Gemengde Berichten Burgerlijken Stand v Het gesis van de granaten, die bun onheil- spellende baan door de lucbt beschrijven, vormt een helsche begeleiding van dit oorlogs- concert. De schilderaohtigste noot in dit mdlitaiire schouwspel vormen de Askari's, de gekleurde Italiaansche troepen, welke generaai de Bono heeft gebezigd om de fianken van zijn bianke troepen te dekken. Dit is natuurlijk zeer goed gezien, omdat zij aan bet klimaat gewoon en bovendien goede bergbeklimmers zijn. Hun Italiaanscb is nog niet geheel en al af, naar ik kon constateeren, toen ik trachtte met enkelen hunner in gesprek te treden; maar zij ver- staan terdege alle Italiaanscbe commando's en dat is voor bet oogenblik bet voomaamste. Om te vechten hebben zij geen aansporing noodig; bun zwarte gezicbten glimmen van vreugde bij de gedachte aan bet gebruik, dat zij van bun wapens zulien maken, die zij als bet ware liefkoozen. Zij vinden het blijkbaar volstrekt niet erg, tegenover bun ,,zwarte broeders" te staan, inplaats van aan bun zijde. Ik ben dan ook sterk geneigd om al bet ge- praat over de „saamhoorigheid'' van de zwar te volkeren als sterk overdreven te beschou- wen. De Abessyniers vechten goed. Men moet den Italianen tot bun eer na- geven, dat zij hun tegenstanders niet als min- derwaardig beschouwen. Daarvoor bestaat overigens ook geen enkele reden. Zoo stootte bijvoorbeeld generaai Biroli 18 K.M. ten Noor- aen van Adoea op heftigen tegenstand van een troep van zesduizend a zevenduizend Abes sijnen, Er ontwikkelde zicb een hevig gevecbt, waarbij eenige tientallen Italianen het leven lieten. Bij Wade Walkant gelukte bet den Abes- sijnscben legenaanvoerder Dedjas Ayaloe een Italiaanscben troepenafdealing in een valstnik te lokken- Hij rekende op de waarschijnlijk- beid van een Italiaanscben aanval in deze om- geving en liet, om de Italiaanscbe voorhoede in den war te brengen, door zijn krijgslieden een tentenkamp opslaan, dat ecbter niet be- trokken werd. De artillerie van de Italiaan scbe voorhoede nam dit kamp onder vuur. Daama ging de infanterie van de Italiaanscbe voorhoede tot den aanval op de plaatsjes Ehm- berti en Elakaim over. In deze dorpen bielden zicb echter slecbts een klein aantal Abessijnen op. Ondertusschen hadden de troepen van Ras Ayaloe een nachtelijke omsingelings- marsch gemaakt en de Italiaansche voorhoede van den tros afgesneden. In de morgenuren ondemamen de Abessijnen een aanval op de Italianen, die bij deze gelegenheid bijzonder groote verliezen leden. In de ingenomen stad. Er Ugt iets onbesoiirijflijks trotscb en tocb tegelijkertijd weemoedigs in, met een zegevie- rend leger een ingenomen stad binnen te trek- ken. Hoewel er in dit armzalige Adoea niet veel te vernielen of te bederven is, hebben de bombardementen door het zware geschut en de vliegmachines tocb overal bun onmisken- bare sporen acbtergelaten. Hiervan getuigen ook de cadavers van honden, geiten en pluim- vee, die men bet blijkbaar niet de moeite beeft gevonden op te ruimen. Hier en daar zijn trechtens in den grond geslagen door de zware bommen van de vliegtuigen. De bevolking bield zich voor het meeren- deel schuil misschien ook uit vrees, dat bet bombardement slecbts tijdelijk onderbroken wan. Af en toe gluurde een verschrikt vrou- wengezicht om een boek, om een glimp op te vangen van de bianke indringers. Overigens is het bier zeer rustig, nu de kanonnen zwij- gen. Het is zelfs een onnatuurlijke stilte, na bet onopboudelijk gedreun van de losbarstin- gen van bet geschut, dat ons de laatste dagen omringde. Het was een treffend oogenblik, waarvan ik getuige mocht zijn, toen de plaatselijke auto- niteiten van Adoea zicb symbolisch aan den commandant van de Italiaanscbe legerscbare onderwierp door hem melk, honing, brood en vruehten aan te bieden, inplaats van zijn zwaard, zooals dit in andere landen gebruike- lijk is. Nu aan de prestige behoefte van de Italia nen is voldaan, is het te verwachten dat bier in bet Noorden geen strijd van beteekenis meer zal worden gestreden. Een Italiaansch off icier vertelde mij, dat bet thans in de bedoe- ling van den Italiaanschen generalen staf ligt om een aanval op den spoorlijn van Dzjiboeti naar Addis Abeba te doen, terwijl dan tege lijkertijd een lucbtaanval op Addis Abeba zou worden ondemomen. Naar alle waarschijn- lijkheid zal dus het tooneel van den oorlog meer naar bet Oosten van het land verlegd worden. SVEN OLAFSQN. (Nadruk verboden.) HET STOOMSCHIP ROTTERDAM. De schade van het stoomschip Rotterdam" is niet belangrijk. Men stelt zicb voor, bet scbip direct naar New-York te laten ver- trekken. De kapitein van de sleepboot Indus" beeft geseind, dat bet stoomschip ..Rotterdam" op acbt ankers ,,vlotgehieuwd" is. Er is blijk baar niet getrokken. De sleepboot .Indus" is naar Curasao teruggekeerd. DE SCHEEPVAART OP HET MEER FLEVO. De laatste stormen hebben geleerd, dat de scbeepvaart op het meer Flevo al weinig min der gevaarlijk is dan op de voormalige Zuider zee. Men hoort meermalen visschers en schip- pers klagen over den z.g. korteren golfslag, waarmee men thans op het meer Flevo reke- ning dient te bouden wil men geen onaange- name ervaringen deelachtig worden. De veer- dienst tusscben Stavoren en Enkhuiizen ge- schiedt somwijlen ook nog temidden van toor- nende elementen, en de passagier op het meer Flevo heeft ook nu nog geregeld last van „zeeziekte". Inderdaad waant men zicb bij ruw weder op dit traject op een woelige zee! De boot deint als op een echte zee, terwijl de brekers komen aanrollen en het zeebeeld-bij- storm compleet maken. Hoe schitterend deze overtiocht over het meer Flevo ook is, men moet tocb altijd rekening bouden met de mo- gelij'kheid van zeeziekte. De korte golfslag van bet meer sehijnt voor kleinere scbepen tijdens onguur weer gevaar- lijlk te kunnen worden. De kapitein van de on- langs vergane vrachtboot Groningen VI beeft verklaard, dat bij van dezen golfslag buiten- gewone moeilijkheden heeft ondervonden. Doordat de golfslag korter is geworden, dui- ken de scbepen sneller weg. Met name is dit het geval in bet gebied tusscben Lemmer en Urk; dat gedeelte heeft bij stormweder een woest aanzien en de schippers mijden deze „val bij Urk" dan ook maar liever! Onder de visschers van Stavoren heerschte sedert den laatsten storm een soort van angst- stemming. Het binnenkomen der visscbers- vloot was daar met groote moeilijkheden ge- Verscheidene visschers hadden, verklaarden zij na aankomst het op bet meer Flevo zoo te kwaad gehad, dat zij vreegden de veilige haven niet te zulien bereiken. Natuurlijk werpem velen de scbuld op den afsluitdijk! Desalniettemin zat de scbrik er zoo in, dat de Stavorenscbe visschers ongeveer een week lang tbuis zijn gebleven; toen de elementen waren uitgevoerd, zijn ze weer ,,naar zee" ge- gaan, zooals de visschers ook nu nog blijven zeggen. En waarlijk, dit meer Flevo doet op sommige dagen niet onder voor zijn grooten stamvader, de Zuiderzee. Onnoodig te zeggen, dat pleizierbooten zicb in den berfst maar liever niet op bet meer Flevo moeten wagen. INBRAAK IN DE NED. HERV. KERK TE WINDESHEIM. Een tweed'e inbraak in de buurt van Zwolle is te Windesbeim gepleegd, waar inbrekers zich door bet uitbreken van een ruit, toegang hebben verschaft tot de concistoriekamer van de Ned. Herv. kerk. Daar de dlaoonie-gelden en dergelijke ecbter juist in bet laatst van de vorige week naar elders waren overgebracbt, hebben de dleven niets van bun gading kirm nen vinden. Onderzocbt wordt thans in hoe- verre er verband bestaat tusscben deze in braak en ide inbraak in bet station te Kampen. DOOR EEN ELECTRISCHE TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. Op den boek van de Groenezoom en de Nij- landstraat te Rotterdam is zekere Dijke uit de Twee IKiefboekstraat onder een motor- wagen van lijn 18 geraakt. Hij werd over een afstand van 30 meter meegesleurd en was vrijwel op slag dood. Het lijk is naar bet ziekenhuis aan den Ooolsingel overgebracbt. Het tramverkeer op lijn 13 was gedurende twee uur gestagneerd. De politie verzoekt eventueele getuigen van bet ongeluk zicb ten spoedigste te melden aan het bureau aan de f'aul Krugerstraat. TREINONTSPORING BIJ HAARLEM. Maandagmorgen is te Haarlem een trein van de lijn HaarlemIJmuiden buiten de rails gereden, waardoor het treinverkeer vertraging ondervond. Op bet gedeelte tusschen de Kle- verlaan en den Verspronckweg was het noodig dat de rails vemieuwd werden. Ongeveer half acht moeten twee treinen uit Haarlem passeeren in de richting van Velzen. Om 7.33 rijdt er een naar Uitgeest en drie mi- nuten later een naar IJmuiden. De ploegbaas was voomemens, zijn werkzaamheden te be- ginnen wanneer be ide treinen gepasseerd zou- den zijn. Hrj raadpleegde zijn staatje en toen bet 7 u. 38 was, vermoedde hij, dat de trein, bestemd voor Umuiden, reeds gepasseerd was. Daarom had de ploegbaas reeds den der rails over een lengte van ongeveer twintig meter verwijderd, toen hij tot zijn scbrik be- merkte, dat de trein uit Haarlem, bestemd voor Umuiden, in aantocht was. De trein reed door, omdat bet sein op veilig stond want de ploegbaas had vergeten, het sein op onveilig te zetten Terstond begaf hij zich met de roode vlag in de richting Haarlem, als gevolg waarvan de bestuurder van den trein met kracht remde, doch kon hem niet v66r de plaats, waar de rail weggebroken was, tot stilstand brengen. De trein reed een eind den weg op en stond toen stil. Hij bestond uit twee wagens; drie stellen geraakten buiten het spoor, een bleef nog op de rails. iHet opruimingswerk vorderde vele uren. Spoedig waren reparatiewagens uit Haarlem en Alkmaar ter plaatse. De tweede wagen, die voor een gedeelte op de rails is blijven staan, kon na eenigen tijd in orde gebracbt worden; met een anderen wagen ging het niet zoo voorspoedig, daar deze geheel buiten de rails stond. Ongeveer 12 uur was de afdeeling tractie, onder welker leiding het werk uitgevoerd werd, met haar werkzaamheden gereed. De rails waren inmiddels ook gerapareerd. stolen heeft hij voetafdrukken acbtergelaten en bij een inbraak te Hilversum de punt van zijn zakmes, die bleek te ontbreken aan bet mes, dat hij bij arrestatie in zijn bezit had. Daar bij bekende, dat de honderd gulden, die hij bij zich had, afkomstig waren van een in braak bij de familie v. d. V. te Naarden, beeft men het geld in beslag genomen. HET SCHIP NOORDSTER VERMIST. Er bestaat emstige ongerustheid over bet schip „Noordster", schipper J. Hukema, welk scbip op reis was van Gent naar Stadskanaal met een lading mest. Het scbip is bet laatst te Medemblik gezien. Per radio is de opspo- ring van het schip verzocht. DOOR EEN MOLENWIEIK DOODGESLAGEN. De 36-jarige H. R. te Slochteren, die werk zaamheden verrichtte bij den molenaar Post- buma is door een der wieken doodgeslagen. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Op den straatweg te Hillegersfberg beeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Het 16ja- rige meisje J. Stok, gewoond hebbend in de Breitnerstraat te Rotterdam, reed per fiets in de richting van Rotterdam. Toen zij aan de andere zijde van den weg een vriendin zag, stak zij plotseling den weg over. Een achter haar in snelle vaart naderende motorwagen van lijn 14, bestuurd door J. Th. B., wonende te Rotterdam, remde nog uit alle macht, maar kon een aanrijding niet voorkomen. Het meisje werd gegrepen en kwam onder de tram. In zeer emstigen toestand is zij naar het zie kenhuis aan den Bergweg te Rotterdam over gebracbt, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Te Rhenen is de 33-janige -gehuwde arbei- der W. van Dijk, die per rijwiel van zijn werk •kwam, gevallen. Hij werd door een hem tege- moet komenden auto van de firma Truen uit Venlo overreden. De man was op slag dood. VRAOHTAUTO TE WATER GEREDEN. Op den Rijksstraatweg te Maarsen langs de Vecbt reden twee auto's, waarvan de achter- ste, een personenauto, den voor hem rijden- den, met meubelen beladen vrachtauto wilde passeeren. Juist op dat oogenblik moest de vrachtauto eenigszins naar links uitwijken voor een wielrijder, met het gevolg, dat zijn linkervoorwiel werd aangereden door den per sonenauto. De ohaufreur van de vrachtauto verloor de macht over zijn stuur en reed te water. IJlings toegeschoten wielrijders wisten met groote moeite den man uit de cabine, die grootendeels onder water stond, te redden. Hij bad eenige snijwonden opgeloopen. Ook de personenauto is ems-tig beschadigd. VALSCHE BANKBILJETTEN. DE BADERS VAN DE INBRAAK BIJ WILTON-FE YEN OORD. De beide mannen, die in het voorjaar de inbraak bij WiltonFeijenoord hebben ge pleegd en onlangs gearresteerd werden, heb ben thans bekenid zich in Januari ook te heb ben schuldig gemaakt aan verschillende in- braken aan de Koningin Wilbelminahaven te Vlaardingen, n.l. bij de firma L. Bolderhey Jzn, de N.V. Vlaardingsche meubelfabriek, de firma K. Noordhoek en op het kantoor van de firma H. v. d. Burg. NOG EEN HONDERD MISDRIJVEN De recherche van IJmuiden is erin geslaagd de hand te leggen op vier personen, van wie drie, zekefe B. !H., A. G. en L. M., afkomstig zijn uit Amsterdam. De vierde, die zich later bij het illustere gezelschap voegde is een zekere A. H. De vier mannen gaven voor, in staat te zijn valsch bankpapier te kunnen vervaardigen en stelde zich natuurlijk zeer in bet geheim in verbinding met personen van wie zij vermoe- den, dat deze belangstelling voor hun bedrijf hadden. Onder voorspiegeling van enorme winsten trachtten zij groote sommen gelds in handen te krijgen, waarvoor zij dan hun ge heim afstonden. De bedragen, die zij vroegen, liepen soms in de duizenden. Hun bankbiljet- ten-industrie bemstte eehter op een handig- heid. IBij de demonstratie, die met behulp van allerlei poespas geschiedde, werd een echt banikbiljet te voorschijn gehaald en getoond, dat moest doorgaan voor een product van hun industrie. Zoodra de recherche van IJmuiden had ver- nomen dat de vier genoemde plaats als ope- ratieterrein hadden gekozen, ontplooide zij al haar speurderstalent. Toen dan ook de oplicbtersbende wederom voor eenige belangstellenden een demonstra- i tie gaf, werden zij op heeterdaad -betrapt. De vier mannen zijn gearresteerd en de ingredien- ten die zij bij hun demonstraties gabruikten, werden in beslag genomen. GEZONKEN MOTORBOOT GELICHT. Het is de gemeente-politie van Oss gelukt, tal van misdrijven, waaronder zeer emstige, in de laatste jaren in Oost Noord-Brabant gepleegd, op te helderen. Het betreft een honderd misdrijven. Verscheidene arrestaties zulien volgen. Vermoedelijk zal hiermee het misdadigersgilde van Oss de genadeslag wor den toegabracht. SMOKKELAAR N EEKGESC HOT EN Maandagmorgen surveilleerden rijksambte- naren langs de grens onder Galden (gemeente Ginneken en Bavel in het veld. Zij ontdekten een wielrijder, die op hun nadering probeerde te vluchten. Toen de man niettegenstaande een waar- schuwing, doorreed, werd op hem geschoten, met het gevolg, dat hij door twee kogels ge- troffen werd en van zijn rijwiel viel. Zwaar gewond werd de man, welke zekere Het wrak van de gezonken motor-vracht- j boot Groningen VI is gelicht. Deze werkzaam heden, welke door de firma Sijmonsbergen te Amsterdam zijn uitgevoerd, konden door de 5 gunstige weersomstandigheden een vlot be- loop hebben. Nadat de boot boven water was gebracht en leeggepompt, werd ze naar Lem mer vervoerd. Vandaar is zij naar Amster dam gebracht, waar zij zal worden hersteld. Aan boord bevonden zich nog een groote partij goederen, waaronder een belangrijke hoeveelheid suiker. In verband met den hiervoor betaalden ac- cijns heeft een rijksambtenaar dezen tocht naar Amsterdam meegemaakt. DAGBLAD-AGENT OPGELICHT. Een agent van een dagblad, L., wonende in de Havinkslaan te Amsterdam, aan de over- zijde van het IJ, is opgelicht voor een bedrag van ruim 250. Het is de gewoonte dat de bezorgers van de krant op een vastgestelden avond met een agent afrekenen en dat den volgenden ^ochtend het bedrag door een be- diende der dagblad-administratie wordt G. A. uit het gehucht Beek, onder de gemeente ™S™uin"u5um,e woruu ge- Princenhaee bleek te ziin naar bet Kiekenb,n0 haald' °P dat tlJdstlP vervoegde zich lemand bij den beer L., die zeide de wekelijksche af- Princenhage bleek te zijn, naar het ziekenhuis te Breda vervoerd. Een kogel was in het i ,i dracht te komen incasseeren waaron hem het schouderblad blijven steken, terwijl -een tweede AA_7_T i EEN GEFINGEERDE INBRAAK. Een tijd geleden ontdekten agenten des nach-ts in de Paul Krugerstraat te Rotter dam, dat de deur van een rijwielzaak open stond. De eigenaar, zekere P., werd gewaar- schuwd en deze deed het voorkomen alsof er in zijn zaak was ingebroken, terwijl hij mede- deelde, dat er een aantal fietsen en een kistje miet een bedrag aan geld waren verdwenen. De houding van den man wekte echter al aan- stonds argaan bij de politie. Het gelukte na eenigen tijd twee fietsen op te sporen, die uit de zaak van P. afkomstig -bleken. Deze fiet sen waren in het -bezit van den 34jarigen H. K. en den 34jarigen L. K., die beiden werden aangehouden. Bij het onderzoek bleek, dat er met in de zaak van P. was ingebroken maar dat deze zelf geholpen door de twee anderen de inbraak gefingeerd had. Een kistje met geld was in Ixet geheel niet aanwezig" geweest. De bedoeling van het drietal was geweest een verzekeringsfirma wegens inbraak en diefstal een bedrag te laten uitbetalen en dit dan met zijn drieen te deelen. De drie mannen zijn thans in het huis van bewaring opgesloten. TWEE INBRAKEN TE SCHIEDAM. Te Schiedam is in twee perceelen ingebro ken. Een agent van politie ontdekte, dat aan de achterzijde van het kantoorgebouw van de drukkerij De Eendracht een deur geforceerd was. Hij stelde een onderzoek in en kwam tot de ontdekking, dat inbrekers zich toegang hadden verschaft tot het kantoor der druk kerij, waar de inbrekers de brandkast en di verse kasten hadden geforceerd. De inhoud van de brandkast lag op den grond verspreid. Een bedrag aan geld is ge- stolen. Eyeneen-s is ingebroken in het schoenma- gazijn de Kaplaars aan de Hoogstraat. De in brekers hebben zich toegang verschaft aan de achterzijde van het perceel door vemieling van het traliewerk van een zich daar bevin- dend raam. Uit een schoenendoos is ruim f 70 gestolen en uit een ander doosje eenige gul dens. Voorts hebben de inbrekers het busje van het crisis-comite geledigd. ENGELSCH JACHT BIJ PETTEN VLOT GEBRACHT. Het Engelsche jacht Emily Mary van kapi tein Scott, dat in den avond van 17 September bij Petten is gestrand, is Zondagavond half tien door de sleepboot Utrecht van bureau Wijsmuller vlotgesleept. Nadat glijsleden onder het jacht waren aangebracht zijn Zon- dagmiddag lan-ge talies aangebracht op een werpanker, waarop gehieuwd werd. Hierdoor was het jacht zoo ver in zee, dat het Zondag- avond met succes door de sleepboot kon wor den vlotgebracht en naar Den Helder ge- sleept. OPLICHTER AANGEHOUDEN MAASTRICHT. TE De recherche te Maastricht heeft den 29- jarigen Duitscher D. aangehouden, die reeds eenige dagen in een hotel aldaar verbleef on der een valschen naam, flinke verteringen maakte en zich daarbij uitgaf als Duitsch politiebeambte. D., die absoluut zonder middelen van be- staan was, had van 'n inwoner van Maastricht onder valsche vocrspiegelingen 10 -geleend. Bij onderzoek bleek, dat hij terzake van op- lichting door de Duitsche politie werd gezocht. Bij zijn arrestatie was hij in het bezit van een geladen revolver. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. INBRAAK TE VOORBURG. Tijdens afwezigheid der bewoners, hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de wo- ning van den heer W. aan de Laan van Swaensteyn te Voorburg. Op de benedenver- dieping hebben zij alles overhoop gehaald en een partij tafelzilver gereed gemaakt om mee te nemen. Dit tafelzilver is op de bovenver- dieping, die eveneens geheel doorzocht is, teruggevonden. Eenige juweelen, ter waarde van f 300 en een bedrag aan geld worden ver- mist. De politie stelt een onderzoek in; tot dusver ontbreekt nog elk spoor van de daders. DE „EERLIJKE" VINDER. Te 's-Gravenhage werd dioor een bewoonster van de Laan van Meerdervoort aangifte ge- daan, dat zij op genoemde laan had verloren een damestasch, inhoud-ende drie briljanten ringen, een bedrag aan geld en een spaar- bankboekje tot een t-otale waarde van 2000. Voorts verklaarde zij, dat de tasch zou ge vonden zijn door een onbekenden man, .die, of- schoon hij zag, dat zij de tasch verloor, deze niet aan haar ter hand stelde, doch wegfietste. Later heeft de politie bedoelden man in de Kettingstraat aangehouden, terwijl hij in staat van dronkenschap verkeerde. Hij bleek te zijn de 41-jarige behanger G. O., te 's-Gravenhage woonachtig. De tasch bleek met het grootste deel van den inboiud nog in zijn bezit te zijn; de man bekende van het geld, dat zich er in bevond, 12 gulden te heb ben verbruikt. Hij is in bewaring gesteld. MET TWEE MESSEN AAN HET RONDZWERVEN. zien en naar het bureau aan den Admiraal dp Ruyterweg gebracht. De Centrale Recherche spoorde hier voorts •een veertienjarige jongen op, die te voet van Nijmegen naar Amsterdam was gekomen. Thuis had de jongeman ruzde gehad, waar- na hij de ouderlij-ke woning was ontvlucht. Beide jongens zijn op heel wat gemakkelrj- kere wijze naar hun w-oonsteden teruggekeerd. VALSCHE MUNTERS BIJ DE NEDERLANDSCHE GRENS. Het parket te Tongeren in de provincie Limburg en de recherche te Luik zijn er in geslaagd te Eisden Ste Barbara, een grensdonp m de Maasstreek, een persoon te arresteeren die in zijn woning talrijke valsche Nederlan-d- sche rijksdaalders blijlkt te hebben gemaakt Een ander inwoner van Eisden, die de val sche rijksdaalders in Nederlandsch Limburg uitgaf, is in zijn woning niet teruggekeerd en wordt nu door de Belgische en Nederlandsche politie opgespoord. AUTO IN BOTSING MET EEN TRAM. Op het kruispunt van wegen op den Kruis- berg te Doetinchem is de auto van Mr. A. J. Ellens, president der rechtbank te Almelo, in botsing gekomen met de tram naar Zutfen. De auto werd geheel vernield terwijl de drie inzittenden Mr. Ellens, zijn zuster en de chauffeur, verschillende verwo-ndingen, voor- namelijk aan het gel-aat opliepen. De drie gewonden, van wie de chauffeur er het ergst aan toe is, zijn op last van dr. Blok- huis in Hotel Lubbers opgenomen. Het on geluk werd toegeschreven aan de onbekend- heid van den chauffeur met den plaatselijken toestand. DRUKTE IN DE ZEESLEEPVAART. Opgelegde schepen weer in de vaart. In de laatste weken is een sterke opleving van de zeesleepvaart waar te nemen. Was er in de laatste jaren zeer weinig op de wereld- zeeen te sleepen en leverde de hulpverleening op den Atlantischen Oceaan in den winter- periode eveneens weinig op, de sleepbooten van L. Smit en Oo.'s Internationale Sleep- dienst te Rotterdam zijn thans alle in de vaart. Door het samenvall-en van verschillende sleepreizen is het zelfs noodig geworden twee booten, die reeds geruimen tijd te Maassluis waren opgelegd, n.l. de „Humber" en de ..Waterweg, weer in de vaart te brengen. Binnenkort zulien eenige reizen naar Bizerta aanvangen. Twee sleepbooten gaan naar Zuid-Amerika, 66n is nog op weg naar Tri nidad. De motorsleepboot „Zwarte Zee" is op het oogenblik met 't stoomschip ..United States" op weg van Kopenhagen naar Livomo. Als deze reis geeindigd is, zal de boot voor de wintermaanden op station gaan liggen voor hulpverleening op den oceaan. De sleepboot Ganges" ligt op het oogen blik te La Coruna op station. Daar de „Wi,tte Zee", die te Hoek van Holland is gestationneerd, een sleepreis moet gaan maken. zal gedurende eenigen tijd de sleepboot „Afrika" van de N.V. Nederland sche Stoomsleepdienst v.h. van P. Smit Jr., die daartoe is gecharterd, te Hoek van Hol land dienst doen. Ofschoon het verschijnsel van het drukke sleepwerk op zichzelf zeer verblijdend is, mag hieruit nog niet worden geconcludeerd, dat men hier te doen heeft met een opleving op sleepvaartgebied. SCHAREN SLIJPER GEDOOD. Op den Mathenesserdijk te Rotterdam reed een vrachtauto, bestuurd door E. B., in de richting van de Mathenesserbrug, toen plot seling uit de garage in pand 387 aldaar een auto kwam aanrijden. B. wilde eer. botsing voorkomen en remde zoo krachtig mogelijk. Hierbij kwam hij echter in botsing met een scharensiijperswag en, bestuurd door den 45- jarigen W. F Spermon. Deze werd tegen de s-traat gesmakt en bekwam zulke emstige inwendige verwondingen, dat hij kort na aan komst in het St. Franciscus Gasthuis over- leed. De vrachtauto, welke de noodlottige aan rijding veroorzaakte, bo-tste daarna nog tegen een bij de Spangenschekade s-tilstaande true en een vrachtauto, welke beiden niet ernstig werden beschadigd. De vrachtauto werd door de politie voor nader onderzoek in beslag genomen. VIER INBRAKEN TE SITTARD. Te Sittard is op niet minder dan vier plaat- sen ingebroken, zoo mel-dt het ,,Handelsblad". Overal zijn de dieven op dezelfde wijze te werk gegaan en van achterten in de woning gedron- gen. In de Erandstraat hebben de dieven een bezoek gebracht aan het cafe van H. en de Geldersche Crediet Vereeniging. Op den Rijksweg is bij zekeren U. en P. ingebroken. De dieven hebben overal alles doorzocht en het sehijnt, dat het hun slechts om geld te doen is geweest. Bij U. werd een bedrag van f 36 gestolen. Op de overige plaatsen werd geen geld gevonden; andere kostbaarheden zijn on- aangeroerd gelateij. hem de kaak verbrijzeld had. De toestand van de gewonde is ernstig. Het rijwiel werd door de rijksambtenaren in beslag genomen, evenals de daarop vervoerde frauduleus ingevoerde 24 IK.G. Belgische margarine. DE REVOLVERAANSLAG OP EEN COLPORTEUR TE AMSTERDAM. Naar gemeldt wordt, is de 33-jarige banket- bakker L. H. D., op wien Maandag voor een week voor het Centraal Station te Amsterdam waar hij colporteerde met het orgaan van de N.S.B., een revolveraanslag werd gepleegd, Maandag uit het Binnen-Gasthuis hersteld ontslagen. EEN INBREKER BEKENT. j De 29-jarige recidivist van L., die 4 dagen i geleden op verzoek van -de Haarlemsche 1 politie te Leiden is gearresteerd, omdat hjj van inbraken te Haarlem werd ver-dacht en te Haarlem in arrest is gesteld, heeft Maandag- middag, door de politie uit Hilversum en Naar- dlen aan den f.and -gevoeld, een groot aantal inbraken bekend. Hij heeft, nadat hij eind Augustus uit de gevangenis in Den Haag was ontslagen, vier inbraken te Haarlem, drie te Heemstede, drie geld werd medegegeven. Toen nu niet lang daama de werkelijke employ^ van het dag blad verscheen, bleek dat L. was opgelicht. De politie heeft terstond een onderzoek inge- steld. Twee politie-agcnten hebben in de Hobbe- mastraat, nabij de P. C. Hooftstraat te Am sterdam een jongeman gearresteerd, die in overspannen toestand met tweeslagersmessen en een aanzetstaal in zijn hand rondliep. Zoo als men weet, wordt het Italiaansche consu- laat, dat in de Hobbemastraat is gevestigd, dag en nacht door twee agenten bewaakt. Een dezer politiemannen zag den jongeman op eenigen afstand van het consulaat loopen. De zonderlinge houding van den man gaf den agent aanleiding om den nachtelijken wan- del aar nauwkeurig te observeeren. Plotseling zag de agent dat de man twee messen bij zich drceg. Hij greep den zonderling beet en kreeg daarbij spoedig assistentie, zoodat het OVERVAL MET POGING TOT BEROOVING hem weinig moeite kostte om den jongeman te overmeesteren. Hij werd met een politie- auto overgebracht naar het politiebureau op het Leidscheplein en daar zoo goed en zoo kwaad als het ging aan een verhoor onder- worpen. Veel meer dan een verward: „Ben ik daarvoor soms 33 jaar geworden", kon men hier niet uit hem krijgen. Hij koesterde blijkbaar booze plannen tegen een meisje. Daar het onmogelijk was den man, die in overspannen toestand verkeerde, verder te verhooren, heeft men hem voorloopig maar opgesloten. Het was een 23-jarige koopman uit de Jordaan. De messen en het stuk staal zijn in beslag genomen. WAARSOHUWING. De hoofdeommissaris van politie te Gronin gen gteft alle meisjes en vrouwen in over- weging, geen connectie aan te knoopen of kermis te maken met Arie Antonie den Har- tog, geboren te Assen 13 Juli 1902, koopman, wonende Nassaulaan 44 te Groningen, alvo- rens inlichtingen in te winnen op het hoofd- bureau van politie te Groningen, afd. Recher che. Deze man, die gehuwd is, bedient zich ook wel van een valschen naam en hoedanig- heid. paard gegaan. Heel de bevolking liep uit om te Hilversum' en een te Naarden gepleegd. Bij te zien naar de binnenkomst der schepen. (je laatste waar f 300 uit een villa werd ge- In den winkel van de gez. van Rooy aan den Stratumschedijk te Eindhoven vervoegde zich een man, die plotseling een revolver op een der dames richtte en uitriep; Vijftien gul- den, en gauw, of ik schiet! De jufffrouw, hevig ontdaan, weigerde aan dit verzoek te voldoen. Toevallig kwam juist haar zuster binnen op -j wie de man eveneens de revolver richtte. Hij herhaalde zijn vraag, waarop zij zeide het achter te zulien halen. Zij waarschuwd'e intus- schen de buren die de politie telefoneerde. De indringer bemerkte dit, stak zijn wapen weg en verdween op de fiets. De politie stelde een uitgebreide achtervolging in, doch kon den man niet achterhalen. IN DE SLEEPTROS BEKNELD. Bij het verlaten van den vluchthaven te Zijpe is een 17jarige Duitsche matroos aan boord van het sleepschip Jan Block X Ant- werpen, met zijn beenen verward geraakt in de sleeptros. Beide beenen werden hem daar bij gebroken. De jongen is naar het ziekenhuis te Noord- gouwe vervoerd. "Het sleepschip werd gesleept door de sleepboot Johan uit Dordrecht. TWEE JEUDIGE AVONTURIERS OPGEPAiKT. De Amsterdamsche politie heeft twee jeug- dige avonturiers aangehouden, die verre reizen hadden gemaakt. Een der knapen, een vijftienjarige jongen, kwam uit Rotterdam. In de Maasstad was hij op een vrachtauto geklommen, die naar Amhem reed. Hier wist de reiziger weer een auto te vinden, die hem naar de hoofdstad bracht. In West werd hij door een agent ge- CLINGE. iHuwelijks-aangiften. 17 Sept. Augustijn Frans iSels (van Burcht, B.), oud 26 j., jm. en Clemence Praet, oud 18 j., jd. 18 Sept. Jo hannes Josephus Bauwens (van Graauw), oud 25 j., jm. en Eveline Buijze, oud 26 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Omere Petrus Albertus, j z. van Ludovicus Albertus Praet en van Eme- rentia Dillis. 2 Sept. Irma Amelia, d. van Pe trus van der Heijden en van Maria Elodie Goossens, 3 Sept. Johanna Gerarda, d. van Bartholomeus Groeneveld en van Grada Geer- truida Burgers. 7 Sept. Aloysius Comelis, z. i van Henricus van Boven en van Delina de i Maeijer. 18 Sept. Anna Emelie, d. van Augus tus de Kerf en van Martha de Kerf. 28 Sept. Joseph Yvonna Maria, d. van Rudolf de Dec- kere en van Dorothea Mathilda d'Haens. Overlijden. 1 Sept. Josephina Maria Ludo- vica de Kraker, oud 38 j., echtg. van Caro- lus Ludovicus van Boven. 11 Sept. Irma Amelia van der Heijden, oud*9 d., d. van Pe trus en van Maria Elodie Goossens. 13 Sept. Maria Frederica Vertenten, oud 69 j., echt. van Aloysius Vincke. 22 Sept. Maria Leonie van Hiel, oud 64 j., echtg. van Franciscus van den Branden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6