Burgerlijken Stand sensationeele holpaktij. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. Een op hoi geslagen koe heeft te Gouda keel wat consternatie veroorzaakt. Voor hot slachthuis, bij bet uitlaaen via de loopbrug, is bet dier misgestapt en gevallen, waardoor bet schrok en er vandoor ging. In dolle vaart draafde bet de Bergvlietkade af, nam zijn weg over den Burgemc aster Martenssingeli, om via de De la Reylaan in de Joubertstraat te komen. Overal waar de koe zich vertoonde maakten de menschen zicb ijlings uit de voe- ten. In de Joubertstraat reed een man op een fiets; toen hy trachtte weg te komen bad bij bet ongeluk te vallen. Bang door bet beest te worden aangevallen sprong bij van angst in de aangrenzande sloot, waaruit hij zichzelf kon redden. Het rywiel werd door de koe ge- deeltelijk vertrapt. Uit de Joubertstraat bolde bet beest den Goejanverwelledijk op, waar een agent van politie probeerde bet dood te schie- ten. Hierin siaagde deze evenwel niet, Het dier rende nog door tot de waaiersluis; daar dreef men het terug. Op den terugweg wist men bet dier in een weiland te loodsen. Zoo- doende kwam aan de sensationeele holpartij een einde. Aanvankelijk lag bet in de bedoe- ling de koe in bet land met geweerschoten af te maken, doch toen'zij rustig tusscben de anddre koeien ging grazen, werd biervan af- gezien. Tocb zal ze aan baar lot niet ont- snappen, want bet beest is weer naar een abattoir gebracbt ten einde te worden ge- slacbt. EEN KORDATE HUISHOUDSTER. Toen Zaterdagavond de buisboudster van een familie, die aan den Langekerkdam te Wassenaar woont, doch tijdelijk in bet buiten- iand vertoeft, tbuis kwam, trof zij in de ach- terkamer een inbreker aan die bet gebeele huis overboop gehaald bleek te hebben. Kasten waren opengebroken en de inboud over den grond verspreid. Een tascb met zil- ver stond bij de serre gereed om door den in breker als buit te worden meegenomen. De buisboudster was zoo kordaat den in breker aan te grijpen en te trachten vast te houden. De man rukte zicb ecbter los en nam de vlucbt. Dadelijk waarschuwde zij de poli tie te Wassenaar, die spoedig met motorfiet- sen een achtervolging instelde. Bij bet inge- stelde onderzoek bleek dat de inbreker den bestuurder van een vrachtauto bad aangeroe- pen om mee te ryden en wel in de richting Deiden. De Wassenaarscbe politie gaf direct bet signalement door aan de Leidscbe politie en omliggende gemeenten. Het mocht de Leidscbe politie gelukken den inbreker aan te bouden. Het bleek te zijn de 40-jarige Amsterdammer T. Na overbrenging naar/ Wassenaar werd bij als de inbreker berkend en op bet politiebureau opgesloten. GESTOLEN BAN\KPAPIER IN EEN RIOOL GEWORPEN. Ten nadeele van een bewoner van den Lorentzweg te Hilversum werd onlangs een geldkistje, inhoudend ongeveer /4000, als- mede eenig papier gestolen. Bij bet onder zoek bevreemdde bet de politie, dat er geen spoor van inbraak viel waar te nemen. Ook kon de benadeelde niet opgeven, wanneer het geldkistje was weggenomen. Aanvankelijk leidde bet spoof1 naar een buurman, die wel eens by den bestolene aan buis kwam. Deze buurman bleek in het bezit te zijn van een sleutel, welke op bet buis waar de diefstal was gepleegd paste. Later vernam de politie dat een schoonzuster van een anderen buur man, die wist dat de benadeelde veel geld in buis bad, eenige dagen na de vermissing naar baar moeder te IJsselmonde was geweest en den zelfden dag was teruggekeerd. Men be- sloot dit spoor te volgen, docb ook hier was in bet begin door de politie geen succes te boeken. De moeder verklaarde, dat baar dochter baar was komen vragen, of zij met baar man niet bij moeder kon intrekken, om- dat haar man.wegens diefstal bij zijn patroon was ontslagen en werkloos was. De Hilver- sumscbe recbercbeur vond dit een aanneme- lijk argument, doch acbtte bet tocb raadzaam een mede te IJsselmonde wonende scboon- docbter van die moeder, waar de Hilversum- sche dochter eveneens beweerde te zijn ge weest, te ondervragen. Deze vrouw ontkende eerst ten stelligste, dat baar schoonzuster uit Hilversum bij baar was geweest, docb na confrontatie viel zij door de mand. De Hilver- sumscbe zuster bad haar geivraagd, of zij een pak bankbiljetten bad ontvangen, dat baar man den vorigen dag onaangeteekend per post bad gezonden. Inderdaad bad de man bet geld ontvangen, doch de vrouw bad bet geld naar Hilversum teruggebracht. De Hil versum sche verdachten, man en vrouw, be- weerden toen, dat zij bet geldkistje met de papieren in een sloot aan den 's Gravenland- scheweg hadden geworpen en bet bankpapier tot snippers gescheurd in bet privaat gegooid. Een en ander bleek juist te zijn. Het kistje werd in de sloot gevonden en na bet open- breken van de rioleering by de woning van den verdachte werd tusscben de tralies een groot deel van ue verscheurde bankbiljetten aangetroffen, in totaal niet minder dan 146 stukken bankpapier. De beler en de dief, twee broers, zijn in arrest gesteld, de beide vrouwen blijven voorloopig op vrye voeten. HET DUBBELTJE. Men schrrjft aan de N. R. Crt.: De ambtenaar, die bezig was met bet sor- teeren van de post, voelde bet: daar zat geld in den brief, dien by in de hand had! Onver- antwoordelijk gedoe van de menschen! Hoe vaak was daartegen nu al niet gewaar- schuwd, want is bet niet bet opzettelijk bloot- stellen van de hostellers aan de verleiding tot bet zicb onrechtmatig toegigenen van den in boud, welke op amdere wijze had behooren te worden verzonden? Voor geldzendingen beeft men tocb den girodienst, postwissels of aan- geteekende brieven! Vanwaar kwam die brief? Groningen meld- de de poststempel. Hij was bestemd voor iemand in een der voomaamste straten van de residentie. Wie weet welk een bedrag er in zat! Hem zoo in de hostelling meegeven zou onverantwoordelijk zijn en dus besloot bij, den geadresseerde tot afhalen van do kost- bare correspondentie te verplichten. En zoo ontving de geadresseerde in plaats van een brief een kennisgeving, dat er voor hem op het hoofdkantoor was aangekomea een brief met geld, dien bij tegen betaling van 30 cent strafport kon afhalen. Den volgenden dag verscheen ten postkan- tore een eenvoudige workman, vergezeld van zijn zoontje, een jongen van een jaar of tien, als de bewoner van de deftige buurt, voor wien de brief met heimelijk verzonden gelds- waarde was bestemd. U woont straat vroeg de ambtenaar verbaasd. Ja- wel meneer, ik ben huisbewaarder in dat per- ceel. De brief, dien u voor mij uit Groningen hebt ontvangen, is vermoedelijk van zijn (bierbij wees bij op den knaap) grootmoeder. Deze beeft nJ. de aardigbeid om telkens als mijn jongen een goed rapport beeft, een dub beltje te zenden voor zijn spaarpot. Dat is nu zeker al wel tien keer gebeurd en bet is altijid goed gegaan. Maakt u den brief maar open, dan zult u zien, dat ik gelijk beb. Er trilde iets van aandoening in bet hart van den ambtenaar, die een goedmoedig man was. De brief werd geopend en bet dubbeltje van „opoe'' rolde over den vloer. Juicbend raapte het kind zijn belooning op. En de ambtenaar, de trillende letters van opoe's epistel aamschouwend, stak bet briefje weer in de enveloppe en zei: „Wilt u aan zijn grootmoeder schrijven, dat bet tocb beter is voortaam een postzegel van 10 cent in te slui- ten? Wij zullen u de strafport dezen keer nog kwijtsehelden; bier is uw brief en ik hoop dat uw jongen nog menig dubbeltje vein zijn grootmoeder mag ontvangen." ERGERLIJKE TOESTANDEN IN DE ZUIDELIJKE GRENSSTREEjK. Men sebrijft aan de N. R. Crt.: Zondagavond beeft zicb aan de Neder- landscb-Belgiscbe grens te Galder (gemeente Ginneken en Bavel) een incident voorgedaun tusscben een Nederlandscb grensbeambte en een drietal brooddronken Nederlandscbe jon- gelui, die een bezoek badden gebracbt aan bet Belgische plaatsje Meerselsche Dreef. Profiteerende van den lagen koers van den Belgischen franc badden de jongelui ettelijke biertjes genuttigd, waama zij een flescb wijn kochten om mee naar Nederland te nemen. Even over de grens werden zij aangebouden door een grensbeambte, die voor de flescb wijn invoerrecht en accyns vorderde. Een der jongelui ontstak daarover zoo in woede, dat bij met de flescb wijn den beambte een slag op het hoofd toebracbt, waardoor deze ve- suft op den frond rolde. Ben in de nabijbeid zijnde collega bemoeide zicb hierop met het geval en wist den woestel'ing na eenige waar- scbuwingsscboten in de lucbt te hebben ge- lost, te arresteeren en over te geven aan de marecbaussee, die bem naar de marechaussee- kazerne te Strijbeek overbracbt. Dit geval van molestatie van een grens beambte gtaat geenszins op zichzelf, doch is in verschillende grensplaatsen sobering en dnslag. Want terwijl de cafe's en winkels op Neder- lanscb grondgebied zelfs tot aan Breda toe vrijwel niets te doen bebben, verdrin- gen zich dagelijks in de Belgische grensplaat sen bonderden Nederlanders, zoowel bewoners van de grensstreek als vreemdelingen, om voor weinig geld zoo veel mogelijk te bemach- tigen. Gezien bet feit, dat men, ook aan de grens, in Nederlandscbe cafe's voor een glas bier nog ten minste 17 cent betaalt, terwijl in de ^Belgische grensplaatsen de prijs niet meer dan 7 cent bedraagt, weten vele Nederlanders geen maat te houden. In bet plaatsje Meerselscbe Dreef een bekend R. K. bedevaartsoord beeft dit bij de processies, die in de zomermaanden regel- matig 's Zondags gebouden worden, tot zulke ergerlijke tooneelen aanleiding gegeven, Jdat de gendarmerie ter plaatse is versberkt. Zelfs de Belgen, die bet als regel zoo nauw niet nemen, spreken schande over het gedrag van de Nederlanders, die meenen zicb met bun dure guldens alles te kunnen veroorloven. Op processiedagen berekent men daarom in de cafe's reeds Nederlandscbe prijzen. Niet om daardoor iets extra's te verdienen, doch om te voorkomen, dat be processies die daar in bet hart der bevolking zulk een groote plaats innemen, niet door brooddronkenheid worden verstoord. ER KOMT VEEL BAARS IN HET IJSSELMEER. Ten gevolge van bet afnemen van bet zout-* gehalte in bet Usselmeer neemt de zoetwater- viscb belangrijk in aantal toe. Vooral baars komt bier veelvuldig voor, zoodat in de om- geving van de haven veel hengelaars zijn die in bootjes of op de pier zittende flinke vang- sten maken. Er wordt vooral groote baars gevangen. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Maandagmorgen om 10 uur is de 30-jarige chauffeur A. van Dijk uit Scherpenzeel, die een vrachtauto bestuurde, geladen met melkbus- sen, op den onbewaakten overweg bij het Lage Erf te Woudenberg door een trein komende uit de richting Utrecht, aangereden. De man werd ruim 40 meter meegesleurd en was op slag dood. d>e cabine en bet chassis werden 500 meter verder aangetroffen. De trein bad 25 minu- ten vertraging. De locomotief was be- scbadigd. EEN TRAGISCH ONGELUK. Op tragiscbe wijze is Zondagavond te Rot terdam een kindje van anderhalf jaar in een sloot bij den 's Gravenweg verdronken. Het ecbtpaar Fuik, dat aan den 's Graven weg woont, was met bun zoontje, den ander- halfjarigen Christiaan, op bezoek gegaan by kennissen, die een volkstuintje hebben op een terrein, dat op den 's Gravenweg uitkomt. Om foto's te bekijken, begaf men zich naar Bet tuinhulsje, terwijl bet kind buiten in den tuin bleef spelen. In den tijd, dat bet zonder toezicbt was, is het kind bij een sloot, die langs bet volkstuintje loopt, gekomen en is daarin gevallen. Na een poosje misten de ouders hun zoontje. Men zocbt eerst in den tuin, maar toen dat geen resultaat bad, rees het angstig vermoeden, dat bet kind in de sloot kon zyn gevallen. Met een hark dregde men in de sloot en al spoedig haalde men toen bet kind op. Een dokter werd gewaarschuwd, evenals de G.G.D. Pogingen om de levens- geesten op te wekken badden geen resultaat meer. Het lijkje is naar de ouderlijke woning vervoerd. EEN KRANIGE JONGE REDSTER. Het 15-jarige meisje M. Kempeneers, wo nende Ebenbaezerstraat 134b te R'dam, reed Zaterdag jl. op baar rijwiel langs de Maas- baven, toen zij bemerkte, dat een ongeveer 7-jarig jongetje in het water lag en reeds zin- kende was. Zij sprong gekleed te water en het mocht baar gelukken den jongen te grij pen en behouden aan den wal te brengen. In bet hulpziekenhuis aan de Maasbaven werd de jongen, Dirk Franciscus genaamd en wo nende Maasbaven 30, die buiten kennis was, bijgebracht en vervolgens in het ziekenbuis Coolsingel opgenomen. De flinke redster werd in bet hulpzieken huis van droge kleeren voorzien. ONDEUGDELIJKE ELECTRISCHE LOOPLAMPEN. De electrotecbniscb-adviseur bij de Arbeids- inspectie sebrijft: Dezer dagen is in de pers een doodelijk on- ge'uk vermeld tengevolge van bet gebruik van een electrische „looplamp"- By onderzoek bleek, dat bier niet een deugdelijke looplamp was gebruikt, docb een gewone metalen lamp- houder. Deze lampbouder^ welke dlende voor de verlichting van een draaibaar tuinbuisje acbter bet woonhuis, was des middags door den getroffene door middel van een stuk ge wone snoerleiding op een lampbouder in de keuken van het woonhuis aangesloten. Te middemacbt wilde de getroffene de lamp op- bergen. Hy nam den lampbouder met de nog brandende lamp in de band en toen bij daar- op uit bet huisje op den goed geleidenden aarden bodem van den tuin stapte, kreeg bij den stroom door bet liehaam, waarop bij doodelijk getroffen ineenzakte. De oorzaak van bet ongeluk bleek gelegen te zijn in een onzorgvuldige montage van de snoerleiding; eenige dunne draadjes van een der koperaders waren als gevolg daarvan in aanraking gekomen met den buitenmantel van den lampbouder, Waardoor deze onder stroom was komen te staan. Het ongeval toont weer eens aan, dat het gevaarlijk kan zijn, wanneer leeken eigen- bandig gaan monteeren, in plaats van de bulp van een kundigen installateur in te roe- pen. Het zelf aansluiten van electrische lam- pen in tuinhuisjes, kippenhokken, broeikassen, e.d. onder gebruikmaking van gewone meta len lamphouders, is al menigeen duur te staan gekomen. Ware in het onderbavige ge val een veilige looplamp gebruikt, dan zou bet ongeval niet hebben plaats gevonden. Natuurlijk zou het ongeval evenmin zijn ge beurd, indien de getroffene te voren den con- tactstop in de keuken had uitgetrokken, docb bet spreekt van zelf, dat ook zonder dat de toestand De aAndacht zij er nog op gevestigd, dat het gebruik van gewoon snoer hier niet op zijn plaats was; er bad op zijn minst gebruik moe- ten zijn gemaakt van een stevige rubber- mantelleiding, d.i. een leiding, waarbij de ge- isoleerde koperkernen gemeenschappelijk zijn omgeven door een dikke ombulling van rub ber, die als bet ware met de aders een gebeel uitmaakt. Overigens wii daarxnede nog niet zijn ge- zegd, dat bet aldus illumineeren van tuin huisjes enz. aanbeveling verdient. Integen- deel, steeds blijft de grootste voorzicbtigbeid geboden, daar ook het beste materiaal aan bescbadiging en op den duur aan slijtage onderhevig is; en bmtensbuis kan nu eenmaal bet geringste contact met een onder spanning staand deel ernstige gevolgen hebben. TRUCJES AAN DE GRENS. Men meldt aan de N. R. Crt.: Op de appelen en de peren die, elk afzon- derlijk in papier gewikkeld, uit Noord-Ame- rika in Belgie worden ingevoerd, staan zeer hooge rechten: bonderd en twee en zeventig fr. per bonderd kilo. Om aan deze prohibitieve rechten te ont- komen, bebben de Belgische importeurs er bet volgende op gevonden. Die Amerikaansche vrucbten worden bij bun aankomst in Belgie als transitogoed opge- gaven en per vracbtwagen naar Nederland gevoerd, waar een garantie wordt gestort. Wanneer de wagen enkele honderden meters op Nederlandsch gebied is gereden, worden appelen en peren van bun papier ontdaan en weer naar Belgie gevoerd nadat de garantie terug is gehaald. Voor ,,onbekleede" peren wordt immers in Belgie enkel 25 fr. invoerrecht per honderd kilo betaald! DAAD VAN EEN WAANZINNIGE. In bet plaatsje Irlach bij Halfing in Opper- Beieren, heeft een huisbewaarder in een vlaag van waanzin zijn buis in brand gestoken en daarna zelfmoord gepleegd. Onder de puin- noopen van bet buis ontdekte men bet geheel verkoolde lijk van zijn echtgenoote. De brand nam een tamelijk grooten omvang aan, o.a. werden een groote voorraad booi en verscbil lende landbouwwerktuigen mede een prooi der vlammen. By bet onderzoek bleek, dat de vrouw reeds vermoord moest zijn geworden, voor de brand uitbrak. GIDS VERONGELUKT. Zaterdagochtend vertrok de gids Andre Piller van de Prinz Umbertobut te Sexten met een buitenlander naar de Kleine Zinne. Reeds vroeger bad Piller deze spits beklommen in 1 uur en 20 minuten. Ditmaal gleed bij van een steunpunt af en stortte'in een ravijn van 40 M. diepte waar bij verplebterd bleef l'ig- gen. Doordat bet verbindingsstel brak, werd zijn metgezel gered. Pilier's lijk is later door andlere gidsen geborgen. STRATOSFEERVUEGTUIG BIJ EEN PROEFVLUCHT OMLAAG GESTORT. Maandagmiddag ongeveer half vier heersch- te op het vliegveld Toussus le Noble een on- gewone drukte, daar de vlieger Cognot met de definitieve boogteproeven zou aanvangen van de Farman Lool, bet eerste Fransche stratos- feer-toestel. De machine steeg snel omboog, doch op een hoogte van naar schatting 9000 meter begon het abnormaal snel te dalen, om neer te storten bij bet plaatsje Mognieres sur Seine. De machine wed geheel vemield en Cognot moet op slag gedood zijn. De Farman Lool beboorde tot de laboratoriumtoestellen, aangezien er nog geen praktische ervaring met stratosfeervlucbten was opgedaan. Het kon bijna loodrecbt opstijgen en bad een lucht- dicbt afgesloten cabine. De motor was een Farman met Farman compressors en een ver- stelbare schroef. De omgekomen piloot was een jong specialist van erkende begaafdbeid. 'Hij werd te Algiers geboren. De oorzaak van het ongeluk is vermoede lijk hierin gelegen, dat de bestuurder op groote hoogte door een gebrek aan zuurstof bewus- teloos is geraakt, zoodat het toestel, stuur- loos geworden, omlaag storbte. DE GEZONKEN ONDERZEEBOOT GELICHT. De gezonken onderzeeboot B 3, aan boord waarvan 55 menschen omgekomen zijn, beeft men in den loop van Vrijdag kunnen lichten. Aan boord van het reddingsvaartuig bevonden zicb de leiders van de staats- en de partij- organisaties. Toen de boot met de omgeko men bemanning boven den zeespiegel kwam, bracbten de bemanningen van alle scbepen, kruisers en onderzeebooten hun kameraden de militaire eerbewijzen. De families van de verongelukte mannen zijn te Kronstadt, welke stad geheel in rouw is, aangekomen. De be- grafenis heeft Zondag met veel plechtigheid plaats gebad. EEN VOGELAAR IN HET NET. De gemeentepolitie van Doesburg heeft een goede vangist gedaan. Zij siaagde er in een vogelvanger op heeterdaad te betrappen. Een compleet slagnet met lokvogels en kooien is in beslag genomen. Het is aldus de Tel. een zekere D. uit Amhem, die al lang verdant werd en door een list is verrast. .Zondagavond was D. per rijwiel naar Does burg gekomen. Niemand zou in hem een vogel vanger hebben berkend. Hij was gekleed als kampeerder, maar had in zijn rugzak een compleet stel kooitjes, waarin vogels waren opgesloten. Acbter op den lastdrager waren de netten verborgen, ecbter zoo geraffineerd, dat ieder veronderstelde, dat een kampeertent werd medegevoerd, welke indruk werd ver- sterkt door een aantal kampeerstokken. D. meende dan ook veilig en ongestoord zijn bedrijf te kunnen uitoefenen nabij de voorma- lige vestingwallen. Hij had reeds eenige vogels gevangen, toen een tweetal visschers naderde, die blijkbaar zijn netten niet had bemerkt. D. rdep den visschers toe: ,,Let wat op m'n netten". Hierop ontspon zicb een ge- sprek tusscben de vogelvanger en de vis schers, die zeer nieuwsgierig waren, hoe de vogels werden gevangen. D. legde alles uit en gaf een demonstratie. „Ik wdl wedden, dat mijn vangst beter is dan die van jullie vandaag", beweerde ten- slotte de vogelvanger, „want de vischvangst is tegenwoorddg niet bijzonder goed." De visschers waren bet hiermede niet eens en antwoordden, dat bun vangst stellig beter zou zijn, waarop zij tot groote ontsteltenis van D. bun aanstelling voor den dag haalden, waaruit bleek, dat de vogelvanger gedemon- streerd bad in tegenwoordigheid van twee agenten van politie. HET ONGELUK IN DE BASALTGROEVE. Het aantal dooden dat bij de ramp in de basaltgroeve Taschenhof bij Goldberg te be- treuren valt, is Dinsdag in den loop van den dag tot tien gestegen. Als oorzaak van het ongeluk beeft men vastgesteld, dat dit te wijten moet zyn aan onvoorzieb'tigbeid. Eenige arbeiders vonden namelijk bij hun werk een oude lont. Men werkt in deze basaltgroeve nog met het sys- teem van dynamiebladingen, die door een lont tot ontploffing worden gebracbt en in de ver- onderstelling dat deze lont ongevaarlijk was, stak een van de arbeiders baar aan. Het bleek toen, dat er acbter de lont nog een lading zat, die ontplofte. De arbeider die bet ongeluk veroorzaakte was tijdens bet noodiottig oogenblik juist op een andere plaats aan bet werk gegaan en bleef ongedeerd. Er worden maatregelen beraamd om voor de achtergeblevenen van de slachtoffers te zorgen. NOG ALTIJD GRANATEN. Bij Nieuwpoort zijn twee jongens, van 14 en 13 jaar, die een uit den wereldoorlog afkom- stige granaat badden gevonden, geWond toen bet projectiel ontplofte, nadat zij er eenige Steenen tegemaan badden gegooid. De jongens zijn overgebracbt naar bet ziekenbuis te Brugge. Drie kinderen, die met vacantie aan de Bel gische kust vertoefden, vonden op een van bun wandelingen een Fransche granaat. De knaapjes stookiten een vuurtje en legden daar de granaat in. Van eenigen afstand sloegen zy bet brandje gade. Toen bet vuur reeds weer uit was, was er met de helsebe machine nog niets gebeurd. Een van de jongens sloeg toen met zijn scbep op bet gevaarlijke voorwerp, dat direct daarop ontplofte. De jongen werd tegen den grond geworpen en personen, die te bulp schoten, troffen bem aan, baden in zijn bloed. Zeer emstig verminkt is bij over gebracbt naar Oostende en later per auto naar Brussel. Het parket van Veurne beeft een on derzoek ingeleid. VAN TWINTIG UOLIT1EMANNEN EN eeN ST1ER. Een stier van 1801) pond, die bestemd was voor het slachthuis van Brooklyn (New-York) hieeft, voor dat hij aan bet eind kwam de emotie gesmaakt, een wijk van New-York gedurende twintig minuten geducht op stelten te zetten. In Delancey Street wipte bet beest uit zijn wagien en ging aan den baal. Vrou wen en kinderen vlucbtten, tot de stier 'van het hollen genofg kreeg en kalmweg plaats nam op den hoek van Allen Street en Broome Street, weigerend om maar een streepbreed uit den weg te gaan. Het was een gezelllg kykspel, voor een groote menigte, dat twintig politiemannen tevergeefs al bun kennis van ,,cowpunching" aanwendden om bet dier weer op gang te krijgen ten einde het naar zijn bestemming te brengen, en vervolgens de handen uit de mouwen staken om bet stuk hoornvee op een vrachtauto te krijgen. Onder de vele vrouwe- lijke toeschouwers waren er, die vonden, dat de politie bet arme beest niet moesten mis- haadelen, anderen jouwden de mannen van bet gezag uit als „cowboys van de kouwe gixmd" Onverstoord reden zij ecbter den vrachtauto achterwaarts naar den stier, leg den een paar planken, schuin, en bonden een touw om den hals van den weigerachtigen viervoeter. Vijf politiemannen plaatsten zicb aan bet touw om te trekken, drie mannen wrongen de staart van den stier en een tweede drietal duwde met alle macht den gewichtigen delin quent op. Eindelijk slaagden zij, onder het gejuich van de menigte er in, den stier op gang te brengen en met een vaartje belandde het dier in den auto, welke hem in gezwinde vaart naar het slacbthuis bracht: TER NEUZEN. Verbomving school C. Bij de* gisteren door Burg, en Weth. alhier gebouden aanbesteding voor het verbouwen van twee leslokalen in school C, ten behoeve van het landbouwbuistooudonderwys, werd in- gescbreven als volgt: A. de Bruijne f 825 met nieuwe en 815 met oude steen; P. Dieleman /770 en 752; J. H. Rijnberg /760 en /703; W. Nieuwelink f 710 en 700 en P. W. Nieuwelink 710 en 608. MIDDELBURG. De heer Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswatersitaat heeft heden alhier aanbesteed bet maken van een rijbaan van cement-beton en van klinkerkei op de Baandijk te Ter Neuzen. Raming 15.400. Ingescbreven moest worden voor buiten- landsch en binnenlandscb cement. Twee bil- jetten waar dit niet was aangegeven, werden van onwaarde verklaard. Achter wiens naam slechts een getal is vermeld, scbreven voor beide soorten hetzelfde in. Ingescbreven werd als volgt: P. de Regt, Schore f 21.390 P. A. van Hoeve en Zn, Axel 20.940 N.V. Retumsche weg, Utrecht 19.700 P. F. Voet, Hontenisse 19.580 en 19.500 L. J. Dekker, Veere 19.350 N.V. Geruischlooze weg, Heemstede 19.133 Anth. M. Kuipers, Middelburg 18.880 L. F. Groosman, Middelburg 18.875 C. v. d. Klippe, Vlissingen 18.860 N.V. Zeeuwsche Beton Mij, Schore f 17.650 en 16.950 Iz. Lagasse en Zn, Koudekerke f 17.626 en 16.920 N. v. d. Linde, Scbarendijke, 17.100 en 16.900 A. Warrens en Kindt Jr., Ossenisse 16.990 Job. Verheijke, Ellewoutsdyk f 16.860 en 16.880 W. Rasenberg, Eindhoven 14.975 Joh. C. Lodewiekes, Raamsdonck f 13.360 Laatstgenoemde schreef alles van Neder landsch fabrikaat in. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 25 Juli. Jozias Luteijn, oud 24 j., jm. en Helena Wisse, oud 22 j., jd. Martinus Jacobus Steendijk, oud 31 j., jm. en Maria Adriana Maris, oud 22 j., jd. Huwelyks-voltrekkingen. 4 Juli. Pieter Marinus Heijtboer, oud 25 j., jm. en Cornelia Janna van Arentbals, oud 22 jc, jd. Adriaan de Koeijer, oud 28 j., jm. en Catharina Adriana van de Ree, oud 25 j., jd. Geboorten. 3 Juli. Pieter Adriaan, z. van Jan Levinus Hamelink en van Debora den Hamer. 10 Juli. Johanna Cornelia, d. van Jacobus Bakker en van Helena Witte. 23 Juli, Neeltje, d. van Jan Goossen en van Cornelia van de Wege. 26 Juli. Francois, z. van Jaco bus de Putter en van Maria Dieleman. Overlijden. 1 Juli. Jacob Wisse, oud 76 j., ecbtg. van Maria van der Hage. 9 Juli. Janna de Koeijer, oud 68 j., wed. van Jan Verbrugge. 13 Juli. Helena van de Voorde, oud 72 j., ecbtg. van Jacobus Hamelink. 31 Juli. Corne lia Verlinde, oud 13 j., d. van Jan Cornells en van Neeltje Aldertha Vlaander. Janna Suzanna Dieleman, oud 74 j., ecbtg. van Jaco bus Balkenende. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 29 Juli. Robert Adolf van den Bergbe (van Assenede), oud 23 j., jm. en Elsa Crucke, oud 19 j., jd. Geboorten. 3 Juli. Roger Maurice, z. van Florent Theophilus Allonsius en van Irma Albina Camilla Govaert. Francois Richard, z. van Edmondus Ludovicus van de Walle en van Hermina Celesia van Laere. 14 Juli. Mathilda Constantina, d. van Oscar Franciscus van Hecke en van Magdalena Maria van Hecke. 29 Juli. Willy Gustaaf, z. van Andre Gyse- linck en van Magdalena Maria Goethals. Overlijden. 11 Juii. Charles de Causemae- ker, oud 56 j., ecbtg. van Natalie Swarteld. GRAAUW. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Juli. Detrus Adrianus de Bruijn, oud 29 j., jm. en Martha Verlinden, oud 32 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Johan Marie, z. v. Alouisius Totte en van Anna Apolonia Louisa Daalman. 28 Juli. Roza Gerarda, d. van Joseph Fran ciscus Hofman en van Maria Sophia Maen- hout. Overlyden. 5 Juli. Angela Apolonia Petrus van de Vijver, oud 15 m., d. van Desire en van Maria Petronella van Schependom. 27 Juli. Johannes Franciscus Verstraaten, oud 64 j., ecbtg. van Angelica Francisca Michiel- sen. AXEL. In de afgeloopen maand bebben zicb in deze gemeente gevestigd: Johanna P. W. Oggel, onderwyzeres, Noord- straat B 18, van Middelburg. Juliana Maring geb. Geldof, zonder beroep, Nieuwstraat G 92, van Sinaai (B.). Neeltje van de Wege, zonder beroep, Coe- gorspolder O 49, van Biervliet. Alice Verstraeten, onderwijzeres, Kanaal K 25, van Hooge- en Lage Zwaluwe. M. J. A. G. van Acker geb. Van Boekstaele, zonder beroep, Stationstraat G 17, van Ter Neuizen. Joh. El. Faas geb. de Lege, zonder beroep, Sassing Q 6, van Ter Neuzen. Rene Ben. Baert, winkelbediende, Armen- dijk H 43a, van Oostburg. J. F. Clausen en gezin, opperw. Koninkl. Marech., Pr. Hendrikstr. EE 76, van Roosen- daal. Lcuisa van Eck, dienstbode, Nieuwendyk I. 86g, van Hulst. Oscar E. van Laere, dienstknecbt, KijkUit K 36. van Koewacht. Vertrokken: W. E. J. de Wolf, kantoorbediende, Sluiskil P. 40g, naar Ter Neuzen. Jos. Frankowski en ecbtg., bankwerker, Pr. Hendrikstraat EE. 50, naar Biinde (D.) Albert P. M. v. d. Casteel, chauffeur, Koe- straat D 110, naar Breda. Petrus F. A. Smolenaers, zonder beroep, Sluiskil P. 32b, naar Ter Neuzen. Cornelia Haak, zonder beroep, Westskraat D 48, naar Hoek. Margareta M. Naessens, dienstbode, Kanaal K. 25a, naar Rotterdam. P. C. Versluijs en echtg., opperw. Koninkl. Marech., Pr. Hendrikstr. EE. 76, naar Roosen- daal. Suzanna A. J. Dieleman, zonder beroep, Kerkdreef E. 23, naar Medemblik. Lev. J. Dieleman, dienstknecbt, Kerkdreef E. 23, naar Medemblik. Jannetje Zegers, zonder beroep, Magrette N. 40, naar Ter Neuzen. P. J. Vale en ecbtg., winkelier, Weststraat D. 59, naar Hulst. Maria Pb. de Mulder, dienstbode, Sluiskil P. 67, naar Graauw. Abr. Jansen en gezin, arbeider, Magrette N. 36, naar Westaorpe. Luciw. Hegl en ecbtg., bankwerker, Ds. Jan Scharpstraat 10, naar Munchen. WESTDORPE. In de afgeloopen maand bebben zicb in deze gemeente gevestigd: Remi Leonardus de Jaeger, van Zuiddorpe. Abr. Jansen met gezin, van Axel. Dirk Hoogerwerf met 'gezin, van IJzendijke. Martha H. C. Kesbeke, van Selzaete. Vertrokken: t Martha E. Kersbulck, naar Selzaete. Maurice L. J. v. d. Branden, naar Haarlem. Nath. Nederlof geb. Baart, naar Sas van Gent. Voor Ter Neuzen: 5 Aug. Eng. s.s. BOW LING, 344, buizen, Grangemouth. Voor Riemen: 5 Aug. Zweedscb s.s. WAL- LONIA, 811, ledig, Goteborg. 6 Aug. Zweedscb s.s. ROBERT, 1604, pyx., Huelva. Voor Gent: 5 Aug. Noorsch s.s. NORRU- NA, 1602, bout, Leningrad; Eng. s.s. ROOK- VILLE, 189, pijpaarbe, Charleston. Van Gent: 5 A&g. Noorsch s.s. INGER- FIRE, 2367, led., Bergen; Duitsch s.s. ADELE TRABER, 1426, ledig, New-Castle. 6 Aug. Belg. s.s. FLORE, 506, ijzer, Port- Talbot; Russ. sjS. TCHABAR, 2179, ledig, ArchangelZweedscb s.s4 STEN STURE, 513, ijzer, Stettin; Lett. s.s. LTVONIA, 503, ijzer, Gdynia; Duitsch s.s. WACHTEL, 554, fosf., Koliberg; Spaanscb s.s. MINA PIQUE- DRA, 2942, ledig, Gyon; Zweedscb s.s. BO- JAN, 609, ledig, Goole; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole; Eng. s.s. ROCKVTLLE, 189, ledig, Antwerpen; Estl. s.s. LUNA, 1518, ledig, Lapaluotto.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3