NIEUWS- EN De Italiaansch-Abessinische oorlog. Binnen!and Buitenland. Een liefde in China. Feuilleton Uw CORSETS rr. per post J J.,OU per O iluj,<xaau/c.h 0 r-~- x- Voor Belgie en Amerika 2,—, overige lan den 2,35 per 3 maanden Abonnementen voor het buiteixlaiid alleen bij vooruitbetaling. fr. per post Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Intending van advertentien liefst een dag voor de uitgavo. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. UINDKKWBI. Burgemeester en Wetbouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, da* ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van F. G. RUTER, wonen- de te Ter Neuzen (Drierwegen)Wijk O 172, om vergunning tot bet uitbreiden van zijn bakkerij in bet perceel kadastraal bekend in sectie E no. 586. Op Dinsdag 19 November a.s. des namid- dags om drie uur zal in het gemeentehuis gele- gehbeid bestaan om bezwaren tegen de inwil- liiging van dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schrif teljjk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor bet bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen scbrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op de bovenbepaalde dag voor het ge- meentebestuur zijn verschenen teneinde bun bezwaren mondeling toe te licbten. Ter Neuzen, 5 November 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVTJLLE, Secretaris. ABR. STAALMAN. f Te Amsterdam is op 64jarigen leeftijd over- leden de heer Abraham Staalman, oud-lid van de Tweede Kamer en directeur van het bonds- bureau van den Nederl. bond van koffiehuis-, restaur an thouders en slijters, tevens redac- teur van „Ons Relang", het orgaan van dien bond. In September 1918 werd bij lid van de Tweede Kamer voor de middenstandspartij, waarvan bij indertijd president was. Die partij ginig later, in 1921, met andere partijen op in den Vrijheidsbond. Op een aparte lijst, gel- dend voor het geheele land, is hij toen als Kamerlid henkozen. Later, in 1929, toen er in den Vrijheidsbond bezwaar werd gemaakt tegen deze wijze van candidaatstelling en bij zich op de gewone candidatenlijst van de Liibe- rale Staatspartij geplaatst zag, werd hij niet hisrkozen en verliet hij den Vrijheidsbond. De overledene is ook directeur geweest van de Centrale Credietbank voor koffiehuishou- ders, restaurateurs en slijters, en directeur van de N.V. Nederlandsche Koolzuurhandel. VERDERE GOUDTOEVLOEIING NAAR DE EDERLANDSCHE BANK. De nieuwe weekstaat van De Nederland sche Bank draagt nog de sporen van de meer- dere credietvraag, die zich bij de maandwisse- lintg en vooral per 1 Novemlber pleegt voor te doen. Er bad een uitzettmg plaats van de be- leeningen en een opvragin.g van rekening- courantsaldi. Aan den anderen kant is er een belangrijk bedrag aan goud uit het buiten- land toegevloeid en wel bijna 18 mill., die waarschijnlijk voor een groot deel uit Belgie afkomstig zijn. Het gouddekkingspercentage is gesitegen van 69,84 tot 71,17. Uit bet Engelsch door BEN BOLT. (Nadruk verboden.) KONING GEORGE II VAN GRIEKENLAND. Koning George H is den 20en Juli 1890 op het paleis van Tatoi geboren als eersteling uit het huwelijk van koning»Oonstantijn (toen nog kroonprins) en prinses Sofia van Pruisen, een zuster van keizer Wilbelm II. Toen zijn vader op 28 September 1922 ten tweede male afstand deed van den troon, iwerd de kroonpjjjns als George II zijn opvolger. Ook in den 90rlog was Constantijn gedwongen gerweest zijn troon ter beschikking te stellen. Maar toen was zijn oudste zoon hem in ballingschap gevolgd en was de drie jaar jongere prins Alexander uit- geroepen tot koning, die echter in October 1920 tengevolge van den beet van een aap overleed, waarna het Grieksche volk Constan tijn op den troon terugxiep. De eerste regeeringsperiode van George II heeft niet lang geduurd, een revolutie dwong hem na een jaar het land te verlaten en op 25 Maart 1924 (werd hij van den troon verval- len verklaard. De tijden waren toen voor het koningschap niet gunstig. Men schreef het klein-Aziatische avontuur, dat voor Griekenland zoo'n noodlot- tigen afloop had gehad voor een groot deel toe aan Oonstantijn's eerzucht. Wel ging het toen George II den troon bestegen had, in zoo- verre iets beter, dat Pangalos op de grens van Thraeie wist stand te houden, waardoor Veni- zelos op de tweede conferentie van Lausanne werd geruggesteund, maar de weerslag van de nederlaag en van de ellende, die deze voor de Grieksche bevolking in het vroegere Turksche gebied medebracht, was te groot. Een poging van de aanhangers van het verdwenen regime om de macht weer in handen te nemen, werd in verband gebracht met koning George II, hoewel nimmer is aangetoond, dat de koning inderdaad bij deze poging betrokken was. Het gerucht deed echter zijn werk en de republi- keinsche gevoelens werden dusdanig aange- wakkerd, dat de regeering tenslotte den koning moest verzoeken het land te verlaten gedurende de bijeenkomst van de Nationale Vergadering, welke over de toekomst van den troon zou baschikken. Den 18en December 1923 verlieten de koning en de koningin het land. Koendio-riotis werd benoemd tot regent en Venizelos keerde in Griekenland terug. Hij kon zijn voornemen om een volksstemming te houden echter niet ten uitvoer brengen, maar moest op zijn beurt het land verlaten, waarop tenslotte Papangstasioe de regeering op zich nam en besloot de regimekwestie te laten regelen door de Kamer, welker besluit dan door een plebisciet zou worden bekrachtigd. Met andere woorden precies denzelfden weg insloeg als thans door Kondilis is gevolgd. De koning sloeg een aanbod om vrijwillig af stand van den troon te doen van de hand, waarop op 25 Maart 1924 de Republiek werd uibgeroepen. Op 13 April werd een volksstem ming gehouden, waarbij 758.742 stemmen voor de republiek, 325.322 voor de monarchie wer den uitgebracht. Hiermee was voorloopig dus het pleit be- slist, de koning moest in ballingschap blijven. Hij vestigde zich aanvankelijk te Boekarest, een b;grijpelijke keuize, daar hij gehuwd was met prinses Elizabeth van Roemenie, de oud ste dochter van koning Ferdinand. Later ibracht hij echter een groot deel van zijn bal lingschap te Londen door. De eerste regeeringsperiode van George II viel in zoo'n bewogen tijd en liet hem zoo wei nig gelegenheid zich te laten gelden, dat niet te zeggen is, wat zijn pensoonlijkheid voor den troon beteekent. Wel weet men van hem, dat hij een groot beiwonderaar is van het parle- mentaire stelsel, zooals dat in Engeland toe- passing vindt en het daarmee gepaard gaande oonstitutioneele koningschap. Dit schijnt een waarborg te vormen tegen pogingen tot het Komaan, Hollandsche Dames-clienten, bestel met Uw eerste bezoek te Gent in het Huis JULIENNE SOHELFHOUT, Brabant- dam 6, Dampoortstr. 25. Daar kunt ge Uwe Maat- corsets tegelijkertijd aan- £assen. De nieuwste schoonste Parijzer modellen 30 A 40 goedkooper! (Ingez. Med.) stichten van een absoluut monarchaal be- wind. Griekenland is eel ter geen Engeland en vermoedelijk zal de koning, of hij zulks wenscht of niet, meermalen genoopt zijn zelf in te grrjpen om den constitioneelen wagen in het rechte spoor te houden. Mogen de erva- ringen in zijn ballingschap opgedaan hem de kracht en het inzicht scbenken, die daartoe vereischt zijn. Het huwelijk van George II met prinses Elisabeth van Roemenie is kinderloos gebleven. Nadat er een steeds grootere verwijidering tus- schen belden ontstaan was, is hun huwelijk door echtscheiding ontbonden. Als dus over veertien dagen George II zijn blijiden intocht houdt in de Grieksche hoofdstad zal geen koningin aan zijn zijde tronen. Vermoedelijk zullen echter met den koning andere leden van de koninklijke familie naar Athene terug- keeren, zoodat daar toch weer een opleving van het hofleven verwacht kan worden. Koning George II vemam Zondag in zijn hotel te Londen dat het Grieksche kiezerscorps zich in groote meerderheid had uitgesproken voor herstel der monarchie. Zijn omgeving, zoo meldt Reuter, was zeer opgetogen over het resultaat. De Koning vernam het bericht met groote kalmte en zei alleen, dat hij verrukt was over het feit, dat het Grieksche volk zrjn terug- komst wenschte. George II keert terug naar Griekenland. Koning George van Griekenland heeft na het bekend worden van de volksstemming de vol- gende proclamatie tot het Grieksche volk ge- richt: „Met Gods hulp en door den wil van het volk teruggeroepen op den troon, keer ik zon- der wrok over het verleden naar Griekenland terug. Het is mijn vast besluit, trouw en loyaal te zijn jegens het constitutioneel regime. Als mijn devies heb ik gekozen: Mijn kracht is de lief de voor mijn volk. Ik vraag de medewerking van alien, ten einde de welvaart en het geluk van het va- derland te verzekeren." De Grieksche delegatie, die den koning naar zijn land zal terugbrengen, zou reeds heden uit Athene naar Londen vertrekken, waar zij dan Zaterdag zal aankomen. Op 17 November zal koning George zijn intocht te Athene hou den. Te Marseille of Brindisi zal de koning naar de Atheensche correspondent van de Daily Mail vemeemt door den Griekschen kruiser ,,Averof" worden afgehaald. „De koning heeft het steeds alsi zijn plicht Ibeschouwd", aldus verklaarde een intiem vriend van den vorst aan de Daily Mail, ,,zich gereed te houden naar zijn land terug te kee- reni wanneer een beroep op hem zou worden gedaan. 'Hij heeft er dan ook steeds nauwlet- tend voor gezorgd, dat hij nimmer iets zou doen, wat zou indruischen tegen de positie van iemand, die eens koning was en wellicht te eeniger tijd opnieuw tot het koningschap geroepen zou worden. Het Grieksche volk zal constateeren, dat zijn koning volkomen op de hoogte is van de behoeften en aspiraties van Griekenland. Op discrete wijize is hij al die janen met Grieken- land's aangelegenheden in contact gebleven, zoodat hij de huddige situatde precies kent." HET PRINSEN-HUWELIJK TE LONDEN. Heden is te Londen het huwelijk gesloten van den derden zoon van koning George, den hertog van Gloucester, met lady Alice Scott. Door de dood van den vader der bruid, den hertog van Buccleuch, heeft de plechtigheid een intiem karakter gedragen en van alle openbare feestelijkheden was afgezien. DE BENZINEPRIJS IN ITALIe. Naar Reuter uit Rome meldt, is tengevolge van de order tot verzet tegen de sancties de prij'S van benzine in Italie gestegen van 2 lire 75 tot 3 lire 50 per liter. 2) (Vervolg.) Het meisje liet een zilveren lachje hooren. ..Houdt deze laatste informatie een uitnoo- diginig in om mij bij die intieme kennissen te voegen ,,U zult buitengewoon welkom zijn!" ant- woordde hij opgewekt. Ze lachte weer. „Ik vind, dat ik eerst een proeftijd behoor door te maken. Anders is de schok van den overgang te groot!" ,,Nu u kunt de eerste stappen doen", meen- de hij vroolijk. ,jGoed". Nogmaals was er die verrukkelijke lach van zooeven. ,,Mijn naam is Kathleen Rarrington en mijn vader heet Leland Bar- rington; hij is handelsman. Het bericht dat ik hem brengen moet, staat in verband met zijn z8/kcn „Leland Barrington", herhaalde de dokter bedachtzaam. Leland Barrington?' „ja. Klinkt de naam u bekend in de ooren? Kent u mijn vader misschien?" Forsyth schudde het hoofd. „Ik geloof niet, dat ik hem ken", beant- woordde hrj haar laatste vraag eerst. ,,Maar het lijkt mij toe, dat ik den naam meer ge- hoord heb; hij heeft een bekenden klank." 'Ben kabbeling muziek baande zich een weg naar buiten, toen links van hen een deur openging; het getinkel van gitaren gemengd met het geluid eener zachte, melodieuze stem. Een groepje pleziermakers passeerde onder het licht der bonte lam pen en kwam de straat op. Forsyth, de mogelijklheden van de situatie overziend, dreef het meisje tot spoed aan. Tenslotte bereikten zij het einde van de lange linie van woonschepen en bleven stilstaan voor de deur van de laatste boot. Forsyth liet even den blik rusten op de vergulde Chineesche letterteekens boven den ingang, om zich te vergewissen, dat zij waren, waar zij wezen moesten. Toen zij hij: „Dit is de boot van Li Sing ,,Het Paleis der Tienduizend Zaligheden". „Het is vrijwel zeker, dat mijn vader daar is. Wje moeten naar binnen en hem zien te vinden." Dick klopte zachtjes op de deur en na een kort wachten werd deze geopend. Een zoon van 't Hemelscihe rijk met een allerongunstig- ste tronie kwam te voorschijn en nam hen scherp op in het licht dat uit de ruimte ach- ter hem stroomde. Edn moment toen hij zijn kleine loerende varkensoogjes op het meisje igericht hield, flikkerde er iets ondefinieer- baar gem eens in die oogen; het volgend oogen- blik was zijn gelaat en zijn lichaam in vol- maakte rust hij was het toonbeeld van de alle innerlijke emoties verbergende passiviteit, die de kracht van zijn ras vormt. Dr. Forsyth sprak hem in vlug Chineesch toe, maar het scheen niet tot den Oosterling door te drin- gen. De lippen van den Engelsehman krulden in een even spottend glimlachje, toen dook zijn hand in zijn zak en kwam er met een paar zilveren dollars weer uit. De geldstukken rin- kelden toen ze van de dene hand in de andere overgingen, de Cerberus staple terzijde en de weg naar het „Paleis der Tienduizend Zalig heden" lag open. Ze gingen samen binnen en toen ze den drempel oversdhreden hadden werd de deur onmiddellijk achter hen gesloten. De portier schoof een houten sluitboom op zijn plaats en zetite hem vast met een pin eveneens van Aan den rechtervleugel. Naar Reuter uit Asmara meldt, is een Ita- liaansche colonne bezig het district ten Westen van Aksoem. tusschen de Mareb en de Takaz- ze, dat heel dun bevolkt is, van vijandelijke benden te bevrijden. De Italianen schijnen van plan te zijn hun front aan den rechtervleugel op te rollen. In verband hiermede trekt generaal Maravigna in de richting van Adi Abo, een onbekend en in den regentijd onbegaanbaar gebied, waar de bergen een hoogte van driediuizend meter be- reiken. In dezen ufthoek van Tigre vormt het front, van het punt af, waar de grensrivier de Setit naar het Zuiden afbuigt en zich voortzet in de Takkazze, een scherpen hoek. Hoe Mara vigna vender zal gaan, is nog niet bekend. Er loopen van Aksoem namelijk twee wegen: de eene gaat over Selaclaca en Mai Manni naar de Takazze en komt uit bij Addi Aitsjek; de andere weg loopt over Mariam Debre en Koe- vrie naar de Takazze bij Sela Sekkanoe, een belangrijke passage over de rivier. Welken weg de generaal ook volgt, het front zal aan- merkelijtk door zijn opmarsch worden verkort en van Om Ager, aan de grens van den Soedan en Eritrea loopen over de hoogvlakte van Ten- bien naar Makkalle. De opmarsch van het corps van Maravigna in het gebied van Abi Abo voert door een vrij wel onbekend berggebied ten Westen en ten Zuiden van Aksoem, tot aan de Takazze. Als een wig dringt dit gebied vooruit in de kolonie Eritrea, zoodat de verovering hiervan zal voeren tot een aanzienlijke verbetering in het Italiaansche front. Bovendien hoopt men, dat de troepen na het gebied van Adi Abo te hebben doorkruist, het dal van de Takazze zullen kunnen volgen en zoo het onherbergzame gebied van Tembien vermijden. Het is dan mogelij'k als een wig te dringen tusschen de Abessijnsche strijdmacht aan het meer van Tana en de meer Oostelijk gelegerde troepen. Evenwel moet eerst de loop van de krijgs- verrichtingen worden afgewacht, alvorens het einddoel van den nieuwen Italiaanschen op marsch kan worden bepaald. Men rekent er op, dat Donderdag of Vrijdag Makalle wordt bezet. VAN HET ZUIDELIJK FRONT. De opmarsch bij Dolo. Reuter meldt uit Harrar: Naar men hier venklaart, hebben de Abessi- niers Gorrahei nog in hun bezit, ondanks de groote schade, veroorzaakt door Italiaansche vliegtuigen, wier bedrijvigheid, waarbij zij vrouwen en kinderen dooden en verwonden, den weenstand van de Abessiniers nog ver- sterkt. Hier zegt men, dat de Italiaansche colonnen voortrukken naar Magaloi, op 200 mijl ten Noordwesten van Dolo, zonder tegen- stand van de stammen te ontmoeten. Naar Reuter uit Harrar meldt, zegt men daar, dat kleine groepen Abessiniers weten door te dringen tot achter de Italiaansche linie bij Dolo. Zij hopen blijkbaar, zoo de Italianen te dwin- gen links af te buigen en naar de woestijn te trekkem. In Ogaden voeren de Abessiniers groote troepentransporben uit. Groote munitie- transponten zijn van Dzjidrjiga naar het Zui den vertrakken. De Italiaansche luchtmacht bombardeert de voorposten van Gorrahei. Het Italiaansche legerbericht. Het 37ste legerbericht van generaal de Bono luidt als volgt: De opmarsch, die 3 November in den och- hout, die door een gat in den sluitboom heen, in het deurkozijn gestoken werd. Bij het geluid van het verschuiven van de_g:taaf wendde Dick Forsyth snel het hoofd om, om te zien wat er gebeurde, hij keek aandachtig naar de beves- tiging van de pin, nam toen den arm van het meisje en liep met haar verder. iZe bevonden zich in een groot vertrek. Eigenaardig snijwerk en een overdaad van verguldsel overbeerschten in de decoratie. Zijden voorhangsels met zwaar gouden bor- duursel onttrokken een reeks kleine al coven, die langs de wanden waren afgetimmerd, aan het oog en het schijnsel van vele wonderlijk ge-kleurde lampen, waarin het goud der ver- sieringen en gordijnen een tooverachtig spel dreef, gaven aan het geheele interieur een ka- leidoscopisch aspect, dat nog verhoogd werd dioor het merkwaardig inconsequente feit, dat alom in het rond en ook al in gulden letters, hartverheffende uitspraken van den wijzen Confusius prijkten! In het midden van de zaal stond een groote tafel, met een menigte sierlijk uitgedoste Chi- neeizen, blijkbaar lieden van fortuin en aan- zien er om heen gedromd. Aan de tafel zelf zat een man met een stapel geld voor zich en met een langen stok in de hand; aan zijn zijde zat een ander met een niet minder begeerens- waardige hoeveelheid bankpapier en zilver bij zich. Op de tafel lag 'n vierkante looden plaat, waarvan de zijden van 1 tot 4 waren genum- merd en ook in de genummerde afdeelingen lag een fiksche voorraad geld. Toen Dick Forsyth naar de tafel keek, zag hij direct, dat er fan-tan gespeeld werd, het beroemde Chineesche gokspel. Toen liet hfi den blik rondgaan om den vader van het meisje te ontdekken. Behalve hijzelf en miss Barrington, was er maar een Europeaan aan- weziig, een man met een brutaal, hard, on- sympathiek gezicht en krachtige, haast tend is begonnen, werd Maandag voortgezet over het geheele front. Nadat het eerste legercorps de stellingen brj Mai Wetsj heeft verlaten, kwam het Maandag in de streek van de rivier Mai Weri aan, waar het dorp Adde Laghi werd ingenomen. Het inlandsche legercorps, dat in twee af deelingen optrekt, heeft Hausien bezet. Terzelfder tijd trekt onze colonne op uit de Dagoeb-vallei in de vlakte van Dan Kali en beizette de stellingen ten Oosten van Agume. De opmarsch verliep zeer snel. Vele groepen Abessiniers vluchtten voor ons inlandsche legercorps. Overal werden onze troepen door de bevol king goed ontvangen. In de dorpen wei^d de Italiaansche vlag geheschen. De luchtmacht voerde verkenningen uit bij het Ascianghi- meer en ten Zuiden van de Takazze-rivier. Aan het Somalifront zette onze troepen de actie in Ogaden voort. Reuter meldt uit Asmara dat volgens een officieus bericht de Italiaansche opmarsch is gestaakt, teneinde eerst klaar te komen met de verbindingen. Weer een ontrouw gouvemeur? Volgens berichten uit Asmara zou sultan Jaja van Aoessa, de zuidelijke provincie van Dankalie, geweigerd hebben aan het bevel uit Addis Abeba tot mobilisatie te voldoen en de bedoeling hebben zich aan de Italianen te on- denwerpen. Verscheidene duizenden van zijn volgelingen zouden op weg zijn om zich bij de Italianen aan te sluiten. Italiaansche vlieg tuigen hebben in de vlakte van Dankalie een colonne van 3000 krijgslieden gezien, die met witte doeken en Italiaansche vlaggen zwaai- den. Men denkt, dat dit troepen van dezen sultan waren. Voorts zou de bevolking van Dongollo, de streek ten Zuidoosten van Hau sien, de Italiaansche voorhoede met geestdrift hebben verwelkomd. Ras Jaja zou beschikken over 20.000 krijgers die zich met hem aan de Italianen zouden willen ooderwerpen. Reeds zouden eenige dui zenden van deze mannen zich bij de kameel- ruiters van kolonel Lorenzini trachten te voegen. Naar verder te Asmara verluidt, zijn ook een aantal groepen aanhangers van ras Gugsa met witte vlaggen van Makalle naar het Noorden gereden om zich bij de Italianen te voegen. Ook gaat het gerucht, dat ras Immeroe, de heerscher van Godjam en zijn zoon zich aan de Italianen zouden willen onderwerpen, doch dit moet, naar Reuter's correspondent opmerkt, met het noodige voorbehoud worden aanvaard. VAN HET ABESSIJNSCHE FRONT. De Engelsche militaire attache aangekomen. Majoor Holt, de Engelsche militaire attache, en kapitein Taylor, zijn adjunct, zijn te Addis Abeba aangekomen. Nieuwe troepen naar Oost-Afrika, Ongeveer 500 officieren en 10.000 man- schappen vertrokken Maandag van Napels aan boord van drie troepenschepen met bestem- ming voor Oost-Afrika. De prins van Piemont bezocht een van de schepen voor de afvaart. Dinsdag zou een schip met 100 bombardeer- en verkenningsvliegtuigen naar Oost-Afrika zijn vertrokken. Een Abessijnsch munitietransport vernield De speciale correspondent van de Popolo di Roma te Dzjiboeti bericht, dat de Italiaansche wreede kaken, die z66 verdiept was in de ver- richtingen van den Chinees aan het hoofd der tafel, dat het binnenkomen der beide andere blanken hem scheen ontgaan te zijn. Ook de Oosterlingen hadden alleen aandacht voor het spel; slechts. een had opgekeken toen zij na- derbij kwamen, de oogen van den ander wa ren als gehecht aan den croupier met den stok, die net twee handen vol koperen munt- stukken telde, welke een van de omstanders op tafel had gedeponeerd. Over het gezicht van den eenen Chinees, die had opgekeken, vloog een uitdrukking van hevig geinteresseerd zijn; hij maakte zich los van de groep en kwam langzamerhand hun kant op. Forsyth lette ternauwemood op hem. Hij keek naar den Europeaan met het harde ge zicht, die, zooals hij bij zichzelf had uitge- maakt, niemand anders dan de vader van het meisje kon zijn en Leland Barrington, had op zijn beurt vodt niets^ anders oog dan voor de snel verminderde stapeltjes kopergeld, die de croupier bij vier tegelijk aftelde en waarvan het overschot den winnaar zou aanwijzen. Eensklaps schreeuwde Barrington: ,,Voor mij! Alle drommels Drie muntstukken bleven liggen en drie was het winnende nummer. Forsyth was er zeker van, dat het om een bedrag van betee- kenis ging, en de trek van hebzuchtige vol- doening op het gelaat van den Engelsehman versdhafte den dokter een sleutel tot zijn karakter. „Geld", peinsde hij, „is zijn afgod". Het meisje legde haar hand op zijn arm. „2oudt u misschien tegen vader willen zeg gen dat ik hier ben, mijnheer Forsyth, en dat het bericht, waarop hij wachtte, gekomen is? Doet u het astublieft direct; anders begint hij een nieuw spel". Dick Forsyth voldeed onmiddellijk aan het verzoek, maar daar hij, door de menigte op- dringende Cbineezen, Kathleen's vader niet bereiken kon, riep hrj luid: „Mr. Barrington!" Bij het hooren van een Engelsche stem, dTaaide Leland Barrington zich oogenblikkelijk venbaasd om en ontmoette Forsyth's blik. De dokter maakte een hoofdberweging in de rich- ting, waar het meisje stond; het was duidelijk dat de handelaar de reden van haar tegen- woordigheid begreep, want een moment daar- op was hij in druk gesprek met den croupier en den bankhouder, zich uitputtend in radde uiteenzettingen in de taal van het land. Forsyth wendde den blik weer naar Kathleen. De Chinees, die bij hun binnenkomen opgekeken had, maakte juist een diepe bul ging voor het jonge meisje en de dokter zag, dat toen ze den ander een hand gaf, een snelle bios over haar wangen trok. Forsyth concludeerde, dat zij elkaar eerder ontmoet hadden en ofschoon de heele situatie hem allerminst aanstond, moest hij zichzelf bekennen, dat zijn eigen relatie met Kathleen Barrington nog van te korten duur was, om inmenging te rechtvaardigen. Daarom richtte hij zijn belangstelling maar weer op de tafel en betrapte op dat oogenblik den bankhouder er op, dat deze met de oogen een teeken gaf aan een dienaar, die een weinig apart stond. De bediende keek op zijn beurt naar Barring ton, daarop weer naar den bankhouder met een vragend optrekken van de wenikbrauwen. De bankhouder antwoordde met een beslisten knik en keerde zich toen weer naar de tafel, terwijl de dienaar verdween achter een zijden voor- hang, dat 'n doorgang aan het gezicht ont- trok. Dit alles nam de dokter in een blik op... toen liep hij op Leland Barrington toe. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1