De Italiaansch-Abessinische oorlog. v«2;» b' v*° op<torp' D°nze- Sport TERNEUZEN, 28 OCTOBER 1935. (sfuiskSif)n8:inerk' S' NijSSen' Kanaalweg 8 HOEK. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. ZAAMSLAG. SAS VAN GENT. RECHTSZAKEN. Het 29ste Itaiiaansche legerbericht. De minister van pers en propaganda publi- oeert het volgende legerbericht Generaal de Bono telegrafeert dat Zater- dagochtend het inlandsche legercorps op het front in Eritrea de operaties is begonnen in de rich ting van de rivier de Faras. De boofden en notabelen in dit gebied heb- ben zich reeds onderworpen en verklaard dat de bevolking met vreugde de Itaiiaansche be- zetting tegemoet ziet. Nog steeds onderwerpen zich stamhoofden uit Tigre. Vrijdag meld den zich Dedzjas Altzheba Abraha, hcofd van Tzellim Biet, fitaorari Agre Sdasie Gussie en fitaorari Deia Schaioe bij de Itaiiaansche linies. Ook stamhoofden uit het gebied van Tsellemit aan den linker- oever van Takazze bieden thans hun onder werping aan. Vrijdag heeft Grasmatsj Casa Dima uit dit gebied zijn onderwerping aange- j De iudhtmacht heeft verkennings/vluchten j uitgevoerd zonder iets bijzonders te ontdek- i ken. Van het Somalifront valt niets te melden, de gezondheid van de troepen is uitstekend. Men schijnt aldus meldt Reuter uit Rome, in onwetendheid te verkeeren omtrent de hoegrootheid der Abessindsiche troepen in de gebied en van Scillave, Dagnerei, Callafo en de Webbe Sjebeli. Het is zeker, dat de Abes- sinisohe linkervieugel onder bevel van Ras Nassiboe zijn basis heeft te Sasa Bane op ongeveer 200 K.M. ten Zuiden van Jijiga, en zich geheel uitstrekt langs de Toeg Fafan om in Gorohai te eindigen, terwijl de rechter- vleugel, waarover Ras Desta het bevel voert, het midden bezet van de Goba Bhigoer tus- schen Addis Abeba en Italiaansch Somali- land, aan den voet van het 3 h 5000 meter hooge gebergte. De Italianen hebben deze stellingen gebombardeerd, doch de Abessiniers hebben niet geantwoord met een beschieting der vliegtuigen, teneinde niet te verraden welke gebieden zij bezet houden. Door de inneming van Gallafo en Dagnerei en de trapsgewijze stellingen langs de Webbe Sjebeli hebben de Italianen het plan der Abes- siners doen mislukken om het front tusschen de Webbe Sjebeli en Gerlogoebi te verbreken door een omtrekkende beweging te maken en deze laatste stellingen, die Gorahai bedreigen in den rug a#.n te vallen. De inneming door de Italianen van Gorahai zou volgens het oordeel van Itaiiaansche kolo- niale kringen tot psychologisch resultaat kun- nen hebben dat vele inboorlingen in Ogaden tegen de Abessiniers in opstand komen. De onderwerping van sultan Olol Dinle, die on- langs met zijn mannen aan de jongste opera- ties tegen de Abessiniers heeft deelgenomen, is een welsprekend voorbeeld, meent men! van hetgeen verwacht kan worden. De ge- heele aotie der Italianen zal dus gericht wor den op Gorohai, waarvan de inneming de snelle verovering ,van Harrar zou kunnen be- teekenen. De Belgisehe officieren teruggekeerd. 'Bij aankomst te Brussel verklaarden de teruggekeerde officieren, dat de bevolking van Abessinie uiterst kalm is en dat er geen sprake is van haat tegen de vreemdelingen. De soldaten van Ethiopie zijn zeer dapper en vooral in de guerilla zeer zeker te duchten. Hun bewapening was echter in begin October n°g onvoldoende. Het klimaat en de groote moeilijkheden van geografischen aard, die het land biedt, wegen daar echter ruimschoots tegen op. Overigens -zijn de troepen over het algemeen goed gedrild in de modeme tactiek. De Belgisehe officieren zijn dan ook van mee- ning, dat de verovering van Abessinie een quaestie van vele jaren zou kunnen zijn. Sprekende over de geruchten over onmen- schelijke behandeling van gevangenen, ver klaarden de officieren dat dit een legende is. De gevangenen worden aan den voet geboeid teneinde hen te beletten te ontvluchten, maar zij mogen zich, altijd geboeid, vrij bewegen en zijn er dus aanzienlijk beter aan toe dan de gevangenen in Europa, die opgesloten worden. Volgens de meening der officieren is het ontbreken van een generalen staf een emstige leemte in het Abessinische leger. Zij twijfe- len er echter niet aan dat de Negus zal uit- munten door list en sluwiheid, waardoor hij er in slagen zal met zijn methode de tegenstan- ders telkens weer in verwarring te brengen. Het overloopen van Ras Koeksa achtten de officieren niet van bijzonder belang. Ras Koeksa, zeiden zij, was een man zonder noe- menswaardigen invloed. In de eerste plaats is men van meening, I dat de eventueele voorstellen van Mussolini j nog geen concreten vorm, die voor bespreking j vatbaar is, hebben aangenomen. Bovendien j valt in de Brische stemming, die de laatste dagen tot uitdrukking komt, wederom de nei- ging tot een rneer pessimistische beoordeeling van den toestand waar te nemen. De Daily Telegraph schrijft, dat voorzoo- ver de aard van de grondslagen voor onder- handeling, welke Rome voorgesteld heeft, be- kend zijn, deze de hoop op uitstel van het 'tijd- stip van toepassing der oeconomische sancties niet te rechtvaardigen schijnt. Zou Laval er echter anders over denken dan zal bij wellicht naar Geneve gaan en den Volkenbond een voorstel doen. Volgens de laatste berichten is echter ook dit onwaar- schijnlijk. De Britsche regeering beseft, dat Europa thans een vastberaden leiding van haar ver wacht en er bestaat geen reden om te twijfe- len aan een even groote vastberadenheid bij Franknjk. J Of minister Hoare zal besluiten, de Volken- bandsminister Eden naar Geneve te vergezel- en, zal van den loop van zaken afhangen. In denzelfden geest schrijft Vernon Bartlett: Ik ben ervan overtuigd, dat tot dusver er nog niets gebeurd is om Engeland's besluit om voort te gaan met de oeconomische sanc ties als de coordinatiecommissie Donderdag te Geneve bijeenkomt, te verzwakken. Laval zal vermoedelijk ook een verrassende Kracnt in dit opzicht ontvouwen. Bartlett wijst erop, dat Mussolini zijn eischen al aanzienlijk gematigd heeft en dat ij nu ook al zoover is, dat hij zijn voorstellen brnnen het kader van den Volkenbond doet. Wei zijn die voorstellen nog voor Abessinie en den Volkenbond onaannemelijk, maar zij too- nen een opmerkelijke wijziging in de Itaiiaan sche politick. Bartlett schrijft dit hieraan toe dat Mussolini er wanhopig naar streeft zelfs de lichtste oeconomische sancties te ver- mijden. Bartlett betwijfelt, of Mussolini ooit aan de mogelijkheid gedacht heeft, dat de Vol kenbond voor sancties te vinden zou zijn Zelfs als, de oeconomische druk, welke thans wordt voorgesteld, slechts voor de helft uitwerking zou hebben, zou dat den toch reeds emstigen fmancieelen en oeconomischen toestand in italie zoo ingewikkeld maken, dat er voor het land alle reden bestaat om toepassing ervan te voorkomen. Men mag dan ook verwachten, dat de Ita iiaansche propagandisten te Geneve hun uiter- ste best zullen doen om den datum van invoe- nng uitgesteld te krijgen. Verscheidene regee- rrngen, die aanvankelijk hun steun toegezegd hebben, zouden volgens Bartlett thans voor de nakoming van hun beloften terugdeinzen. Zij zouden maar al te graag bereid zijn ver der uitstel goed te keuren, als Engeland en rankrijk bun daartoe ook maar de minste verontschuldiging boden. De diplomatieke correspondent van de Dailv Herald merkt op, dat de geheime raad Vrij dag de noodige besluiten heeft goedgekeurd voor de toepassing van de financieele en oeco nomische sancties, welke de coordinatiecom missie heeft aanbevolen. Volgens hem heeft Mussolini s hooghartige houding en hebben zijn fantastische vredesvoorwaarden de poging om tot een afspraak tusschen de drie mogendheden te komen in den grond geboord. In ieder geval is de Britsche regeering na de schommelingen van de vorige week plot- selmg teruggekeerd tot de houding die zii een week geleden had verlaten. doch in welmgelichte kringen neemt men aan dat het doel is geweest een verdere gedach- tenwisseling tusschen de Engelsche en Fran- sche regeering over de bijlegging der vijan- dehjkheden in Abessinie. De geruchten, als zou Laval het voomemen koesteren de financieele en economische sanc ties tot een later tijdstip te doen uitstsllen zijn naar verklaard wordt, volkomen uit de lucnt g^egrepen. Reeds vodr de Britsch-Italiaansche bespre- kmgen over de kern van het Italiaansch-Abes- smische conflict zijn geopend, zijn volgens herien U ht Ult Rome reeds moeilijk- gerezen- De eerste is de kwestie van da? w6n V°°r Ethiopi«' Itali® is van oordeel, at indien Ethiopie de haven Zeila in Britsch Somaliland krijgt, de ontwikkeling sipoedig onder Engelsche leiding zal komen en Sat df Itaiiaansche economische expansie naar het bmnenland zal worden geblokkeerd. De Italia nen zien dus liever, dat Assab in Eritrea de haven van Ethiopie wordt. Verder heeft men reden ook aan te nemen, dat te Londen prin- cipieele bezwaren bestaan tegen het Itaiiaan sche standpunt dat Ethiopie uit twee deelen bestaat, welke laatste Italie als mandaat ver- ungt, n.l. het eigenlijke keizerrijk en de onder worpen provincies. Geen Britsche credieten aan Italie. demL Engels'1che regeering heeft een onmid- delhjk m werkmg getreden verbod uitgevaar- naar' Tt^fa u uitvoer van wapenmateriaal ??Ar1. Itahe- Het verleenen van financieele credieten aan Italie, op welk gebied dan ook zal met mgang van Dinsdag a.s. worden ver- boden, terwijl het verbod van invoer van Ita iiaansche goederen in werking zal treden wanneer de coordinatiecommissie hierover een beslissing zal hebben genomen. De schatkist heeft den 29en October gekozen als datum van ingang voor de financieele sancties, omdat deze dag waarschijnlijk ook door de andere financieele centra gekozen wordt, waardoor de collectieve actie zoo doel- treffend mogelijk wordt. Onder de „grondstoffen", waarvan de uit voer naar Italie verboden wordt overeenkom- ig het besluit van de Privy Counsil, wordt o.a. verstaan metalen en ruwe rubber, terwijl ook de uitvoer van kameelen, muildieren, ezels paarden en andere transportdieren wordt ver- boden. Het verbod van invoer van Itaiiaansche ar- tikelen heeft geen betrekking op goud en zil- ver in baren of gfemunt. De voorschriften kunnen ook worden toe- fectoraten°r enkeIe koloni6h of Britsche pro- NUTSDiEPAItTEMENT TER NEUZEN. In de op 24 October 1935 gebotuden alge- meene vergadering van het Departement werd de rekening 1934/35 vastgesteld, bedragende in ontvangsten f 667,85 en in uitgaven 588 77 alzoo sluitende met een batig- sal do van 79,08' Het verslag aver 1934/35 werd vastgesteld De begrooting voior 1935/36 toonde een eind- cijfer van 561,83, waarbij voor te geven Nuts- avonden was uitgetrokken 385. Tot lid van het bestuur werd herbenoemd de heer J. A. R. Stuffken. groene sbompe wrakton opgenomen. Het wrak ligt nu bewesten de spitsetonskant. De minste diepten in het Schaar van Waarde zijn thans: middenvaanvaters 37 dm. sriitse- tonskant 23 dm., stompetonskant 17 dm. GEVONDEN VOORWERPEN. Inspecteur van Politie alhier maakt be- "en dat omtrent ondervolgende g*evonden voorwerpen inlichUngen te hekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. kaaeTlkranS' M' WlJnsber&en, Schelde- Portefeuiiie, C. de V,os, Steenkamplaan 74. Stallantaarn, P. Oppeneer, Kerkhoflaan 25. JVlantelband, Bureau van politie Belastingmerk, Van Gend Loos, Noordstr Belastingmerk, M. Jansen, Baandijk 43 Twee brillen, J. Tholens, Lange Kerkstr. 56. Rijwiel, Bureau van politie. Paar glace handschoenen, J. Dieleman IKa- zernestraat 3. Twee zaklantaarns, C. de Waele, Dr. Buijze- straat 6. Portemonnaie, S. de Roos, Dijkstraat 50 Twee sleutels, F. Schaalje, Edleboogstr. 6. Wollen damesmuts, G. Fieret, Spui D 27d Zilyeren halskettinkje, Tol, Scheldekade 33.' dijk024Stlngmerk' M' Van der Iiooft' Baan- Armband, Ribbens, Westkolkstraat 40. Halskettinkje, Bureau van politie Portemonnaie, Van Driel, Baandijk 81. Sleuteltje no. 1587, Bureau van politie. Mantelband, Bureau van politie. Broodmandje, P. J. Harms, Tholensstr 23 Grijze dameshandschoen, J. de Kok Noord- straat. Damesportemonnaie met inhoud, J. Meer- tens, Nieuwediepstraat 57. Damesportemonnaie met inhoud, Bureau van politie. Slautel, M. Veriinde, Rosegracht 2. Oombinatietang, W. de Putter, Lovenpolder B 12, Hoek. Portemonnaie met Sohoolweg 29. Sleutel, A. Hamelink, Baandijk 63. Fietspomp, H. van Alphen, Steenkampl. 50 Paar handschoenen, M. Kense, Markt 7. Portemionnaie met sleutel, J. van Minnen Tholensstr. 102. Portemonnaie met inh., Bureau van Politie. Snelkoker; G. J. Koevoets, Nieuwediepstr. 43. Gummi broekspijp, J. Weststrate, Klaassen- straat 11. Zakmes, W. Nieuwelink, Markt 11. Portemonnaie met inhoud, J. Dieleman Zandstraat 4. Heerenhoed, C. van Dinteren, Nieuwediep straat 101. Kindertaschje met inhoud, J. Klaassen, Dr. Buijzestraat 12. Gevonden voorwerpen. Alhier is als gevonden aangegeven: een paar gummibeenpijpen, waaromtrent inlich- tingen zijn te bekomen bij Joz. Fladdet, Goeschedij'k. ten laste gelegde feit: uitlokken van verboden invoer van paarden. Door p-J- B - oud 47 j., landbouwer te t ,-??ne?1SiSe' 1S hoog:er bero€P aangeteekend gen het vonnis van de Middelburgsche Recht- bank d.d. 18 Oct., waarbij hij is veroordeeld maanc?en gevangenisstraf wegens het uitlokken van brandstichting. eer* he?fflCI0r Va? Justitte beeft eveneens hoo- ger beroep aangeteekend. van p- Hoatbals, hande- n 1 andbouwwerktuigen te IJzendijke is opgeheven wegens gebrek aan baten. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond Afd. TV. le klasse. NAGPSV EindhovenBleijerheide NOADRoermond MW—LONGA JulianaBVV 1—1 6—1 7—0 2—2 afg. BVV LONGA PSV MW NAG Eindhoven Bleijerheide Juliana NOAD Roermond gap. gew. gel. verl. 5 6 6 6 6 6 6 5 6 6 3 2 2 2 2 2 1 2 4 4 3 3 2 3 4 1 2 1 1 2 2 1 4 4 pnt. 8 8 8 7 7 6 5 4 3 2 doelp. v.t. 12—8 11—5 105 13—9 10—8 16—13 7—11 7—8 11—16 3—17 Temeuzen- Vlissingen- 2e klasse A. inhoud, M. van Liere, op een Abessinische draadlooze brengt goud op. De draadlooze telegrafie is een der voor- naamste bronnen van inkomsten van Abes sinie geworden. De schatkist ontvangt name- lijk uit dien hoofde maandelijks 100.000 gul den. Zooals men zich zal herinneren, had de negus aan een Franschen ingenieur vergun- ning verleend tot het bouwen van een radio- zender. Daar deze een groot succes had, is een Itaiiaansche maatschappij in het begin van dit jaar eveneens met de exploitatie van een zender begonnen. tHet draadlooze verkeer is thans gestegen van 500 woorden tot 100.000 woorden per dag. Drie zenders zijn voortdurend in bedrijf. Het binnenlandsche net in Abessinie bestaat op het oogenblik uit tien hoofdstations, die ge heel met Fransch materiaal zijn gebouwd. Deze centra staan met de strategische pun- ten in verbinding. Het personeel bestaat ge heel uit Abessiniers, die in een speciale school te Addis Abeba door Europeesehe ingenieurs zijn opgeleid. De keizer volgt zelf van dag tot dag den gang van zaken bij de radiodien- sten, die een voorbeeld vomit van de wijze, waarop Abessinie zich in korten tijd aan den voortuitgang der modeme wetenscihap aan- past. Graaf Vinci vertrokken. Graaf Vinci, de Itaiiaansche gezant, en kolonel Calderini, die met hem was achterge- bleven, zijn vertrokken in een extra salonrij- tuig, dat aan den gewonen trein gehaakt was. Zij werden vergezeld door een afdeeling van de keizerlijke garde. De bevolking onthield zich van elke betooging. De consul van Mogallo is te Hadawa aangekomen en zal daar in den trein stappen om gezamenlijk met den gezant naar Dzjiboeti te reizen. De sanctie-conferentie. De President van de sanctie-conferentie te Geneve heeft deze conferentie bijeengeroepen tegen 31 October des namiddags te 5 uur. Op dien dag zal ook de werk-commissie bij- eenkomen. Zooals men weet, zal dan de datum wor den vastgesteld waarop de Volkenbondssanc- ties tegen Italie zullen ingaan. Te Londen is men nu weer pessimistisch. In officieele kringen te Londen staat men, naar Reuter meldt, tegenover de vredesonder- handelingen tusschen Rome en Parijs, nog steeds zeer gereserveerd. Fran sche pers blijft .1 regeling hopen. Hoewel men in officieele kringen te Londen naar Reuter meldt, nog steeds zeer gereser veerd blijft, omdat Mussolini's voorstellen nog geen concreten vorm hebben aangenomen en men den toestand zelfs pessimistischer zou beoordeelen, heilen de Fransche bladen meer en meer over tot de meening, dat Laval's po- gingen, om de standpunten van Rome en Lon den met elkaar te verzoenen, spoedig zoover gevorderd zijn, dat de onderhandelingen te Geneve voortgezet zullen kunnen worden. Het ..Journal" vat zijn oordeel samen met de volgende woorden: „Hoe meer Rome biij- ken van verzoening geeft, des te halsstarriger wordt Londen. Voor het voeren van onder handelingen moeten natuurlijk door Italie nauwkeurige aanwijzigingen worden gegeven welke uitgaan van de tusschen Londen, Rome en Parijs gevoerde gedachtenwisseling. Men moet echter niet vergeten, dat de Britsche regeering op haar vingers wordt gekeken door haar politieke tegenstanders en dat de Volkenbond verpliohtingen tegenover Abessi nie op zich heeft genomen." De ..Petit Parisien" meent, dat ondanks het stilzwijgen in officieele kringen de hoop is toegenomen, dat de onderhandelingen de goe- de richting ingaan. Deze optimistische in- druk moet waarschijnlijk worden toegeschre- ven aan de omstandigheid, dat Italie thans bereid is zich ermede te vereenigen, dat weer getracht wordt een vredelievende regeling van het conflict binnen het kader van den Volken bond te verkrijgen. Het blad verwacht dat deze week een groote diplomtieke activi- teit zal worden ontwikkeld tijdens de bijeen- komst der coordinatie-commissie. Omtrent den indruk te Addis Abeba meldt het D. N. B., dat aldaar geen voorstellen tot onderhandelingen zijn ontrvangen. In diplo matieke kringen meent men, dat er thans slechts sprake is van een stilte v66r den storm. Aan de „Times" wordt uit de Abes sinische hoofdstad geseind, dat men het daar op het oogenblik onmogelijk aclht een basis voor den vrede te vinden en dat de negus vastbesloten is geen duimbreed grond van°de provincie Tigre af te staan. De negus zou wel te vinden zijn voor een wapenstilstand, doch slechts onder erkenning van de onafhankelijkheid en integriteit van zijn land. Het afstaan der provincie Tigre zou hij beschouwen als het einde zijner dynas- tie. Hij meent, dat het Abessinische leger bij de stad Makalle voor het eerst vastberaden tegenstand aan den Italiaanschen opmarscih zal bieden. Bij de bespreking over de uitvoeringien die dezen winter gegeven zullen worden werd be- sloten om op 18 November a.s. te geven de buitengewoon mooie klanlkfUm: ,,Het leven gaat verdier". De bedoeling is dan verder om in Januan 1935 de heef Bert Brugman uit te noodigen een opvoering met zijn marionetten te geven. Vertoond zal waarschijnlijk worden „Genoveya van Brabant". In Maart 1936 ligt het dan in de bedoeling om mevrouw IKoote— Gerrese uit te noodigen voor ons Departement op te treden. Blijken deze avonden een groote belang- stelling te hebben en mag daarvan het gevolg zijn, dat verschillende ingezetenen, die nog geen lid zijn, alsnog tot lid toetreden, waar door de kas wat meer geldmiddelen krijgt, dan ligt het in de bedoeling om in Maart 1936 nog voor een spreekbeurt uit te noodigen de bekende folklorist D. J. van der Ven Oosterbeek. Rest afgekeurd. Middelburg gsp- 5 De Baronie 4 TSC 3 Hero 3 DOSKO 4 RBC 3 Terneuzen 4 Vlissingen 5 Zeelandia 4 Goes 3 3e HulstSluiskil Rest afgekeurd. gsp- f Hoofdplaat 4 Axel 3 Hulst 4 Breskens 3 Terneuzen 2 3 Oostburg 4 Sluiskil 3 Oranje 2 Middelburg -De Baronie gsp. gew. gel. verl. pnt. 3 3 3 1 1 1 1 1 1 2 1 2 2 1 1 1 1 2 4 3 3 8 7 6 4 4 3 3 2 I 3e blasse A. 1 1 2 2 3 1 2 2 pnt. 7 6 6 2 2 2 1 uit Volgens de „Daily Express" zou Italie den negus door een bemiddelaar hebben gevraagd de voordeelen te overwegen van directe vre- desonderhandelingen met Rome. De „Oeuvre" bevestigt de juistheid van de Vrijdag gepubliceerde desiderata van Musso lini, welke volgens dit blad voor Engeland niet aanvaardbaar zijn, daar het er niet in kan toesitemmen, dat Abessinie als het ware uit elkaar wordt gehaald. Na de verkiezingen zou de Engelsche regeering weer met Italie onderhandelen, ten einde een regeling te ver krijgen van de Middellandsche Zee-kwestie. Engeland wil volgens de ,,Oeuvre" de verze- kering krijgen, dat een samentrekking van de Fransche en de Itaiiaansche vloot nooit na- deel kan brengen aan de Britsche belangen in de Middellandsche en de Roode Zee. Laval bepleit geen uitstel van sancties. Omtrent het onderhoud tuschen Laval en Clerk wordt het grootste stilzwijgen bewaard, BENOEMING. Bij Kon. besluit is benioemd tot gezworene van het waterschap „De Vereenigde polders van Ossenisse" de heer E. G. M. de Waal te Ossenisse. DE N A J A ARSKEURIN GEN VAN DEIK- HENGSTEN IN ZEELAND. Deze zullen voor wat Zeeuwsch-Vlaanderen betreft worden gehouden te Hulst 30 October om 9 uur, en te Oostburg 31 October om 8.30 uur. DE AANVARING IN HET KANAAL DOOR ZUID-BEVE1LAND. Omtrent de vorige week plaats gebad heb- bende aanvaring meldt „De Z." nader: Het Belgisehe motorscbip Eugenie" is nabij de spoorbrug op het kanaal door Zuid-Beve- land aangeivaren door het sleepschip „Cor- neille", waarbij het roer zoodanig beschadigd werd, dat het schip op eigen kracht zijn reis niet kon voortzetten. Na gehouden experties is besloten het schip naar een werf in Langer- br-ugge te sleepen om aldaar te repareeren. Daarvoor zijn aangenomen de sleepbooten .jHollandia" en ,,En Avant 5", die het schip hier hebben afgehaald en naar de werf hebben gesleept. SCHADE AAN DE DUINEN VAN HET ZWIN. Tengevolge van de stormen der laatste weken zijn op tal van plaatsen de duinen van het Zwin gedeeltelijk verzwolgen. Hierdoor zijn op meerdere plaatsen reeds zwakke plaat sen in het duin gekomen en bestaat zelfs de mogelijkheid dat bij een zwaren storm de duinenrij zou doorbreken. Van Belgisehe zijde zullen dan ook maat- regelen genomen worden om duinbreuken te vioorkomen. VROUW LAAT HAAR MAN IN DEN STEEK In het gezin van de L. te St. Kruis, ging het, schrijft de Middelb. Crt., gedurende den laat- sten tijd niet goed. Zoo ontstond Woensdag- middag weer groote ruzie. Toen de L. echter naar het veld was getogen om arbeid te ver- richten, liet zijn vrouw een vracbtauto komen. Hierin werd -eenig hiuisraad geladen en zij ging er met haar vier kinderen van door. BERICHT AAN ZEEVARENDEN. Wester-Schelde. Schaar van Waarde. Wijzi ging betonning. Diepte. In het Schaar van Waarde zijn verlegd naar: 51 0 24' 2" N.b. en 4° 4' 3" O.l. de roode liohtfooei No. 2. 51° 23' 30" N.b. en 4° 4' 15" OJ. de roode sparboei No. 3. 51° 23' 1" N.b. en 4° 4' 27" O.l. de spitse ton No. 4. Op pljn. 5il0 23',2 N.b. en 4° 4',4 O.l. is de Alg. vergadering muziekvereeniging „De Volharding". Vrijdag hield de muziekvereeniging De Vol harding" haar alg. vergadering bij den heer C. P. de Regt. De voorzitter opende de vergadering en heette alle aanwezigen welkom. Notuien, jaar- verslag, rekening, verantwoording en de be grooting werden zonder aan- of opmerkingen goedgekeurd. Het was dit jaar 25 jaar geleden, dat de heer de Regt in het bestuur werd gekozen. Hem werd, bij monde van den heer Rouw, geassisteerd door den heer de Blaaij, een bloe- menhulde namens bestuur, directeur en wer- kende leden aangeboden. Besloten werd op een nader te bepalen da tum een concert-uitvoering te geven. Waar de vereeniging ook spoedig haar 50- jarig bestaan zal herdenken, werd besloten ter herdenking van dit feit, een festival te organiseeren en wel op 15 Aug. 1936. De voorzitter bracht eenige oude lijsten ter tafel, waaruit bleek, dat de vereeniging steeds op een ruimen steun der bevolking mooht reke- nen en hoopte, dat dit ook nu weer het geval zal mogen zijn. De zustervereenigangen zul len spoedig met het voomemen in kennis wor den gesteld, opdat zij dezen dag voor Zaam- slag vrij kunnen houden. Nadat nog een en ander in het belang der vereeniging was naar voren gebracht, siloot de voorzitter, na nogmaals bedankt te heb ben ivoor de ontvangen hulde, de vergadering. Gemeenteraad. Op Dinsdag 29 October a.s., des nam. 6.30 uur, zal door den gemeenteraad alhier een openbare vergadering worden gehouden, waar bij de volgende punten in behandeling komen: 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. iSchrijven van P. C. van Hecke, waarbij hij zijn ontslag indient als lid van den Raad der gemeente. Vaststelling suppletoir kohier der be- lasting op de honden over 1935. Verzoekschrift van het bestuur van het Genootschap tot Opvoeding te Roosen- daal om beSchikbaarstelling van de noo dige geiden tot verbetering der verlich- ting in de R.K. Meisjesschool. Alsboven van het schoolbestiuur der R.K. Jongensschool tot aanschaffing van twee kachels voor die school. Verzoekschrift van de R.K. Midden- standsafdeeling der Hanze, Sas van Gent, om invoering verordening tegen venten. Vaststelling der begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur voor 1936, Alsboven voor het G. E. B. voor 1936. Alsboven voor den Vleeschkeurings- dienst Sas van Gent voor 1936, Alsboven der gemeentebegrootine: voor 1936. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van opcenten op de perso- neele belasting in de gemeente. Voorstel tot wijziging der gemeente-be- grooting voor 1935. 2—2 0—1 doelp. v.—t. 10—2 135 9—2 8—4 6—7 10—9 10—12 2—6 5—18 2—10 5—2 doelp. v.t. 18—5 10—4 14—6 7—8 5—9 11—17 8—12 2—14 3e klasse B. RCSiZeeuwsche Boys ZierikzeeEiland Boys 'Rest afgakeurd. Vlissingen 2 4 De Zeeuwen 4 Zierikzee 5 Zeeuwsche Boys 3 Middelburg 2 4 ROS 5 Hansweert 4 Eiland Boys 3 Zeelandda 2 3 Goesche Boys 3 gsp. gew. gel. verl. pnt. 4 3 2 2 2 2 1 2 3 3 2 2 3 1—3 44 doelp. pnt. v.t. 8 12—6 7 223 6 16—12 5 11—4 4 107 4 7—11 2 8—16 1 8—11 1 3—7 3—23 DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. De strijd NACPSV is geeindigd met een gehjk spel 1—1, hetgeen voor beide partijen wei de beste oplossing is geweest, want inder- daad waren in bet veld beide clubs vrijwel even sterk en geen van beide verdiende een neder- laag. Elke andere uitslag zou onjuist zijn te noemen geweest. MW—LONGA was het tweede gelijk spel m de Zuidelijke Eerste Klasse, 22, en ook hier gaf de uitslag de verhoudingen goed weer want beurtelings waren beide clubs de meer dere en van eenig overwicht was geen sprake. Eindhoven deed het beter en wist met niet rnrnder dan 6—1 van Bleijerheide te winnen waardoor wel de meerderheid van de thuisclub tot uitmg kwam. Ook NOAD had er schijn- haar genoeg van om onderaan te blijven suk- keien en nu haar kans kwam heeft zii die aangegrepen. Roermond was de dupe en moest met 70 huistoe keeren. Tweede Klasse A. 3. 4. 5. 6. 7. 9. 10. 11. 12 HOOGER BEROEP. Door den officier van Justitie te Middelburg is hoioger beroep aangeteekend tegen een von nis van de Rechtbank van 18 October j.l. waar bij D. A. D., 32 j., arbeider te Cadsand is ver oordeeld tot f 50 boete of 20 dagen hechtenis wegens verboden invoer van paarden, die tevens werden verbeurd verklaard. Eveneens tegen een vonnis van denzelfden datum waarbij J. d. H., 35 j., paardenhande- laar te Cadzand werd vrijgesproken van het TerneuzenMiddelburg. 2—2. De regenvlagen die gedurende den geheelen nacht en ook nog in den loop van den morgen met veel goeds voorspelden voor een sport- vertooning in de open lucht, hielden zoowaar in den middag op en buiten verwachting waren op het terrein vrij veel toeschouwers aanwezig. Dat neemt niet weg, dat het voor de ontvangende club te betreuren is, dat ook deze belangrijke ontmoeting in deze natte en gbire periode is uitgesehreven geworden. Nadat Terneuzen den opgooi heeft gewon- nen, hetgeen niet veel voordeel opleverde daar een felie wind dwars over het veld stond' trapt Middelburg af en de eerste minuten is net aan beide zijden een verkenning. De eer- •!ip, ,^°rgezette aanval komt van den rechter- ugel van Terneuzen even later gevolgd t?? ?anVal Van links' B€Kle wnrden ech ter aJgeslagen, waarop Middelburg aan het woord is, doch ook hier Is het de doelverdedi- ger die het ieder retoumeert. Laurens krijgt vpWi 6en Praohtkans en Vijgenboom, die den geheelen wedstnjd door blijk gaf zeer betrouw- ?a?r,pt.e zlJn> S'eluk als hij al vallende het ieder nog kan wegwerken al is het ten koste van een hoekschop. Deze wordt slecht genomen en Middelburg's voorhoede zwermt direct rond Dooms die ten slotte den hal op- vangt. Een aan Middelburg toegekende vrije schop wordt naast geschoten. Een zeer gevaar- iyke aanval van Middelburg weet Van de Wege te onderbreken, doch de rechtsbuiten van Middelbung maakt zich van den bal meester en geeft een goede voorzet, waarop de linksbinnen den bal in het doel plaatst doch Dooms weet nog juist op tijd al vallend te redden, evenwel is het hem onmogelijk het Ieder weg te werken, nogmaals snelt de links binnen toe, maar thans kan Dooms het gevaar geheel keeren. Bij een aanval van Terneuzen moeten de verdedigers den bal achter de lijn werken, waaruit een hoekschop ontstaat. Goed genomen levert zij toch niets op. Als De Cooker fraai voorzet schiet Laurens juist

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2