I I I I cam Tweede groote dag voor Ter Nenzen Koopt Uw St. Nicolaas-Geschenken in Klimopwinkels w (I Ter Neuzensche Courant N». 15 Het Succesnummer. Woensdag 4 December -NtUIEN 01 Vraagt bij Uwe aankoopen Klimopbonnen en laat deze afstempelen in het lokaal der Winkeliers-Vereeniging Cafe „'s Lands Welvaren", Noordstraat, U kunt dan tevens de prachtige geschenken bezichtigen, en wellicht direct een van deze mede naar huis nemen, v van Woensdag 27 November 1935. No. 9381 VIERDE BLAD lliftgovc van Je Winkcliers^crceniging t»Scr Kcuzcn Klimcp" is het de groote KLAASMARKT in Ter Neuzen. Het is de tweede STEMPELDAG. SAMENSPRAAK. rmiTTi I Het N J Van heinde en verre komen de bezoekers naar onze markt. Dit jaar zullen ze dutabel talrijk opkomen. Ad de bonnen, in de Klimopwinkels ontvangen, en die 's Zaterdags niet werden afgestempeld, en de bon nen die men 's Maandags of Dinsdags hoeft ontvangen, worden nu op Woensdag 4 December afgestempeld. Wie dus niet in de gelegenheid is Zaterdag 30 November een bezoek te brengen, die verzuime niet te komen naar onze Klaasmarktdag op Woensdag 4 December. Woensdag is het de laatste dag dat in de Klimop winkels de Klimopfoonnen worden uitgegeiven. Men koope dus v66r Dond erdag. De winkeis zijn vanaf 25 November tot en met 5 December alle dagen tot 10 uur geopend. Jan: Piet: Jan: Piet: Jan: Piet: Jan: Piet: Piet: Jan: Piet: Jan: Piet: Jan: Piet: Jan: Piet: Zhebben gevochten, Jangevochten ljjk hanen! Zoo Piet, en wie is er nu weer aan 't knokken geweest Mijn kleine gasten zijn 't geweest, Piet. Dat zijn anders toch geen kwae jongens? Wei neen 't! Maar ja, dat is zoo gefkomen. Z' hadden a lie drie de krant zitten lezen en vonden daarin een besctorijving van de Klaas- feesten van ,,Klimcp". O! ,,Klimop" zit er tusschen! Ja ,,Klimop" is eigenlijk de schuld van heel de vechtpartij. Nou, Piet, laat eens hooren. Ze hadden dus ook gelezen van die stempel- dagen. En onzen Fons springt zoo opeens in den vloer en zegt: dat is iets voor mij. Ik ga ons bonnen laten afstempelen. Onzen Free was er direct bij als de kippen. ,,Snotter", beet hij hem toe, ,,dat doet ge niet, ik ben ouder dan igjj en ik ga met de bonnen te stempelen". Jan: Piet: Jan: Piet: O jd! En daar gingen ze zeker aan 't slag? Nog niet. Onzen Door gaf 'n slag op de tafel en riep: Ge zwijgt alle twee. Ik ben den oudsten en ik breng de bonnen naar het stempel- lokaal. Niet waar, Vader? Nog voor ik een woord gesproken had, kreeg Door een mep van den kleinen Fons. Door sloeg natuurlijk terug en dit kon Free niet lijden. En in veel minder tijid als ilk U dit vertel, zaten Free en Fons, de twee jongsten, op den oudsten. Hij huilde moord en brand. En wat deedt gtj, Piet? Ik? Ik liet ze nen tijd bezig. Met Vedhten worden de jongens verhard. Doah als het maar al te erg werd, greep ik Door bij zijn broek en zette hem in een hoek. Ik wist van heel de geschiedenis van dat stempelen nog geen woord. En ik zei tot den jongsten: „Fcns, kom eens hier en ver tel me eens wat er eigenlijk is". Doch Fons snikte en kon slechts een paar woorden stame- len: ,,Klimop, bonnen, stempelen, prijzen". Dat was alles. Toen riep ik Free. Free snikte even- eens en stamelde eveneens: „Klimop... bonnen... stempelen..." Door, zei ik streng tot den oud sten, kom gij hier. Door weende niet, krabde in zijn haren en begon: „Vader, met de Klaasfees- ten krijgt men in alle Klimopwinkels bonnen. Men moet die bonnen laten afstempelen en ieder 250ste bon is een prijs. Het kan toch niet dat die kleine jongens met de bonnen gaan. Ze zouden niet eens den prijs kunnen dragen". O jee... en hoeveel verschillen ze in ouderdom? Door is net 66n jaar ouder als Free. En Door mag nu met de bonnen te stempelen gaan? Nee... nee... wadht maar. 't Mooiste kornt nog. Daarop komt ons Corrie binnen. Wat, zei ze, die kleine snuiters, zouden met de tyonnen te stem pelen gaan? Dat nooit. Ik heb er met moeder over gesproken en moeder zei, dat ik met al ons bonnen naar 't stempellokaal mag. En als ik 10 gulden win, dat is voor 'n mooien mantel. O... O! Corrie wou direct den hoofdprijs? Dat jonge gced is dwaas tuig, Jan. Doch luister vender. Nadat Corrie gesproken had, begonnen nu alle drie de jongens te huilen en de vuisten te ballen. Corrie lachte en zei: „Ik mag van moeder." Daarop laat ik ons Dora roepen. Ha! ha!... Moeder de vrouw moest er al bij kom en Wat wil-je daaT aan doen, jongen. En Dora kwam. Ik zeg zoo: „Dora, wat hebt gij tegen Corrie geszegd?" En zoo met een echte Hitler- stem zei ze: „Oorrie laat de bonnen afstempe len en als ze 10 gulden wint, is dat voor nen mooien wintermantel". Ik vraag: ,,Is er aan die beslissing niets meer te veranderen? De kleine jongens gaan toch oak eens graag met de bon- netjes weg." En zoo precies of er nen soetter vuur uit heur oogen sprong, zei ze weer: „Corrie gaat stempelen en daarmee uit. Die kleine loe- ders kunnen naar de maan waaien. Kom Cor rie!"... En ze gingen weg uit de kamer en lach- ten om ons. Mijn drie jongens huilden dat de venstenschijven rammelden. Vader!" zei Fons. Vader!" zei Free. „Vader!" zei Door. En ze keken met hun natte oogen naar mij op... Zie Jan, 't was precies of van mijn hart een stuk afgebroken werd. Die vrouwen... die vrouwen!... Jan: Ja Jan, altijd de baas, h<§ jongen? Piet: En toch zullen mijn jongens gaan stempelen! Jan: Zoo...? En de vrouw, uwen Hitler? Piet: Niks, hoor. Mijn jongens stonden daar in den vloer voor mij. „Jongens", zei ik, ,,huil niet meer. Ge krijgt alle drie bonnen en gaat alle drie om de beurt stempelen." Ze keken me ongeloovig aan. „Ja, ja... maar zwijgen hdIk koop voor mezelf stiekum een regenjas in een Klimop- winkel. De bonnen krijgt Door. Ik koop een paar schoenen. De bonnen krijgt Free. En dan koop ik nog een paar onderbroeken en deze bonnen zijn voor Fonsje". En met-eens pakken ze mekaar vast en beginnen te dansen, te dansen en te zingen. En daar opeens komt mijnen Hitler weer binnen, rood als een pioen. Jan: O jee! 't Zat er op? Piet: „Wat hebt gij de jongen® wijs gemaakt?" snauwde ze me toe. ,,Niks", zei ik. ,,'t Is wel!" zei ze... „maar denk er om: Corrie gaat stem pelen!" En weer sloeg ze woedend de deur toe. Toen lachte ik op mijn beurt. „Jongens", zei ik, lest ladht, best laciht... en jullie gaan ooik stem pelen. Maar zwijgen, hd Jan> Ja, 't zal wat zijn met die stempeldagen. Fons stempelt, Free sttmpeit, Dcor stempelt, Corrie stempelt, en Kaatje en Pol stempelen, en heel Ter Neuzen stempelt, en heel Zeeuwseh-Vlaan- deren stempelt, jong en oud, ziek en gezond. Piet: Ja, ja... „Klimop" heeft weer een succes-num- mer! Als grauwe, grijize lucht Ons plaagt met narig leed, Dan boort de zon heur straal Door 't grauwe wolkenkleed! ,,Klimop" doet als de zon In dezen grauwen tijd: Ze zendt heur blijde straal En brengt gezelligheid 4 I tltlttgrrunrrtrr-ttrrnrn-i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 13