Zo onpreitig! Laatste Berichten Gemengde Berichten AXEL. •i'3? ZO'N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR! ZAAMSLAG. BRESKENS. VLISSINGEN. RECHTSZAKEN. VOETBAL. - ■v.—t. CORRESPONDENTTE. Als bekende voorbeelden waarbij tegen bet 2e gebod gezondigd werd noemt spr. Aaron en Jerobeam. Voordat bij tot het tweede deel van zijn rede overgaat laat spr. zingen Psalm 97 4. Daarna spreekt bij over dat kwaad tot en op dezen dag. Als de vraag gedaan wordt waarom Mozes lij-k verborgen gebouden werd door God luidt vaak bet antwoord: Uit vrees voor afgodiscbe vereering van Mozes licbaam. Was dat zoo dan lag daarin tocb wel lets sym- patbieks om dien moedigen strijder ook na zijn dood nog te eeren. Wij voelen daar ook wel voor. Onsympathiek is b.v. de Molochdimst met zijn afschuwelijke menschen offers. Maar niet onze sympathie of antipathie moet het uit- maken maar alieen Gods Woord. Voor afgoderij meent de moderne menscb te bescbaafd te zijn. En, ja zeker, afgoden, ge- maakt met bamer en beitel heeft bij niet, maar wel afgoden gemaakt met zijn hersens. Denk maar aan Hegels ,,hoogste idee'', aan „de gemeenschap" der socialisten aan bet natio- nale en aan de staat der fgscisten. Ook bij de Buchmanbeweging constateert spr. afgoderij met het eigen innerlijk, met een boogere na- tuur. Spr. waarscbuwt om niet te zweren bij Kuyper of Bavinck, maar altijd en overal te vragen wat de Heere zelf in Zijn Woord zegt. Hierna werd nog gezongen Psalm 81 12 en eindigt Ds. Vonk met dankgebed. GOED AFGELOOPEN. Toen de bemanning van het te Vlissingen thuisbehoorende zeil- en motorjacbtje „Zwer- ver" gisteren van hier naar genoemde plaats vertrok geraakte het scheepje buiten de haven gekomen in moeilijkheden. Een touwtje van een der zeilen, het z.g. ,,piekevalletje" kwam in de schroef terecbt, waardoor behoorlijk ma- noeuvreeren uitgesloten was en bet scheepje dreigde te verlageren. De op de reede liggende sleepboot Obarles beeft het bootje daarop in de Middenbaven binnengebracht, waama de draad uit de schroef werd verwijderd. Hierop beeft men de reis voortgeeeit. VOLKSBIBLIOTHEEK. Alles kondigt weer bet najaarsseizoen aan: Storm en regen wisselen elkaar af, de trek- vogels blazen verzamelen om naar Zuidelijker landen te trekken. Kacbels worden van bun zomerverblijfplaats gehaald, om straks onze kouwelijke ledematen te verwarmen; de dagen krimpen, de avonden worden langer. Nu is weer de tijd gekomen van de buiselijke gezel- ligheid en wat is gezelliger, dan na zijn vol- berachte dagtaak, bij 'n knappend vuurtje, een boeiend boek te lezen. Welnu, de Vereeniging „Volksbibilotheek" stelt U alien biertoe in staat. Het nieuwe aanvullingsblaadje biedt U weer ruim honderd nieuwe boeken aan, ,,voor elck wat wils" en de prijs is zoo gering moge- lijk: twee cent per boek, per week. Het be- stuur twijfelt er dan ook niet aan, of zijn ouwe klanten, vermeerdert nog met tal van nieuwe, zullen weer in grooten getale opkomen. De boeken zijn alle zeer opgeknapt, zoodat de bibliotbeek er tbans keurig uitziet; het be- stuur doet dan ook bet dringend verzoek aan de lezers, de boeken zorgvuldig te behandelen. OPENBARE VERGADERING DER N. S. B. Voor een goed bezette zaal vond hier j.l. Vrijdagavond een openbare vergadering der N. S. B. plaats, waar als spreker optrad mr. jbr. van der Goes van Naters, met als onder- werp „De stormklok luidt". Spreker ving zijn rede aan met een citaat uit Valerius' „Gedenck-Clanck" uit bet jaar 1616. Spreker legde er den nadruk op, dat toen reeds gesproken werd van den Hollander en den Zeeuw, die beiden onverbrekelijk aan elkand'er verbonden zijn. Ook tbans spreekt men nog van den Hollander en den Zeeuw, die beiden een deel uitmaken van de Nederland- sche volkseenheid, betgeen men in den Haag wel eens gelieft te vergeten. Zij vormen ech- ter een eenheid, een volk, ondanks de groote verdeeldheid die er in ons land heerscht, een verdeeldheid waaraan de N. S. B. een eind wenscbt te maken. Hoe komt ons volk zoo hopeloos verdeeld? Dit is, volgens spreker, de schuld van bet socialisme en den geestelijken voorvader bier- van, bet liberalisme. Marx heeft gezegd, dat de arbeider geen vaderland heeft, een gezegde dat den Marxis- ten tot richtsnoer beeft gediend, en waaraan zij hebben toegevoegd, het ,,Arbeiders aller landen vereenigt U". Het propageeren van dergelijke leuizen heeft zijn vrucbten afgeworpen. Vraagt men den ge- middelden Nederlander of hij prijs stelt op zijn Nederlanderschap, dan zal hij U antwoorden: „het kan mle niet scbelen". En deze geest die verderfelijk is voor onze volkseenheid wil de N. S. B. uitibannen. Spreker constateert, dat zich in ons land een ontbindingsproces voltrekt. De N. S. B. beeft een scherpen neus en riekt lijkenlucbt. In dit verband bebandelt spreker achtereen- volgens de geestelijke ontbinding waarbij ge- doeld wordt op het optreden der regeeffcgs- personen die alien bun beginselen moeten laten varen als zij aan het bewind zijn, en de licbamelijke ontbinding. Een enquebe ingesteld door doktoren beeft uitgewezen, dat een ge- deelte van ons volk lijdt aan ondervoeding, terwijl daarnaast de voedingsproducten moed- willig vemield worden. Spreker wees verder op den buitenlandschen toestand die verre van rooskleurig is. Het is een ziedende heksenketel welks inhoud ieder oogenblik kan overkoken en, mien weet niet naar welken kant dit terecbt zal komen. Deertegen moeten wij paraat zijn. Slecbts in een enketl opzicbt kan men de N. S. B. ver- wijten dat zij militairistisch is, n.l. wanneer bet gaat om de besdherming van ons volk. Wij willen doen wat ieder verstandig buis- vader doet, die zijn gezln tegen gevaren van buiten wil beschermen. De luiken voor de vensters, de knip op de deur en een stok naast bet bed. Men verwijt de N. S. B. dat zij haar pro- gramma aan h!et buitenland heeft ontleend. Daartegen moet spreker opkomen. Dit is niet waar. Doch zij die deze meening bet hardst verkondigen, moeten de band in eigen boe- zem steken. Vliegen heeft gesehreven dat de S. D. A. P. in Nederland het programma der Duitsche S. D. A. P. beboudens enkele ver- anderingen, letterlijk heeft overgenomen. Gij Zeeuiwen weet bij uitstek welk gevaar de stormwind meebrengt. A1 ligt ge nog zoo- veilig besloten achter Uw sterke dijken, het gevaar van een doorbraak is niet denkbeeldig. En als de dijk in gevaar komt, luidt men de stormkJok. Allen spoeden zicb naar de be- drergde plek om bet gevaar te bezweren. Men kijkt niet naar links en ook niet naar rechts, men let niet op Godsdienst, doch alien wer- ken voor een doel, de bescberming van hun land. Ook tbans bevinden zicb reeds vele strijders op d'en dijk. Scthaart gij U ook bij deze voorvechters en laadt niet alle werk op de schouders van enkelen. De rede werd met applaus bekroond, waar- na een korte pauze gebouden werd. Er bestond gelegenbeid tot het schriftelijk indienen van vragen welke daarna door den spreker be- antwoord werden. Zooals te doen gebruikelijk is op de verga- deringen der N. S. B., werd besloten met het staande meezingen van bet eerste couplet van bet Wiilhelmus, hetwelk op plecbtige wijze ge- sobiedde. Zij, die bieraan niet wenscbten mede te doen kriegen gelegenbeid de zaal te verlaten. Slecbts enkelen verlieten hierop de vergade ring. GESLAAGD. Geslaagd voor bet examen voor de gemeng- de commissie voor voorbereidend onderwijs Frdbelonderwijs, akte A, mej. C. H. G. Eldik Thieme te Oost'burg. Geslaagd voor commies der directe belas- tingen en acctjnzen, de heer J. C. le Grand te Zierikizee, voorheen te Oos,tburg. MINISTER DECKERS NAAR GOES. De Minister van Landbouw en Visscherij de beer Deckers, beeft het voomemen te ken ned* gegeven, op Zaterdag 5 October a.s. een bezoek te brengen aan de Zeeuwscbe fruit- tentoonstelling, die op 3, 4 en 5 October te Goes zal worden gebouden. NIEUWE BRUG OVER DE SCHEUDE- TE TEMSCHE. De correspondent van de N. R. Crt. te Brus- sel meldt: Door bet departement van openbare wer- ken is in principe besloten tot bet bouwen van een groote, ongeveer 300 meter lange brug over de Sobelde te Temscbe, in het Land van Waas. De uitvoering van dit werk zou ook voor het autoverkeer tusscben Brussel, Meche- len en Zeeuwsch-Vlaanderen van het grootste belang zijn, daar in de richting van de zee, de brug te Dendermonde, de laatste brug is over de Scbelde en men anders langs Antwerpen moet rondrijden, om door de timnel den linker- oever van de rivier te kunnen bereiken. Wordt bet bestaande ontwerp definitief aangenomen, dan zou nog in 1936 met de uitvoering van dit belangrijke werk een begin kunnen worden ge maakt. UITGELEVERD. Door de Belgiscbe regeering is aan de Nederlandsche uitgeleverd zekere L. A. W., kantoorbediende te Koudekerke, laatst verblij- vende te Antwerpen, die er van verdaoht wordt te Middelburg en te 's Gravenbage dezen zomer een tweetal auto's te bebben ver- duisterd. DE OVERBRUGGING VAN DE ZANDKREEK. Aan het Wolphaartsdijksche veer zijn aan- gekomen twee werkbooten van de firma Vis- ser en Smit te Papendrecht. Er zullen grond- boringen worsen verricbt om de plaats te be- palen waar de brug over de Zandkreek zal worden gebouwd. Te Goes is een woonhuis gehuurd, waar de waterstaats-ambtenaren de plannen nader uit- werken. Jhdien de brug op de voorloopig vastgestelde plaats komt, dan zal er te Kortgene een doorbraak moeten plaats vinden om aansluiting met de Voorstraat te geven. De openbare lagere school zal dan worden afgebroken en op een andere plaats zal een nieuwe worden gebouwd. (VI. Crt.) EEN KNECHT DOODT ZIJN PATROON. In de bakkerij van den heer Van Leeuwen aan, de Oude Gracht te Utrecht beeft zicb Vrijdagmorgen een drama afgespeeld, dat den dood van den 49jarigen patroon ten gevolge beeft gehad. Des morgens kreeg de 23jarige v. M., uit Utrecht, met den heer v. L. in de bakkerij een emstige woordenwisseling over het afle- veren van brood van den vorigen dag. Dit twisbgesprek was nogal heftig en op- eens grieep de knecbt een groot bnoodmes, dat voor hem op de werkbank lag en stak daar- mede in bet wilde naar zijn patroon. Deze kreeg eerst een steek in zijn wang, daarna een in zijn hals en vervolgens' een in den rug, vlak onder het schouderblad. Toen wist v. L. zijn belager be ontkomen en vluchtte hevig bloedend naar boven. Daar aangekomen, zakte de man in,een. Onmiddellijk werd een medicus verwittigd, die in allerijl arriveerde en het slachtoffer de eerste hulp verleende. Daarna werd de heer Van Leeuwen met den auto van dlen G. G. en G. D. naar het Stads- en Academ. ziekenbuis overgebracht. In den middag is heit slacht offer aan de bekomen verwondingen over- leden. Terwijl het slachtoffer naar boven holde, bleef de dader, v. M., versuft met het mes in zijn hand in de bakkerij achter. In dezen toestand vonden de agenten van politic hem. Hij werd naar het bureau tweede afdeeling aan het Ledig Erf overgeibracht. Bij het eerste verhoor, dat htem door den commissaris in de tweede afdeeling, den heer Brand:, werd afgenomen, legde v. M. terstond een volledige bekentenis af. 'Hij is aan de jus- titie overgeleverd, De verslagene woonde vroeger te Axel. LOODSDIENST VOOR DE REEDE VAN ANTWERPEN. Volgens een in de Belgische Staatscourant verschenen mededeeling, wordt met ingang van 1 October een loodsdienst uitsluitend voor de reede van Antwerpen in het leven geroe- pen. Deze dienst heeft tot doel de noodige loodsen, die de reede goed kenmen, ter beschik- king te stellen van de in- en uitvarende sohe- pen. De instelling van dezen nieuwen dienst Is noodig geacht tengevolge van de wijzigingen in diepgang, welke de Antwerpsche reede voortdurend ondergaat, wat reeds menigmaal tot het vastloopen van groote zeeschepen aan- leiding heeft geigeven. TOCH FEESTEN. Donderdag zou te Wolfaartsdijk het huwe- lijk voltrokken worden tusscben een weduwe en een persoon van elders, die echter reeds eerder gehuwd was geweest. Waar hij dit eerst tegen den amibtenaar van. den Burger- lijken Stand had verzwegen, was de akte van edhtscheiding niet bij de vereischte stukken. Daardoor kon het huwelijk niet voltrokken worden. Het weeuwtje keek wat sip, want ze wist van een vorig huwelijk van haar aan- staande niets. Hoewel dus het huwelijk niet gesloten werd, werd toch tot in de kleine uurtjes feest gevierd! EEN HONDERDJARIGE. Te Middelburg viert men heden (Maandag) een zakenjubileum, dat ook buiten die ge- meente zeker belangstelling zal inboezemen. Het is n.l. 100 jaar geleden, dat de heer Ema nuel Aron de Groot In de Beddewijkstraat een Venduhuls begon en thans is het zijn achter- kleinzoon, de in de geheele provincie bekende heer I. P. J. de Groot, die nog steeds den scepter voert in het sedert 1871 tot dit doel aangekochte en ingerichte huis Tholen in de Abdij. Gedurende vier geslachten heeft de familie de Groot op dit gebied een groote en goede naam weten te vestigen en te behouden. Het heeft den heer de Groot heden niet aan belangstelling ontbroken en hedenmiddag kwamen ter receptie o.a. vele advocaten en notarissen en hebben deze bij monde van Mr. P. Dieleman, den heer De Groot een plaquette aangeboden. Aan de voorzijde staat: 1835 September 1935. Vendumeesters: Emanuel Aron de Groot geboren te 's Gravenhage Juli 1797, gevestigd te Middelburg 1820; Izaak Emanuel de Groot geb. te Middelburg 19-1- 1822; Machiel Izaak de Groot geb. te Middel burg 18-2-1853; Izaak Philip Joel de Groot geb. te Middelburg 30-8-1877. Aan de andere zijde staat: het Notarishuis en onder in den wand de spreuk: Regte handel is regte wandel. Openbare vergadering N. S. B. Deze vergadering onder leiding van den heer P. Kanaar van Ter Neuzen op de boven- zaal van mej. de Wed. Gilijamse gehouden, was door een matig doch aandachtig gehoor bezocht. De spreker Jbr. Mr. van der Goes van Naters stelde de beginselloosheid der regeering Colijn in het licht tegenover die doel- stellingen van het nationaal-socialisme en het corporatieve stelsel door deze beweging voor- gestaan. VT» Blndien U zich onbehaaglijk voelf, Uw hoofd zwaar is en Uw benen als lood zijn, zuHen 1 a 2 Aspirin-tabletten U weer fit maken: Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuls}es v. 20 tabl. 70 ds. en oranjezakjes v. 2 tab!, a 10 cts. (Ing'ez. Med.) Vrijdagnamiddag j.l. wild# de molenaar C. H. alhier, een benzinelamp, welke dienst doet als voorverwarmer van een in gebruik zijnde motor, aldaar, in gebruik stellen, toen eens- klaps het benzinereservoir daarvan vlam vat- te, door ongekende oorzaak, en de brandende inhoud terecbt kwam in het gelaat van den molenaar, en tevens ook diens kleeren vlam vatte. Door een ter plaatse liggende meelzak over het hoofd te trekken wist deze de vlam te dooven, om daarna eveneens door het gebrufk van eenzelfde zak, de brandende lamp naar buiten te werken. Door verdere toegesnelde hulp wist mm de reeds brandende voorraad koolzaad te blusschen, waarmede door dit spoedig optreden erger is voorkomen. De opperbrandmeester, die reeds ter plaatse was, behoefde het alarmsignaal niet te geven. Hoewel vrij emstig in het gelaat em een der armen gewond, is de toestand van den mole naar gunstig te noemen. Voorzorg tegen klaverziekte. In de laatste jaren laten de landbouwers uit voorzorg hun vee wat later weiden op land dat met klaver is bezaaid teneinde te voor komen, dat de dieren door klaverziekte zouden worden aangetast wat vroeger veel voorkwam. Zeker is dat er zich in de laatste jaren zoo goed als geen gevallen meer voordoen. Vele dieren stierven een smartelijken dood en uit het vleesch dat veelal voor consumptie werd goedgekeurd, ontwikkelde zich bij het koken of braden een onaangename lucht. Algemeen is men van meening, dat de ziekte wordt ver- oorzaakt door spinnewebben, die tusscben en over de draden zijn gespannen. Damclub. Vorige week werd op initiatief van de heeren J. A. van Dixhoom en J. M. de Pooter Pzn., na een door eerstgenoemde gegeven simultaan-seance in de Christelijke Bewaar- school, waaraan door een 17-tal personen werd deelgenomen een damclub opgericbt met aan- vankelijk 23 ledm. De simultaanspeler boekte na anderhalf uur spelens het volgende resultaat: 9 gewonnen, 3 remise en 5 verloren, hetgeen neerkomt op 62 procent van het te behalen aantal punten. De heeren J. M. de Pooter Pzn, A. de Vos, A. Hameiink, P. Oele en M. van Hermon wisten hun partij te winnen, terwijl de heeren J. M. de Pooter Mzn., L. Meohielsm en J. van Cadsand remise behaalden. Na een uitvoerige uiteenzetting door den heer Van Dixhoorn, aangaande de beoefening van het damspel m het steeds meer bloeiende damleven in Zeelamd, gaven ongeveer alle ter vergadering a'anwezigen zich op als lid dezer nieuwe vereeniging, die dm naam Zaamslag- sche damclub ,,Zwart Wit" zal dragm. Waar ook de West. Zeeuwsch-Vlaamsche Dambond te Oostburg thans zich heeft aangeslotm bij den Zeeuwschen Dambond, zal de mogelijkheid bestaan tot het houden van een onderlinge compe title. De algemeene vergadering heeft inmiddels op voorstel van dm heer Van Dixhoom, die tot adviseur-instructeur werd benoemd met algememe stemmen besloten om zich in be- ginsel te verklaren voor aansluiting bij den Zeeuwschen Dambond. Direct werd overgegaan tot het verkiezen van een bestuur, waartoe gekozen werden de heeren J. A. van Dixhoorn, J., M. de Pooter Pzn. en P. Oele. Overgeplaatst van het kantoor der directe belastingen en accijnzen alhier naar Oostburg, mej. M. Risseeuw. Zondagavond kwam op de haven alhier weder de „Ubena" van de Woermannline tot het innemen van post en passagiers. Het kostte ditmaal heel wat moeite tengevolge van dm storm om met het schip te manoeu- vreeren in de haven. RECTIF1CATIE. In ons vorig nummer stond onder de door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg belhandelde aken vermeld, dat tegen J. G. v. R., oud 72 jaar, landbpuwer te Koewacht, beklaagd van venboden nederlage, 100 gulden boete was geeischt. Dit moet zijn: vrijspraak. UITSLAGEN VAN ZONDAG- Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. le klasse. BleijerheideRoermond MVV—NAC LONGA—PSV EindhovenNOAD BWJuliana doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Middelburg 3 2 1 5 7—0 De Baronle 2 2 4 9—2 TSC 2 2 4 3—1 Hero 2 1 1 3 7—3 RBC 2 1 1 2 7—6 Vlissingen 2 1 1 2 2—2 DOSKp 2 1 1 1 3—6 Zeelandia 3 1 2 1 4—12 Temeuzen 2 2 5—8 Goes 2 2 0—7 3e klasse A. HulstTerneuzen 2 afg. OostburgAxel 3—6 SluiskilOranje afg. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Axel 3 3 6 104 Hoofdplaat 2 1 1 3 8—3 Oostburg 2 1 1 2 9—7 Breskens 2 1 1 2 6—6 Hulst 2 1 1 2 3—4 Sluiskil 2 1 1 1 6—7 Oranje 1 1 1—6 Temeuzen 2 2 2 1—7 3e klasse B. 3—0 3—3 0—0 5—2 4—3 doelp. gsp- gew. gel. verl. pnt. MVV 3 2 1 5 11—4 BVV 3 2 1 5 75 Bleijerheide 3 1 2 4 4—1 LONGA 3 1 2 4 3—1 Eindhoven 3 1 2 4 8—5 PSV 3 3 3 44 Juliana 3 2 1 2 5—6 NAC 3 2 1 2 4—6 Roermond 3 1 2 1 1—7 NOAD 3 3 2—10 2e klasse A. Vlissingen 2Zeelandia 2 Rest afgekeurd. 1—0 doelp. v.t. 3—1 4—2 3—2 2—3 2—2 3—3 3—4 2—3 1—2 1—2 'HeroVlissingen De BanonieTSC RBCGoes ZeelandiaMiddelburg TemeuzenDOSKO bij 10 gest bij 21 gest afg. 0-^ afg. gsp. gew. gel. verl. pnt. Vlissingen 2 2 2 4 De Zeeuwen 2 11 3 Hansweert 11 2 ftOS 2 1—1 2 Zierikzee 1 1 1 Z. Boys 1 1 1 Zeelandia 2 2 11 1 G. Boys 1 1 Dil. Boys 1 1 Middelburg 2 1 1 DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. Er komt thans wel eenige teekening in de onderlinge krachtsverhoudingen van de Eer ste Klasseclubs en de zwakkere gaan zich langzaam aan afscheiden. Zoo moest Roer mond een flinke 30 nederlaag van Bleijer heide in ontvangst nemen en ook NOAD schijnt dit jaar weder in de onderste regionen te blijven, want Eindhoven sioeg haar met 52, waardoor thans NOAD uit drie wed- strijden nog geen enkel puntje wist te beha len. MW'NAC eindigde met een gelijk spel, 33, hetgeen tot gevolg heeft, dat MW haar kleinen voorsprong op BVV heeft verloren en nu deize clubs gelijk staan. A1 heeft NAC uit dezen strijd een punt mede naar huis geno- men, geheei tevreden zal zij toch wel niet ge weest zijn. Twee punten uit drie wedstrijden is voor NAC niet schitterend. LONGA en PSV deelden eveneens de punten en werd het zelfs een wedstrijd zonder doelpunten, 00. PSV heeft thans drie wedstrijden gespeeld en alle zijn met een gelijk spel geeindigd. BW heeft op het kantje af van Juliana gewonnm, n.l. 43. Het was geen mooie wedstrijd, daar- entegen wel spannend, want BW had in een minimum van tijd drie doelpunten te pakken, doch hierop herstelde Juliana zich en was de stand ook vrij spoedig weer gelijk. Hierna (werd er hard gestreden am het winnende doel- punt en was hierbij BW de gelukkige. Tweede Klasse A. De regen, die Zondag in groote hoeveel- heden viel, was ooraak, dat slecbts een wed strijd geheei doorgang kon vinden, n.l. die tusscben Zeelandia en Middelburg, de plaatse- lijke onltmoeting. Zooals te verwaehten was, hebben de oud-eerste klassers getoond, dat zij de sterkste waren en met 04 leed Zeelandia de nederlaag. Middelburg staat thans boven- aan in de ranglijst en het zal voor de overige clubs em heele toer zijn om haar die plaats afhandig te maken. Verder moesten twee wedstrijden, n.l. Hero Vlissingen en De BanonieTSC ontijdig wor den beeindigd, daar de neerstroomende regen het niet mogelijk maakte, verder te spelen. In beide ontmoetingen hadden de ontvangende vereenigingen de leiding, 10 en 21. Derde Klasse A. Ook de velden der Derde Klassers moesten het afleggen tegen de voortdurende en niet zoo maische regenbuien. Ook hier kon slechts een wedstrijd doorgang vinden, n.l. die tus scben Oostburg en Axel, waarvan hieronder het verslag volgt: OostburgAxel. 36. Na het verrassend debuut van de rood- zwarte baby's was men in de verwachtingen omtrent deze ploeg eenigszins gespannen. De gastheeren kwamen even na tweeen volledig in het veld, onze stadgenooten hadden een tweetal invaLlers. Axel profiteert voor de pauze van den sterken wind en trekt onder 'n fiksche regenbui ten aanval, de bal belandt bij den vrijstaanden den Doelder, de oranje- spil, en deze bezongt zrjn ploeg in de eerste Iminuut met een hard schot de leiding. 01. De gladheid van het veld speelt den spelers parten. Glibberpartijen zijn sobering en instag. Goed bedoelde ballen worden door den wind van richting veranderd. Axel is gedurig in de meerderheid. De Oostburgsche keeper maakt geen solieden indruk. Na 18 minuten wordt een fraai opgezette aanval met em mooi schot van den lmksbutten Koster beloond (0—2). Deze Axelsohe voorsprong schijnt den gastheeren te prikkelen m zij ondernemen een vinnigen aanval waarbij echter naast wordt geschoten. Als nog 7 minuten voor de rust te spelen zijn maken onze stadgenooten via de paal een zuiver doelpunt, doch de scheidsrechter heeft het niet geconstateerd. Een minuut voor half time weet Dronkens echter toch den voorsprong te vergrooten. Even na de rust heeft een grappig inter mezzo plaats als een eend waggelend het veld is ingetrokken m deswege de match even moet worden onderbrokm. Het woord was na dit vermakelijk incidmt aan Oostburg, doch de oranje-d'efensde is safe en weet onheil telkens te voorkomen. Na een kwartier spe lens smaakt Dronkens het genoegen ondanks den hevigen tegenwind andermaal te scoren (04). Dezelfde speler deponeert 2 minuten later ook een vijfde doelpunt in de touwen. De roodzwartien blijvm met goede voorne- mens bezield aanvallen, doch tot een half uur in de tweede helft houden de Axelsche verdedigers braaf stand. Eindelijk profiteert een der baby's van een fout in de achterhoede en de stand is 15. Hierdoor aangemoedigd trekken de rood-zwarten opnieuw ten aanval en uit em heftigen aanval maken zij een tweede doelpunt (25). De strijd neemt nu in hefitigheid toe. Oostburg zet er alles op om zijn achterstand in te loopen en torn de Axelsche backs zich 7 minuten voor het einde niet vlug genoeg weten te herstellen was het zoowaar 35. Toen de Axelaars gingen in- zien dat het zoo niet mociht blijven gaan, had een hunner verwioede pogdngen emige minuten voor hbt einde succes als Koster een fraaien pass benuit en met een zuiver schot aan alle onzekerheid een einde maakt. De algemeene indruk van de rood-zwarte nieuwelingen is, dat zij nog wel eens aanlei- ding tot verrassingen zullen geven. AXEL II—IHULST II 64. Voor de Eerste Klasse van de Z.V.B. speel- den de Axelsche reserve's tegen die van Hulst. Bij de rust was de stand gelijk 33 en bij het einde met 64 ten voordeele van de ontvan gende ploeg beslecht. NEDERLANDSCHE ELFTALSPELERS OEFENEN WEER. Donderdagavond is op het VUC-terrein de training van de Nederlandsche elftal-spelers althans van de spelers, die de speoiale aan- dach't van de Technische Commissie hebben getrokken, hervat. Onder leiding van Bob Glendenning werden eenige lichte oefeningen uitgevoerd en na af- loop werd er weer eens een hartig woordje gesproken. Van de oude bekenden waren Leo Halle, Van Run, Caldenhove, van Diepenbeek, We ber, Pellikaan, Anderiessm, Wels, Drok, Vente, Bakhuys, Breitner, Mijnders en Van Gelder weer aanwezig. Onder de jongeren viel in de eerste plaats De Korver Jr. op, die dus al spoedig een kans krijgt om zich te onderscheidm, terwijl voorts present waren: Mul, HBS; v. d. Linden, NAC; v. Gool, Haarlem; v. Houtum, LONGA; Mallee, NAC; H. de la Mar, Haarlem; Bool, HW; Pino, UW; v. d. Boor, ODS; Kammeyer, Haar lem; Voormolen, Sparta; v. Spaendonck, Nep- timus; Blomvliet, Ajax; Loof, ADO en v. Wlalsum, RFC. De Feijenoord-spelers Van Heel, Paauwe en Vrauwdreunit lieten verstek gaan, doordat zij op eigen terrein een extra oefening hielden, in verband met den Zondag te Zaandam te spelen wedstrijd. Ook Smti van Haarlem was verhinderd. Wegens plaatsgebrek moestm verschillende stukken tot een volgend nummer blijvm lig- g-en. Red. HET NEDERL. PASSAGIERSSOHIP ..ROTTERDAM" OP EEN RIF GELOOI'EN. NEW YORK. Het passagiersschip Rotter dam" van de HollandAmerikalijn, dat 24.000 ton meet, en een touristenreis deed van New York naar de Antillen, en op Vrij- dag 4 October te New York terug werd ver- wacht, heeft draadloos gemeld, dat het nabij Marant Keys, op ongeveer. 60 mijlen afstand van Kingston op Jamaica op een rif is ge- loopen. Er bestaat geen onmiddellijk gevaar, niet- temin werd verzocht aan de in de nabijheid zich bevindmde schepen zich gereed te hou den om zoo noodig ass is ten tie te verleenen. Er bevinden zioh 500 personen aan boord, waarvan 300 passagiers. De rondreis zou vanuit New York 6 dagen duren. Bij de direotie van de Holland-Amerikalijn te Rotterdam was hedenochtend om 11 uur nog geen enkel bericht ontvangen.' KANOVAARDER BEHOUDEN OP HET STRAND. De kanovaarder Duin, die met zijn ranke vaartuig uit IJmuiden was vertrokken voor het maken van een wereldreis en van wien men vreesde, dat hij tijdens de stormten, wel ke de vorige dagen hebben gewoed, zou zijn omgekomen, blijkt nog in het land der leven- den te zijn. Hij heeft zijn bivak opgeslagen op het strand tussohen Zandvoort en Noordwijk, waar hij van zijn kano een geimproviseerde slaap- plaats heeft gemaakt. Af en toe moet hij een fiksche wandeling maken om proviand in te si aan. DE OVERVAL MET ROOF AAN DE KRUISKADE TE ROTTERDAM. Te 's Hertogenibosch heeft Vrijdag de poli- tie aangeihouden een 20jarigen man en em 18- jariige vrouw, die worden verdacht eenige dagen geleden in een hof je aan de Kruiskade te Rotterdam een oude vrouw te hebben over- vallen, waarbij zij 140 gulden hebben medege- nomen. Zij zijn met het slachtoffer geconfron- teerd, die hen pertinent heeft herkend. De ge- arresteerden zijn reizende muzikanten, die tot dusverre alle schuld aan dezen overval ont- kennen. DE DREIGBRIEVEN TE ALBASSERDAM. Naar aanleiding van de arrestatie van den heer C. v. d. H., die dreigbrieven te Albasser- dam heeft gesehreven, aan den heer S. wordt nader gemeld: De eerste brief, die door dm heer S. werd ontvangen, dateert van 9 Augustus. In totaal heeft hij vijf brieven ontvangen. Aanvankelijk tastte men omtrent dm schrijver volkomen in het duister. Niemand heeft ooit kunnen vermoedm, dat de heer v. d. H. die dertig jaar in dienst was bij de firma L. Smit Zoon te Kinderdijk, de schrijver zou zijn. In de dreigbrieven werd om geld gevraagd en werd daaraan niet voldaan, dan zouden de noodige bedreigingen daarin vermeld ten uit- voer worden gebracht. Aan de in de brieven gegeven instructies werd gevolg gegeven doch niemand kwam op- dagm. Marechauss4e's bijgestaan door bur gers, hebben op de drie brievenbussen, behoo- rende tot het hulpkantoor Kinderdijk streng tcegezim, waarbij medewerking van het post- kantoor werd ondervonden. Bovendien waren de noodige veiligheidsmaatregelen genomen. Eindelijk boekte men succes, torn de heer B. constateerde dat de heer v. d. H. een brief postte in de bus, in ons vorig bericht vermeld. Onmiddellijk werd de bus gelicht, en naar het hulppostkanboor gebracht. Alras kwam torn uit, dat de heer v. d. H. de schrijver moest zijn. Op het kantoor van de firma L. Smit m Zoon werd hem door den opperwachtmeester en de wachtmeester der marechauss£e te Pa pendrecht em verhoor afgenomen. Naar wij vememen heeft hp een bekentenis afgelegd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3