Gemengde Berichten Sport VOETBAL. WIELRENNEN. OVERVAL OP EEN INDISCH DORP. kene dus moet bestaan en uit de mkomsten waarvan hij moet leven en een overheidsfunc- tie als eerepost. Natuurlijk, zegt spreker, moet bet ambt beloond worden, doch van de eere- functie moeten wij geen baantje maken. Dr Fostfhuma spreekt dan meer mtgebreid over bet ambt van minister en het daaraan verbonden pensioen en zegt van dit laatste. Moet uit bezuini-gingsoogpunt het ministers- pen sioen worden opgeschort, omdat uit de aanffifte van inkomen en/of vermogen blijkt, dat de betrokkene daaraan geen behoef te heeft, daar hij uit anderen hoofde een met dat pensioen of vroeger inkomen of safaris gelijk te stellen inkomen iieeft, dan betuig lk mits de maatregel over de geheele linie wordt toegepast daarmede bij voorbaat mijn in- stemming. Spreker betoogt daarna uitvoerig dat naar zijn meening de ontvangen gaven moeten worden doorgegeven om niet, als het over- heidsfuncties betreft. Te meer omdat uit een statistiek wel blijkt dat veel personen in staat zijn meer dan een van die functies tegelijker- tiid te vervullen en ook van velen is vast te stellen dat ze voor levensondierhoud geen vergoeding uit de overheidskas noodig hebben. De boer als mensch. Spreker begint met er op te wijzen, dat niet alle boeren brave menschen zijn en dat de ver- wording in de geheele maatschappij ook den boer betreft. Na uiteengezet te hebben, dat tooh ook de boer de geweldige vooruitgang op techmsch, economisch en hygienisch gebied medege- maakt heeft en door het wereMgebeuren op allerlei gebied veel ervarmg heeft opgedaan, pleit spreker voor het meer d-oelbewust zorg besteden aan den mensch zelf. I>r Posthuma richt zich dan in het bijzon- der tot de jonge boeren en boerinnen en wijst er hen op dat ze van den wereldoorlog zelf weinig weten, doch dat die hen in een wereld geplaatst heeft die een groote chaos is. De gezonde begrippen, die gij van huis uit hebt medegekregen, zegt spreker, het harde werken en zuinig leven dat ge hebt geleerd, maakt U voor iedere maatschappij geschikt, mits maar begrepen wordt dat op de boerderij slechts de boer weet hoe het bedryf geleid moet worden. Met Uw zin voor kerkelijk en godsdienstig leven zij-t ge in staat voor Uw vaderland iets BCTvaar het pand, dat U is toevertrouwd! Kalm U zelf zijnde, de Koningin dienende en God vreezende, zult ge er komen. DE COLORADO-jKEVER. Thans is een dioor den colorado-kever aan- getast aardappelveld te Morlanwelz ontdekt. De politiecommissaris heeft het Agronomisch Instituut van Gembloers hiervan telefonisch op de hoogte gebracht. het tweede peleton, de eindstrijd der amateurs, omdat daartusschen zat onze 15-jarige ge- meentenaar Jean Dooms. Velen vroegen zich af of hij in de sprint opgewassen zou zijn tegen zijn veel grootere tegenstanders. Tot de laatste 50 M. bekeken de renners hun kan- sen. De jonge Jean zagen we in de laatste 30 M op de tan-den bijten. Alles op alles. 'Hij haalde inderdaad het bravourstuk uit, alien achter zich te laten en als overwinnaar uit den strijd te komen. No. 2 was Block (Bres- kens) die uit loyale sportiviteit zijn jonge con current de hand drukte en hem bekende, dat hij in de sprint niet aan hem tikken kon. De jonge Krijn Hamelink die een fraaie wedstrijd reed werd 2e der nieuwelingen. Een eervolle tweede, als we bezien, dat zijn con current de sterke Prinsen was. Een sportieve strijd. De regeling uitstekend. De districtscon- sul der NWU was persoonlijk aanwezig, om den strijd van nabij te volgen. De einduitslag luidt: Amateurs: Jean Dooms, Block, Bosman, v. de Velde, Martelaere, Leenknegt. Nieuwelingen: Prinsen, Hamelink, Donze. Een vriendelijke geste van de bevolking was, dat bij het passeeren de renners verfrisschin- gen werden aangeboden, terwijl om de stof- plaag tegen te gaan op den weg water werd gesprenkeld. TERNEUZEN IIHOOFDPLAAT. 83. Als deze wedstrijd een voorproefje moet zijn voor de komende competitie, zoo kan wel ge- zegd worden dat Hoofdplaat dit seizoen geen hooge plaats in de ranglijst zal innemen, want combinatiespel ontbrak bij haar geheel, het waren harde trappen en veel ,,'hooge" ballen en voorts een rennen wie toevallig het eerst bij de bal zou zijn. Hierdoor wordt teveel van de spelers zelve gevergd en van ,,spel" is geen sprake. Ook de halflinie van de Temeuzen-reserves dient in acht te nemen, dat een goed ge- plaatste bal verre te verkiezen is boven een in het wilde weg getrapte bal, die dan bovendien nog meestal bij een tegenstander terecht kom-t. In de voorlinie klopte het vrij goed en de plaats-vervangend doelman van Hoofdplaat zag zich dan ook 8 maal gepasseerd, waar- tegenover de gasten 3 maal wisten te doel- punten. De aangekondigde voorwedstrijd van de Temeuzensche en Axelsche veteranen kon niet doorgaan, daar de gasten op zich lieten wach- ten. In plaats daarvan kreeg men een verma- kelijke strijd te zien waarbij het nogal „Spaansch" toeging, maar het was genoeg- lijk en de Spanjaarden wonnen met 43. AXELF.C. A A LS I 1—2. Zaterdag speelde Axel een vriendschappe- Ijjke wedstrijd tegen F.C. Aalst (Belgie). De zeer aantrekkelijke wedstrijd waarin goed spel werd te zien gegeven, werd door de gas ten met 21 gewonnen. Bij de rust was de stand 01 in het voordeel der Belgen. DE COMPETITIE-INDEELIN1G. Naar wij vememen zal in de indeeling van de Tweede Klasse A wederom een wijziging worden aangebracht. Een goede bekende, het sterke Hero, zal wederom in deze klasse wor den ingedeeld, terwijl Breda zal worden ge plaatst in de Tweede Klasse B. Het staat wel vast, dat door de opname van Hero de spanning in de kopgroep aanmerke- lijk zal worden vergroot. YVEGWEDSTRIJD TE SLUISKIL. Zaterdag was veel publiek naar Sluiskil ge- komen om getuige te zijn van een strijd op de weg, die gevoerd zou worden over een af- stand van 60 K.M. door Amateurs en Nieu welingen. Hiervoor waren vele prijzen beschikbaar. De overwinnaarstrophee was een beker. Aan de start verschenen ongeveer 20 ren ners. Rond vier uur werd gestart. Bij het uit- gaan van de lste ronde was het peleton nog vrijwel bijeen. Pas in de 4e ronde kwam er verandering in den strijd toen Martelaere de- mareerde en een flinke voorsprong nam, naar schatting 500 a 600 M. De achtervolging in het 2e peleton werd ingezet door van de Velde, gevolgd door een 7tal renners, waaronder Prinsen (Breskens). Het gevolg was, dat na 1V2 ronde de hoofdgroep weer vervoegd was, uitgezonderd Hamelink en Bosman, die een flinke achterstand hadden. De eindstrijd in de sprint zou de beslissing brengen. Toch moeten we nog vermelden de formidabele krachttoer die van Driel verrichtte, nadat hij pech had gekregen. Een ronde zwoegde hij alleen en reed soms met een gemiddelde van 44 K.M. Hij zag zich beloond door zich te kunnen voe- gen bij de renners die v66r hem waren. Hamelink en Bosman was het gelukt zich bij het hoofdpeleton te plaatsen. Het was af en toe een amusant gezicht, als de kleine Krijn op zijn beurt de grootere Bosman aan zijn wiel had. Bij deze twee was de juiste sportiviteitszin„Eendracht maakt Macht". Na vele demarages en andere verwikkelin- gen werd de laatste ronde begonnen. Nu had Prinsen eeij1 voorsprong. Hij werd hardnekkig acihtema gezeten door het 2e pe leton dat bestond uit 6 5 7 renners. In spanning werd afgewacht, wie het eerst uit de bocht van den dijk zou versohijnen. Het w-as Prinsen, die als eerste der nieuwelingen, oncfor spontane toejuichingen van het publiek over (A-> streep ging. De grootste spanning ging evenwel uit naar WEER ARRESTATIES TE OSS. Men meldde Zaterdagavond uit Oss aan de N. R. Crt.: De stroom van arrestaties te Oss blijft onverminderd aanhouden en Vrijdag heeft zoowel de marechaussee als de gemeentepolitie een belangrijke arrestatie verricht, waarmede weer nieuwe misdrijven tot opheldering zijn gekomen. Op last van de Ossche brigade is Zaterdag- miorgen in de Haarlemmermeerpolder nabij Aalsmeer door de marechaussee uit Sloterdijk aangehouden de 28-jarige landbouwersknecht M. van H., uit Oss, bijgenaamd de Rooie Am- bezie, een bekend type uit de Ossche onder- wereld. Van H. wordt er ernstig van ver- dacht tezamen met van O., bijgenaamd de Olie en O. bijgenaamd het Noesje, een brutale in braak te hebben gepleegd in het winkelhuis van den manufacturier van der Zanden op den Heuvel in het centrum van Oss. In den Kerstnacht van het jaar 1933 werd ingebroken bij bovengenoemde winkelier. De dieven wisten zich door verbreking van een ruit aan de achterzijde toegang tot het per- ceel te verschaffen. In den winkel werd de geldlade van den inhoud ontdaan, terwijl vender een groote partij manufacturen werd buitgemaakt. Onopgemerkt wisten de indrin- gers met hun buit door de voordeur het win- kelpand te verlaten. Tot nu toe bleef deze inbraak onopgehelderd. Den Olie en het Noesje hebben in deze zaak voor de mare chaussee reeds een volledige bekentenis afge- legd en aan de hand van de verklaringen van deze personen kion de marechaussee tot aan- houding van den derden verdachte overgaan. De thans gearresteerde van H. heeft des- tijds een zonderlinge rol gespeeld in het in de werkplaats van de natuur wordt ook tel- kens weer een nieuw begin opgezet. Nog is de jonge duinenreeks zwak, maar eens zal zij het land tegen de woede der Noordzee be- veiligen! BOTSING TUSSCHEN TWEE VRACHT AUTO'S. Op de Pnins Hendrikkade te Amsterdam heeft een botsing plaats gehad tusschen twee viachtauto's, die groote materieele schade tengevolge had. Een auto kwam van de zijde van de Kamperbrug, de andere van het Damrak. Tegenover het cafe Prins Hendrik, viak bij de Schreierstoren, wilden de twee auto's elkaar passeeren, doch raakten elkaai hierbij. De chauffeur van een van de twee auto's raakte zijn macht over het stuur kwijt en reed het trottoir op, en met een donderen- den slag kwam de auto tot staan tegen den gevel van het cafe. Rinkelend braken de spiegelruiten in stuk- ken tafeltjes en stoelen werden vermeld en ook' het zonneseherm sneuvelde. Te midden van de ruine stond de chauffeur, die er met den schrik was afgekomen. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen hem. «»o»»An rronnrnon WH-cLrUl L moordproces G. de Bie, waar hij als getuige moest optreden. Zijn verklaringen in de recht- zaal waren zoozeer in strijd met de waarheid, dat de officier van justitie tegen hem rechts- ingang verzocht wegens meineed. Inderdaad heeft hij destijds door dit feit in voorloopig arrest gezeten, doch door gebrek aan bewijs moest de verdachte in vrijheid worden gesteld. Zijn broer die zich aan hetzelfde feit schuldig maakte, werd veroordeeld en ondergaat hier voor nog gevangenisstraf. De thans ge arresteerde blijkt verder geen bianco zonden- registei te bezitten en moet een geregeld con tact hebben onderhouden met de leden van de z.g. jongere garde uit de Ossche onderwereld Uit het°onderzoek is gebleken dat hij met de Ossche misdadigers meermalen rooftochten heeft ondemomen. Hierover zal hij nog nader aan den tand worden gevoeld. De verdachte is te Oss aangekomen, waar hij in de ma- rechajussee-kazeme is opgesloten. Ook de gemeentepolitie heeft met stilge- zeten en door de verklaringen van L. V., bij- eenaamd Bijs de Sijp en A. H„ bijgenaamd de Dikke Toon de Soep, kon zij overgaan tot arrestatie van den 43-jarigen B. de R., woon- achtig te Heesch. Deze aangehoudene is ge- arresteerd op verdenking van medeplichtig- heid aan den overval met roof op den kassier van de boerenleenbank te Maren (N.-Br.) in 1930 Zooals men zich zal herinneren, dron- gen destijds eenige gemaskerde mannen het huis van den kassier binnen en dwongen hem onder bedreiging met een revolver zijn brand- kast te openen en het daarin aanwezige geld ten bedrage van eenige duizenden guldens aan de dieven over te geven. Bij het politieonderzoek, dat na het mis- driif werd ingesteld, werd door de marechaus see ten huize van de familie de R. te Oss een groote soms gelds in een jas, toebehoorend aan een der leden van de familie d. R. aa"Se" troffen. Een bewijs dat dit geld van misdrijf afkomstig was, kon indertijd niet worden ge- leverd. Eenigen tijd geleden is het onderzoek in dit oude misdrijf weer ter hand genomen met het resultant dat tot arrestatie kon wor den overgegaan van de R., een broer van den thans aangehoudene. Verder werden in deze zaak gearresteerd zekere V. bijgenaamd de Frik van O. bijgenaamd het Schoentje, bei- den wegens het geven van inlichtingen en het uitlokken van misdrijf. Een zeer berucht m- breker uit Oss, zekere Koosje van B„ tegen wien onlangs rechtsingang was verleend wegens moord op zijn neef van Galen, was ook ter zake van medeplichtigheid aan dezen overval eenigen tijd geleden gearresteerd. Er bevinden zich aldus voor dezen overval, met roof thans 6 personen in arrest, van wie eenige reeds een volledige bekentenis hebben afge- legd. OP TERSCHELLING GROEIEN NIEUWE DUINEN. Even ten Noordwesten van het BadpavU- joen op Terschelling vormt zich sedert de laatste jaren een nieuw duinlandschap. De duinengroei is aangevangen op een wijde, open en kale strandvlakte, zooals Dr. van Dieren reeds opmerkte in zijn proefschrift ,Organogene Dilnenbildimg" Langzaam maar zeker heeft zich de vor- ming van het nieuwe duinlandschap voortge- zet. Thans ziet men op deze plek reeds een belangwekkend duinterrein, bestaande uit lage met helm begroeide zand'heuvels, die zich tusschen de vlakte en de zee hebben opgewor- pen. In de vlakte zelf vormde zich een water- reservoir, dat door de vogels druk wordt be- zocht. Men ziet er sterns, kapmeeuwen, plu- vieren, tureluurs, kievieten en scholeksters, die op het zoete water afkomen en drinken en zich wasschen in den plas. Van jaar tot jaar breidt zich het nieuwe duinlandschap uit; iederen zomer worden de duintjes hooger, het water wordt dieper en het aantal planten talrijker. Hier en daar ziet men oudere duinen in het proces der afster- ving betrokken. Het helmgras verdwijnt er, Nadat remproeven waren genomen bieek dat de remmen goed werkten, is de auto vrijgegeven. EEN ..ROOKERIG" debat. In de gemeenteraadsvergadering van het landelijk gelegen dorp Nederhorst den Berg is het tot een schermutseling gekomen tus schen den voorzitter, burgemeester G. graaf Schimmelpenninck, en het raadslid Smit (een z.g. wilde), omdat laatstgenoemde smakelij'k een pijp za't te rooken. waaraan de voorzitter een einde wilde maken, meldt „De Standaard". Toen geruimen tijd geleden de burgemeester wegens ziekte gedurende vele maanden in het buitenland had vertoefd, verzocht hij, in den raad teruggekeerd, den leden, tijdens het eer ste uur van de vergadering niet te rooken. De raad was toen nog gehuisvest op een bovenvertrek van het oude Raadhuis, zoodat de atmosfeer spoedig te benauwd werd. Nu het ruime gemeentehuis betrokken is, meende het bovengenoemde raadslid (die trouwens nog geen deel van den raad uitmaakte, toen de straks bedoelde afspraak getroffen werd), dat hij nu wel zijn pijp kon blijven rooken. Toen het herhaald handgebaar van den voorzitter niet hielp, verzocht hij den heer Smit, zijn pijp neer te leggen, waajrop deze vroeg, waarom hij niet mocht rooken. De voorzitter antwoordde: „Dat is hier in den raad destijds zoo afgesproken." De heer Smit: ,,Er kan wel zooveel afge sproken worden, maar daarom behoef ik me daar nog niet aan te houden. De voorzitter: ,,Dan zou ik moeten zeggen, dat ik dat niet netjes vind." Toen de heer Smit rustig verder rookte, merkte de heer Welle (r.k.) op: -,,We zullen dat bij de rondvraag toch eens moeten be- spreken, want het gaat toch niet aan, dat het eene raadslid rookt en het andere niet." De voorzitter: ,,Er is ook nog zooiets als een ongeschreven wet." Wetihouder Blok (a.r.): „Je moet altijd je belofte houden." De heer Welle: „Ik heb nooit iets beloofd", waarop de heer Smit onmiddellijk liet volgen: „En ik heelemaal niet. In deze groote raads- zaal zal het heusch niet zoo hinderlijik zijn, als ik alleen rook en de andere heeren niet." Geroep: „Jawel, maar daar gaat het niet om!" De heer Smit dampte intusschen lustig ver der en de voorzitter keek zeer verstoord toe. Bij de rondvraag kwam de heer Welle terug op het rook-incident en vroeg, hoe het nu in de toekomst moest gaan. „Is voortaan het rookverbod opgeheven?" De gemeente-seoretaris: „Een rookverbod voor kinderen boven de 20 jaar". De heer Welle: ,,We moeten toch weten, waar we aan toe zijn, en dan moeten ook weer sigaren van de gemeente op tafel komen, evenals de koffie, die we moeten missen." De voorzitter: „Daarvoor staat geen post op de begrooting. Als de heeren willen roo ken, moeten ze zelf hun sigaren maar betalen." De heer Dolman (s.d.): ,,'t Is toch al te schriel, dat we hier niet eens koffie kunnen krijgen, als we hier den heelen ochtend zitten te vergaderen. Ik wil een post op de be grooting hebben." Andere raadsleden riepen, dat er een post van 25 voor koffie en sigaren op de begroo ting stond. De secretaris: ,,Jawel, maar met de opening van het nieuwe gemeentehuis is er voor f 23 meer geconsumeerd, dan uitgetrokken was, dus die post is al opgebruikt." Wethouder Blok: „Is dat zoo'n opoffering, om geen kopje koffie te krijgen op de verga- deringen De heer Welle: „U hebt gemakkelijk pra- ten, u drinkt gemeente-pils". iDe voorzitter: „Heeren, u krijgt het van Gedeputeerde Staten toch niet gedaan. Ze schrappen den post, dat zult u zien." De heer Smit: „Dan schrijft u er maar bij, dat de heeren anders thuisblijven en dat zullen ze tooh niet graag zien." De heer Wtelle: „Ik vraag, in de volgende vergadering mijn voorstel te behandelen, om van gemeentewege weer sigaren en koffie te verstrekken." De overige raadsleden betuig- den hun instemming, waarmede de debatten gesloten werden. liggen. Hierop namen zij een ketel kokend wa ter en goten dat over den zieltogenden man heen. Toen de 70jarige moeder van de razen- de meisjes ze wilde kalmeeren, vielen zij ook haar moeder aan en sloegen haar met een bijl neer, pakten daarop de oude vrouw op en wierpen haar midden in het vuur. De gen darmerie die eindelijk werd ontboden, kon de meisjes niet arresteeren, daar zij intusschen waren gevlucht. EEN DOODENSTAD BIJ TRIEST. Een groep Italiaansche studenten heeft, naar het A.N .P. meldt, op het eiland Nere- sine, niet ver van Triest, opgravingen ver richt. Gedurende him werkzaamheden hebben zij de resten van een zeer oude Necropolis ontdekt, welke gedeeltelijk in de rotsen is uit- gehouwen. Verschillende graven bleken resten van menschelijk gebeente te bevatten, alsmede steenen wapenen en fosielen van zeedieren. Men meenit uit het gevondene te kunnen aflei- denf dat deze graven van zeer ouden datum moeten zijn, vermoedelijk meer dan 3000 jaar oud. SLEOHT WEER. Boven Krakau heeft een hevig noodweer ge- woed, dat ontzaglijke schade heeft aangericht. De lager gelegen stadsdeelen werden over- stroomd. De storm was zoo hevig dat ver- scheidene gebouwen ingestort zijn. Ook uit andere deelen van Zuid-Polen ko men berichten over slecht weer binnen. Door blikseminslag zijn eenige gehuchten in de asch gelegd. (Het door de militaire autoriteiten ingestelde onderzoek naar het incident dat plaats greep in een dorp bij Karodi, waarbij manschappen van het le regiment uit Jubbulpore betrokken waren, is thans afgeloopen. Het verluidt, dat de bevindingen ter kennis zijn gebracht van het hoofdkwartier van het leger en van de regeering der centrale provincien. Verschei- dene manschappen zijn gearresteerd. De dis- triots-autoriteiten hebben van een tot vijf roe- pijen van ieder der manschappen en de supe- rieuren ontvangen en bovendien 500 roepijen uit de regimentskas ten bate van de familie, welke bij de ongeregeldiheden een harer leden heeft verloren. Het bataljon zal begin October naar Multan worden overgeplaatst, terwijl het eerste batal jon van het Leicestershire regiment te Jubbul pore in gamizoen zal komen. De OPENLIJKE VIJ AND No. 2. politie te Madrid heeft, naar Reuter langzame, maar zekere afbrokkeling. Doch EEN RUWE KAPITEIN. Volgens een Reuter-bericht uit Panama heeft de kapitein van een Engelsch stoomschip twee verstekelingen vijf K.M. van de kust verwijderd, over boord laten gooien, nadat men hen van reddingsgordels had voorzien. Niettegenfetaande de vele haaien, die zich ter plaatse bevinden, konden beide mannen den oever bereiken. v BOSCHBRANDEN. Uit Spokane in den Staat Washington wordt gemeld, dat duizenden herten en veel ander wild in dollen schrik vlucht uit de groote uit- gestrektheden bosch die in brand staan in de staten Montana, Iaho en Oregon. Men is de vlammen nog niet de baas kunnen worden. merkwaardige TOESTANDEN. In het plaatsje Viseul de Sus in het Roe- meensche Zevengebergte hebben onbekende daders het heele abattoir afgebroken en met alles wat er in was, meegenomen. Ook de ge- slachte dieren en de slachtinstrumenten zijn verdwenen. Men is tot de ontdekking gekomen dat een districtsveearts, die blijkbaar veel geld noo dig had, buiten medeweten van zijn superieu- ren het abattoir met inhoud heeft verkocht. De dieven" verkeerden dus in de meening, dat zij in hun recht stonden. DOOR HET DOLLE HEEN. In het Slowaaksche dorp Sloetsjany werd een Zigeunerfeest gevierd, waarbij groote ru- zie onder de vrouwen on.tstond tengevolge van alooholgebruik. Twee Zigeunermeisjes hebben een oude vrouw haast doodgeranseld. Toen haar man zijn vrouw te hulp kwam, wierpen meldt, drie leden van een bende ontdekt, die een winkel in het centrum van de stad wilden plunderen. De leider van de bende, die bekend stond als gemeenschapsvijand nummer twee, en een zij- ner mannen, zijn onlangs aangehouden, toen zij een plan voorbereidden tegen het bureau van de afdeeling pensioenen van het ministerie van financien. Een huiszoeking heeft tot de ontdekking van een heelen voorraad wapens geleid. De bende trachtte door middel van in- braken geld te krijgen voor de intemationale roode hulp. SMOKKELAARSBENDE ONSCHADELIJK GEMAAKT. De douane te Aken heeft de hand gelegd op een bende smokkelaars, die van Maart tot Juni 1935 de douane hebben misleid en be- halve aan smokkelarij zich ook hebben schul dig gemaakt aan de overtreding van deviezen- verordeningen. De leider der bende, een Belg, de koopman Fritz Lintermann uit Verviers, heeft groote hoeveelheden grondstoffen voor de textiel-in- dustrie uit Belgie naar Duitschland ingevoerd. Deze artikelen heeft hij verkeerd gedecla- reerd. Hoewel de meeste Duitsche clienten wisten dat Lintermann buitenlander is, betrokken zij bij hem de artikelen en betaalden hem de be- dragen die hij vroeg, die de Belg dan naar het buitenland mede nam. Op deze wijze zou hij ongeveer 1 millioen R.M. naar het buitenland hebben overge- bracht. Meer dan twintig personen zullen zich in verband met deze zaak moeten verantwoor- den. Eenige goederen en wat geld, tezamen voor een waarde van 100.000 R.M. zijn in be- slag genomen. VALSCHE PATENTGENEESMIDDELEN. Het parket heeft te Borgerhout bij Ant- werpen een fabriek ontdekt waar men zich bezig hield met het vervaardigen van patent- geneesmiddelen onder den naam van bekende merken. De fabriek werd stopgezet en de voor raad, voomamelijk bestaande uit valsche as- pirinetabletten, in beslag genomen. Het schijnt dat de fabriek, waar acht per sonen werkzaam waren en die een eigen druk- kerij had voor het vervaardigen van valsche etiketten, reeds drie maanden in werking was. De zaak werd gedreven door vijf personen, onder wie twee vreemdelingen. Men heeft deze personen voorloopig niet gearresteerd. GROOTMOEDER OP 36- JARIGEN LEEFTIJD. Engeland heeft naast de vele records die het zich in den loop der jaren reeds heeft verwor- ven, weer een nieuw record aan de lijst kunnen toevoegen. Het Vereenigde Britsche Konink- rijk bezit namelijk de jongste... grootmoeder, mevrouw Dorothy Lewis, uit Camberwell. Twee jaar geleden werd zij grootmoeder en verleden week schonk zij zelf het leven aan een tweeling. Dit wordt door iedereen aange- nomen als een record voor grootmoeders. Me vrouw Lewis is nu moeder van 11 kinderen, de oudste, Irene, is 21 jaar oud. Het zeer voorspoedige gezin geniet een zeer goede ge- zondheid. Toen de oudste dochter twee jaar geleden haar met een kleinkind verrastte, werd omstreeks dienzelfden tijd haar eigen dochter- tje Catherine geboren. Daar Irene reeds spoe dig na de geboorte van haar zoontje Ronald weer aan haar werk moest, heeft haar moe der de kleine jongen tegelijk met zijn „tante" Catherine opgevoed. De heer Lewis, de vader en grootvader van al deze kinderen, is een bouwer, die slechts van tijd tot tijd arbeid heeft. had. Den volgenden dag is hij weder met het gewone K.N.I.LM.-lijnvliegtuig naar Sin gapore terug gegaan. Naar het Bat. Nbl. vemeemt, heeft dit ge- sprek de patiente veel goed gedaan, zoodat haar toestand verbeterde. Hiertoe hebben dus de Hollandsche radiotelefonie en luchtvaart veel bijgedragen. GRIEZELIGE VONDSTEN AAN DE NEDERLANDSCH-BELGISOHE GRENS. In het dorp Wuestwezel aan de Neder- - landsch-Belgische grens worden de gemoede- ren heftig in beweging gebracht door eenige griezelige vondsten op een stuk hooger gele- g-en boschgrond van den landbouwer De Bie in het gehucht Achterbrug vlak bij de Neder- landsche grens. In Juni 1933 was de voerman Lenaerrs uil Wuestwezel bezig op dit perceel boschgrond zavel (een soort leem) te delven. Op onge veer 1 M. diepte stiet hij toen op een in verre- gaanden staat van ontbinding zijnd lijk. On middellijk werden politie en parket uit Ant- werpen gewaarschuwd, die een uitgebreid on derzoek, zelfs tot in verren omtrek, instelden, doch dat onderzoek leverde geen enkel resul- taat op, zoodat het lijk op het kerkhof te Wuestwezel werd ter aarde besteld. Ruim een jaar later in September 1934 was de landbouwer de Bie op hetzelfde stuk land bezig zavel te delven en legde hij opnieuw een lijk bloot. Ook ditmaal leverde de meest nauwgezette onderzoekingen niets op, wat tot identificatie of vaststellen van de doodsoor- zaak kon leiden. Ook bij opgravingen in de buur,t werd mets gevonden. Des te geheimzinniger wordt deze zaak nu eind vorige week door den voerman Lenaerts op hetzelfde stuk grond opnieuw een lijk werd gevonden. Bij het zavel delven op eenige meters af- stand van de plaats waar de beide andere lijken werden gevonden, kwam Lenaerts op een plaats waar de zavel opvallend los was en den indruk maakte omgeWoeld te zijn. Hij waarschuwde daarop direct den politie commissaris Blommaert, om samen mei hem het omgewoelde stuk aan een nader onder zoek te onderwerpen. iOp circa 80 c.M. diepte vond men daar op nieuw een ree4s vrijwel geheel vergaan lijk. /Weer kwam het parket ter plaatse, doch ook ditmaal werd niets gevonden wat eenig houvast zou kunnen bieden. Naarf de politie-commissaris mededeelde, waren alle drie lijken van betrekkelijk jonge menschen, die vermoedelijk naakt in den grond gestopt zijn. Men heeft de omliggende aarde toch nauw- keurig onderzocht en gezeefd, doch daarbij is letterlijk niets gevonden van resten van klee- dingstukken of van sohoenen of iets dergelijks. Waren de dooden gekleed geweest, dan zouden vrij zeker nog knoopen, enz. zijn gevonden. Over den tijd, dien de lijken in de aarde heb ben gelegen, bestaat geen eenstemmigheid, doch naar de meening van den gerechtelijken geneesheer zou dit nog slechts enkele jaren zijn, daar lijken in zavel zeer spoedig vergaan. Men staat dan, ook in ieder opzicht voor een raadsel, temeer daar de plek der grieze lige vondsten op slechts 20 M. afstand van het huis van De Bie is gelegen. Ben kerkhof is ter plaatse nimmer geweest, zelfs niet in lang vervlogen tijden, zooals bij het nazien der oude archieven te Wuestwezel, die al van het jaar 1300 dateeren, is gebleken. Ook de veronderstelling, dat de lijken van Duitsche militairen. zouden zijn, kan niet juist zijn, daar Wuestwezel geheel buiten het oor- logsgewoel is gebleven. Men neemt dan ook aan, dat men inderdaad met een misdaad te maken heeft en dat de lijken 's nachts in den grond zijn gestopt om alle bewijsmateriaal te vemietigen. Op last van den procureur des Konings zal thans het geheele perceel boschgrond worden afgegraven, ten einde te onderzoeken of er nog meerdere lijken zijn te vinden of dat er wellicht iets opgegraven wordt, dat zou kun nen leiden tot identificatie der slachtoffers en wanneer het een misdaad betreft tot op- sporing der moordenaars. Politie-commissaris Blommaert, die niets nalaat om de gfheimzinnige zaak tot klaar- heid te brengen, heeft bij dit afgravingswerk de leiding. c ks de najaarsstormen komen. begint de d<beide meisji*j zich <f tekelto hem zoodanig toe, dat hij bewusteloos bleef DE GROOTSTE BLOESEMS TER WERELD. De grootste bloesems ter wereld, de bloe- sems van de Rafflesia Schadenbergiana, die een Britsch natuuronderzoeker in 1818 op een eiland brj Sumatra ontdekte, zijn 1 meter in omvang en wegen 11 K.G.Men hield zijn be- richt voor zuivere fantasie, totdat andere ge- leerden de bloem eveneens gezien hadden en zijn rapport bevestigden. ZIJ HOORDE DE STEM VAN HAAR ZOON. Een in Singapore wonende jongeman kreeg bericht, dat zijn in Engeland wonende moeder ernstig ziek was en zeer verlangde zijn stem te hooren. Daar hij graag aan het verlangen van zijn moeder wilde voldoen en telefoneeren met En geland van de Straits niet mogelijk is, besloot hij met het K.L.M.-vliegtuig van den zelfden dag naar Batavia te vliegen, waar hij den zelfden middag een gesprek met zijn moeder WILEY POST OMGEKOMEN. Wiley Post, een vliegenier van wereldver- maardheid, is op zijn reis met den acteur Rogers, naar Alaska op 15 mijl van Fairbanks- Point Barrow met zijn vliegtuig komen te vallen, waarbij beiden om het leven zijn ge komen. De genoemde plaats is de meest Noor- delijke nederzetting van blanken in Amerika. Post was eenige weken geleden met zijn vliegtuig, waarin behalve Rogers ook zijn vrouw had plaats genomen, van Californie naar Seattle vertrokken, met de bedoeling in etappes en zonder overhaasting een toch rond de wereld te maken. Onderweg zou men, vooral in Siberie op groot wild jagen, en voile aandaoht schenken aan de bezienswaardig- heden. In Seattle verliet mevrouw Post het toestel, omdat zij een operatie moest onder- gaan en op 7 Augustus vlogen de beide man nen verder naar Juneau in Alaska en vandaar naar Fairbanks. Vrijdag besloot Post, door te vliegen naar Point Barrouw, de noordelijke nederzetting in Alaska, vanwaar hij over de Beringzee naar Siberie wilde gaan. Kort na het vertrek uit Fairbanks moet er een defect aan den motor zijn ontstaan, terwijl hij bovendien uit den koers was geraakt, door- dat er mist was komen opzetten. Post achtte het voorzicbtiger, niet verder te vliegen en landde op goed geluk op de toendra, waarbij hij even tegen een heuveltje op reed, zonder dat zijn toestel echter werd beschadigd. Zijn landingsplaats was dicht bij een eskimo-neder- zetting gelegen, vanwaar assistentie arriveer- de. Post repareerde, zoo goed en kwaad cus het ging, den motor, die voortdurend had ge- haperd en vroeg den eskimo's naar de rich- ting, waar Point Barrouw moest liggen. Hij wachtte nog geruimen tijd op het optrekken van den mist, doch inmiddels begon het ook reeds donker te worden en ondanks het on- gunstige weer besloot Post toch op te stijgen. Omtrent hetgeen er daarna is gebeurd, dee len de Eskimo's mede, dat de machine vlot opsteeg, doch op nog geen twin-tig meter boven den grond sloeg de motor af. Het vliegtuig maakte een draai en stortte met zulk een kracht neer, dat de vleugels afbraken en de rest van de machine geheel werd verplet- terd. Rogers werd uit het toestel geslingerd en op slag gedood, evenals Post, die bij den val vreeselijk werd verminkt. HANDEL IN BLANKE SLAV INN EN. De voormalige Engelsohe minister van bui- tenlandsche zaken, sir John Simon besteedt sedert korten tijd al zijn energie aan de be- strijding van een aantal misdadigersbenden. Hij heeft met Lord Trenchard, den directeur van het zoo gevreesde politieapparaat Scot land Yard, den strijd aangebonden tegen de handelaren in blanke slavinnen. Men koes- tert omtrent zijn operaties op dit terrein veel verwacbtingen De strijd zal zich voomamelijk openbaren in een nauwgezette controle van alle bureaux der burgerlijke stand in Engeland, daar men namelijk tot de ervaring is gekomen, dat het

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3