ben aan de boot te zijn, toch in Ieder geval de feestelijke rondgang zullen te zien krijgen. Heeft men den stoet gezien, dan denkt men direct om de inkoopen te doen. Men ga nu op zoek naar de Klimopwinkels en koopt er het noodige. In de Klimop- winkels worden U bij uwe aankoopen bonnen verstrekt. Hebt U een aantal bonnen verzameld, dan begeeft grj U daarmee naar het stempellokaal en laat Uwe bon nen afstempelen. In het stempellokaal zijn al de prij- zen uitgestald die ter Uwer beschikking staan. De toegang is vrij. Kort zijn de dagen, en nadat gij Uwe inkoopen hebt gedaan en Uwe bonnen hebt laten af stempelen, is het reeds vooravond geworden. Doch geen nood dat gij U zult vervelen. Amper is de duistemis ingevallen of daar krijgt gij het vroolijk, fantastiseh festijn van onizen lichtstoet te zien. De stoet van Sinterklaas zet nu zijn ronde voort, doch is geheel in 't licht gezet en gevolgd door een duizendtal kinderen met veelkleurige ballontjes. Ieder kind, ook van buiten de stad, kan aan den lichtstoet deelnemen. De ballontjes worden in het stempellokaal gratis uitgedeeld om ongeveer 4 uur. Muziek en vroolijk kindergezang zal heel de stra ten vullen. Om heel dit mooie festijn mee te kunnen maken, heeft „Ter Neuzen Klimop" er weer voor gezorgd, dat U bijna gratis naar Ter Neuzen kan komen. Vanaf Walsoorden tot Breskens loopen weer op alle tramlijnen de suceesvolle Klimoptrams k 10 cent per rit. Nog versch in het geheugen ligt het groote suc- ces onzer Klimoptrams tijdens onze Braderij van Augustus 1.1. En weer zal het stormloopen, want wie zou thuis blijven als men voor een dubbeltje naar Ter Neuzen kan? Door de Directie van de tram zal er voor gezorgd worden, dat ditmaal een deel der tiramwagens voor de tussohengelegen stations gereserveerd blijven, zoo dat we op die wijze geen ontgoochelingen meer zullen hebben. En waar ons van Hulst en omgeving, waar de tram niet meer rijdt, vele klachten bereikten omdat de be volking van daar niet in de gelegenheid was om eens goedkoop naar Ter Neuzen te reizen, heeft Klimop" nu ook een accoord getroffen met de Spoorweg-Maat- schappij MechelenTer Neuzen. De gewone trein van 1 uur uit 'Hulst, is, vanaf Belgisch Klinge, ook een Klimoptrein. Daar we hier met een spoorwegmaat- schappij te doen hadden, konden wij er niet in slagen de trein ook voor een dubbeltje te laten rijden. De prij® bedraagt enkele centen meer. Vanaf De Klinge betaalt men 6 franken; vanaf Hulst 36 cent, Axel 21 cent, Sluiskil 11 cent; alles retour. We verwachten dan ook, bij deze goedkoope gele genheid, een groote toeloop niet alleen uit De Klinge en Hulst, doch ook van Sint Jansteen, den Heikant, Absdale, Kijkuit, enz. Onze Klimoptrein moet geheel vol geladen in Ter Neuzen binnen loopen. Ook voor Axel is het een zeer mooie gelegen heid en de prijs staat haast gelijk met de tram: 21 cent retour. Zoo zorgt ,,Ter Neuzen Klimop" voor een ge- makkelijk goedkoop verkeer naar onze stad. Geen moedten zijn te zwaar, geen kosten te groot om de buitenbevolking ter wille te zijn. We weten dat onze bemoeiingen langs alle kan- ten zeer op prijs worden gesteld. Dat is sedert vijf jaar gebleken, dat is voomamelijk gebleken dezen zomer met onze Braderij-feesten, en het zal nu weer blijken met onze St. Nioolaasfeesten. Men lette nauwkeurig op de vertrek- uren van Klimoptrein en Klimoptrams, die verder in ons Manifest zijn aange- geven. nrrrr

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 5