ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN No. 9331 VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1935 75® Jaargang Gemengde Berichten EERSTE BLAD TER NEUZEN, 2 AUGUSTUS 1935. examen fransch l. o. AXEL. HONTENISSE. HENGSTDIJK. Van onze Adverteerders INSTALLATIE van den Burgemecster van Biervliet. flonawnma i—wtit-ii1 v.tr-.s*.. NEUZENSCHE CO U RANT ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per pest f 1,55 per 3 maanden Bjj vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SA\I)E GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken rfigel meer 0,20 KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. EXAMENS IN DE VERSCHILLENDE AMBACHTEN. Voor de examens in de verscbillende am- bachten, welke in de week van 2227 Juli in de Ambachtssbhool te Utrecht werden gehou- den, zijm o.m. geslaagd: Voor smeden: J. van Dijk te Ter Neuzen; voor metselen: W. G. Simons te Ter Neuzen. EXAMEN HOOGDUITSOH Voor het examen 'Hoogduitsche taal slaagde te Den Haag de heer L. Geschiere te Ter Neuzen. Voor het examen Fransch L. O. is geslaagd de heer A. P. J. du Boas te Hdntenisse. DUITSCHE HANDELSCORRESPONDENTIE Bij het door de Vereen. van leeraren in Handelswetenschappen gehouden examen slaagde voor het diploma Duitsche handels- correspondentie, mej. Eva Dekker te Ter Neu zen. GEDEELTELIJKE AFSLUITING VAN BRUGiGEN IN DE PROVINCIE ZEELAND. De afdeeling wegen en verkeer van den B.B.N, deelt mede, dat bij beschikking van den Minister van Waterstaat van 26 Juli 1935 de nagenoemde bruggen gesloten zijn ver- klaard voor motorrijtuigen en aanhangwagens alsmede voor andere rij- of voertuigen of rij- wielen zijnde, waarvan de grootste wielbelas- ting (het gewicht met inbegrip van de lading) het achter elke brug vermeide maximum over- sohrijdt. Vaste brug over den Amemuidschen Veer- schen Watergang, 1000 K.G. max. wieldruk. Schipbrug over het Marinedok te Vlissingen 1000 K.G. max. wieldruk. Draaibrug over de Binnenkeersluis te Vlissingen, 3000 K.G. max. wieldruk. Draaibrug over het kanaal door Walcheren te Souburg, 1500 K.G. max. wiel druk. Draaibrug over het kanaal door Wal cheren te Middelburg, 2000 K.G. max. wiel druk. Draaibrug over den mond van het ka naal door de Oude Arne, 2000 K.G. max- wiel druk. De brug over het kanaal door Zuid- Beveland, genaamd de Schorebrug, max. 2000 K.G. wieldruk. Draaibrug over Westkanaal- arm te Ter Neuzen, 2500 K.G. max. wieldruk. Brug over den benedenmond van de linker- waterleiding te Sas van Gent 2000 K.G. max. wieldruk. BESMETTELIJ K.E ZIEKTEN. Het aantal aangegeven gevallen van be- smettelijke ziekten over de week van 21 tot en met 27 Juli in de provincie Zeeland bedroeg Roodvonk: Middelburg 1, Ovezande 1. LUXOR-THEATER. „Het blauwe licht". De Apeldoornsche Oourant schijft: 'Het is gisteren reeds gezegd, maar het is goed het nog eens te herhalende Palace heeft deze week een buitengewone film. IBuitengewoon, in de eerste plaats wel, om- dat „Het blauwe licht" werkelijk film is, niet zoo maar een verhaaltje dat zich afspeelt tus- schein bordpapieren boomen en kartonnen hui- zen, vol klatergoud en wuft gedoe, maar een legende, verfilmd op de plaats zelf in de Dolo- mieten, waar volgens deze overlevering de kristallen grot, als ze door de voile maan be- schenen werd, een onweerstaanbare aantrek- kingskracht uitoefende op de jonge mannen, die bij de poging haar te bereiken, den dood vonden. En al is er ,,het verhaal", als in alle films waarin Leni Riefenstahl, die de bergen lief heeft, de hoofdrol heeft is dat maar bijzaak, wat deze film maakt tot een zoo bijzondere, zijn de prachtige natuuropnemingen in dit woeste bergland, opnemingen nu eens vol zon en heerlijkheid, dan weer somber en neer- drukkend onheilspellend grootsch. Hoe goed ook het spel der hoofdpersonen Leni Riefenstahl en Mathias Wieman was, het spel der natuur was oneindig indrukwek- kend en de rigisseuse heeft blijkbaar zeer goed gezien en den indruk van de overweldi- gende natuurpracht niet willen bederven door veel woorden. Het is dan ook merkwaarddg, hoe weinig er in deze „sprekende" film ge- sproken wordt, zoodot de aandacht niet wordt afgeledd, maar voortdurend gericht blijft op wat wij reeds de hoofdzaak noemden, het spel der natuur. (Wie deze film verzuimt zal lang kunnen waohten eer zich de gelegenheid voordoet zijn schade in het halen. Kaiserwalzer. De tweede hoofdfilm is een charmant ro- mannetje uit het goede, oude Oostenrijk van v66r den oorlog. In deze door Friedrich Zeinik geregisseerde vroolijke operette-film draait alios om een ouden graaf met een jong, amou- reus hart, dat voor elk knap vrouwtje direct in vuur en vlam staat, doch die zijn verove- ringen weer even snel verliest als dat hij ze gemaakt heeft, doordat zijn zoon, een jong, vlot officier, telkens weer papa's buit afhan- dig maakt. Als onze luitenant echter zelf in een liefdesgeval op het eerste gezicht gewik- keld wordt met de bekoorlijke eigenares van Olgahof ontstaan er complicaties, welke eerst na tal van vermakelijke voorvallen tot uitein- delijke klaarheid en oplossing komen. Met prima filmkrachten, als de lieftallige Martha Eggerth, met haar aantrekkelijke stem, Paul Horbiger, Hansi Niese en Szoke Szakall, den onbetaalbaren humorist, in de voorste rangen, is deze zich in een lachende bergddrp-omge- ving afspelende geschiedenis tot een verrukke- lijk filmwerk gogroeid, hetwelk ons, mede dank zij de heerlijke muziek van Strauss, Mil- locker en von Suppe, allerprettigst bezig houdt. Risico van den arbeid. Toen er Woensdagavond bij het vallen van den avond op de hoeve van den landbouwer G. nabij het station Sluiskil (Blauwe hoeve) nog eenige noodzakelijke werkzaamheden te ver- richten waren aan de nog in working zijnde dorschkas- en zelfbinderinstallatie geraakte daarbij de 40jarige arbedder K. W., wonende op het Zoute Spui onder onze gemeente, met zijn linkerbeen bekneld in de gelukkig niet meer in voile working zijnde machinerie. Slechts na geruimen tijd en bijzondere in- spanning kon de ongelukkige uit zijn benarde posdtie worden verlost, aangezien dit gepaard moest gaan met gedeeltelijke demontage van het roulement. Spoedig was daarop genees- kundige hulp ter plaatse en kon W., die ont- zettende pijnen leed en veel bloed had ver- loren, naar het ziekenhuis te Sluiskil worden vertransporteerd, alwaar bleek, dat directe amputatie e van dit lichaamsdeel tot beneden de knie noodzakelijk was. Tengevolge van dit ongeluk bestaat er, zoo- wel bij verwanten als bij buurtbewoners, diepe deemis met deze als zeer oppassende en ijve- rige werkman bekend staande ongelukkige en het door dit ongeluk diep getroffen gezin, welks kostwinner hij was. De V.V.V.-feesten. De gang van zaken voor de diverse num- mers der feestelijkheden, alsmede de voorbe- reidende werkzaamheden, verltoopen tot hier- toe schitterend. Voor de baankoers was dit reeds bekend. Niet alleen het groot aantal renners, maar vooral het „puikje", dat te be- wonderen zal vallen, zal een massa volk op Zaterdag 10 Augustus naar KlOosterzande trekken. Naar we veraemen zal de opening van den weg geschieden door den waarnemenden Commissaris der Koningin. Het gemeentebe- stuur zal voor een waardige onbvangst ten ge- meentehuize zorg dragen, waarna opening van en wandeling over den nieuwen weg. We ver- nemen nog nader, dat op beide dagen het ge- meentehuis prachtig zal verlicht worden, ter- wijl des Zaterdagsavonds de zoo bij uitstek gunstig bekend staande harmonie van Schoon- dijke een uitgezocht concert op de kiosk zal ten gehoore brengen. IZondag is de dag van betrouwbaarheid en behendigheidswedstrijd voor automobielen en motoren. Reeds hebben zich hiervoor tientallen auto- m'obilisten cpgegeven en de verwachting is zoo hoog gespannen, dat men, eer de dag daar is, dit getal verdubbeld verwacht. Op Zondag heeft ook het prachtige bloemencorso plaats, waarvoor ook van verschillende zijden, zoo- wel van vereenigingen als van particulieren, reeds aangifte tot deelname is geschied. Dien dag zal Hontenisse het in ,,bloemen zeggen" wat het kan presteeren. Een achttal vereeni gingen gaf zich reeds aan, maar ongetwijfeld zal dit aantal stijgen, gezien de deelname aan het vorige bloemencorso. Dan is hier ook al de opgave van particuliere deelnemers, die met wagen of reclame als anderszins den stoet zullen opluisteren. Laten nu de liefheb- bers maar direct hun plannen in daden om- zetten en zich omgaand komen opgeven. De mooie versierde auuto's, rijtuigen, karretjes enz. van het vorige bloemencorso moeten nu overtroffen worden en him aantal moet nog grooter zijn. Laat het een festijn worden van schitterende taloemen in kleuren en geuren, laat geen tijd en geen moeite te veel zijn om het vorige bloemencorso in alle opzdchten te overtreffen. En wie hier vooral niet mogen ontbreken, dat zijn de kinderen. Een jury, bestaande uit mevr. Van Lierop te HulAt, de heeren Harte te Ter Neuzen en P. Kuijpers te Kloosterzande, zal het moei- lijke, maar dankbare werk van de prijstoeken- ningen verrichten, onder de lustige tonen van drie miuzdekgezelschappen zal de stoet rond- trekken en te Groenendijk pauzeeren om den bezoekers n'ogmaals gelegenheid te geven alles van nabij te kunnen bewonderen. Ook mag hier niet vergeten worden te me- moreeren de mooie gevelversieringen, waar voor reeds verschillende aangiften binnen- kwamen. Kranige wandelaar. Onder de talrijke deelnemers aan de te Nij- megen gehouden vierdaagsche afstandsmar- schen bevond zich ook de marechaussee P. Havermans van de brigade Groenendijk.' Hij mocht een bronzen medaille in ontvangst nemen. Toelating raadsleden. Door den gemeenteraad is bij het onderzoek der geloofsbrievesn bezwaar gemaakt tegen de toelating van den gekozene J. Kerckhaert, aangezien deze als zwager van den burgemees- ter volgens art. 23 der Gemeentewet geen zit- ting kan nemen. Ook kan van de heeren J. van Hijfte en C. F. Maerman slechts 6dn hunner zitting nemen. Bij die loting werd uitgemaakt dat de heer Maerman wordt toegelaten. Reeds enkele maanden hebben wij kunnen waamemen, dat onze Noordstraat op het breedste gedeelte weer een prachtig winkel- pand rijker zou worden, door de verbouwing die is ondemomen door den heer Van Sprang. Zijn perceel van eet. verdieping boven de J straat hoogte is vervangen door een van drie etages, waarvan de voorgevel is opgetrokken in Waalsteen, terwijl de winkel zich thans uitstrekt over de geheele breedte van het ge- bouw. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal de zaak morgen, 3 Aug., worden heropend. Op uitnoodiging namen wij er heden reeds een kijkje. Er bestaat reeds veel belang- stelling voor hetgeen er achter het groote ijze- ren scherm, dat de etalage van de straat af- sluit, verborgen is. We willen wel verklappen, dat dit wat uitvoering en dtalage aangaat, keurig is verzorgd en een schitterenden aan- blik biedt. Alles is op modeme wijze en met gebruikmaking van de nieuwste vindingen en smaken afgewerkt. In de dtalageruimte, die ook nog is vergroot door een diep portiek, en alle met deuren afgesloten doch gemakkelijk toegankelijk, is uitgestald een keur van gou- den en zilveren artikelen, te veel om op te noemen, voorts horloges, klokken, terwijl in de afdeeling optiek voorhanden zijn de nieuw ste monturen voor brillen enz., barometers en wat dies meer zij. In de winkelruimte zijn de toonbanken eveneens ingericht als etalage- ruimte, met tal van lijfsieraden en andere artikelen; Er is zooveel mogelijk van alles partij getrokken om in hetgeen in den winkel voorradig is, onder de oogen van het publiek te brengen. Men zal er nog meer dan vroeger voor deze zaken te kust en te keur geholpen kunnen' worden. Het is te verwachten dat vooral bij avond de winkel door de modeme verlichtingsappa- raten, die op ruime schaal zijn aangebracht, een schitterenden aanblik zal bieden. Het is voor de winkelstraat van Ter Neuzen weer een zeer mooie aanwinst en wij wensehen den ondememer daarmede ten voile succes toe. Gisterenavond heeft te Biervliet de instal- latie plaats gehad van den Ed.Achtb. Heer A. P. Kostense, als burgemeester der gemeente Biervliet. Bij deze gelegenheid wapperde van alle openbare gebouwen en bijna alle particu liere gebouwen de driekleur, als blijk van in- stemming met dit feit. De kramen die daar ter gelegenheid van de juist afgeloopen kermis waren opgeslagen, waren nog blijven staan; reeds vroeg heersch- te er op het dorp een aangename drukte. Te ongeveer 6 uur werd de Burgemeester met zijn vrduw aan zijn woning afgehaald door een deputatie bestaande uit den loco- burgemeester, wethouder P. de Dobbelaere, en den wethouder J. M. de Putter, vergezeld van 6 in 't wit met oranjesjerp uitgedoschte meis- jes, die een btoemenhulde aanboden. De burgemeester met zijn echtgenoote wer den begeleid naar het nieuwe comfortabele ge- meentehuis, dat juist de vorige week in ge- bruik is genomen. In raadzaal was de raad vergaderd, terwijl voorts alle plaatsen waren bezet met familie van den burgemeester en tal van belanigstellenden Nadat de heer Kostense met geVolg in de raadzaal was gearriveerd, werd hjj door den heer De Dobbelaire geinstalleerd met de vol- gende toespraak: Toen enkele weken geleden burgemeester Verplanke ons plotseling ontviel, was het een groote vreugde voor de bevolking van Bier vliet te hooren, dat U zich beschikbaar stelde voor de opengevallen plaats. En nog grooter was de blijdschap toen wij hoorden, dat het H.M. de Koningin behaagd had U tot onzen Burgemeester te benoemen. Ik wensch U van harte geluk met deze benoeming. Ik felici- teer ook Uw echtgenoote, Uw ouders en ver- dere famillie. Op de medewerking van den Raad kunt U ten voile rekenen, de sympathie der bevolking is zeker Uw deel, maar moge bovenal God, van Wiien alle gezag komt, Uw bestuur zegenen. Met deze woorden verklaar ik U als Bur- genjeester geinstalleerd. De Ed.Achtb. heer Kostense beantwoordde deze toespraak als volgt: Mijnheer de Voorzitter, Mijne Heeren! Thans is het oogenblik aangebroken, dat ik als burgemeester de voorzittersplaats in Uw College heb in te nemen. Naast dank aan den Allerhoogsten, Die het Al regeert, is het mij een dringende behoefte op deze plaats en op dit oogenblik mijn hart- grondigen dank te betuigen aan Hare Majes- teit, onze geeerbiedigde Koningin, Wie het heeft behaagd mjj te benoemen tot burgemees ter dezer gemeente. Tevens gaan mijn diepe gevoelens van dank uit naar Zijne Excellentie den Minister van Bfinnenlandsche Zaken en Zijn HoogEdelgestrenge, den heer Commissa ris der Koningin in dit gewest voor hun voor- dracht en aanbeveling, en ten slotte dank ik alien, die in meerdere of mindere mate mijn benoeming hebben helpen bevorderen. U, mijnheer de voorzitter, dank ik voor de vriendelijke en zeer waardeerende woorden tot mij gesproken en voor de hartelijke wijze, waarop U mij als Uw burgemeester hebt wil len ontvangen. Namens de gemeente zeg ik U hartelijk dank voor de accurate wijze waar op door U het burgemeestersambt tijdens de vacature is waargenomen, de vacature ont staan door het sehielijk verscheiden van mijn geachten en betreurden voorganger, burge meester Verplanke, wien het lief en leed zijner gemeente na aan het harte ging. Met hem mocht ik als Uw secretaris dat lief en leed deelen. Dezelfde gevoelens, U zult het willen gelooven, bezielen mij. De belangen van Bier vliet en haar inwoners zijn mij de belang- rijkste. Mijn leerschool begon hier op de secretarie. Wanneer ik de voorbijgegane jaren overzie en aan mijn herinnering laat voorbijgaan, dan is het, „last not least", aan burgemeester Maar- leveld, dat ik den grootsten dank verschuldigd ben en het is geen phrase, als ik hier in mijn eerste openbare raadsvergadering, dus ten aanhoore van de gansche gemeente hem mijn oprechten dank betuig. Ik gevoel mij recht gelukkig, dat hij thans in ons midden is. Dan zijn hier bij deze bijzondere raadsver gadering mijn Moeder, Vader en Schoonmoeder aanwezig. Mede namens mijn vrouw zeg ik hun op deze plaats dank voor alles, waarvoor een kind zijn ouders dank heeft te weten. Zeker, vanaf heden ben ik ook hun burgemees ter. Nimmer zullen wij de ootmoedige kin- dertrouw vengeten. Het is juist in deze moeilijke tijden, dat oot- moed ons zoo zeer past. Wanneer ik U, hee ren Wethouders en Leden van den gemeente raad, Uw eerlijke steun en hulp vraag bij het besturen van onze zoo geliefde gemeente, dan vraag ik U dat in alien ootmoed. Wij zijn voor elkaar geen vreemde. Meerdere jaren mochten wij reeds samenwerken, zij het in andere verhouding. Vol wederzijdsche waar- deering werden steeds de voorbereidingen ge troffen en wellicht dat het daarin zijn oorzaak vond, dat Uw vergaderingen zich kenmerkten door een zekere gemoedelijkheid. Laten we hopen, dat dit ook in de toekomst zoo blijft en daarbij vooral bedenken, dat een mensch kan falen, maar dat hij bij zijn streven naar het goede toch eerlijke bedoelingen heeft. Juist in onze moeilijke tijden komt men zoo gemakkelijk tot critiek. Dat is niet verkeerd. Maar laat het steeds eerlijke en opbouwende critiek blijven. Dan zullen we schouder aan schouder de moeilijke jaren doorworstelen, voor onze gemeente trachtende te bereiken wat te bereiken is. Dat zij over Uw hoofden been de gemeente medegedeeld. En wanneer dan al eens het persoonlijk belang voor het al- gemeen beang zal moeten wijken, laat dan een ieder gelooven, dat ik als burgemeester steeds de rechtvaardigheid en billijkheid zal betrach- ten, niettemin doende wat des burgemeesters is. Op de voortdurende trouw en plichtsvervul- ling der gemeente-ambtenaren, politie en on- derwijzers reken ik. Laten we zoo met Gods hulp in onversaagde eensgezindheid Voorwaarts gaan tot hedl en zegen van onze geliefde gemeente. Hiermee verklaar ik het ambt van burge meester der gemeente Biervliet te aanvaarden. Vervolgens werd het woord gevoerd door den oud-burgemeester Van Maarleveld, die in het kort de Wopbaan van het nieuwe hoofd der gemeente memoreerde. Hij verklaarde, dat de heer Kostense reeds als volontair ter secretarie blijk gaf van zijn activiteit en dat het bij hem wel vaststond, dat uit deze amb- tenaar een leidende figuur zou groeien. Wel had spreker niet kunnen verwachten, dat deze hem al z6o spoedig als burgemeester zou op- volgen. Maar spreker, die den heer Kostense zoo geheel in zijn loopbaan heeft waargeno men meende het meest gerechtigd te zijn met te verklaren: het is hier de rechte man op de rechte plaats. Hiema werd nog het woord gevoerd door Ds. Vrijlandt, predikant der Ned. Herv. kerk, die voomamelijk deed uitkomen, dat de wijs- heid een onmisbare schat is voor den burge meester. Met een korte bijbelspreuk toonde hij dit aan en hoopte van harte dat de nieuwe burgemeester die wijsheid van boven zal vra- gen en ontvangen. Ook werd het woord gevoerd door den Zeer Eerw. heer Pastoor Burm, die wees op de hartelijke samenwerking die steeds bestaan heeft tusschen het burgerlijk gezag en de kerkelijke ovenheden. Van harte hoopte spre ker en hij was er ook van overtuigd dat het zoo zou zijn dat die goede verstand- houding ook onder het bewind van den nieu wen burgemeester zal blijven bestaan. Hij fe- liciteerde de gemeente Biervliet met de benoe ming van dezen functionaris. Daama volgden nog verschillende sprekers, die alle door den burgemeester op vlotte wijze werden bean'twoord. Na het sluiten der officieele vergadering bleef men in de raadzaal, die door de vele bloemstukken welke den heer en mevrouw Kostense waren aangeboden in een lusthof was herschapen, nog eenigen tijd gezellig na- praten, terwijl ook de fotografen een en ander vereeuwigden. vertoefde bij haar grootouders te Noanl- gouwe voor de woning aldaar bij het al speten- de oversteken van den weg vlak voor cte woning, door een auto gegrepen en erEStig verminkt opgenomen. Het kind dat naar W. ziekenhuis te Noordgouwe is oveiigelu-aebct; overleed aldaar aan de bekomen verwonsdM- gen. Naar gemeldt wordt treft den bestxnirider van de luxe auto, een inwoner van ZierQczee, geen schuld. Hij zou tijdig behoorlijk signssai hebben gegeven, waarop het kind, dat links van den weg speelde, naar rechts overstate. De politie stelt een onderzoek in. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Het bweejarig zoontje van den heer G. Prins te Krimpen aan de Lek is onder het achter- wiel van den auto van den melkrijder S. uit Lekkerkerk geraakt. Het kind was onmid- dellijk dood. Woensdagmiddag is het 2-jarig zoontje van den heer A. Manders nabij Deurne door een passeerenden auto gegrepen en op slag ge- dood. Woensdag is het driejarig zoontje van' den heer A. M. te Liessel bij het oversteken van den weg door een auto gegrepen. Met een ernstige schedelfractuur is de jongen opge nomen en een uur na het ongeluk overleden. Woensdagavond j.l. is het 8-jarig meisje van de familie B. uit Rotterdam, dat tijdeldjk BOTSING TUSSCHEN VRACHTAUTO EM WIELRIJDER. Op de Nassaukade bij de le Hugo de Groat- straat te Amsterdam reeds Dinsdagavonii een wielrijder achter een auto. De auto moest plotseling stoppen en de wielrijder, een 'M- jarige man, reed tegen de achterzijde van de auto. Bewusteloos werd hij opgenomen no naar een der ziekenhuizen vervoerd. scheen hjj weer zoo ver in orde, dat hij zijn woning kon worden gebracht. Zijn hais- dokter echter achtte onmiddellijk opneminjgr in het ziekenhuis noodzakelijk. Voor men hem echter hierheen heeft kunnen brei^gen, is hjj aan de igevolgen overleden. TE WATER GEREDEN EN VERDRONKEN. Woensdagmiddag is op de Heerengraoht te Amsterdam bij de Leidsche straat een onge luk gebeurd waarbij de 18-jarige jongen Mi om het leven is gekomen. Op een fiets rijden- de raakte hij eensklaps de macht over k& stuur kwijt. Hij kwam tegen een boom, terecht, die vlak bij het water stond en reed in de Keizersgracht. Hoewel bij betrekkeiijk spoedig op bet droge is gebracht, mocht het niet gelukken de levensgeesten op te wekken. VERDRONKEN. Dinsdagavond is de 85-jarige A. S., ge- woond hebbende in de Roovalkstraat te Rot terdam, door de duistemis misleid in de Seine te water geraakt en verdronken. VERDUISTERING VAN FIETSEN DOOK EEN JONGE VROUW. De centrale recherche te Rotterdam boeft aangehouden de 25-jarige vrouw O. v J-» winkelbediende van beroep, die den laatsten tijd bij niet minder dan tien rijwielverhuurdecs fietsen bad gebuurd, onder opgave van ©ear j valscben naam, en deze fietsen ten eigen. bate heeft verkooht. KOREN VAN HET VELD GESTOLEBt De marechaussee te Echt heeft aan desx officier van justitie voorgeleid den 38-jarig*sr landbouwer en vrachtrijder S., die er van «wr- dacht wordt ruim 500 K.G. pas gemaau»I koren van den akker te hebben weggeliaaM ten nadeele van den landbouwer B. te Echt. Van elke korenschoof waren enkele boasED weggehaald. Zulks werd door B. eerst ontcfekl; toen hij het koren wilde binnenhalen IN 'N PUNT VAN EEN HEK GE1AIJ JIN. Maandagavond wilde de schoenmaker Th in de Kloosterstraat te Roosendaal over "m ijzeren hek klimmen, waarvan het poortje ge sloten was. Dit hek bevindt zich bij <fe wo ning van Tb. Toen de man zich op het hek bevond verloor hij zijn evenwicht en vie! met het achterste gedeelte van zijn lichaam in hekpunten. Hevig bloedende werd hij door voorbijgangers uit deze netelige positie ver lost. Oorspronkelijk liet het geval zich zeer ernstig aanzien. Levensgevaar was echter uitgesloten, de toestand van Th. is naar ont- standigheden wel. ARM VERPLETTERD. Maandagnamiddag even voor het beeimii- gen van den werktijd op de drukkerij sjter N.V. Elm. Smeets te Weert (Limburg) had de 17-jarige arbeidster A. Z. het ongeluk. rued haar linkerarm tusschen een cai-tonnage- degeldrukpers te komen. De arm werd. "tsrt aan de elleboog verpletterd. De ongelukfeige werd per auto naar het gasthuis aldaar overr- gebracht waar het lichaamsdeel werd geaa- puteerd. Zij was nog slechts enkele weteeis bij genoemde firma in dienst. DE ECHOPUT. De echoput te Apeldoom staat thans ver- laten, de woning van den wegwerker, die hem. vroeger exploiteerde, is na een paar w«k«n sloopwerk nu geheel verdwenen. Het terratii is gelijk gemaakt, de grond is met zroart-e aarde bedekt. De aantrekkingskracht van de echaput is ecbter nog niet verdwenen. Het is vermafce- lijk te zien wat de liefhebbers al niet-bedass- ken om den echoput toch nog te laten spce- ken. Zoo hebben zij ontdekt dat wanneer hard op de dichtgespijkerde deur van bet huisje om den put wordt geslagen. de put met een weemoedig gehrul antwoordt. Er bevindt zich ook een raampje (stukge- gooid') boven aan het huisje. SummigeE: geven zich alle moeite om hun mond voor deze opening te plaatsen en dan begmnen zgj een gesprek. De put dient altijd prompt vatt. bescheid. Met deze heimelijke gesprekjes zal put en publiek genoegen moeten nemen tot de eerste gereed is voor zijn nieuwe bestemming.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1