De Italiaansch-Abessinische oorlog. ZAAMSLAG. MIDDELBURG. TER NEUZEN, 27 NOVEMBER 1935. indartijd een veel vuriger begroeting ten deel gevallen. Het einde was dienoveraenkomstig! Men kan koning George II gelukwenschen, sdhrjjft de N. R. Crt., met het feit, dat men niets buitensporigs van hem verwacht, dat men een, misschien lichtelijk sceptisehe hoop heeft, dat hij het land rust en vrede zal kun- nen brengen. Hij is een bedaard man, niet overmatig eerzuchtig, die niets avontuurlijks ondernemen zal, en wiens ideaal allicht zal zijn, de Grieksche samenleving iets van het evenwicht en de prettige rust te geven van de Engelsche samenleving. Geen gloeiend ver- vvjaohtende, ongeduldige oogen zullen daarbij op hem zijn gericht. Hij heeft minder dan zijn vader te duchten, dat hartstochtelijke sym- pathie, snel ontgoochelde, in haar tegendeel zal om3laan. Hij zal het moeilijker hebben om zijn onderdanen van zijn groote eigenschappen te overtuigen; maar tevens zal voor hem de teleurstelling der zijnen niet een onmiddellijk dreigend gevaar zijn. Kondylis, de onderkoning bij usurpatie, is nu afgetreden, en hij beveelt den koning aan, zoo spoedig mogelijk verkiezingen te laten houden. Het is goed, dat dit gebeurd is, omdat eruit blijkt, dat Kondylis niet de eerzucht heeft de Mussolini van George II te worden. Tsaldaris, de gemachtige monarchist, man van kalmte en redelijk beleid, maakt aanspraak op het pre- mierschap. Hij zegt, het meeste recht daanop te hebben, als leider van de sterkste partij in het parlement. Hoopt Kondylis dit door verkiezingen te kunnen veranderen? Men mag aannemen, dat George n, hoe groot zijn ver- plichting tot dank aan Kondylis ook moge zijn, liever met Tsaldaris in zee zal gaan. Kondylis is zijn felle vijand geweest v6or hij zijn onge- DE TOESTAND AAN DE FRONTEN. De Italianen, zoowel als de Abessijnen maken melding van gevechten nabij Makalle, waarbij beide partijen de overwinning behaald hebben. De eerste berichten van deze gevechten ver- melden ras Seyoem als aanvoerder van de Abessiniers, naderhand werd echter bericht, dat de Abessiniers we Men aangevoerd door decizjazmatsj Wores. De positie van ras Seyoem is, schrijft de N. R. Crt., onduidelijk. De Italianen maken melding van een voortduren van den strijd op het Tembienplateau, waar troepen van ras Seyoem de laatste dagen emstige gevechten hebben geleverd, terwijl van andere zijde wordt gemeld, dat ras Seyoem zich bij ras Kassa gevoegd heeft ten Zuiden van Makalle. Nog weer andere berichten melden, dat ras Seyoem bij gevechten op het Tembien-plateau gedood zou zijn. Het is vooralsnog moeilijk te controleeren, welk bericht het juiste is. Dat de Abessiniers zich teruggetrokken hebben van het Tembien-plateau is echter niet waarschijnlijk, dit zou voor de Italianen veel te belangrijk zijn, dan dat men het niet zou vermelden. De Italianen hebben verder hun linie Makalle- Dolo versbenkit in verband met een vrees voor een Abessijnschen tegenaanval. Het is wel zeker, dat de Abessiniers bij Amba Aladji bij- aonder sterke troepen geconcentreerd hebben. Waarschijnlijk, dat deze troepen een tegenaan val op de Italianen zouden ondernemen is het echter niet, daar zij op het oogenblik strate- gisch bijzonder gunstige posities innemen, die zij bij een tegenaanval zouden moeten ver- laten, om de Italianen, die op hun beurt gun stige posities innemen en over zeer sterke afweermiddelen beschikken, aan te vallen. Bij Dessie bevinden zich nog groote hoeveel- heden troepen, waarvan er reeds een gedeelte weer vertrokken is, doch er komen hier nog steeds nieuwe troepen aan, Alles wordt in deze plaats in gereedheid gebracht om den negus en de ministers die men daar spoedig verwacht te ontvangen. Van het Zuidelijk front worden geen bewe- gingen gemeld, de regen blijft hier groote be- wegingen verhinderen. Men kan wel aanne men, dat het bericht van de herovering van Gorrahei onjuist is. Het Engelsche kabinet beraadslaagt over de sancties. De diplomatieke medwerker van de Daily Teiegraph" schrijft, dat in de kabinetszitting van Donderdag ook de vraag aan de orde zal komen of het wensehelijk is de sanctie-maat- regeier tegen Italie door het verbieden van den uitvoer van belangrijke grondstoffen als petroleum, steenkool en ijzer uit te breiden. Een lf>Dgdurig uitstel van de bijeenkomst der commissie van achttien van den Volkenbond verwacht men niet. Inmiddels heeft echter de Britsche regeering de taak, te beslissen of het resultaat der reeds in werking getreden sanctie-maatregelen zoo doeltreffend is, dat men de toepassing van nog krachtiger maat- regelen kan uitstellen, of dat de toestand on- middellijke toepassing daarvan noodzakelijk maakt. Indien men tot uitstel besluit zal te Geneve opnieuw de vraag onderzocht worden, of het mogelijk is Abessinie op eenigerlei wrjze financieele hulp te verleenen. Afsnijding van olie-toevoer zou het eind van den oorlog beteekenen. In militaire kringen te Rome ziet men met buitengewoon groote bezorgdheid een Ameri- kaansch embargo op petroleum tegemoet, aangezien deskundigen met pijnlijke verrassing geconstateerd hebben, dat in Abessinie bui tengewoon veel olie gebruikt wordt. Hoewel uiteraard daarover niets medegedeeld wordt, krrjgt men toch den indruk dat, wanneer de olietoevoer zou worden afgesneden een vroeg- tijdig einde aan den oorlog zou worden ge- maakt. Rusland en Roemenie gaan accoord met een petroleum-embargo. Het Volkenbondssecretariaat heeft mede- deelingen van de Russische en Roemeensche regeeringen gepubliceerd, waarin beide landen hun instemming betuigen met de uitbreiding van het uitvoerverbod tot petroleum. Zij ver- klaren zich bereid, den uitvoer naar Italie te verbieden, indien alle andere mogendheden, die petroleum produceeren, ook degene, die geen lid van den Volkenbond zijn, op hetzelfde tijdstip overeenkoinstige maatregelen treffen. De mecning van de Fransche bladen. Volgens Fransche bladen zou een uitvoer verbod voor petroleum toch nog een halven maatregel zijn, zoolang andere landen, als b.v. Amerika, er niet aan deelnemen. De Ameri- kaansche regeering zou volgens deze bladen echter zonder besluit van het Congres geen uitvoerverbod kunnen uitvaardigen. Het .Journal" schrijft, dat het stopzetten van den olie-toevoer volgens sommigen het einde van den oorlog zou beteekenen en dat dit tenslotte het doel van de gemeenschappe- ljjke actie te Geneve was, doch anderzijds dient men er rekening mede te houden, dat het doel dec sanctie-maatregelen is, den vrede zoo spoedig mogelijk te herstellen. De vraag is echter, of dit door een dergelrjken maatregel bereikt wordt. Wanneer men Italie in het nauw drijft, valt te vreezen, dat het tot een iaatste wanhopige daad zijn toevlucht neemt duldige vriend werd. Met een man als Kon dylis, en met de methoden, waarmede hij de snelle en volledige overwinning van het mo- narchisme heeft bereikt, is men nu eenmaal in Griekenland niet zoo veilig als met een Tsal daris, die meer te werk gaat volgens de leer, dat men zachtjes, die meer te werk gaat vol gens de leer, dat men zachtjes-aan minder kans heeft dat de lijn breekt. George II heeft van nature al een voorliefde voor de voorzich- tige methode. Hij heeft harde lessen gehad, die hem die methode nog verder moeten heb ben ingeprent. Als Kondylis de man van het type waarmede men er komt hem niet al te zeer intimideert, zal hij zeker aan Tsal daris de man van het type, waarmede men zich handhaaft de voorkeur geven.- Voorloopig zal de koning het vrij gemakke- lijk hebben. Zooals gezegd, hij is niet met gloeiende verwachtingen ingehaald, hij kan zich den tijd gunnen. Emstige tegenstanders heeft hij niet te vreezen, zelfs de aanhangers van Venizelos zijn voor het oogenblik bereid hem te aanvaarden. Zrj konden niet anders en zij zijn bovendien verstandig genoeg dat te beseffen! Venizelos zelf schijnt de zijnen ook ernstig aan te raden, zich in de omstandig- heden te schikken. Hij verlangt echter am- nestie voor alle medeplichtigen aan zijn laatste revolutie. Alleen voor zich zelf vraagt hij niets, waarschijnlijk in het juiste besef, dat dit de eenige methode is, waarop hij nog verlof zou kunnen krijgen op Grieksch gebied terug te keeren. Dat dit gebeurt, lijkt niet eens on- mogelijk. Venizelos is gevaarlijk in het land, maar buiten schot is hij het vooral niet min der. tevergeefs. Eerst Dinsdagmorgen om 5 uur heeft men het lijk gevonden. BEZOEK AAN ZEEUWSCH- VXAANDEREN. Heden bracht de Commissaris der Koningin met de leden van Ged. Staten en het bestuur der P.Z.E.M. een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaan- deren. Te Sas van Gent werden verschillende fabrieken bezo&it. Verder stond op het pro- gramma een bezoek aan nieuw gevestigde in- dustrien te St. Jansteen en Clinge. Naar we vememen lag het ook in de bedoeling in laatstgenoemde gemeente besprekingen te houden in verband met de plannen tot het bouwen van een nieuw gemeentehuis en even- tueele verbetering van den keiweg naar Nieuw Namen. VERKEERSONGEV ALLEN. Toen de heer Van Ndeuwelande zich per motorrijwiel huiswaarts begaf is hij in nabij- heid van zijn woning in de Zanidstraat (gem. Sas van Gent) geslipt met het gevolg, dat hij een lichte hersemsehudding bekwam en aan het hoofd werd gewond. Zijn toestand is momentieel red'elijk. De heer Van de Vijver, woonachtig te Isabella Sluis is met zijn motorrijwiel in bot- sing gekomen met een auto bestuurd door den heer B. Meijer uit Ter Neuzen. De heer Van de Vijver wend licht gewond aan het hoofd en liep verder enkele schaaf- wonden op. OP EEN STREKDAM OMHOOGGEVAREN. Het zeilschip ,,Zwerver", schipper J. van Dealt uit Werkenidam, is toen het met een lading macadam op weg was naar Ter Neu zen nabij de haven van Hoedekenskenke op een strekdam geloopen. Met behulp van de rivierpolitie was het schip weer spoedig vlot. van f 6300 tot 5400 maximum, te korten met 25 de daaropivolgende met salarissen boven f 2000 15 te korten en de lagere salarissen onaangetast te laten. Zijn voor- stel werd met 5 tegen 8 stemonen verworpen, zoodat geacht kan worden, dat het voorsitel van Bung, en Weth. is aangenomen, Uit de rondvraag stippen wij aan een vraag van diem heer C. van Bendegem betreffende de tewerikistellinjg van arbeiders in de werk- verschaffing voor het Waterschap Hulster- en Axeler Amibachit. Naar hem was geinfor- meerd bestomden er klachtsn dat arbeiders, die juiist uit deze werkverschaffimg terug- kwamen, er weer werden heen gezoniden, en ook zouden er menschen zijn, die uit de bonds- kaissen trokken, er eveneens te werk werden gesteld. De voorizitter decide mede, dat niet reohtstraeksch van klachten kon worden ge- sproken, doch stemde toe dat deze dingen in- derdaad hadden plaats gehad, waarvan hij een niadere verklaring gaf. Reeds, geruimten tijd achtereen werd in den Groote Huissens- en aangrenizende polders door onlbevoegden bij dag en nacht met licht- toak en geweer op wild gejaagd, terwijl er voor de jage'rs schier niets overbleef. In den laatsten tijd is het de rijks- en ge- meentepclitie alhier en ook uit buurtgemeen- ten en niet het minist tot groot genoegen van de jagers gelukt een zekere F., wonen- de alhier, meermaten te venbaliseeren wegens strooperij, waarbij meer dan eens zijn geweer in beslag werd genomen, waarvoor hij dan ook tot hocge geldlboeten is veroordeeld ge- worden. Zijn avonturen izullen hem zeker geen voordeel brengen. Benoemd. Ged. Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 December benoemd tot lid van de Pro- vinciale Reg el in gscomm iss i e voor de paarden- fokkerij in Zeeland, Mr. M. C. van der Minne te Middeiburg. Verkiezing Karaer van Koophandel. Bij de gisteren gehouden verkiezing van 12 leden van de Kamer van Koophandel en Fa brieken vcor de Zeeuwsche Eilanden, is in alle plaatsen bij enkele candidaatstelling voorzien. Gekozen zijn voor de afdeeling grootbedrijf de heerenW. Berdenis van Berlekom, W. Bos- man, bede Middeiburg; J. C. Mas-see, Kloe- tinge en D. L. H. van Raalte, Vlissingen alien aftredend; Ir. H. C. Ghijsen, Middeiburg en W. Kakebeeke, Goes in plaats van de heeren C. Boudewijnse en Ir. H. J. Siebenga, die zich niet meer herkiesbaar stelden. Gekozen zijn voor de afdeeling kleinbedrijf de heeren L. A. Stofkooper en J. P. A. Mach- geels, beide Middeiburg; M. Veenis, Goes; P. G. Laernoes, Vlissingen; W. v. d. Berg Dzn., Bruinisse en A. J. J. Klijberg, Breda, alle af tredend. Op 27 December 1929 is Middeiburg getrof- fen door een brand van ontzettenden omvang die in de Langedelft, de hoofdstraat der stad, toen zeven groote panden geheel en andere ten deele vemielde. Wel zijn enkele er van weer heribouwd, maar behalve dat een deel van het terrein van het Grand Hotel en aan de overzijde der straat de voormalige beddenzaak der fdrma Wiener nog maar een hoog tijdelijk zijn cpgetrokken, zijn de terreinen van de Grand Bazar, waarin voor 6 jaar de brand onbsitond en van de kan- toren en magazijnen der firma Gebr. Kaan, wier rijwielfabriek intact bleef, nog steeds on- belbouwd. Thans wordt vernomen dat laatstigenoemde fttrma, die tijdelijk elders in de stad een kan- toor vestigde, ernstige plannen heeft tot her- bcuw in de Langedelft, wat zeker een goede stap tot geheel herstel van de in 1929 aange- richte schade moet werden genoemd. KANTONGEREOHT TE TER NEUZEN. OVERTREDING MELKBESLUIT. Door den Kantonrechter alhier werd Dins- dag j.l. vonnis gewezen in de zaak tegen A. E. J. de M., te Driewegen, en deze wegens het toevoegen van water bij consumptiemelk ver oordeeld tot 3 dagen hechtenis. De Belgische „oogdekter". Dinsdag werd 'voor het Kantongerecht al hier de zaak belhandeld tegen J. H. G., wonen- de te Selzaete, die op gezette trjden de grens overschreed om Zeeuwsch-Vlaanderen met een bezoek te vereeren. Dit is cp zichzelf niet erg, doch dat hij zich op die zakelijke uitstap- jes uibgeeft althans laat voorkomen dat hij oogdokter is, is erger. Zijn bezoek aan de gemeenten gaat gepaard met het uitreiken van reclame-visitekaartjesi waarop al zijn deugden en speciality staat afgedrukt, waar- na hij zijn betzoekem gaat afleggen. Die be- zoeken hebben nioigal succes en het is geen wonder dat hij dit vruchtbaar terrein niet zoo getmakkelijk laat schieten. Maar niet alleen is hij cogspecialist doch ook is hij kundig in het schatten van de maat- sohappelijke welvaart van zijn patienten, waardoor de prijs van zijn brillen, want daar draait het ten slotte op uit, nogal sterk varieert en zoo hoorden wij uit de getuigen- verklaringen dat'hij bij een van zijn slacht- offers 10 had gevraagd voor een bril die ab- soluut niet deugde en waarvan bovendien een der glazen uit gewoon vensterglas bestond, terwijl bij anderen voor dot bedrag zelfs drie brillen werden geleverd, waarvan de prijzen respectievelijk waren 3, 3,50 en 4. De eerste getuige verklaarde dan ook dat beklaagde zich had uitgegeven voor dokter en haar oogen had betast en de oogleden had opgelicht enz., waama hij met een instru- mentje hiad bepaald welke bril voor haar ge- schikt was. Hij zou haar oogen beter maken enz. Maar het is anders uitgefcomen, de bril deugde absoluut niet en nu zijn de 10 kwijt. Nu is zij naar den dokter te Hoek gegaan, die na ondenzoek haar aanraadde een specialist te raadplegen, hetgeen zij dan ook gedaan heeft. Op de vraag van den Kantonrechter waar- otm zij zich tot beklaagde had gewend, ant- woordde zij, dat die regelmatig op Hoek brief- jes rond brengt eA hij zich voor oogdoikter had uitgegeiven. Elvenwel had zij de opmerking gemaakt, dat als zij naar Selzaete voor het ondenzoek moest kemen, zij geen bril van hem had moeten heibben. (De Kantonrechter wilde wel iets meer weten van dat hudselijk onderzoek, doch ge tuige antwoordide slechts: Ja, dat gebeurt... De beide overige getuigen verklaarden on- geveer hetzelfde, ook daar had beklaagde eerst een onderzoek naar de oogen ingesteld en veirvolgens met een apparaat de sterkte voor de glazen bepaald. Deze brillen waren goed, terwijl de prijs voor 3 brillen niet duur was. Nu zij echter meer wisten zouden zij geen brillen meer van hern koopen. De Amibtemaar van bet Openlbaar Ministe- rie, Mr. Van Empel, zeide in dit geval te wii- len afwijken van den regel am als verdochte niet is verschenen, geen requisitoir te houden, om een ernsitige waarschuiwing te doen hoo- ren aan hen die zoo licMtvaardiig op mooie visitekaartjes en praatjes van dergelijke per- sonen ingaan. Deze zijn alle gerdoht om de goegemeente zand in de oogen te strooien en deze dan het slachtoffer wordt van deze ptrak- tijken. Maar ai te vaa.k vliegt men er in en dan is het in den reggi te laat. Zoo was nog dezer dagen in Duitischland een vrouw ver- oordeelt, die had verkomdiigd dat cm gezond te blijven mien dagelijiks 16 pond spiraazie moest gebruiken. De geivolgen van deze spi- nazie-eterij bleven natuurlijk niet uit, doch daa.r had zij dan zoo'n voortreffelijk middel tegen, ale zij tegen den civielen prijis van 60 Mark van de hand zette. Gelukkig dat niet alleen voor de slachtoffers gevolgen van deze spinazerie waren verbon.den, want zij zal door een geivamgendsstraf van 6 maanden ook wel genezen zijn. Hier is een man die de huizen van Zeeuwsch- Vlaanderen afloopt en dan natuurlijk door handige manipulataes brillen weet te verkoo- pen. Hij geeft wel blrjk, dat hij de drj-g- kracht van zijn patienten goed weet te schat ten, want de prijs is erg aan verandering on- derhevig, doch ook is uit gekomen dat een hooigere prijs geen waarborg biedt voor de doeimatigfbeid van de bril. Dit is dan ook geen wonder want een bril is nu eenmaal geen merkartikei, al zal beklaagde deze wel in massa aankcopen. Uit Hoek waren meerdere klachten binmen- gekomen en daarom is het goed dat aan de pra'ktijken van hem een einde wordt gemaakt. Hij verricht oniderzoekingen aan de oogen en weet de oorzaken op te sommen, dit maakt indruk en de zaken gaan vlot. Daarbij noo- digt hij, zoo hem dat geschikt voorkomt, de patienten bij hem aan buds voor een nader onderzoek. De eerste getuige heeft de strek- kdng van dit onderzoek direct aangevoeld, en zou dus aan dit verzoek geen gevolg heibben gegeven. De hier gepleegde 4 overtredingen bewezen zijnde, vraagt hij verooirdeeling van beklaagde tot 4 geldboeten van 50 of 4 maal 20 dagen hechtenis. De Kantonrechter direct uitspraak doende, veroordeelde beklaagde overeenkomstig deze eisch. A RRON DISSEMENT.S- RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 26 Nov. 1935. De volgende zaken werden behandeld: P. B. de C., oud 73 j., voerman te Waers- schoot (B.), wegens verboden inivoer van paarden te Philippine in den nacht van 25 op 26 April 1.1. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf met een voorw. proeftijd van 3 jaar en verbeurdverkla- ring der paarden. C. V. G., oud 26 j., zonder beroep, wonende te Aardenburg, wegens ongedekt vervoer van suiker op 21 Juni 1.1. te Oostburg. Eisch: 2 maanden gevangenisstraf. I. B., oud 32 j., cafythouder en P. B., oud 43 j., arlbeider, beiden wonende te Cadzand, we gens ongedekt vervoer van gedistilleerd, twee- maal gepleegd en wegens verboden nederlage van gedistilleerd, gepleegd op 2 November en 6 November 1.1. te Oadzand. Eisch voor ieder 2 maanden gevangenis straf; voor de eerste bovendien nog 30 boete. Mr. J. Heijse, de raadsman van de verdach- ten, pleitte voor een lichtere straf. W. v. d. L., oud 73 j., zonder beroep, wo nende te Cadzand, wegens ongedekt vervoer van gediistilleerd op 2 November 1934 te Cad zand; verboden nederlage van gedistilleerd op 2 November 1934 te Cadzand en verboden nederlage van gedistilleerd op 5 November 1934 te Cadzand. Eischvier geldlboeten van resp. 50, f 50, /1000 en /100. Mr. Heijse, verdachte'is raadsman, vroeg een lichtere straf. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 26 Nov. 1935. De volgende zaak werd behandeld R. A. v. A., oud 33 j., arbeider, wonende te Koewacht, was op 5 November 1935 dioor den Politierechter veroordeeld tot 2 maanden ge vangenisstraf wegens mishandeling van Rene Ooone te Moerbeke (B.(bij verstek). Tegen dat versterkvonnis was hij in verzet gekomen. Eisch: bekrachtiging van het verstekvonnis. Uitspraak: 2 maanden gevangenisstraf met een voorw. proeftjjd van 3 jaar, plus 20 boete of 10 dagen hechtenis. Van de Rechtbankzaken waren naar den Politierechter verwezen: A. v. D., oud 29 j., melkventer te St. Jan steen, wegens ongedekt vervoer van suiker en wegens verhindering van werkzaamheden te Hulst, op 6 Fabruari 1935. Eisch1 maand gevangenisstraf plus f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraaktweamaal 30 boete of tweemaal 15 dagen hechtenis. E. v. D., oud 32 j., werkman te St. Jansteen, wegens alsvoren. Eisqh an uitspraak als voren. In beide zaken pleitte Mr. P. C. Adriaanse voor het opleggan van een geldboete. De volgende personen waren gedagvaard: S. la G., oud 55 j. en A. la G., oud 51 j., beiden zonder beroep te Cadzand, wegens ver boden nederlage van gedistilleerd te Cadzand, op 7 Nov. 1934. Uitspraak: de eerste f 15 boete of 10 dagen hechtenis, de tweede 3 boete of 1 dag hecht. P. de H., oud 65 j., zonder beroep, wonende te Cadzand, wegens alsvoren te Cadzand op 6 Nov. 1934 en 9 Jan. 1935. Uitspraakf 25 boete of 10 dagen hecht. en 50 boete of 20 dagen hecht. J. R. Th. v. O., oud 26 j., slagersknecht te Clinge, wegens verboden nederlage van suiker te Clinge op 14 Dec. 1934. Uitspraak: 15 boete of 5 dagen hechtenis. H. F. A. T., oud 49 j., winkelier te Clinge, wegens alsvoren te Sas van Gent op 1 Juni 1.1. Uitspraak15 boete of 5 dagen hechtenis. P J. M., oud 58 j., landbouwer, wonendS te Hontenisse, wegens alsvoren te Hontemisse op 18 April. 1935. Uitspraak25 boete of 10 dagen hechtenis. J. C. F. D., oud 43 j., landlbouwer, wonende te Hontenisse, wegens alsvoren te Hoek, op 28 Februari 1935. Uitspraak: 75 boete of 25 dagen hechtenis. A. C. A., Jruisvr. P. A. B., oud 30 j., zonder beroep, wonende te St. Jansteen, wegens ver voer van suiker zonder geleidebiljet te St. Jansteen op 21 April 1935. Uitspraakf 5 boete of 2 dagen hechtenis. C. D. C., oud 36 j., jachtopziener te Moer beke, wegens frauduleuze invoer van suiker te Sluis op 31 Mei 1935. Uitspraak25 boete of 10 dagen hechtenis. H. J. M., oud 32 j., arbeider te St. Kruis, wegens alsvoren te St. Kruis op 27 April 1.1. Uitspraak: 25 boete of 10 dagen hechtenis. C. F. K., oud 29 j., kanaalloods te Ter Neu zen, wegens alsvoren te Sas van Gent, op 17 Mei 1935. Uitspraak: 20 boete of 10 dagen hechtenis. J. M., oud 28 j., arbeider, wonende tie St. Jansteen, wegens alsvoren te St. Jansteen, op 17 Februari 1,1. Uitspraak: 20 boete of 10 dagen hechtenis. 'H. F. L., oud 19 j., arbeider, wonende te N.- Namen, wegens weigenng van visitatie, te Clinge op 23 Maant 1935. Deze zaak werd voor onibepaalden tijd uitge- steld. en alles op een kaart zet. Bovendien mag men een olie-uitvoerverbod slechts overwegen, wan neer bet betrokken land alle verzoenings- pogingen afwijst, wat blijkens de nota van 11 November van de Italiaansche regeering niet gezegd kan worden. De „Oeuvre" gelooft, dat Engeland zoo ge- makkelijk in het uitstel beeft toegestemd, om dat men ook te Londen de Uitwerking vreest, die deze maatregel op Italie zou hebben. De „Echo de Paris" betwijfelt, of men inder- daad tot een petroleum-uitvoerverbod tegen Italie zal durven overgaan. De geldinzamelingen in Italie. De geldinzamelingen in geheel Italie blijven voortduren. Te Milaan werd tot Dinsdagavond 134 K.G. goud en, 400 K.G. zilver verzameld. Te Modena beeft een admiraal zijn gouden eereteekenen, tot een gewicht van 316 gram, opgeofferd. Bekende sportgrootheden hebben him in den loop der jaren behaalde prijzen uit edel metaal ter beschikking gesteld. EEN AFSCHEID. Gister nam de heer C. L. van Laere, in ver band met zijn benoeming tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Cuyk, afscheid van directeur en personeel van het post- en telegraafkantoor alhier. De directeur, de heer Horensma, feliciteerde den heer Van Laere nogmaals met zijn be noeming tot directeur te Cuyk, en daar thans het oogenblik van afscheid is aangebroken wenscht hij dit aan te grijpen om uiting te geven aan de gevoelens die hem en het overig personeel thans bezielen, waar de heer Van Laere gedurende de reeks van jaren dat hij hier werkzaam was, steeds getoond heeft een vriend van alien te zijn, vol ijver en plichts- betrachting, bulpvaardig daar waar zijn raad werd gevraagd. Niet alleen brj het personeel maar ook bij het publiek stond de heer Van Laere als zoodanig bekend. Geen wonder dat dus vele vriendschapsbanden hem aan deze stad zullen binden waar zoovele aangename herinneringen voor hem verbonden zijn. Al gaat dus dit vertrek gepaard met een verlies van een goed vriend en ambtenaar tooh ver- heugden alien zich met zijn benoeming tot directeur. Spreker hoopt, dat hij nog vele jaren met dezelfde arbeidslust zijn ambtelijke loopbaan zal mogen vervolgen. Hij is overtuigd, dat de heer Van Laere het kantoor Neuzen niet licbt zal vergeten. Dit te bevorderen was de wenscb van het personeel van het kantoor al hier, waarom bij den beer Van Laere namens alien een prachtfoto van de haven van Ter Neuzen, die hij zoovele jaren beeft bewonderd, overhandigde. De beer Van Laere dankte hierop in ge- voelvolle woorden voor al de bewijzen van vriendschap die hij van den directeur en per soneel steeds mocht ondervinden, zoo ook van de zijde van bet publiek, waardoor het ver- ricbten van zijn taak hem steeds een lust was. De hem aangeboden foto, die hij in dank aan- vaard, zal mede helpen de heriimering blijvend te doen zijn. STEMMING VOOR DE KAMER VAN KOOPHANDEL. Bij de heden gehouden stemming voor leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen brachten alhier 49 kie- zers van het grootbedrijf en 179 van het klein bedrijf hun stem uit. DIEFSTAL. Gisterenavona tusschen vijf uur en half zes werd de motor van den beurtschipper J. P. Jonkman alhier, met een ongewenscht bezoek vereend. Een gabardinejas en een colbert- costuum, beide zoo goed als nieuw, werden ontvreemd. Enkele uren nadat aangifte van den diefstal was gedaan, wist de gemeente- politie reeds de hand op den dader te leggen. Deze, een Belgische schipperskniecjht, J. v. H. gebeeten, uit Antwerpen, die voorgaf naar Dordrecht te moeteni was nog in het bezit van het costuum; de jas was reeds verkocht. De dader is in arrest gesteld en wordt mor- gen voor den officier van justitie geleid. WIELRIJDER TE WATER. Maandagavonid is omder Sluiskii een inwo- ner dier buurtschap tengevolge van den mist, met zijn rijwiel in het kanaal gereden. Hij wist zich evenwel zwemmende te redden. MOTORRIJDER EN HET KANAAL GEREDEN EN VERDRONKEN. Dat het Kanaai GentTer Neuzen een voortdurend gevaar blijft voor het snelver- keer op den weg langs het kanaal is Maandag- avond weer bewezen. Omstreeks 11 uur heerschte er in Zeeuwsch- Vlaanderen een diepe mist, die het uitzicht bijna onmogelijk maakte en het verkeer bui tengewoon gevaarlijk. Slachtoffers zijn dan ook niet uitgeblevep. Toen de heer W. de Bruijn uit Sas van Gent, na een bezoek te heibben gebracht aan zijn verloofde zich op genoemd tijdstip per motor rijwiel huiswaarts wiide is hij, door de mist misleid nabij het gehucht Driekwart in het kanaal gereden en vcrdronken. Reddings- pogingen die direct werden aangewend waren AANGIHOUDEN. Door de politie te Goes is op verzoek van de marechausisee te Ter Neuzen aangehouden zekere W. S., graamhandelaar te Ter Neuzen, die er van verdacht wordt zich te hebben sehuidig gemaakt aan verduistering en op- lichting. S. is ter beschikking van de justitie te Middellburg gesteld. BEDROG MET HET GEWICHT. Door de politie te Sas van Gent is proces- verfoaal opgamaakt tegen een aldaar woon- achtigen slager, die zich schuldig maakte aan bedrog bij het wegen van varkens door het opgeven aan desbetreffende anubtenaren van een onjuist (te laag) gewicht om aldus de be- 1 astingheffing te ontduiken. TWEE VISCHOTTERS GEVANGEN. 'Een buitenkansje hadden Zondagmorgen te Oostburg een tweetal werkideden, die met be hulp van een honidje een paar prachtige visch- otters wisten te beimachtlgende eene mat 110, de andere 95 cm van staart tot kop. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Door het te scherp namen van een bocht in den rijksweg Breskens—SchO'Ondijke, gleed Zondagmorgen een luxe auto der N.V. van M' C. W. van den rijweg. Met vrij groote snelheid werd tegen een langs den weg staanden boom gereden, die afknapte, doch waardoor de auto tot stilstand kon worden gebracht. rPersoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Do materieele schade is zeer aanzien- lijk. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Axel krijgt geen kermis. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeente raad werd benoemd tot lid van het Burgerlijk Armibestuur het aftredende lid de heer P. C. Mangold. Ds vergadering stond overigens nog in bet teeken dar begrooting voor 1936, daar in deze vergadering herstemming mioest plaats heb ben omtrent ean aantal posten der begrooting, waarover in de vorige viargadering de stem- men staakten. Allereerst was aan de orde het verzoek van verschillende ingezetenen om op Jaarmarkt, Nieuwjaarsdag en tweede Paaschdag gele- genheid te geven tot dansan en tot wederin- stellinig der kermis. Burg, en Wieth. hadden voorgesteld, hierop afwijzend te beschikken, werd met de stem- men van de heeren Sagthers, C. van Bende gem, Esselbrugge, 't Gildie, Hamelink en Van 't Hoff tagen aldus besloten. Het gewijizigde voorstel van Burg, en Weth. met betrakking tot de belooning van hot lei- dend personeel dear brandweer werd aange- nomen met 9 tegen 4 stammen. Het gevolg hiervan is, dat de belocning van den opper- brandmeestetr blijft gehandhaafd op 130 ter wijl de bekxxningen van de 2 brandmeasters, 2 onderlbrandmeesters en den secretaris wor den gehal/veerd, en de monteur een verlaging van 25 zal krijgen. Het voorstel van dan heer Hamelink, de venmakelijkheidsbelastinig te halveeren, en dus te brengen op 10 der isntreegelden, werd verworpen met 7 tagen 6 stammen. Voor verlaging stemden de heeren Seghers, C. van Bendegem, Esselbrugge, 't Gilde, Hamelink en Van 't Hoff. Na een stemming of al dan niet in dezelfde vergadering een voorstel van den heer Fanoy tot prograssieive hefting dier belasting zou worden behandeld, werd het voorstel Fanoy aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Het gevolg hiervan is, dat die: vermakelijkheids- belasting zal worden geheven als volgt: voor entree'is t/m 30 ct. 10 van 31 t/m 60 ct. 15 en daarlboven 20 Voor daze verlaging stemden de heeren Seghers, C. van Bsndegem, Esselbrugge, Fanoy, 't Gilde, Hamelink en Van 't Hoff. Na een eenigszins breedvoerige discussie werd besloten, entrant de door Burg, en Weth. voorgestelide sulbsidie voor de Veireeni- ging voor Vreamidelingenverkeer nog gean be- slissing te namen, doch hiermede te wachten tot een eventueele goedkeurinig der gewij- zigde veimBikelijikheidslbelasting zijn beslag zou helfcfcn, welke goedkeuring naar de voorzitter deed doorsichemeren duibieus was. Bij de aind'stamming entrant de begrooting werd deze vastigasteld met den stem van den heer 'it Gilde tagen. De heer 't Gilde had zich aanvankelijk voor verklaard, doch stem- de, naar aamleidinig van een opmerking van den voorzitter, tegen. Vastgesteld werden het suppletoir kohier homdenibelasting 1935, en werden behandeld reclames inza'ke schoolgelden. Door Ged. Staten van Zeeland was het ge- voelen van den raad gevraagd betreffende een door dit college vastgestelde wijziginig in de bezoidiiging van het peirsoneel van den keu- ringsidienBt van waren te Goes. Burg, en Weth. stelden voor, met de vast gestelde bezoldiging - die een verlaging van 10 inhoudt accoord te gaan in zoo- verre, dat zij verwaelhten, dat een nadere her- ziening voor 1937 zal plaats hebben. De heer P. van Bendegem stelde voor te adviseeren, op deze salarissen 25 te kor ten, welk voorstel niet werd endersteund. De beer 't Gilde diende een voorstel in om te adviseeren de salarissen der 3 boogstlbezol- d'igde functionariesen, wier aanvangssalaris- sen loopen van f 5400 tot f 2700 minimum,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2