ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN De Italiaansch-Abessinische oorlog. Als de heide bloeit Brand- akkers Kloosterbalsem wonden No. 9367 VRIJDAG 25 OCTOBER 1935 75e Jaargang Binnenland Buitenland. Feuilleton bedek ze dadelijk met EERSTE BLAD TER NEUZENSCHE C0URAN1 ARONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Bui ten Ter Neuzen fr. per post f 1,56 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige lan den f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien tog ragelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag vertkrgigbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de ultgave. DIT BLAD VERSCHIJFNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. SANCTIE-ONTWERP A AN WARD. BS de verdediging van bet sanctie-ontwerp dat Donderdag in de Tweede Kamer met 68 tegen 3 stemmen is goedgekeurd deelde minister De Graeff mede, dat de Belgiscbe regeering aan de Nederlandscbe gevraagd heeft, of deze bereid is baar sanctie-maat- regelen te nemen in overleg met de Belgiscbe. opdat geen maatregelen elkaar zullen kruisen. NIEUWE REGEERINGSGOMMISSARIS. De regeeringspersdienst meldt: Naar wg vememen hebben de Ministers van Landbouv/ en Visscherij en van Handel, Nijver- heiid en Scheepvaart besloten het College van (agrariscbe) Regeeringscommissarissen uit te breiden met 6dn lid, dat belast zal worden met de bebartiging van de industrieele belangen bij de Landbouwcrisismaatregelen. Aangewezen voor bedoelde functie werd dr. W. L. Groeneveld Meyer, administrateur by bet Departement van Handel, Nijverbeid en Scbeepvaart. DE PRIJSSTIJGING VAN VARKENS- VLEESCH IN RELGIe. Een delegatie van Brusselsche slaebters heeft er Donderdagmiddag in een onderboud met den minister van Landbouw op aange- drongen, dat de invoer van varkensvleesoh zal worden verboden. In stede van varkens- vleesch, zal Belgie levende varkens moaten importeeren, daar op deze wijze de werkloos- beid onder de slachtersgezellen verhinderd zou. kunnen worden. De delegatie wees den minister daarnevens op het feit, dat de regeeringsmaatregelen tot dusverre de prijsstyging van bet varkens- vleescb op de Belgiscbe markt niet bebben kunnen verbinderen, waaruit men zou kunnen afleiden, dat er tusscben de Nederlandscbe exporteurs en de Belgiscbe grootbandelaren een gebeime overeenkomst tot bet bandbaven van de booge prijzen bestaat. EEN VOORSTEL VAN ITALIe TE LONDEN? De speciale correspondent van de „Matin" te Rome gelooft, dat Italie de ingetreden ont- spanning zal gebruiken om te tracbten tot een regeling van bet conflict te komen. Sedert Woensdag moet de Britsche regeering in het bezit van Italiaansche voorstellen zijn, welke de souvereiniteit van den Negus en de Vol- kenbondsgedacbte niet aantasten, dus de .beide grondstellingen, waarvoor Engeland verklaart te strijden. Italie wil evenwel niet onderban- delen zoolang het het mes op de keel wordt gezet. Nu Italie zich bereid heeft verklaard een divisie uit Lybie terug te trekken, opparen eenige Fransche bladen bet denkbeeld, de Commissie van Vgf, welke in September j.l. te Geneve werd ingesteld, weer te belasten met een regeling van het Abessinische conflict. De „Petit Parisien", die verwacht, dat En geland nu wel spoedig eenige der grcotste oor- logsschepen uit de Middellandscbe Zee zal terugtrekken, meent, dat men, zoodra dat is gtescbied, kan overgaan tot practiscbe maat regelen ter beeindiging van den oorlog in Afrika. De vredesonderhandelingen kunnen gevoerd worden door de Oommissie van Vijf, daar de Britsche regeering er op blijft aan- dringen, dat de besprekingen op het terrein van den Volkenbond worden gehouden. Ook bet „Joumai" berinnert er aan, dat de Oommissie van Vijf nog bestaat. In de „Echo de Paris" scbrijft Pertinax, dat Italie op aanrauen van Parijs de maatregelen verzacht, die bet uit vrees voor een sluiting van het Suezkanaal bad genomen. Men most edhter de moeilijkheden niet onderschatten der Roman van ANNY v. PANHUYS. (Nadruk verboden.) 26) (Vervolg.) Dink leunde met gesloten oogen tegen den rug van zijn zitplaats en verwonderde zich over den onzinnigen amgst, die hem den adem be nam. Z<5d had hij zich in Parijs toch niet ge- voeld. Het was hem te moede als een school- jongen, die zijn huiswerk slecht heeft ge- maakt en bang is berispt te worden. En toch was er in zijn onderbewustzijm een heimeilijke, zalige hoop, hier moest zijn opera toch ook wel succes hebben! Met zooveel lust en liefde bad hrj aan zijn scheppingsdrang geboor ge- geven! In de groote zaal heerscbte een ad em 1 ooze stilte en Luigi, de oude, geroutineerde musi- ous, wist wat dit zwijgen, door geen kuchje, geen gefluister onderbroken, te beteekenen had. En weer lachte hij stil voor zich been. Wacht maar, Dirk, beste kerel! Aanstonds zuillen je landgenooten je huldigen en hun toe- juiohingen zullen je omstuwen als de golven der zee. Er zal geen regisseur voor het voet- licht komen en voor den ,,helaas niet aanwe- zigen componist" bedanken, maar zelf zul je daar staan, verbijsterd, maar toch big onder den storm van het applaus. Wacht maar, Dirk! Je schuilplaats is niet veilig genoeg. Ik, Luigi Marini, die weet wat het applaus voor den scheppenden kunstenaar beteekent, ik heb voor alles gezorgd..." De groote aria, kort voor bet einde, begon. Meesleepend sohoon zong de prima-donna dis. Als snoeren van bloedroode robijnen en hel- dere, doorscbijnende kristallen stegen de klanken omboog. Het was de zoete en vurige gloed der liefde, die „Margo" kracbt ver- onderbandelingen over het Abessinische pro- bleem, welke tusschen Parijs en Rome zullen beginnen. Men moet niet vergeten, dat de Volkenbond bet laatste woord beeft en dat deze is gebonden aan artikel 10 betreffende de territoriale integriteit en politieke onafhan- kelijkheid zijner leden, tenzij de negus spon- taan mocbt toegeven. VREDESPOGINGEN VAN DEN PAUS. Naar de „Oeuvre" meldt zou de Paus den Fmnscben gezant bij bet Vaticaan voorstellen bebben doen toekomen, welke eerst naar Parijs en toen naar Londen zijn doorgegeven. In verband met bovenstaand bericht is ook een Reuter-telegram uit Chili van belang, vol- gens hetwelk de pauselijke nuntius den presi dent van Chili en den minister van Buiten- landsche Zaken medegedeeld beeft, dat de Paus gaarne zou zien, dat Chili zich aansluit by een stap, welke door alle landen te zamen zou moeten worden gedaan, ten einde Italie en Abessinie te vragen over te gaan tot vreed- zame regeling van het conflict, dat ben ver- deeld boudt. SMAAD AAN NAGEDACHTENIS VAN JODEN, GESNEUVELD IN DEN OORLOG. Ryksminister Gdbbels heeft bepaald, dat het verboden is de namen van Joden, gevallen in den wereldoorlog op de gedenksteenen of mo- numenten der gesneuvelden in den wereld oorlog te vermelden. Deze verordening, welke wel aldus opgavat moet worden, dat alle Joodsobe namen van gedenksteenen en monumenten moeten worden verwijiderd, is wel een der meest tegen de borst stuitende uitingen van bet anti-semitisme. In den wereldoorlog hebben rond 12.000 Joodsche Duitscbe soldaten en officieren bun leven gelaten. In ontelbare steden en dorpen zijn monumenten of gedenksteenen opgerieht voor gevallen stad- of dorpsgenootenonder wie zich Ariers en niet-Ariers bevinden. De namen der niet-Ariers zullen thans op Gob bet's bevel weggebeiteld moeten worden. STAAT VAN BELEG OP ST. VINCENT. In verband met de onlusten die bier zgn voorgevallen is de staat van beleg afgekon- digd. Mariniers van Britscbe oorlogsschepen helpen met de bajonet op het geweer de orde handbaven. Onder de blanken beerscbt groote onge- rustheid, daar zij een aanva! van de negers vreezen. Reeds zijn verschillende plantages geplunderd. De opstandelingen riaagden er in King ston van de rest van bet eiland te isoleeren door een brug te vemielen, en de spoorweg- tunnel en de verbinddngswegen te versperren. In de stad zelf is alles rustig. Men schryft de ongeregeldheden toe aan on- tevredenbeid onder de arbeiders, die aange- wakkerd wordt door het rassenbewustzyn als gevolg van den Abessinischen oorlog. VREEMDE ONTVOERING VAN EEN DUITSCHER UIT EUPEV. Naar aan de „Tel." uit Brussel wordt ge- meld is de Duitsche ingenieur Bohm uit Eupen door den caf6houder Klooth naar Duitschland ontvoerd en aldaar eenigen tijd gevangen ge houden. Na zijn vrglating is hij naar Belgie teruggekeerd en heeft een aanklacht tegen zgn ontvoerder ingediend, die thans is gg- arresteerd. Bohm bad na den oorlog vergunning gekre- gen zich te Lombartzijde aan de Belgische kust te vestigen. Ten einde zyn vrouw te be- zoeken, die haar vacantie in Neurenberg door- bracbt, had Bohm zich naar Duitschland be- geven, waar hy wegens spionnage werd ge- arresteerd en vjjf maanden vastgebouden. By zgn terugkeer vertelde Bohm te Eupen aan den cafdhonder, wat hem was overkomen. De cafdhouder, die wegens zijn nationaal- socialistische agitatie eenigen tijd geleden zijn Belgische nationaliteit had verloren, zeide, dat bij over goede relaties met Hitler beschikte en voor scbadevergoeding kon zorgen. De twee mannen stapten in een auto, welke, zonder dat Bohm het kon verbinderen, naar Duitschland reed, waar de ingenieur opnieuw werd gear- resteerd. Naar aanleiding van deze ontvoering, welke in de door Duitschland aan Belgie afgest.ane gebieden Eupen en Malmedy groot opzien beeft verwekt, stelt de politie een onderzoek in naar de Duitsche spionnage in Belgie. Voor een beslissenden slag? Naar verluidt, beeft Dedzjazmatsj Nassiboe aan alle troepen, die in bet district van Har- rar waren achter gebleven, bevel gegeven, zich onmiddellijk naar het front te begeven. Langs de geheele voorlinie worden voorberei- dende maatregelen voor een beslissenden slag getroffen. Naar Reuter uit Addis Abeba meldt, zijn zakken met arsenicum naast de putten in de buurt van Gorrabei geplaatst. Deze zakken zullen in de putten worden geleegd, zoodra de ve. dedigers van Gorrahei tot de conclusie zyn gekomen, dat ze aan den aanval van de Ita- lianen geen weerstand kunnen bieden. De hevige regenval in Ogaden belet de Ita- lianen nog steeds op te trekken in de vallei van de Webbe Sjebeli die de Abessiniers op een afstand van 100 mgl ten Noord-Oosten van Callofa, bezet bouden. Ras Desta trekt van Ginna naar bet Z.W. met een leger van 50.000 man, dat vol ongeduld is om den strijd te be ginnen. Zijn manscbappen leggen per dag 15 mijl af. Een gevecht by Aksoem? De correspondent van de Exchange Tele graph meldt, dat Woensdag een Abessijnsche aanval op een Italiaanschen voorpost ten Westen van Aksoem, na een scherp gevecht is afgeslagen. Ras Seyoem zou den aanval bebben geleid. leende tot den vrijwilligen dood. De aria, die eerst zich ontwikkelde in parelende loopjes, eindigde breed en plechtig als een cfaoraal. Nu barstte spontaan bij open doek een ap plaus los, waaraan geen einde scheen te komen. Marini voelde, dat Dirk zich opricbtte en zachtjes zijn band losmaakte uit de zyne. Toen kwam bet slot-duet, met begeleiding van het koor en opnieuw beerschte er een ademlooze stilte in de voile zaal. Maar toen de laatste noot gezongen was, begon het ap plaus opnieuw. De nuchtere Hollanders jubel- den en riepen den naam van Dirk Willebrands, met een enthousiasme, als waren zy Span- jaarden, die een overwinnenden toreador toe- juichten. Het electriscbe licht werd weer ingescha- keld en daarbij keken Marini en Dirk elkan- der aan. Maar tijd om hun gewaarwordin- gen uit te drukken, badden zij niet. Een heer trad op hen toe. Even wisselde hy een glim- lacb met den Italiaanschen maestro, dan ver- zocht bij Dirk om op het toneel te komen en zich aan het publiek te vertoonen. Eenige personen naast en achter hen ge- zeten hadden dat verzoek gehoord. Verwon- derd keken zij naar den jongeman, die er eer als een militair in burgerkleeding uit- zag en anderen stonden op om naar hem te kijken. Dirk begreep er niets van, maar Marini dlwong hem mee te gaan met den beer, die zich als regisseur voorstelde. Zelf ging bij ook mee en bekende aan den jongen com ponist, dat bij, wel voorziende, hoedanig bet succes van ,,Margo" zou zijn, de directie van den schouwburg had verraden, waar Dink te vinden was. „Goede, beste vriend," dat was alles, wat Dirk vermocht te zeggen. Reeds stond hy achter de coulissen en de eerste zangeres, die de tttelrol had gezongen, omhelsde hem stra- lend van vreugde, dan trok zij hem mee op het tooneel. Daar stond hy nu, als in een zee van licbt. Beneden hem in de zaal bruiste het applaus Van het Italiaansche front. De oorlogsverslaggever van bet Duitscbe Nieuwsbureau meldt uit Asmara, dat de auto- riteiten aldaar zich zoo weinig mogelijk uit- laten over den stilstand der militaire opera- ties. De indruk wordt meer en meer ver- sterkt, dat deze stilstand in hoofdzaak te wijten is aan de onderhandelingen in Europa, inzake een vergeiyk. Een aantal verslag- gevers uit Eritrea, vertrokken. In kringen van de joumalisten is men veelvuldig van meening dat de vyandelijkbeden reeds in December definitief afgeloopen zullen zijn. Van Italiaan sche zijde verklaart men, dat verdere militaire operaties reeds daarom geen zin schijnen te hebben, daar zich thans een langzame politieke opslurping voltrekt. Zelfs uit de gebieden van Abessinie, welke aan gene zijde van de door de Italiaansche troepen bezette stellingen lig- gen, komen dageiyks inboorlingen aan, die zich ter beschikking van de Italiaansche auto- riteiten stellen en him voldoening uitspreken over de verovering door Itabe. De tijd werkt dus voor Italie. Uit het Danakil-gebied wor den verkenningstocbten van de Italianen gemeld, waarbij men kleine afdeelingen Abes sijnsche troepen beeft waargenomen. Aan het Somalifront, dat tegenwoordig 500 K.M. van de kust is verwijderd, worden wegen van de kust naar het front voor wagenverkeer gemaakt. als golven, die den dijk willen doorbreken. Drie lauwerkransen werden hem toegereikt en met die kransen, versierd met wapperen- de linten, in de handen, boog bij telkens op nieuw. Eindeiyk kon hy zich terugtrekken, maar achter de coulissen moest hy nog vele geluk- wenscben in ontvangst nemen en handen drukken. Marini bleef bij hem, liet iets van zijn eigen roem over zijn jcngen vriend val- len en verheugde zich zonder afgunst of nijd. Nu kon Dirk eindelijk ook zien, wie hem die lauwerkransen zonden. De eerste was van de directie van den stadsschouwburg, de tweede van Luigi Ma rini en op het lint van de derde stond: Een afscheidsgroet van Bon Plaisir en een bar- telijike gelukwensch. Margo Girardin, Etienne Boussac. Dirk glimlacb'te aangedaan. Hij dacht aan den ouden Boussac, die hem zoo noode had zien vertrekken en dan aan de bekooriijke soubrette. Door haar aangemoedigd was hij toch in staat geweest, zijn opera te schrijven. Wees gegroet, lieve, belangelooze Margo!... Het was Dirk te moede, alsof hij zich diep voor haar sterke Uefde moest buigen. Altijd bad zij aan hem gedadht, nooit aan zicbzelf... Josine had met wijd geopende oogen naar het tooneel gekeken, toen Dirk voor het voet- licht trad en zij moest zich geweld aandoen om haar opwinding niet aan haar tante te toonen. Maar deze zette juist zulke oogen op als de jonge weduwe. Haar geheele gezicht straalde en zy fluisterde den naam van haar zoon stilletjes voor zich heen. Ja, de oude dame voelde zich gelukzalig. Daar stond haar Dirk, in het voile licht van de zaal en j al die toejuidhingen, al dat applaus golden hem, zijn talent, zijn schepping. Uit geheel haar hart bad zij: „Goede God, ik dank U j dat mijn zoon geen militair geworden is!" Josine voelde bet bloed achter haar slapen kloppen, alsof er van binnen met een hamer tegen geslagen werd. Het liefst zou zy zijn In het gebied van Entiscio, tusschen Adoea en Adigrat badden de Italiaansche pioniers met groote troepen apen te kampen, die de pas aangelegde telefoonlijnen trachtten te vemielen. De Italiaansche oorlogspropaganda. Naar Stefani uit Entiscio meldt, zou ras Seyoem volgens berichten ontvangen door Ita- liaansche autoriteiten, gelast hebben de be- volking, die er blijk van zou geven een Ita liaansche bezetting gunstig gezind te zijn, te straff en. Het schijnt, dat deze pogingen het tegenovergestelde resultaat hebben, aangezien deze wijze van handelen de bevolking, die reeds weinig voor baar onderdrukkers voelt, tot niog grootere wanhoop heeft gebracht. Een Zuid-Abessijnsch mobilisatiebevel. „Iedere man, die na ontvangst van dit be vel thuis wordt aangetroffen zal worden op- gehangen" aldus eindigt het bevel tot alge- meene mobilisatie in Zuid-West-Abessiinie, waarvan de Reuter-correspondent te Khar- toem een afsohrift heeft weten machtig te worden. In dit mobilisatie-bevel wordt verder ge- zegd: ieder wordt gemobiliseerdalle jongens, die sterk genoeg zijn om een speer te dragen en alle mannen worden naar Addis Abeba ge- zonden. Getrouwde mannen moeten bun vrou- wen meenemen, opdat die voor hen het voed- sel kunnen dragen en bereiden en zij, die geen vrouw bebben moeten maar een ongehuwde vrouw meenemen. Vrouwen met kinderen behoeven niet te vertrekken, maar baar man moet zich dan door een andere vrouw laten vergezellen. Blinden, kreupelen en lammen en zij, die geen lans kimnen dragen zgn vrijgesteld. Er hebben den laatsten tijd aan het Zui- delijke Abessinische front geheimzinnige be- wegingen plaats, die klaarblijkeiyk bedoeld zijn als voorzorgsmaatregelen tegen een ver- wachten Italiaanschen aanval. Deze bewe- gingen worden ecbter streng gebeim gehou den. Men vleit zich hier met de hoop, dat men er door deze groote geheimzinnigheid in zal slagen de Italiaansche legerleiding volko- men in bet duister te laten aangaande de Abessinische stellingen. Ook de verkenningsvluchten der Italiaan sche vliegtuigen, zoo meent men hier, zullen nauweiyks eenig succes afwerpen. Niet al leen hebben de Abessinische strijdkrachten bet strikte consigne gekregen, zich zoo min mogelijk te laten zien, maar bovendien ie een vlieger nauwelijks in staat zich boven de vlakten met tropisch struikgewas te orien- teeren, zoodat de Italianen zullen moeten op- rukken, zonder te weten, welke lagen de Abessiniers hun hebben gelegd. Aan het Noordelijk front is de toestand vrij- wel gelijk. Ook hier is voldoende natuurlijke dekking voorhanden en ook hier treffen de Abessiniers geheimzinnige voorbereidingen. Niemand weet iets: af van de op handen zijnde militaire operaties, maar men gelooft, dat de Abessinische legerleiders voomemens zijn bij verrassing den aanval te beginnen op een plaats, die daarvoor bijzonder geschikt is, teneinde aldus een einde te maken aan den druk van de Italiaansche troepen in het Noorden. Neutrale zegslieden hebben den indruk ge kregen, dat Italie, vermoedelijk in verband met de diplomatieke onderhandelingen van de laatste dagen, het plan om uit Eritrea naar Zuid-Abessinie op te rukken, heeft opge- schort. Militaire deskundigen daarentegen zijn van oordeel, dat de generale staf slechts wacht op een verderen opmarscb van gene- raal Graziani naar het Noorden in de richting van Harrar, opdat de beide Italiaansche legers het groote Abessinische leger, dat zich heeft geconcentreerd bij Harrar en Dessie, tegelijkertijd zouden kunnen aanvallen. Aan het Noordelijk front hebben Italiaan sche vliegtuigen strooibiljetten uitgeworpen, heengegaan om de stilte van haar huis weer op te zoeken. De eenzaamheid, die haar anders zoo drukte, leek haar in dit oogenblik een verlossing. Opeens was het haar onverschillig, dat na de pauze bet laatste werk van haar overleden echtgenoot uitgevoerd zou worden. Dat, wat haar dagenlang in spanning had gehouden, leek haar nu onbelangrijk. Zij had Dirk gezien, zijn slanke gestalte, zijn jong, krachtig gelaat en haar hart kromp ineen van spijt en verlangen. Mevrouw Willebrands begon te spreken en Josine gaf zich alle moeite om naar baar te luisteren. Tante sprak zeer luid, alsof zij de heeren en dames in de loge naast hen te ver- staan wilde geven, dat zij de moeder was van den componist, ter wiens eere men de handen bijna stuk klapte. „Waar zou Dirk toch ineens vandaan zijn gekomen?" zei zij. ,,Waarom heeft bij mij niet geschreven, dat hy van plan was hier te komen? Maar het is mogelijk, dat hij pas op het laatste oogenblik zich in Parijs kon vrij- maken", zoo beantwoordde zij zelf haar vraag. ,,Nu, ik besloot ook pas gisteren naar Amsterdam te gaan." Dan voegde zg er aan toe en in haar stem klonk een intense vreug de: ,,Zeg, Jo, als Dirk kon vermoeden, dat wij de voorstelling hebben bijgewoondToch jammer, dat hij bet niet weet, want er zijn nog plaatsen in onze loge onbezet." Josine knikte en antwoordde: ,,Ja, het is jammer", maar inwendig dacht zij: „God- dank, dat hij het niet weet!" Toch wist Dirk het reeds, dat zijn moeder en Josine aanwezig waren. Wel had hij de dames niet in hun loge gezien, maar de heer, die de echfcgenoote van Maurits van Kempen bij het binnenkomen van den schouwburg had begroet en dien Josine aan haar tante, me vrouw Willebrands, had voorgesteld, ging den componist vertellen, wie geikomen waren om de eerste cpvoering van zijn opera bij te wo- nen. Beieefd vregde hij er aan toe: „Me dunkt, mijnheer Willebrands dat u en maestro Ma rini wel niet naar uw oude plaatsen zult wil- zijn pijnlijk, ze genezen moeilijk en laten vaak liiteekens na. Behandel ze daarom zorgvuldig, de pijn verdwijnt direct, de wonden of blaren blijven zuiver en genezen snel. xtxcd. waarin wordt gezegd, dat de zoon van Ras Koeksa is benoemd tot gouvemeur van de ge bieden Allawa en Takasa. De kroonprins van Abessinie zal ibinnenkort in de hoofdstad aan- komen om tijdens <fe afwezigheid van den negus de regeeringszaken te leiden; de negus zal over tien dagen naar Dessie vertrekken. Het verblgf van graaf Vinci te Addis Abeba. Een officieel bericht uit Addis Abeba meldt, dat de consul van Mogallo Vrgdag te Modjo, ten zuiden van Addis Abeba zal aankomen, waar graaf .Vinci, de Italiaansche gezant, die nog steeds te Addis Abeba vertoeft, hem zal afhalen om gezamenlgk de reds naar Dzjiboeti voort te zetten. De commandant van het escorte, dat het personeel van de Italiaansche legatie naar de grens heeft gebracht, verklaarde, dat de eerste secretaris, Mombelli, hem zijn voile tevreden- heid heeft betuigd over de maatregelen, welke de regeering aan de grens heeft getrofferi en dat Mombelli hem had verzocht zgn dank hiervoor over te brengen. Tecle Hawariate op weg naar zijn land. Het Fransche stoomschip d'Atagnan is te Port Said aangekomen. Aan boord van dit schip bevinden zich Tecle Hawariate, de Abes sijnsche gezant te Parijs en de beide zoons van dr. Martin, den gezant van Abessinie te Lon den, die alien naar hun land terug gaan oon mee te strijden. Italiaansche deserteurs in Oostenrijk. De Weensche correspondent van de Times meldt, dat in de laatste weken ruim 200 Itali aansche deserteurs de grens zijn overgestoken. De meesten hunner behooren tot de Duitsch- sprekende bevolking uit Zuid-Tirol. Men heeft hun gevraagd of zij in Oostenrijk wenschen te bijven en de meerderheid heeft daarop geant- woord, dat zij naar Duitschland wenschen te gaan. Aan dien wensch is gehoor gegeven, doch in de laatste dagen zijn zij in den regel door de Duitsche autoriteiten naar Oostenrgk teruggeleid. Een aanvaring aan den ingang van het Suez-kanaal. Uit Port Said wordt gemeld, dat Dinsdag- avond het Britsche tankschip British Work man aan den ingang van het Suez-kanaal in botsing is gekomen met het 1400 ton metende Italiaansche troepentransportschip, Belvedere. Beide sohepen werden beschadigd, doch kxmden hun reis voortzetten. Aan boord van de Bel vedere bevinden zich soldaten, die op weg zgn naar Massawa. Het terugtrekken van een Italiaansche divisie uit Lybie. Naar Reuter uit Londen meldt, heeft Suvich toen hij aan Drummond de beslissing van de Italiaansche regeering overbracht om een divisie uit Libye terug te trekken, geen tegen- prestatie van Engeland gevraagd. De Italiaansche beslissing is te Londen met voldoening ontvangen, maar men legt er den nadnuk op, dat zij niet beschouwd moet wor- len teruggaan. Wat dunkt u ervan om de vrije plaatsen in te nemen in de loge, waar zich uw moeder en mevrouw van Kempen be vinden Marini liet Dirk niet aan het woord, maar riep lachend uit: „Natuurlijk, de zoon be- hoort tog zijn moeder!" Tegelijk herinnerde hij zich het gesprek, dat hij met Dirk op zgn wandeling door Amsterdam gevoerd had. Ja, hij was erg benieuwd om de blonde Josine te leeren kennen. Een van de bedienden kreeg opdracht, de heeren naar de bewuste loge te geleiden. Alle bedenkingen ter zijde stellend, volgde Dirk den man. Een koortsachtige opwinding en een innig gevoel van geluk, omdat hg Josine zou weerzien, welden in hem op. De deur werd geopend en de heeren traden binnen. Josine verbleekte, zelfs haar lippen werden wit. Mevrouw Willebrands sprong op en haar zoon omhelzend, riep zij luid: ,,Mijn jongen, mijn Dirk, hartelijk gefeliciteerd!" Nu werd de Italiaansche maestro voorge steld en de heeren namen plaats. Dirk ver telde zijn ontmoeting met Marini, dat hij met hem achter in de parterre had gezeten uit vrees, dat zgn opera in Holland niet zoo zou worden toegejuicht als in Parijs het geval was geweest. Terwijl hij fluisterend sprak. keek hij tersluiks naar Josine, die met neergeslagen oogen zat te luisteren. Toen zij eindelijk opkeek. trof haar een blik uit zijn oogen, die haar het bloed naar de wangen joeg. Die blik sprak van de oude liefde, maar tegelijk van een nieuwe hoop... Ja, de hoop op een onverwacht geluk werd in haar opgewekt; het was alsof bonte vlin- ders voor haar in den zonneschijn dartelden. Zou zij de handen emaar mogen uitstrekken om ze te vangen, zouden die schoone verwach- tingen vervuld worden? (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1