Landbouwberichten Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijken Stand Marktberichten SCHAKEN. IN EEN KUIP MET MELK VERDRONKEN. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. 13 Oct. Ned. s.s. WINTERSWIJK, 1937, De eeiste terreinverkenningen leveren een comsr dP het DOSKO-doel en vrije schoppen tegen beide ploegen op, waama de bezoekers zich ontpopten als de sterkeren. Speciaal door een betere balcontrole muntts Axel gis- termiddag uit en het was dan ook oil er een comipetitiewedstrijd op den Raayberg werd gestreden tusschen een paar gelijkwaardige tegenstanders. Als het spel 12 minuten oud is, laat de Groot den bal uit de handen vallen en Dronkens is er als de kippen bij om met "een tam sdhot de leiding te nemen, 01. Dit doelpunt inspireert de oranjehemden tot ver- duhbelde krachtsinspanning en de strijd wordt bepaald spannend als de Bergenaren tot drie- maal toe de Axelsche bovenlat bekogelen. Ondertusschen hebben de Axelaars 'vinnige tegenaanVallen ondernomen en tal van schui- vers op het doel van de Groot gelost. Een kans om den voorsprong te vergrooten wordt door Dronkens gemist. Na een fraaie rush forceert K. Gans een corner en naarmate de eerste helft vordert worden de Axelaars steeds sterker. Het oranje-binnentrio schiet echter gedurig naast. Wanneer na fraai aangeven van den Doelder Koekkoek op een paar meters afstand van de Groot tegen de paal schiet en het leder voor de voeten van zijn rechterbuurman komt is het voor deze een klein kunstje om na ruim 40 minuten de voorsprong te vergrooten, 02. Onder een voortdurend geestdriftiger spel en Steeds grooter wordend overwicht treedt de rust in. In de tweede helft krijgt Axel de zop tegen en heeft DOSKO een experiment beproefd door wij ziging van de opstelling. Nauwelijks zijn een tweetal minuten gespeeld of de mid- voor benut een fraaie voorzet van den rechts- buiten v. d. Boom en de bal wordt op schitte- rende wijze langs Dieleman gekopt, 12. De onzen zien in dat de voorsprong niet groot genoeg is om van succes verzekerd te zijn en gaan tot eenige verwoede aanvallen over. Het betere stoppen en plaatsen der oranjehemden valt voortdurend op en de thuisclub blijkt vaak het h:ofd kwijt te zijn tegenover de overrom- pelende Axelsche aanvallen. Het is alleen jammer, dat de Axelaars in het ibinnentrio geen enkele schutter hebben. Hoe fijn tech- nisch speler K. Gans op de middenvoorplaats ook was, die de zware DOSKO-spelers her- haaldelijk in de luren wist te leggen, de af- werking der aanvallen faalt( waar het aan- komt op de schotvaardigheid. De Bergena ren gaan steeds harder aanpakken en buiten vooral hun lichaamskracht uit, waartegen de scheiasrechter wel wat strenger had mogen optreden. In laatste instantie is het evenwel telkenmale Dieleman, die uitkomst en redding brengt. Deze speler verrichtte gisteren won- deren onder de lat en heeft in/ de tweede helft tal van score-kansen der thuisclub teniet gedaan. Als DOSKO een hoekschop op het oranjedoel krijgt te nemen komt de oranje- doelman in botsing met den linksbuiten en het spel moet tijdelijk worden onderbroken. Onder applaus van de overdekte tribune kan hij ecihter zijn plaats tusschen de palen her- nemen. Wanneer het spel een half uur oud is en opnieuw een corner op het Axelsche doel wordt genomen is het de linksbui'ten Visser die op zeer fraaie wijze den gelijkmaker in het Axelsche net plaatst. 22. Als ware dui- vels werpen de onzen zich nu in den strijd en de gastheeren gaan er Steeds forscher op spe- len Dieleman stopt op vaak fenomenale wijze tal van schoten, al mogen wij niet ontkennen, dat hij Fortuna nogal eens op zijn kant had. De oranjehemden, inziende dat zij met een gelijk spel tevreden zullen moeten zijn, con- centreeren in het laatste gedeelte van den wedstrijd alle aandacht op de verdediging. M. Gans en v. d. Berge werken als duivels en Dieleman heeft zijn dag en werkt in de laat ste minuten nog een voltreffer tot comer, waarna onder hoogspanning de laatste DOSKO-aanval wordt afgeslagen en de onzen onder gejuidh het veld ongeslagen verlaten. In geen jaar hebben wij onze jongens zoo verdienstelijk zien werken als gistermiddag. Indien met hetzelfde elan in de komende com- petitiewedstrijden wordt gestreden, zal het hen ongetwijfeld bij hemieuwing gelukken op den titel beslag te leggen. Bij de gastheeren werd er vaak forsch gespeeld en vooral in de eerste helft leek het telkens of zij werden over- speeld door onze uitnemend combineerende stadgenooten. De scheddsrechter nam nogal eens beslissingen ten gunste van DOSKO, welkeonjuist leken, hoewel wij zijn optreden niet als partijdig zullen kwalificeeren. AXEL 2TERNEUZEN 3. Terneuzen 3 speelde gister haar eerste wed strijd voor de ZVB-competitie. Zij was op be- zoek bij Axel 2. De Axelaars wonnen met haast ongeloofelijke cijfers, 170! LUXEMBURGZ. NEDERLAND. 3—2. De gister gespeelde wedstrijd tusschen de vertegenwoordigende elftallen van Luxemburg en Zuid-Nederland is geeindigd in een ver- diende 32 overwinning voor de Luxembur- gers. Bij de rust hadden zij met 21 de lei ding. SCHAATSEN. NEDERLANDSCHE SCHAATSRIJDERS NAAR GARMISCH PARTENiKIROHEN. De Koninklijke Nederl. Schaatsenrijdersbond heeft besloten aan de Olympische Winter- spelen te Garmisch Partenkirchen deel te nemen met de hardrijders A. P. van der Scheer, Langendijk, R. Koops, B. S. Blaisse en L. Dijkstra. Ook zullen deze rijders worden uitgezonden naar de Europeesche kampioen- schappen te Oslo op 25 en 26 Januari a.s. en de wereldkampioenschappen te Davos op 1 en 2 Februari a.s. MATCH ALJECHIN—EUWE. Nadat Aljechin de derde en vierde partij gewonnen had, was de stand: 3 voor Aljechin en 1 voor Euwe. D.e vijfde partij is inmiddels remise geworden, zoodat de stand 3%1% is geworden. Wij herhalen nog eens, dat de match be- staat uit 30 partijen en dat de winnaar 15% punt moet behaald hebben en bovendien zes partijen moet weten te winnen. Met een en kele winstpartij en de rest remise is dus de match nog niet gewonneneventueel wordt dan na de 30ste partij nog doorgespeeld,. Deze bepaling is gemaakt, opdat niet, zooals vroe- ger in een match LaskerSchlechter, alle partijen op een enkele na remise gemaakt zul len worden. INVOER VARKENSVLEESOH IN BELGIe. Door het ministerie van Landbouw is on- langs een proef genomen om een geheele uitputting van de verleende invoervergunnin- gen voor varkensvleesch te bevorderen. Voor elken kilogram waarvoor een vergunning wordt verstrekt moet 1 franc garantie worden gestort, welke slechts nadat de invoer heeft plaats gehad, wordt terugbetaald. Tegelijik werd het invoercontingent verruimd. Het departement van Landbouw deelt thans mede, dat de proefneming wordt voortgezet en dat een nieuwe serie vergunningen voor minstens 1000 K.G. zal worden afgegeven aan alle in Beigie gevestigde personen, die daartoe een aanvrage indienen. TWEE ARRESTATIES TE OSS. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ont- moette een patrouille van de marechaussee in de Ossche heide twee personen, die zich bij nadering uit de voeten maakten. Zij werden achterhaald en bleken in het bezit te zijn van eenige gereedschappen, die op het terrein van de werkverschaffing waren gestolen. De dieven waren zekere van N. uit Oss, en van R. uit .Berchem. Zij zijn naar de marechaus- see-kazerne gebracht en opgesloten. Zij zullen voor den officier van justitie worden geleid. INBRAAK TE AMSTERDAM. Vrijdagnacht is ingebroken in de kantoren van de firm a Houweling, limonadefabrika.nt aan de Passeerdersgracht te Amsterdam. De dieven zijn door middel van een valschen sleu- tel ibinnengedrongen en hebben de brandkast op het kantoor weten open te krijgen. Daarin vonden zij echter geen geld, doch een cassette, die in een lessenaar geborgen was, wisten zij eveneens open te breken. Daar- uit is 100 gestolen. Uit een anderen lessenaar werd een groote partij postzegels gestolen. Er was veel besehadigd. Het bureau Leidschepledn houdt zich met het ondierzoek bezig. ONGELUR OP ONBEWAAjKTEN OVERWEG BIJ STAPHORST. Nabij het station Staphorst is Zaterdag- morgen kort voor -twaalf uur een landbouwer, die met paard en wagen den onbewaakten overweg aldaar passeerde, door een goederen- trein in de richting Zwolle gegrepen. Voerman en paard werden op slag gedood. Het slachtoffer is de 60-jarige H. Nijboer, ongehuwd. De overweg ter plaatse is geen verikeersweg, doch geeft den boeren gielegen- heid hun ianderijen te bereiken. Het uitzicht ter plaatse is zeer goed, zoodat wel vaststaat dat Nijboer niet behoorlijk moet hebben uitge- keken. BRAND IN EEN SCHOOL TE SCHIEDAM. Dezer dagen werd de brandweer gealar- meerd voor een brand, die uitgebroken zou zijn in de openbare lagere school aan de Huis- mansstraat te Schiedam. Bij aankomst bleek een hoeveelheid licht ontbrandbare brandstof in den kelder vlam gevat te hebben, door in aanraking te zijn gekomen met gloeiende kolen, die uit de cen- trale verwarmingsketel gehaald waren. Het vuur was spoedig met een slang op de water- leiding gebluscht. De onderwijzers, onraad vermoedend. omdat zich een groote hoeveel heid rook ontwikkelde, hadden voor alle zeker- heid de kinderen in alle orde de school doen verlaten. LIJNVLIEGTUIG TE BRUSSEL DOOR EEN RUKWIND OMVER GEWORPEN. Het lijnvliegtuig van den dienst Keulen Brussel van de Imperial Airways is bij aan komst te terussel na een normale landing door een hevigen rukwind cpgenomen en om- geslagen, tengevolge waarvan het toestel ver- nield werd. De vier passagiers en de beman- ning werden door glasscherven gewond. FABRIEKSBRAND TE GENNEP. Te Gennep (N.-L.) is brand ontstaan in de tricotagefabriek Kann Co., gelegen aan den Duinweg aldaar. Tengevolge van dezen brand is een zeventigtal meisjes zonder werk ge komen. Daar de tricotagefabriek de eenige industrie van beteekenis ter plaatse is, betee- kent deze brand voor de gemeente Gennep een groot nadeel. Toen omstreeks vijf uur de meisjes van de eerste ploeg de fabriek binnengingen, bespeur- den zij een rooklucht, doch van een brand ontdekten zij niets. Eenigen tijd later be- merkte een arbeidster het vuur in het maga- zijn. Op dat oogenblik ging het electrisch licht in de gebouwen uit. Natuurlijk ontstond er op dat moment een groote ontsteltenis onder het vrouwelijk personeel. Ze snelden de fabriek uit om hulp te halen. Het vuur had inmiddels, door den hevigen storm aangewak- kerd, reeds een grooten omvang aangenomen, zoodat het geheele magazijn in vlammen stond. Er was n.l. een groote voorraad linnen en ander stoffen voorhanden, waarin de vlam men voedsel hadden gevonden. De arbeidsters begonnen daarop kordaat op te treden, en trachtten uit het fabrieksgebouw te redden wat nog te redden viel. Zoo heeft men met vereende krachten nog verscheidene machines voor het vuur weten te behouden. Deize machi- nerieen hebben echter inmiddels reeds zooveel schade opgeloopen, dat ze waarsohijnlijk niet meer te gobruiken zullen zijn. De brandweer van Gennep was inmiddels ter plaatse geko men, en dank zij het krachtig optreden van brandweer zoowel als van politie, heeft men verdere uitbreiding van het vuur weten te voorkomen. Het magazijn is met inhoud ge- heel uitgebrand. De fabriek, die behouden bleef, liep groote brand- en waterschade op, welke thans op 15.000 a f 20.000 wordt ge- schat. De directie vermoedt echter, dat deze bij nader onderzoek nog veel grooter zal bljj- k<jn. Over het ontstaan van den brand tast men nog in het duister. De fabriek was op beurspolis verzekerd. POSTDUIVENSPORT ALS HAZARDSPEL. Over de te Haarlem gepleegde fraude met een postduiven-controleklok, waardoor een deelnemer aan wedvluchten kans zag, gedu- rende 7 jaar tal van prtjzen op onrechtmatige wijze binnen te halen, had de Tel. een onder- houd met een bekend duivenliefhebber, den heer heer H. v. d. Kooy, oud-voorzitter van de Postduivenvereeniging „De Zwaluw" te Weesp, die o.a. verzekerde, dat de true met den lossen bodem van de controleklok vol- strekt niet nieuw was. Waar ik mij het meest over verwonder, verklaarde de heer v. d. Kooy, is, dat iets dergelijks zeven jaar lang voortgang kon hebben. Als de controle in een vereeniging aan de eischen voldoet, kan een dergelijk geknoei toch niet z66 lang duren. Elke beoefenaar van deze sport weet heel goed, wat er te koop is. Als wij iets in de gaten kregen, dat niet door den beugel kon, dan zouden wij toch niet zoo spoedig naar de politie loopen. Het knoeien ontstaat, omdat de duivensport tegenwoordig niet zoozeer meer beoefend wordt om de sport als zoodanig, maar om het gokken. Maar wij meenen toch, brachten wij in 't midden, dat deze sport hoofdzakelijk be oefend werd door arbeiders en die zullen toch niet in staat zijn, op groote schaal te gokken? Daar slaat u nu juist den spijker op zijn kop. Er wordt wel degelijk door de arbeiders gegokt, al heet 't dan in de duivensport niet gokken, maar „poulen". De poule is de inzet, die door elken deelnemer aan de wedvluchten op zijn duif gedaan wordt, en die poulen vari- eeren van 10 cents tot f 10. In de vlucht van 3 Augustus j.l. van Dax (Zuid-Frankrijk) naar Roosendaal won een deelnemer op een duif een bedrag van 80,60. Als het om zulke bedra- gen gaat, dan is het niet te verwonderen, dat de menschen met een kleine beurs wel eens in de verleiding komen, om te knoeien. Ik ver- zeker u, dat er verschillende arbeiders zijn, die door het poulen in groote zorgen zijn ge komen. Maar zou het dan niet tijd worden, dat daaraan eens een einde werd gemaakt? Op deze vraag keek de heer v. Kooy ietwat bedenkelijk. „Zeker, er zijn liefhebbers, die hun duiven, laten meevliegen om de sport, maar de overwegend groote meerderheid doet 't om een gokje te maken. In den Ned. Alg. Postduivenbond, waarbij duizenden leden zijn aangesloten, is sinds geruimen tijd een stroo- ming merkbaar tegen te hooge poules. Er zijn bonden, die geen hoogere inzetten (poules) toelaten dan 1, wat nog zeker meer dan ge noeg is, maar de Algemeene Bond staat het poulen toe tot bedragen van f 10 en dan kan het enorm oploopen. Door organisators van concoursen is wel eens verzekerd, dat, als men niet laat poulen, er te weinig animo zou zijn. Maar ik verzeker u, dat, als er gevlogen werd om een kunstvoorwerp, een medaille of een diploma, het geknoei meteen de wereld uit zou zijn. Het is mijn vaste overtuiging, dat de regeering hiervan niets weet. Maar ik zou het in het belang van duizenden arbeiders achten, wanneer aan dat hooge poulen definitief een eind werd gemaakt." TANKAUTO ONTPLOFT. In de Lindogarage van Gebr. Lindemans, aan de Baan 88 te Rotterdam is een tankauto ontploft, ten gevolge waarvan drie menschen die in de garage werkten, ernstig gewond naar het ziekenhuis moesten worden overge- bracht. In de garage werd een ware ravage aangericht. Van de daar aanwezige acht auto's werden de ruiten vernield, terwijl zij overi- gens verschillende beschadiging Opliepen. lEenige dagen geleden had men den tank auto aangekocht. Men was bezig er werk- zaamheden aan te verrichten. De 15jarige F. Wessels van de Veemarkt, zat boven op de tank verf af te schrappen; de lSjarige J. Ek- stein uit de Schoonderloostraat was met een ibenzine-blaasvlam aan het werk. De tank was leeg, doch men heeft geen rekening gehouden met het feit, dat natuurlijk nog benzinegassen aanwezig waren. Met een hevigen slag is de tank uit elkaar gestagen. De bodem werd weggeslingerd en sloeg dwars door de garage been. De ravage die de ontploffing aan het pand heeft aange richt, is ontzettend. Boven de garage ligt de boksschool Linde mans; daarnaast het woonhuis van den boks- leeraar. Eenige leerlingen, die juist onder de douche stonden, grepen in der haast eenige kleedingstukken bij elkaar en renden de straat op. In de school en de woning was het een groote chaos. Kasten vielen om, schilderijen en kapstokken smakten van den muur, ruiten braken en verscheidene muren en deuren werden ontzet en gescheurd. In de garage zelf was de schade niet gering. De ontplofte benzinegassen veroorzaakten een begin van brand, die echter spoedig door de brandweer gebluscht werd. Toen de eerste schrik een beetje geluwd was, bleek, dat drie personen verwondingen hadden opgeloopen. De 15jarige Wessels, die op den auto had gezeten, had emstige brand- wonden aan het gezicht gekregen; de lSja rige Ekstein had aan hals en handen emstige brandwonden. Bovendien heeft de 22jarige C. Lindemans, die aan den Westzeedijk woont, brandwonden opgeloopen. De Geneeskundige Dienst heeft de drie gewonden met twee auto's naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver- voerd, waar zij voor onderzoek zijn opgeno- men. Gezien de ruine, die de ontploffing heeft aangericht, is deze toch nog goed afgeloopen. Men had den brand spoedig onder de knie. De schade aan het pand en het huisraad is vrij groot. De bouwpolitie heeft een onderzoek in- gesteld. GEVAARLIJK HEERSCHAP. De politie te Antwerpen heeft aldaar aan- gehouden een 31jarigen chauffeur, geboren te Haarlemmerliede. Deze arrestatie geschiedde op verzoek van de Nederlandsche justitie. De man had in het hotel American in Den Haag in den nacht van 30 September, bijge- staan door twee handlangers, die inmiddels reeds zijn aangehouden, ten nadeele van twee Italianen f 1100 gestolen. De man werd op een kamer aan de Durlet- straat aangehouden. Op zijn tafel lag een ge- laden browning, waarmede hij, indien men hem zou arresteeren, de politie wilde neer- schieten. Dit is mislukt, omdat de politie plotseling zijn kamer binnenkwam. AUTODIEVEN ONTMASKERD. De Nederlandsche auto-opsporingsdienst, ondergebracht bij de Centrale recherche te Rotterdam, heeft wederom een succes ge- boekt met de ontmaskering van een bende intemationale autodieven, onder leiding van twee jeugdige Duitsche emigranten, die van Parijs uit him werk verrichtten. Het zijn een 25jarige koopman uit Elligen en een 22jarige jongeman uit Areswalde. Enkele maanden geleden kwam een te goe- der trouw bekend staande Duitsche handelaar in tweede hands auto's, die een zaak heeft te Parijs, bij een handelaar te Rotterdam een splintemieuwen wagen aanbieden. Hij was vergezeld door een anderen Duitscher. De Rotterdamsche handelaar vond het wat ver- dacht dat zoo'n peperdure nieuwe wagen reeds in tweede hand was. Hij waarschuwde de cen trale recherche, toen deze kwam waren de Duitschers evenwel al weer vertrokken. Het signalement van de mannen en den wa gen werd doorgegeven naar de groote steden in Nederland en naar Parijs. Het gevolg was dat enkele dagen later dezelfde auto in be slag genomen kon worden bij een handelaar te Amsterdam, die hem van dezelfde twee Duitschers had gekocht. Bij onderzoek bleek, dat er geknoeid was met het motor- en chassisnummer. Dit ver- sterkte het vermoeden van diefstal. De op- sporingsdienst zond een nauwkeurig signale ment van den wagen naar Parijs. Enkele da gen later kreeg men te Rotterdam ten ant- woord; dat de auto ontvreemd was ten na deele van den Parijschen vertegenwoordiger van een autofabriek. Het was een demonstra- tiewagen. Diefstal stond dus vast. De politie te "Parijs, opmerkzaam gemaakt door de inlichtingen uit Rotterdam, ging de gedragingen van het tweetal Duitschers nauwkeurig na, en het gelukte haar eenige dagen geleden een hunner op heeterdaad te betrappen bij het stelen van een auto. De ar- restant bleek te zijn de jongeman, die den Duitschen autohandelaar uit Parijs op zijn reis naar Nederland had vergezeld. Ook hield men zijn handlanger aan, en hiermede waren de twee hoofdpersonen van de bende gevon den. De huiszoeking in het hotel, waar de beide arrestanten gewoond hadden, leverde een groot succes op. Men vond drie groote koffers met uitgebreid materiaal voor het vervalschen van nummerplaten en autopapieren, benevens valsche paspoorten, valsche triptieken, valsche identiteitsbewijzen en valsche visa uit vrijwel alle landen van Wtest-Europa. Ook een auto- matisch pistool werd in beslag genomen. TWEE WONING EN IN BRAND TE REUVER. In de galanteriezaak van den heer Wings te Reuver is Zaterdag door onbekende oor- zaak Srand uitgebroken, welke brand in kor- ten tijd zulk een omvang had aangenomen, dat ook de aangrenzende woning van den si- garenhandel Meurman terstond in vlam ge- raakte. Dank zij de blusschingspogingen van de brandweer uit Reuver, die al spoedig assis- tentie kreeg van de brandweer uit Vaals, heeft men der brand tot de bovenverdi-epingan van de beide woningen weten te beparken. Veel van den inboedel en voorraden goederen zijn door het vuur vernield, terwijl in beide per- ceei-en bovendien nog waterschade is aange richt. Verzekering dekt de schade. KLUISDEUR GEFORCEERD. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft zeer waarsohijnlijk dezelfde inbrekersbende, die eenige weken geleden bij den houthandel fiuma C. Hoogendijk Zoon te Swammerdam haar slag sloeg, getracht de kluis te forceeren in het Kan too r van den houthandel J. Sprey, te Alpben aan de Rijn. Ook hier is men vol- gens de beproefde methode te werk gegaan. In de zware kluisdeur zijn drie gaten geboord en door middel daarvan is een dikke metalen plaat op de deur geschroefd. Bij het aan- draaien van de klem (zooals dit instrument in vakkringen genoemd wordt) heeft de boven- ste bout het echter begeven, zoodat het bij een gedeeltelijk verbuigen van de kluisdeur is ge- bleven, en deze niet zooals in Swammerdam gebeurde, uiteen is gesprongen. De operatie moet geruimen tijd in beslag hebben genomen, maar zelfs, indien zij gelukt ware, zou toch alle inoeite tevergeefs zijn gewecst, want de firma Sprey, die reeds vijfmaal bezoek van inbrekers heeft gehad, bewaart geen geld meer in de kluis. Men heeft er zich verder toe bepaald eenige sehrijfbureaux te inspecteeren, doch ook daar- uit wordt, voor zoover kan worden nagegaan, nieis vermist. LUCIFERS IN KINDERHANDEN. Doordat ikinderen met vuur speelden is Zaterdag te Murmerwoude het huis van den heer T. Woudsma en bewoond door den heer T. S. Kooistra geheel afgebrand. Verzekering dekt de schade. BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Linde nabij Zuidwolde is brand ontstaan in de boerderij van den heer K. Pot, aldaar, doordat vonken uit het stookhuis op het woon huis oversloegen. De krachtige wind wakkerde het vuur aan en weldra stond de geheele boer derij in lichter laaie. Alles verbandde. Een paard, 19 varkens en drie geiten kwamen in de vlammen om. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Te Vasse onder de gemeente Tubbergen is het anderhalf-jarig zoontje van de familie O. G. in een kuip met ondermelk geraakt en ver- dronken. TWEE PAKHUIZEN IN VLAMMEN OPGEGAAN. Te Culemborg zijn Vrijdagnacht in de Korte Meent twee pakhuizen een prooi der vlammen geworden. Door de brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon de brand worden beperkt tot de pakhuizen van de firma's De Keyzer en v. d. Stroom. De schade is aanzienlijk, een auto, een motorboot en een voorraad hout gin- gen in de vlammen op. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. s-HERTOGENBOSOH. Heden werd door de arrondissements-rechtbank een aanvang gemaakt met de berechting van een tweetal zaken der Ossche misdadigersbende. Terecht stonden de 42-jarige Ossche work man P. J. de Bie en de 43-jarige vrachtrijder L. A. v. d. Heuvel, beiden beschudigd van inbraak met diefstal tezamen en in vereeni ging, n.l. op 16 October 1934, te Mariaheide, gemeente Veghel bij den 61-jarigen landbou wer M. Scheepers, waarbij 1600 werd ont vreemd; diefstal met inklimming op 16 Oct. 1933 te Gorsel, in het gemeentehuis, waar de buit 400 bedroeg en in den nacht van 11 op 12 Januari 1934 te Langenboom bij den 54- jarigen G. v. Huiseling, waarbij f 900 werd gestolen. De eisch voor ieder bedroeg 16 jaar gevan- genisstraf. GENIEVE. Alhier deed het gerucht de ronde dat de Nederlandsche delegatie voorstandster zou zijn van afbreken van alle diplomatieke betrekkingen met Italie bij wijze van sanctie- maatregel. Het blijkt echter, dat van een dergel'jk standpunt bij deze delegatie niets bekend is. 15 October. TE5R NHUZEN. Aanbesteding bouwen pomp- station. N.V. Waterleiding Maatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen. 16 October. TER NEU1ZEN. Blindenavond van den Chr. Blindenbond in het gebouw Emmanuel. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 8 Oct. Arthur Theo- philus Bemardus Dhams, oud 32 j., jm. en Magdalena Francisca Hamerlinck, oud 29 j., jd. Willem Dorreman (van Roosendaal), oud 29 j., jm. en Elisabeth Jansen, oud 25 j., jd. 10 Oct. Izaak Riemens, oud 25 j., jm. en Sara Magdalena Drabbe, oud 22 j., jd. 11 Oct. Johannes de Lijzer (van Voonburg), oud 27 j., jm. en Johanna Elisabeth de Lege, oud 26 j., jd. Jacobus Jansen, oud 30 j., jm. en Catha- rina Anthonia de Smidt, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Oct. Hommo Kamps (van Groningen), oud 38 j., jm. en Adriana Klouwers, oud 34 j., jd. Corstiaan de Raad (van Laren), oud 31 j., jm. en Pieter- nella Dieleman, oud 29 j., jd. Pieter Willem van Oppen, oud 43 j., weduwn. en Catharina Jansen, oud 34 j., jd. Geboorten. 6 Oct. Krijn, z. van Krijn Michielsen (overl.) en van Johanna Adriana van der Hooft. 8 Oct. Marguerite Alice Ro bert, d. van Prudent Florimondus Rijckaert en van Charlotte Cornelia Paulusse. Dirk Jan, z. van Jacob Willem de Reus en van Neeltje van Langevelde. Overlijden. 10 Oct. Charles Louis van Pien- broek, oud 65 j., weduwn. van Coleta Maria van Pottelberghe. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. de Jonge, landbouwersknecht, P 44a, van Biervliet. M. F. Hamerlinck, zonder, Kanaalweg 80, van Assenede (iB.). M. F. de Smitv. Driel, zonder, Grenulaan 44, van Den Helder. J. P. de Poorter, dienstbode, Nieuwstraat 60, van Stoppeldij.k. J. M. Risseeuw, zonder, Kanaalweg 25, van Haarlem. S. M. Maat'Babijh, zonder, Donze-Visser- straat 43, van Oostburg. H. den Dikken, sleepbootkapitein, a/b' Java- straat.ll, van Dordrecht. A. Verstraeten, dienstbode, Schuttershof- weg 6, van Putte. P. A. v. d„ Adel, dienstbode, N. J. Harte- straat 14, van Schiedam. C. G. v. Langevelde, leerling verpleegster, Emmalaan 1, van Zaamslag. C. W. Nanninga, leerares, Heerengracht 8, van Tiel. P. Stouthamer, zonder, Axelschestraat 5, van Sas van dent. M. M. Adriaansen, metaaldraaier, Baan- dijk 15, van Hoek. Vertrokken: M. C. Maas, zonder, Scheldekade 5, naar Goes. A. A. Dieleman, zonder, Stationsweg 66, naar Boxtel. A. J. Landskroon, zonder, Nieuwediepweg 21, naar Hasselt. J. v. Overbeeke, zonder, Schoollaan 1, naar Rotterdam. M. C. Dobbelaar, dienstbode, Axelschestraat 58, naar Axel. A. KampsKlouwers, zonder, Axelschestr. 101, naar Groningen. P. de RaadDieleman, zonder, Noordstraat 109, naar Laren. Rotterdam, 14 October 1935. VEEMARKT. Aangevoerd werden 623 .vette runderen, 354 vette- en graskalveren, 835 schapen en 1am- meren, 589 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 0,48, 2e kw. f 0,44, 3e kw. 28/34; Ossen le kw. 0,46, 2e kw. 0,42, 3e kw. 0,340,36; Kalveren le kw. 0,75, 2e kw. 0,65, 3e kw. /0,400,45; Schapen le kw. f 0,42, 2e kw. 0,38, 3e kw. 0,32, per stuk 20, f 15. /10; Lammeren le kw. /0,41, 2e kw. f 0,37, 3e kw. f 0,32, per stuk 13, 10, 8; Varkens le kw. 0,51f 0,49, 3e kw. f 0,47. Vette kalveren en ossen met matigen han- del. Koeien als vorige week, terwijl ossen iets hiooger in prijs waren. Prima koeien gingen tot 52 cent en prima ossen tot 48 cent per K.G. Vette kalveren tamelijik verhan- deld. Prima kwaliteit tot 80 cent per K.G. Varkens met grooten aanvoer en gedrukten handel. De prijzen van vorige week waren moeilijk te handhaven. Er werden weinig varkens voor de hoogste noteering verkocht. Schapen en lammeren waren veel ruimer aan gevoerd, de handel was kalm. Eenige par- tijtjes schapen werden voor export verkocht. VLAS. Bij gebrek aan aanvoer geen noteering. FUNE ZADEN. Blauwmaanzaad f 18f 19; Karwijzaad 2022Geel Mosterdzaad 10j"13; Lijn- zaadvoer f 57Zaailijnzaad blauwbloei f 8f 9Zaailijnzaad witbloei 8f 9. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 2,30/2,80; Zeeuwsche Bonte 2,302,80; Zeeuwsche Eigenheimers 1,90f 2,10; Brielsche Eigenheimers 2 f 2,30; Bonte Blauwe poters f 1,501,70; Eigenheimers Poters 1,401,60, alles per H.L. Zandaardappelen 45 cent per K.G. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier 5,25if 5,50; Haver 7 7,25; Erwten, kleine groene 8j" 9,10; Schokkers 811Bruine Boonen zonder vraag. Voor Ter (Neuzen: 12 Oct. Eng. s.s. HIGH LAND, 680, kolen, Blyth. hout, Archangel. Van Ter Neuzen: 13 Oct. Eng. s.s. HIGH LAND, 680, ledig, Blyth. Voor Ter NeuzenGent: 12 Oct. Noorsch s.s. MOSNA, 769, kunstmest, Dordrecht. Voor Sluiskil: 11 Oct. Belg. s.s. HENRI GERLINGER, 755, ledig, Antwerpen. 13 Oct. Belg. s.s. SADYLHRE, 312, ldig, Ant werpen;. 13 Oct. Belg. s.s. SAMBRE, 312, eldig, Ant werpen. Van Sluiskil: 12 Oct. Belg. s.s. HENRI GERLINGER, 755, kunstmest, Tarragona; Duitsch s.s. EIDER, 698, kunstmest, Antwer pen. 13 Oct. Noorsch s.s. TAKSTAAjS, 1106, cokes, Gefle. Voor Selzaete: 13 Oct. Spaansch s.s. AJR- MTURU, 1760, ledig, IJmuiden. Voor Riemen: 11 Oct. Eng. s.s. LUXOR, 3926, benzine, Hamburg. Van Riemen: 13 Oct. Eng. s.s. LUXOR, 3926, ledig, Batoem. Van GentTer Neuzen: 13 Oct. Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., Londen. Voor Gent: 11 Oct. Ned. m,s. WOLANDA, 113, ledig, Londen; Eng. s.s. ARUBA, 674, pekkolen, Goole; Eng. s.s. HARTLEBURY, 3036, kunstmest, Port-Said; Nederl. m.s. PRO- GRES, 110, pekkolen, Londen. 12 Oct. Eng. s.s. KENNETH HAWKS- FIELD, 910, pekkolen, Londen. 13 Oct. Letl. s.s. KANGARS, 1746, hout, Leningrad; Zweedsch s.s. ASLOG, 942, ledig, Londen; Noorsch s.s. MARITA, 1136, hout, Archangel; Eng. s.s. RYE, 427, stukg., Goole; Eng. s.s. PTARMIGAN, 180, stukg., Londen; Belg. s.s. FLORE, 506, lediig, Fecamp; Fransch s.s. DAPHNE, 1123, ledig, Rouaan. Van Gent: 11 Oct. Spaansch s.s. MIQUEL, 1698, ledig, Vilvoorde; Eng. s.s. BITTERN, 939, stukg., Belfast; Eng. s.s. BOWLING, 344, stukg., Leith; Eng. s.s. ARUBA, 674, ledig, Goole. V 12 Oct. Eng. s.s. LESTRIS, 937, stukg., Liverpool; Nederl. m.s. ANNA, 115, vellen, Strood; Eng. s.s. HULL, 451, stukg., Hull. 13 Oct. Nederl. s.s. RUURLO, 1932, ledig, Makslathi; Nederl. m.s. WOLANDA, 113, vel len, Londen; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ijzer, Londen; Eng. s.s. OHARLWOOD, 600, stukg., Llanelly; Nederl. m.s. PROGRES, 110, ledig, Antwerpen; Grieksch s.s. CONSTANTI- NOS H., 1602, ijzer, Cardiff.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3