Landbouwberichten Gemengde Berichten Sport ST. JANSTEEN. BIERVLIET. RECHTSZAKEN. WIELRENNEN. SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. anders zoo doodrustige wijk van de gemeente heersctote begrijpelijkerwijs eeto vroolrjke stemming en ongewone belangstelhng. Mutatie's Bestuur. In de volledige bestuursvergadering der barmonie Concordia" moest o.a. wegens bet bedanken van den tot directeur benoemden secretaris-penningmeester de heer A. J. Scbieman, worden voorzien in de vacature van secretaris-penningmeester. In bet belang van de vereeniging werd bet beter geacbt dat beide functie's voortaan werden gescbeiden en dienovereenkomstig door bet bestuur besloten. Met bijna algemeen-e stemmen zijn oaarop benoemd tot secretaris de heer A. Th. 't en tot penningnieester de beer J. S. J. Wijna. Tijdens het verrichten zijner werkzaam- beden is de schilder A. A. Vijlders albier van zijn ladder gevallen, met het gevolg dat hij inwendig zwaar gekneusd huiswaarts moest worden gebracht. Zooals wij reeds bebben gemeld treedt met ingang van 1 Augustus a.s. de nieuwbenoemde burgemeester van Hiervliet, de beer A. P. Kostense, in functie. De nieuwe burgemees ter werd geboren 16 Maart 1904 te Biervliet, meldt bet „Dagbl. v. Zeeland". Na eenigen tijd aft volontair te Biervliet werkzaam te zijn geweest onder oud-burgemeester-secreta- ris Maarleveld, werd bij benoemd tot ambte- naar terzelfder secretarie. Waarna zijn be- noeming tot gemeente-secretaris van Biervliet volgde in de vacature-Maarleveld, welke func tie bij 1 Januari 1933 aanvaardde. De beer Kostense is in bet bezit van bet diploma ge- meen t e-admin is tratieHij mag gelden als een zeer bekwaam en in gemeentezaken volkomen doorkneed ambtenaar. Door deze benoeming worden de betrekkingen van burgemeester en secretaris der gemeente Biervliet gecombi- neerd, welke combinatie, krachtens de salaris- regeling van Ged. Staten van September 1934 voor de gemeentekas een jaarlijksch voordeel van pl.m. 1800 beteekent. De nieuwe burgemeester is bij geen poli- tieke partij aangesloten. Dit en de in alle krin- gen der bevolking voor bem bestaande groote geuegenbeid verklaren, dat aan zijn benoemmg werd meegewerkt door vooraanstaande perso- nen van alle politieke en godsdienstige richtin- gen. Op 24 Juli j.l., den dag van bet bekend worden zijner benoeming, waren dan ook geen tien huizen in Biervliet te tellen, waar de wapperende driekieur niet de ingenomenheid der Biervlietenaren met deze benoeming be- wees. Aan de installatie van den nieuwen ma- gistraat zullen geen feestelijkheden verbonden worden, eenerzijds wegens rouw in diens familie, anderzijds uit pieteit tegenover de nabestaanden van den nog zoo kort geleden overleden burgemeester Verplanke. CIOLOKADOKEVERS. Dezer dagen werd gemeld, dat men in het Zudden van Belgie eenige nesten van Colorado- kevers, de bevigste vijanden onzer aardappel- velden,' had ontdekt. Thans wordt uit Buisson- ■ville in het arrondissement Dinant, alsmede uit Bouillon, in de provincie Luxemburg, bericht, dat ook daar de Coloradokever is gesigna- leerd. OPLICHTERS MET FANTASIE. Zooals reeds gemeld, is de politie te Heer- len er dezer dagen toe overgegaan, een dne- tal mannen aan te houden. Het waren de 29- jarige H. R. uit Heerlen, de 33jarige J. L. M. uit Kerkrade en de 50jarige L. K. uit Hulsberg. Dit edele drietal hield er een listig systeem op na, om hun schelmerijen uit te oefenen, schrijft de Msb. nader. Een van. ben stelde zich zoo onopvallend mogelijk in verbindmg met een of ander toekomstig slachtoffer, met dien een gesprek werd aangeknoopt over de slecbte tiiden, waaraan evenwel spoedig de opmerkmg werd toegevoegd, dat het toeh ondanks de slecbte tijden niet zoo moeilijk was, om een groote som geld te verdienen. W*ie zou brj der- gelijke mededeelingen niet nieuwsgierig wor den' De meeste ,,uitverkorenen" in ieder ge- val wel en zoo kon de nieuwe kennis gemak- kelijk onder de noodige geheimzinnigheid mededeelen, dat zijn systeem om rijk te wor den, bestond in bet verhandelen van cocaine, waarbij hij dan overduidelijk liet doorscheme- ren, dat hij eventueel wel een weg wist, om dat goedje in zijn bezit te krijgen. IHet ligt voor de hand, dat de bedrieger zich alleen tot lieden wendde, van wie hij wist, dat zii met deze zaken absoluut niet op de hoogte waren, Anders zou men wellicht wantrouwen zijn gaan koesteren. Door intemationale sa- menwerking van de politie is toch deze han- del te Heerlen wel uitgesloten. Maar de toekomstige slachtoffers werden „lekker" gemaakt, Slecbts korten tijd later maakten zij dan steevast kennis met een an- deren heer, die na korten tijd in een vertrou- welrjke bui mededeelde, dat hij een opdracht had, om cocaine te koopen en dat bij er een goed bedrag voor over zou hebben, om een paar kilo van dit voordoovingsmiddel in zijn bezit te krijgen. De winzucht deed de rest. Het slachtoffer zag de gelegenheid tot een mooi handeltje, waaraan bij zonder veel moeite een flink be drag kon verdienen en hij wendde zich al spoedig tot zijn eersten kennis en kocht tegen bedragen van niet minder dan 1500 a f 2000 DE AANGEHOUDEN VAKVEREENIGINGS- BESTUURDER. De gewezen bestuurder van de Centrale van werknemers in het mijnbedrijf, J. C. te Kerk rade, die Zaterdag ter beschikking van de justitie te Maastricht is gesteld, verdacbt van verduistering, ten nadeele van de werkloozen- kas, is, na verhoor door den rechtercommis- sari's, in vrijheid gesteld, wegens plaatsgebrek in bet huis van bewaring. DRAMA ONDER KRANKZINNIGEN Het A.N.P. vemeemt uit Turnhout: Te Gheel heeft men in een weide het lijk ge- vonden van den Nederlandschen onderdaan A. J., die aldaar sedert veertien jaar bij particu- lieren wegens gestoorde geestvermogens ver- pleegd werd. Het lijk vertoonde talrijke mes- steken. J., die een zeer zachtmoedig karakter had, is v'ermoedelijik het slachtoffer geworden van een anderen krankzinnige, die het lijk naar de weide zou bebben gesleept, waar het werd ge vonden. "Het parkent van Turnhout is ter plaatse aangekomen voor het instellen van een onder- zoek. gevaarlijk spiel. Te Rotterdam waren op het kampeerterrein aan de Waalhaven een aantal jongens met een gevaarlijk spelletje bezig; zij ,,jonasten elkaar met een kleedje de lucht in. De 17jarige G. S. kwam van vrij groote hoogte naast bet kleedje terecht en bleef bewusteloos liggen. Hij is naar het ziekenhuis overgebracbt. VADER schaakt zijn kind. De politie te Enschede heeft zekeren A. J. N. in verzekerde bewaring gesteld wegens het onttrekken van een minderjarige aan bet door de wet ingestelde gezag. N., die uit de ouderlijke macht is ontzet, heeft zijn 6jarig kind, dat verblijf hield te Hengelo, weggehaald en elders onder dak ge- bracht. VIER HUIZEN AFGEBRAND. Vermoedelijk tengevolge van het omvallen van een met benzine gestookt kooktoestel is brand ontstaan in de wontng van den heer Kox te Veldhoven. Het vuur greep zeer snel om zich heen en spoedig tastten de vlammen de kruideniers- zaak aan, die voor de woonvertrekken was gelegen. In allerijl vuchtten de bewoners en waarschuwden de brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen, doch niets kon uitrichten ter blussching van het vuur, aangezien er in den geheelen omtrek geen water te vinden was. Lijdelijk moest men aanzien hoe de ge- heele rij van vier huizen, waarvan de drie nog niet genoemde bewoond werden door de ge- zinnen Peters, Akkerson en Rooimans, ver- woest werden. Vrijwel alle inboedels werden een prooi der vlammen. Het gezin Rooimans is in het geheel niet verzekerd, de smdere drie gezinnen had- zekere hoeveelheid van het verdoovings- j ^1 Tage vemekerm| loopen. >1. ;rvp e-etroffen gezinnen werden ond ARRONDISSEMENTS-RECHTBANJK TE MIDDELBURG. Zitting van 31 Juli 1935. A. I. B., oud 19 j., jockey te Assenede, Bel gie, is wegens een dier noodeloos pijn veroor- zaken veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen heehtenis. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 30 Juli 1935. De volgende personen werden gedagvaard: L. d. V., oud 24 j., vlasser, wonende te Koe- wacht, wegens mishandeling van A. A. Celie, te Moerbeke op 10 Juni 1935, door hem te SlJEisch 10 boete of 6 dagen heehtenis. Uitspraak idem. H. J. Z., oud 42 j., wonende te Sas van Gent, wegens mishandeling van Joseph Vereecken te Sas van Gent op 9 Juni j.l. door hem te schoppen en te slaan, en wegens beleeddging van Joseph Vereecken. 40 boete of 20 dagen heehtenis. Uitspraak 25 boete of 10 dagen heehtenis. P. J. C. V., oud 41 j., arbeider, wonende te Oostburg, wegens mishandeling van Janneke Blaas op 11 Juni j.l. te Oostburg door haar met een hard voorwerp te slaan, en wegens vemieling van latten van een hekje, toebe- hoorende aan Jacobus de Maillie. Deze zaak werd uitgesteld tot 10 Sept. a.s. S. Q., oud 22 j., schippersknecht te Bres- kens, wegens mishandeling van Marie Deij te IJzendijke op 11 Juni j..l door haar te slaan en te stompen, en wegens beleediging van Marie Deij. S. Q., voomoemd, wegens mishandeling van Abraham Deij te IJzendijke op 11 Juni j.l. door hem te slaan en te stompen. Deze zaken werden gevoegd. Eisch f 50 boete of 30 dagen heehtenis. Uitspraak 30 boete of 12 dagen heehtenis. M. B., oud 29 j., arbeider, wonende te St. Jansteen, wegens mishandeling van P. J. Vlas- senrood te St. Jansteen op 15 Juni j.l. door hem met een stok te slaan. Eisch 10 boete of 6 dagen heehtenis. Uitspraak idem. J. J. J., oud 37 j., machinist te Dordrecht, wegens verboden invoer van 60 metaaldraad- lampen uit Belgie, in het Arrondissement Middelburg op 20 Mei j.l. Eisch f 30 boete of 20 dagen heehtenis. Uitspraak 20 boete of 8 dagen heehtenis. H. B., oud 38 j. leurder, zonder vaste woonplaats, wegens beleediging van Johanna Dieriks te Breskens op 27 September 1935. De verdachte was terzake van dat feit op 20 November 1934 door den Politierechter veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen heehte nis en was tegen dat vonnis in verzet ge- komen. Verzet vervallen verklaard wegens niet verschijning van verdachte. een middel. Dat dacht hij tenminste. In werkelijkheid werd hem 66n of twee kilo keukenzout of salicilzuur in handen gestopt. Waren de heeren cocaine"-handelaars tot zoover niet veel meer geweest dan doodge- wone oplichters; als hun spel tot zoover ge- komen was begonnen zij in grooter formaat de palestrinastraat te Amsterdam een avon tuur beleefd, dat voor een van haar emstige gevolgen heeft gehad, aldus meldt de Crt. De getroffen gezinnen werden onderge- bracht bij buren en familie. DOOR EEN LICHTRAAM GEVALLEN. Twee meisjes van aehttien jaar hebben Zondagmiddag op het dak van een huis aan NACIITELIJKE OVERVAL TE DIEPENVEEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de boerderij Nieuw Veldhuis te Joene een overval gepleegd. De boerderij wordt bewoond door den heer Boerstoel met zijn beide zoons. Des nachts omstreeks twaalf uur werden de bewoners wakker geschrikt door het blaffen van den hond. Men ging kijken, doch er werd niemand aangetroffen. Eenige uren later echter trad 'n indringer die op onverklaarbare wijze was binnengekomen, het slaapvertrek van de drie mannen binnen. Hij liep regel- recht naar de bedstede toe, waarin de onge- veer 40-jarige zoon sliep en bracht dezen met een gummistok en paar slagen op het hoofd toe. De zoon sprong uit bed en greep den aan- valler vast. Door het lawaai schoten ook de vader en de broer toe. De vader, die meende dat zijn beide zoons vochten, hield zijn aange- vallen zoon tegen, waardoor deze gedwongen werd den onverlaat los te laten, die zoo spoe dig mogelijk het hazenpad koos. Tegen den ochtend werd de politie gewaarschuwd en liet de gewonde zoon zich door een dokter ver bin den. Op het erf werd een gummistok ge- vonden en werden voetafdrukken waargeno- men. Er wordt niets vermist. De politie en de marechaussee doen een onderzoek AUTO TE W ATER GEREDEN. Maandagavond om half zeven is een per- sonenauto, waarin vijf personen zaten, in de Weespertrekvaart te Diemen gereden. De auto is geheel onder water verdwenen. Dank zij het optreden van den bestuurder, die ormid- dellijk na het ongeluk deuren en ramen open- gooide, konden alle passagiers uit het voer- tuig worden gered. Het gezelschap was op weg van Diemen naar Amsterdam. De auto reed aan den rechterkant van den Rijksstraat- weg, dus aan de zijde van de huizen. Het voer'tuig reed door tot dusverre onverklaar bare oorzaak eensklaps dwars over den weg in de richting van de vaart. De bestuurder de heer N. de Vries uit de Dapperstraat te Am sterdam, probeerde nog te remmen, doch hij slaagde er niet meer in het voertuig tot stil- stana te brengen, met het gevolg, dat het met een zware plons in de diepte verdween. On- middellijk kwamen van alle kanten ontstelde menschen toeloopen, die dadelijk pogingen in het werk stelden om de passagiers te bevrij- den. Gelukkig is men daarin na enkele oogenblikken geslaagd. De bestuurder duwde de inzittenden uit den wagen. Door handrei- king konden alien toen veilig op den wal worden gebracht. De drenkelingen waren behalve genoemden heer de Vries, het echtpaar J. Brandsma met dochtertje en het 2%-jarig zoontje van deze laatste, alien wonende te Diemen. De vijf menschen zijn met passeerenden autobus naar de woning van de fam. Brand sma teruggekeerd. Het ongeluk verwekte groote consternatie op dezen zoo drukken verkeersweg. Er ont- stond een opstopping van vele voertuigen, doch door het ingrijpen van de politie was het verkeer weldra in goede banen geleid. NIEUWE ARRESTATIES TE OSS. WTELERWEGWEDSTRIJD TE BIERVLIET. M&andag werd te Biervliet een wielerweg- wedstrijd gehouden over een afstand van 70 K M. Er waren 43 deelnemers, waarvan slechts 13 den strijd beeindigden. Eerste werd de Belg Descamps uit Selzaete, die het parcours reed in 2 uur 4 min. Daama volgden J. de Smet te Blankenberghe, Verheecke, Watervliet, Van Vooren, Gent, Van de Velde, Bentille; Van de Velde, Zaamslag; Prinse, Breskens; De Mar- telaere, Groede, De Baets, Selzaete, Boonman, Hulst, Van den Hiele, Middelburg, Donze, Hoek en Strobbelaere, Clinge. De beker, geschonken door de Amstelbrou- werij, kwam in het bezit van Descamps, de rijwielbanden van de Gebr. Kaan te Middel burg waren voor J. de Smet, de beker van de Kwattafabriek voor Van de Velde te Zaam slag. De best geklasseerde renner was J. de Smet te Blankenberghe, met 42 punten. te spelen. Immers, wanneer zou blijken, dat zij den nieuwbakken tusschenhandelaar bedrogen hadden, zou hun rijk spoedig zijn uitgeweest. Hun verder werk was er derhalve op gericht, het verkochte goedje te doen verdwijnen, om zoodoende het slachtoffer in den waan te la- ten dat hij inderdaad cocaine had gehad en dat' hij zich dus aan een strafbare handelmg had schuldig gemaakt Dit was hun beste waarborg, dat hGt slaclitoffGr ni6t naar dG politie zou loopen. Reeds werd in het kort gemeld, hoe bij een van de gelegenheden de cocaine, of wat daar dan voor door moest gaan, zou geleverd wor den aan een rijken boer van den tweeden ken nis. Bij die gelegenheid had het slachtoffer echter maar twee kilo en de rijke boer moest met alle geweld drie kilo hebben. Het slacht offer kocht er inderdaad nog een kilo bij, maar toen leverancier en tusschenhandelaar zich naar de plaats van den verkoop begaven, bleek het goedje ineens gestolen. Van een werkelijke leverantie aan derden kwam uit den aard der zaak nooit iets. Nog listiger en ingewikkelder gingen de schelmen te werk bij een andere gelegenheid. Het slachtoffer had zich met den man, die hem de cocaine had geleverd, op weg begeven naar een „klant". Per auto reden zij samen door een van de zuidelijkste deelen van Lim- burg. Het was donker en de lichten van de auto, welke bestuurd werd door den cocaine-leve- rancier, beschenen den weg tot tientallen M. vooruit. Een goede opmerker zou evenwel hebben kunnen ontdekken, dat de bestuurder zich een weinig vreemd gedroeg. Op de eerste plaats immers gaf hij van tijd tot tijd signalen met zijn claxon, zonder dat er eigenlijk een redelijke aanleiding was, zulks te doen, terwijl hij op een zeker punt ge- komen op een min of meer vreemde wijze met zijn lichten begon te werken. En opeens zwaaide er dan op den weg een rood lichtje op en neer en als de auto nader- bij kwam, klonk een forsche stem; „Halt, kommiezen". !Het gevolg laat zich ten deele begrijpen. De auto werd onderzocht naar verboden waren en de z.g. cocaine kwam natuurlijk (nota bene tengevolge van een onhandige beweging van den bestuurder) voor den dag. En dan het fraaiste: terwijl de kommiezen zich een oogenblik met de cocaine een paar meter van de auto verwijderden, geeft de be stuurder plotseling gas en brengt zichzelf en zijn slachtoffer door een snelle vlucht in vei- ligheid. Met als apotheose een dankbaar man, die wel honderden guldens is kwijtgeraakt, maar die zijn uitschudder nog dank betuigt voor de wijze waarop deze hem uit de handen van de politie heeft weten te houden. De lezer heeft reedss begrepen, dat de kom miezen geen kommiezen waren, maar eenvou- dig bij het geval betrokken oplichters. DE GEVAARLIJKE ZEE. Te Kijkduin zijn drie baders ternauwernood aan den verdrinkingsdood ontsnapt. De 40- jarige W. N., uit den Haag, zwom te dicht bij een golfbreker en werd door de zuiging van het water naar zee getrokken. Een agent van politie en een ijlings toegesohoten burger slaagde er in den man te redden. Hij was ech ter reeds bewusteloos en moest door kunst- matige ademhaling toe te passen weder wor den bijgebracht. Eenigen tijd daama geraakte mej. N. uit de Vinkensteinatraat, den Haag, in gevaar. De 29jarige H. slaagde er in ook haar aan het strand te brengen. Tenslotte hebben twee agenten van politie met behulp van een hengel nog een 12jarigen jongen gered, die te ver was afgedreven. Voor- al in verband met den Noordenwind was het baden in zee de laatste dagen gevaarlijk. Op verschillende plaatsen waren door de zuiging putten ontstaan. De meisjes waren bij elkaar op visite toen een van haar het plan opperde om naar het dak te klauteren en vandaar een wandeling over de daken der aangrenzende gebouwen te ma,kiGn Het meisje dat het idee opperde vond haar vriendin onmiddeilijk bereid het waagstuk te ondernemen en enkele oogenblikken later klommen de „acrobaten" door een dakraam naar het hoogte punt van haar huis. Van het dak van perceel no. 3 af liepen de jonge dames over de daken der aangrenzende huizen. Op het dak van perceel nummer zeven bemerkte een der stoutmoedigen blijkbaar niet dat hier een lichtraam was. Ook haar vrien din wist dit blijkbaar niet, met het noodlottig gevolg dat edn der meisjes plotseling door het raam stortte en acht meter lager in het trap- penhuis van de. buren terechtkwam. De hevig ontstelde vriendin die het vreese- lijk ongeluk voor haar oogen zag gebeuren keerde onmiddeilijk naar haar huis terug om hulp te gaan halen. Gelukkig kon een medicus die dicht in de buurt op bezoek was spoedig hulp verleenen aan het slachtoffer dat met verschillende verwondingen aan haar hoofd en beenen in het huis werd aangetroffen. Hoe- wel de verwondingen gelukkig niet van zeer ernstwen aard waren achtte de dokter het toch "noodzakelijk dat het meisje naar een ziekenhuis werd overgebracbt. Men waar- scbuwde den Geneeskundigen Dienst die het slachtoffer korten tijd later naar het Te-ssel- schade-Ziekenhuis vervoerde. Hier is zij ter verpleging opgenomen. ONVOORZIOHTIGE JONGENS. In een kano in de DelfShavensche Schie te Rotterdam zaten twee jongens op zeer onver- antwoordelijke wijze te schommelen. Kame- raadjes stonden op den wal en hadden met een touw de kano vast. Plots sloeg het bootje om en de beide jongens raakten te water.. Een van hen kon spoedig door voorbijgangers op het droge worden getrokken, de ander zonk weg. Politie van het bureau aan de Voor- straat heeft na eenigen tijd dreggen het lijk opgehaald. Verdronken is de 13jarige E. Fromm, g€- woond hebbende in de Kraandijkstraat. Het lijk is naar de ouderlijke woning vervoerd Een tragische bijzonderheid is, dat uit het gezin Fromm thans vier kinderen door ver- drinking om het leven zijn gekomen. DOOR DEN STROOM GEDOOD. Te Dirksland is de 19jarige A. Zoon, die bezig was met een electrische looplamp, door den stroom getroffen en gedood. Een geneesheer heeft nog getracht de levensgeesten van den jongen die dadelijk in- eengezakt was, op te wekken, doch deze po- ging bleef zonder resultaat. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. In den Haarlemmermeerpolder werd de landarbeider A. Vonk in het weiland van zijn baas door een stier op de horens genomen en tegen den grond gesmakt. De man bleek drie ribben te hebben gebroken en andere inwen- dige kneuzingen te hebben bekomen. Hij is naar een ziekenhuis te Amsterdam overge bracbt. ERNSTIG MOTORONGELUK. Op den rijksweg WeertRoermond heeft een emstig motor-ongeluk plaats gehad, waarbij een persoon werd gedood en een ander emstig werd gewond. Daar een band van zijn motorrijwiel sprong, is de motorrijder C. Weller uit Wijk aan Duin, over den kop geslagen. Emstig gewond werd hij opgenomen en naar het Sint Laurentiusziekenhuis te Roermond vervoerd. Zijn vrouw, die op de duo was ge- zeten, werd zoodanig gewond, dat zij kort na het ongeluk overleed. Met de aanhouding van den 20-jarigen G. van B. blijkt de Ossche gemeentepolitie Maan- dag een goede vangst te hebben gedaan. Het is thans komen vast te staan, dat deze jeug- dige misdadiger deel heeft uitgemaakt van een inbrekersbende, welke Oss en omstreken van 1930 tot 1933 onveilig heeft gemaakt. De verdachte werd in den loop van den dag nog aan een streng verhoor onderworpen en be- kende tenslotte, dat hij zich met eenige ande ren schuldig had gemaakt aan diverse inbraken en diefstallen. Zoo verklaarde hij, dat hij in 1930, dus reeds op 16-jarigen leef- tijd, met dieverijen is begonnen, waama hij spoedig in het Ossche inbrekersgilde werd opgenomen. Hij ontwikkelde aldra een groote activiteit en de inbraken en diefstallen welke hij met zijn komuiten heeft gepleegd zijn legio. Hij werkte meestal samen met den thans 29- jarigen C. U. en den thans 24-jarigen kleer- maker van L. Kees van B. erkende thans voor de gemeentepolitie dat hij debet was ge weest aan een inbraak in het tramstation te Oss, waarbij een bedrag aan geld werd buit- gemaakt. Ook in het befaamde restauratie- paviljoen in het gemeentelijk sportpark had hij ingebroken en verschillende artikelen ont- vreemd. Aangemoedigd door het succes werd men brutaler eh men waagde het zelfs een inbraak op touw te zetten bij den boekhan- delaar v. H. op den Heuvel in het centrum van Oss. Ondanks het feit, dat zij verjaagd werden door de bewoners, slaagden zij er nog in voorwerpen van waarde mee te nemen. Verder biechtte van B. nog een inbraak op bij den heer van R. op den Heeschenweg te Oss, waar bij afwezigheid van de bewoners een aantal gouden sieraden en eenig geld werden gestolen. Tijdens een kermis te Heesch bij Oss maakte men eveneens van de afwezigheid der bewoners gebruik om aldaar een woning binnen te dringen, waarbij hun een bedrag aan geld en wederom gouden sieraden in han den vielen. Verder heeft hij zich schuldig gemaakt aan het lichten van muntmeters, het stelen van fietslantaarns en electrische lam- pen uit straatlantaarns en urinoirs. Nadat van B. van zijn verklaringen had afgelegd, volgde onmiddeilijk de arrestatie van zijn medeplichtigen U. en van L. Beiden werden naar het politiebureau overgebracht en daar opgesloten. Allereerst werd U. danig aan den tand gevoeld. Door de overstelpende be- wjjzen, die de politie tegen hem kon aan- voeren, werd hij zoodanig in het nauw ge bracht, dat ontkennen hem niet kon baten. Tenslotte viel ook hij door de mand en nadat hij de medeplichtigheid aan de bovengenoemde inbraken en diefstallen had toegegeven, begon hij op zijn beurt te praten. Van alle bekente- nissen die de laatste weken te Oss zijn afge legd en dat zijn er niet weinig slaat deze man wel het record. Hij erkende zijn medeplichtigheid aan niet minder dan 35 mis- drijven, welke tot dusverre onopgehelderd zijn gebleven. Bij de talrijke inbraken en diefstallen bleek U goederen van den meest uiteenloopenden aard te hebben buitgemaakt, waaronder gelds- waarden, spaarbankboekjes, gouden voor werpen, fietsen en onderdeelen, timmerge- reedschap, rookartikelen, linnengoed, kippen, duiven en een jachtgeweer. Bij een inbraak in de R. K. scholen aan den Vlashoek werd de inhoud der missiebusjes buitgemaakt en alle kasten opengebroken. Tezamen met zijn helpers had hij op een boerderij een levend varken gestolen, dat men levend naar huis had vervoerd en daar geslacht. Het spek hadden de dieven van de hand gedaan. Thans wordt de derde van het trio, van L. aan een verhoor onderworpen. Het is wel eigenaardig dat deze man het beroep van inbreker heeft gekozen, daar hij een been mist en zich met behulp van een kruk moet voortbewegen. Hij is echter evenals de anderen reeds meermalen met de politie in aanraking geweest en sinds kort uit de gevangenis ontslagen, waar hij wegens een inbraak straf heeft ondergaan. van B. zal naar 's Hertogenbosch worden getransporteerd om aldaar voor den officier van justitie te worden geleid. De beide andere arrestanten zullen voorloopig nog opgesloten blijven om op hun manier bij het verdere on derzoek behulpzaam te zijn. DE MOORD OP EEN CHINEES TE AMSTERDAM. Zooals gemeld is Zaterdagavond op het Oude Kerksplein een Chinees, Lee You, door en landgenoot doodgeschoten. De vermoede- lijke dader, Wang Lim, zeeman en werkzaam op een Engelsch olieschip, dat in de Amster. damsohe haven ligt, is aangehouden. Het slachtoffer bleek door vier schoten, een in den borst, een door de hartstreek en twee in den buik te zijn getroffen. Hij moet onmiddeilijk nadat de schoten gelost zijn, zijn overleden. Hij was boekhouder van de Cihineeze Club Hatch Ching Association en hij stond bekend als een goed mensch, die steeds bereid was am zijn landgenooten waar dit mogelijk was te helpen. Groot was dan ook de verslagen- heid onder zijn langenooten. Tot zeer laat in den avond van Zaterdag heeft inspecteur C. J. de Vries Humel getuigen gehoord. Lee You ontkent den moord te hebben gepleegd. Wel geeft hij toe bij de vechtpartij aanwezig te zijn geweest. Ook zelf zou hij niet geschoten hebben. Verschil lende getuigen wijzen hem echter als den dader aan. De hoed die naast het lichaam van den verslagene is gevonden behoort aan den verdachte. NAZI'S TE NIJMEGEN. Onder leiding van den heer Kruyt heeft Zondag te Berg eai Dal een landdag plaats gehad van de Nationaal Socialistische Neder- landsche Arbeiders Partij (N.S.N.A.P.), waar aan ongeveer 2600 voor het meerendeel in Duitschland gevestigde Nederlanders hebben deelgenomen. De meesten kwamen met bus- sen, doch ongeveer 1000 demonstranten maak ten de reis per boot, die tegen den middag te Nijmegen landde. Op de Waalkade had zich een groote menigte verzameld, w.o. veel communisten, die het een groep Nazi's, toen deze de boot verlaten had, lastig maakten. In de Grootestraat, waar het tot vechten kwam, vluchtten de nazi's in een cafe, ach- tervolgd door de communisten. Zoodra een sterke politiemacht verschenen was, werd de woelige menigte uiteengejaagd en werden de Kade en de Grootestraat halverwege afge- zet. Begeleid door gemeente-politie, mare chaussee en rijksveldwacht is het gezelschap naar Berg en Dal op stap gegaan. De berug- tocht geschiedde eveneens onder politie- geleide. Om half acht verliet de boot de kade, waar zich toen duizenden menschen bevonden. RUZIE GEKREGEN OVER DE KINDEREN. Dezer dagen is be Arnhem een burenruzie in de oude stad ontstaan, die thans een nood- lottigen afloop heeft gekregen. In Doorzicht een der nauwe steegjes bij het Roermonds- plein, ontstond Vrijdagavond een twist tus- schen den 28-jarigen D. en zijn buurman, den 42-jarigen Wannekes. De eerste heeft den laatste met een behangersschaar in den rug gestoken, ten gevolge waarvan de getroffene thans in het gemeente-ziekenhuis is over leden. De ruzie is ontstaan om de kinderen van W. en D., die onderling hadden getwist. De vaders hadden voor hun kinderen partij ge trokken en reeds 's middags waren hierover harde woorden gevallen. W., die met visch ventte, ging echter weg, doch toen hij 's avonds terugkeerde, werd hij opgewacht door D. en weer laaide de twist hoog op. Ten slotte wond D. zich zoo op, dat hij een groote behangersschaar greep en daarmede W., die wegliep in den rug stak. De punt van de schaar drong den man tus- schen de ribben door in de longen. W. zag nog kans uit het steegje te loopen naar het Roermondsplein, waar hij in elkaar zakte. De inmiddels door de buren gewaarschuwde politie was zeer spoedig ter plaatse. De dader, die naar huis was gegaan, werd onmiddeilijk in heehtenis genomen. Per ziekenauto werd het slachtoffer naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht, waar hij aan de opgeloopen verwondingen is overleden. De dader, die werkloos is en drie kinderen heeft, is ter beschikking van de justitie ge steld. Natuurlijk zijn de bewoners van het steegje zeer onder den indruk van het ge- beurde, temeer waar beiden in de buurt zeer goed stonden aangeschreven. Het slacht offer was vischventer, eveneens getrouwd en vader van drie kinderen. DILI DOOR DIENSTBODE ONAANGENAAM VERRAST. In den nacht van Vrij dag op Zaterdag is ingebroken in de villa van den heer Kasius aan de Praamgracht onder Baam. De dief heeft waarschijnlijk den nacht in de villa doorgebracht, want toen het dienstmeisje des morgens het huis binnenkwam de familie is tijdelijk afwezig zag zij een fiets in de gang staan. Het meisje trof den man in een der kamers aan. Deze wilde op de vlucht gaan, doch het meisje probeerde hem tegen te houden, waarop de inbreker haar met een revolver bedreigde en zoo kans zag te ontvluchten. Bij een naastgelegen villa was de heer Visman aan het werk en hoorde het meisje roepen; „Houdt den dief!", waar op deze den man achterna ging en er in slaagde, hem te pakken. Hij leverde den man aan de politie over, die hem naar het bureau bracht. Bij fouilleering bleek, dat de dief in de villa van den heer Kasius een goeden slag had geslagen. Een belangrijk bedrag aan geld, eenige zilveren vulpootlooden en nog eenige artikelen van minder waarde, werden op hem bevonden. Tevens droeg hij bij zich een revolver, met acht scherpe patronen ge- laden. De man heeft zich waarschijnlijk nog aan meerdere diefstallen schuldig gemaakt, daar hij in het bezit was van bankbiljetten, die niet van den heer Kasius afkomstig waren. De aangehoudene is Duitscher, afkomstig uit Berlijn, die naar eigen beweringen sinds veer tien dagen hier .vertoeft. Hij is ter beschik king gesteld van de politie te Baam. In de kom van de gemeente Hoogerheide is door de rijksveldwacht een personenauto aan gehouden, die na onderzoek 100 K.G. fraudu- leus ingevoerde boter bleek te bevatten. Auto en smokkelwaar zijn in beslag genomen. Te gen den bestuurder, een zekeren de V. uit Eindhoven, is proves-verbaal opgemaakt. Een kwartier voor de aanhouding van dezen smok- kelwagen was een andere auto de gemeente gepasseerd, die de sommatie tot stoppen be- antwoordde met het geven van vol gas. Men heeft deze auto, waarvan men vermoedt, dat hij een z.g. voorlooper van den smokkelwagen was, niet kunnen aanhouden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3