Gemengde Berichten Burgerlijken Stand Marktberichten ZWEMMEN. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. LOOP DER BEVOLKING. tiering meer. Bij de achtervolging werd de boventoon gevoerd door dezelfden. Deenknegt gaf op. Hij ondervond hinder van een oude knieblessure. Van nu af (we zijn m de lOe ronde) begmt de chaos in de strijd zich af te tcckenen. Fji waren reeds een groot aantal renners, die het tempo niet volgen konden, waardoor ze dus- danig afzakten, dat ze door het eerste peleton werden vervoegd en zoodoende waren gedub- beld. Strobbe zien we steeds in de peletons. Op een moment komt hij voorbij geflitst aan het wieltje van Dooms. Vermoeiend werk. In de volgende ronde haalde Dooms de kracht- toer uit Strobbe te lossen, en sindsdien reed Dooms de course alleen, 30 K.M., tegen wind en in gietende regenvlagen. Krijn Steke- tee zag Martelaere voor zich, die was verach- terd. ='Hij liep op M. in en kwam met hem over de streep. Martelaere staakte de strijd, in de meening, dat hij z'n course was uitge- loopen. «et krachtmensch v. d. Voorde kreeg breuk, waardoor hij een achterstand opliep van 3 K.M. Hy wist evenwel aan zijn naam verplicht te zijn dit in te loopen. En hij deed het. Een bravourstuk. Het mooiste uit de course. Na al deze dubbelingen moest de einduitslag een warboel zijn. De organisatoren hadden de les van 't vorig jaar ter harte kunnen nemen. 't Is niet gedaan. We nemen de uit- slag zoo ze is, maar zijn niet voldaan. We zijn overtuigd, dat het haast ondoenlijk was de strijd juist te volgen. De ronde was te klein. Maar ook besliste het publiek aan de eindstreep, wie nog ronden te rijden had. Dooms reed b.v. een ronde te veel. Marte laere edn te weinig enz. Aan v. d. Hiele werd gevraagd door een jurylid of hij uitgereden was. Veel renners zullen naar hun haard- steden zrjn weergekeerd, met de overtuiging, dat hier iets niet in den haak was. Een hard beroep. En zeker, wanneer men vodr de wedstrijd een reglement krrjgt, waarop verm eld staat: De beslissing der jury moet aanvaard wordenTerwijl in de wedstrijd voor ,,ongelicenceerden" die 's morgens was verreden, gebleken was dat de jury verkeerde beslissingen nam. Prinsen (de gelicenceerde nieuweling) be- haalde met een groote voorsprong de over- winning. Een der eerste plaatsen werd bezet, door een renner, die ons vertelde, dat hij voor een ronde was „gelapt". T. Dooms uit Ter Neuzen, die hierin mee- reed kwam, toen hij bij de eersten was, te val- len, waardoor hij moest opgeven. Hij reed goed en zou zich zeker bij de eersten hebben geplaatst. Houtzager (Zaamslag) kwam bij de eindsprint te vallen. Zwaar geblesseerd sleepte hij z'n fiets over de eindstreep, waar door hij nog de 5e plaats bezette. PROVINCIAL^ ZWEMWEDSTRIJDEN TE VLISSINGEN. Zaterdagmiddag organiseerde de Zwetn- en Poloclub „De Zeehond" onder-afdeeling van de Vlissingsche Zwemclub" een provincial en zwemwedstrijd bij de zweminrichting in het kanaal bij de Keersluis, aan welken wedstrijd ook die om de kampioenschappen van Zee- land verbonden waren. Deelgenomen werd door de volgende veree- nigingen „De Bruinvisch" Sas van Gent; ,,De Zeehond", Vlissingen; „Luctor et Emergo", Middelburg; ,,'t Sas", Goes en ,,De Schelde", Ter Neuizen. De wedstrijd ving aan onder begunstiging van fraai weer, doch toen men een paar uur bezig was, kwam een wind als van een hoos opzetben en deze werd gevolgd door een fik- sche regenbui, die geruimen tijd voortduurde en die oorzaak werd, dat het laatste deel van den wedstrijd onder weinig gunstige omstan- digbeden plaats had en het laatste nummer een polo-wedstrijd tusschen Vlissingen en Sas van Gent niet kon doorgaan. Ook de demon straties van de Vlissingsche Reddingsbrigade kwamen niet tot haar recht al bleek, dat er geoefende leden waren, die in korten tijd een pop onder water uit een geslo ten kist haalden en aan wal brachten. De Hummers van den wedstrijd zijn alle tot het einde toe afgewerkt en hadden de vol gende uitslagen: 100 M. vrije slag dames: kampioene mej. T. de Jong in 1 m. 26,4 sec. ,zij kreeg ook een prijs als eerste Vlissingsche; tweede mej. B. IJsebaart, Sas van Gent 1 m. 30,4 sec.; derde mej. L. van Vooren, Breskens 1 m. 36,2 sec. 100 M. rugslag heeren: kampioen J. Molema 1 m. 30.6 sec. 100 M. schoolslag dames: kampioene mej. C. van der Graaf, Goes 1 m. 39 sec.; tweede mej. J. Lammens, Sas van Gent 1 m. 41,2 sec.; derde mej. G. van Melle, Breskens 1 m .41 sec. De wisseiprijs van de leden van de V. Z. C. kwam aan mej. M. Weijermans, die 1 m. 52,4 sec. maakte. 50 M. vrije slag jongens van 13 tot 16 jaar eerste prijs H. Pots, Vlissingen 35.2 sec.; tweede C. Claijsens, Sas van Gent 37 sec derde A. Gillissen, Vlissingen 37.6 sec. 100 M. schoolslag heeren: kampioen A. Reni- qne, Sas van Gent 1 m. 29 sec.; tweede G. Goreen, Goes 1 m. 30,8 sec.; dierde G. de Zeeuiw, Sas van Gent 1 m. 35 sec. 100 M. rugslag dames: kampioene mej. G. v. d. Graaf, Goes 1 m. 42 sec.; tweede mej. T. de Jong, Vlissingen 1 m. 54,6 sec.; derde mej. L. van Vooren, Breskens 2 m. 100 M. vrije slag heeren: kampioen P. Ste veninck, Vlissingeh 1 m. 12,8 sec.; tweede P. Neeteson, Sas van Gent 1 m. 13,4 sec.; derde F. van Anraad .Vlissingen 1 m. 17,4 sec. 50 M. schoolslag meisjes 1316 jaar: eerste prijs R. Kampman, Middelburg 45 sec.; tweede T. de Jong, Vlissingen 46,2 sec.; derde J. de Haas, Ter Neuzen 48 sec. Driemaal 50 M. wisselslag estafette heeren: kampioen ,,De Zeehond", Vlissingen met den ploeg P. Steveninck, F. van Anraad en W. Ardewijn 1 m. 55.6 sec.; tweede „De Schelde", Ter Neuzen met den ploeg J. Molema, G. Verlinde en H. Westerhof in 1 m. 56 sec.; derde ,,De Bruinvisch", Sas van Gent, met den ploeg W. Vermaet, A .Renique en P. Neete son in 1 m. 59,2 sec. 50 M. schoolslag jongens van 13 tot 16 jaar: eerste prijs E. de Kam, Vlissingen 44,8 sec.; tweede H. Pots, Vlissingen 46,4 sec.; derde J. de Klerk, Middelburg 46,6 sec. Driemaal 50 M. wisselslag estafette voor dames: kampioen „De Zeehond", Vlissingen met een ploeg bestaande uit de dames: I. Merk, M. Hoek en T. de Jong 2 m. 19,6 sec.; tweede ,,'t Sas", Goes met de dames C. v. d. Graaf, G. Scheffers en J. Goedhart 2 m. 21.2 sec.; derde ,,De Bruinvisch", Sas van Gent met de oames D. van Steen, J. Lammens en B. IJsebaart 2 m. 22,4 sec. 50 M. vrije slag meisjes van 13 tot 16 jaar: eerste prijs T. de Jong, Vlissingen 38 sec.; tweede B. IJsebaert, Sas van Gent 39.8 sec; derde M. Stake, Goes 45 sec. Vyfmaal 50 M. vrije slag estafette heeren: kampioen „De Zeehond", Vlissingen met de zwemmers P. Weijerans, H. Kodde, W. Arde wijn, F. van Anraad en P. Steveninck 2 m. 46 sec.; tweede ,,De Bruinvisch", Sas van Gent zwemmers G .de Zeeuw, B. Bel, B. Claijssens, H. Stubbd en P. Neeteson 2 m. 52 sec.; derde „De Schelde", Ter Neuzen, ziwemmers A. Bliek, G .Visser, J .Molema, H. Westerhof, A. Verstraaten 3 m. 2 sec. Vftfmaal 50 M. estafette dames: kampioen De Zetnonc vlissingen 3 m. 45 sec. Tenslotte de 600 M. vrije slag heeren: eerste prijs F. van Anraad, Vlissingen 10 m. 46.2 sec.; tweed,e P. Steveninck, Vlissingen 10 m. 55,6 sec.; derde A. Mookhoek, Breskens 11 m. 7,6 sec. Dames: eerste prijs mej. G. van Melle, Breskens 12 m. 35 sec.; tweede mej. B. van der Broek, Vlissingen 13 m. 24,4 sec.; derde mej. C. Carets, Breskens 13 m. 40 sec. C. Wagenaar oud 13 jaar te Vlissingen kreeg een prijs als jongste deelnemer. AANSLAG OP EEN SNELTREIN BIJ OLDEBROEK. Vorigen Zondag zag, naar men Zaterdag- avond uit Zwolle aan de N. R. Crt. meldde, de machinist van den avomdsneltrein Amster damGroningen, die ongeveer 9 u. 40 's av. het station Legerplaats Oldebroek passeert, tusschen dit station en den volgenden blokpost voor zich uit iets op de rails liggen. Hij remde zoo sterk mogelijk, maar kon niet voorkomen dat de machine, zij het met reeds sterk ver- minderde snelheid op een aantal voorwerpen reed, die op de rails lagen. Bij onderzoek bleken zware steenen, hamers en ander wegwerkersgereedschap op de rails te zijn opgestapeld. Deze werden door de ma chine ten deele van de rails afgeschoven, ten deele voortgeschoven, terwijl enkele stukken gereedschap geheel versplinterd werden. Was de trein met onverminderde snelheid, er wordt op dit gedeelte gereden met ruim 90 K.M. per uur, op de obstakels gereden, dan waren de gevolgen waarschijnlijk heel ernstig geweest. ■Het voorgevallene werd eerst streng geheim gehouden. Thans zijn door de marechaussee van de bri gade Weesp de daders van den aanslag aan- gehouden, namelijk een korporaal en twee mili- ciens uit' de legerplaats Oldenbroek van de lichting, die dezer dagen afzwaait. Zij hebben reeds bekend en zijn te Harderwijk opgesloten. Van een heuveltje hadden zij den afloop staan afwachten, maar toen de trein tot stilstand was gebracht, hadden zij ijlings de vlucht ge nomen. Als motief gaven zij op baldadigheid. NOODLANDING MILITALR VLIEGTUIG. Vr(j dagmorgen omstreeks half 12 heeft het militaire vliegtuig D 114 uit Soesterberg op een terrein bij Oirschot een noodlanding ge- maakt. (Het toestel werd bestuurd door den tweeden luitenant vlieger Gautier, terwijl zich voorts de leerling-vlieger, korporaal Sambeek, aan boord bevond. Het toestel, waarvan de motor weigerde, landde vlot op een ontginningsweide, doch doordat de rem weigerde, reed het door een dubbele prikkeldraadversperring. Hierbij wer den de vleugels licht beschadigd. De inzittenden kregen geen letsel. Het vliegtuig maakte deel uit van een groep van 14 vliegtuigen, die op weg was van Eind hoven naar Gilze Rijen. De D 114 zou worden gedemonteerd en naar Soesterberg worden overgebracht. OP HET NIPPERTJE GERED. De 21jarige H. R. uit Voorburg, tijdelijk kampeerende te Schoorl, was Donderdag in den namiddag op het vrije Noorderstrand te Egmond aan Zee aan het baden. Hij kwam daarbij in een mui terecht en wist zich niet meer te redden. Op zijn hulpgeroep schoot zijn zuster, die eerst dacht dat het een grap was, hem te hulp. Ook zij geraakte in gevaar. In- middels passeerde juist een schelpenvisscher, Hendrik Koopman. Vlug nam hij zrjn paard de leidsels af, gaf het uiteinde aan den vader van den drenkeling en liep zelf tot zijn hals de zee in. De vader kon den drenkeling nu be- reiken en het gelukte beiden heelhuids op het strand te trekken. Daar werd R., die bewuste- loos was, spoedig tot bewustzijn gebracht. De Egmondsche Reddingsbrigade was inmiddels gearriveerd met een brancard en bracht hem naar het dorp. AUTO ALS SLAAPPLAATS UITGEKOZEN Een agent op ronde vond Vrijdagnacht in een auto aan de Nieuwe Kerkstraat te Am sterdam twee slapende jongens. De politie- man maakte de beide knapen wakker en nam ze mee naar het bureau aan het Jonas Daniel Meijerplein. Bij het verhoor bleek, dat de jon gens loopende en meerijdende op auto's uit 's Hertogenbosch naar de hoofdstad waren gekomen. Daar zij geen roode cent meer op zak hadden, hebben de jongens den gepar- keerden auuto als slaapplaats gekozen. De jeugdige avonturiers zijn des morgens naar hun woonplaats op transport gesteld. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. De 36jarige gehuwde mijnwerker Th. Schafer uit Kerkrade is te Herzogenrath door een auto aangereden en kort daama overleden. De Duitsche politie heeft het lijk in beslag geno men en den autobestuurder gearresteerd. CONSTERNATIE IN EEN GEMEENTE- LIJKE AUTOBUS TE AMSTERDAM. Donderdagavond te acht uur is van een ge- meentelijke autobus van lijn D welke op de Weesperzijde by den Omwal te Amsterdam reed, een as gebroken en door den bodem ge- slagen. Hierdoor braken ook de remmen, zoo- dat de busbestuurder zijn wagen moeilijk tot stilstand kon brengen. Het ongeluk veroorzaakte onder de passa- giers een paniekje. Een meisje sloeg in haar schrik met de hand door een der ruiten, waar door zij aan den pols bloedend verwond werd en zich in een der ziekenhuizen moest laten verbinden. DE SOHIPPERSKWESTIE TE MAASBRAOHT. De marechaussee die in verband met het conflict in de scheepvaart, op de Maas bij Maasbracht gedetacheerd waren, zijn thans, nu de rust vrijwel hersteld is, naar hun resp. brigades teruggekeerd. Met het oog op moge- lijke nieuwe ongeregeldheden wordt door de rijksveldwacht met eenige marechaussdes uit Echt nog wacht gehouden. Een gedeelte van de schepen heeft stroom- afwaarts liggen moeten kiezen. In deze rich- ting worden nog meer maatregelen verwacht. Zooals men zich herinnert, hadden ontevre- den schippers hun schepen dwars in de Maas gelegd, waardoor de scheepvaart tijdelijk ver- sperd werd. HEIDEBRAND BIJ OIRSCHOT. Donderdagmiddag is brand ontstaan in de heide nabij het Ersel onder de gemeente Bla- del (N.-Br.) by Oirschot. Door de geweldige droogte breidde het vuur zich snel uit. Spoe dig waren gemeentearbeiders van Bladel, Mid- delbeers en Lage Mierde alsmede personeel van het landgoed „De Utrecht" aanwezig. Door de geweldige hitte was het directe blusschingswerk niet lang vol te houden. Men moest met tegenbranden trachten het vuur te stuiten. Men slaagde erin de belendende bos- schen en een groote hoeveelheid klaar gemaakt dennenhout te behouden. Bij het blusschingswerk werd groote hulp ondervonden van groepen padvinders uit Die- ren en Ierseke. Een oppervlakte van ongeveer 400 H.A. heide met vliegdennen brandde af, waarvan 250 H.A. onder Bladel en 150 H.A. onder Lage Mierde. Omstreeks half tien des avonds was de brand gebluscht. Door de politie wordt een onderzoek naar de oorzaak ingesteld. EEN PAARD UIT EEN MILITAIREN TREIN GEVALLEN. Uit een militairen trein van Oldebroek naar Breda is Vrijdagmorgen bij de halte Vlas- akkers in de buurt van Amersfoort een paard uit een wagon gevallen, doordat de deur te ver open stond. Met zeer emstige wonden en veel bloedverlies werd het dier ruim twee uur later weggevoerd naar de ziekenstallen van de kazeme te Amersfoort. QNDER DE WIELEN VAN EEN VRACHTAUTO. Donderdagavond is op den Grintweg tus schen Hillegersberg en Bergsche HoeK een 14jarige jongen, die aciiterop een vrachtauto meereed, van de auto gevallen en onder de wielen terecht gekomen. Hij bekwam een schedelbreuk en was op slag dood. AUTOBUS RAMT EEN HUIS. Donderdagmorgen is de autobus van den dienst ZwolleBlokzijl te Vollenhove, doordat de chauffeur de scherpe bocht niet goed kon nemen, met zulk een vaart tegen het hoek- huis opgereden, dat er een stuk uit den muur is gevallen. De autobus was van voren geheel vemield. Eenige passagiers werden door glas- scherven gewond, van wie een oude vrouw vrij ernstig. VERDRONKEN. In het Maas-Waalkanaal bij Maiden is bij het baden verdronken de 32jarige J. J. uit Groes- beek. Hij was gehuwd en had eenige kinderen. Te Beek, gemeente Bergh, is een driejarig kind van den heer Stevens op een weiland in een kuip water gevallen en verdronken. EEN SMOKKELEND RAADSLID Te Emlichheim (Duitschland) is gearres teerd de heer H. L„ lid van den raad der ge meente Coevorden, die altijd handel drijft in den Duitschen Graafschap. iDe heer L. zou er van verdacht worden kaas naar Duitschland te hebben vervoerd, zonder deze te hebben aangegeven en zonder er in- voerrecht van te hebben betaald. De auto, waarin hij reed, is in beslag genomen. Evenwel kon men bij informatie aan de grens daar geen inlichtingen geven waar de heer L. gevangen gehouden wordt. UIT OSS. Het is Vrijdag de marechaussee te Oss ge- iukt een zekeren d. R., een beruchten Osschen misdadiger, die sinds eenige weken in het huis van bewaring te 's Hertogenbosch in voorloo- pige hechtenis verhlijft, tot een volledige be- kentenis te brengen. Hij is betrokken geweest bij den brutalen overval met roof op de Os- sche heide op de landbouwersvrouw K., waar op een Zondagochtend een bedrag van 1000 gulden is geroofd. Door deze bekentenis is dit misdrijf ten voile tot klaarheid gekomen, daar de drie medeplichtigen van d. R., te weten „Toon de Soep", J. de B. en F. B. reeds ter zake een volledige bekentenis hadden afgelegd AUTO VAN DEN DIJK GEREDEN. (Men meldt uit Alkmaar aan de N. R. Crt.; lOp den Provincialen weg van Noordschar- woude naar Koedijk is een merkwaardig auto- ongeluk gebeurd. Daar reed een vertegenwoor- diger van een ballastmaatschappij uit Amster dam, die een voor hem uit rijdenden auto wilde nasseeren. De voor hem rijdende chauffeur gaf daartoe geen gelegenheid en drong den achter hem komenden wagen naar den lin- kerberm. Deze slaagde er in weer op den weg te komen, maar geraakte bij deze manupila- tie aan den anderen kant van den weg in een diepe sloot. De auto sloeg over den kop en de chauffeur kon met veel moeite door het por- tierraam op het droge komen. De voor rijdende auto reed door zonder dat zijn bestuurder zich om het lot van zijn slacht- offer bekommerde. De vertegenwoordiger van de ballastmaat schappij heeft thans aan de politie verklaard, dat de bestuurder van den voorsten auto een concurrent was, die hem onlangs gedreigd had hem „kapot" te zullen rijden zoodra hij hem ergens ontmoette. De politie onderzoekt thans in hoeverre hier van opzet kan worden gesproken. INBRAKEN. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Woerden een inbraak gepleegd in de melk- fahriek Holland. De inbrekers hebben hierbij gebruik gemaakt van een nieuw middel om de brandkast te forceeren. Er is n.l. een dynamiet patroon, althans een of ander ontplofbare stof in het sleutelgat aangebraicht, waardoor de brandkast uit elkaar is gesprongen. Er is een bedrag van /600 ontvreemd. De inbrekers zijn eerst op het dak geklom- men en zijn daar door een raam binnengedron- gen. Zij zijn per auto naar Woerden gekomen. Na door een weiland te zijn getrokken, zijn zij aan den achterkant van de fabriek bin- nengedrongen. Van de inbrekers, die ook per auto zijn ver- trokken, ontbreekt elk spoor. Naar eerst thans bekend wordt, is een dezer nachten ingebroken in de wonmg van den heer Trimbos, aan de Wilhelminastraat te Breda. Deze inbraak is niet zoozeer belangrijk om den buit, die gemaakt werd, als om de zeld- zame brutaliteit, waarmede de inibreker te werk is gegajan. Na zich door een raampje aan de achterzijde toegang te hebben verschaft, onderzocht de ongenoode gast alle vertrekken van de wo- ning. Toen hij daar niets van zijn gading vond, is hij doorgedrongen tot de slaapkamer, waar het echtpaar T., heide reeds bejaarde men- schen, lag te slapen. Van een nachtkastje werd het gouden hor- loge van den heer T. gestolen, alsmede uit een kast eenige sieraden van zijn echtgenoote. Bovendien heeft de inbreker uit de kleeding van den heer T. een beurs met inihoud buit gemaakt. Daama is hij verdwenen, zonder dat de heer en mevr. T. zijn wakker geworden. Deze ont- dekten de inbraak eerst 's ochtends. Te Ell (L.) is Donderdagmiddag, terwijl de bewoners aan tafel zaten een tot nog toe onbekende door een openstaand raam het huis binnengedrongen. Uit een kastlade is f 20 ge stolen. Op klaarlichten dag is Donderdagmid dag ingebroken in het landhuis van de familie Edinga aan de Valkenwaardschweg bij Aalst (N.-Br.). De tuinman zag in een der vertrek ken een man in blauwe overall met een bril op aan esn der kastsloten werken. Aanvanke- lijk meende hij, dat er een reparatie werd uit- gevoerd, hoewel dit hem vreemd voor kwam, daar de bewoners op reis zijn. Hij waarschuw- de de gemeentepolitie die tegen het vallen van den avond terugkeerde, omdat zij ver- moedde) dat de inbreker die een grooten zak met kle'edingstukken en andere voorwerpen in het bosch had achtergelaten, zijn buit wel zou komen halen. Dit bleek juist te zyn en met behulp van een politiehond wist de veldwach- ter den man aan te houden. Daarmede heeft men een goeden slag ge stagen. Het was de ongeveer 50-jarige v. d. P. uit Eindhoven, een berucht individu, die verscheidene vonnissen achter den rug heeft. De man is ter beschikking van de justitie te s Hertogenbosch gesteld. De beide inbrekers uit Rotterdam, die in braak hebben gepleegd in het clubgebouw „Gouda' 'te Reeuwijk, aldaar waren opgeslo ten en weer ontsnapt, hebben zich bij den of- ficier van justitie te Rotterdam aangemeld. MOTORJACHTJE OVERVAREN OP DE GOIJWE. Op de Gouwe bij Waddinxveen ter hoogte van de ponton voor de nieuwe brug is Zater dagmiddag half vier een motorjachtje over- varen. Een der drie opvarenden is verdronken. De 41-jarige heer A. C. van Welie, wonende in de Gravin Jacobastraat 45 te Gouda, ma- chinist-bankwerker aan het gemeentelijk slachthuis aldaar, was met zijn stalen motor- kruiser Anne, die in 1934 werd gebouwd en een lengte heeft van 7 meter, uit Gouda gekomen. In de boot bevonden zich ook zijn 40jarige echtgenoote en zijn 17jarige pleegzoon. De heer van W. had juist vacantia gekregen en hij was voomemens enkeie dagen te gaan varen. Bij de noodbrug hij Waddinxveen moest het scheepje eenige oogenblikken wachten, omdat van tegenovergestelde zijde, dus uit de richting Boskoop, naderde het 174 ton metende motorschip Eendracht uit Ouderkerk a.d. IJsel, schipper H. S. Dit vaartuig passeerde juist de brug en daama zou het motorjacht gelegenheid krijgen verder te gaan. Door den wind en vooral ook door den stroom werd het jacht, dat vrij dicht aan den kant lag, naar het midden gedreven, waardoor een aanraking met het groote mo torschip plaats had. De kleine ijzeren boot, die dwars in de Gouwe was komen te liggen, werd in het midden door de neus van het motorschip geraamd, waardoor het omsloeg en bijna on- middellijk zonk. Van alle kanten schoot hulp toe en men slaagde er in, de vrouw en den jon gen, die naar den wal waren gezwommen, te redden. De heer van Welie had zich aan zijn boot vastgegrepen. Vermoedelijk is hij door pchrik bevangen geeest, want hoewel hrj uit- stekend kon zwemmen, verdween hij vrijwel gelijk met het vaartuig in de diapte. Ondanks pogingen op alle mogelijke manieren onder- nomen, slaagde men er niet in, hem te redden. Eerst na een kwartier werd het slachtoffer opgehaald. Onmiddellijk heeft men het naar een dichtbijzrjnde woning gebracht, waar een dokter en E.H.B.O. beproefden, de levensgees- ten op te wekken. Ruim vier uur is men met kunstmatige ademhaling en zuurstoftoestellen bezig geweest, echter zonder resultaat. Toen het lichaam op den kant werd ge bracht, was de dood vermoedelijk reeds inge- treden. In den loop van den middag is men begonnen met het lichten van het gezohken bootje. Dit geschiedde met de lier van het schip, waarmede de aanvaring had plaats ge- had. Des avonds om half negen was het mo torjacht boven water. Het bleek ernstig be schadigd te zijn, doch was niet lek. De politie heeft het in beslag genomen, evenals het stoffelijk overschot van het slachtoffer. Hoe wel het onderzoek, dat geleid werd door bur- gemeester P. A. Troost, des avonds nog niet geeindigd was, is het toch waarschijnlijk, dat de schipper van de Eendracht geen schuld heeft aan het droeve ongeluk. VIJF BOERDERIJEN IN DE ASCH GELEGD. Een hevige brand heeft Vrijdagavond 8 uur te Beesd, aan de Linge, gewoed. De brand brak uit in de boerderij van den landbouwer Th. Gremie en greep zoo snel om zich heen, dat binnen een half uur tijds vijf boerderijen, benevens hooibergen en schuren, in lichte laaie stonden. Aan blusschen viel niet te denken. De mo- torspuit van Beesd stond aanvankelijk door motorpech machteloos tegenover de vuurzee. De boerderijen werden bewoond door de landbouwers Th. Gremie, W. Gremie, G. van Beest, J. C. Kroesen en H. van Reusekom. De boerderijen en voorraden waren verzekerd. TRAGISCH SLOT VAN EIEN VACANTIETOCHTJE. Woensdagnacht keerde de heer Belgaars, gemeente-ontvanger te Ginneken, met zijn fa milie van een auto-tochtje naar Belgie terug. Met den chauffeur mede zaten in den auto 10 personen, waaronder wel eenige kinderen. Ter hoogte van de Krabbehosschen onder Rijs- bergen is een portier van den auto openge- sprongen, waardoor het 8jarig zoontje van den heer B. uit den auto viel. Hoewel de toe- stand zich aanvankelijk niet ernstig aan liet zien, werd de jongen ter observatie in het zie- kenhuis te Ginneken opgenomen. Daar is hij Zaterdag aan de gevolgen van den val over leden. beide uiteindem van het ingestorte gedeelte geheel beveiligd had. Deze beveiligingen zijn aangebracht in den vorm van werkbruggen, die hierbij de dubbele taak vervullen de wan- den van de tunnel te steunen en het oprui- mingswerk te vergemakkelijken. Men zal nu aanvangen de in de tunnel ge- storie zware hijschkraan te verwijderen, nadat men deze eerst uiteengenomen heeft. Tot dit doel heeft men eenige kranen opg/esteld. Is deze hijschkraan verwijderd, dan is de weg geopend om den bodem van de tunnel te be- reiken en cm de gangen, die noodzakelijk zijn om de slachtoffers te bergen, te graven. Zaterdagmiddag ongeveer half zes heeft men de eerste drie lijken van bedolven arbeiders vonden. De lijken werden ontdekt in de zeven meter breede tunnelgang, die men door het aanleggen van een nieuwe open schacht had kunnen na- deren. Het duurde geruimen tijd alvorens men de lijken had bevrijd en pas te ruim 7 uur kon het eerste lijk naar den tuin van het mi- nisterie worden gedragen. Toen alle drie lijken bevrijd waren, werd het werk, ten teeken van rouw, voor vijf minuten gestaakt. Hiema wer den de dooden naar het lijkenhuis in de Han- noversche straat gebracht. Nadat zij ge'identi- ficeerd waren, werden de namen per radio be kend gemaakt. Men verwacht, dat het nog verscheidene dagen zal duren, voordat de lijken der overige slachtoffers gevonden zullen wor den. 29 Augustus. SPUI. Veiling woonhuis. Kantoor W. A. den Boggende. 2 en 3 September. TER NEUIZEN. Evangelisatie in het ge- bouw Emmanuel. 3 September. HULST. Verhuren by inschrijving van loka- len der oude kazeme te Ter Neuzen. Ontv. Reg. en Dom. DE TUNNELINSTORTING TE BERLIJN. Men was Vrijdag bij de oprutmingswerken van de tunnelinstorting in de Hermann Goe- ringstraat te Berlijn, ondanks het feit, dat men reeds langer dan 72 uur met alle kracht hier aan bezig is, er nog niet in geslaagd de slacht offers te bereiken. Er ligt iets uitermate drukkends in, dat men deze menschen, midden in de stad zoo lang an tijd en ondanks den haast .bovenmen- schelijke pogingen van een leger van arbei ders, niet heeft kunnen heipen. Donderdagmacht is het tot een onderbre- king van bet reddingswerk gekomen, toen tegen half 2 een anbeider zeer opgewonden zich kwam melden bij de leiding der werk- zaamheden en beweerde op een plaats in de tunnel op ongeveer 5 M. van de omgevallen kraan, geklop te hebben gehoord. Direct werden de werkzaamheden gestopt, teneinde stilte te verzekeren. In groote spanning heeft men geruimen tijd volkomen stilte in acht genomen doch er werd geen gerucht vemo- men. Na verscheidene uren heeft men de werkzaamheden op de gewone iwijze weder opgovat. Het is een benauwende omstandigheid, dat men de nlaats waar zich de slachtoffers moe ten bevinden niet met zekerheid kan bepalen. Ook de geredden hebben niet de nauwkeurige plaats der vermisten kunnen aangeven. Wel hebben zij duidelrjk gemaakt waar op het oogenblik van het ongeluk arbeiders aan het werk zijn geiweest, doch het is zeker te noe- men, dat de arbeiders bij het bemerken van de dreigende ramp zich zoo snel mogelijk hebben probeeren te redden en natuurlijk naar beide zijden goed heenkomen hebben trach ten te zoeken. De grootste moeite geven de bengingswerk- zaamheden aan de zrjde van de Hermann Goeringstraat. Timmerlieden zijn nog steeds druk aan het werk om gevaar voor eventueele verdere instorting te voorkomen. Donderdagavond was men bij de oprui- mingswerkzaamheden zoover, dat men de TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 21 Aug. Josephus Alphonsus van Houdt, oud 22 j., jm. en Cor nelia Elisabeth Debora Dieleman, oud 21 j., jd. Ewald Boers (van Papendrecht)oud 20 j., jm. en Adriana Johanna Balinkker, oud 20 j., jd. 23 Aug. Pieter Boudewijn Oppeneer (van Axel), oud 24 j., jm. en Maria Jensen, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Aug. Willem Helmendach, oud 29 j., jm. en Maria Pieter- nella Suzanna Kolijn, oud 27 j., jd. 24 Aug. Johannes Sentinus Cornells van Ham, oud 20 j., jm. en Johanna Cornelia Francina de Regt, oud 21 j., jd. Geboorten. 18 Aug. Gelein, z. van Dirk Buize, en van Adriana Pijpelink. Boudina Janna, d. van Johannes Jacobus Oppeneer en van Anthonia Wilhelmina Verhelst. 19 Aug. Janna Willemina Phelomena Maria, d. van Francies Sikkelerus en van Gerarda van Schen del. 21 Aug. Krijn Abraham, z. van Cornells Dees en van Francoise Oppeneer. Overlijden. 21 Aug. Frans Dooms, oud 57 j., echtg. van Maatje Molhoek. 22 Aug. Dirk Verpoorte, oud 75 j., echtg. van Martha Meer- tens. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. J. de Mul, dienstbode, Nieuwstraat 5/7, van Philippine. A. J .Geensen, onderwijizer, Vlooswijkstraat 71, van Ooscburg. B. Andreoletti, fabrieksarbeider, Fabrieks- straat 18, van Italie. L. Andreoletti, fabrieks-arbeider, Fabrieks- straat 18, van Axel. A. B. Zandenel, fabrieksarbeider,, Fabrieks- straat 18, van Axel. A. Marossi, fabrieksarbeider, Fabrieksstraat 18, van Axe). M. L. Verschraegen, dienstbode, Kanaalweg 74, van Assenede. P. A. v. d. Heuvel, zonder, Roeiersgang 6, van Breskens. K. W. Steffens, timmerman, Tholensstraat 92, van Goor. E. Jansen, naaister, O 118, van Roosendaal. en Nispen. M. de Jonge, wijkverpleegster, Zandstraat la, van Hoek. P. Beretta, fabrieksarbeider, Fabrieksstraat 19, van Axel. I. Corazza, fabrieksarbeider, Fabrieksstraat 19, van Axel. G. B. Zambra, fabrieksarbeider, Fabrieks straat 19, van Axel. Vertrokken: A. Stoelwinder, schilder, Scheldekade 1, naar Velsen. S. Dekker, zonder, Nieuwe Kerkstraat 43, naar Boschkapelle. L. Venturini, fabrieksarbeider, Veldstraat 7, naar Italie. J. Hutzler, metaaldraaier, Lange Kerkstraat 28, naar Numberg. Rotterdam, 26 Aug. 1935. VEEMARKT. Aangievoerd: 2406 d'ieren; 594 vette runde- ren, 332 vette en graskalveren, 4 nuchtere kalveren, 308 schapen en laanmeren, 565 var- kens, 3 bokken of geiten. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 0,48, 2e kw. 0,44, 3e kw. 0,32—-/ 0,36; Ossen le kw. 0,44, 2e kw. 0,40, 3e kw. 0,32; Kalveren le kw. 0,75, 2e kw. 0,65, 3e kw. 0,35f 0,45; Schapen le kw 0,35, 2e kw. 0,31, 3e kw. 0,28, per stuk 15. /II, 8; Lammeren le kw. 0,36, 2e kiw. 0,33, 3e kw. 0,28, per stuk /10, 9, 6; Varkens le kw. 0,41, 2e kw. 0,40, 3e kw. 0,38. Vet vee tamelijk verkocht; prima koeien tot 53 cent; prima lammeren tot 46 cent. Vette kalveren handel vlot tot onveranderde prijizen; prima verkocht tot 80 cent. Varkens handel aannemelijk stil. Schapen iets beter; prima tot 42 cent. Schapen en lammeren handel slecht. Eenige partijen schapen voor export verkocht. FIJNE ZADEN. Karwijzaad 1718; Koolzaad 7%8% ct. VLAS. Aangevoerd Groningsch 4000 K.G. 0,53 0,56. Handel katm. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 34; Zeeuwsche Bonte 34; Zeeurwsche Eigenheimers /2 2,50; Brielsche Eigenheimers 2/3; Poters 1,50—./ 2,50. Westl. nieuwe ronde zand 4%<5 ct; Westl. nieuwe 33% ct.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3