Gaat (J Verloven J. BONTE-VAN MOSSEVELDE Gemengde Berichten Laatste Berichten Advertentien BimMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiM ALLEEN llllllllilfiMllllllllllllllll Casteleijn's IJzerhandel SCHEEPVAARTBEWEGING. Vergadering van Aandeelhouders Zaterdag 5 Oct. 2 ons MACRONTJES voor 13 cent. Beleefd aanbevelend, Dijkstraat 37 - Ter Neuzen Wij geven U bij ieder stelringen een prachtig cadeau. Graveeren gratis. A. J. VAN DE REE, Nieuwstr. 36, Tel. 290, Ter Neuzen. ONTVANGEN: Bietenmessen Bietenspaden Bieten Schepvorken Tot aoover het Reuter-telegram, dat men als een mededeeling van het allerhoogste be- ]ang moet opvatten, indien inderdaad een pre- ventief middel tegen dezen geesel is gevonden. Tot dusver ontbreken echter voldoende offi cieele wetenschappelijke gegevens, en zoolang deze geen zekerheid geven, moet men scep- tisch blijven. Andere „uitvindingen" op het gebied van mond- en klauwzeer b.v., manen tot voorzichtigheid aan. De wetenschap staat dan ook nog gereser- veerd tegenover Spahlinger's successen. Prof. Dr. L Blieck, hoogleeraar voor Be- smettelijke Veeziekten te Utrecht, herinnerde ons aan het feit, dat de Zwitser Spathlinger te Geneve indertijd niet au serieux genomen werd. Ook in Engeland wensdhte men zich niet met zijn proeven in te laten. Vandaar, dat hij zich tot Noord-Ierland wendde, waar men er wel op is ingegaan. Reeds eenigen tijd geleden kwamen, naar Prof. Dr. Blieck ons nog mededeelde, vandaar berichten over gunstige resultaten, welke thans, als men het Reuter-telegram en den commentaar in een deel van de Engelsche ochtendbladen mag gelooven, tot definitieve resultaten hebben geleid. Deze zaak is uiteraard zeer belangrijk. Wij hopen op een en ander weldra terug te komen. Hier volgt hetgeen men in Engeland van Spathlinger's succes denkt. ..Met het tuberculose-serum, dat door den Zwitsersche geleerde Henry Spathlinger is ontdekt, heeft men," aldus de „Daily Tele graph" ,,opmerkelijke resultaten bereikt bij grondige officieele proefnemingen in Ulster (Noord-Ierland In het officieele rapport wordt o.a. gezegd, dat het vaccin van Spathlinger den dieren, die er mee behandeld zijn, een hoogen graad van immuniteit heeft verleend. Het is hoogst onwaarschijnlijk, dat eenzelfde graad van infectie, als waaraan de gevacci- neerde dieren werden onderworpen, ooit onder natuurlijke omstandigheden zal voorkomen, en men kan dus moeilijk ontkomen aan de con- olusie, dat het vaccin een middel is om een hoogen graad van immuniteit te verzekeren tegen elken vorm van tuberculeuze infectie, die onder natuurlijke omstandigheden zou kun- nen voorkomen. De landbouw-medewerker van dit blad merkt nog op, dat als de hoop wordt vervuld, welke in dit rapport tot uiting komt, Spathlin ger zich er op kan beroemen, de grootste ont- dekking te hebben gedaan in de geschiedenis der veeartsenijkunde. Want zij komt er dan op neer, dat Engeland wellicht binnen vijf jaar tijds in staat zal zijn de tuberculeuse uit zijn veestapel te doen verdwijnen, met alle gunstige gevolgen, die dit ook zal hebben voor den gezondheidstoestand der bevolking. Al- leen in Schotland reeds sterven meer dan 1000 menschen per jaar aan de gevolgen van Hin der-tuberculose. De proeven in Ulster werden genomen met een aantal kalveren, waarvan eenige dieren ter vergelijking, niet met het serum werd in- geent. Zes maanden na de vaccinatie diende men den dieren een doodelijke dosis runder- tuberkel-bacillen toe; omstreeks 100 millioen virulente bacillen werden in den bloedstroom van elk der dieren gespoten. Welnu, van de elf gevaccineerde dieren bleven er tien leven. Wel steeg hun temperatuur en hoestten zij af en toe, maar na tien dagen waren zij weer geheel normaal. Zij werden ruim twee jaar (892 dagen) na de injectie geslacht, en negen van de tien werden geschikt bevonden voor de consumptie. Het gestorven dier en het afge- keurde dier bleken aan oude ziekten te lijden. Spahlinger, die thans 53 jaar is, heeft zijn leven gewijd aan de behandeling van tuber culose. Aanvankelijk studeerde hij in de rech- ten, maar toen twee van zijn mede-studenten aan tering waren gestorven, besloot hij al zijn krachten te conoentreeren op de genezing van deze ziekte. In het ouderlijk huis bij Geneve vestigde hij een laboratorium, waar h(j. gesteund door zijn vader, uitgebreide proefnemingen deed. In 1922 waren de geld- middelen van zijn familie, die hem tot dusver flink had geholpen, uitgeput en de serum- bereiding moest een tijd worden stopgezet. In die periode werd Spahlinger's formule zelfs door zijn bank als onderpand vastgehouden. In 1930 was het Sir Lynden Macassey, die de regeering van Noord-Ierland overreedde proeven te nemen met het vaccin van Spah linger. En tevens vormde hij een commissie die de noodige gelden bijeenbracht, welke het mogelijk maakten, de formule weer los te koopen. GARNALENVAAJtTUIG VERGAAN. Het gamalenvisschersvaartuig B.H. 8 uit Brouwershaven is gister op de Middenplaat tusschen Goeree en Schouwen vergaan. Langs den zijkant van die plaat werd gevischt; toen men de kom wilde toinnenhalen bleken die met vuil gevuld te zijn. Hierdoor geraakte een en ander onklaar ten gevolge waarvan de schip- per het stuur over het vaartuig verloor en op de plaat terecht kwam. Met elke windvlaag schoof het er steeds verder op en kwam daar- door in steeds hachelijker positie. De golven sloegen weldra over boord, waardoor het heele schip vol liep. De ter vischvangst terug- keerende schepen ontdekten de ramp en voe- ren onmiddellijk naar de plaats des onheils, om hulp te bieden; zij konden echter het vaar tuig niet benaderen, doordat niemand een roeiboot foij zich had. Het motorschip, de ,,Pionier" is daarop naar Scharendijke gevaren en heeft vandaar een roeiboot meegebracht, waarmee de schipper de drie opvarenden, den schipper en zijn ibeide zoons heeft gered. Intusschen hadden de schipbreukelin- gen reeds eenige uren in levensgevaar ver- keerd; zij waren reeds bezig met het maken van een wrak om zich daarmee zoolang moge lijk dnjvende te kunnen houden. ERNSTIG ONGELUK OP DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG TE NOOTDORP. Donderdagmorgen omstreeks 8 uur is op den onbewaakten overweg in den achterweg te Nootdorp een emstig ongeluk gebeurd. Op dat tijidstip passeerde de 25-jarige W. J. van der Ende uit Nootdorp met zijn melkauto den overweg. De auto werd gegrepen door den op dat oogenblik voorbijkomenden dieseltrein in de richting Den Haag en ongeveer 150 meter meegesleurd. De auto met melkbussen werd; totaal ver- nield. De bestuurder en een jongetje naast hem, de 12-jarige A. van Dolder, werden ver- morzeld. Van der Ende was op weg naar Den Haag om een hoeveelheid bussen en flesschen melk naar de Sierkan aldaar te brengen. Het jon getje reed een eindje met hem mee en zou on- derweg zijn uitgestapt. Onbegrijpelijk is het, dat v. E. den trein niet heeft zien aankomen. Weliswaar is het zicht niet al te best, doch opvallend is het wel dat een andere vrachtauto, welke vlak voor den auto van de ibeide slachtoffers reed, den trein wel heeft zien naderen. Deze chauffeur stopte dan ook, doch v. d. E. passeerde en reed den overweg op. De melkauto werd door den trein, die met een snelheid van ca. 90 KjM. reed, op zij. ge grepen en over grooten afstand meegesleurd. De beide slachtoffers werden 50 meter verder op de lijn geslingerd en onherkenbaar ver- minkt. De voorwielen van den trein ontspoor- den op het moment dat de botsing plaats had. Slechts met de achterwielen op de rails is de trein nog een heel eind doorgereden. Dat een en ander niet de oorzaak is geworden, is on- foegrijpelijk. Het chassis van den auto is na de botsing voorop den trein blijven zitten en is eerst toen de trein stilstond verwijderd. De achter wielen van den auto zijn op den overweg blij ven liggen; den motor heeft men 150 meter voonbij de plaats des onheils/ teruggevonden. Voorts waren overal op de Ijjn brokstukken te vinden. Van den trein werden eenige ruiten vernield; een Haagsche dame liep verwondingen aan het gelaat op. Zij kon na verbonden te zijn haar reis vervolgen. De trein was aan de voorkant zwaar bescha- digd. Met assistentde uit Gouda is het ont- spoorde gedeelte weer op de rails gebracht. De beide achterste wagens zijn losgekoppeld en na een half uur naar Zoetermeer gereden met de passagiers, die vandaar met een an- deren trein naar Den Haag zijn gebracht. Het beschadigde treingedeelte is later terugge- bracht. De burgemeester deelde nog mede, dat dit het eerste ongeluk met doodelyken afloop is geweest dat op den bewusten overweg is ge beurd. AAN EEN VALSTKIK ONTSNAPT. lOnlangs verscheen er bij de Duitsche doua- ne aan het nalbij Ensohede gelegen grens- plaatsje Glanerbrug een Duitscher in een zeer fraaie auto, die naar Nederland wenschte te reizen. De auto was van een bijzonder duur merk, hetgeen den argwaan van de grens- beambten opwekte. Zij besloten den wagen grondig te onderzoeken, hetgeen eenige uren in beslag nam. Op een gegeven oogenblik werd het onderzoek, dat zeer nauwkeurig geschiedde, even onderbroken en hiervan maakte de Duitscher, die ongemerkt weer in den wagen was gestapt en toevallig den grens- boom geopend zag, gebraik om met zijn auto Nederlandsch grondgebied te bereiken. De man had hoog spel gespeeld, want in zijn auto had hij een groot deel van zijn vermo- gen een zeer aanzienlijk bedrag ver- stopt. Alle hoekjes en gaatjes hadden de be- ambten nagespeurd, alleen de reservewielen hadden zij vergeten en juist hierin had de Duitscher zijn kapitaal verborgen. Het spreekt vanzelf, dat het onverwachte wegrijden bij de Duitsche douane de gedachte opriep, dat er iets niet pluis was. Men ging een onderzoek instellen en zag toen aan de banikrekening, dat hiervan een belangrijk be drag was afgehaald. De man had zich dus schuldig gemaakt aan het smokkelen van deviezen. Op zeer bijizondere methoden heeft men toen getracht den Duitscher te bewegen naar zijn vaderland terug te keeren. Op zekeren dag ontving de man bezoek van een ouden kennis, ook een Duitscher, die hem in den loop van het gesprek de vraag stelde, of hij ook in het beizit was van Duitsche pandibrie- ven. Dit bleek het geval te zijn, waarop de kennis vroeg, of de Duitscher deze zou willen verkoopen. Br zat dan nog een zoet winstje aan. De man ging hiermede accoord en ver- volgens werd besloten, dat men de stukken een paar dagen later bij de Haarmuhle, een uitspanning op ongeveer 12 K.M. afstand van Enschede (op Duitsch gebied) aan de Buur- serbeek gelegen, zou verhandelen. Voor alle zekerheid nam de Duitscher een paar Holland- sche kennissen mee, hetgeen zeer verstandig was, daar men hem een leelijken val had op- gesteld. Hij ging tot vlak bij de grens en zag al spoedig den kennis verschijnen. Deze was in badcostuum gekleed, hetgeen al onmiddellijk verwondering bij den ander wekte, daar het zeer koud was. De kennis wilde de pandbrie- ven direct betalen, maar kon dit niet in zijn luchtig costuum doen. Een eind verder lag in een haverveld, op Duitsch gebied, zijn jas en daarin zat het geld. Of de Duitscher nu maar even wilde meegaan, dan zou men de zaak onmiddellijk afwikkelen. Deze begon nu wer- kelijk argwaan te koesteren en weigerde hardnekkig zich op Duitsch gebied te be- geven. Zijn argwaan zou nog toenemen. Plotseling bemerkte hij in het haverveld, waarheen de kennis hem had willen lokken, een Duitscher met het geweer in den aanslag. Hij had er nu genoeg van. Op verschillende wijzen heeft de kennis daama nog getracht, hem over te halen toch even met hem mee te gaan, doch alles was vergeefs. Eindelijk trok men af, zonder dat de pandbrieven van eige- naar waren veranderd. De beide Hollanders, die den Duitscher vergezelden, waren inmid- dels doorgeloopen naar de vlak bij gelegen uitspanning Haarmuhle en daar zagen zij eenige manschappen van de Gestapo, hetgeen hen versterkte in het vermoeden, dat er voor den Duitscher inderdaad een hinderlaag was gelegd. GOEDE SIER GEMAAKT OP EEN KOOPJE. Naar het politiebureau aan de Groote Paau- wensteeg te Rotterdam is overgebracht de 36jarige rei/ziger P. V. uit Middelburg, die wel op een heel goedkoope manier goede sier had gemaakt. Hij liet zich met een taxi naar een cafd aan den Schiedamschedijk rijden, waar hij iedereen tracteerde en voor elf gul den verteringen had gemaakt. Toen het op betalen aankwam, bleek echter dat hij geen cent op zak had. Met dezelfde taxi waarmede hij gekomen was, werd hij naar het politie bureau getransporteerd. DOOR LINKS HOUDENDEN AUTO AA(NGEREDEN EN GEVVOND- Toen de handelsreiziger G. v. d. W. zich per rijwiel van Gorinchem naar Werkendam be- gaf, werd hij op den Sleeuwijkschendijk door een auto, die hem tegemoet kwam, aangere- den. De bestuurder van den auto, die opeens naar de lirukerzijde van den weg kwam, raakte v. d. W., ten gevolge waarvan deze in een langs den weg gelegen grintput terechtkwam. Met aware inwendige kneuzingen is v. d. W. opgenomen en naar zijn woning vervoerd. Dokter Bresler te Werkendam verleende de eerste hulp. De bestuurder van den auto vervolgde met snelle vaart zijn weg. Een onderzoek is inge- steld. BEJAARDE MAN DOOR MOTOR TEN VAL GEBRACHT. Op de Zuidkade te Boskoop is een voetgan- ger, de 76jarige Z. Straver, die plotseling achter een groentenwagen vandaan kwam, aangereden door een motor. De oude man werd tegen den grand geworpen en ook de bestuurder van het motorrijwiel en zijn duo- passagier vielen. De laatsten kwamen er met lichte verwondingen goed af, doch de voet- ganger was er emstige aan toe. Met een ge- compliceerde beenbreuk is hij naar het zie- kenhuis te Leiden vervoerd. VALSOHi; BANDEROLLES VOOR SIGARETTENPAPIER. Onder leiding van den commissaris van po litic te Groningen hebben belastingambtena- ren en poldtie een inval gedaan in een drukke- rijtje in de Davidstraat te Groningen, voor het onderzoek naar de herkomst van valsche banderolles voor sigarettenpapier. In de druk- kerij werd aangetroffen een 48jarige koop- man, die de opdracht gaf tot het drukken en een 59jarige drukker. Zij waren bezig met het vervaardigen van de banderolles. Eenige cli- che's en ander materiaal, dat voor de ver- vaardiging werd gebruikt, werd in beslag ge nomen. De beide verdachten zijn naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Het is niet onmogelijk, dat nog meer arrestaties zul- len volgen. EEN VREEMDE HISTORIE TE ARNHEM. Dezer dagen werd meegedeeld, dat te Arn- hem een Duitscher die bij een bekenden com munist een brief moet afgeven, door eenige communister was bedredgd en onder bedrei- ging met een revolver van zijn rijwiel en pas- poo rt beroofd. Wat men met dezen man van plan was is niet gebleken, omdat, toen men hem wilden wegbrengen, de man de hulp in heeft geroepen van een politieagent, waama de communisten het hazenpad kozen. Naar wij thans vernemen heeft de bedoelde Duitscher aan de politie meegedeeld, dat hij naar Ajmhem was gekomen om een brief te overhandigen aan een communist hier ter stede. De brief zou afkomstig zijn van com munisten in Duitschland, doch van andere zijde wordt beweerd, dat de man een handlan- ger zou zijn van de Gestapo. De Duitscher was gekomen aan de woning van het communistische gemeenteraadslid B. aan den Dennenweg. Nadat hij zijn brief had afgegeven, is de man eenige uren opgehouden, terwijl men hem noodzaakte zijn pas af te geven. Blijkbaar heeft het raadslid B. enkele partij- genooten gewaarschuwd, want achtereenvol- gens verschenen drie andere communisten in de woning. Nadat de avond reeds was geval- len, werd aan den man meegedeeld, dat hij eenige dagen in Amhem moest blijven en dat hem een tijdelijk kwartier zou worden aange- wezen, waarheen de communisten hem zouden overbrengen. Toen hij buiten de deur was, werd hij daar opgewacht door drie andere personen. Een van hen nam de fiets van den Duitscher over, terwijl de beide anderen hem vastgrepen, on- danks het protest van den man. Na eenige oogeniblikken geloopen te hebben werd hij onlder bedreiging met een revolver, die tegen zijn hoofd werd gedrukt, aange- maand zich rustig te gedragen. De Duitscher ging toen gewillig mede, totdat hij in de Bron- beeklaan een agent van politie zag. Onder bedreiging met de revolver trachtten toen zijn begeleiders hem zooveel mogelijk in het don- ker te houden, doch de man rukte zich los en zocht zijn toevlucht bij den politieagent, waar op zijn begeleiders de vlucht namen. De man deelde aan den agent mede, wat er gebeurd was. Daldelijk heeft de politie toen een onderzoek ingesteld, met het gevolg, dat drie bekende communisten zijn gearresteerd, terwijl ook het gemeenteraadslid B. naar het hoofdbureau van politie werd overgebracht, aoch later weer werd losgelaten. Als een gevolg van het voortgezette politie- onderzoek is echter het raadslid B. weer ge arresteerd en vermoedelijk zullen nog enkele andere personen worden aangehouden. De drie aanvankelijk aangehouden verdach ten zijn reeds ter beschikking van de justitie gesteld als verdacht van bedreiging. Ook de Duitscher, die zich M. noemt, is op grond van de Vreemdelingenwet voorloopig ter beschikking van den commissaris van politie gebleven. De politie stelt een uitvoerig onderzoek in, ook in het buitenland, om gegevens te ver- zamelen omtrent deze geheimzinnige zaak. Tot dusver is men er niet in geslaagd, den brief, welken de Duitscher zou hebben over- handigd, te vinden, evenmin als de revolver, waarmede hij bedreigd zou zijn. (N. R. Crt.) DOODELIJK ONGELUK OP DE FABRIEK DE SPHINX TE MAASTRICHT. In de aardewerkfabriek ,,de Sphinx" te Maastricht, is Dinsdagmiddag een emstig on geluk gebeurd, waarbij de 16-jarige J. Jongen uit Limmel, het slachtoffer is geworden. Hij bevond zich op de eerste verdieping van een der hoofdgebouwen en wilde met de elec- trische lift naar boven gaan. Hij stelde de lift in beweging v66r dat hij er zelf was binnen- gegaan. Daardoor gelukte het hem niet meer, in de lift te springen. Hij bleef met het boven- lichaam op de vloer van deze installatie han- gen en is tegen het plafond van de tweede verdieping doodgedrukt. ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE DUSSEN (N.-Br.) Maandagavond is op den rijksstraatweg te Hank, gemeente Dussen (N.-Br.) een emstig verkeersongeluk gebeurd, waarbij een doode valt te betreuren. Door tot nu toe niet vastgestelde oorzaak reed een autobus, welke op weg was van Brussel naar Haarlem een boerenkar, welke met een paard was besppnnen aan. Het voer- tuig werd met een hevige slag omver gewor pen en de beide personen, die op den bok zaten, werden op den weg geslingerd. Het waren de landibouwer Pruissen en zijn acht- tienjarige zoon. De laatste was op slag dood. De vader werd aan het hoofd gewond. Hij is met een hersenschudding naar het r.k. zieken- huis te Raamsdonkveer gebracht. De autobus is aan den voorkant zwaar beschadigd, doch de passagiers kregen geen letsel. TWIEE VROUWEN UIT EEN PSYCHOPATHEN-INRICHTING ONTSNAPT Zondag zijn uit de inrichiting voor vrouwe- lijke psychopathen ,,Sancta Maria" te Noord- wijkerhout twee patienten van de z.g. onrus- tige afdeeling ontsnapt, hetgeen groote ont- steltenis verwekte, omdat beiden tot de ge- vaarlijke patienten worden gerekend. De eene vrourw had indertijd haar man vermoord ,en bedreigde ieder, die in haar nabijheid kwam. Onmiddellijk hebben een aantal zusters de omgeving doorzocht en een van haar slaagde er in de gevaarlijikste van het tweetal ont- snapten te ontdekken. Zij hield een auto aan en trwee voorbijgangers, o.a. een dokter, hiel- pen haar de vrouw te overmeesteren en per auto naar het gesticht terug te brengen. Het bleek, dat de vrouw kans had gezien een raam te openen en er uit te springen, waarbij zij zich emstig aan haar been bezeerde, zoodat zij bij de arrestatie mank liep. De tweede vrouw is nog steeds voortvluch- tig en hoewel ook zij niet te vert/rouwen is, staat zij als iets minder gevaarlijk bij de zus ters bekend. Dit is in korten tijd ongeveer de achtste maal, dat er patienten uit dit ge sticht wisten te ontsnappen van wie vier van de ,,onrustige" afdeeling. BRANT) TE DIEPENVEEN. Gistemacht om den uur bemerkte de weduwe Vriezekolk te Oxe, gemeente Diepen- veen, dat rook in haar slaapkamer stond. Zij waarschuw/de haar beide zoons, die zagen, dat bijna het geheele huis in brand stond. Zij sloegen de ruiten van hun slaapkamer in en konden met moeite hun moeder redden door een raam. Toen zij buiten waren, stortte het dak in. Een van de zoons was door glas- scherven bloedend verwond. Het huis brand- de tot den grond toe af. Een hond en twee katten zijn in de vlammen omgekomen. De politie, die op het terrein van den brand aamwezig was, heeft de brandweer niet gere- quireerd, omdat er niets meer te redden viel. Bovendien bestond er voor de belendende ge- bouwen geen gevaar. Alles was verzekerd. DE STRANDING VAN DE .ROTTERDAM". In de positie van het gestrande stoomschip ..Rotterdam" van de Holland-Amerika Lijn is geen verandering gekomen. Het schip zit vast op het rif, zoodat^sr voor zinken geen gevaar bestaat, hoewel de boot op eenige plaatsen water maakt. Aan boord bevinden zich op het oogenblik nog slechts 50 leden van de bemanning. Het schip zit aan den grond op de westzijde van de Morant Gays. Men heeft tot dusver tevergeefs getracht om het schip vlot te bren gen. Alvorens het schip vlot kan komen, moeten ongeveer 900 ton zandballast en bunkerkolen en 1300 ton zoet water worden gelost. De bergingsstoomer Killrig werd Woensdagmid- dag op de strandingsplaats verwacht:. De Nederlandsche sleepboot Indus is bij de .Rotterdam" aangekomen. De passagiers. De 440 passagiers van de gestrande .Rot terdam" zijn te Jamaica aangekomen. Zij hebben op kosten van de HollandAmerika Lijn onderdak gekregen in hotels en zullen Zondag a.s. met de ,,Volendam" van die maat- schappij naar New-York vertrekken. MERKWAARDIG INCIDENT IN DE RECHTSZAAL. Voor den kantonrechter te Utrecht, Mr. De Jager, verscheen Dinsdagochtend iemand, die terecht moest staan wegens een verkeers- overtreding. Verdachte droeg het insigne van de N.S.B. De kantonrechter: „Was u daamet niet in de zaal?" Verdachte: ,,Jawel, ik heb al dien tijd ge- wacht". Rechter: ,,Zoo juist was hier iemand, die een speldje droeg van de Groene Kruis col- lecte ik ben daaraan ontkomen en ik heb dien meneer verzocht dat insigne af te doen. Ik wil dat niet in de rechtszaal zien!" Verdachte maakt geen beweging om het insigne af te doen. Rechter: „Doe dat insigne af, ik ben hier de baas en op zittingen door mij gepresideerd, woiden geen insignes gedragen, van welke richting ook! Verdachte zegt, dat hij niet inziet, waarvoor dit noodig is; het dragen van het N.S.B.- teeken is volgens hem niet verboden. Rechter: „U heeft zeker in Volk en Vader land gelezen dat Verdachte valt Mr. De Jager in de rede; hy zegt niets in Volk en Vaderland over dit onderwerp te hebben gelezen en zal zich krachtig verzetten zijn insigne af te doen. „Ik kom hier niet om over de N.S.B. te praten!" zegt hij. De kantonrechter roept een aanwezige rijks- veldwachter en gebiedt hem verdachte het in signe van het revers van zijn jas af te halen. Er ontstaat een worsteling tusschen ver dachte en den veldwachter, waarbij verdachte tegen den rechter schreeuwt: „Tk zal u laten aanklagen!" Rechter: „U heeft niets aan te klagen, u heeft zich bq mrjn leiding neer te leggen! Dan kunt u in de besloten zitting terecht staan bij de kleine kinderen!" Veldwachter en deurwaarder leiden ver dachte, die niet al te snel meegaat, hoewel hij ook niet tot werkelijk verzet overgaat, naar de deur van de rechtszaal. Voordat hij op de gang komt te staan, roept verdachte nog: ,,Ik zal hiervan nota laten nemen!" Beroering op de getuigenbanken en tusschen de overige verdachten, die het geval druk be- spreken. Daarop keert de rust snel weder. Mr. De Jager: Die meneer komt straks tus schen de kinderen op de besloten zitting. Ik laat mij hier de wet niet voorschrijven!" Het incident duurde nog geen minuut. (Utr. Dbl.) INBRAAK IN EEN BOERDERIJ IN DEN HAAG. In den nacht van Maandag op Dins/dag om streeks vier uur is ingebroken in een boer- derij aan den Bezuidenhoutscheweg in Den Haag. De boer was met zijn beide knechts naar het land om de koeien te melken, toen een paar onbekenden door den stal in de woning wisten te dringen na forceering van een deur. De vrouw> die alleen achtergebleven was en te bed lag, hoorde onraad in een der andere kamers en toen zij de slaapkamerdeur opende zag zij een man voor zich staan, die een sehot uit een revolver op haar Loste. De vrouw sloot onmiddellijk de kamerdeur, doch wist kort daama door de gang naar buiten te vluohten. Toen zij opnieuw uit haar slaap kamer kwam werd opnieuw op haar een schot gelost. Zij bleef ongedeerd en vluchtte het land in om haar man te waarschuwen. Bij het oniderzoek daama ingesteld werden twee looden kogels gevonden. De inbreker heeft kans gezien uit een portemonnaie onge veer 2,50 mede te nemen. Anders wordt niets vermist. VOERMAN OVERREDEN. Maandag is het paard van den 49-jarigen landbouwer T. te Oss stichtig geworden en op hoi geslagen. T. weid van den wagen geslin gerd en kwam onder de beladen boerenkar terecht met het gevolg, dat de wielen hem over het lichaam gingen. Met zware inwen dige kneuzingen, een we/rvelfractuur en een hoofdwonde is de landibouwer opgenomen en naar het St. Anna ziekenhuis te Oss ver voerd. Zijn toestand is zorgelrjk. VERDRONKEN. Maandagmiddag is de ongeveer 25-jarige S. Heijs te Vierverlaten, bij Hoogkenk, die op het land aan het werk was, in een sloot ge- raakt en verdinonken. De onmiddellijk ont- boden geneesheer slaagde er niet in de levens- geesten weer op te wekken. BOERDERIJ AFGEBRAND. Door onibekende oorzaak is brand uitgeibro- ken in de boerderij van den landbouwer L. St. te Budel. Huis, schuur en stalling als ook het klein vee weirden een prooi der vlammen. Een en ander was laag verzekerd. SMOKKELAARS VERDRONKEN. GEULEN. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn van een 5-tal smokkelaars, die te voet op een vrij ondiepe plaats de Maas wilden oversteken, 2, personen door den stroom meegesleurd en verdronken. Zij waren ter plaatse goed bekend en wilden met smok- kelwaren de grens overtrekken. Te ongeveer 3 uur waren de smokkelaars aan de Maas onder Geulen aangekomen. Op de bekende wijze zouden zij daarop de grens overtrekken, maar het ongeluk wilde, dat door den hoogen waterstanid in Belgie de slui- zen te Borgharen waren open gezet en thans een sterke stroom in de rivier ontstond. Juist toen de smokkelaars op de gevaarlijkste plek midden in de rivier waren, raakte de 15-jarige J. E. L. zijn eveniwicht kwijt en werd door den stroom medegesleund. Hij riep om hulp waarop de 20-jarige J. K. toesnelde. Ook hij geraakte echter spoedig in levensgevaar en de 3 overige smokkelaars lieten daarop hun smokkelwaar vailen en trachtten daarop hun makkers te redden. Dit mooht bun echter niet gelukken en zij zagen hun beide makkers in den sterken stroom steeds verder afdrijven en ten slotte verdrinken. De lijken waren hedenmorgen nog niet ge vonden. DE OORLOG IN ABESSINIe. ROME. De troepen uit Eritrea zijn Don derdagmorgen vroeg de rivier Mareb over- schredgn, welke rivier 40 jaar geleden de grens vormde van de Italiaansche kolonie Eritrea en Abessinie. Aan het hoofd van de optrekkende troepen bevonden zich afdeelingen inlandsohe caval- lerie, die gevolgd werden door infanterie met tanks en artillerie, terwijl talrijke vliegtuigen voortdurend het terrein verkenden. De troepen zijn Donderdag opgerukt tot de hoogten van Saro Tacle, die ongeveer 20 K.M. van Adoea verwijderd zijn. De wegen bevon den zich in goeden toestand. De troepen vol gen grootendeels een goed begaanbaar muil- dierpad. Technische troepen zijn overal bezig om breede wegen aan te leggen en landings- terreinen voor vliegtuigen. ADDIS ABE2BA. Uit Harrar wordt ge- meld, dat /bij de hevige gevechten, die heden morgen in het district Ogaden geleverd wer den, 2000 Abessiniers zijn gedood en talrijken zijn gewond. Uit Italiaansche vliegtuigen worden strooi- biljetten verspreid waarop in de taal TigTani staat gedrukt: „Aanvaardt de Italiaansche vriendschap of sterft." Uit Deredaoeo wordt gemeld, dat de Yta- lianen den weg van Moessa Ali naar Dessid bomhardeeren. Van Ter Neuzen: 2 Oct. Ned. ss. OOT- MARSUM, 2209, ledig, Archangel. Voor Sluiskil: 2 Oct. Eng. s.s. MAGDA- LENA, 1842, ledig, A'dam. 3 Oct. Duitsch s.s. HERMES, 1616, stukg., Bremen. Van SluLskil2 Oct. Duitsch s.s. VESTA, 883, kunstmest, Antwerpen. 3 Oct. Zweedsch s.s. PORT OS, 1071, cokes, Sundswal. Voor Selzaete: 3 Oct. Duitsch s.s. NOR- DEN, 448, ledig, Antwerpen Van Riemen: 2 Oct. Deensch s.s. KAREN- TOFT, 1269, ledig, Leith. 3 Oct. Zweedseh s.s. DROTT, 493, cokes, Goteberg. Voor Gent: 2 Oct. Ned. s.s. GEES, 119, ledig, Favertham; Deensch s.s. ASTRA, 1406, fosfaat, Moermansk. 3 Oct. Duitsch s.s. FRIELINGHAUS, 2356, pyriet, Oxelosimd; Duitsch s.s. JOHAN RLU- MENTiHAL, 931, hout, Wasa; Flng. s.s. TRJN- GONIA, 4042, benzine, Antwerpen; Spaansch s.s. ARICHACHU, 2102, pyriet, Huelva; Duitsch s.s. MARTHA RUSS. I, 574, hout, Kotka; Eng. s.s. HULL, 451, stukg., Ant werpen. Van Gent: 2 Oct. Fransch s.s. DANAE, 978, ijzer, Newport; Eng. s.s. PTARMIGAN, 180, stukg., London. 3 Oct. Elng. s.s. DONA ISABEL, 290, ijzer, Mid'dlestoorough; Zweedsch s.s. SKARRA- BORG, 595, ijzer, Stockholm. Ondertrouwd JAN G. VAN DER HAVE EN MARIA PIJPELINK Ter Neuzen, 4 October 1935. Tuinpad 4. Toekomstig adres: Axelschestraat 24. Getrouwd M. FRAANJE EN W. M. DE FEIJTER die, mede namens wederzijdsche Families, hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blijken van belangstelling voor en bij hun Huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 3 October 1935. Dokweg 1. der N.V. IJZERHANDEL v/h Firma Gebr. TAZELAAR te Ter Neuzen, op Maandag 21 October a.s., des namiddags twee uur, ten kantore der Vennootschap, alwaar voorstellen ter inzage liggen. DE PRES. COMM.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 7