Sport Gemengde Berichten TER NEUZEN, 11 SEPTEMBER 1935. ZAAMSLAG. AXEL. GRAAUW. DE WEG MIDDELBURGSEROOSKERKE. SLIIISKIL. VOETBAL. OSSENISSE. MIDDELBURG. HOEDEKENSKERKE. KECHTSZAKEN. GEPANTSERDE AUTO BESCHOTEN. DE MISDADEN IN DE BUURT VAN WILDERVANK. DE EERSTE ZWEEFVLUCHT OVER DE ALPEN. DOODELIJK ONGELUK TE DORDRECHT. WIELRIJDER DOOR EEN AUTO OVER REDEN EN GEDOOD. VICE-OONSULAAT LETLAND. De vice-consul van Letland alhier, de heer J. A. C. van Rompu, is afgetreden. iDe waameming der zaken van het vice- consulaat is opgedragen aan bet consulaat van Letland te Amsterdam. CONCERT OP DE MARKT. De muziekvereeniging ,,De vereenigde werk- Ueden", directeur de heer A. Schirrds, is voor- nemens bij gunstige weersomstandigheden Donderdag 12 Sept. a.s. tot sluiting van het zomerseizoen een concert op de Markt te geven, waarbij het volgende programma zal worden uitgevoerd 1. Overste Earendsen, marsch F. Jakma. Bin Gamison fantasie J. B. Minne. Fantaisie sur Tannhaiiser, opera R. Wagner. Espana, suit de valses Trekkerslied Pauze. Colonel Bogey-marsch K. J- Alford. Fransche Amitie, fantasie J- Martin. Poppen-wals Bayer. Sambre et Meuse, pas-redouble Volkslied. j Tot gezworene van den Hellegatpolder is benoemd de heer J. Stolk Lz., alhier. Naast de lijkwagen van den heer F. C. t Wisse, die reeas jar en in gebruik is, is door den heer M. de Feijter voor edgen rekening aangekocht een geheel nieuwe wagen. 2. 3. 4. 5. Serenade. 6. 7. 8. 9. 10. E. Waldteuffel. P. J. Kuijpers. Rauski. GEARRESTEERD. Door de gemeente-politie is op verzoek van de politie te Almelo alhier gearresteerd de 29-jarige van 't G., die verdacht wordt van bedriegeljjke bankbreuk. Zondaigmorgen is verdachte naar Almelo overgebracht. RIJKSPOSTSP AA RBANK. Aan het kantoor der posterijen alhier is in den loop der maand Augustus op spaarbank- boekjes ingelegd 27.971,81 en terugbetaald 51.319,06, derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 23.345,25. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be- droeg 15. POSTERIJEN. Met ingang van 15 September a.s. zal op Zon- en Feestdagen tot sluiting van het P. T. en T. kantoor te Axel en het hulppostkan- toor te IJzendijke van 13 tot 14 uur worden overgegaan. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ter plaatse gelegenhedd tot telefoneeren in slui- tingstijd bestaat, en wel te Axel bij den heer C. Wieland, Kerkdreef, telefoonnummer 19 te IJzendijke bij den heer H. de Wltte, hotel de Vier Emmers, telefoonnummer 7, welke gelegenheid tevens kan worden benut voor het aanbieden van telegrammen per telefoon aan een vender gelegen kantoor, dat voor den telegraafdienst geopend is, zonder dat hier- voor extra telefoon )kosten in rekening wor den gebracht. Te Uzendyke is op Zon- en Feestdagen de gelegenheid tot het afhalen van niet aange- teekende stukken vervroegd. Inplaats van van 1313.30 wordt deze gelegenheid thans gegeven van 1212.30. BESTUURSLEJDEN GEWESTELIJKE TARWEORGANISATIES. De minister van Eandbouw en Visscherijen heeft aangewezen in de stichting gewestelijke tarwe-organisatie voorZeelandtot onder- voorzitter: C. P. Vogelaar te Krabbendijike als bestuurslid, dat met den voorzltter en on- dervoorzitter het dag. bestuur van genoemde stichting vormt: A. E. Langenhorst te Hulst. VERBETERING VAN HET VERKEER MET ZEELAND. Op de vriendelijke invitatie van den direc teur der harmonie „Concordia" hem ter gele genheid van zijn 40sten geboortedag aan huis te komen feliciteeren waarbij de gebruike- lijke tractatie natuurlijk niet zou ontbreken - werd gedachtig aan de opperbeste samen- working die tusschen hem en de leden ge- groeid is besloten hem bij die gelegenheid een serenade te brengen. En zoo verscheen dan ook gisteravond het gezelsclhap ,,met stille trom" voor de woning van den jarigen heer Schieman. De voorzitter wees er in zijn toespraak op, dat het feit van een 40ste geboortedag wel eenigszins ongewoon is met een serenade te vieren, zelfs al is men dan ook zeer verdien- stelijk. Waar de heer Schieman nog zoo kort directeur is zou men (lit dan maar op moeten vatten ais te zijn geschied ook met het oog op het feit, dat hij nog zoo kort geleden als zoodanig benoemd is. Gedachtig aan hetgeen hij ook uit anderen hoofde voor de vereeni- ging heeft gepresteerd en de hechte band die tusschen hem en de leden bestaat was de mu- zikale hulde zeker verdient. Bovendien werd den jubilaris een fraai souvenir aange.boden namens bestuur en werkeude leden. V. V. V.-nieuws. Door het bestuur der vereeniging tot bevor- dering van het vreemdelingenverkeer alhier werd besloten bij genoegzame deelname dit jaar een St. Nicolaas-feestweek op touw te zetten, waartoe dezer dagen de winkeliers en andere neringdoenden een circulaire zal ge- zonden worden. Ook de medewerking der schoolbesturen zal worden verzocht; daar het feest van den goeden Sint zich in de allervoomaamste plaats zal moeten richten tot de kinderen, voor wie het hoogtijdagen zijn. Mogen onze neringdoenden ditmaal hun be- langen eens terdege begrijpen! Smokkelaars. In den nacht van Zondag op Maandag waren eenige smokkelaars met sla-olie op pad om deze op onwettige wijze in Neder- land te brengen. De kommiezen, die schijnbaar een goede neus hadden, ontdekten de smokkelaars en dgar deze niet op het gedaan bevel stil hiel- den, richtten deze eenige schoten op de smokkelaars, die met achterlating van de smokkelwaar op de vlucht sloegen en in de duistemis ontkwamen. In den daarop volgenden nacht vielen de kommiezen een partij suiker in handen, waar bij de smokkelaars zich door de vlucht hebben weten te redden. Helena Strooband te Boschkapelle op 24 Juli 1935 door haar te slaan en haar met haar hoofd en lichaam tegen een steenen regenbak te slaan. Eisch vrijspraak. Uitspraak idem. C. V., oud 32 j., koopman, wonende te Aardenburg, wegens beleediging van den hulp- kommies der directe belastingen J. C. Vos te Eeae op 4 Juni 1935. Eisch /SO boete of 15 dagen hecntems. Uitspraak 20 boete of 10 dagen hechtems. E. d. B., huisvrouw van S. d. B., oud 33 j., zonder beroep te Zuiddorpe, wegens beleedi ging van Janneke Baas te Oostburg op 22 Juli 1935. Eisch 5 boete of 3 dagen hechtems. Uitspraak idem. P J. V., oud 41 j., arbeider te Oostburg, wegens mishandeling van Janneke Baas, door haar met een hard voorwerp te slaan en we gens beschadiging van een houten hekje, toe- behoorende aan J. de Maillie te Oostburg, beide feiten gepleegd op 11 of 12 Juni 1935. Deze zaak werd onbepaald uitgesteld. J. L. B., oud 20 j., landbouwer, wonende te Clinge, wegens mishandeling van Oamillus van der Kelen te Clinge'op 22 Juli j.l. door hem te slaan. Eisch 10 boete of 6 dagen hechtems. Uitspraak 10 boete of 5 dagen heohtenis. F. M. L., huisvrouw van v. d. V., oud 37 j., zonder beroep, wonende te Boschkapelle, we gens beleediging van Louise van Leuven te Boschkapelle op 24 Juli 1935. Eisch 10 boete of 6 dagen hechtenis Uitspraak 5 boete of 2 dagen hechtenis. A. R. S. K., huisvrouw van N., oud 38 j., zondier beroep, wonende te Boschkapelle, we gens mishandeling van Emma Pieters, Bosch kapelle, door haar met een steen te werpen. Eisch 16 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak j 15 boete of 5 dagen hechtenis. M. V., oud 33 j., arbeider, wonende te Zuid- zanae, wegens mishandeling van Lena de Maillie te Oostburg, in den nacht van 6 op 7 Juli 1935 door haar te slaan. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtems. Uitspraak idem. De kommiezen deden hier 's nachts een goede vangst. Ze zagen een paar „smokke- laars", elk een zware beladen zak op den rug dragend. Het halt klonk, de gebruikelijke loop-partij werd ingezet door wei- en grasland, zelfs een breede sioot werd er als hindemis bijgeijomen Hier bleven de zakken achter die direct werden gesnapt en die peren en roode koolen bevatten afkomstig uit den tuin van den landbouwer B De politie heeft het zaakje mi in onderzoek. In de bij besohikking van 2 Juli 1929 inge- stelde commissie, aan welke is opgedragen te onderzoeken, welke aan redelijke eischen be- antwoordende verbetering in het verkeer tus schen de Zeeuwsche eilanden, Zuid-Holland en Noord-Brabant onderling behoort te worden aangebracht, zoowel wat betreft de veerver- bindingen als de daarbij aansluitende hoofd- wegen, is bij beschikking van den minister van Waterstaat aisnog benoemd tot lid de heer J. M. van Bommel van Vloten, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, te Goes. DE WEG OP DEN SLOEDAM. Naar aanleiding van een verzoek om ver betering van de bestrating van den weg op den Sloedam tusschen Wialcheren em Zuid- Beveland ontving de K.N.A.C. van den hoofd- ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in Zeeland bericht, dat het in het voornemen ligt om, behouidens eem nog dit jaar uit te voeren verbetering over een kort traject aan het Oosteinde van den Sloedam en het lichten van eendige inzinkingen in het overige ge- deelte, zoo spoedig de noodige fondsen daar- voor beschikbaar zullen zijn, de geheele be strating van den Sloedam te herstraten. De K.N.A.C. ontvinig op een door haar ge daan verzoek van het Polderbestuur van Waloheren beridbt, dat het in de bedoeling ligt wanneer het geheele rijwielpad tusschen Middelburg en Serooskerke zal zijn voltooid, derhalve in den loop van het jaar 1936, over te gaan tot sluiting van den rijweg voor rij- wielverkeer. Nader heeft de K.N.A.C. ver zocht te bevorderen, dat deze verkeersbevei- ligende maatregel zal worden getroffen v66r het volgende zomerseizoen. OPSPORING VERZOCHT. De burgemeester van Kruiningen heeft door middel van de radio opsporing verzocht van zekere mej. Rijkhalsvan Noorden van Hans- weert. Deze juffrouw is Zaterdag 31 Aug. ver- trokken met achterlating van haar man en een kindje van 13 maamden. Vermoedelijk be- vindt ze zioh in de buurt van Roosendaal of in een woomwagenkamp in de omgeving van Rotterdam. MEINEED. Zekere C. W., huisvrouw van P. J. V., te Oostburg, is door de Officier van Justitie te Middelburg aangehouden als verdacht van meineed. V. die wegens vemieling voor den Politierechter te Middelburg heeft terechtge- staan, had itoen zijn vrouw als getuige h decharge meegebracht. De vrouw werd aan gehouden in verband met de door haar afge- legde verklaringen, zij is overgebracht naar het Huis van Bewaring te Middelburg. Dinsdag j.l. heersohte er een onverwachte drukte langs het kanaal. Aan beide zijden der bruggen lagen veel schepen igemeerd. Op de oevers van het kanaal was veel belang- stelling. De vaant was n.l. gestremd, omdat de bui- zen, die eerlang moeten dienen ol de Weste- lijke zijde van Z.-Vlaanderen van water te voorzien, gelegd werden. Dit uiterst nauw- keurige werk moest langzaam gebeuren. 's Morgens is de eerste buis gelegd. 's Mid- dags verdween nummer twee in de onbekende diepten, althans voor niet-duikers, van het kanaal. Een groote etappe in het waterleidingwerk is hiermede weer volbracht. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. le klasse. BleijerheideNAC. LONGARoermond BWPlSV. MWNO AD. EindhovenJuliana 2e klasse A. De BaronieDOSKO. TSCVlissingen ZeelandiaGoes. RBCTemeuzen. 3e klasse A. Terneuzen 2Axel. Sluiskil'Hoofdplaat. HulstBreskens. 3e klasse B. Goessche BoysZeelandia 2. Zeeuwsche BoysZierikzee. De ZeeuwenRCS. Middelburg 2Vlissingen 2. Zooals reeds eerder medegedeeld werden de gemeentebesturen van Ossenisse, Hengst- dijk, Stoppeldjjk en Boschkapelle Vrijdag door Ged. Staten in de gelegenheid gesteld hun bezwaren tegen of wenschen omtrent de samenvoeging van bovengenoemde gemeenten mondelings voor him college toe te lichten. Na opening der vergadering door den Com- rnissaris der Koningin werden de processen- verbaal der zittingen van de gemeenteraden en van de z.g dubbele raden, betreffende de gevoerde besprekingen van de samenvoegings- plannen, yqorgelezen, waarop aan de verschil- lende afgevaardigden gelegenheid werd ge geven hunne meeningen toe te lichten. Hier- van werd door verscheidene afgevaardigden zoowel voor- als tegenstanders der samen voeging gebruik gemaakt, waama, na nog eenig heen en weer gepraat over de plaats, waar eventueel het raadhuis der nieuwe ge- meente zal gevestigd worden, de vergadering werd gesloten. Te Middelburg overleed Dinsdag j.l. op 59- jariigen leeftijd de heer G. A. Vervaat, sedert 7 Mei 1907 deurwaarder bij de Rechtbank te Middelburg. De N.V. „Spoorweg Mij. „Zuid-Beveland" heeft opmetingen gedaan ten einde de moge- lijkheid onder de oogen te zien om de tram tot aan den aanlegsteiger van den Provincia- len Stoombootdienist op de Westerschelde te laten doorrijden. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 10 September 1935. De volgende personen werden gedagvaard: P. J. d. W., oud 24 j., schildersknecht wo nende te Vlissingen, gedetineerd, werd ver dacht dat hij verschillende geldsbedragen tot een bedrag van /8,50, toebehoorende aan P. C. v. d. Plassche, W. J. Heiliger, A. W. de ICaijzer, A. le Roij, F. L. Ardiewijn en W. Mars- felder, heeft weggenomen, gepleegd te Vlis singen. Eisch 6 maanden gevangenisstraf, waarvan 3 maanden voorw. proeftjjd 3 jaar, met aftrek van het vcorarrest. Uitspraak 6 maanden gevangenisstraf waarvan 4 maanden voorw. proeftijd 3 jaar, met aftrek van het voorarrest." J. F. R., oud 24 j., voddengaarder, wonende te Clinge, wegens mishandeling van P. A. Hageman te Clinge op 21 Juli 1935, door hem te slaan. Eisch vrijspraak. Uitspraak idem. M. v. C., huisvrouw van A. A. P., oud 39 j., zonder beroep te St. Jansteen, wegens beleedi ging van den assistent-dienstgeleider D. J. de Maat te St. Jansteen op 9 Juni 1935, naar aan leiding van een door dien ambtenaar tegen haar zoon opgemaakt proces-verbaal. Eisch 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. E. B., oud 73 j., workman, wonende te West- dorpe, wegens beleediging van Maria Lam- mens te Westdorpe op 15 Juli 1935. Eisch 15 boete of 10 dagen" hechtenis. Uitspraak 15 boete of 5 dagen hechtenis. F. M. v. L., oud 26 j., zonder beroep, wonen de te Boschkapelle, wegens mishandeling van MEISJE OVERREDEN TE ERMELO. Maandagavond te halftien heeft op den rijksstraatweg ErmeloPutten een doodelijk verkeersongeluk plaats gehad. Het 14-jarig dochtertje van de familie T. van Spriel uit Ermelo reed per rijwiel met haar vader op het rjjwielpad. Het meisje kwam plotseling te vallen en werd door een naderenden auto gegrepen. Zwaar gewond werd het kind naar het zie- kenhuis te Ermelo overgebracht, waar het is overleden. Zondagochtend achtervolgden kommiezen en marechauss^e's van Budel een smokkelauto welke met had widen stoppen. De wagen werd hevig' onder vuur genomen, doch de chauffeur voelde zich veilig achter de pant- serplaten. Door defect moest hij echter onder het dorp Maarheeze stoppen. De chauffeur ver- liet den wagen en wist door het kreupelhout aan zijr vervolgers te ontkomen. De auto met inhoud, 430 K.G. Belgische margarine, kon door de mannen der grensbe- waking in beslag worden genomen. SMOKKELAAR KRIJGT AANRIJDING. Te Ginneken kwam een luxe wagen met groote snelheid aangereden. Op een kruis- mmt passeerde juist de luxe suto van Mr. v. d. Valk, bestuurd door 'n chauffeur en waarin gezeten was mevrouw v. d. V. Het gevolg was, dat een botsing plaats had, waarbij de auto van Vlr, v. d. V. in de flank werd gere- den. Gelukkig bleven de chauffeur en me vrouw v. d. V. zonder letsel. Zonder oom- mentaar wilde de aanrijder zijn motor gaan aanslaan, waarmede de chauffeur van den aangereden wagen echter niet accoord ging. De andere chauffeur maakte zich schijnbaar boos en ten aanhooffe van de reeds talrijke nieuwsgierigen verwijderde hij zich, zeggende: „Dan ga ik de politie waarschuwen!" Deze verscheen echter reeds vrij spoedig, echter zonder nog te zijn gewaarsehuwd. Er werd thans gewacht op de terugkomst van den boozen chauffeur. Het duurde echter vrij lang voor deze terugkeerde. En toen men eens een blik wierp in de auto, die de aanrijding had veroorzaakt was men direct overtuigd, dat men wel tevergeefs zou wachten. De auto bleek n.l. een 3000 K.G. Belgische margarine te bevatten. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN DRAAIORGEL. Op den rijksweg ter hoogte van den water- toren onder de gemeente Laren (N.-H.) vond Maandagavond een botsing plaats tusschen een personenauto, bestuurd door E. v. L. uit Haarlem en een draaiorgel, waarvoor een paard gespannen was. Op den bok van het draaiorgel zaten twee personen genaamd R. en W., beiden uit Bus- sum. Het draaiorgel was niet voorzien van lich ten of reflectors. De bestuurder van den personen-auto werd verblind door een verre tegenligger, en reed daardoor het draaiorgel van achteren aan. De beide voerlui werden op den weg geslingerd. Een geneesheer uit Laren, liet hen naar het St. Jansziekenhuis te Laren overbrengen. Daar is spoedig de 19-jarige W. aan' zijn verwon- dingen overleden. De andere voerman, R., heeft den linkerarm gebroken. Er is nog een en ander losgekomen. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Dezer dagen hebben we kunnen mededeelen dat gebleken is, dat de hoofddader in de moordzaak-Kroeze te Wildervank, de gedeti- neerde B. Bl., ook de hand gehad heeft in het slachten van een koe in de weide, met behulp van den arbeider Kl. K. te Stadskanaal; thans schijnt de mede-verdachte in dit drama, de 32-jarige Kl. St. van Wildervank iets te hebben losgelaten over een geval van vermoe- delijke brandsticbting te Kielwindemeer. De eigenlijke brandstichter, die in de nabu- rige gemeente Anloo woonde, leeft niet meer en schijnt bij het wildstroopen te zijn dood- geschoteu. De tweede, die in het geval be- trokken was, woont te Stadskanaal, terwijl de gearresteerde mededader in de moordzaak- Kroeze, de reeds genoemde Klaas St., de derde in den bond was. De marechaussee's te Bareveld hebben op last van de justitie te Groningen genoemde vrouw toen naar Groningen overgebracht. Het vermoeden bestond, dat ze misschien na verhoor weder op vrije vosten zou komen, daar betwijfeld werd, of de aanwijzingen tegen haar wel vol- doende sterk waren om opsHuiting te moti- veeren. Thans is gebleken dat de justitie na ver hoor aanleiding heeft gehad de genoemde vrouw vast te houden in het huis van bewa ring te Groningen. Nu de zekerheid verkregen werd, dat Klaas St reeds verscheidene jaren duistere wegen heeft bewandeld, onderzoekt de gemeente- politie tc Wildervank, die de moordzaak zoo mooi tot klaarheid heeft kunnen brengen, of men in St. ook niet den dader kan zien van een inbraak, enkele jaren geleden gepleegd in een manufacturenwinkel van de weduwe Kloppenborg aldaar. Toen werden diverse kleedingstukken gestolen, maar de dader(s) werden cimmer gevonden. Een paar jaar geleden brandde te Wilder vank onder verdachte omstandigheden een kapitale boerderij bij de 18de laan af, zonder dat ooit de daders konden worden gevonden. Over een tweetal andere gevallen van brand- stichting gepleegd door een tweetal jonge menschen uit Veendam ging het voile licht op. Is het de politie mogelijk, ook deze zaak tot klaarheid te brengen, dan is te Wildervank de achterstand volledig ingehaald. ANKER WRINGT ZWARE PLAAT LOS. Bij het schutten door de Mallegatsluis te Gouda Zaterdagmiddag van het met cokes geladen vaartuig „Dana Adriana", schipper W. van den Berg, komende van Sluiskil en bestemd voor Boskoop, is juist bij het pas- seeren van de sluisdeuren een anker van de rol geschoten, dat is blijven haken aan een zware ijzeren p-laat, welke aan de deur is be- vestigd en dient tot afsluiting van het water. Deze circa 300 K.G. zware plaat is door het anker losgewrongen, waardoor het afsluiten der sluis onmogelijk is geworden. Het gevolg daarvan was, dat door deze sluis niet verder kan worden geschut, totdat het defect zal zijn hersteld. Terstond zijn maatregelen daarvoor genomen. De technische hoofdambtenaren van den Rijkswaterstaat, de heer Vermeulen uit Utrecht, is direct ter plaatse versehenen om de regeling der herstel- werkzaamheden op zich te nemen. De aanne- mer, aan wien het onderhoud van de Malle gatsluis is opgedragen, heeft reeds een dui ker aan het werk gezet om de aangerichte schade te onderzoeken. Hoe lang de herstel- werkzaamheden zullen vorderen was nog niet te zeggen. Tusschen den ingenieur van den Prov. Wa terstaat in Zuid-Holland ir. Hanskamp, en den hoofdingenieur van den Provincialen Wa terstaat in Zuid-Holland ir. Van der Wall, is de mogelijkheid overwogen het schutten van vaartuigen gedurende de stagnatie te doen geschieden door de nieuwe sluis te Gouda, nu door het doorgraven van den Hoogen Schie- damschen Zeedijk de directe waterverbinding tusschen IJssel en Gouwe tot stand is geko- men. Het resultant van dit overleg is geweest dat thans op sommige tijdstippen van den dag eenige schutting door de nieuwe sluis te Goudf wordt toegestaan, echter op eigen risico van den schipper. TUSSCHEN KIPWAGEN EN BOOM BEKNELD gfkaart. Omstreeks twaalf uur Maandagmiddag is bij de werkzaamheden der beken-normalisaUe te Si-ttard een der arbeiders, G. M. uit Bruns- sum, tusschen een kipwagen en een boom be- kneld geraakt. Met vrij emstige verwondm- gen aan de borstkas is de man naar het zie- kenhuis te Sittard overgebracht. VADER EN ZIJN ZOONTJE VAN MOTOR GESLINGERD. Op den hoek van de Javastraat en den Perikweg is Zondag een personenauto, be stuurd door de 19-jarige mej. A, C. v. d. L., uit Oldenzaal, in botsing gekomen met een motorrijwiel, bestuurd door den 46-jarigen J. H. Becker, die zijn vier-jarig zoontje op de duo had. Door de hevige botsing werden de heer B. en zijn zoontj-e van den motor ge slingerd; beiden hebben emstige verwondin- gen opgeloopen. Het zoontje moest in het zie- kenhuis worden opgenomen met een gebroken been. DRONKEMANS-VERZET TE MAASTRICHT Zondagavond werd in de Capucijnenstraat te Maastricht zekere B. wegens dronkenschap gearresteerd. De man verzette zioh daarbij, geholpen door zijn broer, hevig tegen de politie, die zich genoodzaakt zag van den gummistok gebruik te maken. De agenten werden daarbij door het publie-k zoodanig ge- hinderd, dat zij ten slotte verplicht waren van hun vuurwapenen gebruik te maken. Nadat de politie assistentie had gekregen, kon de orde worden hersteld en werden de gebroeders B. naar het hoofdbureau van politie overge bracht, waar zij zijn ingesloten. WIELRIJDER AANGEREDEN BIJ DORDRECHT. Zondagmiddag stak de 15-jarige wielrijder v. d. E. uit Dordrecht op den Rijksstraat weg naar Willemsdorp den weg over zonder vooraf een teeken te geven dat hij van rich- ting wilde veranderen. Hij werd aangereden door een achterop komenden motorrijder, den 45-jarigen C. M. uit Rotterdam, wiens broer op de duo zat. Door de hevige botsing kwa- men C. M. en F. M. in een sloot terecht, terwijl de wielrijder tegen de straat sloeg. C. M. en v. d. E. werden emstig gewond en moesten naar het gemeenteziekenhuis worden vervoerd. Tegen den wielrijder is inmiddels proces-ver baal opgemaakt. KIPPENDIEVEN GEVAT. Reeds langen tijd kwamen bij de politie te Putten klachten binnen, dat er bij de pluim- veehouders groote en kleine partijen kippen vermist werden. Dezer dagen mocht het den gemeenteveldwachters Kleinendorst en van der Kleut gelukken drie kippendieven te arres- teeren. De daders zijn de 21jarige G. d. G., de 19jarige J. v. M. en de 19jarige W. v. K.t alien wonende te Putten. Een gedeelte der gestolen kippen is inmid dels opgespoord en te Hilversum in beslag genomen. Eenige jonge hennen, die tijdens het vervoer waren gestikt, zijn bij de G. in den koestal onder de mest gevonden en door de politie in beslag genomen. Ook werden op ver dachte de G. eenige bankbiljetten, die hij voor een 40tal te Putten gestolen en te Purmerend verkochte hennen had ontvangen, in beslag genomen. ZOLDERSCHUIT GEZONKEN. Maandagmiddag is op het meer Flevo, on- geveer 500 M. ten oosten van het einde van de vaargeul een met hout geladen 50 ton meten- de zolderschuit gezonken, die onderweg was van Amsterdam naar Ketel bij' Kampen, ge- sleept door de sleepboot Alwi. De schipper van den bak is te Harderwijk aan wal gezet. HET IN OMLOOP BRENGEN VAN VALSOHE RIJWIEEBELASTINGPLAATJES De Hilversumsche recherche heeft in samen- werking met de Larensche politie aisnog twee personen gearresteerd, die verdacht worden betrokken te zijn in de valsche rijwielplaat- jes-affaire. Het zijn L. G. Z. en J. H., beiden wonende te Laren. die in hun woonplaats wer den aangehouden. Men heeft ontdekt, dat het hier een wijd- vertakt complot betreft, dat in het geheele Gooi en daarbuiten werkzaam was. Vandaar, dat nog meer arrestaties te verwachten zijn. JEUGDIGE DIEVEN TE GRONINGEN. De Groningsche recherche heeft Maandag weer twee veelbelovende jongelui aangehou den, n.l. een 17-jarigen loopjongen en een 17- jarigen schippersknecht. De loopjongen D. S. maakte zich schuldig aan diefstal van geld uit het geld'bakje van een ijsco-venter. Hij stond bij de ijsco-kar met den venter te pra- ten en terwijl deze eenige baldadige j-ongens uit zijn omgeving verdreef, en zich daarbij even van zijn kar verwijderde, pleegde S. de diefstal. De schippersknecht W. E. K. uit Haren heeft zich schuldig gemaakt aan ver- duistering van geld en tevens aan ontvreem- ding van een partij eieren. Beide zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. Ook is aangehouden de 38-jarige K. H., die een rijwiel, dat hij te huur had, verpandde en het ontvangen geld aan Bacchus offerde. Hij is ter zake van verduistering ter beschikking van de justitie gesteld. De eerste zweefvlucht over de Alpen is vol bracht door den Zwitserschen vlieger Schrei- ber, die op een hoogte van 12.000 voet met zijn zweeftoestel gedurende 2 uur boven den Jungfrau vloog en vervolgens op een hoogte van 9600 voet over den Simplonpas zweefde. MET VERKEERDE HAND DEN EED AFGELEGD? Eenige inwoners van Woerden, die de raads- zitting van 3 September j.l. op de publieke tribune hebben bijgewoond, hebben een adres gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, met het verzoek, deze zitting van den gemeenteraad ongeldig te verklaren, om dat het c.-h.-raadslid W. den eed heeft afge- legd door het opsteken van de twee voorste vingers van de linker- in plaats van de rech- terhand, hetgeen door verschillende aanwezi- gen is geconstateerd. Zijn stem had den door- slag kunnen geven bij de verkiezing van de wethoud'ers, HEISTELLING OMGEVALLEN. Bij den bouw van het nieuwe badhuis in het Florapark te Amsterdam, aan de overzijde van het IJ, heeft zich een ongeval voorgedaan dat gelukkig zonder persoonlijke ongelukken is afgeloopen, meldt de Msb. Twee jongens hadden een' tui van een heistelling losgemaakt waarbij zij zich geen rekenschap hadden ge geven, welke noodlottige gevolgen hun on- voorzichtige daad zou kunnen hebben. Het gevolg was, dat de heistelling in beweging kwam en omviel. De bij de stelling werkende arbeiders konden, doordat zij zagen, dat het gevaarte in beweging kwam, zich nog tijdig in veiligheid stellen. De onvoorzichtige daad van de jongens beteekent echter een groote schade voor de bouwers. KIND IN EEN TOBBE MET KOKEND WATER GEVALLEN. Het drie-jarige dochtertje van de familie Spakman te Sloohteren, is bij het spelen in een tobbe met kokend water geraakt. Met brandwonden overdekt werd het mSisje uit het water gehaald. Dr. Wester verleende de eerste hulp waarna het kind in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis te Groningen is vervoerd. Op de werf van de machinefabriek der fir- ma Penn en Bauduin te Dordrecht is Maan dag de 42-jarige arbeider G. Florusse van een in aanbouw zijnde spanning voor de nieuwe Moerdijksohe brug gestort. De man was op slag dood. Hij laat een vrouw en een kind achter. BOTSING TUSSCHEN MOTORFIETS EN VRACHTAUTO. Op het kruispunt Utrechtscheweg laan 1914 te Amersfoort is Maandagavond de 22- jarige W. J. B. uit Wassenaar met zijn motor- fiets in botsing gekomen met een vrachtauto uit Tiel, welke den Utrechtscheweg overstak. B, is in zorgwekkenden toestand in het zie kenhuis de Lichtenberg opgenomen. DE BRAND STICHTING TE APELDOORN. G. G. en W. A. B., beiden uit Laren, door de politie te Apeldoorn aangehiouden, ver dacht van brandstichting in den nacht van Zondag op Maandag in een leegstaand huis aan den Morellenlaan te Apeldoorn, hebben bekend zich daaraan te hebben schuldig ge maakt. .ALCOHOL IN BESLAG GENOMEN. In een pakhuis van een fabriek te Haarlem heeft de politie in beslag genomen 33 mand- flesschen, 298 flesschen en 50 flacons, gevuld met sterken drank, in totaal ongeveer 460 L., waarvoor geen vergunning was verleend. De voorraad is per vrachtauto naar het politie- bureau overgebracht. Tegen den directeur van de fabriek is pro ces-verbaal opgemaakt. Maandagmorgen is op den Arnhemscheweg te Apeldoorn ter hoogte van het klein semina- rie zekere Holtman, die zonder een teeken te geven den weg overfietste, door een hem ach- teroprijdenden auto, bestuurd dioor den heer B. uit Voorburg, aangereden. In zorgwekkenden toestand is de man naar het RJK. ziekenhuis te Apeldoorn gebracht, waar hij in den loop van den middag aan de gevolgen is overleden. Een kind, dat achterop de fiets zat, kreeg geen noemenswaardig letsel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3