Predikbe urten Sport Landbouwberichten TER NEUZEN, 4 OCTOBER 1935. AANGEHOUDEN. AXEL. ZAAMSLAG. SAS VAN GENT. Van onze Adverteerders RECHTSZAKEN. VOETBAL. SCHAKEN. Men is dus van meening, dat de eerste maatregelen voldoende zullen zijn. Eohter zou men zoo noodig er niet voor terugdeinzen ver- voigens het opleggen van andere economische sancties te bestudeeren in de mate dat de Volkenbond eventueel tot de toepas-sdn-g er van zou besluiten. De houding vail Belgie. De Belgis-che Soir schrijft. dat de buitenge- wone vergadering van de commissie uit het iparlement voor de buiteniandsche aangelegen- hedien dor de uiteenzetting van minister- president van Zeeland den indruk gekregen heeft, dat iBelgie moet deelnemen aan een ge- meenschappeJijk optreden, resulteerend in de eventueel s toepassing van sancties, wanneer daarvoor eenstemmigheid bestaat in den Vol- kenbondsraad. Deze kwestie van de sancties izou de ieden van de commissie levendig beizig gehouden hebben. DE BEWEGINGEN VAN DE ENGELSCHE VLOOT. Uit Cuta wordt gemeld, dat Engelsche krui- sers Woensdag in het Oostelijk deel van de Straat van Gibraltar oefeninigen hebben ge houden in het afweren van luchtaanvailen. Alle oorlogsschepen van de Britsche vloot, die te Haifa waren gestationneerd, zijn, bege- leid door vier pas aangekomen -duikbooten, met onbekende bestemming vertrokken. NAAK KERKVBEDE IN DUITSCHLAND Het schynt, dat er thans een compromis is bereikt tusschen de evangelisohe kerk en den staat over de kwestie van het kerkelijk be- stuur. Naar verluidt heeft dr. Bodelschwingh, de leider van de belijdeniskerk, het aanbod van minister Kerrl, zich met het voorzitterschap van het directorium en de leiding over alle zaken, welke de evangelische kerk raken te ibelasten, aanvaard. Als gevolgvan dezenmaat- regel zou rijksbisschop Muller, de door de na- tionaal-socialisten aangestelde primaat der evangelische kerk, van zijn functie worden ontheven. Volgens in omloop zijnde geruchten, zou aan rijksbisschop Muller reeds zijn ver- boden op openbare vergaderingen te spreken. DE NIEUYVE ZEESEUIS TE TER NEUZEN. Een Gentsche delegatie by den Bel- gischen premier. De correspondent van de N. R. Crt. te Brus- sel meldt: Een delegatie van het Gentsche stadisbe- stuur, bestaande uit burgemeester Van der Stegen en wethouder Siffer, waarbij zich ver- scheidene ambtenaren van den havendienst en een paar vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel had-den aangesloten, heeft op het departement van buiteniandsche zaken tie Brussel een onderhoud gehad met minister- president Van Zeeland. Doel van het onder houd was, de aandacht van den eersten minis ter te vestigen op het groote nadeel, dat voor de Gentsche zeehaven zou voortvloeien uit de aanvaarding door de Fransche Kamer, van een ontwerp, waarbij een „surtaxe" van 50 francs per ton zou worden gelegd op alle in de Bel- gische havens ontscheepte goederen, bestemd voor Frankrijk. De delegatie maakte van de haar gaboden gelegenheid gebruik om bovendien ook nog de aandacht van den premier te vestigen op de kwestie van de sedert lang door Gent gevraag- de nieuwe zeesluis te Ter Neuzen. Aange- drongen werd op een zeer spoedige oplossing van dit vraagstuk dat voor de haven van Gent een levensbelang werd genoemd. In dit ver- band moet tevens gewezen zijn op zekere thans aan den gang zijnde waterwerken, die, naar de delegatie meent, wel eens een gevaar konden worden voor den verderen bloei van de haven van Gent. Minister-president van Zeeland bleek zeer goed op de h-oogte te zijn van het sluizen- vraagstuk en de daarmede verband houdende punten. Hij gaf aan de Gentsche vertegen woordigers de stellige verzekering, dat het departement van buiteniandsche zaken geen gelegenheid ongebruikt wil laten om de op lossing van deze kwestie te bespoedigen. De toon van zijn antwoord klonk vrij optimistisch. LEZING. Wij verwijzen onzen lezers naar de in dit nummer voorkomende advertentie iezing van het Ned. Verbond, door Fl. Grammens, inspec- feur van het onderwijs te Ronse, over „His- torie en Strijd op de Vlaamsch-Waalsche taalgrens.' Door de marechaussee alhier is aangehou- den en ter beschikking van de justi-tie te Mid deiburg -gesteld zekere R. D. V., koopman, wonende te Ter Neuzen, wiens uitlevering door de Belgische regeering is verzocht. 9e KATHOLIEKE ONDERWIJZERSDAG. Woensdag werd te Hulst de 9e Katholieke Onderwijzersdag voor Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden. Uit alle plaatsen en gehuchten waren de Katholieke onderwijizers naar 't oude stadje met zijn trotsche basiliek gestroomd om daar 't jaarlijksche verbroederingsfeest tusschen Oost en West Zeeuwsch-Vlaanderen bij te wonen. De dag begon met een H. Mis voor de leven- de en overleden leden van de beide samenwer- kende afdeelingen Hulst en Oostburg van den Kat'h. Onderwijzersfoond, welke werd opgedra- gen in de St. Wjillilbrodusbasiliek door den Z. E. Heer A. Brouwers, bisschoppelijk inspec- teur. De wisselende getzangen werden gezon- gen door een groep zangers ond'er leiding van den heer P. de Smet te Stoppeldijk. In de Graanbeurs werd later de dag ge- opend door den voorzitter van de commissie van voorbereiding, den heer P. A. Eggermont te Westldorpe. -Daarna hield de heer Jan Vriends uit Bakel een interessante Iezing over ,,Gods leiding in de levende natuur", waarin hij merkwaardigheden uit 't leven van bijen, wespen, mieren en vogels vertelde en met licbtbeelden verduidelijkte. Een hartelijk ap plaus beloonde den spreker voor zijn mooie, leerzame lozing. Daarmee was de voormid- dagvergadering afgeloopen. Om half drie vergastte het strijkje onder leiding van den heer W. Bartz de aanweizigen op eenige gezellige nummertjes, waama Lode van Gent op 't podium verscheen, die sprak over Vlaamsche humor. In een boeiende voordracht van een paar uur, herhaaldelijk onderbroken door hartelijk gelach der aan- wezigen, vertelde de spreker over den humor, die den Vlaming aangeboren is en overal en altijd tot uiting komt. Het applaus en voet- getrappel, waaraan geen eind scheen te komen, bewees wel dat Lode van Gent met zijn voordracht in den smaak gevallen was. Daarmede- was dan 't eind gekomen van dezen mooien dag. SMOKjKELARIJ IN Z.-VLAANDEREN. In het grensgebied van Zeeuwsch-Vlaande ren hebben herhaaldelijk aanhoudingen plaats van personen, die suiker smokkelen. Meer- malen worden aanzienlijke partijen in beslag genomen. Onder Zuiddorpe is een auto met ongeveer 400 K.G. suiker aarigehouden en in beslag genomen. Bij den grooten trek naar Belgie, die vooral de3 Zondags uit de grensgemeenten plaats heeft worden bij terugkeer ook allerlei levens- behoeften of kleedingstukken binnen-gesmok- keld. SCHIP „ONDERNEMING" VERMIST. Op Woensdag 25 September vertrok uit Rotterdam op weg naar Breskens schipper A. i Zwiers met zijn schip „Ondememing", groot 230 ton, geladen met kali. Daar het schip niet te Breskens is aangekomen en men sedert het vertrek niets meer van het schip heeft ver- nomen, verkeert men in emstige ongerustheid. Hoeveel personen aan boord zijn, is niet be- kend. Zeer waarschynlijk is het, dat met den schipper ook zijn vrouw Jansje Zwiers(Galen- kamp aan boord is. Of hun 2 zoons, respectie- velijk 25 en 16 jaar, aan boord zijn weet men niet. -Schipper Zwiers is gedomiliceerd te Am sterdam. De Rotterdamsche politic verzoekt een ieder, die eenige mededeelingen omtrent het schip kan verstrekken, hiervan ten spoe- digste mededeeling te doen. BESMETTELJJKE ZIEKTEN. In de week van 22 tot en met 28 September kwamen in onze provincie slechts twee geval len van besmettelijke ziekten voor nl. een van paratyphus te Middeiburg en een van rood- vonk te Kruiningen. Gemeenteraad. In de op Dinsdag 8 October te' houden open- bare vergadering van den gemeenteraad al hier komen de -volgende punten in behan- deling: 1. Notulen. 2. In gekomen stukken. 3. Voorstel tot benoeming van een lid der Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenaarszaken. 4. Voorstel om aan den heer F. Seghers ongevraagd eervol ontslag te verleenen als stoker van de gasfabriek. 5. Voorstel tot verkoop van grond aan den heer A. Noltee te Vught. 6. Adivies op het voorstel van den heer C. Hamelimk om de waarborgsom voor nieuwe bewoners van woningen der Woningbouwvereeniging als voorschot van gemeentewege te verstrekken. 7. Voorstel om te besluiten tot toetreding bij de N.V. Waterleiding Maatschappij Zeeuwsoh-Vlaanderen. 8. Voorstel tot voorloopiige vaststelling van: a- gemeente-rekening, dienst 1934; b. rekening van het Gasbedrijf 1934; c. rekening van het Vleesohkeurings- bedrijf 1934; d- rekening van het Burgerlijk Arm- bestuur. Mnziek- en zangavond. Don-derdagavond zal in het Centrum alhier een buitengewone muziek- en zangavond worden gegeven door mej. Van der Swalm, klavier, de heer Jos. Moerdijk, kunst- en volkszang, en de heer Richard Vlaminck, viool. Wlaar zoo wei-nig avonden van waarlyk kunstgenot worden geboden, mag verwacht worden dat de liefhebbers van muziek en zang, zonder welke zooals he-t lied luidt: bet leven geen waarde heeft, deze gelegenheid zullen aangrijpen om deze hoogst begaafde musici te komen bewonderen. HET CENTRUM. De Eeuwige droom. De liefhebbers van machtige natuurtafree- len en tevens vol van spannende momenten kunnen volop genieten van deze hoogst be- lanigwekkende bergfilm. Zeldaliam aangrijpende, verbijislterendie tafereelen beleven we als de stormwind over den kalen kam scheert en de sneeuw over de woeste bellingen jaagt Sepp Ristzijn mannelij-k, doorgriefd gelaat is als het ongenaakbare berglandscbap vol kloven en spleten. Zijn beheerscht spel is groot en sterk Brigitte Horneyzij boeit door haar ongekunstelde schoonheid en on-troert door haar menschelijkheid Dr. Arnold FanokGeen ander is er op zulk een suggestieve wijze in geslaagd ons de elementaire schoonheid en de ongebreidelde kracht van de bergwereld voor oogen te voe- ren. Onder voortdurende bed-reiging ensce- neerde hij te midden van de ongeevenaarde coulissen van bergtoppen en wolken zijn tafe reelen Bijna bovenmenschelijke resultaten heeft hij in die vijftien jaar bereikt en 't is misschien niet te boud gesproken, als we deze Mont-Blanc-film de kroon op zijn arbeid noe- men. Fanck bedient zich in deze film niet van trues en van geraffineerde hulpmiddelen. Het elan zijner opnamen is niets anders dan het gedramatiseerde elan der barre werkelijk- heid Aan -dit mooie filmwerk gaat vooraf Een flirt in Weenen. Deze film neemt niet zoo'n plaats in als de Mont-Blanc film, die wij hierboven vermeld- den. Zij is van het gewone genre, waarbij twee jonge menschen eerst op een minder alledaag- scbe manier met elkaar in kennis komen en daar Magda Schneider de vrouwelijke hoof-d- rol vertolkt is het niet te verwonderen dat haar dito mannelijke collega spoedig vlam vat en met zijn vriend kamers huurt bij de ouders van Magda, die in deze film Greta wordt ge noemd. Na eenige moeilijkheden die ook in het dage- lijksch leven voorkomen, komt ook voor de jongelui de zon te voorschijn en de dagen van voorspoed grijpen zij aan voor het gebruike- lijke happy-end." Bazar „Groene Kruis". Na een grondige voorbereiding -ten koste van veel ingespannen arbeid, die eenige weken, ja zelfs maanden in beslag heeft genomen, is het volijverig bestuur der plaatselijke afdee- ling van het „Groene Kruis" erin geslaagd een flink ingerichte bazar te organiseeren, die gistermid-dag in de Christelijke Bewaarschool officieel werd geopend. Onder de genoodigden merkten wij o.a. op het voltalli-g college van Burgemeester en Wethouders, die hiermede blijk geven van hun sympathie voor het stre- ven van het „Groene Kruis". Het openings- woord werd gesproken door haren voorzitter, den weleerw. heer Ds. G. van Dis, die daarin mededeelde, dat dit de eerste door de afdee- ling alhier ingerichte bazar is, die heden en Zaterdag gehou-den wordt sinds haar ruim 25-jarig bestaan. Nadat spreker alien harte lijk welkom had geheeten, inzonderheid het college van Burg, en Weth., die zoo vriendelijk zijn ibij deze opening tegenwoordig te zijn, uitte hij den wensch, dat deze bazar zal slagen, dus dat er veel geld van moge komen. Hij kan begrij-pen, dat er heel veel voor is gedaan en dankt vooral het dames-comite en voorts al ien, die zich er voor hebben geijverd. Wij zijn dankbaar, aldus spreker, dat de muziek ook zal medewerken. Voorts hebben wij allerlei hulp ontvangen van menschen, die hier ver vandaan wonen. Hij zou kunnen beginnen met Axel en eindigen met Delft. Spreker hoopt, dat de twee dagen die mogen komen, feestelijk zullen slagen. Aan dezen bazar zijn allerlei prijzen verbon- den. Als bijzondere attractie noemt hij o.a. een tweetal poppen in Axelsche kleederdracht, die volgens degenen, die ze heeft gemaakt, dit jaar zijn getrouwd. Door het koopen van een lot van 20 cent mag men raden op welken datum dit heuglijk feit heeft plaats gehad (tusschen 1 Januari en 1 October). Degene, die het precies raadt of het dichtst erbij komt, kan beide poppen bemachtigen. Voorts zijn er verschillende aardi-gheden, waar* naar men door bet koopen van een lot of bon zijn geluk kan beproeven. Spreker wil dit kort openimgswoord besluiten met den wensch, dat deze bazar moge slagen en werkelijk goed mpge slagen. De burgemeester, de edelachtbare heer S. van Hoevei zegt namen-s het dagelijksch be stuur der gemeente dank voor de uitnoodiging en wil het college gelukwenschen met het succes, dat hier reeds is te zien. Het prijst gaame uw initiatief om daardoor te trachten den steun der ingezetenen te helpen dragen. Moge dit aanvankelijk goed beginnen en ten- slotte ten voile slagen. Wij hopen, dat het resultaat u bij het slot tevreden moge stellen. Nadat de gesproken woorden met applaus waren bezegeld, werden de belangstellenden tot een kijkje in de diverse stands uitgenoo- diigd. Hierbij werden wij vooral getroffen door de prachtige versiering, hetgeen een feestelijken aaniblik biedt en immer aange- naam aandoet. Naast de verschillende smaak- vol ingerichte stands, waar nijvere dames- handen een nette bediening waarborgen, trof- fen wij vele en velerlei attractie's aan, waar- van natuurlijk gretig gebruik werd gemaakt. Wij volstaan met het noemen van Russisch biljart, sjoelen, rad van avontuur, ringen wer- -pen, grabbelen en spijkers slaan. De beide lokalen der Bewaarschool doorloopende, be- landden we in de ververschingstent, waar de oliebollen van den heer Koopman zich best lieten smaken. Deze tent, die ingericht is als tbeeschen-kerij, noodt den bezoeker tot een gezellig zitje, waarbij tevens door middel van een in de zaal opgestelde microfoon muziek en zang elkander afwisselen. Reeds in den namiddag heerschte in de bazar een opgewekte stemming en al naar mate den avond naderde, groeide het aantal ibezoekers steeds aan. Toen dan ook te 7 ure de Zaamslagsche ,,Wiepjakja boys", zoo ge noemd naar de beginletters der voomamen van de leden van dat strijkorkest, ter opluis- tering eenige populaire nummers ten beste gaven, liep het werkelijk „vol". Er heerschte tot het sluitingsuur, het ge zellig strijkje in aanmerking genomen, een op gewekte levendigheid en wij twijfelen er dan ook niet aan of deze eerste dag mag in alle opzichten geslaagd heeten. De laatste dag, Zaterdag (du-s morgen) zal het ibezoek van- zelfsprekend aanmerkelijk igrooter zijn en waar de inrichting bijzonder aantrekkelijk is gemaakt, kunnen wij een bezoek aan dezen bazar dan ook tenzeerste aanbevelen. Na gedanen axbeid Weer heeft een onzer ingezetenen^ na 46 jaar lang in dienst van twee spoorwegmaat- schappijen te hebben gestaan, zijn werkzaam leven voor, naar wij gaame hopen een wel- verdiende rust te verwisselen. Met ingang van 1 October tocb legde de heer P. Stouthamer, gedurende een reeks van jaren als stationcbef, eerst te Philippine, daarna hier ter plaatse, den dienst waarge- nomen te hebben, zijn functie neer. Maandag 1.1. gaf hij in zijn verantwoorde- lijke kwaliteit als chef van dienst voor de laatste maal het sein tot vertrek van den trein. Voor iemand, die, zooals de heer Stout hamer 46 jaren lang onder allerlei omstan- digheden in het hamas gestaan heeft, heeft zoo'n moment in het menschelijk leven, meer beteekenis dan een alledaagsche gebeurtenis. Wie zal de gevoelens beschrijven, die zich van iemand meester maken, die een heel men- schenleven lang een taak met een zoo groote verantwoordelykheid vervuld heeft. Alle rangen van den dienst heeft de heer Stouthamer in dien tijd doorloopen, alle ups and downs van de maatschappijen, in wier dienst hij gestaan heeft, zijn door hem mee- gemaakt. En steeds heeft hij zich, zoowel bij zijn werkgevers als bij het veelzijdige publiek, dat met hem in ambtelijk contact kwam, doen kennen als een behulpzaam, dienstvaardig man, die iedereen gaame ter wille was. Zijn superieuren scbatten hem hoog, maar ook zijn ondergeschikten droegen hem een goed hart toe, omdat zij in hem een humaan leider en waar het te pas kwam een goeden lei-disman en raadgever vonden. Dienen was zijn levenstaak, gediend worden was bij hem een zaak van ondergeschdkt belang. Het Sassche publiek heeft hem, zelf -Sassenaar in hart en nieren, steeds een goed hart toege- dragen. Nu hij Sas van Gent gaat verlaten, om elders zijn verdere levensdagen in welver- diende rust te gaan doorbrengen, mag de scheidende chef zich van de warme sympathie zijner stadgenooten verzekerd achten. Moge het hem beschoren zijn, nog lange jaren, na een arbeidzaam leven als het zijne was, van de hem toekomende rust te genieten. A rbeide rs-st a tistiek. Een blik in de anbeiders-statistiek over de maand September geeft te zien, hoe gunstig de geschapen werkgelegenheden op het werk- loozen vraagstuk hebben ingewerkt. In de eerste plaats was het de voorberei ding voor de campagn-e, die een aantal werk- loozen uit hun gedwon-gen nietsdoen verloste. Daamaast kwam de bouwnij-verheid, -die een aantal tranaportarbeiders tot zich -trok voor het lossen van cokes, cement, steenen en wat dies meer tot dit vak behoort. Niet minder dan 36 grondwerkers vonden werkgelegenhei-d bij den aanleg der water leiding. Timmerlieden, eleotriciens en ijzervlechters konden eveneens weer aan het werk gezet worden bij bouwondernemers en particuliere ondememingen, terwijl verschillende vrouwe lijke werkkrachten in de textielbranche kon den geplaatst worden. Practisch behoort de werkloosheid op het oogenblik voor een zekeren tijd, laat ons hopen voor langen tijd, weer tot het verleden. WIE WIL RADIO-STER WORDEN De Cowboy Schoenfabrieken te Dongen openen de gelegenheid om op te treden voor de Radio door het vormen van een Radio- cabaret onder leiding van den bekenden Lou Bandy. Wie hiervoor in aanmerking komen wordt door de Nederlan-dsche -Luistervinken -beoordeeld; hieraan is een prijsvfaag verbon- den, waaromtrent de advertentie op pagina 4, nadere inlichtingen geeft. ZQNDAG 6 OCTOBER 1935. Ned. Hervormde Kerk. TE1R NEUZE1N 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier, voorb. H. A.; 2 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Doop. SLUISKIL. S.30 u., de heer L. Dek; 2 u., de heer W. Vrijlandt, cand. t. d. H. Dienst, !te Biervliet. AXEL. 9 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HGEK. 9 u., de heer W. Vrijlandt, oand. t. d. 'H. Dienst; 2 u., Ds. E. Raams, voorb. H. A. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PtHiliLIPPINE. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NiBUZEN. 9.30 u. en 2 u., Ds. J. Dos, van Siddeburen. AXEL. 9 u. en 2 u., Ds. Post. HOtEK. 9 u. en 2 u., Ds. J. A Vink. ZAAMSLAG 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. TER NEUIZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst Roomsch-Katholleke Kerk. TER NEUiZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u,, Lof. Arrondjssements-Rechtbank te Middeiburg. Zitting van Vrijdag 4 October 1935. Het volgende vonnis werd uitgesproken K. D., oud 22 j., koopman te Ter Neuzen, is wegens onttrekken van goederen aan een gelegd beslag-, veroordeeld tot 3 maanden ge- vangenisstraf voorwaardelyk met een proef- tij-d van 2 jaar en een iboete van 20 of 10 dagen hechtenis. De volgende zaken werden behandeld: E. A. -d. W., oud 26 j., koopman, wonende te Stoppeldijk, gedetineerd, werd ten laste gelegd dat hij omstreeks Juli 1931, met het oogmerk zich of een ander ter nadeele van den verze- keraar wederrechtelijk te -bevoordeelen, brand heeft gesticht in een by P. J. Bogaart in ge bruik zijnde tegen brandgevaar verzekerde schuur, waarin zich tegen brandgevaar ver zekerde goederen bevinden. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Lemair, verdachte's raadsman, vindt de eisch wel wat hoog en refereert zich aan het oordeel der reehtbank. P. J. B., oud 47 j., landbouwer, wonende te Hontenisse, werd ten laste gelegd, dat hy omstreeks 1931 te Hontenisse door aan E. A. de Wael voor het verrichten van na te melden handeling 100 te belooven, heeft uitgelokt dat de Waal omstreeks Juli 1931 te Honte nisse, met het oogmerk om zich of een ander te bevoordeelen, brand heeft gesticht in een bij verdachte in gebruik zijnde tegen brandgevaar verzekerde scbuur. Eisch 1 jaar igevangenisstraf. Mr. De Rechter, verdachte's raadsman, acht het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vry-spraak. K. L. v. K., oud 33 j., arbeider, wonende te Loochristie (Belgie), gedetineerd, werd ver- dacht, dat hij op 17 Augustus 1935 te Zuid dorpe twee paarden respectievelijk van 4 en 5 jaren oud, vanuit Belgie in Nederland heeft ingevoerd, zulks in strijd met de bepalin-gen der Crisisinvoerwet. Eisch 3 maanden gevangenisstraf met af- trek van het voorarrest. Mr. Lemair, verdachte's raadsman, pleitte elementie en vroeg invrijheidsstelling van ver dachte. Dit werd door de Reehtbank geweigerd. J. C. M., oud 39 j., paardenhandelaar, wo nende te Zaamslag, werd verboden invoer van uit Belgie ten laste gelegd van een paard, eveneens in strijd met de bepalingen van de Crisisinvoerwet. Eisch 3 maanden gevangenisstraf en ver- beurdverklaring van het paard. Mr. Kuijpers, verdachte's raadsman, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrijspraak. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Eerste Klasse. -Het programma van deze week bevat thans naast eenige wedstrijden waarvan de uitslag twijfelachtig zal zijn toch eenige ontmoetin- gen waarvan men met eenige zekerheid de uitslag zal kunnen voonzien. Zoo achten wij de wedstrijden RoermondBVV, NOAD LONGA en JulianaMW alle te zien eindi gen in een overwinning der bezoekers, al zou het voor de laatst vermelde weleens tegen kunnen vallen, althans zal MW wel de meeste tegenstan-d hebben te overwinnen. De wedstrijd NACEindhoven en die tusschen PSV en Bleyerheide zal de groote vraag in het Zuiden zijn. Het is lang niet onmogelij-k dat de vele ge- lijke spelen, die men tot dusver in Afdeeling IV heeift gezien, ook ditmaal weer de aan dacht op de gelijke krachten van de Eerste Klasse-elftallen zullen vestigen. Tweede Klasse A. Hoe zal de toestand der velden zijn na de ontzaggelijke regenstroom-en in deze week? Hebben zij de watermassa's kunnen absorbee- ren en kan op een regelmatige afwerking van het programma gerekend worden Op het oogenblik schijnt het dat het is uitgebuid, maar de regen schijnt zeer los te hangen en indien het ook Zaterdag mocht regenen dan zal men weder er op kunnen reken-en dat vele wedstrijden moeten worden afgelast. MiddeiburgVlissingen. De belangrijkste ontmoeting is wel die tus schen Middellburg en Vlissingen en vorig sei- zoen heeft Vlissingen zoodanig van zich afge- beten, dat Middeiburg bijna het kampioen- schap heeft moeten afstaan. De Vlissingers hebben er al-tijd een schepje opgedaan als zij tegen de groen-witten kwamen te staan en het aantal supporters dat Vlissingen mee naar Middellburg voerde, zorgde er wel voor dat hun favorieten voldoende werden aangemoe- digd. Ook thans zal het er weer spannen en LEED AAN HEVIGE RHEUMATIEK. Tot z-ijn vrouw het middel vond. De oude geschiedenis, van alles geprobeerd, eerst dit, toen dat, maar geen verbetering, de pijnen bleven. ,,Tenslotte", sohrijft deze dame, .besloten wij een proef met Kruschen Salts te nemen en inderdaad, het heeft wond-eren voor mijn man gedaan". Het zou voor rheumatiek- lijders heel wat verstandiger zijn om direct met Kruschen Salts te beginnen. Lees slechts haar brief: „Mijn echtgenoot leed aan hevige rheiuma- tische pynen in de rug. Eenigen tijd geleden moest hij zelfs twintig weken achtereen thuis blijven. Ik vreesde, dat hij nooit meer zou kunnen werken. W-e probeerden ieder denk- baar middel, maar niets hielp. Tenslotte be- sloten wij een proef met Kruschen Salts te nemen. Het heeft ons bewezen zijn -gewicht in gou-d waard te zijn. Mijn man kan nu weer werken als voorheen. Ik beveel Kruschen Salts aan een ieder aan, zoo gauw ik van rheu- matische pijnen hoor. Voor myn man deed het wonderen". Mevr. B. F. te S. Rheumatiek, jicht en ischias ontstaan bijna altijd doordat. urinezuur en afvalstoffen zich in het libhaam hebben opgehoopt, waardoor het bloed verontreinigd wordt. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de giftige stof- fen volkomen uit het lichaam verwyderd wor den en de pijnen snel en voor goed ver- dwijnen. Straiende gezondheid voor 66n cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkryghaar bij alle apothek-ers en drogisten a 0.90 en f 1-60 per flacon, omzetbelasting inbegTepen. Let op, dat op -het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rown- tree Hanc'els Maatschappij voorkomt. Adv. w-qer zal het de vraag zijn of Middellburg tegen de onstuimige aanviallen van de rood-witten bestand zal zijn. 'Het enthousiasme dat Vlis singen bij zulke gelegenheden in haar spel weet te leggen, zou wel eens den doorslag kunnen geven. TSCZeelandia Zeelandia gaat naar Oosterhout en zal het daar zeer moeilij-k hebben want TSC mag dan geen club zijn die eerlang bovenaan zal staan, dat zij voor vele pretendenten een m-achtig struikeliblok zal zijn is zeker. Wij gelooven dat Zeelandia het niet zal kunnen bolwerken en TSC ook ditmaal haar overwin- ningen zal voortzetten. GoesTemeuzen. Voor den aanivang der competitie toog Ter- neuzen naar Goes am een vriendschappelijken wedstrijd te spelen en de uitslag was van dien aard, dat men zou kunnen vreezen dat Ter- Neuzen het wel wat al te gemakkelij-k zal op- vatten, was het niet dat haar stand in de ranglijst op het oogenblik zoodanig is, dat een overwinning beslist noodzakelij-k is om den moed er in te houden. Temeuzen is star ker dan Goes, maar men neme zich dan eens voor am een einde te maken aan de neder- lagen en dat later kan gezegd worden van Goes begon de viefcorie. DOSKO—Hero. Een wedstrijd waarvan de uitslag met vrij- wel alle zekerheid kan voorspeld worden is die tusschen DOSKO en Hero. De bezoekende club is veel sterker te achten en zal dit ook in stevige cijfers weten uit te drukken. RBCDe Baron ie. Deze strijd zal -wel zeer spannend worden, want RBC die op eigen terrein speelt zal kraohtig weerstand bieden aan De Baronie, die dit jaar een sterk elftal in het veld brengt. Ten slotte zal het naar wij vermoeden aan de Roosendalers tooh niet gelukken om de over- winning te behouden en zoo bestaat er alle kans dat De Baronie de leiding in deze Afdee ling zal nemen. Derde Klasse A. Terneuzen 2Oostburg. De reserves van Temeuzen zullen het dit maal niet gemak-kelijk krijgen want ofschoon Oostburg dit jaar voor het eerst in de K.N.V.B. speelt, is toch wel reeds gebleken, dat zij niet de minste in deze Klasse is en niet van plan schynt te zijn om als Benjamin ook de meeste klappen van de oudere broers te krijgen. Wij schreven reeds meermalen over het slechte plaatsen der ballen door de halflinie en hopen daarom dat deze linie het toch eens zal gaan imzien, dat de beste voetlballer niet is degene die het hardst tegen den bal kan trappen. Wij zijn benieuwd naar de verrichtingen van Oostburg daar deze club uit den aard der zaak nog niet alhier in het veld is verschenen. Oranje—Hoofdplaat. Na de teleursteUing van 14 dagen geleden toen Oranje de overwinning aan Oostburg moest laten, moeten wij thans wel een tweede nederlaag van Oranje tegemoet zien, want Hoofdplaat is zeker sterker te n-oemen dan Oostburg en zooals men weet besohikt Hoofd plaat over een doelverdediger, die in hoogere Klassen een zeer goed figuur zou slaan. AxelBreskens. De Bressiaanders komen naar Axel en kan men wel een spannende strijd tegemoet zien. Vorige jaren heeft Breskens steeds een woordj-e meegespr-oiken in den strijd om de eerste plaats en al is er op het oogenblik nog niet veel van hun sterkte te vermelden, zeker is dat Breskens lang niet tot de minste behoort, Axel heeft -de leiding en al vermoeeden wij wel, dat zij die zal behouden, veel grapjes zal zij toch niet mogen uittialen en zal zij zich tot het laatst toe moeten inspannen. Nu als de spelers uit haar elftallen de lazing van den heer Lotsy hebben bijgewoond en zij de lessen willen ter harte nemen, dan zal Axel ook dit seizoen weer de kan-s van promotie geboden worden. Schaaktweekamp AljechinEuwe. De eerste party van de schaakmatch am het wereldkampioenschap werd Donderdag 3 October te Amsterdam gespeeld. Aljechin had in deze par-tij wit. Euwe verdedigde zich Tsjechisch, raakte in moeilykheden en moest na den 30sten zet opgeven. DE RUNDER-TJB.C. OVERWONNEN De runder-tuberculose schynt thans over- wonnen te zijn, dank zij het werk van den Zwitserschen geleerde Henry Spathlinger, die reeds in 1932 een serum heeft ontdekt, dat koeien immuum maakt tegen t.-b.c. In Ulster zijn sedert 1932 proeven genomen, die nu tot definitieve resultaten hebben ge- leid. Doodelijke doses bacillen, die zes maan den geleden op ingeente koeien waren ge'injec- teerd, badden niet de minste uitwerking, ter wijl niet-ingeente koeien gemiddeld binnen 3 dagen stierven. De proeven vonden plaats on der toezicht van een door den minister van Landbouw van Noord-Ierland in-gestelde com missie.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6