Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten TERNEUZEN, 9 OCTOBER 1935. AXEL. SCHAKEN. RECHTSZAKEN. •FAILLISSEMENTEN. MAN ONDER EEN TRAM GERAAKT. MOTORONGELUK. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. De Egyptische kust ouder controle. De o-eheele Mitldellandsehe Zee-kust van Egypte °staat voortdurend onder controle van een aantal Britsche torpedojagers. 48 een- heden verrichten tot dit doel diensten. Ook met de veiligiieidsmaatregelen op het land wordt op het oogenblik veel haast gemaakt. Natuurlijk is het zeer moeilijk van Alexan dria uit de ontelbare fantastische geruchten, die op het oogenblik in Egypte de ronde doen, te onderzoeken en uit te maken wat er voor waars in schuilt. Intusschen schijnt het ech ter wel zeker te zijn, dat de kustplaatsen Matrpeh en Solloem, die respectievelijk op een afstand van 300 en 600 kilometer ten Westen van Alexandria liggen, met het oog op een evenitueele Italiaansche invasie van Tripolis uit met gemotoriseerde Britsche troepen zijn versterkt. Langs deze plaatsen loopt de eenige voor grootere militaire operaties be- gaanbare weg van Tripolis naar den Nyldelta. Ook de Oase Siwa, die ongeveer 100 kilometer van de grens tusschen Egypte en Tripolis ver- wijderd ligt, schijnt thans een bezetting van Britsche troepen gekregen te hebben. Vol- gens onbevestigde berichten zouden zich hier ook de indertijd uit Italiaansch-Tripolis ge- vluchte Senoessi's verzamelen. Ook Bet Suezkanaal in staat van verdediging. Het noordelijik eindpunt van het Suezkanaal, Port Said, is als bijzonder belangrijke plaats eveneens zeer versterkt. In Asmailia, dat on geveer in het midden van het kanaal ligt, heeft men een groot aantal Britsche militaire vliegtuigen gestationneerd. Ook Suez zelf aan het zuidelijk einde van het kanaal werd natuurlijk nlet vergeten. Het geheel vertoont het beeld van een koortsachtige werkzaamheid, "waarbij echter de zakelijke rust en doelmatigheid van de maatregelen niet uit het oog wordt verloren. De algemeene opvatting hier is, dat een bot- sing met Italde niet meer te vermijden is. Men grondt deze meening op de omstandigheid, dat Engeland niet dergelijke groote sommen voor zijn militaire bewapening in Egypte zou uitgeven, indien het er niet van overtuigd was, dat deze geheele militaire kracht binnen- kort gebruikt zal moeten worden. (Nadruk verboden.) R.H.B.S. TE GOES. Bij Kon. besluit is benoemd tot leeraar in tijdelrjken dienst aan de R.H.B.S. te Goes ir. H. Oliemans, wonende te Harderwijk. OHGELFONDS SLUISKIL. De netto-opbrengst van de alhier gehouden bazaT ten bate van het orgelfonds der Ned. Herv. kerk te Sluiskil bedroeg 661,60. AMBACHTSSOHOOL TEB NEUZEN. Dat ook het bestuur van bovengenoemde inrichting weet, dat ze bij de opleiding van vaklieden het oog gericht moet houden op de eischen welke aan deze vaklieden worden ge- steld, blijkt uit een in dit blad voorkomende advertentie. Het ligt n.l. in de bedoeling om bij genoeg- zame doelname een cursus te houden in het aanleggen van waterleidingen. Dit lijkt ons, nu men in Zeeuwsch-Vlaande- ren bezig is om de hoofdleidinge n van de wa ter lei ding te leggen, een goede gelegenheid, voor diegenen voomamelijk metaalbewerkers, die straks met het aanleggen van de huislei- dingen zullen worden belast, om zich daarin te bekwamen. BLAUWE VOLKSBIBLIOTHEEK. De bibliotheek van de Nat. Chr. Geheel-Ont- houders Vereeniging is weder opengesteld. De winteravonden zijn geschikt om te lezen. Welnu er is naast de overige lees-bibliothe- ken, ook weder gelegenheid gebruik te maken van goede Christelijke lectuur. LAGER LANDBOUWONDERWIJS IN ZEELAND. Gedurende den winter 1935/36 zullen in Zeeland op de volgende plaatsen algemeene landbouwcursussen worden gegeven: St. Annaland, Axel, Eede, 's-Gravenpolder, 's-'Heerenhoek, Hoek, St. Jansteen, Koewacht, Kloosterzande, Kortgene, Koudekerke (Zand), Kwadendamme, St. Maartensdijk, Nieuwer- kerk, Oostkapelle, O. en W. Souburg, Scha- rendijke, Stavenisse, Ierseke, IJzenSijke, Zie- rikzee en Zuiddorpe. MINISTER OUD NAAR ZEELAND. Naar wij vememen houdt de Federatie Zeeland van den Vrijz. Dem. Bond op Zater- dag 19 October a.s. een vergadering van leden en geestverwanten te Goes. In deze vergadering zal Mr. P. J. Oud, Minister van Financien, aanwezig zijn voor het houden van een rede en het geven van inlichtingen aan hen, die dit wenschen. MISBRUIK VAN VERTROUWEN. Zooals bekend bleef verleden Maandag het hoofd der openbare school te Krabbendijke, de heer M. Nieuiwenhuijsen, van school weg en moest een tijdelijik hoofd worden aan- gesteld. Naar wij vernemen, is aan het iicht geko- men, dat N. zich in zijn kwaliteit van secre- taris-penningmeester van de Provinciale Ver eeniging „Het Groene Kruis" heeft schuldig gemaakt aan slordig beheer. Boeken en een belangrijke som, die nog in kas moest zijn, zijn verdiwenen. N. was ook in verschillende andere vereeni- gingen bestuurslid en had ook van enkele daarvan geld onder zijn beheer. Voor de Groene Kruis-vereeniging, die in het voorjaar haar voorzitter, Ds. C. E. Plugge te Souburg, door den dood verloor, is dit een tweede zware slag in ddn jaar. PROVINCIALE SCHIETWEDSTRIJD. Bij de te Souburg gehouden Prov. Schiet- wedstrijd van het Landstormkorps Zeeuwsch Verband, behaalde bij den afdeelingswedstrijd Geweer M' 95 Axel den derden prijs met 170 punten. Schutters waren: k.s. v. d. Broeke 45 p., s.s. W. A. de Jonge 44 p., le kl. M. de Fouw 41 p., 2e kl. v. Alton 40 p. 'Bij den personeelen wedstrijd pistool be haalde J. Claessens uit Axel met 70 p. den derden prijs. MOSSELZAAD GEVONDEN. Nu de zaadbanken dicht bij de Walchersche kust zoo goed als afgevischt zijn, hebben de Ierseksche mosselvisschers prachtige banken fijn mosselzaad ontdekt in de Noordzee op on geveer 10 K.M. afstand van de kust, dwars van Wlestkapelle. De kwaliteit is heel mooi, de aanvoer was Maandag ongeveer 3000 ton, de prijs 70 a 80 cent. Gemeenteraad. In de op Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Axel waren afwezig de heeren Oggel en Van de Bilt. Een verzoek van H. P. Dieleman, tot af- schaffing en vermindering der vermakelijk- heidsbelasting, een voorstel van het raadslid Hamelink tot pregressieve heffiinig van op- centen op oe personeele belasting en sen verzcek van da afdeeling Ter Neuzen en Om- streken van den Ned. Bond van Koffiehuis- Restauranthouders en Slijters om de belasting op biljarts in vcor het publiek toegankslrjke lokaliteiten op te lieffen, of althans zoo laag mogelijk te stellen, werden aangehouden tot bij de behanaeling der begrooting voor 1936. Als lid der commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken werd benoemd de heer A. P. Esselbrugge. Met algemeene stemmen werd aan F. Seghers, in verband met zijn gezondheidstoe- stand, ongevraagd eervol ontslag verleend als stoker aan de gasfa'briek. Op verzoekeu van A. Noltee te Vught en Iz. Brakman te Axel, tot aanikoop van enkele perceelen bouwgrond, werd gunstig beschikt. Door den heer Hamelink was ingediend een voorstel, beoogende, dat door de gemeente bij wijze van voorschot zouden worden voldaan de v/aarborgsammen, verschuldigd bij het be- trekken van een woning der Vereeniging tot Verbetering der Volkshuisvesting. Na eenige discussie omtrent de bedoeling van den voor- s teller, er. de houding van Burg, en Weth., welke na ingewonnen inlichtingen bij de be- treffende vereeniging van meening waren, dat een verhaal der iwaarborgsom niet door de woningbouwvereeniging op zicb kon worden genomen, werd het adivies van Burg, en Weth. aanvaard, waarmede dus het voorstel van den heer Hamelink was verworpen. Na breedvoerige discussie werd met 6 tegen 5 stemmen besloten tot toetreding tot de N.V. Waterleiding Maatschappij .Zeeuwsch-Vlaan- deren" te Ter Neuzen en de heer F. Blok, burgemeester, werd benoemd tot vertegen- woordiger der gemeente voor het bijwonen der •vergaderingen dier N.V. Voor stemden de heeren Hamelink, Van 't Hoff, Seghers, C. v. Bendegem, Essel brugge en Fanoy. Tegen stemden de heeren De Jonge, De Ruijter, P. J. van Bendegem, Dieleman en 't Gilde. Bij monde van den heer De Ruijter werd rapport uitgebracbt door de commissie tot het nazien der gemeenterekening, dienst 1934, en deze met algemeene stemmen voorloopig vast- gesteld. De heer Dieleman rapporteerde namens de commissie tot nazien der irekeningen 1934 van bet Gasbedrijf, het Vleeschkeuringsbedrijf en het Burgerlijk Armbestuur dienst 1934, welke rekeningen eveneens voorloopig werden vast- gesteld. De heer C. van Bendegem vroeg inlichtin gen omtrent de eventueele verstrekking van een kolenbon aan werkloozen, waarop door den Voorzitter werd geantwoord, dat hierom- trent nog geen gegevens waren ingekomen. De heer Hamelink wees op het groote ver- schii in de kosten van de vleeschkeurimg tegenover die, geldende in andere gemeenten, en verzocht naar de oorzaken hiervan een onderzoek in te stellen, hetgeen werd toage- zegd. Door den heer De Jonge werd gevraagd, of op het vlegeldorschen evenals vorig jaar een toeslag zou worden gegeven. De Voorzitter antwoordde dat een nieuwe regeling was ge- troffen, waarbij een toeslag werd gegeven op de werkzaamheden in het landbouwbedrijf. Ondanks bekendmaking hiervan had zich nog geen enkele landbouwer aangemeld, welke van de geopende gelegenheid gbruik wenschte te maken. De heer't Gilde verzocht maatregelen tegen de vliegende winkels, waarop de voorzitter antwoordde, dat de wet op het uiitverkoopen en- opruimen in het Staatsblad was versche- nen, doch dat nog niet bekend was, wanneer deze in werking zou treden. PERSBIJEENKOMST BIJ TELEFUNKEN OP 3 OCTOBER 1935. Gehoor gevende aan een daartoe door Tele- funken gedane uitnoodiging, brachten wij dezer dagen een bezoek aan de persbrjeen- komst, welke door Telefunken werd gehouden in Huize Royal, Den Haag. De nieuwe lampen- zijn reeds zoo uitvoerig besproken, dat we hieraan stilzwijgend voorbiji kunnen gaan. Overgaande op de bespreking der toestellen werd geconstateerd, dat Telefunken voor het vierde jaar superheterodyne toestellen op de markt brengt en wel met steeds stijgend suc- ces, hetgeen o.a. blijkt uit bet feit, dat alle andere fabrieken thans Telefimken op dit pad zijn gevolgd. Als menglamp wordt door Telefunken een hexode gebruikt, welke in Europa tegelijker- tijd met de pentagrid in Amerika werd ont- wikkeid. De verdere ontwikkeling voerde tot de CH-lampen. Men zou de superheterodyne met CH-lamp Cehadyne kunnen noemen. De GH-lampen hebben het voordeel van zeer sta- biel te genereeren. Verschillende technische bijzoniderheden om trent de constructie en den bouw werden voorts medegedeeld. Wat de toestellen betreft, welke Telefunken dit jaar heeft uitgebracht, bet volgende: De Telefunken 235 is een tweekringsont- vanger. Ook hier is, evenals in de duurdere toestellen, de precisie-afstemcondensator met keramisch materiaal geisoleerd. en zijn ijzer- kernspoelen toegepast. Bij dit toestel is weder- om terugkoppeling ingevoerd; deze heeft ech ter de bijzondere eigenschap, dat de stand van de terugkoppeling over het geheele golfbereik en bij overschakeling van het eene golfbereik op het andere gelijk kan blijven. Het appa- raat bezit dus niet een knop, die steeds be- diend hehoeft te worden, doch in feite een in- stelling van regeibare selectiviteit. De kast van den Telefunken 235 WL is in bakeliet uitgevoerd en valt op door fraai model. Een en ander wordt in een geestige brochure be- schreven. De Telefunken 543 WL is een superhetero dyne met hexodemenging, diode-gelijkrichting en een 9 Watt penthode edndlamp. De diode werkt hier als power-detector. Het toestel heeft een vertraagde automatische geluids- sterkte en fadiugregeling, hetgeen Ibelangrijk iS voor de ontvangst van zwakke zenders. Dit toestel is uitgevoerd in een zeer aparte kast van Kaukasisch berkenhout. De Telefunken 564 WLK heeft een speciale kast, welke zoo is geconstrueerd, dat zonder resonatie's 't beste accoustische effect wordt verkregen. Het is eveneens een superhetro- dyne met hexodemenging, diode-gelijkrichting en een 9 Watt penthode eindlamp. De electro- dynamische luidspreker met sterk bekrachtigd veld is voorzien van Nawi-membraan, terwijl bet toestel voorts voor stille afstemmieg is ingericht. Tenslotte is het toestel geschikt voor ontvangst van korte golven, bezit fading- compensatie en optische afstemming. Alle vorengenoemde toestellen hebben een automatische llchtnetantenne, aansluitmoge- lijkheiid voor een extra luidspreker, waarbij de ingebouwde naar wensch kan worden af- geschakeld, aansJuiting voor electrische weer- gave van gramofoonplaten, een speciale af- schermwikkeling in den nettransformator om bet indringen van storingen uit bet lichinet te voorkomen, timibreregeiaar en kraehtigen electrodynamdschen luidspreker. Als topapparaat voert Telefunken dit jaar, evenals het vorige jaar, den Telefunken 656 WLK, welk apparaat wij reeds eerder beschre- ven. Bij de daarop volgende demonstratie van de verschillende toestellen bleek allereerst, dat de inwendige constructie van de apparaten bui- tengewoon degelijk en solide is uitgevoerd. Een voornaam punt, waarop bij deze toe stellen moet worden geweaen, is de buiten- gewoon goed geslaagde, solide, met floodlight doorlichte afstemschaal. Deze ys zoodanig, dat het bedienen van bet toestel zoo gemak- kelijk mogelijk wordt gemaakt. De schaai bevat een groot aantal namen, waaronder alle belangrijke zenders voorkomen. Opvallend is voorts de geringe binder van stoorgeruisch en de bijzondere rustige ont vangst, welke bij alle toestellen valt waar te nemen. Bovendien zorgt de bij alle toestel len toegepaste automatische geluidsssterkte- begrenzing, dat eindlamp en luidspreker niet overbelast kunnen worden. Een grootere versterking, dan thans bij de toestellen bestaat, is niet mogelijk. Hier is een grens gesteld door het feit, dat men reeds bij een spanningsversterking van 1.000.000 de warmtebeweging van de electronen in den eersten kring storend gaat hooren, daar deze dan een vermogen van 0,2 milliwatt aan den luidspreker geven. Bij de modame toestellen met een gevoelig- beid van 20 uV. zijn wij er reeds 10 maal over heen, zoodat een verdere vergrooting van de gevoeligheid der toestellen geen voordeel meer brengt. Voor de praktijk is niet de absolute gevoeligheid van het toestel allden belangrijk, doch wel het feit, of het door een guns£ige verhouding tusschen muziek en storing moge lijk is ook die gevoeligheid te gebruik en. Niet een tbeoretisch getal, doch de praktijk beslist hier. Wat de selectiviteit bij de modeme toestel len betreft, wanneer deze te hoog wordt opgevoerd, worden de zijbandfrequentie's af- gesneden en wordt de weergave van de hooge tanen te veel verzwakt. Bij nog selectiever maken van de ontvangtoestellen dan thans het geval is, zou de kwaliteit minder worden. Gewaarschuwd moet worden tegen het beoor- deelen van toestellen volgens selectlviteits- krommen, daar dit tot geheel foute conclusie's kan leiden. De ge luidskwal i t e i t is bij de toestellen ver- beterd door toepassing van zoo hoog mogelijke hoogfrequentversterking, lineaire diode-detec- tie en weerstandskoppeling. De luidsprekers konden worden verbeterd door toepassing van een Nawi-membraan en van een zeer krachtig veld. Verder is de kast van grooten invloed. Na deze voordracht volgden verschillende mededeelingen van achter de coulissen in het Telefunken-wereldradiobedrijf. Hierover wer den interessante mededeelingen gedaan, o.m. over de toepassing van zware zendlampen, in Weenen, Munchen, Berlijn, Breslau en o.a. in den nieuwen omroepzender op 1875 m. Koot- wijk worden thans Telefunken-zendlampen met een vermogen van 300 KW gebruikt, tele- visie en last not least de decimetergolven. Over deze laatste onderwerpen hopen wij U binnenkort afzonderlijk nadere mededeelingen te doen. De tweede partij om het wereldkampioen- schap schaken, is zooals verwacht werd Maan dag na enkele zetten geeindigd in een over- winning voor onzen landgenoot Dr. M. Eluwe. De derde partij moest Dinsdag worden afge- broken, waarbij Dr. Aljechin zoodanig in het voordeel is, dat verwacht wordt dat hij deze partij zal winnen, en de stand dus zal worden 21 in het voordeel van Dr. Aljechin. ARRONDISSEMENTS-REOHTBANK TE MIDDELBURG. Valschheid in geschrifte. Heden werd door de Arrondissements-Recht- bank bet vonnis uitgesproken in de zaak van C. W., oud 52 j., koopman te Axel, en werd deze veroordeeld tot 3 maanden gevangenis- straf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 8 October 1935. De volgende zaken werden behandeld: A. A. V.; oud 37 j., schilder te St. Jansteen, wegens mishandeling van Camiel Verwilgen te St. Jansteen op 8 Juli 1.1., door hem te slaan en te schoppen. Eischf 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. L., oud 22 j., werkman te Hontenisse, wegens mishandeling van Cyrillus Vlassen- rood te Kloosterzande op 10 Augustus 1.1., door hem te slaan. Eisch /20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. ONTVOERING VAN ZIJN MEISJE. Jhr. Mr. W. H. den Beer Poortugael heeft Maandag voor den Hoogen Raad het cassatie- beroep toegelicht van A. L. v. d. H. te Detft, die in hooger beroep door het Gerechtshof te 's-Graveiihage, met bevestiging van een von nis van de rechtbank, wegens ontvoering van zijn meisje tot 8 maanden gevangenisstraf was veroordeeld. De bier bedoelde jongedame was als telefoniste werkzaam, toen zij ver- keering bad, tegen den zin van baar ouders met Van den H. Om het uitgaan met dezen onopgemerkt te doen gaan voor haar ouders, stelde zij, telkens wanneer zij met Van den H. uitging, voor 40 cent per uur een plaatsver- vangster op haar post als telefoniste. Toen ook deze manoeuvre bekend werd is zij als jomgen verkleed met Van den H. per auto naar Den Bosch en verder per trein naar Brussel en Zuid-Frankrijk gegaan. In Toulon werd Van den H. als vreemdeling tien dagen in politiearrest gehouden het was in den eersten tijd na den koningsmoord te Marseille omdat men dacht, dat hij wel eens wat met dien moord uitstaande kon hebben. Tenslotte kwam het tweetal te Monte Carlo en Nice, waar v. d. H. zich wegens gebrek aan geld tot den consul moest wenden. Deze deed aan- gifte van het ontvoeringsgeval bij de bevoegde Nederlandsche autoriteit, waarop de Delftsche hoofdoommissaris naar Nice toog om bet meisje op te halen. Daarna sprak de justitde met 8 maanden gevangenisstraf haar oordeel over de ontvoering uit, welke 8 maanden dus voor rekening van Van den H. kwamen. Jhr. Mr. Den Beer Poortugael pleitte cas- satie, op grand, dat het oogmerk vereischt voor toepasselijkheid van art. 281 niet is ge- bleken. De advocaat-generaal zal 21 October a.s. conclusie nemen. Heden werd door de Rechtbank te Middel- burg in staat van faillissement verklaard J. van Esbroeck, slager en veehandelaar te Sluiskil. Recliter-commissaris Mr. J. H. F. Bloemers. Curator Mr. G. Tichelman, adv.-procureur te Ter Neuzen. Het faillissement van D. F. van Cadsand, landbouwer te Axel, curator Mr. A. Bolle, is geeindigd wegens het verbindend geworden zijn van de eenige uitdeelingslijst, met een uitkeering van 8,07688 aan de concurrente schuldeischers. DE „NOORDST"ER" BEHOUDEN BINNEN. Bij de rivierpolitie te Rotterdam is bericht ingekomen, dat het binnenvaartuig „Noord- ster" van schipper J. Alkema, Harlingen is gepasseerd in de riohting Leeuwarden. Dit scheepje was op 6 September van Gent vertrokken met een lading kunstmest, be- stemd voor Stadskanaal. Nadat bet op 23 Sept. Medemblik had verlaten, had men er niets meer van gehoord. Assuradeuren te Rotter dam, die een ongeluk op het Usselmeer vrees- den, badden de politic op de hoogte gebracht van de vermoedelijke vermissing van het schip. Uit de thans ontvangen mededeelingen blijkt, dat de tocht van Medemblik naar Har lingen wel buitengewoon lang heeft geduurd, maar dat niettemin het schip behouden is. DE INBRAAK TE WEERT. In verband met den diefstal omstreeks half September j.l. ten nadeele van den heer B. te Weert gepleegd, waarbij een bedrag van f 6000 aan contanten en een gelrjk bedrag aan effecten werd ontvreemd, zet de politie baar onderzoek nog steeds voort. Zondag heeft op dezelfde plaats waar kort na den diefstal het vermiste geldkistje ledig werd gevonden, ook de effecten gevonden, zoodat op het oogenblik bet bedrag aan con tanten nog ontbreekt. INBRAAK TE HEERLERBAAN. In den nacht van Zaterdag op Zondag, na 1 uur, is ingebroken in de woning van den politie-agent P. A., wonende te Heerlerbaan. De dief kwam door de serre in de woning en verdween met medeneming van 50, een beurs met geld en een overjas. EEN GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Bij de Hillegersbergsche politie bestond reeds geruimen tijd het vermoeden, dat B. P., wonende aldaar, in het bezit was van een ge- heime distiilleerderij. .js B. scbeen te bemerken dat men hem contro- leerde en plotseling verhuisde hij naar het Zwaanshals te Rotterdam. In samenwerking met de Rotterdamsche politie en met belastingambtenaren is er een huiszoeking gedaan in het genoemde pand aan het Zwaanshals. Daar is een distalleer-instal- latie met de bijbehoorende toestellen in beslag genomen. AUTO DOOR AFGESLOTEN SPOORBOOMEN GEREDEN. Zaterdagavond te 10.25 uur reed een auto bestuurd door den beer Van Dijk uit Maar tensdijk, waarin nog twee dames en een beer gezeten waren, in voile vaart over den afge- sloten spoorweg-overgang aan de Generaal van Heutzlaan te Baam, juist toen een trein van bet op circa 75 M. afstand gelegen station vertrok in de ricbting van den spoorwegover- gang, terwrjl voorts nog een trein van de andere zijde in aantocbt was. De overweg- wachter behield zijn tegenwoordigheid van geest, wist den van het station Baam vertrek- kenden trein vlak voor den overweg tot stil- stand te brengen en kon ook den trein uit Amersfoort nog bij de post Pekinglaan ophou- den, daar beide sporen versperd waren. De bestuurder, die twee wagens, die voor den ge- sloten overgang stonden, heeft moeten pas- seeren, beweerde niet bemerkt te hebben, dat de overweg gsloten was. Persoonlijke onge- lujiken deden zich niet voor. De auto, hoewel beschadigd, kon op eigen kracht verder gaan. INBRAKEN TE ROTTERDAM. Zaterdagavond hebben twee tot dusver on- bekend gebleven mannen zich toegang ver- schaft tot de woning van den schoenmaker J. G. de K. aan den Mathenesserdijk te Rotter dam. Toen de 21-jarige zoon van den schoen maker thuis kwam werd opeens de lichtbundel van een electrische zaklantaam op hem ge richt. Tegelijkertijd kreeg hij een klap op het hoofd. De jongeman pakte zijn aanvaller beet en er ontstond een vechtpartij, waarbij het hem lukte zijn aanvaller van de trap te gooien. De tweede man, die de zaklantaarn in handen bad gehad is toen ook haastig de trap afge- rend, waarop de beide inbrekers zijn gevlucht. Er wordt niets vermist. In den nacht van Zaterdag op Zondag heb ben inbrekers zich toegang verschaft tot het kantoor van de firma H. en V. aan den Mau- ritsweg te Rotterdam, nabij den Binnenweg. Zij zijn via het dak binnen gekomen. De brand- kast is geforceerd en alles is overboop ge- haald. Er wordt evenwel niets vermist. De inbrekers hebben vervolgens een ruit verbrij- zeld, waardoor zij in den winkel van de firma D. op den hoek van den Binnenweg konden komen. Ook daar is alles doorzocht, maar er is evenmin iets gestolen. De inbrekers hebben het pand via de buitendeur verlaten. PAARD EN WAGEN DOOR EEN AUTO AAN GEREDEN. Zaterdagnacbt omstreeks 12 uur, is op den Bredaschen weg onder Molenschot, ter hoogte van cafe Planken Wambuis, een auto van de firma Kimeney, uit Dongen in hevige vaart op een met paard bespannen kar gereden. Na de aanrijding sloeg de auto 20 M. verder over den kop. De voerman van de kar, zekere Vermonde uit Ginneken, viel van den wagen en werd emstig gewond. De chauffeur van den auto F. Karber, be- kwam een boofdwonde, terwijl de naast hem gezoten J. Schollekens uit Dongen, een arm brak. De auto werd evenals de kar geheel ver- nield. Het paard bekwam geen letsel. De drie gewonden zijn in het ziekenhuis opgenomen. EEN GELUKKIGE LANDBOUWER. Te Streefkerk is dezer dagen de landbou wer J. Noorland, vader van vijf kinderen, die als daglooner in dienst was bij den boer Ter Louw plotseling schatrijk geworden. Boer Ter Louw was na een lang ziekbed plotseling overleden en voor Noorland betee- kende dit werkloosheid en armoede. Maar aldus vertelt de Telegraaf het lot had dezen keer iets beters in den zin. Toen het testa ment geopend werd, daalde er een gouden regen neer op Noorland en zijn gezin. Twee boerderijen, een aantal huizen, 55 hectare grand, effecten en hypotheekbrieven bad boer Ter Louw nagelatenaan zijn daglooner, een waarde van circa een half millioen ver- tegenwoordigende, waarvan na alle kosten voldaan zijn, toch zeker drie ton zal overblij- ven. „Het kon aan geen beter mensch hier op het dorp zijn besteed dan aan Noorland", zei de eerste de beste wien wij vroegen waar de gelukkige woonde. De vrouw van den halven millionnair was aan het werk, terwijl hijzelf ons in zijn blauwe kiel en op klompen te woord stond. Hij was echter nog niet zoo heel erg in de wolken. Hij deed wat de menschen in dergelijke ge- vallen plegen te doen: hij geloofde zijn geluk nog niet. Hij zou het bedrijf voortzetten als alles in kannen en kruiken was. Alswant hij zag nog zwarte wolken. De familieleden van den overledene waren bezig met een actie om de erfenis nog te bemachtigen. Noorland heeft reeds een advocaat op be zoek gehad die met de zaak belast is. De rij'k- dom Van het gezin Noorland wordt dus nog Ibedreigd maar... het testament is er en dat is voorloopig een half millioen waaxd. En het gezin Noorland woont in afwachting van die rijkdom rustig in het viiendelrjke huisje aan den Dijk. Hdt leven gaat er zijn gewanen gang. De vrouw des huizes is aan haar werk, de kinderen spelen op het erf en de oudste zoon van den half-millionair, die nog op de schoolbanken zit, toont zich rijker dan zijn vader met een paar sigarenbandjes, die hij en passant het nieuwsgierige bezoek af- zette. Zondagmorgen om half negen is in de Fol- derlaan aan den Linker Maasoever te Rotter dam, de 52-jarige J. H. v. d. Kolik, bij het over- steken van den rrjweg gegrepen door een tramwagen van lijn 9. V. d. K. werd met een schedelbreuk opgenomen en door den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ge bracht, waar hij eenigen tijd later is overleden. Den trambestuurder treft geen scbuld. Zondagavond om 10 uur is op de Mathenes- serlaan bij bet Heemraadsplein te Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een motorrijder is gedood en een duo-rijder maar gewond. De motor reed in de riohting van het Mathe- nesserplein en is in voile vaart tegen een tramwagen van lijn 5, die van den anderen kant kwam, opgereden. De bestuurder en de duopassagier sloegen tegen den grond. Het motorrijwiel werd totaal vernield, de tram kreeg lichte schade. Toen de G.G.D. ter plaatse verscheen bleek de motorrijder over leden; de duo-passagier was zwaar gewond en bewusteloos. De gewonde is naar bet zieken huis Bergweg gebracht, waarheen ook bet lijk is vervoerd. Het tramverkeer ondervond vertraging, welke men door omlegging der lijnen zooveel mogelijk heeft bestreden. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk in. INBRAAK IN HET STATION TE KAMPEN. In den nacht van Zondag op Maandag, tus schen 66n en vier uur, is ingebroken in het kantoorlokaal van het statkm-Noord te Kam- pen. De dieven hebben zich toegang weten te verschaffen door uitsnijiding van een venster- ruit. Nadat de brandkast was geforceerd, is daaruit een bedrag van f 1200 gestolen. Nader wordt gemeld, dat de intoraak tus- scben 1 en 4 uur geschied is. Zij werd ontdekt door eeu ambtenaar der Ned. Spoorwegen, die om half 5 in dienst kwam. De wijze waarop de brandkast is geforceerd doet vermoeden, dat men bier met vakmenschen te doen heeft. Vingerafdrukken zijn dan ook niet gevonden. Eh' wordt een zwartlederen geldtasch, waarin zich ongeveer /1200 bevond en een geldkistje waarin ook eenig geld was vermist. GENbVE (A.N.P.), 9 Oct. Bij den Volken- bond is een telegram van de Italiaansche re- geering ingekomen naar aanleiding van de mededeeling van den Abessijnschen vertegen- woordiger volgens welke men den Italiaan- schen gezant te Addis Abeba verzocht heeft Abessinie te verlaten. De Italiaansche regeering deelt mede, dat zij de motieven, die worden aangevoerd voor bet besluit der Abessijnsche regeering, zeer beslist van de hand wijst en daartegen for- meel moet protesteeren. LONDEN. De Hertogin van Kent heeft hedenmorgen het leven geschonken aan een zoon. TER NEUZEN. Dinsdag is door den notaris Hoving alhier, ten verzoeke van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk, in het hotel Du Commerce in het open- baar verkocbt het perceel bouwterrein, groot 12 aren 81 c.a., waarop staande het voorma- lige Rusthuis der Diaconie en gelegen aan de Arsenaalstraat. Hoogste ibieder was de heer L. de Bruijne, alhier, met /7500. De gunning werd in beraad gehouden. Voor Ter Neuzen: 8 Oct. Letl. s.s. EVER- HOPE, 2404, hout, Archangel. Van Sluiskil: 7 Oct. Duitsch s.s. SATURN, 1142, kunstmest, Antwerpen. Van Sas van Gent: 8 Oct. Ned. s.s. ST AD ZALTBOMMEL, 1230, ledig, Antwerpen. Van Selzaete: 8 Oct. Duitsch s.s. NORDEN, 448, kunstmest, Esbjerg. Voor Gent: 7 Oct. Nederl. s.s. RUURLO, 1932, hout, Wiborg. 8 Oct. Deensch s.s. ARGO, 1174, hout,' Leningrad; Letl. s.s. MIERVALDIS, 719, py- riet, Huelva; Eng. s.s. DONA FLORA., 292, slakken, Immingham; Ned. m.s. ANNA, 115, ledig, Rochester. Van Gent: 7 Oct. Zweedsch s.s. TORKEL, 732, ledig, New-Castle; Noorsch s.s. BERA. 429, ledig;, BlythEng. s.s. RIVER FISHER, 293, fosfaat, Bideford; Noorsch s.s. SKARV, 472, ledig, Blyth; Eng. s.s. CAROL DORIAN, 2027, ledig, Antwerpen. 8 Oct. Eng. s.s. RYE, 427, stukg., Antwerpen; Belg. s.s. CHARLES, 334, stukg., Goole; Eng. s.s. GORSELANDS, 277, ledig, R'dam; Litt. s.s. GOTLAND, 591, ledig, Goole.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3