ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN De Italiaansch-Abessinische oorlog. No. 9377 MAANDAG 18 NOVEMBER 1935 75© Jaargang Binnenland Buitenland. Feuilleton Een liefde in China. EERSTE BLAD NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Bmnen Ter Neuzen 1.25 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen post f 1 55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar er Amerika 2,—, overige lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post mementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. fr. pe lifgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDL GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 ki.f.ivf. ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cl:ch6's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijigbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgavc. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAV OND. HET BKI GGEIJ) BIJ THOLE N. Het ontwerp van Wet tot financiering van rWyt versnelden bruggenibouw heeft, zooals men weet, ten doel, door een aigemeene verhooging van bet invoerrecht op benzine, in versneld tempo tolvrije bruggen tot stand te brengen in alle wesgen van het Rijkswegenplan. Aangezien nil de brug over de Eendracbt bij Tholen, die aan den Noord-Brabantschen kant aansluit aan den Rijksweg, de aansluiting vormt van het eiland Thoien met de wegen van het Rijkswegenplan, moet het als een groote onbillrjkheid worden beschouwd tegen- over de bewoners van het eiland Tholen en in het bijzonder tegenover het Tholensche mobor- verkeer, dat de afkoop van de op de Tholen sche brug geheven bruggelden niet uit het Verkeersfonds zou worden bekostigd. Om deze redenen heeft de A.N.W.B. in een adres aan den Minister van Waterstaat ver- zocht te willen bevorderen, dat in het finan- cieringsplan van het Ontwerp tot versnelden bruggenbouwbehalve op de kosten van de nog te bouwen bruggen, ook zal worden ge- rekend op de kosten van afkoop van de voor de brug van Tholen geheven bruggelden. BBGROOTING LANDBOUWCRISISFONDS. Naar vemomen wiordt, heeft de hegrooting van het Landfoouwcrisisfonds het departe- ment van landihouw en visscherij verlaten en kan de indiening bij de Staten-Generaal bln- nen korten tijd worden tegemoet gezien. DE BOTERPRIJS. iDe oomimissienoteering voor Nederlandsehe boter is voor deze week vastgesteld op ,f 0,60 per K.G. en de heffing op die boter en de ver- voeuverguimimg voor buibenlanidsche boter we- de-rom op 0,95 per K.'CJ. ACTIE TEGEN GADEAUSTELSEL. ttn de dezer dagen onder voorzitterschap van den heer J. J. Korff gehouden vergade- ring van den „Centrale Bestuursraad van den Neutralen Amsterdamschen Mid'denstand" wend besloten, de actie tegen het geven van cadeaux aan fancy-fairs en het adverteeren in gelegenheidsprogramma's cvpnieuw kraeh- tig ter hand te nemen. Jaren geleden werden daze euvelen met succes bestreden, doclh de vergadering was unaniem van oordeel, dat thans weer een krachtige actie hiertegen noodig was. Als een euvclvallehde onder het cadeausbeisel, wend made gesignaleerd het .gratis" uitgaan, waartoe eenige neringdoen- den hun clientele onder bepaalde voorwaar- den in staat stellen. Besloten we.rd een schrij- ven tot alle aangesloten vereenigingen te rich- ten, am tegen dit laatste te waarschuwen. Ten aanzien van de eerstgenoemde punten kon de voorzitber mededeelen, dat de Aonster- damsche Middenstands Centrale, welke hier redds aandacht aan had gesehonken, binnen- kort met de hesturen der Neutrale en Confes- sioneele Mididenstandsorganisaties een verga dering zou houiden om de bestrijding dier euvelen nader te bespreken. ONDERZOEK LANDBOUW-CRISIS- MAATREGELEN. tDe minister van Landbouw en Visscherij heeft goedgunstig beschikt op het verzoek van van de modeme, christelijke en R.K. land- airlbeildsboMden, om in de in te stellen com- missie voor onderzoek naar de eventueele wij- zigingen in de lanldlbouw crisis-mstellmgen, landlbouw-crisismaatregelen, uitvoerimg en controle, enz. ook een arheidersvertegenwoor- aigex op te nemen. iDe drie landarlbeidersbonden zijn uit'genoo- diigld gezamenlij'k 66n 14d ter henoeming voor te dragen. De instailatie der commiissie waar- in ook zitting zullen hebben vertegenwoordi- gers van de drie centrale landibouiw-orlganisa- ties, den Ned. Tuinderslbond, den Alg. Ned. Zuivelibonid en den Nationalen Bonid Land- bouw en Maatschappij, zal Woensdag 27 Nov. plaats hebben. DE TROEBELEN IN EGYPTE. Nieuwe onlusten. Naar Reuter Zaterdagochtend uit Kairo meldde, zijn de twee studenten, die bij de on. geregeldheden gewond zijn, aan him verwon- dingen bezweken. Op een bijeenkomst van het bestuur van de Wafpartij die Vrijdagavond is gehouden, heeft de Wafd een resolutie aangenomen, waarin zjj een protest indient bij den Volkenhond in de eerste plaats tegen de jongste verklaring van Sir Samel Hoare, die volgens de Wafd niet in overeenstemming is met de politieke rechten van Ejgypte en welke de oorzaak is geweest van de onlusten in Kairo. In de tweede plaats spreekt zij zich uit tegen het feit, dat Nessim pasja in de regeering bltjft. In de derde plaats verklaart zij d<> actie van den Egyp- tischen regeering verantwoordelijk voor den dood van onschuldige menschen. Zaterdagochtend Zijn weer verschillende on lusten uitgebroken onder de studenten in ver schillende deelen van Kbiro. In de wijk Boelac hebben studenten de politie aangevallen. De politie heeft in de lucht gevuurd bij wijze van waarsehuwing en de betoogers zijn op de vlucht gegaan. De guerilla. Reuter meldt uit Rome: Terwijl Ras Syoem Dedzjaz Ayele en Dedz- jaz Kassa hun concentratie in het Zuiden van Tigre voltooien, sturen zij patrouilles uit om de Italiaansche troepen achter het front te be- stoken. Deze patrouilles zoeken bij voorkeur den linkervleugel der Italianen uit, die zich daar bevindt, waar het gabergte aansluit op de Danakil-woestijn en waar de opmarsch der troepen zeer moeilijk is. Zij kiezen hiervoor erveneens het centrum in het gebied. van Gheralta. De samemverking van de troepen en de luchtmacht. Men heeft bij het Italiaansche leger een luohtpostdienst ingesteld voor de troepen, die zich tusschen Makalle en Adigrat bevinden. Er zijn op bepaalde punten militaire postkan- toren ingesteld en hierboven laten de vlieg- machines dan postzakken vallen. Een en an- der blijkt de ontvangst van de brieven uit Italie zeer te bespoedigen. Op dezelfde wijze regelt men thans op boe langer hoe grooter schaal de p'roviandeering van de troepen, naar men zegt, met de beste resultaten. De Italiaansche legerleiding geeft in het algemeen hoog op van de resultaten van de samenwerking van de vliegtuigen en de troepen in het veld. Gevechten bij Daggaboer. Nabij Daggaboer, dat het groote centrum van den tegenstand der Abessiniers is, wordt gevochten, aldus meldt Reuter. De resultaten van deze gevechten zijn nog onzeker, en bijzonderheden ontbreken. Naar men veronderstelt speelt de strijd zich af in een gede?lte van de vlakte, die gelegen is aan den voet van de heuvels, temid- den waarvan Harrar en Jujiga zijn gelegen. Dedzjas Nasihoe, de opperbevelhebber aan het front van Ogaden, neemt persoonlijk aan de hevige gevechten bij Daggaboer deel. Er is hier echter geen sprake van een wer- kelijik treffen tusschen de twee groote legers, daar de Italianen het gebied bombardeeren, om den opmarsch voor te bereiden. Het is meer waarschijnlijk, dat het hier schijnbewe- gingen betreft. Een officieel communique van de regeering te Addis Abeba meldt, dat de Itailanen op- nieuw Daggaboer gebombardeerd hebben. Zij wierpen 50 bommen, die de hutten der inboor- lingen verwoestten, alsmede een kerk, waar van de priester werd gedood; dit heeft in ker- kelijke kringen groote verontwaarddging ge- wekt. Dit bombardement bewijst, dat de Italianen Daggaboer nog niet hebben ingenomen. Het bevestigt eveneens het feit, dat de Italianen de bevolkingscentra vermijden, zoodat het niet onmiogelijk is, dat de Abessinische beweging, dat de Abessiniers nog langs de geheele ver- dedigingslinie van Gorrahei tot Jjiga stand houden, juist is. Een nieuwe Turksche garde is van Harrar vertrokken om zich te voegen bij den Turk- schen adviseur aan het front van Ogaden. Men verwacht, dat Ras Kassa bmnenkort een actie zal ondemem^n om de Italiaansche linies tusschen Adoea en Makkale te door- breken. Dedzjasmatsj Hapte Mariam, de gouver- neur van Wallaga, die zidh met 10.000 van zijn mannen te Addis Abeba bevindt, heeft bevel gekregen zich niet met zijn leger naar het front te begeven, doch naar zijn provin- cie terug te keeTen. Men heeft becijferd, dat sedert het begin van den oorlog de Italiaansche vliegtuigen reeds 18.000 bommen op Abessinisch gebied hebben laten vallen. Waar deze bomaanvallen in het gehieel ongeveer 45 personen het leven hebben gekost, moeten de vliegtuigen gemiddeld 400 bommen laten vallen dm deh dood van edn man te veroorzaken. Daaromds men hier van meening, dat de Italiaqusche-luchtaanvallen weinig schade aanrichten. Dzjidzjiga. De Abessiniers zijn druk in de weer om Dzjid- zjiga te versterken. Zjj nemen aan, dat hier een beslissende slag zal plaats vinden. Ras Nassiboe, de Abessijnsche bevelhebber aan het Zuidelijk front, is Zaterdag in die stad aan- gekomen. Men is tervens bezig, regelingen te ontwerpen voor een beter vervoer van ge- wonden naar Harrar. Inlanders uit Fruv.ch en Britsch Somali- land naar het Abessijnsche leger. Uit Dzjiboeti meldt Reuter, dat duizenden Somali's de grenzen overschrijden van Fransch- en Britsch-Somaliland, om zich bij j het Abessijnsche leger te voegen. De kara- vaanwegen zijn vol kameelconvooien. De j Abessinische mobiiisatie is nog lang niet af- geloopen en dagelijks komen nog stamhoofden met hun soldaten in de provinciale centra De spoorweg van Dzjiboeti naar Diredasea kan de enorme hoeveelheden wagens en munitie, die naar Abessinie gezonden worden, niet verwerken en in allerijl legt men langs den spoorweg een nieuwen autoweg aan. De opmarsch der Italianen naar Jijiga vor- dert slechts langzaam, daar de troepen, die onder de tropische zon veel te lijden hebben, zooveel mogelijk gespaard worden, de revitail- leering moet worden verzorgd en men verras- singen op den linkervleugel wil vermijden. De frontlinie van de troepen onder generaal Graziani, die thans definitief geconsolideerd is, zal tot Gorrahei blijven loopen, meldt Reuter uit Asmara. Te Grabrehor, 50 K.M. ten Zuiden van Sassabane, heeft een gevecht plaats gehad tusschen inlandsche soldaten van het Italiaansche leger en Abessiniers. De Abessiniers hebben Sassabane en Daggaboer, welke plaatsen hevig gebombardeerd zijn, ontruimd. doch de Italianen hebben ze nog niet definitief bezet. De Italiaansche troepen in den Dankali-sec- tor gingen Zaterdagmididag op weg naar An- talo. Bij het pliaatsje Sjelicot, ongeveer 35 K.M. ten noord-oosten van Antalo, het eerst- volgende doel der Italianen. liggen Abessi nische afdeelingen. Dit is het gedeelte van bet Abessinische Uit het Engelsch door BEN BOLT. (Nadruk verboden.) 6) Venvolg. De mandarijn vouwde met een klap zijn waaier dicht en stond plotseling van zijn zit- plaats op. Forsyth begreep, dat het onder- houd een einde had genomen en voelde bij in stinct, dat de man voor hem voortaan zijn vijand zou zijn. Li Weng-Ho's gezicht echter was even onbeiweeglijk als steeds en zijn stem klonk effen, toen hij met een licht accent sprak: „U moet mij nu excuseeren, dr. Forsyth. Ik. heh een langen dag achter mij en ik ben vermoeid." Hij liep naar de gong, luidde en zei, toen de bediende binnenkwam: „We zullen elkaar, aonder twijfel, in Yong-Foo terugzien". Hij boog ernstig. Forsyth beantwoordde de buiging en nadat de bediende de zij den voor- hangsels terzijde geschoven had, verdween hij uit dat rijike vertrek am naar zrjn eigen kamer te gaan. Maar toen hij in bed lag, wilde de slaap eerst niet komen. En toen hij. eindelijk sliep, dnoomde hij van een groote spin met een koel, uttodrukkingloos gezicht als dat van den man darijn, die in een geweldig groot web op zijn slachtoffer zat te wachten. Hij zelf sloeg de spin ademloos gade en toen hij op den rand van het web Kathleen B^rrington ontdekte, riep hij haar toe en wilde haar waarschuwen; *i) werd wakker van zijn eigen stem. Het was morgen. De geluiden op straat zeiden hem, dat het tijd was om op te staan, aangezien 'hij dien dag per sampan naar Yong- Foo zou reizen. Hij kleedde zich aan en pakte de handtasch in, die hij bij zich had. Den ge- heelen tijd waren zijn gedachten vervuld van Kathleen Barrington. Zou hij haar zien? Zou hij gelegenheid hebben haar te spreken, voor hij wegging Zijn tweeledige vraag werd kort daarop, toen hij naar het restaurant ging om te ont- bijten, beantwoord. Hij wilde juist de met gor- dijnen afgesloten deuropening passeeren, toen Li Weng-Ho uit het restaurant kwam. De Oosterling groette hem ernstig; hij beant woordde den groet en liep het restaurant bin- nen, waar Kathleen Barrington de eenige gast was. Ze zat aan het verste eind van de groote zaal, in gedaohten verdiept en met een veront- ruste uitdrukking op haar knap gezichtje. Ze was zoo afwezig, dat ze hem niet zag aankomen, terwijl hij haar tafeltje naderde: en eerst toen hij sprak, werd ze zich van zijn aanwezigheid bewust. „Goeden morgen, miss Barrington!" Bij deze begroeting schrok ze op en lachte toen om zichzelf. ,,0! Goeden morgen, dokter. Wat hebt u mij aan het schrikken gemaakt! Ik heh u niet eens zien binnenkomen". „Neen", antwoordde hij glimlachend. „Dat merkte ik. U was zoo in gedachten verdiept." erkende het meisje. „Ik overwoog hoe ik in Yong-Foo moest komen. Mijm vader is inderhaast vertrokken gisteravond, en nu moet ik op mijn eigen houtje gaan. Hij heeft een brief je achtergelaten. Ik moet zoo spoe- dig mogelijk in Yong-Foo komen en de bagage, die hij hier heeft laten staan, meenemen. Vrije overtocht is mij aangeboden..." (Ingez. Med.) leger, dat bij Asbi met de Italianen heeft ge vochten en zich in de richting van Sjelicot heeft teruggetrokken. Opnieuw regen in Ogaden. Reuter meldt uit Harrar; Op tal van plaatsen in Ogaden is het op nieuw hevig gaan regenen, waardoor ver schillende Italiaansche tanks in de modder zijn weggezakt. Naar men daar verneemt hebben zeer vele Italiaansche soldaten in Oga den last van malaria. Men verklaart, dat nu de omstandigheden zich weer gewijtzigd hebben, de Abessijnsche legers alleen nog maar gevaar te duchten heb ben van de Italiaansche vliegtuigen. Een ander bericht uit Harrar zegt, dat de Italianen van Dinsdag 1.1. af iederen dag bom men hebben laten vallen op Daggaboer, voor- namelijk om de troepen die zich bij deze stad bevinden te demoraliseeren. Er zijn hierbij slechts weinig slachtoffers gevallen. Zaterdag hebben de troepen bij Dzjidzjiga opnieuw versterkingen gekregen, tevens be- ginnen de transporten van gewonden naar Harrar thans eenige regelmaat te vertoonen. De meeste gewonden zijn getroffen door scher- ven van de Italiaansahe bommen. „Door Li Wong-Ho?' ,,Ja", klonk het en het meisje keek hem ver- baasd aan. „Hoe weet u dat?" ,,Ik vermoedde het"; antwoordde hij, ,,ik ontmoette den mandarijn, toen hij uit het restaurant kwam." Hij zweeg even, vervolgde toen bedaard; ,,Miss Barrington, als ik u was, geloof ik niet, dat ik dat aanbod zou accepteeren." „Dat wil ik ook liever niet." Er was een verontruste uitdrukking op het meisjesgezicht. ,,Maar het is moeilijk om te weigeren. Li Weng-Ho is 'n vriend van mijn vader..." „Hoe wist hij, dat u op reis gaat? Hebt u hem dat verteld?" „Neen. Maar 't schijnt dat hij mijn vader gisteravond gesproken heeft eer hrj weg ging..." Ze zweeg toen ze naar het gezicht van den arts keek. ,,Wat is er?" „Er viel mij iets in", antwoordde hij op luchtigen toon, maar toen hij. zich afvroeg of er eenige verstandihouding bestond tusschen Barrington en den mandarijn, voelde hij zich ernstig gestemd. Doch hij voegde er levendig aan toe: ,,Ik geloof j- dat ik die moeilijfcheid wel voor u kan oplossen, als u geen bezwaar hebt de reis naar Yong-Foo te maken in een sampan van de zending". Het meisje lachte opgelucht. „Ik zou het erg prettig vinden". Dr. Forsyth keek op zijn horloge. „Wij gaan over twee irur weg dan kunt u zeker wel klaar zijn. Er gaan nog twee dames mee, ik zelf ga ook mee. De dames moeten naar Fong-Ghin dus voor we daar zijn is er niet zooveel ruimte..." ,,Het zal in ieder geval, beter zijn dan Li Wong-Ho's woortschip", viel ze hem glim lachend in de rede. y ,,Veel beter",'sternde hij ernstig toe. ..Excuseert u mij dan, dr. Forsyth. Ik moet Bloedig treffen in het Noorden. Uit een interessante beschrijving der krijgs- operaties van majoor Aldo del Montes, den lei- der der Italiaansche vrijscharen, blijkt onder welke moeilijkheden de strijd in het uiterste noordwesten van Abessinie tegen de Abessijn sche guerilla-afdeelingen moet worden ge- voerd. „Mijn afdeelingen inboorlingen hebben vijf maal schermutselingen moeten voeren met de Abessijnsche krrjgers, schermutselingen, die nog toebereidselen malken voor mijn vertrek. Over een uur ben ik klaar." „Mooi", antwoordde hij. „Dan hebben we tijd in avervloed am naar de zen'dingsboot te gaan." <- - iNadat hjj verdwenen was, zette hij zich aan een der tafeltjes en bestelde zijn ontbijt. Terwijl hrj at, was hij in zijn gedaohten ver diept, maar niet zoozeer, dat het hem ont- gaan was, dat een in rijk livrei gekleede Chi nees tweemaal binnengekomen was om het grooter wordende aantal gasten op te nemen en weer te verdiwijnen. Ehi toen hij het restau rant verliet, verrastte hij den man, terwijl deze in onderworpen houdinig van een dienaar van Li Weng-Ho stond. Porsytlh maakte daar- door voor zichzelf uit, dat hij de bediende van den mandarijn was. Hij twijfelde er niet aan, dat Li Weng-Ho's dienaar instructies had gekregen een oogje op hem en Kathleen Barrington te houden. Dit feit werd anderhalf uur later bevestigd, toen het meisje door hem begeleid, in een sampan stapte en dezelfde man haar een briefje overhandigde. Ze nam het aan, las het, schudde toen haar hoofd en zei een paar woorden tegen den boodschapper. De man protesteerde eerbiedig, maar het meisje negeerde hean, en wendde zich tot Forsyth, waama zij aan boord van de sampan ging. Forsyth gaf onmiddellijk een order aan het hoofd van de familie, die de sampan als woon- schip gebruikte, waama de boot zich in be weging zette. Terwijl ze door het stille water van het kanaal gleden, keek Dick Forsyth het meisje aan. „Was dat briefje van Li Weng-Ho ,,Ja" antiwoordde ze. ,,Die man is een van zijn bedienden. Hij wenschte, dat ik met hem meeging naar de vloot van zijn meester.'" Ze gingen door een netwerk vah kanalen, heele straten van booten, waar het krioelende veel weg hadden van jachtpartjjen op groot wild. De Italiaansche soldaten moesten zich in hinderlaag leggen bij de bronnen en drink- plaatsen, gelijk men dat doet bij olifanten, antilopen en tijgers, die men onder schot wil krijgen. In het Adi Aho-gebied, tusschen Aksoem en de Setit, waar het van krokodillen en nijl- paarden wemelt, vochten uitstekende slodaten, die den Italianen volkomen trouw zijn. Des nachts, als zij om het kampvuur zitten en hun krijgsliederen zingen, heb ik ze vaak de Abes siniers hooren verwenschen, omdat zij vluchten als antilopen, in plaats van zich te weer te stellen. Ofschoon er onder de inheemsche troepen vele oude mannen zijn, o.w. twee van zeventig jaar, die reeds in 1896 dapper aan de zijde van Italie hebben gestreden, zijn zij toch buitengewoon taai; zij boonen zich tegen alle moeilijkheden opgewassen en zijn met weinig voedsel tevreden. Aan wat thee, suiker en meel hebben zij genoeg. Zij voeren geen tenten mee. ofschoon zij te voet zijn, om in moeilijk terrein zoo bewegelijk te kunnen zijn als een afdeeling cavalerie. Slechts de Italiaansche officieren en de inheemsche sergeanten rijden op muildieren, terwijl zij kameelen hebben voor hun voorraden". De strijd om Azbi duurde naar uit Asmara nog door Reuter wordt gemeld den geheelen dag. Een groep Dankali's van het iegerkorps van generaal Ma- riotti, die zich op marsch bevonid met het doel de verbinding met generaal Santini's troepen tot stand te brengen, werd in een diep ravijn plotseling aangevallen door een 500 man ster- ke afdeeling van het leger van ras Kassa. in de kloven van den ruim 3000 meter Imogen uitheemsche leven van Canton zich afspeelt, onder verschillende fantastische en wankeie bruggen door, en voorbij vroolijk versierde drijvende amusementspaleizen tot ze de rivier bereikten, waar ze enkele minuten later naar een groote,, properuitiziende, wit-gesehilderde boot gebracht werden, over de reeling waar van een paar Engelsche meisj.es, met oogen stralend van nieuwsgierigheid, het leven om hen heen gadesloegen. „De zendingaboot", zei Forsyth glimlachend. ,,En die twee meisjes. zijn passagiers voor Fonig-Chin. Ik hoop, dat u ze aardig vindt. Ze kennen China niet zoo goed als u, ze zijn pas hier." Aan boord van de sampan gekomen, stelde Forsyth Kathleen Barrington aan de 2 dames van de zending voor en toen ze met elk'aar begonnen te babbelen, ging hij weg am een oogje te houden op het inladen van de bagage. Het viel hem op, dat er zooveel was, maar hij vond een verklaring in de veronderstelling dat een gedeelte er van handelswaar moest zijn. Toen alles*»ingeladen was, werden de kabels van de sampan los geworpen, de Zui- denwind bolde de zeilen en het vaartuig werd stroomiopwaarts gevoerd, waama het de Pi- Kiang ingedreven werd, de groote Noordelijke rivier. die de verbinding vormt naar Fong- Chin en het meer afgelegen Yong-Foo. Terwijl dit gebeurde werden Forsyth's oogen getroffen door een groote jonk met een dubbel stel driehoeki'ge zeilen. Hij nam zijn kijker, richtte dien op de jonk en zag dat de kleuren van de boot dezelfde waren als van de livrei van Li Weng-Ho's bediende: en hrj twijfelde er niet aan of het was de jonk van den manderijni een feat, dat hem, toen de sampan over de wijde wateren zeilde, ernstig aan het denken bracht. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1