ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Koningin ASTRID bij auto-ongeluk omgekomen. AKKERTJES No. 9343 VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1935 75e Jaargang Binnenland EERSTE BLAD Burgemeester en Wetliouders van TER NEUZEN HET VERRICHTEN VAN VERFWERJi A AN HET SCHOOLGEBOUW VOOR L.O. EN U.L.O. AAN DE WALSTRAAT TE TER NEUZEN. AKKER-CACHETS TER NEUZEN, 30 AUGUSTUS 1935. AXEL. mhwowwmbmhwjw u—pi rwir Mm*.xrs*0*\M*u n—vmmu NEUZENSCHE COURANT ABOXNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per pest 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post i 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige lan ten 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen by vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien licfst een dag voor de uitgavfc. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. Hwrws*.'" zullen op VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1935, des namiddags 3 uur, voor aannemers uit de Ge- meente Ter Neuzen, in bet Gemeentehuis aan- besiteden: Het bestek is verkrijgbaar ten kantore van de Gemeentewerken aan de Mankt te Ter Neuzen, waar ook nadere dnlichtingen worden gegeven. Ter Neuzen, 30 Augustus 1935. Burgemeester en Wethouders vooraoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. A. J. DEES, Wnd. Secretaris. DE GEMEENTEBEGROOTINGEN De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft door tusschenkomst van de Ged. Staten de gemeentebesturen laten weten, dat de ont- werpen der gemeentebegrootingen 1936 bij i Ged. Staten moeten worden ingezonden voor i zij door den raad worden vastgesteld wanneer j bet evenwicbt slecbts is verkregen met be- hulp van de extra- eventueel ook belasting- bijdrage uit bet Wenkloosbeidssubsidiefonds of/en rijkssteun, dan wel met bebulp van an- dere bijzondere dekkingsmiddelen als buiten- gewione bescbikking uit reserves, abnormaal hooge batige saldii, enz. Donderdagnamiddag bereikte ons het sehok- kende bericht, dat de Koningin van Belgie bij een auto-ongeluk om het leven was geko- men en Koning Leopold gekwetst was. Nader werd gem eld: De Koning van Belgie is Donderdagochtend nabrj Kiissnach aan het Vierwoudstedenmeer met zijn door hem zelf bestuurden auto ver ongelukt. In een bocht sprong de auto over de borstwering. De Koningin werd daarbij tegen een boom geslingerd. Zij kreeg een schedelbreuk, die den dood tengevolge had. De Koning werd op verscheidene plaatsen aan het hoofd gekwetst. Zijn wonden moeten niet gevaarlijk zijn. Uit Luzern worden blijkens de N. R. Crt. <le volgende bijzonderheden over het tragi- sehe ongeval bekend: Het ongeluk gebeurde bij Merlischachen, nabij Kiissnach aan het Vierwoudstedenmeer. (Het koninklijk paar was van Lucern naar Kiissnach onderweg. De Koning bestuurde zijn wagen zelf. Naast hem zat de Koningin. Bovendien zat in den auto nog een chauffeur. Een tweede auto volgde op eenigen afstand. In een bocht reed de wagen, door een nog niet opgehelderde oorzaak, plotseling over een borstwering. Daarbij werd de Koningin met haar vblle gewicht tegen een boom geslingerd. De plaats, waar de auto verongelukt is, wordt als volstrekt ongevaarlijk beschouwd. Des te minder kon tot nu toe worden ver- klaard hoe het ongeluk is geschied. De Ko ning was na het ongeluk zoo onder den in- druk dat hij geen enkele verklaring kon af- leggen. Het ongeluk geschiedde omstreeks 10 uur. Het weder was bijzonder fraai. Men heeft den indruk, dat de Koning, die gelijk gemeld is zelf stuurde, de bocht te klein genomen heeft. Na het ongeluk is de Koning naar Luzern gebracht om zijn verwondingen te 'aten behandelen. Volgens een bericht uit Luzern is de auto, waarin het Eelgische Koninklijke Paar was gezeten, in het Vierwoudstedenmeer terecht gekomen. Het Koninklijk echtpaar genoot eenigen tijd vacantie in de villa Haslihom, nabij Luzern Na verbonden te zijn is de Koning daar teruggebracht. Ook het stoffelijk overschot van de Koningin is erheen gebracht. De uit Luzern gekomen tijding van het ongeluk, waarbij Astrid, de Koningin der Bel- gen, het leven heeft verloren, zal schrijft de N. R. Crt. over de geheele wereld een ongewonen weerklank vinden. Een jonge vrouw is omgekomen, bij een auto-ongeluk; haar man, die naast haar zat en den auto bestuurde, heeft het leven er af- gebracht, en slechts kwetsuren opgeloopen. Dit bericht zou een bericht kunnen zijn zoo- als er dagelijks, in dezen tijd, in de couranten staan te lezen, het bericht van een ongeluk, dat zich onophoudelijk herhaalt. Thans zal het bericht van den dood eener jonge vrouw in het schoone land van Luzern de wereld treffen omdat zij, die het slachtoffer van dit banale ongeluk is geworden, de sympathie droeg van deze wereld. Astrid en Leopold, twee koningskinderen, en het leek wel alsof het leven het wel met hen meende en goede feeen by hun wieg had- den gestaan. Toen de twee knappe jonge- menschen in 1926 in het huwelijk traden, was Astrid er reeds in geslaagd het hart van haar nieuwe vaderland stormenderhand te verove- ren. 'Haar optreden kenmerkte zich door een innemende ongekunsteldheid. Wie herinnert zich niet haar gebaar, toen zij, nog tijdens de verloving per schip te Antwerpen aangeko- men, op de loopplank, waar Leopold haar tegemoet trad, onder de blikken der duizenden die waren toegestroomd om de Zweedsche prinses te begroeten, die eenmaal Belgische vorstin zou worden, haar aanstaanden man hartelrjk in de armen sloot en hem kuste... Waar Astrid zich vertoonde, won zij, die de natuur zoo rijkelijk met uiterlijke charmes had begiftigd, de genegenheid. Geen wonder dan ook, dat, na den tragischen dood van Koning Albert, Leopold's vader, toen het jonge kroonprinselijke paar zoo onverwacht tot de hoogste macht in den staat werd geroe- pen, de sympathie van het geheele volk As trid en Leopold steunde. Voor Belgie, dat in Albert een voortreffelijk vorst had gehad, liet zich de toekomst onder Leopold en Astrid blijde aanzien. Het stralend jeugdige paar, voorspoedig met schoone kinderen gezegend, leek een hoopvolle periode in te luiden. Het samenleven van Astrid en Leopold op den Belgischen troon is kort geweest: men mag zeggen, dat zij, in trouwhartige plichts- betrachting, gepoogd hebben hun moeilijke taak zoo goed mogelijk te vervullen. Onver- moeid hun leeftijd liet het toe hebben zij het deel van hun werk gedaan, dat het volk van een koninklijke taak ziet. De wereld- tentoonstelling ^e Brussel heeft dezen zomer meer dan ooit den koning en de koningin te midden van het Belgische volk gebracht. Van harte hebben zij bijgedragen aan het succes van de voortreffelijk slagende expositie. Van Nederland in het bijzonder zal het ge- voel van smartelijke sympathie naar koning Leopold uitgaan, want ook in ons land wekte hij en Koningin Astrid slechts gevoelens van genegenheid. Aan een Nederlandsche gouver- nante droegen zij de zorg voor hun twee oud- ste kinderen op toen zij deze naar Nederland stuurden om de Nederlandsche taal, die im- mers ook een van de twee Belgische talen is, te leeren. Niemand, die Astrid, tintelend van levenslust, jong en schoon, te Noordwijk heeft gezien, op den dag, dat zij haar kinderen aan de goede zorgen van het gezin der Van de Mortels toevertrouwde, zal een gedachte heb ben gewijd aan de mogelijkheid, dat ook aan dit glanzend vorstinne-bestaan zulk een tra- gisch einde gemaaktkon worden. De Belgische ministerraad byeen- geroepen. De Belgische ministerraad was Donderdag- middag tegen twee uur bijeen geroepen. De toedracht van het ongeluk. Het schijnt, dat de Koning, die zelf aan het stuur zat met naast zich de Koningin en achterin de chauffeur, op een gegeven oogen- blik tuschen twee vruchtboomen door naar de Rigi heeft gekeken, waardoor zijn aandacht even van den weg werd afgeleid. De auto is daardoor wat te ver naar rechts gereden, waardoor de rechter wielen den trottoirband raakten. De mooie, rechte weg heeft een breedte van 7 a 8 meter en aan beide zijden bevinden zich afzetbanden, die een hoogte hebben van ongeveer tien centimeter. De snelhedd, waarmee de Koning reed wordt geschat op 60 a 70 K.M. per uur. De linker- wielen kwamen van den grond en de auto bot- ste vervolgens tegen een vruchtboom en door den schok is de Koningin eruit gevlogen en is daarbij met haar linkerslaap tegen een boom terechtgekomen, waardoor zij op slag is gedood. De auto is vervolgens over den kop geslagen om op de vier wielen in het meer terecht te komen, waarin hij om ongeveer 2 I uur nog stond. De Koning heeft blijkbaar eenige glasscher- ven in het gelaat gekregen, maar deze ver wondingen zijn evenmin als die van zijn chauf- feur van emstigen aard. Het ongeluk is om half elf gebeurd. De noodlottige tijding >n het burgemeestershuis te NoordlVvyk. De burgemeester van Noordwijk, de heer Van de Mortel, te wiens huize de beide oudere kinderen van het Belgische koninklijk paar, Prinses Josephina Charlotte en kroonprins Boudewijn, eenigen tijd hebben gelogeerd ten- einde de Nederlandsche taal zuiver te leeren i spreken, vernam het verschrikkelijk nieuws, toen hij zich tijdens het koffiedrinken thuis bevond, geheel onverwachts door de radio. De burgemeester, die nog betrekkelrjk kort ge- leden Koningin Astrid en Koning Leopold 3 dagen als gast in zijn woning had mogen ont- vangen, was uiteraard hevig ontsteld en j hoorde diep onder den indruk de nadere bij- i zonderheden aan, die hem uit Amsterdam door ons werden medegedeeld. Het Belgische Koningspaar, aldus de bur gemeester, nam in het openbare leven in Belgie een plaats in als misschien alleen de Engelsche Koningsfamdlie te midden van het Engeische volk bekleedt. Als een bezorgde moeder heeft het Belgisch volk de Koningin gekend, als een lieftallig meisje, als een char- mante jonge vrouw, als een elegante impo- neerende dame, als een koningin in den wa ren zin des woords. De AVRO onderbrak haar uitzending. De AVRO, die Donderdagmiddag het ont- stellende bericht over den dood van koningin Astrid heeft uitgezonden, heeft daama ten teeken van rouw, haar uitzending geruimen tijd onderbroken. Deelneming van Koningin Wilhelmlna en Prinses Juliana. Reuter seint uit Londen: De tijding van den dood van Koningin As trid heeft in Engeland, waar de jonge vorstin zeer populair was, diepen indruk gemaakt. Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana, die met vacantie in Schotland vertoeven, hebben hun diep leedwezen met het tragisch einde van Astrid uitgedrukt. By den dood van Koningin Astrid. Koningin Astrid van Belgie verongelukt: Niet enkel door het Belgisch volk zal, schrijft de N. R. Crt., een schok gaan bij dit bericht. Ook in ons land en in Ne lerlandsch-Indie zal de zoo tragische dood var de vorstin met he- vige ontsteltenis worden vernomen, Indien eenige buitenlandsche vorstelijke persoonlijk- heid in Nederland bemlnd kon worden ge- noemd, dan was Zij het. Toen Zij den Belgi schen kroonprins trouwde, wekten de be- schrijvingen van haar degelijke en eenvoudi- ge opvoeding, van haar bescheiden, maar waarlijk niet onbeteekenende persoonlijkheid, reeds sympathie. Wat men over haar optre den in Belgie als jonge kroonprinses vernam, versterkte dezen indruk. Nederland zou haar echter nader leeren kennen. Op de lange, eerste reis van het kroonprinselijk echtpaar door Ned.-Indie wist Zij iedereen in te nemen door haar eenvoudi- ge en intelligente belangstelling en door haar ongekunstelde vriendelijkheid. Wat alien, die teen meer van nabij met het echtpaar in aan- raking zijn gekomen, bijzonder nog heeft aangetrokken, was het volledig opgaan der jonge echtelieden in elkaar, hun onmiskenbaar huwelijksgeluk. Daama heeft men Koningin Astrid ook in Nederland zelf leeren kemien, onder omstan- digheden, die hier nog heel bijzonder zijn ge- waardeerd. Het was, toen het plan tot uit- voering zou worden gebracht, om de twee oudste kinderen van het koninklijk paar in een zuiver Nederlandsche omgeving te bren- gen, teneinde hen in de gelegenheid te stel- len, tijdelijk vrij van alle invloeden van een andere taal, een zoo zuiver mogelijke ult- spraak te verkrygen van de taal van de meer- derheid van het Belgische volk. Het bezoek waarlijk incognito" van het vorstelijk paar heeft toen, juist door zijn ongedwongen- heid, sterk de aandacht getrokken. Men leerde toen de, van alle vormelijkheid vrije levenslust van den Koning en de Koningin, die als eenvoudige burgers genieten konden, kennen. Waar Koningin Astrid toen verscheen nam zij de harten in door haar ongedwongen- heid. Een verblijdende persoonlijke vriendschap was ook ontstaan tusschen de vorstenhuizen van Nederland en Belgie. Onze Koningin, met Haar scherpen blik voor de innerlijke waarde van menschen, heeft van Haar kant aan Haar gevoelens een ongedwongen uiting ge geven, toen Zij, los van elk ceremonieel of van protocolaire overwegingen van ancienni- teit, met Prinses Juliana, te Brussel het be zoek bracht, dat nog zoo versch in het geheu- gen ligt. Dit was een zuiver menschelijk ge- tuigenis van de sympathie onzer Vorstin voor een jong koninklijk paar, dat door een tra- gische gebeurtenis onverwacht en ongehoopt vroegtijdig, de zorgen van de hoogste positie in het land had moeten aanvaarden. Het noodlot, dat toen het Belgische Ko- ningshuis en het Belgische Volk zoo fel heeft getroffen, heeft nu zijn werk, op schrikwek- kend overeenkomstige wijze, vervolgd. Onze gevoelens van deelneming gaan in de eerste plaats uit naar den Koning, die op zoo aller- wreedste wijze Zijn Gemalin en Gezellin heeft moeten verliezen. Schrijnende gevoelens wekt ook de gedachte aan de Koningin-Weduwe, die zoo ongewoon zwaar heeft moeten worste- len met het leed over het verlies van Haar Gemaal, een leed, welks welhaast verplette- rende druk eerst in den allerlaatsten tijd Haar eenigszins scheen te zijn verlicht. Dat nu deze slag Haar weer moest treffen Met diep medelijden zal men in ons land nu ook denken aan de koningskinderen, wier op- gewekte vacantieherinneringen van het Ne derlandsche strand, en wier vreugde over het weerzien met een prettig tehuis, nu verduis- terd worden, doordat de geliefde en zorgzame Moeder niet meer zal terugkeeren, en het ge- lukkig ouderlijk huis voortaan van zijn luis- ter zal zijn beroofd. Onze diepe deelneming geldt in het bijzon der ook het Belgische volk, dat zich hevig ge- schokt zal voelen door dit nieuwe ongeluk, en dat in al zijn zorgen geen respijt vergund schijnt. In zijn leed kan het verzekerd zijn van gevoelens bij het Nederlandsche volk, die op diepere kennis dan gewoonlijk van de re- denen tot dit leed berusten! Hebt Ge U aan iels geergerd, meer dan Ge weten wilt? Hebt Ge U boos gemaakt, een emo- tie, een schrik of 'n hevige pijn ondergaan? Dan kunt Ge niet beter doen dan dadelijk 'n Nederland,ch "AKKERTJE" te nemen Weldra Product zi]t Ge dan weer Uzelf en zal alle narigheid vergeten zijn I 3r:.":'3 "AKKERTJES" schaden nietl Per 12 stuks flechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont 1936 is aangevangen. De directie heeft, wel letterlijk als figuurlijk als eerste tsaafA- nummer een filmwerk opgenomen dat fcUzdct als een klok want „Abschiedswalzer" is feste- lijk een historische episode uit het leven van den grooten componist Chopin. Sy±£Be Schmitz speelt daarin de rol van George Sand, de vrouw die in het leven van den toonkunste- naar zoo'n groote rol heeft gespeeld- De red van Chopin wordt vertolkt door den acteur Liebeneiner. Het spreekt van zelf dat. in dSeae- film de Chopin-motieven elkaar opvolgent en de muziekliefhebbers zullen hun hart kiuaneo. ophalen. Het tweede nummer is van vroolijken aard,. hetgeen de titel Een gezellig week-end (Ingez. Med.) NOODLOTTIG ONGEVAL. Hedenmorgen hielp de conducteur H. J. de Kock, oud 39 jaar, wonende te Ter Neuzen, op het emplacement te Selzaete bij het rangeeren van de trein Ter Neuzen-Selzaete. Hij werd daarbij getroffen door de locomotief, terwijl deze naar de draaischijf reed. Den ongeluk- kige werden beide beenen beneden de knie af- gereden. Na voorloopig door 2 doktoren te zijn verlbonden, is hij naar een ziekenhuis te Gent overgebracht. ONDEKSUHEIDINGEN. Bij Koninklijk Besluit is bnoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, Com- missaris der Koningin in de provincie Zeeland te Middelburg; tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw: Mr. J. H. M. Stieger, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, te Goes; is bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau J. Huizinga, burgemeester der gemeente Ter Neuzen; W. Kakebeeke, te Goes, vice-voorzitter van de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: N. J. Harte, secretaris der Kamer van Koophande! en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen, redacteur Ter Neuzensche Cou- rant, te Ter Neuzen; H. P. J. Rottier, te St. Jansteen, ontvanger- griffier van verschillende polders en water- schappen J. Nijsse, wethouder der gemeente 's Heer Arendskerke; L. van Vessem, secretaris en ontvanger der gemeente 's Heer Arendskerke; Ds. P. J. Steinz, voorzitter der Herv. school- vereeniging „het Mosterdzaad" te Goes; G. Bakker, commissaris van het loodswe- zen, betonning, bebakening en verlicbting te Vlissingen; J. J. Cock, te Zierikzee, voorzitter van het Luchtvaartoomite .Schouwen-Duiveland" zijn benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau Dr. W. F. Stutterheim, rector van het ste- delijk gymnasium te Middelburg; J. F. Hampe, inspecteur der directe belas- tingen te Middelburg; A. Smit Jzn, inspecteur van het lager on- derwijs in de inspectie Rotterdam, te Rotter dam, vroeger te Ter Neuzen; A. H. van der Feen, ontvanger der directe belastingen te Amsterdam, vroeger te Sas van Gent; Ir. C. G. P. Stevens, inspecteur van den landbouw, te 's Gravenhage, vroeger te Goes; Is toegekend de Eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: in zilver, bij bevordering, aan: iL. Bal Jzn, controleur bij de visscherijpoli- tie op de Zeeuwsche Stroomen te Tholen; in zilver, aan: H. Verhage, gewezen notarisklerk te Zie rikzee Y. Reidsma, majoor-rechercheur bij de ge- meentelijke politic, te Vlissingen; in brons, aan; J. J. de Doelder, te Ter Neuzen, oud-sluis- knecht bij den Rijkswaterstaat; P. A. Hermans, besteller bij den post-, tele- graaf- en telefoondienst, te Ossenisse; M. Hoogstrate, landarbeider bij de familie Stols, te Nieuwerkerk (Z. A. Boms, arbeider in dienst van de familie van Gorsel, te Rilland-Batb A. Magielsen, arbeider in dienst van de fa milie van Gorsel te Rilland-Bath; J. Lobbezoo, arbeider in dienst van de fa milie van Gorsel, te Rilland-Bath: ZEEUWSCHE VEREENIGING VOOR LUCHTVAART. In een dezer dagen gehouden hoofdbestuurs- vergadering der Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart is overeengekomen, dat de alge- meene vergadering, waarop de reorganisatie der vereeniging met evenredige afdeelingen- vertegenwoordiging in het hoofdbestuur, be- nevens de samensmelting met de thans nog zelfstandiige locale luchtvaartvereeniging op Schouwen-Duiveland haar volledig beslag zal krijgen, zoo mogelijk eind October begin No vember van dit jaar gehouden zal worden. De afdeelingen moeten voordien bunne afgevaar- diigden-leden in dat nieuwe hoofdbestuur nog benoesnen; volgens de nieuwe statuten en vol gens een bindende overeenkomst, ter zake met de Schouwen-Duivelandsche vereeniging ge- sloten, zyn deze nieuwe afgevaardigden de afdeelingsvoorzitters plus een lid der Z. V. L. voor afdeelingen met minder dan 100 leden, of plus twee leden der Z. V. L. voor afdeelingen met medr dan 100 leden. De firma G. W. den Boer te Middelburg heeft het hoofdbestuur aangeboden voor hare rekening en risico een twee-maandelijksch orgaan voor de Z. V. L. uit te geven, hetwelk dan alle leden der vereeniging zou worden toe- gezonden. Dit voorstel vond ter vergadering warme mstemming. Tot redacteur van dit or gaan werd benoemd Dr. S. S. Smeddng te Mid delburg, lid van het hoofdbestuur der Z. V. L. en ondervoorzitter van de afdeeling Walcheren dier vereeniging. HET RECORD GEBROKEN. Naar men ons meld't, staat in den tuin van den heer I. P. C. Gazan aan de Grenulaan alhier, een zonnabloem, die de respectabele lengte heeft van 3,47 M. Wij meenen te mogen aannemen, dat het lengte-record hiermede is gebroken. „Het Oentnun". Na een korte zomerrust opent „Het Cen trum" weer haar deuren en het seizoen 1935/ trouwens reeds doet vermoeden. Zoo als immer gaat behoort er hij zoo'n ,,gezelRge?* feestelijkheid altijd iemand die als vijfde wiel aan den wagen de dupe is en daardocst de lachlust opwekt. Deze is in deze vrocdujfce film de droogstoppel Bernasek, die maar het liefst zou will en dat er in zijn dagelijkseiian sleurarbeid geen enkele verpoozing kveana. Zelfs niet als een bekoorlrjke partnerin. too bij de band is om het leven op te vroolijkec. *as meer waarde te hechten voor alles wat busten de bureaumuren is gelegen. Doch het writ anders, natuurlijk, en dit komt door een prija- vraag over het onderwerp „Arbeid addelt" waarbij droogstoppel een „huisboot" wini. Alles zou nog wel gegaan zijn als dfe imis- boot niet door minder scrupuleuzen gest«sien en daarbij de bekoorlijke docbter Gina van. zga hospita niet geschaakt zou zijn gewordEn. Om kort te zijn zoowel de boot als Gina ktimett bij den rechten man, die nu tegelijk de ixaitb- boot tot huwelijksbootje kan op kalefaceren. hetgeen nog niet zoo slecht bekeiken is Uit ons isolement verSoM. De werkzaamheden asm het wegvak gretteZoute Spui van den Prov. weg Ter NeuiaenAxel, zijn thans in een vergevordecd stadium gekomen en bij het wegvailert van. het daarmee gepaard gaande verlies vsm een brok natuurschoon door het rooien van een paar statige rijen olmen, die een praadlriag perspectief en heerlijken lommer boder. aan den toerist, mogen wij aan den anderen featst wijzen op een enorme verkeersverbeteemg. Temeer waar de gevaarlijke bocht ter itoagte van den molen van de dames Luteijn naganotg geheel uit den weg is verdwenen. Inmiddels is men volop bezig aan het ge- deelte van den weg van Spui tot voorhij de hoeve „Bronzigt" ter hoogte van het punt waar de gemeenten Axel, Ter Neuzen en Zaamslag, met hirnne grensscheidingen. <mt- moeten. Ook bij de hoeve „Bronzigt" bewm- den zich immer een paar lastige venloaers- boohten, die nu ook zullen vervallen daar de weg hier over een afstand van 400 router rechtdoor Is getrokken. De firma P van Hoeve Zn alihier saeaCt ondertusschen als onderdeel der te verricfiteaj werllzaamheden van de ontwatering vani £feel Axeier-Ambacht ook de laatste hand ge.!*®* aan een derde duiker onder den Spuwlgk. Deze firma die een erkende specialiteit is in de beton-fabricage zal in een minimum van itijd wij vememen minder dan 2 X 24 ureas de bevloering van deze duiker in betcv: stand brengen. Waar wij voorts doze week ook nog merkten dat men ook full-speed is begun aan het wegvak 'KijkuitHulst zoo un-tgcx, wij met blijinoedigheid constateeren, dat AjksI thans vrijwel uit alle richtingen langs fvsaie aan de eischen des tijds beantwoordende ver- keerswegen is te bereiken. Wanneer thans nog de verbetering die nzeote. ten opzichte van den keiweg AxelKoode Siuis aanstaande is, zal zijn tot stand geko men. zullen wij met recht zeggen, dat -anz» gemeente in dezen volkomen uit haar isole ment is veriest. Schoolreisjjfc Onder leiding van onderwijskrachteu, ied«n der Oudercommissie en bestuurders der aSsl Volksonderwijs trokken hedenmorgen wdsge- moed een honderdtal leerlingen der ihoagere klassen van de openbare lagere school adhxor dn een drietal particuliere autobussen isawr Oadsand om zich te vergenoegen: aav -de strandgeneugten. Tot den middag hee^. #e jeugd zich op kcstelijke wijze op het heertgtoe Cadsandsche strand weten te vermaken em ia het Grond Hotel een versnapering werd ge- bruikt, om daama de reis voort te izetten naar Knccke, waar allereerst bij aankomst de Avenue Lippens werd doorgewandeld.. Lteza fiiksche wandeltocht gong daarop langs -de Noordzee-boulevard met zijn scbitterend ufli.- zicht op strand en zee en de fraaie hotels es villa's waarvoor onze jongens en meisjes geess oogen genoeg hadden. Met stralende gezictrtsE en onder het zingen van liederen marcheerde men vervolgens naar het vliegveld Knocks,, waar juist een K. L. M.-vliegtuig vcor start gereed was, om tenslotte zich ee uren in ,,'Sieska's" speeltuin te gaan vermatoec op schommel en mallemolen. Maar de gozicb- ten straalden het meest toen het beroerade WEifelgebak van „Sieska" kon worden aaoc^e- sproken en bij de meeste jongens en meisjes als het ware geen keelgat raakte. Toen .men zich ook hieraan volop had tegoed geidaac startte men andermaal naar Cadsand om 4aii de vooravond door te brengen en van waaruit men hedenavond ongeveer 9 ure behoudess in Axel hoopt aan te komen. Het was een dag van guile pret en wsm de meeste kinderen een ongekend genot am zoo kostelijke dag aan zee te mogen dcaxr— brengen en de Oudercommissie die' ditmaa®. het initiatief had genomen verdient lot -en; iiulde voor haar besluit ditmaal de pracb.Sag« natuur eens te verkiezen voor de mufEe -em duffe stad dis ieder in dezen tijd zooveel aasa- gelijk tracht te ontvlieden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1