ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN AKKERTJES Als de heide bloeit Koningin Astrid's verscheiden. No. 9344 MAANDAG 2 SEPTEMBER 1935 75® Jaargang Binnenland Feuilleton En toch over n kwartier weer .fit"! I WAARSCHUWING Neem een "AKKERTJE" TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per pest 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 XELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0.20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave- DTT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGA YOND. GEMEENTE TER NEUZEN. Vuurwapenwet. De houders van machtigingen ingevolge bet Vuurwapenreglement worden verzocht deze macbtigingen voorhanden te bebben als deze in de loop van de week worden geoon- troleerd. H. M. TE ST. FILLANS. De Koningin en de Prinses bebben Donder- dag een rit gedaan door het land van Tros- sacbe, dat door Walter Scott's Lady of the Lake beroemd geworden is. Haar verjaardag heeft de Koningin rustig gevierd in Neishouse te St. Fil'lans. Oorspronkelijk zou er bij deze gelegenheid een partij zijri gegeven, waartoe vooraan- staande leden van den Schotschen adel waren uitgenoodigd. De tragische dood van Konin gin Astrid heeft H. M. echter doen afzien van dit plan. Waarschijnlijk zal de Koningin de volgende week bet Engelsche Koningspaar te Balmoral beaoeken. Tot dusver zijn er nog geen schikkingen getroffen voor het vertrek van Koningin Wilhelmina uit St. Fillan, maar men vermoedt, dat de Koningin in het dorp Ferthshire zal iblijven tot 6 September, mis- sohien een paar dagen langier ook. De vorige week speelde de Comriepieband ter verwelkoming van onze Koningin een doe- delzak-compositie. Nadat de Koningin haar voldoening over deze hulde had uitgesproken en getuigd had van Haar waardeering van bet stuk heeft de dirigent H. M. een afschrift van de partituur doen toekomen. HOFBERIOHT. Met ingang van Zaterdag is benoemd tct Kemerheer in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, mr. W. C. baron Snouckaert van Schauburg, secretaris van het kabinet der Koningin. HET OVERLIJDEN VAN KONINGIN ASTRID Hofrouw. Naar gemeld wordt, heeft de Koningin in verband met het overlijden van de Koningin van Belgie hofrouw voorgeschreven voor den tijd van twee weken, ingaande 1 September, waarvan een week halve en edn wieek licbte rouw. Vertegenwoordiging van Koningin Wilhehnina bij de begrafenis. De Koningin zal zich bij de plecbtige ter- aardebestelling van het stoffelijk overschot van de Koningin van Belgie doen vertegen- woordigen door een deputatie, bestaande uit den opperhofmaarschalk jhr. v. Roreel van Oloenaller en den kamerheer jhr. mr. C. Dedel. DE INKOMSTEN DER BACONFABRIKANTEN EN DIE DER BOEREN Het Tweede Kamerlid Van der Sluis heeft aan den minister van Economische Zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is de minister bereid om te bevorderen, nu gebleken is uit het rapport-Beumer en uit het verslag van de Rekenkamer, dat de baconfabrikanten enkele miilioenen rrtoer heb- ben ontvangen voor bun diensten dan noodig en redelijk was in een tijd, waarin de ge- beele Nederlandsche boerenstand verarmde, dat een aanzienlijk deel van die miilioenen teruggestort wordt? VERLAGING VASTE LASTEN. Het hoofdbestuur van den Kon. Ned. Mid- denstanas Bond heeft zich met een adres tot den Ministerraad gewend, in welk adres mede- Roman van ANNY v. PANHUYS. (Nadruk verboden. deeling wordt gedaan van de resolutie, welke door de onlangs gehouden algemeene bonds- vergadering te Apeldoom met algemeene sternmeu werdt aangenomen. In deze resolutie sprak de vergadering als haar meaning uit, dat maatregelen tot verla- ging van belastingen bedrijfstarieven, huren, j en andere bedrijfsonkosten uitermate urgent zijn. Zij noodigde het hoofdbestuur uit bij de overheid met klem aan te dringen op spoe- dige totstandkoming van zoodanige voorzie- ningen, dat het aanpassingsproces voor het middenstandsbedrijf vergemakkelijkt wordt, zonder dat zijn bestaansmogelijkheid in ge- vaar komt. Het hoofdbestuur aan deze opdracht uit- voering gevende, beeft den Ministerraad medegedeeld, dat zeer op prijs zou worden gesteld, indien de voorgenomen wettelijke maaregelen tot verlaging van vaste lasten worden uitgebreid tot die onderdeelen, wellffe nog niet in bet wetsontwerp zijn vervat. In bet bijzonder wordt daarbij gedoeld op de tarieven van electriciteit, water en gas, terwijl gewaarschuwd wordt tegen verdere verhooging van de personeele belasting voor bedrijfslokaliteiten. DE RESTAURATIE VAN DE NIEUWE KERK TE DELFT. Geruimen tijd geleden hebben we reeds meegedeeld, dat in verband met de entree- gelden ontvangen bij de ker.k-in-rouw bezioh- tiging nieuwe onderhandelingen waren ge- opend tusschen de kerkelijke autoriteiten en bet departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen over de verdeeling van de restauratiekosten voor de Nieuwe Kerk te Delft. Thans is overeenstemming bereikt. De kerk- voogdij heeft de voorstellen van den minister aanvaard. De beteekenis daarvan is de vol gende. De totale reustaratiekosten zijn j 485.000. Overeengekomen Is nu, dat 57 pet. voor i ekening van het rijk komt, 23% pet. voor die der provincie, 5 pot. voor die der gemeente Delft, en 14% pet. voor die der kerkelijke gemeente. DE REIS VAN IR. MUSSERT NAAR INDIe. Naar aanleiding van de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Albarda in verband met het ontvangen in een bijzondere audientie door de gouvemeur-generaal van Nederl.- Indie, van den heer Mussert, leider der Nationaal-Socialistische beweging en het hem, zonder toepassing van bijzondere bepalingen, in de gelegenheid stellen in een aantal beslo- ten vergaderingen het wodrd te voeren, heeft minister Oolijn, ter zake inlichtingen ge- vraagd aan den gouvemeur-generaal van Ned. Indie. Na ontvangst daarvan stelt de minister zich voor, op deze aangelegenheid terug te komen. NIEUWE STOOMBOOTVEERDIENST VAN GOEREE NAAR HET VASTE LAND. De K.N.A.C. meldt, dat van morgen af een nieuwe veerdienst zal worden geopend, welke Goeree met het vasteland verbindt. Met de openstelling van dezen dienst komt thans de derde oeververbinding tot stand. Het stoom- bootveer zal den dienst onderhouden van den Bommel met Numansdorp-i-Willemstad en is zoowel voor passagiers- en vraohtverkeer als voor vervoer van personen- ^i, vrachtauto's ingericht. De vrachtauto's mogen een eigen gewicht van 2500 K.G. niet overschrijden. 9) (Vervolg.) „Je meet zelf weten, wat je doen of laten moet, Dirk, daarin kan niemand je raad ge- ven, want je zcudt dien toch versmaden. Maar eer wii van elkander gaan, herhaal ik het: „Wie na de eerste mislukking dadelijk den moed verliest, aan zoo iemand heeft de kunst niets verloren". Nu lachte Dirk spottend en toomig ant- woordde hij: „En ik herhaal, wat ik zei, eeT ik jelui huis verliet: Je weet bijna even goed te troosten als je vader! Vaarwel, Josine!" De professor wilde hem tegenhouden, tot bedaren hrengen, maar Dirk was al weg- geloopen en had de deur met een doffen slag achter zich toegeworpen. Zwijgend keken de achtergeblevenen elkaar aan„Hij zal wel kalmeeren en terug komen", zei van Kempen eindelijk, maar het was duidelijk, dat hij zelf dat niet geloofde. Josine ble'ef naar de deur kijken, waar- achter Dirk verdwenen iwas. Verward gin- gen de gedachten door haar hoofd, maar steeds kwam die eene: Dirk is voor goed heengegaan en npoit zal ik hem weerzien. Naar Parijs!Zoo ver weg! Een gevoel van verlatenhieid kwam over haar. Maar zij moest zich beheerschen, zij mocht nu niet de handen voor het gelaat drukken en het uitsnikken, zooals zij zoo graag zou gedaan hebben. Zij was toch niet thuis, niet in haar eigen kamer. Zij bevond zich in het huis van den beroemden com- ponist van Kempen en het was haar zoo pijn- Zware taak voor een hofdame. Bedert Vrijdagmiddag weten Prinses Jo sephine en Prins Boudewijn, dat zij weezen zijja. De jongste, prins Albert, is nog te klein om het te kunne^ begrijpen. Koning Leopold had het voomemen naar het kasteel Situijvenberg te gaan, teneinde zijn kinderen het vreeselijke nieuws dat niemand hun durfde mede te deelen te be- richten. Maar voor Z. M. was dit te machtig; hij kon het niet. Daarop heeft gravin Roy de Buicquy, hof dame van wijleh Koningin Astrid, zelf moe- der van drie kleine kinderen, zich tenslotte bereid verklaard de kondngskinderen in te lichten. Vrijdagmiddag om 2 uur is dat gebeurd. De kleine Prinses speelde lachend en blij in den tuin met een miniatuur fietsje, terwijl haar broertje vroolijk z'n beurt afv#achtte of hij er ook eens mocht op zitten. De Nederlandsche gouvernante die haar tranen nauwelijks kon bedwingen, maar 'n paar dagen van vreeselijke emotie moedig doorstond was bij hen. De bedde kleinen werden binnengeroepen. Huppelend, zangend liepen zij naar binnen. En toen begon voor de hofdame een wel- haast bovenmenschelijke taak. Voorzicbtig vertelde zij, dat Moeder voor een heel lange reis was weggegaan, dat zij niet zoo spoedig zou terugkomen de kinderen verloren hun lach en allengs werd het vreeselijke nieuws medegedeeld. De kleine Josephine is zeven jaar en be- greep eerder dan haar broertje het ontstel- lende nieuws. Terwijl het prinsje alleen nog maar prullde, omdat Moeder wat zij toch altijd deed hem niet goeden dag had ge- zegd, barstte Josephine in tranen uit. Men liet haar huilen, heel lang en ook het broertje werd toen zeer verdrietig, al kon hij nog niet volkomen begrijpen, wat hij verloren had. En Zaterdag lachten ze niet meer, de heide lpk, dat deze scene in zijn tegemwoordigheid was voorgevallen. Haar wangen waren vuurrood van schaam- te, toen zq zei: ..Professor, ik wil u niet ianger storen. Ik verzoek u mijn komst te verontschuldigen en ook Dirk te vergeven". Meteen wilde zij langs hem heen gaan naar de deur. Maar hij trad haar in den weg. „Neen, juffrouw, zoo kan ik u niet laten gaan. U ziet zoo bleek, er mocht u onderweg eens iets overkomen". Josine prabeerde te lachen, maar het lukte niet. „Ik zal u naar huis brengen", ging hij voort en zij weigerde niet. Het was haar geheel onversohillig, dat haar ouders te we ten zouden komen, waarheen zrj gegaan was. Dirk was heengegaan, trotsch en koppig en hij had haar en haar liefde van zich afge- stooten. „Eerst moet u nog een oogenblikje rusten en een glas wijn drinken,dat zal u ver- frisschen en versterken". Reeds stond hij met het gevulde glas voor het jonge meisje en gehoorzaam dronk zij het leeg. „Flink zoo", zei hij, terwijl hij het leege glas op het buffeti zette. „En nu ga ik u naar huis brengen". Hij schelde en beval Antoon een taxi te laten voorkomen. Josine stapte in en van Kempen zette zich naast haar neer, inwendig verwonderd, waarom hij toch zijn galanterie zoo ver dreef. Dat was anders zijn gewoonte niet. Dat jonge meisje had zeer goed alleen naar huis kunnen gaan en had zijn geleide niet noodig. Maar vanaf het eerste oogenblik, dat zij in zijn kamer trad, had dat lieve, blonde kind zijn toelanigstelling gewekt. Hij, altijd zoo koel en onverschillig tegenover vrouwen, dacht nu, dat er niets schooners en bekoor- lijikers bestond op de heele wereld, dan zoo'n jong ding. Tegelijk voelde hij, dat hij iets bij haar goed te maken had. Was het niet zijn schuld, dat Dirk in toorn van haar ge- scheiden was? De opera ,,De Overwinnaar" kleinen. Zij dragen rouwkleeren en zouden Vader ontmoetten. Hun Vader, die met hen zal scbreien over het groote verlies, dat zij hebben geleden. En anderen zullen komen en zullen trachtten hen te troosten. W|as Stuijvenberg tot Vrijdagmiddag het eenige plekje in Belgie wsar nog geen rouw heerschte, thans is dat alles veranderd. Arme vader, arme kinderen! Grootsohe kinderhulde aan overleden vorstin. De leerlingen van alle Belgische scholen maken zich op om a.s. Dinsdag een indruk- wekkende laatste hulde te gaan brengen aan wijlen koningin Astrid. Uitgebreide ordc-maatregelen worden ge troffen, om de kinderen voorrang te verlee- nen, opdat zij als eersten namens het Belgi sche volk kunnen getuigen van de liefde §n genegenheid die alien koesterden voor de lieve landsvrouwe. Het defile langs de baar. Ook Zaterdag was de enorme belangstel- ling voor het defile langs de baar. Meer dan 100.000 personen hebben him koningin reeds een laatsten groet gebracht. Des middags zouden de zwaar verminkte oud-strijders worden toegelaten. Indrukwekkend is de stroom der massa, die den felsten regen trotseerde en geen cen timeter week. Koningin Astrid als Moeder. De (Brusselsche) Standaard schrijft: Ontroerend is wel het mooie artikel dat de Daily Mail nog niet lang geleden publiceerde over Koningin Astrid als Moeder". Het toont ons de vorstin in een gansch bijzondere at- mosfeer van huiselijk geluk en vrede, met moederlijike plichtsbetrachting en een hooge opvatting over de opvoeding harer kinderen. Het artikel werd eerst ter inzage aan de ko- zou voor den jongen componist inderdaad i een zegepraal zijn geweest, als hij, Maurits van Kempen, het gewild had Als hij Weg met zulke lastige gedachten! Wat gebeurd is, is gebeurd en een herroepen zou gelijk staan met het prijsgeven van zijn eigen persoonlijkheid. Zijn naarmsou voor altijid gesthandvlekt zijn. j Neen, hij kon niet meer terug, een onver- j biddelijke muur belette hem dit en als hij het ,wagen zou, dien te beklimmen, zou hij naar beneden stortten en in het slijk der straat te land komen, tot spot en boon van het publiek, dat er altijd een genoegen in schijnt te vinden een eertijds beroemd man onder den voet te treden. Josine zat lusteloos en onverschillig naast hem in de auto. Heimelijk sloeg van Kem pen haar gadeAls zij had kunnen ver- moeden wat hij gedaan had, zou zij dan niet de eerste zijn om den steen op hem te werpen Gedurenidie den rit had hij haar zwijgen niet willen onderbreken en toen de taxi stopte sprong hij vlug als een jonge man er uit om haar bij het uitstappen hehulpzaam te zijn, terwijl hij baar vroeg: „Als ik soms van uw neef eenig bericht ontvang, mag ik dan komen om u er kennis van te geven? Bij die vraag was het zijn eenige gedachte, hoe hij nogmaals met haar in aanraking zou kunnen komenr „Mijn neef? U bedoelt Dirk Willebrands?" Zij sprak dien uaam uit als toetrof het een vreemde. die toevallig aan haar voorgesteld was en dien zij al bijna weer vergeten was. „IIoe minder ik van hem hoor, hoe liever het mij is", ging zij koel en trotsch voort. Zi; bezat toch ook haar eigemwaarde en nooit had zij Dirk aanleiding gegeven om haar te krenken, zooals hij het gediaan had, Van Kempen moest een glimlach onder- drukken. Zelf begreep hij niet, waarom hij zoo tevreden was, - nu hij uit Josine's mond die woorden vernam en tegelijk was hij hang, Wanneer hoofdpijn U overvali, neem dan eens een "AKKERTJE". Kijk op de klok en doe dat weer een kwartier later. Ge zult U dan eens zelf kunnen overluigen van de doeltreffende werking van "AKKERTJES". Het is niet noodig U telkens te laten pla- gen door die nare hoofdpijn of migraine. Het is uitgesloten, dat een "AKKERTJE" U niet zal helpen, want al nemen ze de oorzaak van Uw lijden niet weg, waarvoor Ge Uw arts moet raadplegen, ze helpen U in ieder geval dadelijk van de pijn af. "AKKERTJES" werken verrassend snel an zeker bij i Hoofdpijn,Kiespiin,Spierpiin,Zenuwpijn, Rheumatische pijnen, Lenaenpijn, Vrou- wenpijn, Migraine, Onbehaaglijkheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recepf van Apofheker Dumonf AKKEFLCACHETS (Ingez. Med.) zen naar gelang van het weer, pennesr. rrat- looden, schriften en boeken ingepakt. Het prrinsesje gaat graag naar de school, die: vterfi. opgericht ingevolge de aanwijzingen van haar vader. Koning Leopold is namelijk van mea ning, dat de tijden voorhij zijn, dat kondngs kinderen afzonderlijk van anderen worden opgevoed. Hij ziet in, dat zijn fezaafe- ren, willen zij op waardige wijze hun toefeam- stige plichten waamemen, moeten tasm® zich vrij te bewegen. Zij moeten begrip ferg- gen van het leven van het volk en kunnen dat slechts door een democratische opvoe ding. Hoewel het aantal leerlingen van -test klasje beperkt is, wordt gezorgd vpor per- soonlijken wedijver om de eerste plaats. Mian Fransch, Vlaamsch en muziek wordt gMOfec aandacht gewijd. Er heerscht strenge discipline in de fetaa, des te grooter is daarom de vreugde in het vrije halfuurtje. Dan rent Josephine Chaaaotte met haar wappeirende haren, v66r haar SsSas- genooten den tuin in en weerklinkt feaar vroolijke kinderlacht boven alien uit.. Na de school moet het prinsesje haar brner- tje den vierjarigen kroonprins Boudewgn in bijzonderheden vertellen, wat zij alles s»p school heeft meegemaakt en hij is verlangmad ook spoedig tot de grooten te wordeir gere- kend. Gekibbeld wordt er zelden, dock aaeit als de koning er hij is, want die maafct er vlug en streng een einde aan. Wat prins Bwu- dewijn voor alles is verboden, dat is woi atau de oude poppen van zijn zusje te koraeii de nieuwe mag hij desnoods nog spelen, de oude, waarvan de meeste door haar der zijn gekleed, zijn heilig. In edn opzicht zijn de twee kinderen t. al tijd eens en dat is in de liefde voor den klei nen Albert, die thans acht maanden oud; m Op een bepaald uur moeten de kinfieren naar bed en zij mogen nog zoo pruilert dia± helpt allemaal niets. Om 7 uur des mar gens moeten zij opstaan en dan is het haast je rep je, want om 7.15 u. begint de gymnastiefcies, die tot 8 u. duurt en waarbij natuurlgSE: ie Zweedsche methode wordt gevolgd. Klolcaiag acht volgt het bad en dan is er volcfoende eetlust voor het onthijt. De Koningin is er ten zeerste op gesfceM, dat de eerste maaltijd werkelijk in fsmaSe wordt gehouden. Op een serveerboy wrorstt het maal door een bediende naar binnec ge- rold, hij trekt zich terug, de deuren v-x/mfeB gesloten en de moeder is alleen met Ixaar kinderen. Zoo geeft koningin Astrid zich ten volte aan haar gezin en als zij een paar dager «f— wezig moet zijn, aldus besluft het artikei dan kan men van een waar drama sprefcen. ningin zelf toegezonden. De schrijver kreeg het terug met de lieve opmerking: „Een char- mant verhaal van het leven mijner kinderen". Ziehier eenige treffende uittreksels uit het artikel Op hetzelfde oogenblik, dat miilioenen moe- ders bezig zijn haar dochtertjes aan te ma- nen zich te haasten, om niet te laat op school te komen, wijdt koningin Astrid zich in haar paleis aan diezelfde taak. Prinses Josephine Charlotte, het zevenjarig dochtertje van koning Leopold III en koningin Astrid gaat thans op school als elk ander kind. "Haar school is in het koninklijk paleis van Brussel gelegen (zij zelf woont in La- ken) en haar vier klasgenooten zijn kinderen van voo-raanstaande Belgische families. Uit het gewone corps zijn een aantal onderwijze- ressen gekozen op wie toezicht wordt uitge- oefend door een hoofdonderwijzeres en een inspecteur. Het lesrooster is gelijk aan dat van alle lagere scholen in Belgie. De prinses moet op tijd aanwezig zijn, want sunders krijgt zij een strafpunt. Koningin Astrid zorgt er persoon- lijk voor, dat alles in orde is voor het vertrek van het soholiertje. Het ontbijt moet kalm opgegeten worden, de kleeren worden geko- nu elke aanleiding te missen om meer met het jonge meisje in aanraking te komen. Toen kwam de majoo-r als helper uit den nood. Heel verwonderd keek hij zijn dodhter aan, maar Josine zei tot den professor: ,,Dit is mijn vader. Mag ik u aan hem voor stellen Vanaf dien dag verscheen de professor dikwijls in het huis van majoor Roymans en aldoor vriendelijker werd hij er ontvangen. Hij bezat dan ook alle eigenschajppen, die hem in den gezelligen kring tot een aangenaam gast maakten. Met den ouden heer speelde hij schaak en luisterde daarna met belangstel- ling naar de kazernemoppen, die de majoor hem vertelde. Voor mevrouw bracht hij doozen geconfijte vruchten mee, waarop zij dol was en telkens weer maakte hij haar complimentjes. Josine kreeg bloemen en boeken. Soms ook speelde hij het jonge meisje iets voor uit zijn composities en zij vroeg hem dan naar zijn opera's. Aandachtig luisterde zij als hij haar daarvan vertelde en begon er trotsch op te zijn, dat zoo'n beroemde man bij hen aan huis kwam en haar met zichtbare onder- schciding behandelde. Zij had allang bemerkt, dat van Kempen alleen om haar hun huis bezocht en haar ijdelheid voelde zich daardoor gevleid, want hij, het was toch waar: hij bezat een naam, die over de heele wereld beroemd was en die schitterde als een ster van de eerste grootte. Dirk -liet niets meer van zich hooren en zij moest haar trots te hulp roepen om het verlangen naar hem te bedwingen. Mevrouw Willebrands, zijn moeder, had onlangs uit Leeuwarden geschreven. Dirk was in Parijs aangekomen en blijkbaar was hij zeer tevreden met zijn positie aldaar. Het scheen, dat zij niets wist van hetgeen aan zijn vertrek was voorafgegaan en natuuriijk voelde niemand van de familie Boymans zich verplicht haar in te lichten. Waarom ook de rust der oude dame storen? Dirk was haar „Europa heeft verdrfet*. Het overlijden van Koningin Astrid :ieeft over de geheele wereld oprechte droefenv- ge wekt uit den aard der zaak ook in het bij zonder in de Scandinaafsche landen en dart wel in de eerste plaats in haar vaaerianid Zweden. „Svenska Dagbladet" wijdt een artik-eS *aacn. den droeven do#d, dat tot opschrift drassgt: „Europa heeft verdriet". 'Het blad brengt in herinneiing, dat Koningin Astrid het vac het eerste oogenblik af verstond de harten er, de geesten van haar nieuwe volk te winner, met zoodanige kracht, dat haar persoonlrjkiieiS binnen korten tijd een van de grqote ee wr- eenigde waarden van het Belgische volk w-erd. Zlj verstond het ook, aldus gaat ..SvBssfeft Dagbladet" voort, dat buurland van BeTgie te winnen, dat door geografische en econami- sche factoren vele twistpunten had met Bel gie, welke, zander emstig te zijn, toch een zekere tegenstelling handhaafden. Gebleken: is dat Koningin Astrid door haar persoaiiigk- heid zulke groote sympathieen had vtsrwsar— ven ook in Holland, dat deze blijkbaar behben bijgedragen tot de aanzienlijke gumSDgem verhouding tusschen de twee voor het even- wicht in Europa zoo belangrijke landen eenige zoon, haar trots, haar beveling -a. zk haar brief lag zooveei voldoening, dat hgt ou. op eigen beenen stond en zijn brood kan ver- dienen. Op den dag, dat van Kempen Josine fad thuis gebracht, had het ionge meisje haar ouders eerlijik verteid, waarom zij naar -aen professor was gegaan, dat de angst. <d Dirk haar naar hem had gedreven. Oofc„ ash Dirk bij den professor was gekomen en vrat hij gezegd had, verzweeg zij niet. De ma joor, die eerst boos het hoofd had gescimdh stelde zich weldra gerust. Dirk was in koppigheid van haar gescheidenl VoLgerts;:: idee was dat de beste oplossing van dwaze liefdesgeschiedenis. Voor zoo'n jongen, die niets kon en stones presteerde, was zijn mooie dochter tocfe te goed. Waarom moest hij om zoo'n rrusbutt-e opera zoo'n spektakel maken, alsof er -asr, de hemel weet wat voor onreeht was ge- schiedt? En hoewel de majoor absolinit afwist van die opera, was hij er toct. overtuigd, dat die niet veel bijzonders- fine gewee3t zijn, want alles, wat Dirk in xgxt huis ten gehoore had gebracht, was nrautr lawaai, nooit een fatsoenlijke mil.itaine marsch of siignaal. De oude heer had nooit van musio ge houden, tot hij Maurits van Kempen lee rot kennen. Alleen al de titel: professor gaf hem zoo'n aanzien en waardigheid, gaf hetn recht op bijizondere onderscheiding. FM rijk was de professor ook. Zijn deftig gemeubelc huis stond in een der moodste straten vm. die residentie. Maar wat den majoor nog last best heviel, dat was, dat van Kempen swei een half dozijn praohtige militaire marscbai had geoomponeerd. Ja, zoo iemand als professor Maurits vax- Kempen stond op een hoog voetstuk. Als cSe zich verwaarddgde muziek te schrijven, dai modht men niet spreken van tingeitan&sl- laiwaai. (Wordt vervolgd.g:

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1