De Storm van Zaterdag j.l. Laatste Berichten Gemengde Berichten Marktberichten Burgerlijken Stand Het s. s. KERKPLEINen de Sleepboot DRENTHE bij Esmond aan Zee gestrand. ONDER EEN TRAM GERAAKT EN GEDOOD. INGEZONDEN STUKKEN. Hg> HET ITALIAAN SCHE OFFENSIEF BEGONNEN. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. Vrijdagavond is van IJmuiden naar Schie dam vertrokken het stoomsehip Kerkplein. Door den Zuidwesterstorm, die tijdens de reis opstak, heeft het &chip, dat in ballast voer, weinig vorderingen kunnen maken. Vermoe- delij,k"door kolengebrek is het schip Zaterdag tegen den middag in moeilijkheden gekomen. Op verzoek om sleepboothulp is de sleepboot Drenthe van Bureau Wijsmuller, uitgevaren om assistentie te verleenen. De storm was zoo hevig, dat in den loop van den middag meer sleepboothulp werd verzocht. Hierop is de sleepboot Utrecht, eveneens van Bureau Wijsmuller van Den Helder uitgevaren. De Kerkplein toevond zich toen ter hoogte van Egmond. Zaterdagavond werd daarop gemeld, dat de Kerkplein losgeslagen was van de Drenthe en vervolgens gestrand bij Egmond. De sleepboot Drenthe heeft, nabij de Kerk plein gekomen, getracht verbinding met het schip te krijgen. Bij de pogingen hiertoe is plotseling de tros gebroke-n, die ongelukkiger- wijze in de sohroef van de sleepboot verward raakte. De Drenthe zond daarop S.O.S. sei- nen uit, daar het schip door de bemanning niet gehouden kon worden. Om ongeveer half acht kwam het bericht, dat ook de sleepboot ge strand is. Omtrent het lot van de bemanning was toen nog niets bekend, doch men maakte zich over haar ten zeerste ongerust. De sleepboot Utrecht, eveneens van het Bureau Wijsmuller, was op aanvraag van de Drenthe reeds om vier uur van Den Helder vertrokken. Den geheelen avond sloegen zware en hooge zeeen over de Kerkplein. Om 9.30 uur nog heeft men twee man op de brug gezien. De liohten waren om half tien gedoofd en men was er nog niet in geslaagd verbinding met het schip te krijgen. Vergeefs had men ge- poogd met het Whipper-toestel een lijn over te schieten. De Neeltje Jacoba van de Noord- en Zuid- Hollandsche Redding Maatschappij was reeds te 3 uur Zaterdagmiddag van Umuiden ver trokken om assistentie aan de Kerkplein te verleenen. Om half acht werden noodseinen gegeven en hoorde men van de sleepboot geroep: „Help, wij verdrinken!" Angstig hoog sloegen de golven over het dek. Op het strand werden nu fakkels ontstoken, terwijl auto's hun licht op de boot richtten. Getracht werd een lijn over te schieten, maar bij den hevigen storm was dit onmogelijk. Toen besloot men de reddingsboot uit te brengen, terwijl inmiddels het zoeklicht uit Wijk aan Zee werd aange- vraagd. Daar de gewone afgang naar het strand te ver voorbij de sleepboot was, werd in allerijl een andere afgang vrijgemaakt. De vuren aan boord van de sleepboot waren in middels door de overslaande golven gedoofd. Tegen negen uur arriveerde het zoeklicht van Wijk aan Zee. De reddingboot werd nu in zee gebracht, maar dreef voorbij de sleep- boot. Deze was intusschen zoo hoog op het strand gezet, dat de bemanning, die men op de brug zag staan, geen gevaar meer liep. Een dichte menschenmenigte, die door de radio van de stranding gehoord had, sloeg het reddingwerk gade. Er is om half negen met het Whipper-toe stel een lijn afgeschoten naar de Drenthe, welke evenwel is gemist. Een tweede lijn is om kwart over negen afgeschoten over het aohterschip, maar de bemanning kon daar niet bij komen. Om half elf heeft men een derde lijn afgeschoten, maar men vreest, dat ook deze poging niet is gelukt. Het weer is zeer slecht en de boot ligt leelijk tegen het strand. Van de Neeltje Jacoba uit IJmuiden is niets bekend. De IKerkpledn ligt een kilometer ten Noor- den van Egmond en is in het zand wegge- slagen. Er is een kapotte sloep aangespoeld. Om kwart over elf Zaterdagavond zond de Kerkplein nog noodseinen uit. De radio van de Drenthe was defect, zoodat men van deze boot af niet kon seinen.. Dater werd aan de N. R. Crt. bericht: Op het oogenblik is de positie van de he- manning van de Drenthe niet levensgevaarlijk. Er is van den wal een lijn overgeschoten, welke doel getroffen heeft. De bemanning verlaat het schip nog niet, de lichten branden nog. Ben lid van de bemanning is door de roeired- dmgboot van Egmond aan Zee aan wal ge bracht. De Utrecht heeft de thuisreis naar Den Helder aanvaardt. De bemanning van de Drenthe moet zich onder dek bevinden, men ziet althans niets van haar. De indruk van den heer de Booij, secretaris van de Noord- en Zuid-Holl. Red ding Mij was Zaterdagavond te half twaalf, dat de Drenthe het grootste gevaar, dat van den vloed, nagenoeg doorstaan had. Vermoe- delijk tegen 12 uur als tenminste de eb het water snel doel afnemen, zouden de menschen betrekkelijk veilig zijn. Op de Drenthe zag men alleen af en toe in de radiokamer een lampje branden, maar dat is later ook uitgegaan. De positie van d,e Kerkplein. Wat de Kerkplein betreft, deze ligt ongeveer 300 M. Zuidelijker, even dicht bij het strand, ook evenwijdig daarmede, en in een even zware branding. Op het schip zijn alle lich ten aan; het heeft draadloos geseind, dat er voor de bemanning geen direct gevaar is. Af en toe ziet men op het dek menschen zwaaien met brandende zaklantaams. Soms komen zulke geweldige brekers over het schip, dat men van den strandboulevard in de stralen- bundels der zoeklichten de kleuren van de regenboog ziet. Het laat zich haast niet denken, dat op zoo betrekkelijk geringen afstand van het strand, de verbinding met de beide gestrande schepen een volslagen onmogelijkheid is, maar ziet men de kokende branding tusschen het strand em de schepen, dan is het beter begrijpelijk. De reddingboot heeft een vergeefschen tocht naar de Drenthe gemaakt, die zeer zwaar is geweest. Toen de reddingboot Zateraagvond uitvoer stond er te veel vloedstroom om de Drenthe te bereiken. De Egmonders zijn het schip tdt ongeveer 30 meter kunnen naderen, maar bonden in de zware branding niet verder komen sm mioesten opgeven. Tusschen de twee pijpen van het schip hebben zij drie a vier menschen gezien, die zij vruchteloos ge tracht hebben te beschreeuwen. Te half 12 hooren we, dat de Egmonders er straks op- nieuw in hun reddingbooten op uit zullen gaan. De Egmiondsche reddingsboot mocht het Zaterdagnacht te ongeveer half een gelukken de bemanning van de ,,Drente" te bereiken en aan land te brengen. Eerst was de beman- ning gered en bemerkte men dat de kapitein Van der Graaff nog aan boord moest zijn, waarop de reddingsboot nogmaals zee koos en bleek dat deze in de kajuit opgesloten zat. Hier werd h.ij door een der leden van de red- dingsboot die overgesprongen was gevomden en uit zijn benarde positie verlost waarop men behouden weer de kust bereikte. De Kerkplein" zit zoo hoog dat zij zal moe- ten 'worden uitgegraven; terwijl ook de ,,Drente" nog wel vlot gebracht zal kunnen worden. FINSCH STOOMSCHIP „ROMARSUND" GESTRAND. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is nabij Borsselen gestrand het voor sloop be- stemde Finsche s.s. „Bomarsund", hetwelk gesleept werd door de Belgische sleepboot „Goliath". Zaterdagavond werd door de sleepbooten Goliath", „Max", Vulcan" en „S-imson" bij hooo- water getracht het schip vlot te trekken, hetgeen echter niet lukte. Integendeel het schip is Zaterdagavond door het hooge water nog hooger komen te zitten, en zal, nu de ge- tijen aan het afnemen zijn, de eerste week wel geen sprake zijn van afsleepen. Schepen op de reed,e van Vlissingen van de ankers geslagen. Het op de reede van Vlissingen liggende stoomsehip Florida van de Oompagnie Trans- atlantiqiue, op weg van Antwerpen naar Duin- kerken, is Zaterdagavond tengevolge van het ruwe weer van beide ankers geslagen en heeft ook zijn kettingem verloren. Sleepboothulp is ter assistentie vertrokken. De Florida stoomt op in de riehting Antwerpen. Het Duitsche Argo-stoomschip Schwalbe, van Antwerpen bestemd voor Riga, heeft beide ankers op de reede verloren. Vermoedelijk zou het schip trachtten te Vlissingen binnen te komen. Zeilschip aan den grond. Uit Ouddorp (Goeree en Overflakkee)Tij dens den storm is Zaterdag het zeilschip van schipper Joost de Haan, afkomstig uit Wer- kendam, geladen met pulp en op weg van Puttershoek naar Ouddorp op de Grevelingen aan lager wal vastgeloopen, doordat het zeil tengevolge van den hevigen wind was stuk- gewaaid. Twee motorbotters zijn ter assisten tie uitgevaren. Schip in nood bij Ameland. Uit Hollum (Ameland) werd Zaterdag ge meld: Op de wadden, Zuidelijk van Ballum, geeft een schip noodseinen. De reddingboot van Hollum is uitgevaren. De noodseinen welke gegeven werden van een schip op de Wadden, ter hoogte van Bal lum, bleken afkomstig te zijn geweest van een met steenen geladen tjalkschip, thuisbehooren- de te Hollum. De roei- en zeilreddingboot van het station Hollum van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Mij, is iets voor negenen uitgevaren. De bemanning is er in geslaagd alle aan boord van het tjalkschip aanwezige personen, man, vrouw en 7 kinderen te redden en behouden in Hollum binnen te brengen. Het betreft hier het gezin van schipper v. d. Sloot. Storm boven Schotland en Noord- Engeland. De storm van Zaterdag heeft ook Zaterdag nacht gewoed boven Schotland en Noord- Engeland. Verscheidene schepen verkeerden in nood en zonden S.OjS.-seinen uit. Noorsch stoomsehip vermist. De ,,Aftenposten" bericht, dat men zeer ongerust is over het lot van het Noorsche s.s. „Mairo" uit Arendal, waarvan men sedert de vorige week niets heeft vemomen; men vreest dat het schip met man en muis is vergaan tijdens een storm, welke op de Noordzee heeft gewoed. Het schip is op 9 October uit Shet land vertrokken met bestemming naar Ko- ningsbergen. Sedertdien heeft het schip echter geen enkel teeken van leven meer ge geven. De reis in kwestie diuurt slechts vier en een halven dag. Van S., die bij het verhoor door de politie te Oss een vdlledige bekentenis aflegde, zal ter beschikking van de justitie worden gesteld en naar den Bosch worden gebracht. INBRAAK IN EEN KERlK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is voor de tweede maal binnen een jaar inge- broken in de RK. kerk en aangrenzende school te Great Genhout-Beek. Door het uitsnijden van een ruit zijn de daders in het gebouw ge komen. Alle offerblokken in de kerk en de missiebusjes in de school werden geledigd. Het is niet mogelijk vast te stellen hoeveel de buit der inbrekers bedraagt. De offerblok ken en busjes waren sinds geruimen tijd niet meer geledigd. Zaterdagmiddag is de 87-jarige P. P. M„ wonende in een pension te Wassenaar, op het Kruispunt PrinsenwegBurchtlaan onder den tram geloopen en op slag gedood. Waarschijnlijk heeft het slachtoffer, dat eenigszins hardhoorend isi bij de hevige wind met het hoofd v'ooruit geloopen, en aldus niets van de tram gemerkt. UIT DE SMOftKELWERELD. In verband met den laatsten tijd veelvuldig voorkomende smokkelhandel in cigaretten- papier is bij beschikking van den Minister van Financien dd. 21 Juni bepaald, dat dergelijk papier ook onder zegel moet worden verhan- deld en vervoerd, waarvoor een soort bande- rolles moet worden gebruikt, zooals bijvoor- beeld om doozen sigaretten moet worden ge- plakt. Deze bepaling is op 15 Augustus van kracht geworden. De Antwerpsche politie heeft aldaar aan- gehouden den 29-jarigen C. J. S., afkomstig uit Den Haag, die in het bezit bleek te zijn van drie clichd's, welke hem in staat stelden, val- sche Nederlandsche banderolles voor cigaret- tenpapier te maken. Het bleek, dat deze cl'ichd's te Antwerpen waren vervaardigd en dat een Antwerpsche drukker daarbij als tus- *schenpersoon was opgetreden. Deze drukker had het echter niet aangedurfd, de banderol les te maken. Bij den drukker werd een on- derzoek in de correspondentie ingesteld en toen bleek, dat deze drukker veel correspon- deerde met zekeren Piet de Groot, poste- restante te Rotterdam, waarschuwde de Ant werpsche politie de Rotterdamsche Centrale Recherche, die hier het anderzoek voortzette. A1 spoedig bleek, dat de man, die de post- restante stukken op naam van Piet de Groot kwam afhalen, de 36-jarige D. van Z. was. Er werd in diens woning te Rotterdam een inval gedaan en daarbij werd nog een stel van der- gelijke cliche's in beslag genomen. Dank zij het snelle ingrijpen van de Antwerpsche- en de Rotterdamsche politie zijn de cliche's in be slag genomen, nog v66r zij in de kringen van de smokkelaars konden worden gebruikt, waardoor het Rijk voor een aanzienlijke schade is behoed. Het onderzoek is ingesteld in samenwerking met een inspecteur van de Directe Belastingen uit Amsterdam. 30 October. GOES. Jaarl. alg. vergadering van de N.V. Zaadhandel en Boomkweekerijen Wed. P. de Jongh in het hotel Centraal. 31 October. STOjPPELDIJK. Veiling woonhuis. Notaris Fanoy. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Sluiskil, 18 October 1935. Als voorzitter van den Z.-Vl. Slagerabond voel ik mij verplicht het optreden van de auto- rijdende crisisambtenaren aan het publiek be kend te maken. Op een morgen rijdt slager Moerman van Hoek zijn klanten af, met een paar IK.G. vet, gebandeleerd, maar niet goed, volgens de auto-rijdende crisisambtenaren. Inplaats van de pakjes als bewijs voor den slager in den zelfden toestand te laten, om ze den Kanton- rechter te toonen, of ze al of niet goed waren, trekken ze de banderolles er af, en gooien ze weg. Dat kunnen getuigen staven. Een paar dagen nadien krijgt de voorzitter een bezoek voor de zooveelste maal, met een volmaoht van den Burgemeester voor huis- zoeking. Kleerkasten, slaapkamers, het ge- heele huis wordt door twee personen onder- zocht, het erf wordt afgezocht, op straat doet een zeer ongunstig uitziend persoon de wacht. Ten laatste, vinden zij enkele K.G. oud rund- vet (twee jaar oud) volgens de slageT technisch vet. Op mijn aanhoudend verzoek om een klein etukje te verzegelen, als bewijs op het Kan- tongerecht, wordt niet ingegaan. Onder het gezegde, al zoo lang tegen de slagers verkondigd: „Uw voorzitter moeten we eens te grazen hebben", vertrekken de auto-rijdende crisisambtenaren, naar Ter Neuzen. Hoogachtend, H. J. CODSEN. Voorzitter Z.-Vl. Slagersbond. REDDERS BEEOOND. De visschers H. J. Konijn en H. Dekker te Egmond aan Zee hebben in den afgeloopen zomer met gevaar voor eigen leven een bad- gast gered, die zich te ver in zee gewaagd had. Dit feit is niet onopgemerkt voorbjj- gegaan. De Maatschappij tot het redden van drenkelingen heeft hen door bemiddeling van Dr. A. Fischer een medaille met oorkonde laten uitreiken. Bovendien ontvingen zij een geldelijke belooning van 40 en 25. SLOEP AANGESPOELD. Aan het strand te Egmond aan Zee is Vrij- dagnamiddag een reddingssloep aangespoeld. Blijikens de daarin aangetroffen reddingboei, gemerkt Insterburg-Koningsbergen afkomstig van een Duitsch schip. In de sloep trof men behalve de boei ook nog een scheepslantaam, een riem en een trommel met soheepsbeschult aan. DOOR EEN TRAMTREIN GEDOOD. Zaterdagmiddag is een 87-jarige man nabij den Prinsenweg te Wassenaar door een tram- trein van de H. T. M. van de lijn Den Haag Leiden overreden en gedood. Het slachtoffer schijnt de tram te laat te hebben opgemerkt. WEER EEN OSSENAAR GEARRESTEERD. Op verzoek van de Ossche politie is te Eind hoven gearresteerd de 36-jarige van S., gebo- ren te Oss, bijgenaamd Mijne Pop. Hij, werd verdacht van betrokken te zijn geweest bij eenige overvallen met roof in 1926 te Oss ge- pleegd. Verdacht van den dezer misdrijven werd destijds zekere Puck van G. gearresteerd, die tot 6 jaar gevangenisstraf is veroordeeld. Uit de nieuwe verklaringen van de Ossche mis- dadigers is aan het licht gekomen, dat ook v. S. destijds tot de daders behoorde. Als der de medeplichtige aan dezen overval werd de beruchte Ossenaar Koosje van G. genoemd. Ook deze bevindt zich reeds voor andere delic- ten in de Bossche gevangenis. MOTORSCHIP VERMIST. ZAANDAM. Sedert Donderdag wordt ver mist het 41 ton groote motorscheepje Neeltje", schipper Van den Akker_ dat op dien dag van Nijmegen op weg was naar Amersfoort, ter overbrenging van het wafelkraam van den heer W. Doggen. Het scheepje is Vreeswijk gepasseerd en te Utrecht geschut. Men vermoedt, dat is door- gevaren en geschut is door de Oranjesluizen, om. daarna over het IJselmeer de Eem op te varen naar Amersfoort, doch op het IJsel meer is vergaan. Voomamelijk komt men tot dit vermoeden, omdat Zondag, langs de geheele route, die het motorscheepje had afgelegd, nadat te Utrecht geschut was, een grondig onderzoek is inge steld, dat echter geen nadere berichten op- leverde. Aan boord bevonden zich de 44-jarige schipper, diens 41 jarige vrouw, 3 kinderen, jongens van resp. 7, 6 en 3 jaar en 2 knechts van den wafelbakker Loggen. 4 ZAANDAM. Bij den brigade-commandant van de Rijksveldwacht is hedenmorgen bericht ingekomen, dat het vermiste motorschip „Neeltje" om 10 uur hedenmorgen behouden te Amersfoort is aangekomen. SOHIP IN NOOD? IJMUIDEN. Volgens een alhier ontvangen bericht, drijft een stoomsehip ongeveer 25 mijl uit de kust, stuurloos rond. Een sleepboot van L. Smit Go. is uit Hoek van Holland ter assistentie vertrokken. HET S.S. „KERfitPLEIN". AMSTERDAM. De directie der stoomvaart- maatschappij ,,Millingen", deelt mede, aan- gaande het te Egmond gestrande stoomsehip ..Kerkplein", dat nog niet tot berging besloten is, omdat dat een zeer groot bedrag vorderen zal. De kapitein en officieren hebben het schip verlaten. ASMARA. De oor<logscorrespondent van D. N. P. seint, dat volgens uit Italiaansch Somaliland ontvangen berichten de Italiaan- sche opmarsch, ondanks den regenval, is voort- gezet. De Italiaansche troepen zijn de rivier Sjebeli, waarlangs de Abessiniers versterkingen had- den aangelegd, overgetrokken. Bij den aan- vaJl werd gebruik gemaakt van talrijke vlieg- tuigen. Groote voorraden zijn de Italianen in handen gevallen en veroverden 2 stukken ge schut en vele machinegeweren. De Italianen veroverden hierop de plaats Sjewali. In Italiaansche kringen wordt dit sucees als het belangrijkste sedert de bezet- ting van Gerlogoebi beschouwd. Hoek, 19 October 1935. Mijnheer de Redacteur, Mag ondergeteekende een plaatsje in uw veeigelezen blad, waarvoor bij voorbaat dank. Met belangstelling lazen we het raadsver- slag der gemeente Hoek in uw blad van Vrij dag 18 October. Voomamelijk dat gedeelte waar gesproken werd over het Agentschap der Arbeidsbemad- deling. Het is niet onze bedoeling te treden in de discussie tusschen de heeren die over dit onderwerp het woord hebben gevoerd. Doch wel om ons als lid der Commissie van Toe- zicht te verdedigen en eens tegenover de ver- keerde voorstelling die hier gegeven wordt, de zaak in het juiste lioht te plaatsen. Er wordt gezegd dat niet is uiitgemaakt aan wie de schuld lag dat twee arbeiders niet op tijd aan de Bietenfabriek aanwezig waren. Dit is door de Oommissie wel uitgemaakt, die schuld lag op Hoek en niet in Tex Neuzen. Van uit Ter Neuzen was gebeld dat deze twee arbeiders, die in het verslag met name genoemd worden, om twee uur zich moesten melden aan de Sui- kerbietenfa.briek te Sas van Gent. De agent der Arbeldsfoemiddeling was niet thuis, de zoon (die in het raadsverslag als Johan wordt aan- geduid) was in militairen dienst, dus moest de dochter er voor zorgen dat het in orde kwam. Na overleg met den agent zelf en met Ter Neuzen is de gemeenteveldwachter toen ■■evraagd de menschen te gaan waarschuwen om zich te melden aan de Cokesfabriek; let wel niet aan de Bietenfabriek. Die boodschap werd gebracht bij de vrouwen der betrokken arbeiders. Door een van hen is toen onmid- dellijk meegedeeld, dat haar man gereed stond naar de bietenfabriek te gaan en dus niet voor een paar dagen naar de cokesfabriek kon gaan werken. Daarom was het van hen niet dom om 's morgens weer gewoon aan den arbeid te gaan, de eene in de werkverschaffing en de ander bij een particulier. Toen is er tenslotte weer via Ter Neuzen voor gezorgd, dat deze menschen den volgenden dag toch nog in Sas van Gent zijn gekomen. Aan wie de schuld lag is dus wel een be- wezen zaak, maar het zal wel blijven gaan zooals het nu gaat. Niets wordt gedaan om hierin verandering te krijgen, d.w.z. van de zrjde der plaatselijke overhead niet. Het kan naar onze bescheiden meening ook niet wanneer men van wethouderszijde de fun die van een gemeente-ambtenaar een ..smerig baantje" noemt en men in gemeente- zaken spreekt van „voor elkaar knoeien" zon- der dat hiertegen geprotesteerd wordt. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte verblijven wij, Hoogachtend, J. DE PUTTER, Lid v/d Commissie van Toezicht. op de Arbeidsbemiddeling. van Jan Willem de Feijter en van Johanna Pietemella Mechielsen. -Louise Augusta, d. van Franciscus Vanhijfte en van Ireea Flo rence van Aerde. Overlijden. 12 Oct. Jacobus Hamelink, oud 62 j., z. van Krijn en van Tanneke Bareman. 14 Oct. Johanna -Herrebout, oud 44 j., echtg. van Frsmcois Hamelink (wonende te Zaam- slag). 16 Oct. Augustus Johannes IJsebaert, oud 54 j. (wonende te Zuiddorpe). TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. F. Oostdijk, dienstbode, Kanaalweg 75. van Klundert. K. de Feijter, fotograaf, Tramstraat 29, van Roosendaal. J. A. C. L. 'Hemelsoet, chauffeur, Veldstraat 7, van West-dorpe. J. Dam, colporteur, Louisastraat 17, van Kloetinge. K. Oppeneer, chauffeur, Dekkerstraat 31, van Breskens. P. A. Dingemans, grondwerker, Louisastraat 8, van Enschede. J. Soheele, chauffeur, Middenstraat 77, van Zaamslag. J. L. Abee, zonder, Dijkstraat 10/14, van Breda. H. C. Bilius, dienstbode, v. Steenbergenlaan 18b, van Ermelo. M. G. Meulenberg, zonder, Westkolkstraat 42, van Assen. M. J. de Wit, zonder, Kanaalweg 107, van Dussen. L. M. de RidderLammens, zonder, van Koewacht. Vertrokken: P. M. Maat, zonder, Scheldekade 34, naar Voortburg. J. le Mat, chauffeur, L. Kerkstraat 68, naar Breskens. S. van Minnen, zonder, Tholensstraat 102, naar Antwerpen. M. de Bruijn, schippersknecht, Kazernestr. 4, naar Antwerpen. 22 October. ZAAMSLAG. Alg. vergadering van de melk- controlevereeniging bij den heer C. P. de Regt. 26 October. TER NEUZEN. Openbare verkooping van een gedeeltelijke bibliotheek, in bet hotel ,,Du Commerce". Deurwaarder K. J. Huineman. TER NEUZEN. Aanbesteding van het ver- bouwen van het perceel No. 9 aan de School- weg. Architect De Bruijne. Mijnheer de Redacteur, De gemeente Ter Neuzen is in het bezit van een zeer ruim en practisch aangelegd Parkeerterrein, waarvan destijds wel de be- doeling zal zijn geweest om aan het euvel dat overal in de straten auto's eenvoudig werden neergezet, hetgeen een belemmering van het verkeer is en niet steeds van gevaar ontbloot. Nu is het mij Woensdag j.l. opgevallen, dat terwijl het Parkeerterrein nog voor geen der de gevuld was, vrijwel langs de geheele Nieuw- straat en in de Arsenaalweg auto's werden geplaatst langs het trottoir. Men heeft het altijd over de veillgheid van het verkeer, doch zelf schijnt men zich hiervan niet veel aan te trekken. Het Parkeerterrein ligt midden in de stad en slechts eon 100 meter behoeft men verder te rijden om de auto's te plaatsen daar zij behooren. Met dank voor de opname. EEN WIELRIJDER. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 17 Oct. Arie de Koeijer, oud 23 j., jm. en Maatje Elisabeth Verhage, oud 24 j., jd. 18 Oct Jacobus Hamelink, oud 21 j., jm. en Janneke Dieleman, oud 18 j., jd. August Cesar de Maesschaelck (van West- dorpe), oud 23 j., jm. en Pietemella Maatje Riemens, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Oct. Jacobus Michiel Hamelink, oud 28 j., jm. en Elisabeth Dieleman, oud 24 j., jd. Geboorten. 11 Oct. Comelis Jacob, z. van Hendrik Kaijser en van Sara Catholijna Catharina Suzanna van Houte. 14 Oct. "Jacob Jan, z. van Comelis Dubbeldam en van Sara Verhelst. 15 Oct. Johannes Koert, z. van Gerardus Johannes M-innik en van Cornelia van Kerkvoorde. 16 Oct. Marinus Ludovic Anthoni, z. van Marinus Moerland en van Geertje Baars. 18 Oct. Janna Pietemella, d. Rotterdam, 21 Oct. 1935. VEEMARKT. Aangevoerd: 586 vette runderen; 296 vette en graskalveren1019 schapen en lammeren; 695 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,48, 2e kw. f 0,44, 3e kw. f 0,280,34; Ossen le kw. f 0,46, 2e kw. f 0,42, 3e kw. 0,34if 0,36; Kalveren le kw. 0,75, 2e kw. 0,65, 3e kw. 0,49—/0,45; Schapen le kw. 0,38, 2e kw. 0,36, 3e kw. 0,32; per stuk 17, 14, /10; Lammeren le kw. /0,39; 2e kw. 0,37, 3e kw. 0,32, per stuk 12, 10, 8; Varkens le kw. 0,46, 2e kw. 0,44, 3e kw. f 0,42. Vette kalveren en ossen met sleependen han- del. Prima koeien gingen tot 52 cent en prima ossen tot 48 cent per K.G. Vette kalveren met tamelijken handel tot onveranderde prijizen. Prima kwaliteit ging tot 80 cent per K.G. Var kens werden ruimer aangevoerd; de handel was traag bij lagere prijzen. Slechts weinig varkens werden tegen de hoogste noteering verkocht. Schapen en lammeren eveneens met ruimeren aanvoer; de handel was stil. Voor export werden enkele partijtjes schapen ver kocht. VLAS. Aangevoerd: Blauw 700 K.G. /0,55f 0,64; Holl. Geel 4000 K.G. 0,53—0,62y2Gron. 3000 K.G. f 0,53- -f 0,60. De vraag was iets beter, waardoor de prij zen iets hooger waren. AARDAFPELEN. Zeeuwsche Blauwe f 2,40f 2,80; Zeeuw- sche Bonte 2,402,80; Zeeuwsche Eigem- heimers /1,902,10; Brielsche Eigenheimers 2f 2,30; Bonte en Blauwe poters f 1,50 1,75Eigenheimer Poters f 1,401,60, alles per H.L. Zandaardappelen 45 cent per K.G. Aanvoer redelijk, vraag iets kalmer. GRANiEN- EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier 5if 5,20; Haver 6,75 7; Erwten, kleine groene 8f 9; Schokkere ./ll; Bruine Boonen 12,7514,25. FTJNE ZADEN. Blauwmaanzaad 17f 18; Karwijzaad f 20 21; Zaailijnzaad wit- en blauw,bloei 9 -f 10. Van Ter Neuzen: 20 Oct. Eng. s.s. TOE SULTAN, 354, ledig, Blvth. Voor Sluiskil: 18 Oct. Eng. s.s. WEST- COVE, 1597, kolen, New-Castle. Vart Sluiskil: 19 Oct. Eng. s.s. WESTOOVE, 1597, ledig, Tyne. 20 Oct. Slow. s.s. JELA TOPIC, 1816, cokes, T-riest. Van GentTer Neuzen: 20 Oct. Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., Londen. Voor Riemen: 20 Oct. Noorsch s.s. MIRAN DA, 754, ledig, Londen; Estl. s.s. ELNA, 1285, ledig, Cardiff. Voor Gent: 18 Oct. Eng. s.s. TRINGA, 972, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. DAFILA, 969, stukg., Antwerpen; Slow. s.s. ROSINA TOPIC, 1947, kun=tm., Duguat; Noorsch s.s. NOORD- STAD, 180, ledig, Londen; Belg .s.s. ADOUR, 658, fosfaat, Sousa; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, slakken, Immingham; Amerik. s.s. EG LANTINE, 3972, gem., Havre; Eng. as. CRICHTOUN, 506, stukg., Antwerpen. 19 Oct. Belg. s.s. CHARLES, 334, ledig, Brugge; Ned. m.s. MONICA, 126, olie, Duin- kerken; Belg. s.s. CLARA, 481, pekkolen, Goole. 20 Oct. Letl. s.s. DAGO, 1285, ledig, Man chester; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole. Van Gent: 18 Oct. Eng. s.s. EMS WORTH MANOR, 678, gem., Cardiff; Noorsch sn. MOSNA, 769, pyriet, Oda; Eng. s.s. HARTLE- BURY, 3036, ledig, New-Castle; Eng. s.s. DA FILA, 969, stukg., Belfast; Eng. s.s. GREA- TEND, 771, ijzer, Newport; Belg. s.s. ALICE, 258, ledig, Brussel; Letl. s.s. KANGARS, 1746, ledig, Blyth; Eng. s.s. TRINGA, 972, stukg., Liverpool. 19 Oct. Duitsch s.s. EDITH HOWARD, 1248, cokes, Triest; Ned. m.s. DELTA, 112, cement, Exeter; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. HULL, 451, stukg., Hull; Ned. m.s. NOORDSTAD, 180, kolen, Frequier; Belg. s.s. CHARLES, 334, gem., Goole. 20 Oct. Ned. m.s. DENI, 145, cement, Poole; Nederl. m.s. ALDEBARAN128, kunstmest, Londen; Russ. s.s. ANADYR, 1963, ledig, Leningrad; Amerik. s.s. EGLANTINE, 3972, restant, Antwerpen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3