Uw kinderen PHILiIPS' Wat zullen 'n plezier hebben „HET GOED VERLICHTE HUIS" der De berechting Ossche misdadigers. Sport Gemengde Berichten AXEL. SAS VAN GENT. RECHTSZAKEN. SCHAKEN. MOOKDAANSLAG OP EEN DIENSTBODE. DEXTRINEFABRIEK IN VLAMMEN TE VEEN DAM. wanneer U ze laat meedoen aan Philips' Kinderwedstrijd. Een even prettig als opvoedkundig werkje met het spannende vooruitzicht op een der 110 prijzen of 2500 troostprijzen, door Philips voor de winnaars beschik- baar gesteld. Prijzen, diej er wezen mogen radio-toestellen, meccano's, auto- peds, fietsen, fiefslantaarns, foto- toestellen, electrische treinen, vliegtuigbouwdoozen, rolschaat- sen, enz. enz. verschaft GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. ster van den beer Roning, mej. Maas, alien woonachtig te Rilland-Bath, in de bocht, waar de weg uit Zeeland op den Antwerpschen straatweg uitkomt, door onbekende oorzaak tegen een boom gereden. De auto werd aan de voorzijde geheel mge- drukt. j j Dr. v. d. Kar uit Hoogerheide verleende de eerste hulp Mejuffrouw De Jager klaagde over hevige inwendige pijnen. Mej. Maas werd zoo emstig aan bet hoofd geiwond, dat haar toestand zorg baart. Beide dames zijn naar bet Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. Het dochtertje van den chauf feur kwam er goed af. De heer De Jager heeft een been gebnoken en is evenals de beide in de auto zittende dames in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom ter verpleging opgenomen. Bazar Hervormde Zondagschool. Met bet intreden van het koudere seizoen is weer de geschikte tijd genaderd om de gees- ten en .harten warm te maken en mild te stem- men voor allerlei liefdadige instellingen, als- ook voor die waarvan het groote nut voor samenleving en maatschappij ontwijfelbaar vaststaat. In de Henvormde Zondagschool in de Juha- nastraat, waar reeds zoo menigwerf en bijna steeds met een klinkend succes een bazar plaats vond, werd hedenmiddag te twee uur door Ds. ]P. van Oeveren het debuut voor dit seizoen gemaakt, door de opening van een bazar waarvan de netto opbrengst geheel en al ten goede zal komen van deze inrichting, die 'zich in de algemeene sympathie van onze burgerij met recht en met reden mag verheugen. Bn waar reeds menigmaal bazar's warden georganiseerd die de soms ihoog gespannen veriwachtingen overtroffen, zoo kan men dit- maal wel spreken van een bij uitstek schitte- rend georganiseerde bazar, die gezien de velerlei attractie'g. eraan verbonden, ook zal slagen. Vooral op het gebied van dameshandwer- ken is er een keur van voorwerpen ten ver- koop uitgestald, die er ongetwijfeld in zullen gaan. Het lrjdt o.i. dan ook geen twijfel of in de luttele dagen die bepaald zijn, alles schoon uitverkocht zal zijn. Op het gebied der attractie's is veel nieuws gebracht, waar van wij het best meenen te doen: niet teveel uit de school -te klappen. Wij vermeenen dat niet alleen de Axelaars maar ook velen uit de omliggende gemeenten een kijkje zullen komen nemen en hun steen- tje bij zullen dragen aan het welslagen. In weerwil van de tijdsomstandigheden. Onplezierige thiuskomst. Het is alles behalve aangenaam wanneer men na een korte afwezighedd weer thuis- komende, bevindt, dat er is ingebroken. Maar nog onplezieriger is de gewaarwording als de inbraak geschied is door de brandweer en de bevinding opdoet, dat de spuitgasten nog druk bezig zijn je huis vol stinkend water vol te spuiten om de oplaaiende vlammen te dooven. Zoo'n bevinding deed de familie v. H. Zon- dagnacht op, toen zij de brandweer in actie vond om den tijdens korte afwezigheid uitge- broken brand te blusschen. Reeds in den avond hadden de buurtbewo- ners aan de Paardevest een brandlucht ge- waar geworden, zonder evenwel precies te kunnen uitmaken, waar of wat er eigenlijk smeulde. Toen een der bewoners zich eens naar buiten begaf zag hij uit het pand, waarin de familie van H. een schoenenzaak drijft, door reten en spleten een lichte rook ont- wijiken. In allerijl werden de politie en de alarm- makers van de brandweer gewaarschuwd. Het leed niet lang of beide waren ter plaatse aan- wezig, waarop spoedig door de brandweer een aanval op den vuurhaard gedaan werd. Het bluschwater moest uit de afvoersloot van de suikerfabriek gerequireerd worden. Er bestond trouwens geen andere keus, zoo- dat van de nood een deugd gemaakt moest worden en door middel van het onappetijtelijk riekende vocht getracht moest worden het vuur tot dit eene pand te beperken en meester te worden. Dit gelukte tenslotte, hetgeen nog een geluk was, want de huizen zijn in ge- melde straat alle tegen elkaar aangebouwd. Door den sterken staanden wind zou anders een leelijke brandcatastrophe ontstaan zijn. Wel heeft het perceel emstige brandschade ondervonden, terwijl de waterschade niet min der emstig geacht mag worden, doch het ge- val heeft zich beperkt tot dit edne perceel. De schade wordt door verzekering gedekt. FOLTTIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 29 October 1935. De volgende zaak werd behandeld: S. P. v. H., oud 25 j., werkman, wonende te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd, dat hij op 31 Augustus 1.1. te Ter Neuzen een porte- monnaie met f 0,25, toebehoorende aan J. P. Dooge, heeft weggenomen. Eisch 20 boete of 10 dagen hechtenis. "Uitspraak idem. HOOGER BEROEPEN. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Rantoongerecht te Ter Neu zen is hooger beroep aangeteetoend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij K. B., oud 30 j., ingenieur, wonende te St. Nicolaas is vrijgesproken van de ten laste gelegde overtrading van de Wet van 16 Mei 1934, S. No. 257. Door P. v. H., oud 24 j., vlasbewerker, wonende te Sint Jansteen is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politie rechter te Middelburg van 15 October 1935, waarbij hij wegens mishandeling is veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. Door D. A. D., oud 32 j., werkman, wonende te Cadzand is hooger beroep ingesteld tegen het vonnis der Rechtbank van 18 October 1.1. waarbij hij wegens verboden invoer van paar den is veroordeeld tot /50 boete of 20 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de twee paarden. Wereldkampioenschap, Dinsdagavond werd te Amsterdam de 12de partij om het wereldkampioenschap tusschen Dr. Aljechin en Dr. Euwe gehouden. De uit- slag was dat onze Nederlandsohe kampioen de partij won in 36 zetten. De stand is thans Aljechin 6% en Euwe 5 V2 punt. Aljechin heeft 5 partijen en Euwe 4 partijen gewonnen, terwijl 3 partijen remise werden. De zitting van Donderdag van de Bossche Rechtbank. •Donderdag zal voor de Arrondissements- Rechtbank te 's Hertogenbosch terecht staan de 23jarige gedetineerde Ossche wielrenner J. P. Ceelen. Met hem staan terecht H. A. v. d. Putten, bijgnaamd De Rut, P. W. de Bie, die indertijd zijn neef Gerrit met 68 messteken van het leven heeft beroofd en daarvoor is veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf en de 24jarige A. J. Hendriks, bijgenaamd De jonge Toon de Soep, die schuldig is aan den moord te Oyen. De inbraak te Uden. Deze zaak betreft een inbraak met geweld- pleging in den nacht van 20 op 21 Februari te Uden gepleegd bij het bejaarde etihtpaar Boumans, dat daar een boerderijtje bewdonde. De 65jarige landbouwer W. Boumans, die lawaai boorde, kwam kijken. Hij werd neerge- siagen en gebonden. Toen hebben de bandie- ten uit een kleerkast de gouden sieraden van de vrouw buitgemaakt en onder een tegel in deze kast ontdekte de wielrenner Ceelen een geldkistje met 1900. Toen zijn ze gevlucht. Een inwoner van Uden, die later naar Til- burg is verhuisd, de verzekeringsagent Th. J. L. Koolen, had aan Ceelen inlichtingen ver- strekt. Hij kreeg daarvoor als belooning een bedrag van f 40. Als getuigen in deze zaak zullen optreden p. v. d. Beck, opperwachtmeester der mare- chaussee te Uden en het bejaarde echtpaar Boumans te Uden. De moord op Van der Pas. Ook zal de wielrenner J. P. Ceelen moeten terecht staan, omdat hij in den nacht van 9 November 1932 onder de gemeente Berchein, den cafehouder J. M. C. van der Pas heeft doodgeschoten In deze zaak zullen zeven getuigen worden gehoord, n.l.: H. Soethout, opperwachtmees ter der marechaussee te Venlo, L. Curfs, op perwachtmeester te Vlodrop, R. Mintjes, op perwachtmeester te Oss, Chr. de Gier, wacht- meester te Oss, L. J. Brands, arbeider te Oss, Johanna 'H. van Uden, weduwe van J. v. d. Pas en huisvrouw van W. ,v. Gestel te Uden- hout en dr. B. M. H. Mettrop, arts te 's Her togenbosch. De levensloop van Ceelen. Johannes Petrus Ceelen, beter bekend on der den naam De Ceel, werd op 19 April 1912 te Oss geboren uit zeer godsdienstige ouders, die met hun negen kinderen een gelukkig huis- gezin vormden. Zijn vader is een sterke, stoere werker, die het landbouwersbedrijf uitoefent. Zijn moeder is een zorgzame huisvrouw. De Ceel genoot een godsdienstige opvoeding. Dat hij grooten moed bezat, toonde hij, toen hij als knechtje diende bij een boer, die als een dronkaard en een ruwe kerel bekend stond. Deze boer ging soms geweldig tegeti zijn personeel te keer. Wanneer de grootere knechts angstig een goed heenkomen zochten, dan was het de kleine Ceel, die voor zijn oudere collega's opkwam en den woesteling het hoofd durfde bieden. Het landbouwerswerk kon den levenslusti- gen jongen echter niet bekoren. Hij vond werk bij de in Oss gevestigde exportslagerijen. Hier wist hij de aandacht tot zich te trekken door zijn dolle en gewaagde grappen, waarmede hij zijn mede-arbeiders vermaakte. Hij wilde in alles haantje de voorste zijn. Tenslotte dreef hij zijn grappen zoo ver, dat hij werd ontslagen. Hij werd straatmaker en was spoedig opperman. Op den duur konden zijn onrustige natuur en avontuuriijke neigingen geen voldoening vinden in het stratenmakersvak en gevoelde hij zich na eenigen tijd sterk aangetrokken tot de in Oss geliefde wielersport. Zijn ijzeren wil en zijn doorzettingsvermogen maakten hem spoedig de favoriet van de sportliefhebbers van Oss en omstreken. Zijn naam werd in de kranten genoemd. In dien tijd werd in de buurt van zijn ouderlijke woning een nieuw cafe gebouwd, dat werd betrokken door het echtpaar Van der Pas. Tusschen Ceelen en den kastelein ont- stond een hechte vriendschap. Maar de kaste lein mishandelde zijn vrouw en Ceelen zon op een manier, den man uit den weg te ruimen. Ceelen vertelde op den avond, dat Van der Pas zijn dertigsiten verjaardag vierde, dat hij bij een boer een brandkast met veel geld wist. De kastelein, die wel wat geld kon gebruiken, ging er op in en ging 's nachts met den wielrenner mee. Ceelen had een revolver bij zich en onderweg schoot hij den kastelein neer. Toen volgde zijn arrestatie, maar spoedig reeds werd hij op vrije voeten gesteld, daar hij een deugdelijk alibi kon opgeven. Zijn moeder had hem immers naar bed zien gaan! Daarna raakte de wielrenner verzeild bij de Ossche bende, waarvan hij al spoedig de lei- ding had. Tot de bende behoorde Pietje en Gerrit de Bie, de jonge Toon de Soep en de Rut. Deze stonden in relatie met den assura- deur Snabel uit Nijmegen en den verzekerings agent Kooien uit Uden. De bende werd uitge- breid met De Olie, de gebroeders Den Brok en den zestienjarigen Wim de Bie. Toen brak voor De Ceel een tijdperk aan, waarin hij een dubbel leven moest leiden. Overdag was hij de wielrenner, die de favo riet van de Ossche wielerbaan was geworden. Overdag was zijn levenswijze die van een de- gelijken, netten jongeman, die hooger op wilde komen door de wielersport. Maar als de nacht aanbrak, dan sloop hij heimelijk uit de ouderlijke woning om op roof uit te gaan. Als hij overdag ging trainen in den omtrek dan was dit slechts een verken- ningstocht. 'Hij deinsde er niet voor terug, een boerderij in brand te steken om gelegenheid te krijgen in andere boerderijen in te breken als de be woners hulp gingen bieden. Ook had hij zich geabonneerd op een groot aantal dagbladen en tijdschriften, die hun abounds bij ongevallen uitkeering verz^ker- den. Bjj diverse verzekeringsmaatschappijen had hij verzekeringen tegen ongevallen afge- sloten. Om zich nu al die premien te doen uitkee- ren, besioot hij den wijsvinger van zijn rech- terhand af te kappen. Toen hij tot de ontdek- king kwam dat het afgekapte stuk te klein was om recht op uitkeering te hebben, legde hij voor de tweede maal zijn vinger op het kapblok. Na dit voorval sprong hij op de fiets en reed naar een dokter om zich te laten ver- binden. Ook bij een der leden van de Ossche bende kapte Ceelen een stuk van den vinder af. Na eenigen tijd trok hij zich terug, maar Pietje de Bie zorgde er telkens weer voor, dat Ceelen bleef wie hij was, de bandietenleider, die geeerd en gehoorzaamd moest worden, niet tegenstaande De Rut alle pogingen in het werk stelde om zelf de leider te worden. Op zekeren dag begonnen Wim de Bie en De Rut te spreken. De Ossche schoonmaak had een aanvang genomen. De Ceel, die reeds tweemaa! was gearres- teerd, werd gevangen genomen. Thans zal hij voor langen tijd uit de maat schappij worden verbannen, want hij heeft be kend aan moord, overvallen, brandstichtingen, inbraken en vele andere misdrijven schuldig te zijn. Ook Marinus de Bie gearresteerd. De gemeentepolitie te Oss heeft opnieuw een zeer opzienbarende arrestatie verricht. Dins- dagmorgen te half twaalf werd op de markt door drie politieagenten onder leiding van in- specteur Van Kempen aangehouden een ze- kere Marinus De Bie, de vader van den be- ruchten Piet de Bie, die terzake van moord op zijn neef Gerrit is veroordeeld en van den jeugdigen Willem de Bie, die bekend heeft, deelgenomen te hebben aan den overval op de bejaarde giebroeders Verhoeven aan den Maas- dijk te Oyen, waarbij Toon Verhoeven werd vermoord. De thans gearresteerde Marinus de Bie had veel omgang met de leden van de misdadigersbende, maar behalve voor dron- kensclhap, was- hij nog nimmer veroordeeld. Thans is evenwel gebleken, dat hij van zeer vele zware misdrijven meer moet weten. Door getuigenverklaringen is o.a. komen vast te staan, dat hij van de voorbereiding van den overval te Oyen alles af wist. Ten tijde van dit misdrijf, dat in den nacht van 15 op 16 Mei 1934 werd gepleegd, bevond zijn zoon Piet de Bie zich wegens den moord op Gerrit de Bie in voorloopige hechtenis. Marinus de Bie heeft zich toen niet ontzien, zijn jongsten zoon Willem, een knaap van zestien, diens plaats in de misdadigersbende te doen inne- men. Hij zou hem een revolver hebben ver- strekt, en hem, alsmede diens: twee medeplich- tigen, aanwijzingen hebben gegeven hoe de woning van de Verhoevens binnen te dringen. Kort voor den moord hadden de Verhoevens een koe verkocht en Marinus, die veel als vee- drijver op de markt te Oss dienst doet, was er getuige van geweest, dat zij het geld ont- vangen hadden. Zooals men weet werd dit geld bij de Verhoevens gestolen. Voor zijn aan wijzingen zou Marinus een belooning van 5 krijgen. Dit ging echter niet door, daar de daders in den vroegen morgen na den moord werden gearresteerd en de buit, een bedrag van 69 nog op hen werd gevonden. De getui genverklaringen zijn van dien aard, dat nog een tweede arrestatie in verband met deze werd verwacht. In de Minervalaan te Amsterdam is Don- derdagavond even na zessen groote conster- natie verwekt door een op een Duitsche dienstbode gepleegden moordaanslag. De 24-jarige dienstbode had eenigen tijd verkeering gehad met een 40-jarigen werk man, doch onlangs had zij een einde aan den omgang gemaakt. Om zes uur beide de man bij de familie, waar de dienstbode in betrekking was, aan. Het meisje ontving hem op haar kamertje op de vierde verdieping, waar hij haar het ver- breken van de verloving verweet. Plotseling haalde de man nu een mes uit zijn jaszak te voorschijn, waarmede hij naar het meisje stak. 'Hij raakte haar in den wang en bracht haar een vrij diepe en lange snede toe. Op haar hulpgeroep schoten bewoners van het perceel te hulp. De politie werd gewaar schuwd, die den dader nog in de woning aan- trof en hem zonder moeite kon arresteeren. Hij verklaarde niet de bedoeling te hebben gehad het meisije te dooden, maar wel dat hij haar wilde straffen voor de ondervonden be- handeling. De man is via het posthuis-Olym- piaplein naar het bureau Leidsoheplein over- gebracht endaar opgesloten. Het mes is in beslag genomen. Het hevig bloedende meisje werd door be- middeling van den G. G. D. naar het Tessel- schadeziekenhuis overgebracht. Daar bleek de wonde gelukkig niet van emstigen aard te zijn, maar het meisije is er toch voorloopig ter verpleging opgenomen. De brandweer werd Zondagochtend om- streeks halfnegen gealarmeerd voor een felien, uitslaanden brand bij de dextrinefabriak der firma A. van Linge Ezn., gelegen aan het Beneden-Oosterdiep te Veendam. Een der be woners van' het Beneden-Oosterdiep, die den brand had opgemerkt, waarschuwde onmid- dellijk den dichtbijwonenden directeur, die op zijn beurt de brandweer alarmeerde. Direct nadat de beide autospuiten aanwezig waren werd met behulp van de fabrieksmotor- spuit het vuur aangetast. De vlammen laaiden spoedig hoog op en vonden gretig voedsel in het vele lichtbrandbare materiaal, zoodat van het brandende gedeelte niet veel meer te red den viel. Groote rookkolommen, die ver in den omtrek zichtbaar waren, stegen op, zoodat zich spoedig een groote menschemnassa langs het Oosterdiep had verzameld om het sehouw- spel gade te si aan. Veel van het op de fabriek werkemd personeel was spoedig op de plaats des onheils. De machinist liet in het ketelhuis direct den stoom van den ketel afvloeien en doofde het vuur, daar men voor een explosie vreesde. Om half elf was het gevaar grootendeels ge- weken. Een gedeelte van het gebouw, waarin zich ketelhuis, machinekamer, laboratorium en werkplaats bevinden, kon worden behou- den. Daar het aanvankelijk leek, dat ook dit gedeelte gevaar liep, heeft men een gedeelte van het materiaal uit het laboratorium in vei- ligheid gebracht. De in het brandende ge deelte aanwezige machines zijn totaal ver- nield. Ruim twee jaar geleden werd dezelfde fa briek eveneens in de asch gelegd. Voor de firmanten en het personeel is het hetreurens- waardig, dat de fabriek juist goed.van orders was voorzien en het bedrijf thans lamgelegd is. Omtrent de oorzaken van den brand is niets bekend. Verzekering dekt de schade, welke nog niet te benaderen valt. FELLE BRAND TE AMERSFOORT. Zondagmorgen om elf uur ongeveer werd brand ontdekt in een manufacturenwinkel in de Amhemschestraat te Amersfoort. De be woners waren om ruim negen uur per auto naar Hilversum vertrokken. Nadat de politie op het eerste sein een aanvang had gemaakt met het blusschingswerk, kwam even later de brandweer. Met negen stralen op de water- leiding, vier voor en vijf aan de aohterzjjde in de Koestraat, werd het vuur bestreden, doch de brandbare winkelvoorraad liet zich niet blusschen en het geheele pand inclusief inboe- del en inventaris werd een prooi der vlammen. De belendende winkelhuizen kregen slechts waterschade, terwijl van een drietal winkels aan de overzijde der straat de spiogelruiten door de wanmte sprongen. Omtrent de oor- zaak viel niets vast te stellen, aangezien de bewoners niet fchiuis waren. Later heeft de politie aangehouden K. M. B., die in het win- kelhuis woonde. Er was een zeer hooge ver zekering loopenide voor den winkelinventaris, benevens nog een bedrijfsverzekering. -V- v' V Ui - N.V. PHILIPS' GLOEILAMPENFABRIEKEN, EINDHOVEN Na een intermezzo van bijna twee maanden vergaderde Dinsdagavond de raad der ge meente Sas van Gent in publiek,e zitting. Twee zetels waren niet bezet, de een, die bestemd was voor den heer P. van Hecke, die alhoewel gekozen zijnde, nog niet aan de vergadering heeft deelgenomen, de andere wegens afwezigheid van den ifeer Van Hulle. Na opening van de vergadering kreeg de Secretaris gelegenheid de notulen voor te lezen van de op 22 Aug. en 3 Sept. 1.1. gehou den vergaderingen, die onveranderd werden goedgekeurd. Als eerste ingekomen stuk kwam ter tafel een aan den minister van Landbouw en Vis- scherij door den raad der gemeente Graauw en Langendam gericht verzoek om de crisis- heffing op varkensvleesch van 9 cent op 6 cent te brengen, aan welk verzoek om ad- haesie gevraagd werd. Zulks geschiedde. Als tweede mededeeling het bericht van den heer Van Hecke, dat hij voor het raadlidmaat- schap bedankte, welk besluit medegedeeld zal worden aan het Hoofdstembureau. Het suppletoir kohier van de hondenbelas- ting werd vastgesteld, zooals voorgedragen. Aan het bestuur der R.K. meisjesschool werden gelden ter beschikking gesteld voor betere verlichting van twee schoollokalen, ter wijl aan het bestuur der R.K. jongensschool eveneens de noodige fondsen gevoteerd wer den voor de aanschaffing van twee nieuwe kachels. Een verzoekschrift van de R.K. Midden- standsvereeniging de Hanze, afdeeling Sas van Gent, om een ventverbod in te voeren, werd van de hand gewezen, op grond van het feit, dat B. en W. genoeg macht hebben door de politieverordening het venten door vreem- delingen tegen te gaan. Vreemdelingen, die hier willen venten, moe ten n.l., 10 dagen van te voren vergunning vragen en 1 leges betalen. De heer de Leux merkte op, dat bij het in-' voeren van een ventverbod daardoor ook de inwoners van de gemeente zelf zouden getrof- fen worden. Alvorens de begrooting van het burg, arm- bestuur vast te stellen, ging de raad eerst er toe over, in een geheime zitting deze nog eens te bespreken. Na heropening der publieke vergadering werd de begrooting vastgesteld met een eind- cijfer van f 6626 en een subsidie van f 6600 uit de gemeentekas. Na uitgebracht rapport over de begrooting van het gemeentelijk electr. bedrijf voor 1936 door den heer Neeteson, werd deze begrooting goedgekeurd met een eindcijfer aan baten van i 29449 en 11511,16 voor den kapitaaldienst. De begrooting van den Vleeschkeurings- dienst 1936 werd vastgesteld op f 2800 in ont- vangsten en uitgaven. Op de gemeentebegrooting 1936 werden namens de begrootingscommissie bij monde van den heer Neeteson de volgende opmerkin- gen gemaakt: ten eerste, wegens gering gebruik der •-Jachtplaats, de kosten te verlagen. ten tweede durft de commissie niet advi- seeren de kosten voor rioleering te verhoogen; ten derde zou de commissie het op prijs stel len een memoriepost te zien gebracht voor de cultureele ontwikkeling der werklooze jeugd, ten vierde, den toestand der bruggen in de gemeente te zien verbeterd te krijgen met het oog op het drukke verkeer. Voornamelijk ves- tigt de rapporteur de aandacht op het brug- getje aan de Suikerfabriek; ten vijfde, B. en W. in overweging te geven een plaats aan te wijzen voor het parkeeren van auto's. Nadat de Voorzitter den heer Neeteson op alle punten vali antwoord gediend heeft maakt de heer de Leux nog aanmerking op de pos tern uitgetrokken voor de werkloozen. Hij acht de getallen te laag. Verder vraagt hij waarom de steunregeling is stop gezet. De Voorzitter antwoordt daarop, dat B. en W. meenen, dat met de uitgetrokken gelden kan volstaan worden en dat het stopzetten der steunregeling door den Minister gelast is, daar deze meent, dat er werk genoeg zou zijn. B. en W. zijn evenwel weer bezig om eeD steunregeling in 't leven te roepen. De heer Goossens dringt aan op wijziging van het reglement van orde, zoodat de leden van den raad fractiegewijs naast elkaar kun nen zitten, teneinde in eventueeie gevallen ruggespraak met elkaar te kunnen houden. Verder vestigt hij de aandacht op 't Dijkje, dat een mooi object voor werkverschaffing zou zijn. Ook hoopt hij, dat B. en W. niet af-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3